Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 161 to 175 of 175

Thread: Ratchet and Clank

  1. #161
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ξεπατώνονται στα patches εκεί στη σονυ γιατί.....να μωρε παίξτε πς4 παιχνίδια στο πς5, αφού καλύτερα είναι έτσι να μην κουράζεται το μηχάνημα κιόλας.

  2. #162
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Καλά σαν την ms που έχει πάρει δοκτορα δεν έχει. Εντάξει δεν υπάρχει τίποτα να παίξεις αυτήν την περίοδο

  3. #163
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κυκλοφόρησε το update κιόλας!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    panos74gr (31-03-2021)

  5. #164
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Όλο βλέπω PS5 patches για 1st party PS4 games και αναρωτιέμαι τι κάνει η ND τόσο καιρό... με την απορία θα μείνω μάλλον!
    Έλα ντε!!

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Κυκλοφόρησε το update κιόλας!!
    Κιόλας;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #165
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Λέτε να αλλάζει και την ανάλυση?

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  7. #166
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aν μη τι αλλο μπραβο στην insomniac για την υποστηριξη στους τιτλους της. Βρισκεται σε μεγαλη φορμα το στουντιο και θεωρω οτι η εκτιμηση που τρεφει η κοινη γνωμη γι αυτους ειναι στο απογειο της.

    Και μην ξεχναμε οτι θα ειναι το μοναδικο 1st party studio της Sony που θα εχει ετοιμα 2 παιχνιδια μεσα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα. Και μαλιστα ενα εξ αυτων θα ειναι πραγματικο next gen game.

  8. #167
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Το εβαλα σήμερα το παιχνίδι για να δω τα 60fps και παρατήρησα ότι δεν το είχα τερματίσει, λέω δεν κάθομαι να το τερματίσω για τον χαβαλέ έτσι και αλλιώς από παιχνίδια δεν παίζει τίποτα είμαστε σε αναμονή. Το παιχνίδι έχει απίστευτα γραφικά για παιχνίδι remake του 2016 πατάει εύκολα στα μάτια μου το control με ray tracing πχ

  9. #168
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ θα διαφωνησω. Ειναι τελειως αλλο στυλ παιχνιδιων. Το ενα ειναι χαρουμενο καρτουνιστικο και το αλλο εστιαζει περισσοτερο στο ρεαλισμο. Και τα δυο τρομερα στο ειδος τους, αλλα οπως και να το κανεις σε θεμα τεχνολογιας το control ειναι πολυ μπροστα. Πρωτα απο ολα το συστημα καταστροφης του control ειναι κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο και πιο ρεαλιστικο εχω παιξει σε παιχνιδι. Το γεγονος οτι η καθε σφαιρα καταστρεφει ρεαλιστικα το καθε αντικειμενο μαζι με τα μοντελα φυσικης ειναι καρως εντυπωσιακο.

    Το τι παπαδες βεβαια κανει η insomniac θα φανει ξεκαθαρα με το νεο ratchet.

    Περα απο αυτα εννοειται οτι το παιχνιδι ειναι χαρμα οφθαμλων και αν δεν το ειχα ξαναπαιξει προσφατα θα το επαιζα κι εγω παλι.

  10. #169
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Γιαυτό είπα στα μάτια μου. Γενικά φαίνεται ότι βλέπω παιδικό. Για παράδειγμα το kingdom hearts 3 μου φάνηκε χειρότερο εν τέλη από το rachet βέβαια δεν ξέρω αν κάνω και λάθος αλλά το auto hdr και γενικά η άλλη παλέτα χρωμάτων (γιατί νομίζω κάτι τέτοιο μπορεί να παίζει ή έτσι μου φαίνεται) του ps4 με το ps5 λόγω άλλης κάρτας γραφικών βοηθάει αρκετά

  11. #170
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τεχνολογικώς και τα δυο παιχνίδια είναι αρκετά καλά / το ρατσετ θα έλεγα ότι είναι πιο σωστά ζυγισμένο optics-optimization.

    Όμως τα δυο παιχνίδια έχουν όπως είπατε εντελώς διαφορετική αισθητική. Καμία σχέση με τα τεχνολογικά, αφορά μόνο την αισθητική αυτό που θα πω: εμένα το ρατσετ μου αρέσει ΠΑΡΑ πολύ ενώ αντιθέτως βρίσκω απαίσιο το κοντρολ! (Ξαναλέω: αισθητικά)

  12. #171
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Και εγώ το είχα παρατήσει στο PS4 όταν είχε βγει. Δε θυμάμαι γιατί το είχα σταματήσει να πω την αλήθεια... Θα είχε βγει και κάτι άλλο τότε μαζί και θα το παράτησα.



    Το παιχνίδι παίζει "νεράκι"... Τρέχει άψογα και ο οπτικός τομέας είναι απίστευτος. Φαντάζομαι τι παπάδες θα έχει κάνει πλέον η Insomniac στο νέο τίτλο αν αυτό ήταν έτσι το 2016 με τέτοιο hardware.

    Πολύ ευχάριστο παιχνιδάκι, περίπου στις 10 ώρες πρέπει να ήταν. Το ευχαριστήθηκα αρκετά.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. #172
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και εγώ το είχα παρατήσει στο PS4 όταν είχε βγει. Δε θυμάμαι γιατί το είχα σταματήσει να πω την αλήθεια... Θα είχε βγει και κάτι άλλο τότε μαζί και θα το παράτησα.

    Το παιχνίδι παίζει "νεράκι"... Τρέχει άψογα και ο οπτικός τομέας είναι απίστευτος. Φαντάζομαι τι παπάδες θα έχει κάνει πλέον η Insomniac στο νέο τίτλο αν αυτό ήταν έτσι το 2016 με τέτοιο hardware.

    Πολύ ευχάριστο παιχνιδάκι, περίπου στις 10 ώρες πρέπει να ήταν. Το ευχαριστήθηκα αρκετά.
    Μιας και το τελείωσες πρόσφατα μετά δεν σε αφήνει να ταξιδέψεις στους πλανήτες? Διότι εγώ θυμάμαι το είχα τελειώσει και τώρα μπαίνω και κάνω κάποια optional για να δω και την πανέμορφη δουλειά τους.


    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #173
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Μιας και το τελείωσες πρόσφατα μετά δεν σε αφήνει να ταξιδέψεις στους πλανήτες? Διότι εγώ θυμάμαι το είχα τελειώσει και τώρα μπαίνω και κάνω κάποια optional για να δω και την πανέμορφη δουλειά τους.


    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όταν το τελειώσεις σου ξεκλειδώνει το challenge mode, αλλά ξεκινάς πάλι από την αρχή το παιχνίδι. Απλά έχεις όλα τα upgrades όπλα κτλ από εκεί που τελείωσες το παιχνίδι.

    Πριν το τελευταίο Boss μπορείς να γυρίσεις πίσω σε όποιο πλανήτη θες και να κάνεις ότι άφησες σε εκκρεμότητα.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    cocous (05-04-2021)

  16. #174
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όταν το τελειώσεις σου ξεκλειδώνει το challenge mode, αλλά ξεκινάς πάλι από την αρχή το παιχνίδι. Απλά έχεις όλα τα upgrades όπλα κτλ από εκεί που τελείωσες το παιχνίδι.

    Πριν το τελευταίο Boss μπορείς να γυρίσεις πίσω σε όποιο πλανήτη θες και να κάνεις ότι άφησες σε εκκρεμότητα.
    Οπότε δεν έχω βγάλει το τελευταίο boss αφού πάω όπου Θέλω. Και η πλάκα είναι ότι είναι όλα ολοκληρωμένα πριν κάνα 2-3 optional.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #175
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Σημείωση: μόνο στο 2ο playthrough γίνονται διαθέσιμες οι omega εκδόσεις όλων των όπλων.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •