Page 52 of 59 FirstFirst ... 242484950515253545556 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1162

Thread: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

  1. #1021
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οπως εχω πει και σε προηγουμενο ποστ το MGSV -οπως αλλωστε διατυμπανιζε και ο ιδιος ο Κοτζιμα πολλες φορες τα προηγουμενα χρονια- ειναι ενα διαφορετικο MGS απο αυτο που περιμενουν οι φανς.

    Δεν ειναι οτι το στορυ δεν ειναι εκει, ειναι και μαλιστα υπαρχει πολυ βαθος, αρκει να εχει την ορεξη καποιος να συμπληρωσει το παζλ. Για εμενα το MGSV εχει καποιες συνταρακτικες αποκαλυψεις για γενοτα και χαρακτηρες του MGS Saga που αλλαζει αρδην αυτα που μεχρι τωρα γνωριζαμε πανω σε αυτα τα θεματα. Ξαναβλεποντας για πχ την τελευταια σκηνη του MGS4 αφου εχεις παιξει το MGSV (το οποιο δεν ειναι Metal Gear Solid "5", υπαρχει λογος που για πρωτη φορα, αντι να βαλει νουμερο ο Κοτζιμα, εβαλε το "V") , πραγματικα την βλεπεις με εντελως αλλο ματι.

    Επισης το MGSV παντα χαρακτηριζοταν ως ενα "missing link" και η αληθεια ειναι οτι η περιοδος στην οποια διαδραμτιζεται και υπολογιζοντας οτι ο Κοτζιμα χρονολογικα εχει κυκλοφορησει αλλα 5 (!!) παιχνιδια τα οποια επονται των γεγονοτων του MGSV, δεν του μενει πολυς χωρος για να κανει πολλα πραγματα. Πρεπει να εχει στο νου του οτι εχει ηδη συμβει και απο εκει και περα να φροντισει να κρατησει ανεπαφο και λειτουργικο εναν ογκολιθο ιστοριας 5 παιχνιδιων.

    Δεν ειναι ευκολο να γραψεις ελευθερα υπο τετοιους περιορισμους.

    Παρολαυτα θεωρω πως αν καποιος κατσει και συμπληρωσει το παζλ, η ιστορια που περιλαμβανεται μεσα στο MGSV ειναι αξιοπρεπεστατη και χτυπαει στα σωστα σημεια, ειναι τιγκα στους συμβολισμους και στις αποκαλυψεις. Δεν στα δινει στο πιατο ομως περιμενει απο εσενα να το ψαξεις το θεμα παραπανω.

    Και εκει ειναι που χανει -οπως ειχα πει- στην παρουσιαση και τον ρυθμο. Αλλα και αυτο ηταν εν μερει αρνητικο αποτελεσμα της επιλογης να ειναι το gameplay στην φαση που πρεπει να ειναι με βαση το open world. Ναι κι εμενα με ενοχλησε λιγο αυτο.

    Ομως καθομαι και σκεφτομαι οτι το παιχνιδι μπορει να εχασε σε παρουσιαση και ρυθμο, ομως το gameplay που εχει δημιουργηθει, ειναι απλα ανεπαναληπτο και δεν νομιζω οτι μπορει ευκολα αλλο παιχνιδι του ειδους να το κοντραρει εβερ. Ο αριθμος των επιλογων που εχει στην διαθεση του ο παικτης ειναι εξωφρενικος. Καποιος φιλος ειπε οτι δεν μπορει ενα Metal Gear που δεν εισαι μονος και εχεις buddies. Μπορεις καλλιστα να παιξεις μονος σου ολο το παιχνιδι, δεν σε εμποδιζει κανεις να το κανεις αυτο. Κι εγω ετσι σκεφτομουν ομως μολισ δοκιμασα τους buddies διαπιστωσα ποσο εκπληκτικη προσθηκη ειναι στο παιχνιδι και το κυριοτερο: ποσο ΑΨΟΓΑ δουλευουν χωρις να σου σπανε τα νευρα. Ειναι ισως απο τα καλυτερα -αν οχι τα καλυτερα- Α.Ι. buddies που εχω συναντησει σε βιντεοπαιχνιδι γενικα. Και σου δινουν πολλες νεες δυνατοτητες, διατηροντας ταυτοχρονα ο καθενας τον δικο του χαρακτηρα και τσαχπινια.

    Ειναι εξαιρετικο το ποσο βαθος και προσοχη εχει δωθει σε αυτους τους τομεις.

    Κριμα που το παιχνιδι επηρεαστηκε απο τον πολεμο μεταξυ Κοτζιμα και Κοναμι, αλλα ειναι ενα επιτευγμα οτι δημιουργηθηκε κατι τοσο περιπλοκο και μαλιστα χωρις ιχνος (για εμενα) glitch/bug στις περιπου 180 ωρες που εχω παιξει, κατι απιστευτο, καθως εγω προσωπικα δεν μπορω να σκεφτω αλλο open world παιχνιδι στις μερες μας που να ειναι τοσο στιβαρο και σταθερο απο αποψη bugs και performance γενικα.

  2. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (07-10-2015),Christos33 (07-10-2015),DJTaurus (07-10-2015),Dragonpaul (07-10-2015),enstikto (07-10-2015),PDS (07-10-2015),spyke333 (07-10-2015),tsakali GR (05-01-2018)

  3. #1022

    Default

    Αρα στην ουσια το μονο αρνητικο ειναι η επιλογη στο open world και οτι αυτο φερνει μαζι. Δεν μου φαινεται περιεργο.


  4. #1023
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Αρα στην ουσια το μονο αρνητικο ειναι η επιλογη στο open world και οτι αυτο φερνει μαζι. Δεν μου φαινεται περιεργο.
    Oσον αφορα την παρουσιαση και τον ρυθμο του στορυ ναι, το open world δημιουργει προβλημα. Σε ολα τα αλλα περι gameplay ειναι η σωστοτερη επιλογη που εγινε ποτε, διοτι αν καποιο παιχνιδι μπορει να καυχιεται οτι εκσυγχρονιστηκε οσο λιγα, αυτο ειναι το MGSV. Δεν μπορω να σκεφτω πολλα παιχνιδια που ειχαν τοσο εντυπωσιακη εξελιξη στον τομεα αυτο.

    Θα προτεινα σε οσους ξεκινανε τωρα το παιχνιδι να παιξουν ατοφιο και αποκλειστικα το στορυ. Αυτο σημαινει να κανουν μοναχα και αυστηρα οτι εχει κιτρινο χρωμα, δηλαδη main missions και important side ops. Εαν καποιος ακολουθησει αυτην την τακτικη, τοτε η παρουσιαση και ο ρυθμος του παιχνιδιου βελτιωνονται σημαντικα καθως δεν παιρναει ο παιχτης τοσες πολλες ωρες χωρις να προχωραει το στορυ. Παιξτε αυστηρα οτι εχει κιτρινο και αφηστε ολα τα υπολοιπα για μετα.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (07-10-2015),PDS (07-10-2015)

  6. #1024
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Δυστυχώς με την ρήξη Κοτζίμα-Κονάμι δεν θα ξαναδούμε εκτός από τον Snake και την Quiet.
    https://twitter.com/stefaniegmj

  7. #1025
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    χαιρομαι που εγραψε ο Δημητρης την αποψη του και θα ηθελα και απο αλλους "βεταρανους" της σειρας να κανουν το ιδιο γιατι εγω πριν ενα χρονο επαιξα μαζεμενα το 1-4 χωρις κανεναν κοπο και με μεγαλη χαρα ανακαλυψα οτι ειναι απτις καλυτερες σειρες παιχνιδιων ολων των εποχων το εχω ξαναπει...

    Απο κει και περα ομως ειναι κραυγαλεο το οτι το παιχνιδι βγηκε πριν απτην ωρα του...
    επαναληψη των ιδιων αποστολων σε απολυτο steatlh η σε μεγαλυτερη δυσκολια..
    Απουσια boss fight ενταξει μετραω 1..
    Απουσια φιναλε.αυτο που το πας?το να με βαζει να
    Spoiler!
    με κουρασε..
    Το περιβοητο επισοδειο 51 που ουσιαστικα θα ηταν το τελικο μπος
    Spoiler!
    και που υπαρχει σαν documentary στην συλλεκτικη λεει πολλα...

    Eιναι πολλα τα φαουλ, οπου καταλαβαινω οτι πιεσανε τον κοτζιμα αλλα πηρα τελικα ενα "ανολοκλήρωτο" παιχνιδι που εχει καταπληκτικο gameplay..

    επισης διαβαζω για τις κριτικες που εχει γινει χαμος και αποκαλυφθηκε οτι η κοναμι εδωσε το παιχνιδι στους κριτικους σε ενα κλειστο boot camp και τους ειχε βαλει οριο τις 40 ωρες...πως γινεται?εδω εχουμε κλεισει ολοι 100ωρες+..
    Η επιλογη που εκανε ο κιτζιμα για το φιναλε να
    Spoiler!

    Βεβαια ο
    Spoiler!
    αλλα συνεχισω να εχω τις ενστασεις μου...

    Εχω πολλα να γραψω ακομα ας συνεχιστει η κουβεντα...
    Spoiler!

  8. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Peteoklis (09-10-2015),Valkyre (07-10-2015)

  9. #1026
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Προσωπικα δεν νομιζω οτι το παιχνιδι δεν εχει Boss. Εχει περισσοτερα απο 1. Απλα τα boss
    Spoiler!


    Επισης διαφωνω οτι δεν εχει τελος. Εχει τελος και ξεκαθαρο μαλιστα και οπως ειπα δενει το ολο σαγκα με ωραιο τροπο.
    Spoiler!


    To περιβοητο mission 51 θα ηταν πραγματι ωραιο να υπαρχει, ειναι ομως στην ουσια side story και οχι το main event του τι ηθελε να πει το παιχνιδι. Ειναι κριμα αλλα δεν πρεπει να ειναι το τελικο Mission και δεν ειναι αυτο το οποιο ειναι το major plot του MGSV.

    Τα επαναληψιμα missions ειναι δυστυχημα οντως και δεν επρεπε να υπαρχουν ετσι πριν τελειωσει το παιχνιδι οριστικα. Το καταχωρω στο προβλημα της παρουσιασης το θεμα αυτο και ηταν αρκετα cheap κολπο για να μοιαζει οτι το παιχνιδι ειναι μεγαλυτερο.

    Για τις κριτικες δεν αποκαληφθηκε τιποτα, γνωστο ηταν οτι καμμια 30αρια δημοσιογραφοι ειχαν το δικαιωμα να πανε να κανουν το review τους με 40 ωρες περιθωριο στα γραφεια της Κοναμι. Οχι ολοι οσοι εγραψαν κριτικη. Ασε που ηταν και λαθος αυτο γιατι οι περισσοτεροι λογο του περιορισμενου χρονου που ειχαν δεν ειδαν ποτε το αληθινο τελος. Οπως και να εχει βλακεια και της Κοναμι και αυτων που επαιξαν μπαλα ετσι.

    Η επιλογη στο τελος για εμενα
    Spoiler!


    Εαν καποιος παιξει οπως ειπα μονορουφι το στορυ παιζοντας μονο οτι κιτρινο κυκλοφορει (αποφευγοντας side ops και replay old missions) ενω παραλληλα ακουσει τις κασσετες θα εχει μια πολυ πιο δεμενη εικονα. Δεν λεω οτι δικαιολογει το προβλημα της παρουσιασης, απλα οτι ειναι μια ειδους λυση για να υπαρχει καλυτερο Pacing.

    Γενικα κι εγω εχω αρκετες ενστασεις, ομως δεν θεωρω οτι το παιχνιδι ειναι "μισο"τελειωμενο. Ειναι οξυμωρο να το πει κανεις αυτο, αφου στην ξεφτυλα να παιξεις μονο το main story χωρις να κανεις τιποτα εξτρα, θες τουλαχιστον 40-50 ωρες... δηλαδη τουλαχιστον 4 φορες περισσοτερο απο το αμεσως επομενο μεγαλυτερο σε διαρκεια metal gear. Θα ελεγα οτι απλα λειπουν 1-2-3 πραγματα που χρειαζοταν αρκετα, για να δεσει πιο αρμονικα το παιχνιδι.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (07-10-2015),chronohill (07-10-2015),DJTaurus (07-10-2015),Nikoladim (28-08-2017),panos74gr (10-01-2016),spyke333 (07-10-2015)

  11. #1027

    Default

    Υπάρχει μια θεωρiα
    Spoiler!

  12. #1028
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Tα εβαλα σε σποιλερ ολα αυτα για ευνοητους λογους. Οσο για το μερος που λες και δεν υπαρχει ειχε βγει και ειχε δηλωσει πριν την κυκλοφορια οτι τελικα αυτο το κομματι αφαιρεθηκε απο το παιχνιδι. Ηταν δηλαδη γνωστο.

    Επισης, μην συγχεουμε το τι κοπηκε λογο Κοναμι/Κοτζιμα καταστασης και τι κοπηκε απλα επειδη αποφασισαν οτι δεν θελουν να το συμπεριλαβουν στο game. Να θυμισω οτι το MGS4 ειχε πολυ cut content επισης. Στο Act 4
    Spoiler!
    υποτιθεται οτι θα υπηρχε μια ολοκληρη περιοχη με μια παγωμενη λιμνη οπου θα υπηρχαν διαφορα encounters και τελικα για διαφορους λογους αποφασισαν να το αφαιρεσουν. Το ιδιο φυσικα και με το Act 5 το οποιο ηταν στο παιχνιδι παρα πολυ μικρο και στον σχεδιασμο ηταν πολυ μεγαλυτερο απο οτι βγηκε στο τελος.

    Γενικα οπως και στις ταινιες, ετσι και στα παιχνιδια ειναι λογικο καποιο υλικο να αφαιρειται ειτε επειδη δεν ταιριαζει, ειτε επειδη δεν λειτουργει οπως θα ηθελαν οι δημιουργοι. Κατι τετοιο συνεβη και με το κομματι που μας ειχε πει οτι θα επισκεφθουμε στο MGSV.

    Να προσθεσω επισης οτι η περιοχη υπαρχει για το MGO, οποτε και εκει δικαιολογειται να υπαρχουν καποια αρχεια ισως. Σιγουρα κοπηκε και υλικο το οποιο δεν ηθελε ο Κοτζιμα να κοπει αλλα φανταζομαι δεν ειναι αυτο, αλλα αλλα πραγματα οπως για πχ το mission 51.

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (08-10-2015)

  14. #1029

    Default

    Καλά έκανες που τα έβαλες!! sorry.. εγώ απο στορι πιστευω οτι ειναι απλά καλό...βάθυ όχι όσο το περίμενα! για mgs!
    τέλος θα ήθελα κάτι άλλο πιστευώ οτι η μεγαλύτερη ανατροπή θα ήταν να έπαιζα με τον liquid snake τον αλλο αδερφό και να σε κάνει να δεθείς με ενα χαρακτήρα που ουσιαστικά ηταν αντίπαλος πάντα...και να δεις και την άλλη πλευρά...

  15. #1030
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Καπου σας χανω,ισως γιατί εχω ξέχασει (περασαν χρόνια απο τοτε που επαιζα τα πρώτα), δεν εχω παίξει και το peace walker.
    Για οποιον δεν τελιωσε της αποστολές
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1031
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    yup
    i guess ο κοτζιμας ηθελε να
    Spoiler!
    ...ειναι κριμα...
    i love this shit
    Spoiler!
    Spoiler!

  17. #1032
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μυγακια-βρωμα χαχαχα τελικά το ειδα οταν γύρισα μετά απο πολλα side ops στην βαση.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #1033
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    yup
    i guess ο κοτζιμας ηθελε να
    Spoiler!
    ...ειναι κριμα...
    i love this shit
    Spoiler!
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #1034
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ^^Ναι ειναι πολλοι που
    Spoiler!


    ξεχασα να απαντησω και στον val
    @valkyre οταν λεω οτι απουσιαζει
    Spoiler!
    δεν εννοω οτι δεν κλεινει το παιχνιδι...
    οπως και να εχει φαινεται απο 100 μεριες οτι καποια πραγματα δεν προλαβαν να γινουν...δυστυχως...
    Spoiler!

  20. #1035
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Έφτιαξε κανενας ολόκληρη την βαση;
    Θέλει μονο mother base η και FOB1

    Spoiler!


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #1036
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Έφτιαξε κανενας ολόκληρη την βαση;
    Θέλει μονο mother base η και FOB1

    Spoiler!


    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για το τροπαιο μονο την mother base θελει να γινουν ολα 4/4, οχι και το FOB1.

    Για το spoiler, ο υπολειπομενος χρονος ειναι παιχνιδιου και οχι πραγματικος,
    μολις γινει την αφοπλιζεις να παρεις το τροπαιο γιατι αν την αφησεις θα σου την κλεψουνε με μπαλονι οταν θα σου κανουν FOB attack.

  22. #1037
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Για το τροπαιο μονο την mother base θελει να γινουν ολα 4/4, οχι και το FOB1.

    Για το spoiler, ο υπολειπομενος χρονος ειναι παιχνιδιου και οχι πραγματικος,
    μολις γινει την αφοπλιζεις να παρεις το τροπαιο γιατι αν την αφησεις θα σου την κλεψουνε με μπαλονι οταν θα σου κανουν FOB attack.
    Μπορείς να κλεψεις και εσύ, αν είναι να το δοκιμάσω

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #1038
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εμενα δεν μου βγαζει καποιον, ισως εχει να κανει με το level του καθε παικτη.

    Πηγαινε FOB missions και η 4η επιλογη ειναι Nuclear-equipped targets.

  24. #1039
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Εμενα δεν μου βγαζει καποιον, ισως εχει να κανει με το level του καθε παικτη.

    Πηγαινε FOB missions και η 4η επιλογη ειναι Nuclear-equipped targets.
    Λες να γίνεται και σε μένα τωρα είναι κενό αλλα το πρωί θυμάμαι γιατί κοιταξα κάτι και ειδα ενα σημα τον πυρηνικών (στον πλανήτη που βγάζει) αλλά δεν εδωσα σημασία να δεις που ηταν καποιος που ειχε φτου αν το ήξερα θα εκανα μια προσπάθεια.
    Edit
    Κάτσε γιατί εδώ μάλλον δεν το εχω καταλάβει (γιατί δεν ειχα δώσει σημασία) μια φορά που έκανα αποστολή FOB είχα πάει στη βαση του άλλου, μπορω να παρω οτι θελω απο εκεί στρατιώτες/καύσιμα και τέτοια.
    Εγω δλδ που τους σκωτωνα αυτος τους έχασε (μπερδεύτηκα τώρα).

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 08-10-2015 at 16:59.

    xbox:Christoforo7s

  25. #1040
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Απλά παιχνιδάρα !

    Σε σχέση με άλλα παιχνίδια του ps4 (όχι της σειράς mgs) είναι έτη φωτός μπροστά! Μπορείτε να καταλάβετε πως το βλέπω απο τη στιγμή που είναι το πρώτο μου metal gear !!! Το έπαιξα 110 ώρες και άκουσα όλες τις κασέτες με προσοχή που πιστεύω πως είναι και το μεγάλο κομμάτι στην ιστορία και γενικά οι κασέτες είναι που εξηγούν πολλά πράγματα και σε βοηθούν να καταλάβεις τα πάντα ! Σίγουρα έχω πολύ δρόμο ακόμα ώστε να παίξω τα πάντα αλλά και ίσως να αποκαλύψω τα πάντα.

    Εμένα μου φάνηκε ότι και τρομερό στορυ είχε και αρχή είχε και διάρκεια (καλά δεν το συζητώ αυτό) και τέλος είχε τρομερό και ανατρεπτικό ! Απο την δική μου οπτική δεν του έλειπε τίποτα σαν παιχνίδι. Είμαι κατεντυπωσιασμένος και δύσκολα απο δώ και πέρα θα παίξω παιχνίδια που έπαιζα πριν το MGS V !


    Θεωρώ πως είχε πολύ βάθος το παιχνίδι ... αρκεί να έχεις όρεξη (κάτι που ο ρυθμός του βέβαια στο ξυπνάει) να ψάξεις τα πάντα .. πχ. φωτογραφίες, ζώα , κασέτες, επιγραφές, αφίσες κλπ κλπ είναι τρομερό οτι όλα μα όλα παίζουν κάποιο ρόλο μικρότερο ή μεγαλύτερο.

    Ίσως να αδικείται το παιχνίδι από όσους είναι fan της σειράς (αν και τους καταλαβαίνω απόλυτα) που το συγκρίνουν με αυτό που θα περίμεναν και ίσως να μπορούσε να είναι πιο ολοκληρωμένο (δεν μπορώ και να εκφέρω άποψη σε αυτό) και θεωρούν ότι είναι κάπου γύρω στο 8 κλπ.
    Ίσως συγκρινόμενο με τον εαυτό του να είναι στο 8 ή κάπου εκεί αλλά συγκρινόμενο με άλλα παιχνίδια (που κοστίζουν και το ίδιο!) είναι κοντά στο 10 (κανονικά είναι και παραπάνω όταν άλλοι τίτλοι πέρνουν 9 πχ.) εγώ θα έβαζα ένα 9,5.

    Αλλά για τον κάθε ένα έχει άλλη αξία και το συγκεκριμένο παιχνίδι πιστεύω πως είναι ένα από αυτά που έχουν ανεκτίμητη.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    panos74gr (10-01-2016),spartan (09-10-2015)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •