Page 66 of 68 FirstFirst ... 165662636465666768 LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1301
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Ενώ τα παιχνίδια μου φορτώνουν όλα κανονικά, εχω θέμα με το store που μου βγάζει server error.
    Είναι φυσιολογικό?
    Αν κ αργησα , ειχε θεμα το store καθως κ γω ως νεος κατοχος προσπθουσα να καταλαβω γιατι δεν μπορουσε να μπει στο eshop.

    Πλεον ολα καλα
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  2. #1302
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Παίδες έχω ένα σουιτσ στο σπίτι το οποίο είχα αγοράσει για τον μικρό που ήθελε τα Μάριο.
    Έτυχε και είδα το ζελντα με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

    Αξίζει να δώσω το 70αρι? είδα ότι θα βγάλει καινούργιο μέσα στο 22 αλλά μάλλον αργεί!


  3. #1303
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ποια ζελντα λες? εχουν κυκλοφορησει διαφορα. 70ε πολλα ειναι

  4. #1304
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Ποια ζελντα λες? εχουν κυκλοφορησει διαφορα. 70ε πολλα ειναι
    Ωπ! Εμφανίστηκες;;
    Χρόνια και ζαμανια!!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nikoladim (23-01-2022)

  6. #1305
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Ποια ζελντα λες? εχουν κυκλοφορησει διαφορα. 70ε πολλα ειναι
    Για το Breath of the wild διαβαζω ωραια πραγματα. Δεν ξερω καν αν εχουν συνεχεια μεταξυ τους ολα αυτα.
    Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ!

    Και μεταχειρισμένα ακριβά τα δίνουν, με μεταφορικά το 60αρι θα φτάσουν.

  7. #1306
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Για το Breath of the wild διαβαζω ωραια πραγματα. Δεν ξερω καν αν εχουν συνεχεια μεταξυ τους ολα αυτα.
    Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ!

    Και μεταχειρισμένα ακριβά τα δίνουν, με μεταφορικά το 60αρι θα φτάσουν.
    Κοιτα ειναι το καλυτερο παιχνιδι της κονσολας και δεν χρειαζεται να εχεις ασχοληθει με τα υπολοιπα της σειρας. Σκεψου το σαν open world (οχι κατι massive οπως το Witcher) και με καποια dungeons που εχουν εξυπνα puzzles. Δεν υπαρχει καν συζητηση να το αγορασεις η οχι.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ωπ! Εμφανίστηκες;;
    Χρόνια και ζαμανια!!

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Tι γινεσαι ψυχουλα μου? Πως τα περνας?

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    corsaopc3071r (23-01-2022),mihalis13 (23-01-2022)

  9. #1307
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ακόμα εξωτερικό είσαι ρε συ;

  10. #1308
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Που είσαι αδερφέ μου Λεφ, ναι
    συνεχιζω εξωτερικό !

  11. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    Lefteris_X (24-01-2022)

  12. #1309

    Default

    Το Switch OLED εξαφανισμένο κι αυτό?

  13. #1310

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Παίδες έχω ένα σουιτσ στο σπίτι το οποίο είχα αγοράσει για τον μικρό που ήθελε τα Μάριο.
    Έτυχε και είδα το ζελντα με το οποίο δεν έχω ασχοληθεί ποτέ.

    Αξίζει να δώσω το 70αρι? είδα ότι θα βγάλει καινούργιο μέσα στο 22 αλλά μάλλον αργεί!
    Ουτε εγω ειχα ασχοληθει με zelda. Πολυ φευγαλεα με κανα δυο παιχνιδια του τυπου 1 ωρα το καθενα. Δεν χρειαζεται να εχεις παιξει προηγουμενα παντως.

    Το τερματισα προσφατα και θεωρω πως ειναι μεσα στα τοπ-5 παιχνιδια που εχω παιξει ποτε. Κατα τη γνωμη μου εκπληκτικο.

    Τωρα σε οτι εχει να κανει με το 70αρι, ειναι πολλα. Εγω το πηρα μεταχειρισμενο στα 35 ευρω και αξιζε με το παραπανω.



    υ.γ. Για το Breath of the Wild μιλαω παντα.

  14. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    tomic20 (01-02-2022)

  15. #1311
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Ουτε εγω ειχα ασχοληθει με zelda. Πολυ φευγαλεα με κανα δυο παιχνιδια του τυπου 1 ωρα το καθενα. Δεν χρειαζεται να εχεις παιξει προηγουμενα παντως.

    Το τερματισα προσφατα και θεωρω πως ειναι μεσα στα τοπ-5 παιχνιδια που εχω παιξει ποτε. Κατα τη γνωμη μου εκπληκτικο.

    Τωρα σε οτι εχει να κανει με το 70αρι, ειναι πολλα. Εγω το πηρα μεταχειρισμενο στα 35 ευρω και αξιζε με το παραπανω.



    υ.γ. Για το Breath of the Wild μιλαω παντα.
    Το πήρα φίλε και έχω πάθει πλάκα... τα έδωσα τα 70 αλλά χαίρομαι το switch υπερβολικά!

  16. The Following User Says Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    Brazhlias (02-02-2022)

  17. #1312

    Default



    αν οποιοσδηποτε αλλος publisher εβγαζε αυτο το direct θα ειχε φαει το κραξιμο της αρκουδας, οι nindendακηδες πανηγυριζουν. Αλλος κοσμος εντελως.
    Που δεν ειναι κακο βεβαια, αφου υπαρχει τοσο πολυ κοσμος που τη βρισκει με τετοια παιχνιδια, όπως ισχυει και με την αγορα των κινητων, γιατι οχι?

  18. The Following User Says Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    mihalis13 (10-02-2022)

  19. #1313
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Υπάρχουν Mario Kart & Splatoon στα κινητά; Μήπως είμαστε υπερβολικοί;

    Καλό θα ήταν να μην αναγάγουμε το προσωπικό -υποκειμενικό- μας γούστο σε παγκόσμια αλήθεια του σύμπαντος (το αιώνιο πρόβλημα των fora και φουλ ξενέρα για μένα!).

    Ειδάλλως να αρχίσω να υποτιμάω κι εγώ τα (J)RPG, που κι αυτά έχουν το (πιστό) κοινό τους εδώ και δεκαετίες. Νομίζω (με επιφύλαξη, γιατί δεν είμαι fan) και εκεί έκανε deliver η Ninty, για όσους αρέσκονται σε αυτό το είδος (εγώ είμαι δηλωμένος οπαδός της arcade/reflex-based σχολής). Genre diversity 101.

    Καλά και τα cinematic πονήματα, δεν λέω, τα παίζω κι εγώ (ειδικά τα linear που είναι πιο κοντά στο γούστο μου), αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς περιμένουμε από γηρασμένο SoC του 2015. Το έχουν ξεζουμίσει όσο δεν πάει, όποιος έχει (Demoscene) ματάκι βλέπει και εκτιμάει τι μαγικά κάνουν με τα shaders. Τους σέβομαι απεριόριστα για τα χαριτωμένα/quirky games που βγάζουν, χωρίς σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να είναι mobile pay2win αρπαχτές.

    Καλώς ή κακώς η Nintendo τιμάει -υπέρ του δέοντος- την original έννοια του video game (aka «παίγνιον»), έστω κι αν το video σκέλος δεν μπορεί να συναγωνιστεί τα PS4/XB1 για ευνόητους λόγους.

    Το μόνο που της μένει είναι να βγάλει ένα Switch 2 με DLSS (φορητό PS4 σε ιπποδύναμη, ίσως και λίγο παραπάνω) και να συνεχίσει να πηγαίνει ταμείο μέχρι το 2030, άκοπα/αβάδιστα/αβασάνιστα. Κι ένα party chat καλό θα ήταν να μπει κάποια στιγμή, αφού έχει εξαιρετικά online MP fun-to-play παιχνίδια για όλες τις ηλικίες (ναι, δεν είναι μόνο για μικρά παιδιά, αυτό νομίζουν όσοι παρασοβάρεψαν/παραωρίμασαν for their own good -το βλέπω και σε 20άρηδες, μην νομίζετε ότι αναφέρομαι μόνο σε μεγάλους/40άρηδες-).

  20. The Following 6 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-02-2022),geogoku (14-02-2022),mania (10-02-2022),mtifosi (12-02-2022),Nodens (10-02-2022),Stefanos (10-02-2022)

  21. #1314
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Το λες και GaaS (με την καλή έννοια) πλέον το MK8 Deluxe (επέκταση ζωής μέχρι τέλη 2023):



    Ναι, GaaS δεν είναι μόνο τα F2P/BR (βλ. Fortnite), δεν ξέρω πως έχει προκύψει αυτή η «παρεξήγηση» στις gaming κοινότητες... φαίνεται μέχρι και η Nintendo έχει πάρει το memo της αγοράς και κάνει capitalize σε MP exclusives.

    Ούτε βρίσκω κάτι κακό στο GaaS εμπορικό μοντέλο (είμαι αμαρτωλός άραγε?) για online MP παιχνίδια. Ποιός δεν θέλει συνεχή ροή νέου content να τον κρατάει το παιχνίδι (aka engagement); Ποιός δεν έχει απογοητευτεί με αγαπημένα MP παιχνίδια που «μπαγιάτεψαν» χωρίς νέο content; Μόνο τα SP θέλω one & done (αλλιώς θα γίνουν όλα grindy open world).

    $25 είναι καλή τιμούλα για 48 πίστες και αυτό που εγώ λέω "meaty" content (όχι κοστουμάκια/ρουχαλάκια -> cosmetics).

    Η μόνη μου (χρόνια) ανησυχία με τα paid DLC maps είναι τι θα γίνει με το player pool και πόσο εύκολα θα βρίσκεις παίκτες στο matchmaking... απλά ελπίζεις να τα αγοράσουν αρκετοί (όλοι ποτέ, σε κανένα παιχνίδι δεν συμβαίνει αυτό), μιας και είναι αρκετά δημοφιλές παιχνίδι.

    Και αυτό εδώ (το intro με το πολεμικό ελικόπτερο βγάζει λίγο CoD/BF vibes -ίσως για να ελκύσει military shooter κοινό λέω εγώ κυνικά σκεπτόμενος-, αλλά παράλληλα έχει ΚΑΙ την γνωστή Nintendo χαριτωμενιά/magic του, δεν είναι ότι «μεταλλάχτηκε» σε άλλο είδος και μπράβο τους που τα παντρεύουν όλα τόσο αρμονικά/οργανικά):



    Να πω την αλήθεια εμένα συνήθως το PvP/Competitive με τραβάει στα online MP, αλλά τούτο εδώ το mode (PvE/Co-op) φαίνεται πραγματικά ξεχωριστό και worth my time (έχω να το πω αυτό για Co-op από εποχές Uncharted 2).

    Αστειότητες για μένα να τα βαφτίζουμε mobile games αυτά. Λες και παίζονται με touch controls ξέρω γω ή λες και έχουν το ίδιο OS/software stack...

    Ένα Switch 2 βγάλε ρε Ninty και γίναμε! Δεν ζητάω πολλά, να παίζω αξιοπρεπώς σε 1080p οθόνη (όχι sub-1080p θολούρα) θέλω μόνο. Και για τους κατόχους 4KTV δώσε DLSS boost. Άλλωστε σε περιμένει πως και πως η nVidia.

  22. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (10-02-2022)

  23. #1315
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είδα και εγώ το direct σήμερα το πρωί και τα ξανακοιτάζω τώρα και είχε πολύ βαριά χαρτιά, αναβιώσεις παιχνιδιών που τα περιμέναμε πως και πως (Klonoa, Chrono Cross, Live a Live), Xenoblade Chronicles 3, Switch Sports, Fire Emblem Warriors spin-off.

    Η καλύτερη ανακοίνωση για μένα το Live a Live και μακάρι να έβγαινε και σε εμάς!!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #1316
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    9/10 για μένα η παρουσίαση άνετα/χαλαρά και πείτε ό,τι θέλετε. Και δεν έχω καν Switch (ακόμα). Το λιγουρεύομαι όμως!

    11/10 θα ήταν ΑΝ είχε και Switch 2 megaton! Ίσως σε επόμενη παρουσίαση...

  25. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Brazhlias (14-02-2022)

  26. #1317

    Default

    1ον καλως επεστρεψες.

    συμφωνω με ολα οσα γραφεις παραπανω, απλα να διευκρινισω οτι ποτε δεν εγραψα οτι τα παιχνιδια της nintendo ειναι mobiloπαιχνιδια.

    Αυτο που ειπα ειναι οτι η nintendo εχει εντελως διαφορετικο κοινο, οπως και τα παιχνιδια των κινητων ειναι αλλο κοινο εντελως. Αλλος κοσμος, που δεν μπαινει σε καμια διαδικασια συγκρισης με κονσολες οπως το playstation ή το xbox.

    Η αποδοχη που ειχε το direct, δειχνει ποσο καλα ξερει η nintendo το κοινο της. Δεν το λεω σε καμια περιπτωση ως αρνητικο, ακομα και αν εγω προσωπικα δεν βρηκα τιποτα ενδιαφερον, με την εξαιρεση του xenoblade ισως.

    Αλλα αυτο που με παραξενεψε ειναι οτι βγαζουν ακομα ενα Paid dlc για το mario cart και αποθεωνονται. Βγαζουν ακομα ενα mushu παιχνιδι σε μεγαλο nintendo franchise και αποθεωνονται. Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα μπορουσε η sony να ακολουθησει τετοιες τακτικες και να μην τρωει χοντρο κραξιμο.

    Οπως και να χει, ειναι ξεκαθαρο οτι απευθυνονται σε εντελως διαφορετικο κοινο απο μενα και σιγουρα δεν ειμαι εγω που θα κρινω αν ηταν καλο ή οχι το direct.

  27. #1318

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post

    αν οποιοσδηποτε αλλος publisher εβγαζε αυτο το direct θα ειχε φαει το κραξιμο της αρκουδας, οι nindendακηδες πανηγυριζουν. Αλλος κοσμος εντελως.
    Που δεν ειναι κακο βεβαια, αφου υπαρχει τοσο πολυ κοσμος που τη βρισκει με τετοια παιχνιδια, όπως ισχυει και με την αγορα των κινητων, γιατι οχι?
    Στέκεσαι υπερβολικά στο συγκεκριμένο Direct προσπερνώντας την ολοκληρωμένη εικόνα που υπάρχει σε Nintendo μεριά αυτή την στιγμή.

    Για 2022 έχουμε με τα εως τώρα δεδομένα επιβεβαιωμένα τα
    Pokemon Legends(κυκλοφόρησε ήδη)
    Kirby
    Xenoblade Chronicles 3
    Bayonetta 3
    Breath of the wild 2
    Splatoon 3
    Nintendo Switch sports
    Mario soccer
    Fire Emblem Warriors
    Triangle Strategy
    Dlc για το mario kart

    + ότι άλλο ανακοινωθεί/παρουσιαστεί αργότερα σε Ε3 ή στο επόμενο direct.

    Γιαυτό και δεν βλέπεις να πέφτει μαζικό κράξιμο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι αποθεώνουν ότι παιχνίδι παρουσιάζεται στα Direct αυτά(τα περισσότερα από αυτά είναι αδιάφορα στους περισσότερους,ειδικά τύπου Assassins creed που τρέχουν και χάλια και είναι και πανάκριβα).
    Με λίγα λόγια το συγκεκριμένο Direct αν το δεις μεμονωμένα προσπερνώντας όλα αυτά ήταν μέτριο,αν σκεφτεί κανείς ότι ο ''μεγάλος'' τίτλος για το μισό 2022(πέραν του Pokemon που βγήκε από τον προηγούμενο μήνα) είναι το νέο Kirby,όσο καλό και να δείχνει. Οι μεγάλες κυκλοφορίες κλασσικά θα πάνε για μετά τον Σεπτέμβριο.

  28. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Brazhlias (14-02-2022)

  29. #1319

    Default

    Ναι αυτό που λες έχει πολύ λογική. Ευχαριστώ.

  30. #1320
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Προσωπικα βρηκα το τελευταιο direct ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!!

    Xαιρομαι πολυ που αναβιωνουν games που δεν ειχαν βγει ποτε εκτος Ιαπωνιας ή games τα οποια πλεον ειναι δυσευρετα σε παλιες κονσολες αρκει φυσικα να γινει σωστη δουλεια στην μεταφορα τους.

    Σιγουρα δεν ειναι για mainstream κοινο τα συγκεκριμενα αλλα ως νεος κατοχος του Switch μου αρεσει που οπως κ στο PS4 εχει τα δικα του περιεργα διαμαντακια να εχει κ τα δικα του το Switch.
    Λιγο με τις τιμες πρεπει να γινει κατι αλλα το βλεπω χλωμο τωρα ειδικα που κ η Sony με τα του PS5 ξεκιναει απο τοσο ψηλα...
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  31. The Following User Says Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Brazhlias (14-02-2022)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •