Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast
Results 101 to 120 of 131

Thread: Mafia: Trilogy

  1. #101
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Λοιπόν δοκίμασα να κόψω δρόμο από εκείνο το σημείο, σε αφήνει να περάσεις αλλά μόλις κάνεις λίγα μέτρα σε κόβει κ σε βγάζει στην πίστα πάλι. Κρίμα.

    Spoiler!

  2. #102
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    χαχα ελα ρε Ηλια ακομα να το περασεις? Βαλε στις ρυθμισεις μονο γι αυτο το Mission το easy και μολις το τελειωσεις επανεφερε το στο normal..
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  3. #103
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάνε share play και δώστο σε κάποιον που το έχει περισσότερο με την οδήγηση.

    Simple.

    (εκτός κι αν έχεις ΧΑΛΙΑ γραμμή που δεν σου επιτρέπει share play)

  4. #104
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by euromaster View Post
    χαχα ελα ρε Ηλια ακομα να το περασεις? Βαλε στις ρυθμισεις μονο γι αυτο το Mission το easy και μολις το τελειωσεις επανεφερε το στο normal..
    Βασικά το είχα αφήσει για να τελειώσω με το ninjago που είχα αφήσει στη μέση.

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Κάνε share play και δώστο σε κάποιον που το έχει περισσότερο με την οδήγηση.

    Simple.

    (εκτός κι αν έχεις ΧΑΛΙΑ γραμμή που δεν σου επιτρέπει share play)
    Καλό!!!!! Κάνας οδηγός υπάρχει???

    Spoiler!

  5. #105
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Οδηγός;

    Βρε!

    Ξέρεις τι κάνει το PlayStation σου ή όχι;

    Μέσα από ένα παρτυ τσατ, στα δεξιά έχει την επιλογή Share Play.

    Πατάς αυτήν και μετά σου βγάζει 3 επιλογές:

    1) Display (δηλαδή ΜΟΝΟ στρημάρεις το παιχνίδι που παίζεις σε 1 ΜΟΝΟ άτομο από το παρτυ τσατ),

    2) Μεταφέρεις τον χειρισμό σε 1 ΜΟΝΟ άτομο από το πάρτυ τσατ (δηλαδή αυτός ΜΟΝΟ παίζει το δικό σου παιχνίδι κι εσύ δεν κοντρολάρεις τίποτα / αυτή είναι η επιλογή που πρέπει να κάνεις),

    3) Παίζεις και εσύ και άλλο 1 ΜΟΝΟ άτομο από το πάρτυ τσατ (δηλαδή παίζετε και οι 2 co-op).

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    euromaster (13-12-2020),ilias78 (14-12-2020)

  7. #106

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Οδηγός;

    Βρε!

    Ξέρεις τι κάνει το PlayStation σου ή όχι;

    Μέσα από ένα παρτυ τσατ, στα δεξιά έχει την επιλογή Share Play.

    Πατάς αυτήν και μετά σου βγάζει 3 επιλογές:

    1) Display (δηλαδή ΜΟΝΟ στρημάρεις το παιχνίδι που παίζεις σε 1 ΜΟΝΟ άτομο από το παρτυ τσατ),

    2) Μεταφέρεις τον χειρισμό σε 1 ΜΟΝΟ άτομο από το πάρτυ τσατ (δηλαδή αυτός ΜΟΝΟ παίζει το δικό σου παιχνίδι κι εσύ δεν κοντρολάρεις τίποτα / αυτή είναι η επιλογή που πρέπει να κάνεις),

    3) Παίζεις και εσύ και άλλο 1 ΜΟΝΟ άτομο από το πάρτυ τσατ (δηλαδή παίζετε και οι 2 co-op).
    Μάλλον εννοεί οδηγό που οδηγάει για να τον βοηθήσει να περάσει το σημείο Μπορεί όμως και όχι!!! Χαχαχαχα!!!

  8. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    ilias78 (14-12-2020)

  9. #107
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Παιδιά εδώ να σημειώσω ότι το OG PS4 έχει 100ms encoding latency, κάτι εντελώς απαγορευτικό για Remote/Share Play.

    Fast-paced παιχνίδια είναι unplayable, ακόμα και σε LAN (<1ms ping), πόσο μάλλον WAN (internet)...

    Στο PS4 Pro το φτιάξανε αυτό το θεματάκι. Για PS4 Slim δεν ξέρω.

  10. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    ilias78 (14-12-2020)

  11. #108
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    XAXAAXAXAXAXAX αυτό όντως δεν το ερμήνευσα σωστά (περί οδηγού)

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    ilias78 (14-12-2020)

  13. #109
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ημαρτον ρε Λευτέρη........ Χαχαχαχα Με έκανες κ γέλασα βραδιάτικα.

    Spoiler!

  14. #110
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αχααχαχαχχααχχαχα, ο εγκλεισμός με έχει κάνει να τα χάνω που και που.

    Είμαι πόσους μήηηηηηηηηηηηνες σε απόσταση από όλο το κόσμο.

    Πάω για το Δαφνί σιγά-σιγά!

  15. #111
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Χαχαχα, όλοι για το Δαφνί με ζουρλομανδύα θα είμαστε αν συνεχιστεί το lockdown μέχρι Απρίλιο/Μάιο!

  16. #112

    Default

    Εννοείται για Δαφνί όλοι, αλλά εδώ βοηθάνε τα videogames να περάσει πολύ καλύτερα κι αυτή η καραντίνα.
    Πάντως, δεν θα έπρεπε οι developers να έχουν συμπεριλάβει το συγκεκριμένο με την οδήγηση σε classic mode για την πλατίνα, γιατί πρόκειται για ένα πολύ δύσκολο και ιδιαίτερο level, που σπάει άνετα τα νεύρα στον παίκτη (είτε πάει για πλατίνα είτε όχι). Δεν ξέρω τί παίζει με τις πλατίνες, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, αλλά φαντάζομαι θα μπορούσαν να μην συμπεριλάβουν τη συγκεκριμένη απαίτηση. Το τελικό αποτέλεσμα αυτή τη στιγμή είναι ότι ο ilias78 έχει φάει ένα άλφα ξενέρωμα, όπως σίγουρα και πολλοί άλλοι χρήστες.....

  17. #113
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κάτσε εσύ 8 μήνες να μην συναντάς ΚΑΝΕΝΑΝ/ΚΑΜΙΑ για παρέα/οτιδήποτε, και μετά πες μου αν σου κάνει κέφι να ασχοληθείς με vgames.

    Το PS4 και το PS5 ουσιαστικά κοιμούνται εδώ και καιρόοοοοο (ιδιαίτερα το PS5 που είναι ήδη 5 μέρες σε standby και μάλλον θα παραμείνει έτσι).

    Φρίκη. Μέρα μπαίνει, μέρα βγαίνει δεν καταλαβαίνω καμία διαφορά.

    Limbo κατάσταση.

    Ή καλύτερα groundhog day αλλά χωρίς ανθρώπους.

    Χμμμ μάλλον καλύτερα: Last man on earth (Βινσεντ Πράϊς).

    Και μόνιμο άγχος, φόβος για τους γονείς, συνεχόμενο, ασταμάτητο, ψυχοφθόρο 24/7.

    Σόρρυ για το οφφτοπικ.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (14-12-2020),psx3 (14-12-2020),toninio (15-12-2020)

  19. #114
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κι έλεγα μην είμαι ο μόνος που δεν μπορώ να ξεχαστώ εντελώς (escapism) με όσα συμβαίνουν.

    Άντε να ανοίξω την κονσόλα κανά μισάωρο και μετά rest mode πάλι... δεν αντέχω παραπάνω.

    Και η ειρωνεία είναι ότι τώρα έχουμε παραπάνω χρόνο να λιώσουμε, όχι σε συνθήκες κανονικότητας.

    Τις προάλλες μου έστειλε μήνυμα ένας καλός φίλος (γνωριζόμαστε από εποχές PS3/online MP και την γενιά του PS4 την έκανε skip εντελώς) και ήταν μεσ' την καλή χαρά να παίξουμε κανά παιχνιδάκι (έκανε pre-order PS5) όπως τον παλιό καλό καιρό...

    Έχει χάσει επεισόδια ο καψερός και βασίζεται πάνω μου για ενημέρωση/catch up. Τα παιχνίδια που λιώναμε κάποτε δεν υπάρχουν πια (ούτε remasters, ούτε servers) και μου ανέφερε και το Sackboy (δεν έχω ιδέα αν έχει και online MP πέραν του local/διπλού, αν και δεν σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα).

    Τι να του πω τώρα κι αυτουνού χωρίς να τον στεναχωρήσω... ούτε για local MP/διπλό δεν είμαστε με τα lockdowns και online MP της προκοπής (χωρίς RPG grind/looting) δεν υπάρχει πια.

  20. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    toninio (15-12-2020)

  21. #115

    Default

    Έχετε δίκιο, τί να λέμε τώρα.
    Αυτό που βοηάει πιστεύω την κατάσταση είναι να βγαίνει κανείς έξω όσο πιο πολύ μπορεί. Δύο χαρτιά για έξοδο (άσκηση και ψώνια), διαφορετικές ώρες, ή το γνωστό sms ξέρω γω και δως του περιπάτους όσο πάει. Θα παραδεχτώ ότι είμαι και τυχερός σε αυτό, γιατί βολεύει και το μέρος που μένω (παραθαλάσσια πόλη) και το ότι όλοι οι φίλοι μου κάνουν το ίδιο, οπότε βρισκόμαστε συχνά. Βοηθάει επίσης πολύ και η οποιουδήποτε είδους προπόνηση, εφόσον κανείς είναι σε θέση και έχει όρεξη να κάνει. Δεν τα λέω αυτά για να το παίξω έξυπνος, γνωστά πράγματα είναι, αλλά είναι γεγονός ότι βοηθάνε πολύ. Τώρα, εάν κάποιος δεν βλέπει άνθρωπο για άνθρωπο, εκεί όντως είναι δύσκολα. Τί games και πράσινα άλογα. Εκεί προσπαθείς να διατηρήσεις τη λογική και την αισιοδοξία σου σε στοιχειώδη επίπεδα.

  22. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    Lefteris_X (15-12-2020)

  23. #116
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Προσπαθώ να συγκρατήσω τα πάντα.

    Είμαι σε υπέρ-επικίνδυνη ομάδα = αν κολλήσω πολλές πιθανότητες για πάπαλα. (Από τον πνευμονολόγο μου αυτό)
    Το ίδιο και οι γονείς.

    Οπότε;
    Το διακινδυνεύω να συναντηθώ με φίλους/γυναίκες;
    Ζω κυριολεκτικά το ρητό «η στάμνα πάει κάθε μέρα στο πηγάδι για νερό, αλλά μια φορά θα σπάσει».

    Trying to keep it together.


    Ξανά: σορρυ για το δεύτερο οφφτοπικ.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (15-12-2020),toninio (15-12-2020)

  25. #117

    Default

    Καταρχήν, καλή υπομονή, θα περάσει κι αυτό (ελπίζουμε!). Αφού το είπε ο γιατρός, πρέπει να ακολουθούμε. Πάντως, για να ευθυμήσουμε και λίγο, ξέρω περίπτωση μίας συναδέλφου ενός φίλου, μεγάλη σε ηλικία, που κόλλησε τον ιό από τον άντρα της (ξένος είναι). Πήρε μεγάλη άδεια, για να αναρρώσει και να μπει στη σχετική καραντίνα. Ειλικρινά, οι συνάδελφοί της ανησυχούσαν πάρα πολύ, γιατί η γυναίκα πολύ απλά...δεν έχει πνεύμονες: καπνίζει σαν φουγάρο πάρα πολλά χρόνια, και κανονικό και ηλεκτρονικό, συνέχεια είναι βραχνή και βήχει κλπ (δεν τα λέω έτσι, ο φίλος μου τα λέει που είναι κάθε μέρα μαζί). Η γυναίκα λοιπόν ανάρρωσε κι επέστρεψε στη δουλειά της μία χαρά, σαν να πέρασε μία απλή γρίππη. Μακάρι ο ιός να μην είναι τόσο επικίνδυνος, όσο υποτίθεται ότι είναι, ασχέτως τό τί πιστεύει ο καθένας μας. Σίγουρα θα παίζει ρολο και η κράση του καθενός.
    Τέλος offtopic κι από μένα.
    Ilias78, αν διαβάζεις, επειδή θυμάμαι είχες πει ότι δεν είχες παίξει το original, γενικώς πώς σου φαίνεται τούτο εδώ από ατμόσφαιρα, χαρακτήρες κλπ, πως είναι η πόλη, η οδήγηση, οι διάλογοι; Έχει προσωπικότητα σαν σύνολο;

  26. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    Dimitris_ (16-12-2020),euromaster (15-12-2020),Lefteris_X (15-12-2020)

  27. #118
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Ilias78, αν διαβάζεις, επειδή θυμάμαι είχες πει ότι δεν είχες παίξει το original, γενικώς πώς σου φαίνεται τούτο εδώ από ατμόσφαιρα, χαρακτήρες κλπ, πως είναι η πόλη, η οδήγηση, οι διάλογοι; Έχει προσωπικότητα σαν σύνολο;
    ΕΙναι νωρις ακομα να εχει ολοκληρωμενη αποψη, να περασει αυτο το σημειο και προς το τελος θα μπορει να μας πει και αυτος τα καλυτερα για το παιχνιδι.

    Εγω παντως εξεπλαγην ευχαριστα απο την δουλεια που εκανα τα ατομα, δεν το περιμενα, μετα την τραγωδια του Mafia 3 δεν πιστευω οτι αυτη η ομαδα μπορει να φτιαξει καλο παιχνιδι ξανα, αλλα με διεψευσαν στο τελος. Αξιο remake του 1 και μακαρι να προσθεταν και online να καναμε καμια συμμορια, το χα απωθημενο απο το 2003 αυτο.
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  28. The Following 2 Users Say Thank You to euromaster For This Useful Post:

    PDS (15-12-2020),toninio (18-12-2020)

  29. #119
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Το παιχνίδι το έχω τελειώσει. Έκανα ένα playthrough στη μεσαία δυσκολία για να το ευχαριστηθώ κ να μαζέψω τα collectibles κ είχα σκοπό να κάνω κ στο classic για την πλατινα. Αλλά δεν το βλέπω.
    Επειδή δεν έχω παίξει το κλασικό mafia δεν μπορώ να το συγκρίνω με τη δουλειά που έχουν κάνει. Το βλέπω σαν νέο παιχνίδι. Σε γενικες γραμμες ειναι αρκετα καλο. Σιγουρα καλυτερο του 3 αλλα δεν ξερω σε σχεση με το 2,το οποίο μου άρεσε απιστευτα. Το story του μου άρεσε πολυ όπως κ ο τρόπος που εξελισσόταν. Δεν ξερω αν φταινει οι πολλες ταινιες αναλογης εποχης που εχω δει αλλα στο τελος φαινοταν τι θα γινει. Με χαλασαν καποια frame drops που εχει. Η πολη ειναι ομορφη σχεδιασμενη με πολλές λεπτομέριες της εποχής. Χειρισμος τοσο της οδηγησης οσο κ του χαρακτήρα (κίνηση πεζός, στόχευση, κάλυψη) προσωπικά δεν με δυσκόλεψε.
    Σίγουρα είναι παιχνίδι που προτείνω να παίξει κάποιος. Αλλά αν δεν το έχει με sim οδηγήσω, όχι στο classic mode.

    Spoiler!

  30. The Following 2 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    euromaster (16-12-2020),toninio (18-12-2020)

  31. #120
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Mixalis13, είδα ότι έπαιζες το 2.
    Πως είναι η κατάσταση, βελτιώθηκε το παιχνίδι, πως σου φαίνεται?


Page 6 of 7 FirstFirst ... 234567 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •