Page 39 of 48 FirstFirst ... 29353637383940414243 ... LastLast
Results 761 to 780 of 947

Thread: Gran Turismo Sport [+VR content]

  1. #761
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ίσως να δούμε αγώνες με κύλισης ώρας/εναλλαγή καιρού.........αλλά με έως 12 αυτοκίνητα, όχι 16 ή 24.
    Να σου πω την αλήθεια, υπάρχει ένα campaign mission βραδινό ράλλυ, που έχω την εντύπωση ότι είναι ψιλο-δυναμική η ώρα, αλλά μπορεί να είναι απλά αίσθηση. Απλά μου φαίνεται ότι είναι πιο "σκοτάδι" όταν ξεκινάς σε σχέση με το όταν τελειώνεις την αποστολή. Ίσως να είναι κι αυτό ένα preview (όπως η αντίστοιχη βροχή) που υπάρχει ως hint στο campaign.

  2. #762
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    (Καλημέρα / καλή εβδομάδα!)

    Αν σου πω ότι κι εγώ τρώω την ίδια "μπανάνα" με την συγκεκριμένη πίστα; Μου δίνει την αίσθηση ότι όντως σκοτεινιάζει, αλλά όταν δίνω μεγάλη σημασία σε σημεία στην πίστα παρατηρώ ότι δεν έχει αλλάξει ο φωτισμός. ίσως να παίζει κάποια πουστίτσα με το brightness του background στο βάθος (που έτσι κι αλλιώς, προς τον ορίζοντα/βάθος κοιτάμε εν ώρα αγώνα) και μας δίνει την αίσθηση ότι κάπως μειώθηκε η φωτεινότητα.

    Πάντως εχθές είχε Sport αγώνες κάθε 5 λεπτά. Βγήκα και πρώτος μάλιστα στις πίστες Maggiore και την άλλη με το Civic Type R!

  3. #763
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μου αρέσει πολύ το GTS πάρα τα αρκετά προβλήματα, μικρά και μεγάλα που έχει και εμφανίζει κάθε λίγο και λιγάκι αλλά η μεγάλη μου αγάπη είναι οι αγώνες. Μου αρέσει, με εξιτάρει, με κεντρίζει, με βοηθά να βελτιωθώ και μου έχει δώσει εξαιρετικούς διαδικτυακούς φίλους. Όμως πάντα είχε κάποιο μικρό θέμα με τις ποινές το GT αλλά πλέον είναι γελοίο.. Το να έρχεται κάποιος ενώ ΕΙΣΑΙ πρώτος, επάνω στο apex της στροφής, να σε ακουμπά από ΠΙΣΩ, να σβουρίζεις ΚΑΙ να τρως ποινή 6 δεύτερα, πραγματικά με ΞΕΠΕΡΝΑ. Δεν θα μιλήσω για τα οποία όσα συμβαίνουν επίσης με τις ποινές και τις συμπεριφορές εντός των διαδικτυακών αγώνων αλλά δεν μπορώ να κατανοήσω τι ακριβώς προσπαθεί να επιτύχει η Polyphony digital όμως προφανώς, για όσους από εμάς έχουν ασχοληθεί έστω και στοιχειωδώς με αγώνες, αποτυγχάνει ΟΙΚΤΡΑ!

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  4. #764
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    [QUOTE=Nek_Food;638080]Δεν θα με πείραζε να δω καμιά φωτό από το rig σου...

    ή μήπως θα με πείραζε... υποθέτω, πολύ... [/
    Όπως ζήτησες
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails DSC_0021.jpg   DSC_0020.jpg   DSC_0014.jpg   DSC_0011.jpg   DSC_0010.jpg  


  5. The Following 4 Users Say Thank You to Dinos For This Useful Post:

    criter (25-10-2017),Lefteris_X (23-10-2017),Nek_Food (24-10-2017),obione (26-10-2017)

  6. #765
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν θα με πείραζε να δω καμιά φωτό από το rig σου...

    ή μήπως θα με πείραζε... υποθέτω, πολύ...
    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0002.jpg 
Views:	233 
Size:	558.4 KB 
ID:	10241Click image for larger version. 

Name:	DSC_0004.jpg 
Views:	230 
Size:	561.6 KB 
ID:	10240Click image for larger version. 

Name:	DSC_0006.jpg 
Views:	227 
Size:	579.3 KB 
ID:	10239

  7. The Following 9 Users Say Thank You to Dinos For This Useful Post:

    gonzalez (23-10-2017),LAZAGR76 (23-10-2017),Lefteris_X (23-10-2017),Nek_Food (24-10-2017),obione (26-10-2017),PDS (24-10-2017),Snk (23-10-2017),WolfRathmA (23-10-2017)

  8. #766
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Παιδιά παίξατε Gran Tourismo Sport στο VR?

    ΠΟΣΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟ το έχουν κάνει; Έτρεχα και γω δε ξέρω πόση ώρα και δε κατάλαβα μια σε αντίθεση
    με το Driveclub που με είχε ζορίσει πολύ μπορώ να πω.

    Δε συζητώ για το αυτοκίνητο πως είναι μέσα... ΤΑ αυτοκίνητα δηλαδή γιατί όλες οι πίστες και όλα τα αυτοκίνητα είναι κανονικά
    διαθέσιμα για το VR. ΟΚ τι να λέμε... τα έχουμε πει 500 φορές... η αίσθηση είναι απλά αλλού.

  9. #767
    Elite LAZAGR76's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    καβαλα
    Posts
    684
    PSN ID
    LAZAGR76
    Name
    Γιαννης

    Default

    Στο online πως γίνεται να μιλάμε με το ακουστικό ;

  10. #768
    Elite AWD_POWER's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    743
    PSN ID
    AWD_POWER
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by LAZAGR76 View Post
    Στο online πως γίνεται να μιλάμε με το ακουστικό ;
    Μόνο μέσω party εκτός παιχνιδιού. Η παλιά εφαρμογή έχει καταργηθεί στο GTS

    Racing cause all other sports need ONLY one ball!
    Racing. Because football, basketball, baseball, bowling & golf require ONLY one ball...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to AWD_POWER For This Useful Post:

    LAZAGR76 (23-10-2017)

  12. #769

    Default

    Μια ερώτηση . Χθες 2 φορές η G29 τρελάθηκε σε on line αγώνα και έμενε κολλημένη σε φουλ γκάζι με αποτέλεσμα να δημιουργήσω χαμό στον αγώνα .Φταίει γενικά η τιμονιέρα και απλά έτυχε σε on line παιχνίδι ?

    - - - Updated - - -

    Μονο σε on line το εκανε

  13. #770
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Φταίει το online. Εμένα δεν ξεκίνησε από την αφετηρία

  14. #771

    Default

    Quote Originally Posted by klark71 View Post
    Φταίει το online. Εμένα δεν ξεκίνησε από την αφετηρία
    Ευχαριστω πολυ

  15. #772
    Cool Member jper75's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    249
    PSN ID
    jper75
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το πρώτο μου Livery Πως το βλέπετε?Click image for larger version. 

Name:	20171026151317.jpg 
Views:	137 
Size:	476.7 KB 
ID:	10247 Click image for larger version. 

Name:	20171026153351.jpg 
Views:	132 
Size:	299.9 KB 
ID:	10246

  16. The Following User Says Thank You to jper75 For This Useful Post:

    Gazof (29-10-2017)

  17. #773
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν υπάρχει. Τι να βλέπω κανονικό αμάξι σε φωτό, τι αυτό, είναι το ίδιο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    jper75 (12-11-2017)

  19. #774
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Κρατιέμαι εως τελος Νοέμβρη.. Μια και καλη θα τις κανω ολες τις αγορες. Ευελπιστώ να εχει πέσει η τιμη του η να εχουν προσθέσει περισσοτερο υλικο εως τοτε !

  20. #775
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Πάντως στο VR η αίσθηση είναι μέρα με τη νύχτα, το πόσο καλύτερα ελέγχεις το αυτοκίνητο και υπολογίζεις δεν έχει καμία σχέση με την tv. Νιώθεις την παραμικρή κίνηση που κάνει το αυτοκίνητο και μπορείς να το διορθώσεις αμέσως. Επίσης υπολογίζεις τραγικά καλύτερα, και γενικά οι πίστες δείχνουν το πραγματικό τους μέγεθος, ενώ στην tv κάποιες φαίνονται συγκριτικά πολύ πιο στενές. Ειλικρινά πιστεύω οτι αν παιζόταν ολόκληρο με VR θα άγγιζε τα όρια του cheat σε σχέση με όσους παίζουν στην tv.

  21. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Error Flynn (27-10-2017)

  22. #776
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Όσο περνάνε οι μέρες τόσο πιο πολύ απολαμβάνω το παιχνίδι, νέα αυτοκίνητα, νέες πίστες και το ουσιαστικό career mode για μένα τώρα ξεκινά: ήτοι παίρνω ένα αυτοκίνητο και το "λιώνω" σε διάφορες πίστες για χρόνους, drift και πάει λέγοντας και με τα υπόλοιπα αυτοκίνητα. Μέχρι στιγμής το παιχνίδι δουλεύει απροβλημάτιστα και σε λίγους online αγώνες που μπήκα "έτρεχε νερό", πρόβλημα κανένα.


    Σήμερα ασχολήθηκα με την εμφάνιση, έφτιαξα δηλαδή 5-6 αμάξια με αυτοκόλλητα, διχρωμίες κλπ (τα ποστάρω παρακάτω, αν και αύριο θα ανοίξω καλύτερα ξεχωριστό thread αποκλειστικά για το photo mode). Μετά τα έβαλα πίστα, έβλεπα τα όμορφα replays και έβγαζα φωτογραφίες με το εξαιρετικό εργαλείο του photo mode. Προσπάθησα να μην κινηθώ στα πλαίσια της καγκουριάς, για αυτό και όσο γινόταν δεν έκανα υπερβολές με τα stickers.



    ΥΓ1 Αυτή η 911 GT3 πόσο γ@μάτη είναι, από την οδήγησή της μέχρι και το χρώμα και τον ήχο της.

    ΥΓ2 Βάζω και ένα μικρό βίντεο με λίγο "χορό" της 458 (με λάστιχα sport soft) στη Suzuka. Με ένα πιο αδύναμο αυτοκίνητο και λάστιχα comfort θα ήταν πιο smooth το drift.





















    Last edited by Gazof; 29-10-2017 at 01:19.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  23. The Following 3 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    Christos33 (29-10-2017),DJTaurus (29-10-2017),mihalis13 (29-10-2017)

  24. #777

    Default

    Πολυ καλο το βιντεακι , κριμα που ειναι η καμερα απο μεσα κ δεν βλεπουμε το drift με ολοκληρο το αμαξι !
    φαινεσαι καλος οδηγος παντως !!
    OFI GATE 4

  25. The Following User Says Thank You to malias4 For This Useful Post:

    Gazof (29-10-2017)

  26. #778
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @gazof με χειριστήριο έπαιζες στο βίντεο;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  27. #779
    Elite liberostelios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    P. Faliro
    Posts
    602
    PSN ID
    liberostelios

    Default

    Εγώ, πάλι, αν και το ευχαριστιέμαι γενικά το παιχνίδι και μ'αρέσει η νέα κατεύθυνση προς το e-sports, παρατηρώ αρκετά προβλήματα στο online. Μου έχει τύχει 4-5 φορές (στις περίπου 30 που έχω κάνει αγώνα) να περιμένω για να κάνει το παιχνίδι ταξινόμηση μεταξύ των χρηστών και, τελικά, να περιμένω είτε στη φάση του qualification για 4-5 λεπτά και μετά να με πετάει με network error, είτε ακόμα χειρότερα να μου βγάζει μαύρη οθόνη στην οποία πετάει error μετά από 3-4 λεπτά και μετά το παιχνίδι κολλάει για πάντα εκεί (θέλει επανεκκίνηση). Και δεν είναι μόνο ότι περιμένεις τόση ώρα και σου σπάει τα νεύρα, αλλά είναι ότι έχεις χάσει 10-15' συνολικά να κάνεις qualification times και να συνδεθεί το παιχνίδι, στο τέλος σε πετάει και χάνεις τον αγώνα και μετά από αυτό να πρέπει να περιμένεις άλλα 15 λεπτά για να παίξεις στον επόμενο αγώνα! Προφανώς δεν μπορεί να φταίει η γραμμή μου, γιατί με 150/15Mbps σύνδεση δε νομίζω ότι τίθεται θέμα.

    Δυστυχώς, το παιχνίδι έχει ακόμα θέματα. Και δεν είμαστε σε μία ηλικία που μπορούμε να καθόμαστε με τις ώρες μπροστά σε μία οθόνη. Γυρίζεις από τη δουλειά και θες να αφιερώσεις 1-2 ώρες στο παιχνίδι και κάθε τέτοιο ζήτημα με το online σου στερεί ένα ολόκληρο μισάωρο περίπου.

    Ελπίζω ότι σε βάθος χρόνου θα βελτιωθούν όλα τα ζητήματα και μαζί με τις προσθήκες στο περιορισμένο περιεχόμενο σε πίστες/αυτοκίνητα θα αναδειχθεί σιγά-σιγά η κατά τα άλλα πολύ υψηλή ποιότητα του τίτλου.

  28. #780
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by liberostelios View Post
    Εγώ, πάλι, αν και το ευχαριστιέμαι γενικά το παιχνίδι και μ'αρέσει η νέα κατεύθυνση προς το e-sports, παρατηρώ αρκετά προβλήματα στο online. Μου έχει τύχει 4-5 φορές (στις περίπου 30 που έχω κάνει αγώνα) να περιμένω για να κάνει το παιχνίδι ταξινόμηση μεταξύ των χρηστών και, τελικά, να περιμένω είτε στη φάση του qualification για 4-5 λεπτά και μετά να με πετάει με network error, είτε ακόμα χειρότερα να μου βγάζει μαύρη οθόνη στην οποία πετάει error μετά από 3-4 λεπτά και μετά το παιχνίδι κολλάει για πάντα εκεί (θέλει επανεκκίνηση). Και δεν είναι μόνο ότι περιμένεις τόση ώρα και σου σπάει τα νεύρα, αλλά είναι ότι έχεις χάσει 10-15' συνολικά να κάνεις qualification times και να συνδεθεί το παιχνίδι, στο τέλος σε πετάει και χάνεις τον αγώνα και μετά από αυτό να πρέπει να περιμένεις άλλα 15 λεπτά για να παίξεις στον επόμενο αγώνα! Προφανώς δεν μπορεί να φταίει η γραμμή μου, γιατί με 150/15Mbps σύνδεση δε νομίζω ότι τίθεται θέμα.

    Δυστυχώς, το παιχνίδι έχει ακόμα θέματα. Και δεν είμαστε σε μία ηλικία που μπορούμε να καθόμαστε με τις ώρες μπροστά σε μία οθόνη. Γυρίζεις από τη δουλειά και θες να αφιερώσεις 1-2 ώρες στο παιχνίδι και κάθε τέτοιο ζήτημα με το online σου στερεί ένα ολόκληρο μισάωρο περίπου.

    Ελπίζω ότι σε βάθος χρόνου θα βελτιωθούν όλα τα ζητήματα και μαζί με τις προσθήκες στο περιορισμένο περιεχόμενο σε πίστες/αυτοκίνητα θα αναδειχθεί σιγά-σιγά η κατά τα άλλα πολύ υψηλή ποιότητα του τίτλου.
    Μακαρι να βελτιωσουν αυτα τα θεματα οπως επισης και οταν πεφτει καποιος απο πισω σε ακουμπαει και παιρνεις και εσυ ποινη. Στο demo υπηρχε και απο τα σχολια εχει παραμεινει και στην τελικη εκδοση. Παντως δειχνει οτι η ποιοτητα στον τιτλο ειναι εκει αλλα θελει καποιες προσθηκες για να ανεβει και αλλο...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •