Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 81 to 100 of 139

Thread: Mortal Kombat 11

  1. #81
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το οτι τα ειχε το 9 και το 10 αλλαζει κατι στο επιχειρημα οτι καποια ειναι over the top και γελοια?
    Bια εχει το last of us, βια εχει και το ΜΚ. Στη μια περιπτωση προσθετει, στην αλλη περιπτωση ειναι looney tunes καταστασεις. Δεν εχω μπερδεψει κατι, το rating ξερουμε οτι μπαινει γιατι πρεπει να μπει, προφανως και αυτα τα παιχνιδια αγοραζονται και απο 15χρονα και ακομα πιο μικρα παιδια. Στο εξωτερικο σε retail καταστηματα ισχυει και δεν το πουλανε, σε καμια περιπτωση ομως δεν ειναι ο κανονας, στις ιντερνετικες και digital αγορες η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο. Δεν μπορω να διανοηθω ας πουμε οτι το fatality που η sonya ριχνει κλωτσια στα @@ του εκαστοτε και εξφενδονιζεται η σπονδυλικη του στηλη και τα eyesballs ερχονται και κολλανε στην καμερα απευθυνεται σε ενηλικες. Αν οντως το εχουν κανει για να το δει ενας ενηλικας και να πει, wow cool τοτε μαλλον εχουν κανει καποιο λαθος.
    Για μενα το πιο πιθανο να το δει ενας πιτσιρικας και να του φανει cool. Στα δικα μου ματια παντα που παιζω πολλα βιαια games αυτο το πραγμα ειναι απλα γελοιο και αποθαρρυνει εναν ενηλικα να το αγορασει.
    Κι επειδη το σχολιο το εκανα επειδη ειπωθηκε οτι καποιος το εγραψε σε review σαν αρνητικο και θεωρηθηκε ατοπο, προφανως και δεν ειναι ενα ατοπο σχολιο για μενα.
    Την αποψη του ειπε ο reviewer και δεν ειναι ο μονος που το σκεφτεται, κατα τη γνωμη μου η NetherRealm εχει χασει τη μπαλα εντελως και υποβαθμιζει ενα πολυ ωραιο προιον με την υπερπροσπαθεια που κανει να γινεται καθε φορα και πιο gory και να "σοκαρει".
    Το αποτελεσμα ειναι απλα γελοιο και ειναι κριμα, μιλαμε για ενα πολυ αξιολογο κατα τα αλλα προιον με εκπληκτικο οπτικο τομεα για το ειδος του.


  2. #82

    Default

    Η σειρα αυτη καλως ή κακως εγινε γνωστη για το gore που εχε,αρα ηταν αναποφευκτο να φτασουμε σε αυτο το σημειο.

    Ναι ειναι γεγονος οτι του εδωσαν και καταλαβε στο MK11 σε σχεση με τα προηγουμενα,αλλα σε καμια περιπτωση αυτο δεν εγινε 100% για να τραβηξουν κυριως νεο κοινο.

    Το ξαναλεω για αλλη μια φορα οτι τα fighting παιχνιδια γενικα δεν πουλανε και δεν τραβανε τον κοσμο σε σχεση με αλλα παιχνιδια,ειτε εχουν περισσοτερο,ειτε λιγοτερο gore.

    Η πλειοψηφια του casual κοινου λοιπον θα ασχοληθει με το παιχνιδι τωρα τους πρωτους 1 με 2 μηνες,και μετα θα κοιταξει καπου αλλου.Γιαυτο και τους πειραξε(δικαιολογημενα βεβαια)η αρχικη κατασταση του παιχνιδιου απο πλευρας περιεχομενου.

    Το κραξιμο για το παιχνιδι δεν επεσε τοσο για τουπερβολικο gore του οσο επειδη θελει παρα πολυ grinding για να παρεις τα γνωστα cosmetics και που οπως λεει και καποιος ακομα και για offline πραγματα πρεπει να εισαι online.
    Διαβασε αρνητικα σχολια απο τον ιδιο τον κοσμο να δεις οτι το πολυ gore ειναι το τελευταιο που τους ενδιαφερει σε σχεση με τα αλλα.
    https://www.metacritic.com/game/play...1/user-reviews

    Κυριολεκτικα ''μακαρι''το μοναδικο προβλημα του παιχνιδιου να ηταν το πολυ gore του.

  3. #83
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Μόνο που κράζουν ότι θέλει grinding για cosmetic για μένα είναι άκυροι. Όλοι αυτοί θέλανε σε μια ώρα να ξεκλειδώσουν αν γίνετε και τα 60 skin του κάθε χαρακτήρα.

  4. #84

    Default

    Γιαυτο και πολυ απλα παρα πολλοι θα περιμενουν οπως και στο X να βγει η complete edition.

  5. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (26-04-2019)

  6. #85
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Η komplete edition θα έχει όλους τους χαρακτήρες όχι όλα τα skin (λογικά)

  7. #86
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  8. #87
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    πάλι έβγαλαν συλλεκτική και δεν έβαλαν μέσα steelbook.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  9. #88

    Default

    Η Collectors edition εχει κανονικα μεσα Steelbook.

  10. #89
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η Collectors edition εχει κανονικα μεσα Steelbook.
    Δεν είναι steelbook είναι future Pak ή αλλιώς steel case έχουν μεγάλη διαφορά. Αν θες έχω φτιάξει βίντεο που εξηγώ τις διαφορές αν θες ρίξε μια ματιά .



    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

  11. The Following User Says Thank You to konstantinos For This Useful Post:

    spartan (05-05-2019)

  12. #90

    Default

    Λαθος μου τοτε για το steelbook,εχεις δικιο.

  13. #91
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  14. #92
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το παιχνίδι είναι πολύ καλό, γραφικά και gameplay σε top επίπεδο και φαίνεται ότι έχει πέσει μπόλικη δουλειά.
    Το farming όμως έχει σοβαρά ζητήματα.
    Και δεν αναφέρομαι τόσο στα coins που είναι σχετικά εύκολο να μαζέψεις αλλά στα souls και hearts που είναι σχεδόν αδύνατο να μαζέψεις την επιθυμητή ποσότητα.
    Όταν πχ με κάθε fatality ή brutality παίρνεις 3-5 hearts και 25 ολοκληρώνοντας έναν tower και για να ανοίξεις ένα chest στην κρύπτη θες 250, ε αυτό καταντάει γελοίο. Και το ίδιο πρόβλημα υπάρχει και με τα souls, ειδικά οταν θες να ανοίξεις ένα πέρασμα και σου ζητάει τα κέρατα του.
    Δεν λέω ότι έπρεπε το παιχνίδι να στα δώσει όλα στο πιάτο, προφανώς και πρέπει να υπάρχει μια πρόκληση αλλά αυτό είναι too much...
    Θέλω να προχωρήσω στην κρύπτη, να ανοίξω νέα skins κτλ αλλά δεν μπορώ. Δεν ξέρω τι είχαν στο μυαλό τους οι developers, νόμιζαν ότι θα παίζουμε για μήνες το παιχνίδι τους; εννοείται ότι δεν πρόκειται να δώσω ούτε ευρω παραπάνω απ'όσο αγόρασα το παιχνίδι.
    Και φυσικά ο μόνος τρόπος που υπάρχει είναι με AI χαρακτήρα, να τον αφήνεις να μαζεύει πράγμα και εσύ απλά να παρακολουθείς, κάτι που νομίζω δεν είναι και ότι καλύτερο και δείχνει το πρόβλημα που υπάρχει.
    Last edited by kostasb13; 10-05-2019 at 13:16.

  15. #93
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Θα συμφωνήσω και εγώ με αυτό που λες.

    Καλά ειδικά για τα κεφάλια που πρέπει να μαζέψεις (πρέπει να κάνεις 50 fatality στον κάθε ένα χαρακτήρα) για να πάρεις το κεφάλι του για να μπει στην κρύπτη, και αυτό είναι αστα να πάνε.

    Πάλι καλά που πριν βγάλουν το τελευταίο update υπήρχε ένα glitch που μπορούσες να μπεις στην Κρύπτη με μόνιμα πατημένο "Χ" και έβαζε τα κεφάλια ή άνοιγαν πόρτες χωρίς να έχεις το αντικείμενο επάνω σου.

    Εδώ το βίντεο





    Εννοείται πως το πρόλαβα και το έκανα! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Τώρα το έχουν φτιάξει.

    Ανοίγει όταν βάλεις όλα τα κεφάλι το δωμάτιο στην αρχή και μέσα εκεί έχει σεντούκια 25.000 το κάθε ένα με brutalities fatalities skins gear κτλ από κάθε χαρακτήρα.
    Last edited by WolfRathmA; 10-05-2019 at 13:43.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. #94

    Default

    Ειναι αυτο που εγραφα πιο πισω οτι αλλα ειναι τα θεματα που εχει το παιχνιδι δυστηχως.

    Δεν πειραζει,αναμονη του χρονου που θα βγει η Komplete Edition.

  17. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    spartan (10-05-2019)

  18. #95
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το ξέρω το συγκεκριμένο glitch αλλά δυστυχώς δεν το πρόλαβα...

  19. #96

    Default

    Μεχρι τελος της εβδομαδας θα ανακοινωθουν οι επομενοι dlc χαρακτηρες ποιοι θα ειναι
    https://gamerant.com/mortal-kombat-1...-announcement/

  20. #97
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  21. #98
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #99
    Senior Member ReZonanZ's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    122
    PSN ID
    ReZonanZ_44

    Default

    Παιδια εχει πλατιναρει κανεις το παιχνιδι;
    Μου εχει μεινει ενα τελευταιο trophy (Kompetitor) οπου πρεπει να παιξω 50 kasual versus matches.
    Εχω παιξει 70 και δεν εχει ξεκλειδωσει!!
    Τι φάση;


  23. #100
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ReZonanZ View Post
    Παιδια εχει πλατιναρει κανεις το παιχνιδι;
    Μου εχει μεινει ενα τελευταιο trophy (Kompetitor) οπου πρεπει να παιξω 50 kasual versus matches.
    Εχω παιξει 70 και δεν εχει ξεκλειδωσει!!
    Τι φάση;
    Τα έχεις παίξει online ή διπλό;
    Νομίζω θέλει online.

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •