Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #201
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το dirt 5 έχει ray tracing και 60fps. Οπότε πιστεύω ότι και το gt αν δεν έχει day 1 σίγουρα θα δώσει rt/60

  2. #202
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Το dirt 5 έχει ray tracing και 60fps. Οπότε πιστεύω ότι και το gt αν δεν έχει day 1 σίγουρα θα δώσει rt/60
    Μακαρι να το δωσει ετσι 4k/60/rt

  3. #203
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Μακαρι να το δωσει ετσι 4k/60/rt
    Ποτε ομως.

  4. #204
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν έχουν δυστυχώς καμία σχέση μεταξύ τους τα δυο παιχνίδια από πλευράς «απαιτήσεων» δύναμης κονσόλας.

    Κυριολεκτικά καμία σχέση.

    Αν δω 1800-2160p + RT + 60 fps στο GT7, τότε οκ, θα αναθεωρήσω ότι ξέρω έως σήμερα περί PS5.

  5. #205
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δεν είπα ότι είναι 4κ το dirt. Για μένα 1080/60/rt είναι εφικτό

  6. #206
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ελπίζω κι εγώ σε ένα mode 1080+RT+60 fps.

    Έχω κάποιες αμφιβολίες όμως πως η χαμηλότερη ανάλυση (1080) και πάλι δεν απελευθερώνει τόση δύναμη όση χρειάζεται το GT7.

  7. #207
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    το λιγοτερο σαν το Rachet and clank πιστευω, δηλαδη RT performance mode 60 fps σε dynamic resolution 1440p-1080p.

  8. #208
    PS4forums Fanatic modecris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Πάτρα
    Posts
    4,474
    PSN ID
    modecris
    Name
    Χρήστος

    Default

    Δεν ξερω αν έχει ξανά αναφερθεί αλλά το Gran Turismo 7 θα υποστηρίζει ελληνικά.

    _____________________________________________
    Οι άνθρωποι δεν σταματούν να παίζουνε επειδή γερνάνε.
    Γερνάνε επειδή σταματούν να παίζουνε.

    __________________________________________________

  9. The Following 5 Users Say Thank You to modecris For This Useful Post:

    gtakis (04-02-2022),mihalis13 (04-02-2022),obione (04-02-2022),panos74gr (04-02-2022),Slay (04-02-2022)

  10. #209
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Αλλα μπορει να γινει κατι καλυτερο απο το να ψαχνω να βρω συγκεκριμενα events/races τα οποια σε μικρο χρονο αποφερουν πολυ χρημα, με αποτελεσμα να παιξεις το Porsche cup (τυχαιο παραδειγμα) 50 φορες, γιατι πολυ απλα κανεις efficient credit farming, ωστε να μπορεσεις να αγορασεις την LaFerrari...

    Ολοι το εχετε και το εχουμε κανει αυτο που περιγραφω.

    Ε συγνωμη αλλα αυτο παυει μετα απο καποιο σημειο να ειναι gaming και ειναι resource farming, αντιστοιχο με αυτο που κανουν οι κινεζοι στα ΜΜΟ και πληρωνονται...[/QUOTE]

    Στο Driveclub το ειχα κανει .
    3-4 μερες γυρω γυρω ολοι και pause παρακαλω το παιχνιδι τα βράδια..
    μονο και μονο για την Laferrari !!
    Μετα την f50 η μοναδική μου αγαπη !!
    Lol
    Μου αρεσε οτι ειδα στο βιντεο , θα συμφωνήσω ομως οτι ειναι τα ιδιο οπως ολα αυτα τα χρονια .
    Αν δεν υπηρχε διψα για GT πρωσοπικα θα το προσπερνούσα.
    Το σπορτ πχ ουτε καν ινσταλ δεν εγινε
    Last edited by obione; 04-02-2022 at 09:43.

  11. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    Valkyre (04-02-2022)

  12. #210
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και εγώ παρότι όχι φανατικός θα το τιμήσω κάποια στιγμή. Σίγουρα όχι στο launch αλλά κάποια στιγμή αργότερα. Εγώ απο αυτό που είδα στο state of play καλύφθηκα. Ελπίζω να μην κάνουν σαν τενεκέδες που τους χτυπάς όταν θα τρακάρεις.

  13. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (05-02-2022)

  14. #211
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    Εγώ παιδιά καθότι μεγάλος φαν της σειράς,έχω παίξει ότι έχει βγει κυριολεκτικά,θα το τιμήσω από την πρώτη μέρα,έχει γίνει ήδη προπαραγγελια και να πω την αμαρτία μου δύσκολα να πληρώσω παιχνίδι day one και σε αυτά τα λεφτά διότι δεν είμαι φανατικός gamer αλλά περιστασιακός θα έλεγα....

    Αυτά που είδα στο State of play αν και ίσως παραείναι καλογυαλισμένα (ίσως και όχι) με κάλυψαν ως προς αυτά που ζητάω από τον συγκεκριμένο τίτλο όντας υποστηρικτής της σειράς αν και εφόσον υλοποιηθούν στο έπακρο,αυτό που δεν είδα,ίσως δεν το πρόσεξα είναι το πάντα συζητήσιμο θέμα των ζημιών στα αμάξια, οπτικών και μη,θα υπάρχουν ή θα παίζουμε συγκρουόμενα οπότε θέλουμε;

    Κατά τη γνώμη μου είναι ένα βασικό ζήτημα το οποίο εάν τελικά επιλυθεί και υπάρχει σαν δυνατότητα,μαζί με dynamic weather κλπ θα το απογειώσουν σαν παιχνίδι...
    Πάντως μόνο και μόνο που θα υπάρχει customisation νομίζω είναι ένα μεγάλο συν σε σχέση με τα προηγούμενα της σειράς που έλειπε...
    Μετράμε αντίστροφα λοιπόν 30 μέρες.....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to gtakis For This Useful Post:

    mihalis13 (04-02-2022)

  16. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ξερω αν ισχυει ακομα αλλα στο παρελθον ο Καζουνορις δεν μπορουσε να αποκτησει το δικαιωμα να εχει damage στο παιχνιδι του. Και αυτο γιατι διαφορες αυτοκινητοβιομηχανιες (κυριως οι premium) δεν ηθελαν τα αυτοκινητα τους να γινονται σμπαραλια σε ενα βιντεοπαιχνιδι καθως αυτο (τοτε, δεν ξερω αν ισχυει ακομα) θεωρουταν κακο PR/διαφημιση/πες το οπως θες.



    Θυμαμαι βεβαια να μου κακοφαινεται αυτη η δικαιολογια καθως αλλοι μικροτεροι παικτες του χωρου των racing games, δεν φαινεται να ειχαν αυτο το προβλημα. Παρολαυτα η δικαιολογια σε αυτο ηταν (και παλι, αναφερομαι στο τοτε) οτι το Gran Turismo ηταν ο βασιλιας των racing games, ειχε τεραστια αναγνωρισημοτητα και ηταν το πιο δημοφιλες με διαφορα. Αρα, οι εν λογω εταιρειες το θεωρουσαν σημαντικο παραγοντα προωθησης των προιοντων τους και ειχαν τις αναλογες απαιτησεις.

  17. #213
    PS4forums Addict gtakis's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Καίσαρι Κορινθίας
    Posts
    1,515
    PSN ID
    Takis_7

    Default

    What level of damage can we expect?


    Gran Turismo creator Kazunori Yamauchi has been a goldmine of information on GT7. Yamauchi has spoken to the fans about all things GT and has been our main source of information when it comes to GT7. However, on this subject, the Polyphony CEO has only stated that the damage will be “upgraded” when compared to GT Sport.

    https://racinggames.gg/gran-turismo/...irmed-for-gt7/


    Τώρα τι ακριβώς σημαίνει το "upgraded" θα το δούμε εν καιρώ.....

    Send from my S20+ using Tapatalk

  18. #214
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    https://www.resetera.com/threads/gra...arison.548306/
    Τιποτα το τρομερο τελικα στα μοντελα των αμαξιων σε σχεση με το gtsport

  19. #215
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο τοσο μακρια δυσκολα να δεις τις διαφορες. Μιλαμε πλεον για πολλα πολυγωνα οποτε...ο φωτισμος παντως κανει δουλεια...

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (05-02-2022)

  21. #216
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω αν ισχυει ακομα αλλα στο παρελθον ο Καζουνορις δεν μπορουσε να αποκτησει το δικαιωμα να εχει damage στο παιχνιδι του. Και αυτο γιατι διαφορες αυτοκινητοβιομηχανιες (κυριως οι premium) δεν ηθελαν τα αυτοκινητα τους να γινονται σμπαραλια σε ενα βιντεοπαιχνιδι καθως αυτο (τοτε, δεν ξερω αν ισχυει ακομα) θεωρουταν κακο PR/διαφημιση/πες το οπως θες.

    Θυμαμαι βεβαια να μου κακοφαινεται αυτη η δικαιολογια καθως αλλοι μικροτεροι παικτες του χωρου των racing games, δεν φαινεται να ειχαν αυτο το προβλημα. Παρολαυτα η δικαιολογια σε αυτο ηταν (και παλι, αναφερομαι στο τοτε) οτι το Gran Turismo ηταν ο βασιλιας των racing games, ειχε τεραστια αναγνωρισημοτητα και ηταν το πιο δημοφιλες με διαφορα. Αρα, οι εν λογω εταιρειες το θεωρουσαν σημαντικο παραγοντα προωθησης των προιοντων τους και ειχαν τις αναλογες απαιτησεις.
    Γενικά σε πολλά racing που έχω παίξει δεν βλέπεις υπερβολικό damage στα αυτοκίνητα.
    Και ο λόγος είναι αυτός που αναφέρεις Δημήτρη.
    Δεν θέλουν οι εταιρείες αυτοκινήτων

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  22. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Brazhlias (07-02-2022),gtakis (04-02-2022),obione (05-02-2022),Valkyre (04-02-2022)

  23. #217

    Default

    Ειδα το state of play και θα πω πως ουτε εντυπωσιαστικα, ουτε ειδα κατι που με αφησε εκπληκτο. Ομως ειδα αυτο που ηθελα.

    Προσωπικα το GT ειναι η αγαπημενη μου σειρα racing και εχω παιξει πολλα και διαφορα τους ειδους. Για εμενα το GT ειναι ακριβως εκει που ειναι τα γουστα μου. Δεν θελω να αλλαξει και χαιρομαι που επιστρεφει στις ριζες.

    1. Θα ηθελα να εχει περισσοτερα αυτοκινητα; Ναι, αλλα και τα 400 ειναι πολλα.

    2. Θα ηθελα να εχουν ζημιες τα αυτοκινητα; Ναι, αλλα δεν τελαινομαι κιολας. Σε οσα racing εχω δει μεχρι σημερα ποτε δεν ημουν απολυτα ευχαριστημενος σε αυτο το κομματι. Ή υπηρχαν καποιες "στανταρ" ζημιες που παθαιναν τα αυτοκινητα και απο ενα σημειο και μετα ηταν επαναλαμβανομενες ή εβλεπες το αμαξι να διαλυεται εντελως, το οποιο (εμενα) με βγαζει απο το κλιμα του simulating. Ειναι πολυ δυσκολο να υπαρξει μια αληθοφανεια, σε οτι αφορα το τι ευχαριστει εμενα παντα.

    3. Θα ηθελα να εχει τις προδιαγραφες να παιχτει στο PSVR; Ναι, πολυ σημαντικο για εμενα. Δεν εχουν πει επισημα κατι νομιζω.

    4. Θα ηθελα να μην εβγαινε σε ps4, ωστε να ημουν σιγουρος πως το εφτασαν στο υψηλοτερο επιπεδο που μπορουσαν, αλλα καταλαβαινω και τους κατοχους ps4 και αυτους που ασκουν διοικηση και θελουν να βγαλουν φραγκα.

    Απο εκει και περα σε ενα racing, θελω αυτο ακριβως. Το GT ειναι ουσιαστικα ενα RPG με αυτοκινητα. Ξεκινωντας απο πολυ χαμηλα με ενα μεταχειρισμενο civic και υστερα απο ωρες ενασχολησης να φτανεις να εχεις σουπερ καρς. Τα διπλωματα ειναι επισης ενα κομματι απο τα αγαπημενα μου.

    Δεν εντυπωσιαστηκα απο αυτα που ειδα λοιπον, αλλα περιμενω να εντυπωσιαστω απο αυτο που θα παιξω, οταν το παιξω. Ελπιζω το dualsence να δωσει αυτα που φανταζομαι, ελπιζω οι αλλαγες του καιρου εν ωρα αγωνα να επηρεαζουν το παιχνιδι και να σε βαζουν λιγο στο κλιμα να αλλαζεις στρατηγικες και οδηγικη συμπεριφορα. Αν αυτα τα δυο γινουν σωστα και με την δεδομενη επιστροφη στην παλια συνταγη, για εμενα θα ειναι το ιδανικο.

    Επισης θα ηθελα να μην υπαρχει το B-Spec που στα προηγουμενα με κουρασε πολυ.

  24. #218
    Cool Member g10rg0s's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    252
    PSN ID
    g10rg0s241071

    Default

    Ερωτηση ... θα μπορω με την Logitech G29 να παιξω το game στο ps5 ?
    Eυχαριστω.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  25. #219
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by g10rg0s View Post
    Ερωτηση ... θα μπορω με την Logitech G29 να παιξω το game στο ps5 ?
    Eυχαριστω.
    Ναι, από όσο θυμάμαι είναι κανονικά συμβατές και με PS5

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    g10rg0s (07-02-2022)

  27. #220

  28. The Following 2 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    mihalis13 (10-02-2022),Valkyre (10-02-2022)

Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •