Page 97 of 164 FirstFirst ... 478793949596979899100101107147 ... LastLast
Results 1,921 to 1,940 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1921
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  2. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    panos74gr (28-09-2020)

  3. #1922

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν ξέρω αν έχεις την "παλιά" και ρωτάς από ενδιαφέρον για την "καινούργια" ή σκοπεύεις να αγοράσεις μία από τις δύο.

    Αν έχεις One X και ενδιαφέρεσαι για Series S θα έλεγα για μία διετία να μην ασχοληθείς με "αναβάθμιση", έστω μέχρι να υπάρξει κάποιος λόγος. Χωρίς κάτι επίσημο, διαφορές δεν νομίζω ότι θα υπάρχουν πολλές μεταξύ τους πάντως.

    Αν δεν έχεις καμία από τις δύο και σκέφτεσαι για αγορά θα έλεγα να περιμένεις να δεις τι παίζει με το Series S + Series X και να τα βάλεις κάτω για το τι θα πάρεις (εγώ αν με ρωτούσες θα έλεγα Χ).

    Αν δεν έχεις καμία και "καίγεσαι" για αγορά αλλά δεν έχεις αρκετά λεφτά για να πας στο Series X, ενώ μέχρι τώρα πρότεινα πάντα ως συμφερουσα αγορά το One X, θα έλεγα ΟΚ πήγαινε στο Series S, γιατί σε μία διετία το πολύ (μπορεί και πολύ νωρίτερα από ό,τι φαίνεται) το One (S+X) σαν πλατφόρμα και υποστήριξη σκοπεύει η MS να το σβήσει άσχετα τι έλεγε για 2ετή FC (forward compatibility και λοιπές αρλούμπες).

    Πάντως αν με ρωτάς γενικότερα θα έλεγα αναμονή, αν καίγεσαι για το καροτάκι (aka GamePass) η "φθηνή" (με πολλά εισαγωγικά) αλλά non future-proof κατά την γνώμη μου είναι το Series S (προβλέπω όμως να σου κοστίζει ακριβά μακροπρόθεσμα), εγώ πάντως θα το σκεφτόμουν σοβαρά να πήγαινα σε Series X.

    Δεν ξέρω αν σε βοήθησα ή σε μπέρδεψα χειρότερα, αλλά η πρόταση μου ανάμεσα σε αυτά τα δύο που ρωτάς, είναι το Series X
    Εγω PS5 θα παρω

    Απλά σκεφτομουν και ενα μτχ One X επειδή θα πρεπει να αγοράσω και ενα 4K disc player για το HC μου.
    Θα σπαζόμουν ομως αν είχε επιτηδευμένα υποδεέστερα γραφικά απο το παρεμφερές Series S.

    Digital δεν παιρνω απο κανεναν τους.

  4. #1923
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά.

    Για 4Κ disc player νομίζω είσαι καλυμμένος με το PS5. Το Series S δεν έχει οπτικό δίσκο. Δεν νομίζω ότι αξίζει να δώσεις για το One X μόνο και μόνο σαν 4K disk player.

  5. #1924

    Default [Next-Gen] Xbox Series S | X (10 Νοεμβρίου 2020)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Απο οτι εχω κατσαλαβει η επισημη θεση ειναι (διορθωστε με αν κανω λαθος) οτι η βασικη διαφορα θα περιοριζεται στην αναλυση. Αλλα ειμαι βεβαιος οτι δεν θα μεινει μοναχα εκει... και ας λεει οτι θελει ο Phil και η MS... δηλαδη το καλο που τους θελω αλλιως ειναι ψιλοτραγελαφος να πετανε 8 teraflops απλα για αναλυση (σκουπιδια ΙΜΟ)
    Η ανάλυση παντως όντως καταναλαωνει τεράστιους πόρους/
    Ενδεικτικά υπενθυμίζω οτι τα ps3/360 ηταν 720p κονσόλες με αρκετά παιχνίδια εκατερωθεν να υποστηρίζουν την ανάλυση, και για να παμε στα 1080p απαιτήθηκε να βγουν τα PS4/xbox one που ηταν 8-10 φορες ισχυρότερα σε επεξεργαστές και ram.

    Και πως πήγαμε στα 1080p../ Το xbox one στην ουσία δεν πήγε ποτε ενω και το PS4 έπαιζε 900p αρκετές φορες με dynamic scaling.

    Κοινώς το 8-10 φορες ισχυρότερα δεν έφτασε για να γινει στάνταρ το 1080 (που ειναι η διπλάσια και κατι παραπάνω ανάλυση απο τα 720p)στην τρέχουσα γενιά.

    Με αυτο το παράδειγμα λοιπον δεν βλεπω κάποιον παραλογισμό σε αυτο που λεει η ms χωρις να υοθετω μεχρι να το δω με τα ματια μ γιατι και γω ειμαι δύσπιστος.

    Παντως ενδεικτικά το 4Κ ειναι 8 φορες το 1080 και 4 φορες το 1440p.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #1925
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


  7. #1926
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    @vadergr
    Εαν θες ενα 2ο φθηνο 4κ media player, πας σε one s, εαν θες κ αποδοση σε ms exclusives πας σε one x.
    Τωρα τι διαφορες θα εχει το series s με το one X μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε να κυκλοφορησει το series s,
    αλλα λογω ελλειψης drive δεν θα σου κανει ουτως ή αλλως.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  8. #1927
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν αξίζει να αγοράσεις one X με την τιμη που έχει το Series S, μπορεί το one X νσ βγάζει κ 4K, αλλά το series S θα υποστηρίζεται πλήρως τα πρώτα τουλάχιστον χρόνια.
    Edit
    Α το θέλει για 4K media player πάλι για μένα δεν αξίζει πας σε ps5 η series X αν είναι να δώσεις 250-300 ευρώ για κάτι παλιό δεν αξίζει.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-09-2020 at 18:34.

    xbox:Christoforo7s

  9. #1928
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Η ανάλυση παντως όντως καταναλαωνει τεράστιους πόρους/
    Ενδεικτικά υπενθυμίζω οτι τα ps3/360 ηταν 720p κονσόλες με αρκετά παιχνίδια εκατερωθεν να υποστηρίζουν την ανάλυση, και για να παμε στα 1080p απαιτήθηκε να βγουν τα PS4/xbox one που ηταν 8-10 φορες ισχυρότερα σε επεξεργαστές και ram.

    Και πως πήγαμε στα 1080p../ Το xbox one στην ουσία δεν πήγε ποτε ενω και το PS4 έπαιζε 900p αρκετές φορες με dynamic scaling.



    Κοινώς το 8-10 φορες ισχυρότερα δεν έφτασε για να γινει στάνταρ το 1080 (που ειναι η διπλάσια και κατι παραπάνω ανάλυση απο τα 720p)στην τρέχουσα γενιά.

    Με αυτο το παράδειγμα λοιπον δεν βλεπω κάποιον παραλογισμό σε αυτο που λεει η ms χωρις να υοθετω μεχρι να το δω με τα ματια μ γιατι και γω ειμαι δύσπιστος.

    Παντως ενδεικτικά το 4Κ ειναι 8 φορες το 1080 και 4 φορες το 1440p.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Γιαννη στα σκουπιδια πανε τα 8 tf ακομα και αν τοσα απαιτουνται για native 4k. H θεση μου ειναι παγια εδω και χρονια. Αν καποιος θελει το νουμερο να λεει 4Κ και οχι καλυτερα γραφικα παω πασο εννοειται, αλλα εγω διαφωνω καθετα και θελω να πιστευω και η Sony μαζι μου.

    Επισης μια ερωτηση. Ηδη εχουμε παιχνιδια που τρεχουν 4Κ στις τωρινες κονσολες. Και καμμια απο αυτες δεν ειναι τοσο ισχυρη. Θελω να πω δεν ειναι απλα scaling η ολη υποθεση. Στηριζεται ξεκαθαρα και στο θεμα του τι ακριβως θελεις να κανεις να φαινεται 4Κ ή οχι. Ισως τα next gen παιχνιδια να απαιτουν οντως τοσο πολυ. Εμενα ειλικρινα η υπαρξη του S με κανει να νιωθω οτι η διαφορα με τα exclusives του PS5 φιλε θα ειναι εντελως αλλου... μιλαμε για το χαος. Ετσι νιωθω τουλαχιστον και με την προυποθεση οτι η Sony συμμεριζεται την αποψη μου οτι καλυτερα να θυσιαστει η αναλυση για καλυτερα γραφικα. Κανεις δεν προκειται να το παρει χαμπαρι και περισσοτερο placebo θα ειναι η οποια μειονεκτικη αισθηση παρα ουσιωδης.

  10. #1929
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εαν εμεις που ασχολουμαστε μας ξεφευγουν αυτα τα λαθη, φανταζεστε οι γονεις που αγορασαν/θα αγορασουν το series X τι εχει να γινει.
    Βλεπω το One X να ξεπουλαει και την MS να ξεκιναει ξανα την παραγωγη του!!!
    Αν δεν ήταν εκτός παραγωγής η GDDR5, παίζει να το συνέχιζαν. Το PS4 να δούμε πως θα συνεχίσει αφού ξεστοκάρει (σίγουρα θα χρειαστεί redesign).

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Η ανάλυση παντως όντως καταναλαωνει τεράστιους πόρους/
    Ενδεικτικά υπενθυμίζω οτι τα ps3/360 ηταν 720p κονσόλες με αρκετά παιχνίδια εκατερωθεν να υποστηρίζουν την ανάλυση, και για να παμε στα 1080p απαιτήθηκε να βγουν τα PS4/xbox one που ηταν 8-10 φορες ισχυρότερα σε επεξεργαστές και ram.

    Και πως πήγαμε στα 1080p../ Το xbox one στην ουσία δεν πήγε ποτε ενω και το PS4 έπαιζε 900p αρκετές φορες με dynamic scaling.

    Κοινώς το 8-10 φορες ισχυρότερα δεν έφτασε για να γινει στάνταρ το 1080 (που ειναι η διπλάσια και κατι παραπάνω ανάλυση απο τα 720p)στην τρέχουσα γενιά.

    Με αυτο το παράδειγμα λοιπον δεν βλεπω κάποιον παραλογισμό σε αυτο που λεει η ms χωρις να υοθετω μεχρι να το δω με τα ματια μ γιατι και γω ειμαι δύσπιστος.

    Παντως ενδεικτικά το 4Κ ειναι 8 φορες το 1080 και 4 φορες το 1440p.
    Δεν ισχύει το bold. 4K = 4 φορές το 1080p:



    Αυτό που δεν ξέρει πολύς κόσμος (όσον αφορά τα γραφικά/pixel shaders) είναι ότι αυξάνεται συνεχώς ο αριθμός των υπολογισμών per pixel (εξού και γιατί ανεβαίνει η ποιότητα/αληθοφάνεια/φωτορεαλισμός των γραφικών από γενιά σε γενιά).

    Άλλο αριθμό per pixel calculations είχε η GeForce 3 του OG XBOX, άλλο (αυξημένο) είχε η Radeon GPU του ΧΒΟΧ 360, άλλο (ακόμα πιο αυξημένο) η Radeon GPU του XBOX ONE κοκ.

    Αυτό μόνο όσον αφορά γραφικά. Αν πάμε και σε GPGPU compute αλγόριθμους (physics, AI pathfinding κλπ.) εκεί ανεβαίνει κι άλλο ο λογαριασμός.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Giannis1979 (28-09-2020),panos74gr (28-09-2020)

  12. #1930

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γιαννη στα σκουπιδια πανε τα 8 tf ακομα και αν τοσα απαιτουνται για native 4k. H θεση μου ειναι παγια εδω και χρονια. Αν καποιος θελει το νουμερο να λεει 4Κ και οχι καλυτερα γραφικα παω πασο εννοειται, αλλα εγω διαφωνω καθετα και θελω να πιστευω και η Sony μαζι μου.

    Επισης μια ερωτηση. Ηδη εχουμε παιχνιδια που τρεχουν 4Κ στις τωρινες κονσολες. Και καμμια απο αυτες δεν ειναι τοσο ισχυρη. Θελω να πω δεν ειναι απλα scaling η ολη υποθεση. Στηριζεται ξεκαθαρα και στο θεμα του τι ακριβως θελεις να κανεις να φαινεται 4Κ ή οχι. Ισως τα next gen παιχνιδια να απαιτουν οντως τοσο πολυ. Εμενα ειλικρινα η υπαρξη του S με κανει να νιωθω οτι η διαφορα με τα exclusives του PS5 φιλε θα ειναι εντελως αλλου... μιλαμε για το χαος. Ετσι νιωθω τουλαχιστον και με την προυποθεση οτι η Sony συμμεριζεται την αποψη μου οτι καλυτερα να θυσιαστει η αναλυση για καλυτερα γραφικα. Κανεις δεν προκειται να το παρει χαμπαρι και περισσοτερο placebo θα ειναι η οποια μειονεκτικη αισθηση παρα ουσιωδης.
    Ναι εχουμε και στο τωρινές 4Κ αλλα οπως και στις περιπτώσεις των 360/ps3 δεν ειναι το στάνταρ.
    Το στάνταρ θα ειναι στη γενιά που θα ερθει.

    Στα υπόλοιπα ειμαι μαζι σου και εγω ακριβως τα ίδια με σενα θελω.

    Αλλα δεν θα γινει ετσι όσο και να θελουμε.

    Απλα σου υπενθυμίζω οτι όσοι έβγαλαν επιχείρημα τεχνικής ανωτερότητας για να ρίξουν την ανάλυση έγιναν περίγελος.

    Θα τολμούσε η Sony να βγάλει τα exclusives της σε 720 η 900p σε αυτη τη γενιά ωστε να ανεβάσει ακομα περισσότερο textures και φωτισμούς ;
    Οχι γιατι το 1080 ηταν το στάνταρ της γενιάς για τη Sony και δεν το διαπραγματευόταν γιατι πανω σε αυτο χτυπούσε τη ms.

    Θυμάσαι κράξιμο με το ryse που βγήκαν και μας είπαν Ότι ηταν “too much tech freak” για να τρέξει στα 1080 και προτίμησαν τα 900p?

    Ε καπως ετσι.
    Μπορω να σου φερω αρκετά παραδείγματα ακομα αλλα νομιζω κατάλαβες τι θελω να πω.

    Καλώς η κακώς η βιομηχανία εχει κάποια στάνταρ σε καθε γενιά.

    Ε σε αυτήν ειναι το 4Κ, και πιστευω οτι κανεις απο τους 2 δεν θα τολμήσει να ρίξει την ανάλυση , γιατι απλα θα πέφτει το trolling και το meme σύννεφο.

    Παντως απο το series s που ειναι και το θεμα μας εχουμε δει και βιντεάκια με 120fps gameplay στα 1440p.

    Και ο συσχετισμός με το one x ειναι λαθος (τον εκανα και εγω στην αρχη).

    Το series s ειναι ΠΟΛΥ ανωτερο σύστημα απο το one x σαν hardware.

    Απλώς σχεδιάστηκε για χαμηλότερη ανάλυση.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #1931
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Μια συμπλήρωση στο παραπάνω post μου, επειδή δεν το εξήγησα καλά:

    Και οι game devs ανεβάζουν τους υπολογισμούς per pixel για να αυξήσουν τον φωτορεαλισμό, ενίοτε και παραπάνω από τα όρια της GPU. Αν έμενε σταθερός, τότε θα μπορούσαμε να έχουμε πολύ μεγαλύτερη ανάλυση ή/και fps (ό,τι δηλαδή συμβαίνει στα cross-gen/remasters, όχι όμως στα next-gen).

    Το Halo Infinite έχει γραφικά που με το ζόρι τα λες OG XBOX, ούτε καν XBOX 360 (βλ. Halo 4). Συνεπώς δεν το λες επίτευγμα το 4k60. Πιο πολύ brute force είναι.

  14. #1932
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μεταξύ One X και Series S Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει διαφορά που να αξίζει να πάρεις το S.
    Οι κύριες διαφορές τους είναι οι εξής

    1)Το One X δείχνει 4Κ ενώ το series S δείχνει 1440p
    2)Το series S λόγω SSD θα έχει πιο γρήγορα loading times
    3)Το Series S θα παίζει κάποια παιχνίδια που δεν θα τρέχουν στο One X (πχ Medium)

    Για τα επόμενα 2 χρόνια δεν συντρέχει λόγος αγοράς. Ακόμα και εγώ που έχω το Xbox One (το fat) και μου έχει κάνει κλικ το S δεν σκοπεύω στα επόμενα 2 χρόνια να τον αγοράσω.
    Θα μείνω με το ταπεινό One να κάνει παρέα στο PS5 και θα δω τι θα κάνω με τα Series. Ακόμα δεν έχω πειστεί πως η μοναδική διαφορά θα είναι η ανάλυση.
    Οπότε για μένα περίμενε.
    Spoiler!

  15. #1933
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @mihalis13 ε ναι αν έχεις xbox δεν πας στο S, μόνο αν δεν έχεις κ θες φτηνό πας η αν θες να αλλάξεις πάλι σε κάτι φτηνό κ εγώ αν ήμουν στην θέση σου μόνο για να πάρω το X θα άλλαζα την κονσόλα, από την στιγμή όμως που πας για ps5 μπορείς να την αλλάξεις σε 2-3 χρόνια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1934
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @mihalis13 ε ναι αν έχεις xbox δεν πας στο S, μόνο αν δεν έχεις κ θες φτηνό πας η αν θες να αλλάξεις πάλι σε κάτι φτηνό κ εγώ αν ήμουν στην θέση σου μόνο για να πάρω το X θα άλλαζα την κονσόλα, από την στιγμή όμως που πας για ps5 μπορείς να την αλλάξεις σε 2-3 χρόνια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Να σου πω πως το σκέφτομαι.
    Το Xbox το θέλω μόνο για τα αποκλειστικά του, δεν με ενδιαφέρει κανένα άλλο παιχνίδι, αφού θα τα παίζω στο PS5.
    Να βάζω μια φορά το χρόνο game pass και να παίζω 3-4 παιχνίδια.
    Αν το series s κάνει όσα υπόσχεται δεν με ενοχλεί καθόλου ότι δεν θα παίζω 4Κ.
    Οπότε το να γλυτώσω 200-250€ είναι κέρδος.
    Θεωρώ πως το series S θα παίζει σε προσφορές ενώ το Χ θα παραμείνει σταθερό στα 500€.

    Αν δω ότι δεν τα κάνει τότε ίσως σκεφτώ το Χ αλλά πάνω από 250€-300€ αποκλείεται να δώσω για κονσόλα της MS.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. #1935
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Να σου πω πως το σκέφτομαι.
    Το Xbox το θέλω μόνο για τα αποκλειστικά του, δεν με ενδιαφέρει κανένα άλλο παιχνίδι, αφού θα τα παίζω στο PS5.
    Να βάζω μια φορά το χρόνο game pass και να παίζω 3-4 παιχνίδια.
    Αν το series s κάνει όσα υπόσχεται δεν με ενοχλεί καθόλου ότι δεν θα παίζω 4Κ.
    Οπότε το να γλυτώσω 200-250€ είναι κέρδος.
    Θεωρώ πως το series S θα παίζει σε προσφορές ενώ το Χ θα παραμείνει σταθερό στα 500€.

    Αν δω ότι δεν τα κάνει τότε ίσως σκεφτώ το Χ αλλά πάνω από 250€-300€ αποκλείεται να δώσω για κονσόλα της MS.


    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παίζει να το δεις αργότερα κ το X 400 ευρώ, σίγουρα το S θα παίζει ποιο άνετα κ καλύτερα τα παιχνίδια απο το απλό παλιό xbox one, αλλά σιγά για 5-6 παιχνίδια να αλλάξεις κονσόλα.

    Εγω σκέφτομουν το S σοβαρά μιας κ έδωσα το one X με αντάλλαγμα το switch, αλλά δεν μπορώ το digital only κ μόνο 500 GB ssd λέω αν μαζεύουν παιχνίδια κ έχω κ θέλω να παιξω xbox καλύτερα αργότερα να πάρω το series X τουλάχιστον να πάρω κονσόλα όχι δείγμα.
    Edit
    Ασε που θέλω να δω τι θα γίνει με το Gold γιαυτους που δεν έχουν gamepass.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-09-2020 at 20:40.

    xbox:Christoforo7s

  18. #1936
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Παίζει να το δεις αργότερα κ το X 400 ευρώ, σίγουρα το S θα παίζει ποιο άνετα κ καλύτερα τα παιχνίδια απο το απλό παλιό xbox one, αλλά σιγά για 5-6 παιχνίδια να αλλάξεις κονσόλα.

    Εγω σκέφτομουν το S σοβαρά μιας κ έδωσα το one X με αντάλλαγμα το switch, αλλά δεν μπορώ το digital only κ μόνο 500 GB ssd λέω αν μαζεύουν παιχνίδια κ έχω κ θέλω να παιξω xbox καλύτερα αργότερα να πάρω το series X τουλάχιστον να πάρω κονσόλα όχι δείγμα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    400 είναι πολλά για xbox και για τα παιχνίδια που θέλω. Και πραγματικά δεν πιστεύω πως θα πέσει τόσο μέσα σε 2-3 χρόνια.

    Ο σκληρός δεν είναι θέμα. Ακόμα και στο PS4 1-2 παιχνίδια παίζω.
    Δεν με ενδιαφέρει να παίζει άνετα τα παιχνίδια. Και με το απλό το one δεν έχω κανένα παράπονο.
    Με ενδιαφέρει να τρέχει τα next gen games αξιοπρεπώς. Ακόμα και 1080p 30fps να τα τρέχει είναι οκ για την δουλειά που το θέλω.
    Να παίξω τα Halo, τα gears, το Fable κλπ.
    Το μόνο αγκάθι είναι ότι είναι digital only,ειδικά για μένα που μαζεύω παιχνίδια.
    Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις μου.
    Σε 2-3 χρόνια βλέπουμε...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. #1937
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    400 είναι πολλά για xbox και για τα παιχνίδια που θέλω. Και πραγματικά δεν πιστεύω πως θα πέσει τόσο μέσα σε 2-3 χρόνια.

    Ο σκληρός δεν είναι θέμα. Ακόμα και στο PS4 1-2 παιχνίδια παίζω.
    Δεν με ενδιαφέρει να παίζει άνετα τα παιχνίδια. Και με το απλό το one δεν έχω κανένα παράπονο.
    Με ενδιαφέρει να τρέχει τα next gen games αξιοπρεπώς. Ακόμα και 1080p 30fps να τα τρέχει είναι οκ για την δουλειά που το θέλω.
    Να παίξω τα Halo, τα gears, το Fable κλπ.
    Το μόνο αγκάθι είναι ότι είναι digital only,ειδικά για μένα που μαζεύω παιχνίδια.
    Αυτές είναι οι πρώτες σκέψεις μου.
    Σε 2-3 χρόνια βλέπουμε...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην ουσία από ότι κατάλαβα το κρατάς για το gamepass κ όπως τα παίζει τα παιχνίδια ακόμα κ 1080p, εγώ από την άλλη αν (λέω αν γιατί δεν είναι κ μέσα στα σχέδια μου) πάρω τελικά κ το X εκτός το ps5, αυτόματα θα πάει το X βασική κονσόλα κ θα αφήσω το ps5 για τα αποκλειστικά η τα παιχνίδια που μοιράζομαι με έναν φίλο multiplayer.
    Ο λόγος είναι το χειριστήριο με βολεύει αφάνταστα του xbox κ είναι το μόνο που ζηλεύω κ ήθελα στο ps.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 28-09-2020 at 21:03.

    xbox:Christoforo7s

  20. #1938
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Στην ουσία από ότι κατάλαβα το κρατάς για το gamepass κ όπως τα παίζει τα παιχνίδια ακόμα κ 1080p, εγώ από την άλλη αν (
    λέω αν γιατί δεν είναι κ μέσα στα σχέδια) μου πάρω τελικά κ το X εκτός το ps5, αυτόματα θα πάει το X βασική κονσόλα κ θα αφήσω το ps5 για τα αποκλειστικά η τα παιχνίδια που μοιράζομαι με έναν φίλο multiplayer.
    Ο λόγος είναι το χειριστήριο με βολεύει αφάνταστα του xbox κ είναι το μόνο που ζηλεύω κ ήθελα στο ps.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ακριβώς. Πάει αποκλειστικά σαν δεύτερη κονσόλα. Και θα περιμένω να μαζευτούν μερικά exclusives οπότε να έχει και νόημα η αγορά του

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  21. #1939
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ναι εχουμε και στο τωρινές 4Κ αλλα οπως και στις περιπτώσεις των 360/ps3 δεν ειναι το στάνταρ.
    Το στάνταρ θα ειναι στη γενιά που θα ερθει.

    Στα υπόλοιπα ειμαι μαζι σου και εγω ακριβως τα ίδια με σενα θελω.

    Αλλα δεν θα γινει ετσι όσο και να θελουμε.

    Απλα σου υπενθυμίζω οτι όσοι έβγαλαν επιχείρημα τεχνικής ανωτερότητας για να ρίξουν την ανάλυση έγιναν περίγελος.

    Θα τολμούσε η Sony να βγάλει τα exclusives της σε 720 η 900p σε αυτη τη γενιά ωστε να ανεβάσει ακομα περισσότερο textures και φωτισμούς ;
    Οχι γιατι το 1080 ηταν το στάνταρ της γενιάς για τη Sony και δεν το διαπραγματευόταν γιατι πανω σε αυτο χτυπούσε τη ms.

    Θυμάσαι κράξιμο με το ryse που βγήκαν και μας είπαν Ότι ηταν β€œtoo much tech freak” για να τρέξει στα 1080 και προτίμησαν τα 900p?

    Ε καπως ετσι.
    Μπορω να σου φερω αρκετά παραδείγματα ακομα αλλα νομιζω κατάλαβες τι θελω να πω.

    Καλώς η κακώς η βιομηχανία εχει κάποια στάνταρ σε καθε γενιά.

    Ε σε αυτήν ειναι το 4Κ, και πιστευω οτι κανεις απο τους 2 δεν θα τολμήσει να ρίξει την ανάλυση , γιατι απλα θα πέφτει το trolling και το meme σύννεφο.

    Παντως απο το series s που ειναι και το θεμα μας εχουμε δει και βιντεάκια με 120fps gameplay στα 1440p.

    Και ο συσχετισμός με το one x ειναι λαθος (τον εκανα και εγω στην αρχη).

    Το series s ειναι ΠΟΛΥ ανωτερο σύστημα απο το one x σαν hardware.

    Απλώς σχεδιάστηκε για χαμηλότερη ανάλυση.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ειλικρινα Γιαννη δεν το νομιζω. Το Demons souls ειναι ενα καλο παραδειγμα. Οκ σιγουρα εχει και 4κ mode και φανταζομαι τα περισσοτερα παιχνιδια θα το προσφερουν αυτο. Ειμαι ομως πεπεισμενος οτι στα μετεπιτα σταδια της γενιας θα ειναι διατεθιμενοι να θυσιασουν περισσοτερο την αναλυση βαφτιζοντας την variable 4k ή το γνωστο checkerboard. Θα δουμε. Τουλαχιστον αυτο ευχομαι εγω.

  22. #1940

    Default [Next-Gen] Xbox Series S | X (10 Νοεμβρίου 2020)

    Φρέσκο Τωρα βγήκε.
    Τρομερό enhancement στα BC απο το series x.
    Αξίζει να το δειτε




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 28-09-2020 at 21:55.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •