Page 72 of 164 FirstFirst ... 226268697071727374757682122 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1421
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @kostasb13 Μονό 4k δεν θα έχει τα άλλα χαρακτηριστικά RT, γρήγορο ssd που θα έχουν η καινούργιες κονσόλες θα υπάρχει κανονικά, γιατί είδα έγραψες δεν θα έχει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #1422
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @kostasb13 Μονό 4k δεν θα έχει τα άλλα χαρακτηριστικά RT, γρήγορο ssd που θα έχουν η καινούργιες κονσόλες θα υπάρχει κανονικά, γιατί είδα έγραψες δεν θα έχει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    RT ναι θα έχει, RDNA 2 αρχιτεκτονική θα έχει και αυτό.
    Το πόσο και αν θα μπορεί να υλοποιηθεί από τους devs στα παιχνίδια όμως είναι άλλο θέμα. Με αυτή τη λογική το έγραψα κυρίως.
    Last edited by kostasb13; 09-09-2020 at 00:35.

  3. #1423
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    RT ναι θα έχει, RDNA 2 αρχιτεκτονική θα έχει και αυτό.
    Το πόσο και αν θα μπορεί να υλοποιηθεί από τους devs στα παιχνίδια όμως είναι άλλο θέμα. Με αυτή τη λογική το έγραψα κυρίως.
    Εγώ νομίζω στα πρώτα χρόνια το S θα τα παίζει άνετα τα παιχνίδια, μετά δεν ξέρω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-09-2020 at 01:07.

    xbox:Christoforo7s

  4. #1424
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @Slay Τώρα είδα ότι σχολίασες το σχέδιο του ,νομίζω είναι ίδιο με το one s απλά έχει την τρύπα από πάνω για το ανεμιστήρα κ λογικά θα έχει καλύτερη ψύξη με αυτό τον τρόπο, το X είναι όντως περίεργο σαν σχήμα.
    Edit
    Βέβαια μπορούσαν να το έκαναν λευκό να μην φαίνεται σαν ηχείο
    Ειναι το πάνω μισό του One S, λειπει το μικρό μαυρο απο κάτω. Και ναι θα μπορουσαν να ειχαν ασπρο το στρογγυλο και με διάφανο ή με μια άλλη απόχρωση του άσπρου να ήταν και το λογότυπο επάνω.

  5. #1425
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Παντελώς αδιάφορες για εμένα προσωπικά και οι δύο οι κονσόλες της Μικροσοφτ από το πως δείχνουν εξωτερικά.
    Ο χι στα 299 για δεύτερη κονσόλα θα προτιμούσα κανα switch που είναι και κάτι διαφορετικο.
    Όπως και να το κάνουμε έχει τα δικά του αποκλειστικά παιχνίδια.
    I pass..

  6. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    psx3 (09-09-2020)

  7. #1426
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εφοσον βγαζει απο τωρα 2 κονσολες η MS, πιστευω οτι πλεον ειναι λιγοτερο εφικτο να βγαλει και μια τριτη σαν τα One X/pro μεσα στην γενια. Αν το κανει, θα ζηταει ουσιαστικα απο τους devs να ασχοληθουν με 3 κονσολες της μεσα στην γενια για καθε παιχνιδι που θα βγαζουν. H sony απο την αλλη εχει τον χρονο και το πλεονεκτημα να σχεδιασει ενα ps5 pro, για να φτασει εκει που βρισκεται η MS σημερα(2 κονσολες).
    .

  8. #1427
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μπορεί να είναι και placeholder, αλλα εαν δεν είναι....


  9. #1428
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Λίγα δεν είναι 1 TB ssd 220 δολάρια;
    Επέκταση λέτε να δούμε τίποτα σαν κάρτες για Sony κ xbox σε λίγο καιρό η λέτε δεν υπάρχει περίπτωση να βγει ssd εξωτερικός με δυνατότητα να τρέχει γρήγορα όπως ο εσωτερικος.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1429
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Χωρίς να ξέρω καλά τις τιμές, δεν μου φαίνεται περίεργο και είναι τόσο ακριβό αυτή τη στιγμή.
    Ειδικά του PS5 το φαντάζομαι απλησίαστο στην αρχή να πάρεις επέκταση...
    Με τον καιρό φαντάζομαι θα έρθουν σε πιο λογικά πλαίσια οι τιμές


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. #1430
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Χωρίς να ξέρω καλά τις τιμές, δεν μου φαίνεται περίεργο και είναι τόσο ακριβό αυτή τη στιγμή.
    Ειδικά του PS5 το φαντάζομαι απλησίαστο στην αρχή να πάρεις επέκταση...
    Με τον καιρό φαντάζομαι θα έρθουν σε πιο λογικά πλαίσια οι τιμές


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κάτσε εσύ τα 220 το βλέπεις ακριβό η φτηνό αυτή την στιγμή για μένα είναι φτηνό, μιλάμε για SSD δίσκο που δεν έχει φτάσει ακόμα στο σημείο να είναι προσιτές η τιμές, τώρα βέβαια SSD υπάρχουν διάφορες κατηγορίες πιστεύω αυτή να μην είναι η εντελώς μάπα.
    Edit
    Ρε τι λέω πρωί πρωί (φταίει το ξενύχτι)
    Διακόσια είκοσι ευρώ είναι μισή κονσόλα η μία ολόκληρη αν πας στο S χαχαχα για να βάλεις επέκταση κ να έχεις ταχύτητα όπως ο εσωτερικος, πιστεύω να πέσουν γρήγορα η τιμές γιατί δεν μας βλέπω καλά

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 09-09-2020 at 10:52.

    xbox:Christoforo7s

  12. #1431
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε εσύ τα 220 το βλέπεις ακριβό η φτηνό αυτή την στιγμή για μένα είναι φτηνό, μιλάμε για SSD δίσκο που δεν έχει φτάσει ακόμα στο σημείο να είναι προσιτές η τιμές, τώρα βέβαια SSD υπάρχουν διάφορες κατηγορίες πιστεύω αυτή να μην είναι η εντελώς μάπα.
    Edit
    Ρε τι λέω πρωί πρωί (φταίει το ξενύχτι)
    Διακόσια είκοσι ευρώ είναι μισή κονσόλα η μία ολόκληρη αν πας στο S χαχαχα για να βάλεις επέκταση κ να έχεις ταχύτητα όπως ο εσωτερικος, πιστεύω να πέσουν γρήγορα η τιμές γιατί δεν μας βλέπω καλά

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ακριβό μου φαίνεται, αλλά δεν περίμενα να τους δω στα 100€ day One.
    Οπότε αυτή τη στιγμή μου φαίνονται "λογικά" τα 200€. Απλά θεωρώ πως με τον καιρό θα πέσουν οι τιμές

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  13. #1432
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε εσύ τα 220 το βλέπεις ακριβό η φτηνό αυτή την στιγμή για μένα είναι φτηνό, μιλάμε για SSD δίσκο που δεν έχει φτάσει ακόμα στο σημείο να είναι προσιτές η τιμές, τώρα βέβαια SSD υπάρχουν διάφορες κατηγορίες πιστεύω αυτή να μην είναι η εντελώς μάπα.
    Edit
    Ρε τι λέω πρωί πρωί (φταίει το ξενύχτι)
    Διακόσια είκοσι ευρώ είναι μισή κονσόλα η μία ολόκληρη αν πας στο S χαχαχα για να βάλεις επέκταση κ να έχεις ταχύτητα όπως ο εσωτερικος, πιστεύω να πέσουν γρήγορα η τιμές γιατί δεν μας βλέπω καλά
    Τσίμπα NVME 1ΤΒ με παρόμοιες επιδόσεις με αυτόν στο Xbox
    https://www.skroutz.gr/s/19734634/Ki...1TB.html#specs

    Εαν αληθευει πληρώνεις διπλά λεφτά επειδή η MS πήγε σε δική της proprietary λυση. Δεν όμως η πρώτη φορά εαν δεν κάνω λάθος. Και οι σκληροί στο 360 ήταν πολύ τσιμπημένοι.

  14. #1433
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Πω, πω έλειψα για μερικές μερούλες και έγινε ένας μικρός χαμός από πλευράς MS. Όχι βέβαια κάτι που δεν περιμέναμε ή δεν εκτιμούσαμε. Κονσολίτσα, μίνι σε τιμή μίνι, με επιδόσεις μίνι και χρονική διάρκεια/αξία/νόημα απόκτησης ακόμη πιο μίνι.

    Διαβάζω ότι η MS είναι έξυπνη και ότι βγάζει μία "νέα κονσόλα" σε τιμή φθηνή 300 ευρώ και πόσοι εκφράζουν από εδώ μέσα επιθυμία να τρέξουν να την προμηθευτούν μόνο και μόνο για το GP. Λοιπόν, τα διαβάζω εδώ μέσα μάλιστα και τρίβω τα μάτια μου. Προφανώς και είναι έξυπνη η MS αν της επιτραπεί για μία ακόμη φορά να ξεγελάσει τον μέσο gamer ή το σύνηθες MS προβατάκι της. Γιατί το λες αυτό θα πεταχτούν ίσως ωρυόμενοι κάποιοι; Να απλώσω τα επιχειρήματα μου εδώ ή θα ενοχλήσω κανέναν;

    Ξεκινάμε. 300 ευρώ για μία "νέα κονσόλα" που δεν είναι καν next-gen αλλά ούτε περίπου current gen; Είναι καλή τιμή να το αφήσω; Δεν έχει περάσει μήνας που ξεπουλούσε τα Xbox One X στην ίδια πάνω κάτω τιμή (325 ευρώ συλλεκτική έκδοση παρέα με το ακυκλοφόρητο Cyberpunk) που το διαφήμιζε ως true 4K κονσόλα με τα 6TF + 12 GB ram + 1 ΤΒ σκληρό. Τώρα - αφού στο ενδιάμεσο έτρεξε να σταματήσει παραγωγή και διάθεση του One X - κυκλοφορεί την "νέα κονσόλα" με τα 4TF (άλλης τεχνολογίας ναι) + 10 GB ram (άλλης τεχνολογίας ναι) + 512 GB σκληρό (άλλης τεχνολογίας ναι), αλλά πλέον δεν διαφημίζεται ως true 4K αλλά 1080p άντε 1440p έως και 120FPS. Ειλικρινά τώρα... θα μου πεις αν διάβασες καλά όλοι μίλησαν για "νέα κονσόλα" στα 300 και όχι "next-gen κονσόλα". Ορθά... γιατί δεν είναι next-gen. Ούτε πρόκειται να παίξει ποτέ της true next gen παιχνίδια.

    Θα την πάρω να παίζω GP παιχνίδια, fortnite, fifa, COD τέτοια ανάλαφρα παιχνιδάκια (με RT+ σε σούπερ γρήγορες ταχύτητες με τα διπλά FPS και δεν ξέρω τι άλλο - φούμαρα). ΟΚ, από άτομα που έχουν ήδη κονσόλα Xbox One X (η ακόμη και S) εμένα μου φαντάζουν πεταμένα λεφτά αυτά τα 300 ευρώ, για να παίζουν ακριβώς τα ίδια παιχνίδια που παίζουν και τώρα, σε παρόμοιες ουσιαστικά αναλύσεις και επιδόσεις, σιγά μην κάτσουν τα επόμενα 2 χρόνια όλοι να προσαρμόζουν τα παιχνίδια τους για την "νέα κονσόλα" της MS, δεν θα τους φτάνει όλες οι άλλες που θα έχουν. Δηλαδή, ΟΚ δεν μου πέφτει λόγος για το τι θα κάνετε με το πορτοφόλι σας, αλλά αν είναι να πετάξετε τα λεφτουδάκια σας. πετάξτε τα καλύτερα σε ένα Series X από τώρα, τουλάχιστον να νιώσετε ότι τα δώσατε για κάτι που "αξίζει", για ένα true next gen μηχάνημα.

    Καλύτερα κάποιος που δεν έχει MS κονσόλα και νιώθει την ανάγκη για το GP να δώσει κάποιος 100-150 ευρώ - πόσο θα πάνε μεταχείρες από όσους θα πηδάνε από το πλοίο να γλιτώσουν ή τα πρόβατα τους MS fans που θα τρέξουν - να πάρει ένα One X αν καίγεται τόσο και μετά από μία διετία να μεταπηδήσει στο Series X αν αξίζει τον κόπο (αν βγουν παιχνίδια, θα έχει πέσει και η τιμή του λογικά κλπ). Ακόμη και το One S μου φαντάζει πιο λογική επιλογή στα μάτια μου, από το Series S με τον υπέροχο και ταχύτατο σκληρό των μόλις 512GB σε μία "νέα all digital/diskless κονσόλα". Και μου λες μετά γιατί έτρεξε η MS να εξαφανίσει το One X από τα ράφια πριν ανακοινώσει την "νέα της μίνι κονσόλα". Είναι και άσχημη πανάθεμα την ειδικά σε σχέση με το One X (λοιπόν, γούστα είναι αυτά μην βαράτε). Προφανώς και έβγαλε την "φθηνή νέα κονσόλα" στα 300 ευρώ μπας και συγκρατήσει κανέναν καημένο στην πλατφόρμα της για τα επόμενα 2 χρόνια με την ελπίδα ότι μετά θα μεταβεί στο Series X. Προφανώς... πανέξυπνη... αν της επιτραπεί φυσικά.

    Η άποψη μου για το Xbox Series S με λίγα λόγια είναι αυτή: Άχρηστη και περιττή κονσόλα που αναρωτιέμαι ποιο θύμα θα πάει να την αγοράσει. Πάρτε ένα One X όσο προλαβαίνετε ακόμη.

    Δεν είχα σκοπό να προσβάλω κανέναν με το μήνυμα μου αυτό και αν κάποιοι θεωρήσουν ότι αναφέρομαι στο πρόσωπο τους λυπάμαι πολύ. Από την άλλη ίσως να το ξανασκεφτόσασταν λιγάκι το όλο θέμα αυτό μίας άχρηστης και περιττής αγοράς; Από την άλλη η άποψη μου είναι, μπορεί απλά εγώ να είμαι χαζός και μέχρι εκεί να φτάνει η λογική μου.



    Υ.Γ.: 512GB @ 300 ευρώ + customιά δίσκος επέκτασης 1ΤΒ στα 200 ευρώ = 500 ευρώ... λουκουμάκι μια χαρά...

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Brazhlias (09-09-2020),Lefteris_X (09-09-2020),psx3 (09-09-2020)

  16. #1434
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Νεκτάριε το one X όμως δεν θα παίζει παιχνίδια της επόμενης γενιάς όπως το Medium για παράδειγμα.
    Εγώ προσωπικά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά κάποια στιγμή να τσιμπήσω ένα Series S. Ειδικά σε καμία πτώση τιμής στα 200-250€ να έχουν μαζευτεί και 5-10 αποκλειστικοί τίτλοι που με ενδιαφέρουν είναι μια χαρά για δεύτερη κονσόλα. Δεν με νοιάζει καθόλου αν παίξω τα παίξω τα παιχνίδια στα 1080p.
    Αντίθετα ένα Series X στα 500€ μου είναι too much για μένα που απλά θέλω να παίξω τα αποκλειστικά του Xbox.
    Και τα 500gb δεν με προβληματίζουν, 1-2 παιχνίδια να έχω το πολύ μέσα στον σκληρό.
    Δεν νομίζω πως είναι θύμα επειδή μου γυαλισε στο μάτι το Series S

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by mihalis13; 09-09-2020 at 21:53.
    Spoiler!

  17. #1435

    Default

    Ασχέτως των τεχνικών χαρακτηριστικών, τα οποία ίσως τα παρατηρήσουν λίγοι, δεν είναι θετική αυτή η τιμολόγηση; Δεν θα ασκήσει μια μορφή πίεσης στην Sony, ώστε να μην πάει τις τιμές της στον Θεό;

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    PDS (09-09-2020),psx3 (09-09-2020)

  19. #1436
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ασχέτως των τεχνικών χαρακτηριστικών, τα οποία ίσως τα παρατηρήσουν λίγοι, δεν είναι θετική αυτή η τιμολόγηση; Δεν θα ασκήσει μια μορφή πίεσης στην Sony, ώστε να μην πάει τις τιμές της στον Θεό;
    Εννοείται γιαυτό χαιρόμαστε ποιο πολύ
    Edit
    Αν κάνει την τρέλα κ βάλει το X 399 δολάρια γιατί εδώ δεν θα παίξει ποτέ σε αυτή την τιμή ούτε το S πιστεύω, θα ψήσω αρνιά στο μπαλκόνι
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Brazhlias (09-09-2020),psx3 (09-09-2020)

  21. #1437

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Νεκτάριε το one X όμως δεν θα παίζει παιχνίδια της επόμενης γενιάς όπως το Medium για παράδειγμα.
    Εγώ προσωπικά το σκέφτομαι πολύ σοβαρά κάποια στιγμή να τσιμπήσω ένα Series S. Ειδικά σε καμία πτώση τιμής στα 200-250€ να έχουν μαζευτεί και 5-10 αποκλειστικοί τίτλοι που με ενδιαφέρουν είναι μια χαρά Αγία δεύτερη κονσόλα. Δεν με νοιάζει καθόλου αν παίξω τα παίξω τα παιχνίδια στα 1080p.
    Αντίθετα ένα Series X στα 500€ μου είναι too much για μένα που απλά θέλω να παίξω τα αποκλειστικά του Xbox.
    Και τα 500gb δεν με προβληματίζουν, 1-2 παιχνίδια να έχω το πολύ μέσα στον σκληρό.
    Δεν νομίζω πως είναι θύμα επειδή μου γυαλισε στο μάτι το Series S

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για δευτερη κονσολα ή για καποιον που παιζει fifa-pro-cod και δεν εχει ηδη κονσολα της προηγουμενης γενιας ειναι σουπερ.

    Το ζητημα ειναι πως περναμε στην επομενη γενια και αντι να σταθουμε στις δυνατες κονσολες της καθε εταιρειας, μιλαμε απο εχθες για την "καινοτομια" της microsoft που θα ταραξει τα λιμναζοντα νερα του gaming.

    Και ξαναλεω, καλη και αγια η "μικρη" κονσολα, μια βελτιωση της προηγουμενης γενιας με πολυ μικρο κοστος, αλλα στη νεα γενια αλλη ειναι η "νταμπακιερα".

    Απο την αλλη, ειναι φρεσκο νεο, λογικα συζητιεται, αλλα εγω δεν την βλεπω και τοσο τεραστια κινηση. Μια ωραια επιλογη που δινει στους καταναλωτες, αλλα μεχρι εκει.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    mihalis13 (09-09-2020),psx3 (09-09-2020)

  23. #1438
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εννοείται γιαυτό χαιρόμαστε ποιο πολύ
    Edit
    Αν κάνει την τρέλα κ βάλει το X 399 δολάρια γιατί εδώ δεν θα παίξει ποτέ σε αυτή την τιμή ούτε το S πιστεύω, θα ψήσω αρνιά στο μπαλκόνι
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ε κάτι τέτοιο νομίζω το αποκλείουμε. Μετά δεν υπάρχει κανένας λόγος για το Series S. 499€ θα κάνει το Χ και το υπεραισιόδοξο σενάριο 449€.
    Quote Originally Posted by Brazhlias View Post
    Για δευτερη κονσολα ή για καποιον που παιζει fifa-pro-cod και δεν εχει ηδη κονσολα της προηγουμενης γενιας ειναι σουπερ.

    Το ζητημα ειναι πως περναμε στην επομενη γενια και αντι να σταθουμε στις δυνατες κονσολες της καθε εταιρειας, μιλαμε απο εχθες για την "καινοτομια" της microsoft που θα ταραξει τα λιμναζοντα νερα του gaming.

    Και ξαναλεω, καλη και αγια η "μικρη" κονσολα, μια βελτιωση της προηγουμενης γενιας με πολυ μικρο κοστος, αλλα στη νεα γενια αλλη ειναι η "νταμπακιερα".

    Απο την αλλη, ειναι φρεσκο νεο, λογικα συζητιεται, αλλα εγω δεν την βλεπω και τοσο τεραστια κινηση. Μια ωραια επιλογη που δινει στους καταναλωτες, αλλα μεχρι εκει.
    Συμφωνώ απόλυτα! Δεν είναι καμία καινοτομία, αλλά σίγουρα είναι μια κίνηση που θα βολεψει αρκετό κόσμο και ίσως "σπρώξει" την Sony για τις τιμές του PS5.
    Φαντάζομαι μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας το πολύ να έχουμε νέα για το PS5.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. #1439
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Διαβάζω διάφορα χαζά στο twitter. Κάποιοι λένε οτι οι γονείς θα προτιμήσουν το Series S απο το PS5 επειδή ειναι φτηνότερο, κατα 99% αυτοί που το λένε αυτό δεν έχουν παιδιά. Δεν θα σου πει το παιδί, μπαμπα θέλω νέα κονσόλα, θα σου πει θέλω να παιξω ΑΥΤΟ το παιχνίδι. Επίσης κάποιοι έχουν την ψευδαισθηση ότι με τα 299 θα πάρει η MS κεφάλι στις πωλήσεις (οι ίδιοι που θα προτιμήσουν το Χ btw) ξεχνούν μάλλον ότι και στην παρούσα γενιά η Ms είχε και την ισχυρότερη κονσόλα (οχι απο την αρχη αλλα και πάλι...) και την φτηνότερη, και είδαμε πόσο έφαγε όχι μόνο την σκόνη του Ps4, αλλα και του Switch που κυκλοφόρησε 3,5 χρόνια αργότερα.

    Πάμε για μία ακόμη φορά, Software is KING!!! όλα τα άλλα έπονται.



    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Φαντάζομαι μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας το πολύ να έχουμε νέα για το PS5.
    Προσωπικά εαν η MS δεν επισημοποιήσει και την τιμή του Χ, δεν βλέπω την Sony να ανακοινώνει τιμή.

  25. #1440
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Ασχέτως των τεχνικών χαρακτηριστικών, τα οποία ίσως τα παρατηρήσουν λίγοι, δεν είναι θετική αυτή η τιμολόγηση; Δεν θα ασκήσει μια μορφή πίεσης στην Sony, ώστε να μην πάει τις τιμές της στον Θεό;
    Στο S η στο X αναφέρεσαι;
    Περι X αν ισχυει το 500αρι δεν αλλαζει κατι επι της ουσιας, τοσο ειναι το ταβανι για το ps5 ουτως η αλλως. Δεν νομιζω να περιμενε κανεις προιον της sony πανω απο 500 μετα το φιασκο με το ps3.
    Αν ηταν στα 400 το X τοτε ναι θα υπηρχε μεγαλη πιεση στη Sony που θα μπορουσε να ειναι θετικο για εμας, τωρα δεν αλλαξε κατι.
    Η τιμολογηση του S δεν βλεπω πως μπορει να ασκησει πιεση στη Sony, ειναι ενα προιον αλλου tier, και 100 ευρω να κοστιζε δεν νομιζω οτι θα αναγκαζε τη Sony να κανει το ο,τιδηποτε.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •