Page 40 of 44 FirstFirst ... 30363738394041424344 LastLast
Results 781 to 800 of 866

Thread: The PC vs. Console Debate

  1. #781
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Ο τυπος ζητουσε 500,000 και εχει φτασει στα 64 εκατομυρρια και ζηταει και αλλα. Αλλαξε το scope του game? Ok να συμφωνησω (αυτο ελειπε) το να συνεχιζει και να ζηταει εκατονταδες λιρες για skins διαστημοπλοιων και να παρατεινει συνεχως την κυκλοφορια του παιχνιδιου με σκοπο το crowdfunding ενω ηδη εχει σταθερους επενδυτες...

    εκατονταδες λιρες για skins...επισης υπαρχουν πολλα αλλα αρθρα που μιλουν για πολλα ακομη ομορφα πραγματα, οπως τον ιδιο τον Roberts να λεει σε mail του σε επενδυτη οτι εαν δει ενα "ΧΧΧ" build που θα κυκλοφορουσε και δεν ικανοποιηθει οτι θα του επιστρεψει τα χρηματα (του απαντησε ο ιδιος ο Roberts στο mail) Και αφου εγινε η παρουσιαση και ο εν λογω επενδυτης δεν ικανοποιηθηκε, ζητησε τα λεφτα του πισω, μονο και μονο για να παρει μια αυτοματοποιημενη απαντηση που ελεγε " λυπουμαστε αλλα δεν γινονται επιστροφες, συγνωμη για το οποιο προβλημα"...

    Επισης απο οτι εχω δει, ναι εχει τρελο scope, αλλα απο τεχνικης αποψης δεν δειχνει τιποτα ξεχωριστο. Για να ειμαι ειλικρινεις βαζω τα γελια με αποψεις που λενε οτι αυτο το πραγμα ειναι οι ελπιδες ολων των -δεν λεω ποιων- για το παιχνδι που θα ειναι 1 γενια μπροστα οπτικα.

    Τελος να σημειωσουμε οτι πολυυυυυυυ πριν βγει το Star Citizen, οοοοολα αυτα που υποσχεται οτι θα κανει οσο μαζευουν τα εκατομμυρια του κοσμου, θα τα εχει ηδη κανει το No Man's Sky.

  2. #782
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Ο τυπος ζητουσε 500,000 και εχει φτασει στα 64 εκατομυρρια και ζηταει και αλλα. Αλλαξε το scope του game? Ok να συμφωνησω (αυτο ελειπε) το να συνεχιζει και να ζηταει εκατονταδες λιρες για skins διαστημοπλοιων και να παρατεινει συνεχως την κυκλοφορια του παιχνιδιου με σκοπο το crowdfunding ενω ηδη εχει σταθερους επενδυτες...

    εκατονταδες λιρες για skins...επισης υπαρχουν πολλα αλλα αρθρα που μιλουν για πολλα ακομη ομορφα πραγματα, οπως τον ιδιο τον Roberts να λεει σε mail του σε επενδυτη οτι εαν δει ενα "ΧΧΧ" build που θα κυκλοφορουσε και δεν ικανοποιηθει οτι θα του επιστρεψει τα χρηματα (του απαντησε ο ιδιος ο Roberts στο mail) Και αφου εγινε η παρουσιαση και ο εν λογω επενδυτης δεν ικανοποιηθηκε, ζητησε τα λεφτα του πισω, μονο και μονο για να παρει μια αυτοματοποιημενη απαντηση που ελεγε " λυπουμαστε αλλα δεν γινονται επιστροφες, συγνωμη για το οποιο προβλημα"...

    Επισης απο οτι εχω δει, ναι εχει τρελο scope, αλλα απο τεχνικης αποψης δεν δειχνει τιποτα ξεχωριστο. Για να ειμαι ειλικρινεις βαζω τα γελια με αποψεις που λενε οτι αυτο το πραγμα ειναι οι ελπιδες ολων των -δεν λεω ποιων- για το παιχνδι που θα ειναι 1 γενια μπροστα οπτικα.

    Τελος να σημειωσουμε οτι πολυυυυυυυ πριν βγει το Star Citizen, οοοοολα αυτα που υποσχεται οτι θα κανει οσο μαζευουν τα εκατομμυρια του κοσμου, θα τα εχει ηδη κανει το No Man's Sky.
    Koίτα έχει μια ομάδα 200+ ατόμων και με ένα development κύκλο, 2 χρόνων πες με αυτό το πλήθος, μπορείς να φανταστείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται το κόστος του. Δεν νομίζω ότι είναι παράλογο ούτε αυτά που ζητάει, ούτε ο χρόνος development. Ορισμένα βέβαια ποσά είναι εξωφρενικά για να είναι αληθινά, όπως το κόστος ενός σκάφους στις 150000£. Ίσως θα έπρεπε να ήταν πιο διαφανής και να σπάει τα πόσα που ζητάει πιο αναλυτικά. Είμαι σίγουρος πάντως ότι για να υλοποιηθούν όλα αυτά που κάνει θέλει μεγάλο budget. Aυτό με τον επενδυτή τραγικό fail, συμφωνώ! Από τεχνικής άποψης CryEngine 3 είναι πιστεύω θα φάει αρκετό optimization μέχρι να βγει. Μια γενιά μπροστά δεν νομίζω να είναι. Αλλά είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι εντυπωσιακό.

    Η σύγκριση με το No Man's sky, είναι δεδομένη αλλά τα παιχνίδια είναι τελείως διαφορετικά. Το No Man's Sky από όσο καταλαβαίνω θα έχει ένα πολύ μεγύτερο διάστημα από το Star Citizen αλλά οι ομοιότητες είναι μόνο στο ότι πετάς από πλανήτη σε πλανήτη. Το No Man's Sky είναι single player παιχνίδι εξερεύνησης, νομίζω έχει και dogfighting αλλά αν έχω καταλάβει καλά αυτό που κάνεις είναι να εξερευνείς πλανήτες. Το Star Citizen είναι mmo, έχει πραγματική οικονομία, αγοράζεις σκάφη, αναβαθμίσεις, hangars και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και έχει πιο πολύπλοκο σύστημα μάχης αφού είναι από τα θεμελιώδη στοιχεία του gameplay του. Προσωπικά προτιμώ το No Man's Sky σαν παιχνίδι, πρώτον γιατί δεν έχω χρόνο για competitive multiplayer και δεύτερον επειδή γουστάρω την εξερεύνηση. Αλλά το Star Citizen, έχει περισσότερα στοιχεία στο gameplay του, πέρα από αυτά που έχει κάνει ήδη το No Man's Sky.

  3. #783
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Koίτα έχει μια ομάδα 200+ ατόμων και με ένα development κύκλο, 2 χρόνων πες με αυτό το πλήθος, μπορείς να φανταστείς σε τι επίπεδα κυμαίνεται το κόστος του. Δεν νομίζω ότι είναι παράλογο ούτε αυτά που ζητάει, ούτε ο χρόνος development. Ορισμένα βέβαια ποσά είναι εξωφρενικά για να είναι αληθινά, όπως το κόστος ενός σκάφους στις 150000£. Ίσως θα έπρεπε να ήταν πιο διαφανής και να σπάει τα πόσα που ζητάει πιο αναλυτικά. Είμαι σίγουρος πάντως ότι για να υλοποιηθούν όλα αυτά που κάνει θέλει μεγάλο budget. Aυτό με τον επενδυτή τραγικό fail, συμφωνώ! Από τεχνικής άποψης CryEngine 3 είναι πιστεύω θα φάει αρκετό optimization μέχρι να βγει. Μια γενιά μπροστά δεν νομίζω να είναι. Αλλά είμαι σίγουρος ότι το αποτέλεσμα θα είναι εντυπωσιακό.

    Η σύγκριση με το No Man's sky, είναι δεδομένη αλλά τα παιχνίδια είναι τελείως διαφορετικά. Το No Man's Sky από όσο καταλαβαίνω θα έχει ένα πολύ μεγύτερο διάστημα από το Star Citizen αλλά οι ομοιότητες είναι μόνο στο ότι πετάς από πλανήτη σε πλανήτη. Το No Man's Sky είναι single player παιχνίδι εξερεύνησης, νομίζω έχει και dogfighting αλλά αν έχω καταλάβει καλά αυτό που κάνεις είναι να εξερευνείς πλανήτες. Το Star Citizen είναι mmo, έχει πραγματική οικονομία, αγοράζεις σκάφη, αναβαθμίσεις, hangars και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο και έχει πιο πολύπλοκο σύστημα μάχης αφού είναι από τα θεμελιώδη στοιχεία του gameplay του. Προσωπικά προτιμώ το No Man's Sky σαν παιχνίδι, πρώτον γιατί δεν έχω χρόνο για competitive multiplayer και δεύτερον επειδή γουστάρω την εξερεύνηση. Αλλά το Star Citizen, έχει περισσότερα στοιχεία στο gameplay του, πέρα από αυτά που έχει κάνει ήδη το No Man's Sky.
    Επειδη το No Mans Sky ειναι οφφτοπικ , απλα να σου πω οτι ολα αυτα που λες περι dogfighting, first (and 3rd) person shooting elemnts, trading, choosing your role (traded, explorer, fighter) αναβαθμισεις πλοιων και οπλων, ειναι επιβεβαιωμενα στοιχεια του παιχνιδιου. Μπορει να μην ειναι τοσο πολυπλοκο αλλα τα προσφερει ολα αυτα. Και το φτιαχνουν 5 ατομα.

    Τωρα για το Star Citizen, δεν μπορω να σου πω κατι περισσοτερο περα απο το να διαβασεις γυρω γυρω τι γραφεται γυρω απο αυτο. Δεν ειμαι υπερ των θεωριων συνομωσιας, αυτο το ξερετε καλα, αλλα δεν μπορω παρα να βλεπω ενα πολυ πονηρο/μυστηριο business model.

    Ο Roberts κατ εξακολουθησην παρατεινει το development και παραλληλα το budget cap. ξεκινησε απο τις 500,000 μετα ενω το crowd funding ξεπερνουσε κατα πολυ τον στοχο, ο τυπος ανεβαζε τον στοχο. Σωστο μεχρις ενος σημειου κι εγω το καταλαβαινω και το δικαιολογω. Αλλα ο τυπος εφτασε στα 64 εκατομυρρια και ζηταει και αλλα ενω εχει ηδη σταθερους επενδυτες, ταυτοχρονα χρεωνει εκατονταδες λιρες για skins στους ιδιους τους επενδυτες και καλει και αλλους να ερθουν.

    Και ολα αυτα εχοντας παρουσιασει κατι το οποιο μεχρι στιγμης ειναι αστειο δεδομενου του κεφαλαιου που εχει στην διαθεση του.

    Δεν ξερω ποσο ανιδιοτελη μπορει να τον θεωρουν καποιοι, θα μου επιτρεψετε να αφμιβαλλω , ειδικα με αυτα που διαβασα οπου ο τυπος προσπαθουσε να πεισει ατομα να συνεχισουν να τον στηριζουν, τους υποσχεθηκε refund εαν δεν ικανοποιηθουν, μονο και μονο για να παρουν ενα αυτοματοποιημενο ακυρο σαν απαντηση.

    Επισης να θυμισω γιατι το ανεφερα ολο αυτο εξαρχης, το οποιο ηταν επειδη καποιοι θεωρουν τις κονσολες και τα DLC σαν την μαστιγα του gaming οταν το PC γεννησε το DRM και το Star Citizen ζηταει για ενα skin περισσοτερα απο οσα κοστιζουν σχεδον ολα τα skin dlc στο PS3 μαζι...

  4. #784
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Επειδη το No Mans Sky ειναι οφφτοπικ , απλα να σου πω οτι ολα αυτα που λες περι dogfighting, first (and 3rd) person shooting elemnts, trading, choosing your role (traded, explorer, fighter) αναβαθμισεις πλοιων και οπλων, ειναι επιβεβαιωμενα στοιχεια του παιχνιδιου. Μπορει να μην ειναι τοσο πολυπλοκο αλλα τα προσφερει ολα αυτα. Και το φτιαχνουν 5 ατομα.

    Τωρα για το Star Citizen, δεν μπορω να σου πω κατι περισσοτερο περα απο το να διαβασεις γυρω γυρω τι γραφεται γυρω απο αυτο. Δεν ειμαι υπερ των θεωριων συνομωσιας, αυτο το ξερετε καλα, αλλα δεν μπορω παρα να βλεπω ενα πολυ πονηρο/μυστηριο business model.

    Ο Roberts κατ εξακολουθησην παρατεινει το development και παραλληλα το budget cap. ξεκινησε απο τις 500,000 μετα ενω το crowd funding ξεπερνουσε κατα πολυ τον στοχο, ο τυπος ανεβαζε τον στοχο. Σωστο μεχρις ενος σημειου κι εγω το καταλαβαινω και το δικαιολογω. Αλλα ο τυπος εφτασε στα 64 εκατομυρρια και ζηταει και αλλα ενω εχει ηδη σταθερους επενδυτες, ταυτοχρονα χρεωνει εκατονταδες λιρες για skins στους ιδιους τους επενδυτες και καλει και αλλους να ερθουν.

    Και ολα αυτα εχοντας παρουσιασει κατι το οποιο μεχρι στιγμης ειναι αστειο δεδομενου του κεφαλαιου που εχει στην διαθεση του.

    Δεν ξερω ποσο ανιδιοτελη μπορει να τον θεωρουν καποιοι, θα μου επιτρεψετε να αφμιβαλλω , ειδικα με αυτα που διαβασα οπου ο τυπος προσπαθουσε να πεισει ατομα να συνεχισουν να τον στηριζουν, τους υποσχεθηκε refund εαν δεν ικανοποιηθουν, μονο και μονο για να παρουν ενα αυτοματοποιημενο ακυρο σαν απαντηση.

    Επισης να θυμισω γιατι το ανεφερα ολο αυτο εξαρχης, το οποιο ηταν επειδη καποιοι θεωρουν τις κονσολες και τα DLC σαν την μαστιγα του gaming οταν το PC γεννησε το DRM και το Star Citizen ζηταει για ενα skin περισσοτερα απο οσα κοστιζουν σχεδον ολα τα skin dlc στο PS3 μαζι...
    Δεν νομίζω ότι είναι εντελώς offtopic η σύγκριση αυτών των 2 εδώ μέσα αφού στην ουσία συγκρίνουμε το καλύτερο space game για κονσόλες με το καλύτερο space game για PC. Απλά για εμένα ενώ μπορείς να τα συγκρίνεις σε κοινά σημεία, σε γενικότερο βαθμό διαφέρουν αρκετά αφού ό,τι κάνει το No Man's Sky, το Star Citizen υποτίθεται ότι το κάνει πιο πολύπλοκα όπως ειπες + ότι έχει ακόμα περισσότερα πράγματα. Γράφω υποτίθεται γιατί στην ουσία ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα από όλα αυτά που υπόσχεται. Βέβαια δεν τα έχουμε δει και από το No Man's Sky όλα αυτά αν και σαφώς έχουμε δει περισσότερα εκεί.

    Aπό εκεί και έπειτα δες τα stretch goals. https://robertsspaceindustries.com/funding-goals

    Έχει βάλει πολύ καινούριο υλικό, δεν φτιάχνει απλά skins. Αυτό που βλέπω είναι ότι για να φτιάξει ένα ηλιακό σύστημα ζητάει 1m. Για μένα αυτό είναι μπούρδα. Ή τα λεφτά όντως τα χρειάζεται για να αναπτύξει τον τίτλο όπως θέλει να τον αναπτύξει, με τεράστια λεπτομέρεια, τόσο στους πλανήτες όσο και στο gameplay και βάζει κάποια υποτυπώδη stretch goals φουσκωμένα ή αυτά τα λεφτά καταλήγουν στην τσέπη του και κλέβει τον κόσμο. Δεν νομίζω ότι θα το μάθουμε τώρα αυτό. Όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι και όταν δούμε, τι ακριβώς έχει κάνει, τότε θα μάθουμε. Δεν θεωρώ πάντως υπερβολικό το ποσό για να αναπτυχθεί αυτό το παιχνίδι αν αναλογιστούμε τα κόστη των παιχνιδιών αυτή την εποχή. Σίγουρα πάντως δεν είναι procedural generated οι πλανήτες στο εσωτερικό τους όπως στο No Man's Sky. Οπότε, η δημιουργία τους κοστίζει. Και επίσης οι απαιτήσεις θα είναι υψηλότερες. Ναι αν βγει κατώτερο των προσδοκιών τότε να πέσουμε να τον φάμε. Αλλά να τον κρίνει τώρα σε blogs και άσχετα sites ο καθένας νομίζω ότι είναι πρόωρο και δεν θα έπρεπε να βασιζόμασταν τόσο πολυ σε αυτά

    Μόλις γυρίσω από τις διακοπές θα το αγοράσω για να αρχίζω να δοκιμάζω λίγο το dog fighting αν και στο laptop νομίζω medium με το ζόρι θα το σηκώνει. Οπότε θα γράψω μερικές εντυπώσεις για το παιχνίδι.

  5. #785
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    btw το συγκεκριμένο βιντεο ειναι fan made, η CIG γουσταρε και το έκανε και επισημο τρειλερ μετά απο κάποιες αλλαγές στη σκηνοθεσια σε συννενοηση με τον fan.

  6. #786
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    btw το συγκεκριμένο βιντεο ειναι fan made, η CIG γουσταρε και το έκανε και επισημο τρειλερ μετά απο κάποιες αλλαγές στη σκηνοθεσια σε συννενοηση με τον fan.
    Οι σκηνές που φαίνονται μέσα στους πλανήτες και το FPS κομμάτι είναι κανονικό gameplay? Φαίνεται σαν να είναι gameplay σε αυτά τα σημεία. Βέβαια δεν μπορείς να καταλάβεις και πολλά ή να βγάλεις συμπεράσματα αφού είναι μερικά frames μόνο για κλάσματα του δευτερολέπτου.

  7. #787
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    ναι μάλλον
    ήδη δειξανε fps gameplay



    και προσγειωση σε μια πόλη ενος πλανήτη

  8. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    muku (24-12-2014)

  9. #788
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ειλικρινης ερωτηση, γιατι στο trailer ειναι smooth, ενω στα δυο gameplay videos σπαει συνεχεια, και εχει απραδεκτο frame rate και tearing? Σε τι setup το κανουν demo?


  10. #789
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ειλικρινης ερωτηση, γιατι στο trailer ειναι smooth, ενω στα δυο gameplay videos σπαει συνεχεια, και εχει απραδεκτο frame rate και tearing? Σε τι setup το κανουν demo?
    Τα σπασίματα φαίνονται περίεργα σε κάποια σημεία, όπως σπάνε online games όταν ανεβαίνει το latency. Δεν ξέρω αν είναι το σεταπ που έχει πρόβλημα. Και γενικά πρέπει να έχει μυριάδες bugs σε αυτό το σημείο του development, που είναι κάπως ανησυχητικό βέβαια. Ο φίλος μου που παίζει το Arena commander λέει ότι έχει πολλά bugs αλλά φυσικά είναι playable, με matchmaking και τα όλα του.

  11. #790
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    http://www.engadget.com/2015/06/25/b...-from-shelves/

    f you've been holding off from buying Batman: Arkham Knight for Windows due to reports of numerous performance issues, low quality textures and glitches, its publisher Warner Brother Games agrees. That's why it's pulling the game from sale "while we work to address these issues to satisfy our quality standards." If you've already purchased it you can still play, but in a forum post the team mentioned people can go to Steam or retail locations where they purchased the game for a refund. A couple of days ago, Warner made some suggestions on how users could get the game to run better, but those don't seem to help much. Right now, the game is showing a "Mostly Negative" review status on Steam with 8,700 reviews logged -- while it's certainly not the first bad PC port, hopefully this embarrassing episode will make it one of the last. (We can hope, right?)

    Προσωπικα σε ΑΑΑ παιχνιδι δεν θυμαμαι να ειχε ξαναγινει αυτο. Δεν μπορω να πω "κουντος" στην WB, γιατι προφανως η προχειροτητα και η αντιεπαγγελματικοτητα της δεν εξισορροπει την οντως καλη αποφαση.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    BigBOSS (26-06-2015),teras1 (25-06-2015)

  13. #791
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default


  14. The Following 3 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    Dragonpaul (25-06-2015),Leon_DiZ (25-06-2015),teras1 (25-06-2015)

  15. #792

    Default

    Παιδια ζουμε παγκοσμιες προτοτυπιες με τη Warner Bros.

    Tι ζωα ορθια ρε φιλε, δε μπορω να το πιστεψω.

  16. #793
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    http://www.engadget.com/2015/06/25/b...-from-shelves/

    f you've been holding off from buying Batman: Arkham Knight for Windows due to reports of numerous performance issues, low quality textures and glitches, its publisher Warner Brother Games agrees. That's why it's pulling the game from sale "while we work to address these issues to satisfy our quality standards." If you've already purchased it you can still play, but in a forum post the team mentioned people can go to Steam or retail locations where they purchased the game for a refund. A couple of days ago, Warner made some suggestions on how users could get the game to run better, but those don't seem to help much. Right now, the game is showing a "Mostly Negative" review status on Steam with 8,700 reviews logged -- while it's certainly not the first bad PC port, hopefully this embarrassing episode will make it one of the last. (We can hope, right?)

    Προσωπικα σε ΑΑΑ παιχνιδι δεν θυμαμαι να ειχε ξαναγινει αυτο. Δεν μπορω να πω "κουντος" στην WB, γιατι προφανως η προχειροτητα και η αντιεπαγγελματικοτητα της δεν εξισορροπει την οντως καλη αποφαση.
    ε ειναι τρελή αρνητική διαφήμιση για αυτους και ντροπή για την σειρά όταν το City έχει 96% θετικές γνώμες στο steam και αυτο 31%, κατι τέτοιο θέλει πολύ προσπάθεια

    κράξιμο ανευ προηγουμένου

    επισης η επιστροφή χρημάτων σαφώς επιρρέασε.
    Last edited by BigBOSS; 26-06-2015 at 10:49.

  17. #794

    Default Batman: Arkham Knight

    Καλά θα δούμε ποσά φράγκα θα βγάλουν από τις κονσόλες σε λίγο καιρό που το παιχνίδι τρέχει εξαιρετικά και τα ξαναλέμε για ντροπές προς την PC κοινότητα και αν τους ενδιαφέρουν οι discounted πωλήσεις που δίνει το steam. Στα παπάκια τους κ καλά κάνουν με τους τσαμπατζήδες του piratebay. Κ πολλά τους ειναι 12 άτομα για port.... έχετε εσείς δυνατή κοινότητα να βγάλει mods να σταθεροποιήσετε το frame rate και να δημιουργήσετε τα κομμένα εφέ.... νομίζω και κάποιο θέμα με την βροχή έχει η PC έκδοση.

    Just as baffling is the fact PC lacks key visual effects seen on PS4 even at its top settings. Ambient occlusion is cut from the game, bokeh depth of field is noticeably dialed back, and the transparency layer used for raindrops is cut from all surfaces as well. Gotham City is stripped of a great deal of atmosphere as a result, with areas appearing lighter without SSAO in place - despite this setting clearly being enabled in the .ini file.

    Likewise, rain doesn't appear on Batman or the Batmobile as it does on PS4. The reflective, dewy sheen is missing across the city, though specular and normal maps remain identical to the console release.
    http://www.eurogamer.net/articles/di...isual-features

    http://1u88jj3r4db2x4txp44yqfj1.wpen...data.jpg?w=558
    Last edited by DJTaurus; 26-06-2015 at 12:04.

  18. #795
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Καλά θα δούμε ποσά φράγκα θα βγάλουν από τις κονσόλες σε λίγο καιρό που το παιχνίδι τρέχει εξαιρετικά και τα ξαναλέμε για ντροπές προς την PC κοινότητα και αν τους ενδιαφέρουν οι discounted πωλήσεις που δίνει το steam. Στα παπάκια τους κ καλά κάνουν με τους τσαμπατζήδες του piratebay. Κ πολλά τους ειναι 12 άτομα για port.... έχετε εσείς δυνατή κοινότητα να βγάλει mods να σταθεροποιήσετε το frame rate και να δημιουργήσετε τα κομμένα εφέ.... νομίζω και κάποιο θέμα με την βροχή έχει η PC έκδοση.
    Ρε φιλε μη βγάζεις τοση κακία για τον κοσμο που αγορασε το παιχνιδι στο pc και πήρε αυτην την αθλιοτητα, χτυπάει άσχημα.
    Last edited by BigBOSS; 26-06-2015 at 15:10.

  19. #796

    Default Batman: Arkham Knight

    Χωρίς δόση υπερβολής το batman ειναι οπτικά ότι καλύτερο έχω δει σε open world στο ps4. Η νέα γενιά τώρα ξεκινά!!

    @Bigboss δεν ειναι κακια. Σου θυμίζω το κράξιμο περι πετσόκομμενων PC όταν λανσαρίστηκαν οι νέες κονσόλες, λες και θα είχε καμία σημασία για την ubi,Warner και τους λοιπούς. Ζήτω συγνώμη από εσένα και τους 10-20 PC gamers των forum που σέβεστε τον ιδρώτα των δημιουργών.

    http://mygaming.co.za/news/news/43426-pc-piracy-rate-is-over-90-claims-ubisoft.html

    https://m.reddit.com/r/witcher/comme...ut_pirates_on/
    Last edited by DJTaurus; 26-06-2015 at 15:59.

  20. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    spartan (26-06-2015)

  21. #797
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    μ'αρέσει που βάζεις τις παπαριές και αοριστολογίες της γαμάτης και αξιοπιστης nubisoft που έβγαλε το unity στο ps4 να τρέχει στα 20fps και γενικά να έχει προβλήματα σε ολες τις πλατφόρμες ανεξαιρετως και δεν κάνεις λογο ποσα εκαματομμύρια αγορασαν τα παιχνιδια Batman στο steam

    επισης φιλε ήδη αναγνωρισαν πως δεν έπραξαν σωστά με αυτο το έκτρωμα που κυκλοφόρησαν αλλά εσύ εισαι τοσο εμπαθης και hater που υποστηριζεις μια εταιρεια που πουλάει σε καταναλωτές ελλατωματικο προιόν, μπορει και να γουστάρεις, δεν ξέρω, παράνοια.

  22. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    DJTaurus (26-06-2015)

  23. #798

    Default

    Καλα το παραμυθι με το Piratebay παει συννεφο. 2 καλοι multiplatform τιτλοι βγηκαν τον τελευταιο καιρο με Optimization ξεχωριστο για PC και οι 2 εκαναν περι τα 2 εκατομμυρια πωλησεις, μιλαω για GTA 5 και Witcher 3.

    Ειλικρινα βαριεμαι να το γραφω καθε φορα. Ξεκολληστε μερικοι λιγακι απο το μυαλο σας.
    Last edited by Roy; 26-06-2015 at 17:01.

  24. The Following User Says Thank You to Roy For This Useful Post:

    Nikoladim (26-06-2015)

  25. #799
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Roy View Post
    Καλα το παραμυθι με το Piratebay παει συννεφο. 2 καλοι multiplatform τιτλοι βγηκαν τον τελευταιο καιρο με Optimization ξεχωριστο για PC και οι 2 εκαναν περι τα 2 εκατομμυρια πωλησεις, μιλαω για GTA 5 και Witcher 3..
    αν και το γαμάμε off topic, το GTA5 στο steam πάει 2.7 εκατομ. οσοι το πηραν κουτατο οπως εγώ ειναι εκτος steam μιλαμε ανετα για 5 εκατομμυρια πωλήσεις

  26. #800

    Default

    Σωστο ειχα στο μυαλο μου το Steam μονο. Sorry παιδια για το off topic αλλα οταν ακουω αηδιες δεν μπορω να μην παρεμβαινω.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •