Page 28 of 30 FirstFirst ... 1824252627282930 LastLast
Results 541 to 560 of 586

Thread: Assassin's Creed: Odyssey

  1. #541

    Default

    καλησπερα παιδια μια ερωτηση εχω γιατι ειμαι λιγο ασχετος με τις αγορες απο το store.αν αγορασω απο το store το season pass που το εχει προσφορα 20 ευρω παιρνω και τις δυο ιστοριες το fate of atlantis και το legacy of the hidden blade ολοκληρες με ολα τα επεισοδια??γιατι μεμονωμενα το καθε dlc κανει 25 ευρω.ειναι δυνατον να ειναι τοσο καλη προσφορα το season pass η κατι καταλαβαινω λαθος?ευχαριστω!!!

  2. #542

    Default

    Αν αγορασεις το season pass,παιρνεις ολα τα dlc κανονικα οπως λεει μαζι με το AC 3 remastered και liberation.
    Τα αναφερει αναλυτικα στις λεπτομερειες https://store.playstation.com/en-gr/...PANSIONPASS000

    Περαν τουτου το season pass ειναι σε εκπτωση,ενω τα dlc ξεχωριστα δεν ειναι. Γιαυτο σου κακοφαινεται η μεγαλη διαφορα στην τιμη.

  3. #543

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν αγορασεις το season pass,παιρνεις ολα τα dlc κανονικα οπως λεει μαζι με το AC 3 remastered και liberation.
    Τα αναφερει αναλυτικα στις λεπτομερειες https://store.playstation.com/en-gr/...PANSIONPASS000

    Περαν τουτου το season pass ειναι σε εκπτωση,ενω τα dlc ξεχωριστα δεν ειναι. Γιαυτο σου κακοφαινεται η μεγαλη διαφορα στην τιμη.
    απλα μου εκανε εντυπωση οτι ειναι μονο 1.1 ΜΒ ενω τα παιχνιδια ειναι 3 και 7 GB το καθενα μονο του!!αρα φιλε αγοραζεις με κλειστα ματια το season pass?sorry που σε ζαλιζω αλλα οπως ειπα ειμαι ασχετος με τις αγορες.μην παει το 20αρικο αδιαβαστο κιολας

  4. #544

    Default

    Ναι κανονικα περιεχει τα dlc που θελεις το πακετο αυτο,αρκει βεβαια να εχεις και το βασικο παιχνιδι παντα.


  5. #545

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ναι κανονικα περιεχει τα dlc που θελεις το πακετο αυτο,αρκει βεβαια να εχεις και το βασικο παιχνιδι παντα.
    οκ φιλε μου ευχαριστω πολυ!!!!

  6. #546
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nek_Food (21-07-2020),tonybsg (21-07-2020)

  8. #547
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λεωνίδα τι εννοείς οτι φαίνεται;
    Εγώ είχα παίξει με την Κασσάνδρα, γιατί είχα ακούσει οτι έχει πολύ καλύτερο voice acting, και ίσως για αυτό να μην κατάλαβα τι θες να πεις.

  9. #548
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Λεωνίδα τι εννοείς οτι φαίνεται;
    Εγώ είχα παίξει με την Κασσάνδρα, γιατί είχα ακούσει οτι έχει πολύ καλύτερο voice acting, και ίσως για αυτό να μην κατάλαβα τι θες να πεις.
    Μου φαινόταν από το στήσιμο, το animation, το παίξιμο και το όλο σενάριο ότι το παιχνίδι είχε φτιαχτεί με main χαρακτήρα την Κασσάνδρα και
    Spoiler!
    . Εμένα μου χτύπησε όταν το έπαιζα και το ίδιο διάβασα ότι έγινε και σε άλλους.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    enstikto (21-07-2020)

  11. #549
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Νομιζω οτι αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο. Εγω που επαιξα το παιχνιδι φετος λογω της προσφορας στο store, δεν ειχα καμμια επαφη με threads και εντυπωσεις και το τελειωσα ως Αλεξιος. Πηγα να παιξω ως Κασσανδρα μετα μετα και το σταματησα καθως μου φανηκε ως add on και παραταιρο.

  12. #550
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Πάντως το παιχνίδι δεν είναι άσχημο. Προσωπικά το έκανα μαζί με όλα τα dlc πάνω από 230 ώρες. Αλλά πολλές φορές σκέφτηκα να το παρατήσω αλλά το λυπήθηκα. Ο λόγος; Τα τεράστια loading times. Και εδώ δίνω τα μεγαλύτερα συγχαρητήρια στην SP που δεν της το είχα για το GOT το οποίο και ομορφότερο κόσμο έχει κατά δική μου γνώμη και μηδαμινά loading. Επίτευγμα πραγματικά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Slay (21-07-2020)

  14. #551

    Default

    δεν ξερω αλλον χαρακτηρα εκτος απ'τον αλεξιο σε αυτο το παιχνιδι. τερματισμενο δυο φορες και πανω απο 200 ωρες gameplay.

  15. #552
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν ξερω αλλον χαρακτηρα εκτος απ'τον αλεξιο σε αυτο το παιχνιδι. τερματισμενο δυο φορες και πανω απο 200 ωρες gameplay.
    Με συγχωρείς, το τερμάτισες 2 φορές και ο μόνος χαρακτήρας που θυμάσαι ειναι ο Αλεξιος; Αυτο λες;
    Αν ναι πραγματικά δεν μπορω να το καταλάβω εκτός αν έκανες skip cutscenes...

    και δεν μιλάω μόνο για Κασανδρα. Το παιχνίδι εχει ενα καρό side chars και πολλοί απο αυτούς ειναι βασισμένοι στην αρχαία Ελληνικη ιστορία. Ειλικρινά δεν μπορω να το καταλάβω αυτο που λες.

  16. #553

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Με συγχωρείς, το τερμάτισες 2 φορές και ο μόνος χαρακτήρας που θυμάσαι ειναι ο Αλεξιος; Αυτο λες;
    Αν ναι πραγματικά δεν μπορω να το καταλάβω εκτός αν έκανες skip cutscenes...

    και δεν μιλάω μόνο για Κασανδρα. Το παιχνίδι εχει ενα καρό side chars και πολλοί απο αυτούς ειναι βασισμένοι στην αρχαία Ελληνικη ιστορία. Ειλικρινά δεν μπορω να το καταλάβω αυτο που λες.
    χαλαρωσε,απαντηση στο οτι το παιχνιδι ηταν βασισμενο στον χαρακτηρα της kassadra ηταν.

  17. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    enstikto (22-07-2020)

  18. #554
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και τις 2 φορές με τον Αλέξιο το τερμάτισες δλδ;

  19. #555

    Default

    ισως σου φαινεται περιεργο αλλα ναι,ενω λατρευω τους χαρακτηρες οπως της Aya και της Evie Frye,δε μ'αρεσε καθολου ο χαρακτηρας της Kassandra.

  20. #556
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλά ναι γούστα είναι αυτά.
    Εγώ πάντως απο την άλλη που
    Spoiler!

  21. #557

    Default

    Α μπραβο άλλο ένα που μου κόλλαγε περισσότερο με Κασσάνδρα παρά με Αλέξιο. Συμφωνώ.

  22. #558
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Λοιπόν, κάπως αργοπορημένα το τερμάτισα και εγώ. Έπαιξα ως Κασσάνδρα και μου άρεσε αρκετά, μόνη παραφωνία νομίζω πια είναι
    Spoiler!
    Μπορεί να δικαιολογεί κάποια πράγματα
    Spoiler!
    αλλά από ένα σημείο και μετά με έχει κουράσει η όλη φάση και μου είναι παντελώς αδιάφορη, νομίζω ότι απλά παραμένει ως filler ίσως και αυτό φαίνεται και από το γεγονός ότι πλέον πόσο λίγο και πρόχειρα ασχολείται ο τίτλος με αυτό το θέμα.

    Άλλο πράγμα που με κούρασε σε αυτόν το υπέροχο κατά τα άλλα κόσμο, ήταν τα loading times είτε στην αρχή, είτε στα όποια fast travels, είτε με το που μιλούσες σε κάποιον και έκανε Loading για να δείξει 1 λεπτού διάλογο και μετά πάλι loading είτε για να δείξει άλλο βίντεο, είτε για να σε επιστρέψει στο παιχνίδι. Ελάχιστα προβλήματα στον τεράστιο και πολύ φορτωμένο χάρτη από Pop-ups, αργό φόρτωμα των textures σε κάποιες περιπτώσεις, μάλλον όλα αυτά είναι απόρροια του "αργού" μηχανικού δίσκου και στην νέα γενιά θα εκλείψουν σιγά - σιγά (ελπίζω).

    Τέρμα τα αρνητικά, στα θετικά όπως ήδη είπα ο υπέροχος και πανέμορφος κόσμος. Πολύ όμορφος ο χάρτης, τα περιβάλλοντα και οι χρωματισμοί. Γεμάτος ο κόσμος με χλωρίδα/πανίδα/πόλεις/κόσμο και γενικά φανταστική δουλειά σε ξηρά και θάλασσα. Ο χάρτης μου αρέσει που περιλαμβάνει όλη την αρχαία Ελλάδα ακόμη και πολλά νησιά, το κάθε μέρος με τις δικές του αποχρώσεις και ξεχωριστά ήθη, αντιλήψεις, κλπ. Οι αποστάσεις είναι πολύ όμορφα δουλεμένες, ο κόσμος ύπο μερική+σχετική κλίμακα, τεράστιος και συνάμα μαζεμένος και εύκολο να ταξιδέψεις ακόμη και με τα πόδια/άλογο δίνοντας σου την αίσθηση της απόστασης χωρίς να σε κουράζει στον βαθμό που θα γινόταν αν ήταν σε κλίμακα 1:1. Κόσμος γεμάτος πολλούς και διαφορετικούς χαρακτήρες, από γνωστούς και διάσημους, έως πλασμένους από την εταιρεία, όλοι ξεχωριστοί με τεράστια σχετικά ποικιλία νομίζω. Μου άρεσε η ποικιλία και στα όπλα, RPG τύπου ξεχωριστές δυνάμεις και leveling, επιλογή "εμφάνισης" του εξοπλισμού σου, ρυθμός που ξεκλείδωναν κάποια τρόπαια (αν και δεν είμαι τόσο φαν πια), πολλές επιλογές/ποικιλία από αποστολες και επαναλαμβάνομαι ένας τεράστιος χάρτης γεμάτος με κάθε λογής ασχολίες/αποστολές/ιστορίες, ομορφάδες/χρωματισμούς/τοπία/κτίρια/αγάλματα, χαρακτήρες/πλάσματα/εχθρούς/φίλους, κλπ πολλά άλλα. Έχουν ρίξει απίστευτη δουλειά και αυτό φαίνεται νομίζω συνεχώς και χωρίς σταματημό.

    Υποθέτω αν ξεκινήσω την ιστορία σε NG+ θα μπορώ να παίξω με τον Αλέξιο σαν βασικό ήρωα και την Κασσάνδρα
    Spoiler!
    αλλά ως εκεί, απλά ένα re-skin του τι έπαιξα με αλλαγή των ρόλων; Έχει κάτι διαφορετικό πραγματικά ή ουσιαστικά είναι ακριβώς το ίδιο σαν στόρι/εξέλιξη/υπόθεση/κλπ; Λίγο που το ξεκίνησα (όχι NG+) με τον Αλέξιο μου ήταν πραγματικά αδιάφορος και μου την σπάει η φωνή του και το κάπως μάγκικο στυλ που έχει. Με εκνεύριζε σαν χαρακτήρας
    Spoiler!
    Επίσης, αν τυχόν θελήσω να ασχοληθώ
    Spoiler!
    να υποθέσω δεν θα μπορώ να το κάνω μέσω του NG+ (λογικά ξεκινάει το στόρι από το 0) άρα θα πρέπει να το συνεχίσω στο τερματισμένο παιχνίδι.

    Αυτά...
    Υπέροχο παιχνίδι από την Ubisoft. Δεν ξέρω αν φταίει που είμαι Έλληνας και το χαίρομαι διπλά, αλλά ψήνομαι αφάνταστα και για το Origins εξ' αιτίας του ότι λατρεύω και την ιστορία της αρχαίας Αιγύπτου και λάτρεψα την δουλειά που έκαναν στην Αρχαία Ελλάδα.

  23. The Following 4 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    hakoo (27-10-2020),Lefteris_X (19-10-2020),nikosarg (20-10-2020),PDS (20-10-2020)

  24. #559
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    Έπαιξα το Odyssey πρώτα και μου άρεσε τόσο πολύ που ψήθηκα και αγόρασα το Origins...Αρχαία Αίγυπτος+τιμή χώμα,δεν χρειάζεται κάτι άλλο...

  25. The Following User Says Thank You to Sergio For This Useful Post:

    Nek_Food (20-10-2020)

  26. #560
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post

    Άλλο πράγμα που με κούρασε σε αυτόν το υπέροχο κατά τα άλλα κόσμο, ήταν τα loading times είτε στην αρχή, είτε στα όποια fast travels, είτε με το που μιλούσες σε κάποιον και έκανε Loading για να δείξει 1 λεπτού διάλογο και μετά πάλι loading είτε για να δείξει άλλο βίντεο, είτε για να σε επιστρέψει στο παιχνίδι
    Πραγματικα απαλευτο, ενταξει δεν ειναι το μονο open world που υποφερει απο αυτο το πραγμα αλλα στο συγκεκριμενο κουραζει υπερβολικα για τους λογους που ανεφερες, η συχνοτητα ειναι πολυ μεγαλη.
    Να πανε και να μην ξαναρθουν τα loading times, φαινεται οτι τα ξεφορτωνομαστε για τα καλα.


  27. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (27-10-2020),psx3 (27-10-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •