Page 43 of 49 FirstFirst ... 33394041424344454647 ... LastLast
Results 841 to 860 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #841

    Default

    Δινει τιποτα δωρεαν το psn store σημερα?


  2. #842

    Default

    Σχολιο 829 στην προηγουμενη σελιδα.

  3. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    fits79 (02-03-2018)

  4. #843

    Default

    Horizon zero dawn(η απλη εκδοση)στα 20ευρω απο Κωτσοβολο,ιστορικο χαμηλο
    https://www.skroutz.gr/s/9194946/Hor...-Dawn-PS4.html

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    DJTaurus (04-03-2018),Gazof (04-03-2018),Kane (05-03-2018),toninio (05-03-2018)

  6. #844
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    "Παίζει" και σε άλλους αυτή η τιμή και γενικά ξεκινούν στα exclusive προσφορές, σε κάποια και στην μισή τιμή (πχ Uncharted 20 ευρώ κλπ).
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  7. #845

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Nek_Food (09-03-2018),Valkyre (09-03-2018)

  9. #846
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Θέλω να αγοράσω από το Store την Complete Edition του παιχνιδιού, δεδομένου ότι έχω το παιχνίδι σε δισκάκι, δεν ξέρω αν δουλέψει το Save μου που έχω.

    Γνωρίζει κανείς να μου πει;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #847
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Θέλω να αγοράσω από το Store την Complete Edition του παιχνιδιού, δεδομένου ότι έχω το παιχνίδι σε δισκάκι, δεν ξέρω αν δουλέψει το Save μου που έχω.

    Γνωρίζει κανείς να μου πει;
    Διάβασε σελίδες 41-42.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (12-03-2018)

  12. #848
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    ^^^
    Αυτό που λέει ο Lnds500
    Το πιο πιθανό από όσα έχω διαβάσει και λάβει γνώση συγκεκριμένα για το Horizon Zero Dawn είναι ότι δεν θα δουλέψει καθώς οι εκδόσεις retail φαίνεται να έχουν διαφορετικά saves από τις αντίστοιχες του digital. Εφόσον όμως έχεις σε retail το παιχνίδι, για ποιον λόγο να αγοράσεις την ψηφιακή έκδοση; Αν έχεις την απλή και θέλεις να πάρεις την Complete τα πράγματα μάλλον θα είναι χειρότερα, προσωπικά δεν θα το ρίσκαρα εκτός αν ήμουν διατεθειμένος να το παίξω όλο από την αρχή.

  13. #849

    Default

    Μαλλον δεν εχεις διαβασει τι εχω γραψει εγω σε προηγουμενα ποστ μου που εψαχνα να κανω ακριβως αυτο το πραγμα σε retail και το εκανα και δεν εχασα κανενα save .

    Διαβασε απο αυτο το ποστ και παρακατω για να δεις ποιο νουμερο cusa εχεις και αντιστιχα να πραξεις.
    Quote Originally Posted by fits79 View Post
    Για οσους ειχαν το βασικο παιχνιδι σε δισκακι και θελουν να παρουν το complete edition και να συνεχισουν αυτο το save.


    Πηγη: https://www.guerrilla-games.com/play/horizon/faq
    Last edited by fits79; 12-03-2018 at 13:08.

  14. #850
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν είδα καλά μιλάει για το FW πρόσθετο που έχει CUSA ίδιο με την απλή retail και όχι για τις υπόλοιπες εκδόσεις του παιχνιδιού. Εγώ είχα δει ότι είχαν διαφορετικά CUSA οι εδκόσεις Retail/Digital ενώ έχω διαβάσει και στο φόρουμ του Horizon πολλούς χρήστες να έχουν προβλήματα μεταβαίνοντας από Retail σε Digital έκδοση, ακόμη και εδώ είχε γίνει θέμα. Τώρα το πιο απλό που μπορώ να σκεφτώ είναι να τσεκάρει ο άνθρωπος την έκδοση του save είτε μέσω στικ είτε από το κουτί/δισκάκι (αναγράφεται στο κάτω μέρος της "ράχης" του κουτιού συνήθως) και μετά αντίστοιχα την έκδοση στο PS Store, αλλά οι ενδείξεις που έχω είναι ότι θα έχει πρόβλημα με το save του επειδή η retail εκδόσεις του παιχνιδιού δείχνουν να έχουν διαφορετικό CUSA από τις Digital:
    απλή: CUSA07319
    frozen wilds: CUSA01021
    complete: CUSA10212

    χμ.. έχεις δίκιο είδα και στο τέλος έχει και για την complete έκδοση τους συσχετισμούς... οπότε έχει έναν μπούσουλα να δει τι παίζει από τους αρμόδιους.

    Thanks είχα μείνει πίσω στο θέμα...

  15. #851
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default


    Horizon Zero Dawn won Best Technology at the GDC Awards! #GDC18

  16. The Following 2 Users Say Thank You to mtifosi For This Useful Post:

    mihalis13 (23-03-2018),spartan (23-03-2018)

  17. #852
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αν δεν κερδιζε θα ηταν εξωφρενικα αδικο...

  18. #853
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πήρε συνολικά 7 βραβεία! Τα περισσότερα από όλους τους άλλους υποψηφίους!

    Wins by Title
    07 Horizon Zero Dawn
    06 Cuphead
    05 Super Mario Odyssey
    05 Persona 5
    04 Resident Evil 7 Biohazard
    02 What Remains of Edith Finch
    02 Uncharted: The Lost Legacy
    02 The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    02 Nier: Automata
    02 Hellblade: Senua’s Sacrifice
    02 Guardians of the Galaxy
    02 Forza Motorsport 7

    https://wccftech.com/horizon-zero-da...source=dlvr.it
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #854

    Default

    Και πολυ καλα εκανε και τα πειρε(Μακαρι να έπαιρνε κι αλλα) αφου το παιχνιδι μαμαει και σπερνει και λιγα λεω.
    Εννοειτε οτι εχω λιωσει την complete edition ετσι.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to fits79 For This Useful Post:

    DJTaurus (23-03-2018),spartan (23-03-2018)

  21. #855
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Μετα από 120 ωρες επους με την συγκεκριμενη παιχνιδαρα,καταφερα να το πλατιναρο κιολας.Γαμωτο ειχε σε προσφορα το dlc του παιχνιδιού και το εχασα για λιγες ωρες διαφορα.

  22. #856
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Reminder του πόσο όμορφο είναι αυτό το παιχνίδι.














    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Fulgore (26-03-2018),spartan (25-03-2018),toninio (26-03-2018),Viper (26-03-2018)

  24. #857
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν είχα πολύ συμμετοχή στο παρόν θέμα αν και το παρακολουθούσα σχεδόν ανελλιπώς. Το πλατίναρα και εγώ την εβδομάδα που μας πέρασε, μου πήρε αρκετό καιρό γιατί με έπιασε το OCD μου να κάνω όλα τα side quests, όλα τα errands, όλες τις αναβαθμίσεις και τα activities και ό,τι άλλο είχε να προσφέρει σχεδόν. Δεν είναι ότι με εξανάγκασε το ίδιο το παιχνίδι, απλά μου άρεσε να τα κάνω γιατί το παιχνίδι ήταν μια σκέτη μαγεία, τόσο από πλευράς gameplay όσο και από πλευράς ιστορίας. Κάτι τέτοιοι τίτλοι είναι που μου αναζωογονούν το ενδιαφέρον για το gaming, πάνω που σκέφτομαι ότι με έχουν κουράσει τα ίδια και τα ίδια. Ήταν μια gaming εμπειρία που δεν θα ήθελα να την είχα χάσει και θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα, καλοδουλεμένο, απροβλημάτιστο, καλογυαλισμένο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ. Κανένα πρόβλημα, κανένα bug, τίποτα ενοχλητικό, απλά πανέμορφο, με ποικιλία σε περιβάλλοντα/εχθρούς/όπλα/αποστολές/κλπ, αρκετά πρωτότυπο και ξεχωριστό. Η Guerilla ήταν πάντα από τα αγαπημένα μου στούντιο (λόγω Killzone προφανώς που είμαι φαν), όχι μόνο παρέμεινε μετά το Horizon Zero Dawn αλλά επιβεβαίωσε την ξεχωριστή θέση που έχει για μένα στον χώρο και φυσικά περιμένω τον επόμενο τίτλο τους (και νέο IP πιθανώς όταν και όποτε).

  25. The Following 5 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    chronohill (26-03-2018),hakoo (27-03-2018),mihalis13 (26-03-2018),spartan (26-03-2018),Valkyre (26-03-2018)

  26. #858
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Tο μονο παιχνιδι που εχει την δυνατοτητα να το ξεπερασει στον οπτικο τομεα ειναι το νεο God Of War. Και αυτο παντα με εναν αστερισκο στο πλαι, καθοτι δεν ειναι open world παιχνιδι.

    Το εχω ξαναπει, η Guerilla εκανε μνημειωδη δουλεια!

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (26-03-2018)

  28. #859
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Οντως, προκειται για ενα υπεροχο παιχνιδι που απο οσα διαβαζω, οσοι το αγορασαν το εχουν ευχαριστηθει. Μοναδικο ελλατωμα του, το footplanting (ειδικα οσους ασχολουνται με το photo mode).

    Εγω απο τον Οκτωβρη παλευω να το τελειωσω και το απολαμβανω το ιδιο ακομα.

  29. #860

    Default

    Ειναι το μοναδικο παιχνιδι(βγαζω εξω το U4 λογω του οτι δεν ειναι open world και δεν εχει ιδιο art direction)στο οποιο μπορουμε επιτελους να παιξουμε σε gameplay αυτα που πιο παλια τα βλεπαμε μονο σε CGI cutscenes.

    Θυμαμαι πιο παλια στο σχολειο λεγαμε ποτε θα φτασουμε στο μελλον σε σημειο να παιζουμε με γραφικα επιπεδου Cgi και μετα απο πολλα χρονια επιτελους με το Horizon(μεγαλο bonus στο wow factor το open world)το φτασαμε και εν μερη το ξεπερασαμε κιολας.

    Τα παραπανω gifs του συμφορουμιτη Λεωνιδα,ειδικα στις πιο κατω εικονες που ειναι και διαφορετικος ο καιρος μιλανε απο μονα τους.
    Οπως εχω ξαναπει και πιο παλια στα γνωστα ας το πουμε vs μεταξυ εταιρειων αλλα αυτα τα παιχνιδια ειναι που γινονται memorable και σημεια αναφορας οταν τελειωσει η καθε γενια αγαπητη MS.

    Τα ειδαμε αυτα αρχικα με την ατμοσφαιρα του Bloodborne ή ακομα και σε ορισμενους τομεις με το TheOrder(το οποιο ομως εφαγε μαυρο για αλλους λογους),τα ειδαμε αργοτερα με το Uncharted 4 αλλα και ακομα με το Ratchet(ή ακομα και με το Until Dawn στο ειδος του σε σχεση με αντιστοιχα παιχνιδια απο Telltales και life is strange),τα βλεπουμε τωρα σε μεγαλο βαθμο και με το Horizon.

  30. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-03-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •