Page 45 of 49 FirstFirst ... 35414243444546474849 LastLast
Results 881 to 900 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #881
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Eτσι ειναι και για εμενα. Πραγματικα η αυξημενη δυσκολια στο Horizon προσθετει και λιγο σκεψη μεσα στο παιχνιδι. Στο Νορμαλ ειναι τοσο απλα τα πραγματα που σπανια θα χρειαστει να κανεις κατι ιδιαιτερο.


  2. #882

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εννοείται άλλο gameplay.
    Αλλά επειδή και το Horizon το δοκίμασα στο Normal πραγματικά δεν χρειαζόταν να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο για να ρίξω ένα τέρας.
    Τα μισά όπλα απλά δεν χρειαζόταν να τα χρησιμοποιήσω.
    Στο Very Hard θα έστηναν παγίδες, θα άλλαζα βέλη κλπ.
    Στα μάτια μου το Horizon στο normal μου φάνηκε μισό παιχνίδι και θεωρώ πως οποίος το δοκίμασε στο normal έχει χάσει πολλά από όσα μπορεί να σου προσφέρει το συγκεκριμένο παιχνίδι σαν gameplay.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν εχεις αδικο οπως το θετεις αρκει βεβαια να μην εχεις αλλα παιχνιδια να εχουν μεζευτει σε backlog.

    Εγω πχ την περιοδο αυτη του Horizon ειχα και αλλα αντιστοιχα μεγαλα σε διαρκεια παιχνιδια που περιμεναν οπως Nier και persona 5,αρα δεν μπορουσα να διαθεσω 100+ωρες για να παιξω το παιχνιδι στο ultra hard και δεν ειχε και νοημα κιολας μιας και
    α)δεν υπηρχε καν αυτη η δυσκολια(μπηκε αρκετους μηνες πιο μετα τον Ιουλιο)
    β)δεν υπηρχε καν ουτε trophy δυσκολιας,αλλα ουτε και new game+ στο παιχνιδι.

    Γιαυτο λεω οτι ολα σχετικα ειναι(κοινως πως παιζει ακομα και το timing τοση σημασια και στα παιχνιδια),χωρις αυτο να σημαινει οτι επειδη εγω δεν το επαιξα στο ultra hard δεν πρεπει να το παιξει και κανεις αλλος, αλιμονο.

    Ολα αυτα μπηκαν αργοτερα με την μορφη dlc(και η αληθεια ειναι οτι τα open world παιχνιδια ειναι τα τελευταια που προσωπικα παιζω ξανα και ξανα).

  3. #883
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σαφώς ο καθένας θα προσαρμόσει το παιχνίδι όπως θέλει για αυτό είναι καλό να υπάρχουν όλες οι δυσκολίες.
    Εγώ συνήθως αφιερώνομαι σε ένα παιχνίδι 100% είτε για 1 εβδομάδα είτε για 2 μήνες (πχ Witcher) όποτε θέλω να πάρω όσα περισσότερα μπορώ από το παιχνίδι. Δεν βιάζομαι να παίξω αλλά. Ας μεγαλώνει το backlog. Για αυτό και παίρνω ελάχιστα day one. Αφού θα υπάρχει χρόνος για ένα παιχνίδι θα αφοσιωθώ εκεί. Τα υπόλοιπα όταν έρθει η σειρά τους.
    Τώρα για παράδειγμα που έχω όρεξη για πολύ χαλαρό gaming το Ratchet and Clank το έβαλα στο Normal για 2 λόγους:
    1) Δεν είμαι φαν των platform
    2)Δεν θέλω να «παιδευτώ» με το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Θέλω μισή ώρα μετά τη δουλειά να βγάλω καμία πίστα.
    Το God Of War όμως θέλω να το παίξω στη μεγάλη δυσκολία, γιατί πιστεύω θα είναι αρκετά διαφορετική εμπειρία από τις άλλες δυσκολίες.
    Πάντως από περιέργεια θα δοκιμάσω στο Frozen Wilds το Ultra Hard. Σκέφτομαι μετά το Rachet να ασχοληθώ με αυτό


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  4. #884
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Σαφώς ο καθένας θα προσαρμόσει το παιχνίδι όπως θέλει για αυτό είναι καλό να υπάρχουν όλες οι δυσκολίες.
    Εγώ συνήθως αφιερώνομαι σε ένα παιχνίδι 100% είτε για 1 εβδομάδα είτε για 2 μήνες (πχ Witcher) όποτε θέλω να πάρω όσα περισσότερα μπορώ από το παιχνίδι. Δεν βιάζομαι να παίξω αλλά. Ας μεγαλώνει το backlog. Για αυτό και παίρνω ελάχιστα day one. Αφού θα υπάρχει χρόνος για ένα παιχνίδι θα αφοσιωθώ εκεί. Τα υπόλοιπα όταν έρθει η σειρά τους.
    Τώρα για παράδειγμα που έχω όρεξη για πολύ χαλαρό gaming το Ratchet and Clank το έβαλα στο Normal για 2 λόγους:
    1) Δεν είμαι φαν των platform
    2)Δεν θέλω να «παιδευτώ» με το συγκεκριμένο παιχνίδι.
    Θέλω μισή ώρα μετά τη δουλειά να βγάλω καμία πίστα.
    Το God Of War όμως θέλω να το παίξω στη μεγάλη δυσκολία, γιατί πιστεύω θα είναι αρκετά διαφορετική εμπειρία από τις άλλες δυσκολίες.
    Πάντως από περιέργεια θα δοκιμάσω στο Frozen Wilds το Ultra Hard. Σκέφτομαι μετά το Rachet να ασχοληθώ με αυτό


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μπα δεν νομίζω στο God of War θα δεις διαφορά σε θέμα εμπειρίας όσο θα δεις στο horizon η όπως είπες κ εσύ στο last of us το οποίο στο ποιο δύσκολο επίπεδο το καλύτερο όπλο σου ήταν το τούβλο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  5. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Dimitris_ (03-04-2018)

  6. #885
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μπα δεν νομίζω στο God of War θα δεις διαφορά σε θέμα εμπειρίας όσο θα δεις στο horizon η όπως είπες κ εσύ στο last of us το οποίο στο ποιο δύσκολο επίπεδο το καλύτερο όπλο σου ήταν το τούβλο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Σύμφωνα με τους developers θα είναι.

    http://www.vg24.gr/god-of-war-hardest-difficulty-info/

    Αλλά οκ, μπορεί να είναι και μαρκετιστικες δηλώσεις εντυπωσιασμού.
    Σε 20 μέρες θα ξέρουμε!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  7. #886
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Σύμφωνα με τους developers θα είναι.

    http://www.vg24.gr/god-of-war-hardest-difficulty-info/

    Αλλά οκ, μπορεί να είναι και μαρκετιστικες δηλώσεις εντυπωσιασμού.
    Σε 20 μέρες θα ξέρουμε!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Λες να αλλάξουν το gameplay από τα προηγούμενα που θυμάμαι απλά ανεβάζει την δυσκολία δεν σε βάζει σε σκέψη πώς θα το βγάλω αυτό όπως λέμε στο horizon η last of us που θέλουν εντελώς διαφορετικό στυλ παιχνίδιου.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #887
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Horizon Zero Dawn

    Καλημέρα. Λοιπόν ξεκίνησα και εγώ το Frozen Wilds. Τελικά δεν το έβαλα στο Ultra Hard μιας και στο Very Hard με δυσκόλεψε αρκετά μέχρι να θυμηθώ τον χειρισμό. Μετά από 2-3 ώρες βέβαια τον συνήθισα, αν και δεν ξέρω αν χρειάζεται να ανεβάσω τη δυσκολία ακόμα.
    Το DLC φαίνεται πολύ καλοδουλεμένο και απευθύνεται κυρίως σε όσους θέλουν να περάσουν λίγες ακόμα ώρες στον κόσμο του Horizon ZD και νομίζω πως έτσι πρέπει να είναι τα dlc. Έτσι ένας που δεν θα πάρει το DLC δεν θα έχει χάσει κάτι σημαντικό στην ιστορία και όταν βγει το sequel θα ψάχνεται..
    Έχοντας περάσει 1 χρόνος από όταν τερμάτισα το game μπορώ να πω πως είχα "ξεχάσει" πόσο όμορφο είναι (εκτός αν έγινε ακόμα πιο όμορφο,μιας και συχνά πετύχαινα νέα για διάφορες βελτιώσεις). Πάλι μου βγαίνει η όρεξη να εξερευνήσω τον κόσμο του, να χαζέψω τα τοπία του, να εμπλακώ σε μια μάχη και να προσπαθήσω να ρίξω με διαφορετικό τρόπο κάθε φόρα ένα machine.
    Πραγματικά ανυπομονώ για το sequel, γιατί είμαι σίγουρος πως θα βγει και δεύτερο μέρος.
    Last edited by mihalis13; 10-04-2018 at 11:23.
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (10-04-2018)

  10. #888
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μην το ανεβασεις στο Ultra Hard το DLC... οι νεες μηχανες ειναι πραγματικα αδιστακτες. Καλυτερα αστο στο Very Hard μεχρι να νιωσεις ανετα. Εχει καποια σημεια που η δυσκολια γινεται πραγματικα εφαμιλλη με Dark Souls καταστασεις.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (10-04-2018),ntsmrtz (10-04-2018)

  12. #889
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    τα παρακατω concept arts ειναι απο designer της Guerilla τα οποια ισως να συνδεονται με το εν λογω project, ισως και οχι.

    Οπως και να εχει ειναι απλα απιστευτα και μακαρι να εχουν σχεση με τον κοσμο του παιχνιδου... οι πολεις τα τοπια... ειναι απλα godlike...

    Και μιλαμε για εντελως ξεχωριστο υφος, δεν μοιαζει με καποιο αλλο.
    Spoiler!
    Αγαπημένη συνήθεια όταν παίζω ένα παιχνίδι είναι να διαβάζω το thread του παιχνιδιού από την αρχή. Το έκανα πέρυσι, το κάνω και φέτος με το DLC.
    Βλέπω αυτές τις φώτο και πραγματικά λέω μακάρι η Guerilla να βγάλει και ένα άλλο ip που να έχει σχέση με τις παραπάνω φωτογραφίες.
    Spoiler!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ntsmrtz (10-04-2018),Valkyre (10-04-2018)

  14. #890
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Μην το ανεβασεις στο Ultra Hard το DLC... οι νεες μηχανες ειναι πραγματικα αδιστακτες. Καλυτερα αστο στο Very Hard μεχρι να νιωσεις ανετα. Εχει καποια σημεια που η δυσκολια γινεται πραγματικα εφαμιλλη με Dark Souls καταστασεις.
    Γατάκια...
    Δεν πολυσυμφωνώ, χωρίς να έχεις εντελώς άδικο
    Οι εχθροί στο dlc όπως άλλωστε και στο main θέλουν τρόπο και όχι κόπο.. κάτι που μάλλον άργησα να το καταλάβω και τώρα οδεύω για blazing suns και στα 2 trials από τα 3 που μου μένουν στο hunting ground.
    Εντός ολίγου θα το ξεκινήσω στο ultra χωρίς καμία φοβία.
    Επίσης...

    Spoiler!
    Last edited by ntsmrtz; 10-04-2018 at 17:17.

  15. #891

    Default

    Και παλι η γνωστη πανοπλια ειναι η καλυτερη αρα ολες οι υπολοιπες απλα υπαρχουν σαν κουστουμι περισσοτερο παρα σαν armor.
    Για τα banuk οπλα ειναι καλυτερα απλα γιατι ετσι ειναι σχεδιασμενο το παιχνιδι ακομα και με τα μπλε rare οπλα απο το κανονικο παιχνιδι σε σχεση με τα epic.

  16. #892
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν ειναι η καλυτερη, εκτος του οτι εχει γινει nerf το εφφε της συγκεκριμενης πανοπλιας, τα 4 slots που προσφερουν οι DLC πανοπλιες (+τα εφφε που εχουν απο μονες τους) τις κανουν πολυ καλυτερες.

  17. #893

    Default

    Για μεχρι hard που δοκιμασα τουλαχιστον οι αλλες πανοπλιες δεν ειναι το θεμα αν ειναι καλες ή οχι,αλλα οτι δεν ειναι σοβαρο upgrade απο την εν λογω η οποια ειναι σταθερη αξια.
    Τα οπλα πχ ανεξαρτητως δυσκολιας,ειναι no brainer upgrades.

  18. #894
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  19. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    WolfRathmA (07-05-2018)

  20. #895
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Επανέρχομαι.
    NG+, ultra hard, και όλα κομπλάν.
    Αυτό το επίπεδο δυσκολίας είναι το σωστό για το game χωρίς να είναι insane. Είμαι στο frozen wilds και (ξανά)απολαμβάνω το παιχνίδι. Αγοράζοντας τα καλύτερα armors+weapons από το + παιχνίδι τότε όλα γίνονται σχεδόν normal.
    Μπράβο τους και πάλι.

  21. #896
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Μια ερώτηση για όσους έχουν τη GOTY έκδοση. Το dlc είναι στο δισκάκι ή κωδικός για κατέβασμα;

  22. #897

    Default

    Στο δισκακι κανονικα.Αν δεν κανω λαθος μονο η bungie με το Destiny 1 ειχε τα dlc σε χαρτακι για να τα κανεις download και εν μερη η arcade edition του SF V που οι επιπλεον χαρακτηρες πρεπει και αυτοι να ειναι σε χαρτακι,πραγμα προφανως fail για την αγορα των μεταχειρισμενων.

  23. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Kane (04-06-2018)

  24. #898
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Επαναφερω το νημα λογω ενος ενδιαφεροντος αρθρου. Ακολουθει μια συνεντευξη των δημιουργων του HZD, οι οποιοι μας αποκαλυπτουν ορισμενες τεχνικες πληροφοριες και αναλυουν τον τεχνικα αρτιοτερο (μεχρι στιγμης τουλαχιστον) τιτλο της γεννιας που διανυουμε.

    80 Level: Horizon Zero Dawn: Interview With the Team

    The people behind the development of Horizon Zero Dawn describe the way they coped with various technical challenges encountered during the production.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Kane (10-07-2018),Leon_DiZ (10-07-2018),Valkyre (10-07-2018)

  26. #899
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Δε θυμάμαι να έχω γράψει πρόσφατα σε thread για παιχνίδι. Χαίρομαι που κατάφερα και επαίξα τελικά αυτό το παιχνίδι, το οποίο όταν πρωτοβγήκε δεν πίστευα ότι θα μου τραβήξει την προσοχή! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!

  27. #900
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Horizon: Zero Dawn Tops an Estimated 5 Million Units Sold Worldwide at Retail

  28. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Valkyre (09-08-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •