Page 27 of 45 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 521 to 540 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #521
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Είμαι στην αρχή έχοντας παίξει λίγες ώρες, πολύ ιδιαίτερο παιχνίδι και νομίζω ότι αυτό και το Last Guardian είναι τα πιο περίεργα παιχνίδια που έχω παίξει στο PS4. Είναι ενδιαφέρον ότι υπάρχουν προσπάθειες που θέλουν να ξεχωρίσουν και να είναι μοναδικές οπότε με χαρά θα το παίξω ξέροντας ότι ίσως να υπάρχουν σημεία που να είναι βαρετά.

    Τα μουσικά κομμάτια είναι πραγματικά ένα και ένα και ταιριάζουν απόλυτα με το ύφος του παιχνιδιού. Πάντως όσο προχωράω τόσο πιο πολύ με "κερδίζει" το Death Stranding και χαίρομαι γιατί στην αρχή ήμουν αρκετά επιφυλακτικός μιας και δεν είναι και τόσο του στυλ μου, αλλά σιγά σιγά αποκτάει ενδιαφέρον. Γενική Ταχυδρομική simulation θυμίζει ώρες ώρες, ήθελα να το πω
    Όντως τα τραγούδια είναι πολύ ωραία, εγώ άραζω κ βάζω να παίζουν .

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Gazof (09-11-2019)

  3. #522

    Default

    Το μεγαλυτερο ενδιαφερον που θα παιχτει με το εν λογω παιχνιδι(ακριβως μιας και εχει μεγαλη προβολη)ειναι ποσοι θα το τερματισουν τελικα.

    Εγω σιγουρα θα το παιξω το παιχνιδι απλα δεν ξερω αν θελω να το παιξω τωρα στο ps4 ή να περιμενω μεχρι του χρονου το καλοκαιρι στο pc.

  4. #523

    Default

    To ξεκίνησα κι εγώ, day one, αλλά δεν έχω προλάβει να παίξω και καθόλου. Αυτό θα γίνει από αύριο. Για την ώρα, σε αυτό το λίγο που είδα, ήθελα κυρίως να δω την κίνηση και το χειρισμό, αλλά και να περιπλανηθώ λίγο στις πλαγιές, να δω πόσο ανοικτός είναι ο κόσμος κλπ. Μετά τη σπηλιά, μόλις κατέβηκα λίγο και είδα τον καταρράκτη και την πεδιάδα να απλώνεται μπροστά και στο βάθος να αχνοφαίνονται κάτι σαν κτίρια, γοητεύτηκα κια θαύμασα (σε συνδυασμό με την ταιριαστή και πολύ καλή μουσική). Θα συμφωνήσω με τον φίλο που είπε προηγουμένως ότι έφερε στο μυαλό κάτι από Shadow of the Colossus, λόγω της αίσθησης της μοναξιάς και του απέραντου και άγνωστου κόσμου, έστω κι αν λογικά δεν έχουν καμία σχέση τα δύο παιχνίδια. Είναι όμως ακόμα πάρα πολύ νωρίς για να πω οτιδήποτε. Ελπίζω να μην απογοητευτώ στην πορεία. Πάντως, επειδή τέτοιοι δημιουργοί είναι τελειομανείς και πολύ δύσκολα θα βγάλουν κάτι που δεν το έχουν μελετήσει στο έπακρο, περιμένω κάτι αρκετά δυνατό, έστω και με τον τρόπο του.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    DJTaurus (10-11-2019),panos74gr (10-11-2019),spartan (10-11-2019)

  6. #524
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    780
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια το επαιξα σε εναν φιλο. Ενταξει τελεια γραφικα και ηχος, αλλα κανεις συνεχεια το ιδιο πραγμα. Κουβαλας τα πραγματα και τα πας απο την μια πλευρα στην αλλη. Λιγο βαρετο το ειδα...

  7. #525
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Σε μια φάση στο 3 κεφάλαιο μου θύμισε nioh .
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 10-11-2019 at 13:41.

    xbox:Christoforo7s

  8. #526
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Πήρε κάνεις άλλος την σπεσιαλ;ξενέρωσα γιατί ενώ έχει το soundtrack να το κατεβάσεις βέβαια...έχει μόνο κάτι γυαλιά κτλ ingame μόνο...πώς γίνεται η απλή να έχει και avatar κ theme?τα οποία τα θέλω και τα προτιμώ;
    Η σπέσιαλ του Bloodborne ακόμα και του days gone ήταν πολύ ωραίες...αυτή έχει μόνο το steelbook το οποίο είναι ίδιο το εξώφυλλο με το sleeve...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. #527
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Πήρε κάνεις άλλος την σπεσιαλ;ξενέρωσα γιατί ενώ έχει το soundtrack να το κατεβάσεις βέβαια...έχει μόνο κάτι γυαλιά κτλ ingame μόνο...πώς γίνεται η απλή να έχει και avatar κ theme?τα οποία τα θέλω και τα προτιμώ;
    Η σπέσιαλ του Bloodborne ακόμα και του days gone ήταν πολύ ωραίες...αυτή έχει μόνο το steelbook το οποίο είναι ίδιο το εξώφυλλο με το sleeve...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμενα μου ηρθε ξεχωριστος ο κωδικος για το αβαταρ και το theme μεσο email

  10. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    AlexandrosQV (10-11-2019),chronohill (10-11-2019)

  11. #528
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το αβαταρ είναι πολύ ωραίο το έχω βάλει εδώ κ μέρες (με άφησε από πριν αρχίσει το παιχνίδι), το theme μόλις κυκλοφόρησε μπορούσα να το βάλω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #529
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Ωραιο το review του site. Απογοητευση για μενα ο τιτλος. Περιμενα gameplay πλουσιο σαν το MGS V με την κινηματογραφικοτητα του kojima αλλα ο συγκεκριμενος τιτλος ειναι πολλα σκαλια κατω.

  13. #530
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Ας πω κι' εγω τον πονο μου, η δικια μου αποστολή ειναι στα χαμενα απο τις 7 του μηνα.. εκανα προπαραγγελια απο γνωστη αλυσιδα την CE. Τωρα περιμενω αυριο να παραλαβω και πως.. αν η ταλαιπωρια εχει επηρεαστει και στο ιδιο το παιχνιδι (ζημια πακετου κτλπ) θας σας αποκαλυψω ποια ζωα μου γ@μησ@ν το ΣΚ αλλα και το ιδιο το παιχνιδι..

    Υ.Γ. : Eννοειται πως αν ειναι στραπατσαρισμενο δεν παραλαμβανω!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  14. #531
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Πήρε κάνεις άλλος την σπεσιαλ;ξενέρωσα γιατί ενώ έχει το soundtrack να το κατεβάσεις βέβαια...έχει μόνο κάτι γυαλιά κτλ ingame μόνο...πώς γίνεται η απλή να έχει και avatar κ theme?τα οποία τα θέλω και τα προτιμώ;
    Η σπέσιαλ του Bloodborne ακόμα και του days gone ήταν πολύ ωραίες...αυτή έχει μόνο το steelbook το οποίο είναι ίδιο το εξώφυλλο με το sleeve...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμένα ακόμα δεν μου έχουν στείλει από media markt κωδικό για avatar και theme... Τους έστειλα, οπότε ελπίζω αύριο μεθαύριο να στείλουν....
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (11-11-2019)

  16. #532
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το theme πάντως δεν λέει κάτι. Πολύ άσχημο κατά την γνώμη μου.

  17. #533
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχω παρει το παιχνιδι, κραταω τις εντυπωσεις μου για το τελος, εσκεμμενα δεν εχω διαβασει τιποτα απο το νημα. Πλεον περιπου εχω κατασταλαξει για το που κινειται το παιχνιδι με βαση εμενα παντα. Μολις ολοκληρωσω θα επανελθω αναλυτικα. Το σιγουρο ειναι οτι το παιχνιδι θελει χρονο, πολυ χρονο.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (11-11-2019),mihalis13 (11-11-2019),spartan (11-11-2019)

  19. #534
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές πραγματικά έλιωσα με το παιχνίδι. Έχω μπει στο 3 επεισόδιο και έχω κλείσει 18 ώρες μέχρι τώρα.
    Πραγματικά δεν έχω βαρεθεί καθόλου!
    Πραγματικά δεν το χορταινω και έχω μπει για τα καλά στον κόσμο του. Πάντα σκέφτομαι τι φορτία πρέπει να πάρω μαζί αλλά να έχω και στο μυαλό μου να μην είναι υπερβολικά πολλά γιατί θα χρειαστεί να κουβαλήσω και κάτι άλλο.
    Οι περιοχές με τα BTs πάντα σε γεμίζουν ένα άγχος ωστε να τις περάσεις όσο το δυνατόν πιο αναίμακτα.
    Η ιστορία όλο και με κερδίζει περισσότερο και θέλω να δω τι γίνεται παρακάτω.
    Το σύστημα με την σύνδεση άλλων παικτών είναι πραγματικά φανταστικό, βλέπεις πως μεταμορφώνεται ο κόσμος και αλλάζει από την συμβολή κάθε παίκτη. Μονοπάτια να δημιουργούνται, να βλέπεις αποτυπώματα άλλων παικτών στον δρόμο, γέφυρες, επίσης άλλοι παίκτες να προσφέρουν υλικά και να βλέπεις την γέφυρα που είχες αφήσει μισοτελειωμένη τελικά να έχει ολοκληρωθεί.
    Έχει πραγματικά πάρα πολλά ωραία στοιχεία το Death Stranding που απλά αν δεις ένα βίντεο στο YouTube δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα και σίγουρα θα το χαρακτηρίσεις ένα βαρετό walking simulator. Δεν είναι όμως αυτό είναι πολλά παραπάνω.
    Δεν λέω βέβαια ότι όποιος το παίξει θα το αγαπήσει, είναι σίγουρος πως πολύς κόσμος θα το παρατήσει γιατί μπορεί να βαρεθεί ή γιατί περιμένει κάτι άλλο.
    Εμένα πάντως με έχει κερδίσει σαν παιχνίδι και ομολογώ πως είχα τους ενδοιασμούς μου για το πόσο θα μου αρέσει.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following 7 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    AlexandrosQV (11-11-2019),Christos33 (11-11-2019),chronohill (11-11-2019),DJTaurus (11-11-2019),Error Flynn (11-11-2019),Nodens (11-11-2019),tsakali GR (13-11-2019)

  21. #535
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εχθές πραγματικά έλιωσα με το παιχνίδι. Έχω μπει στο 3 επεισόδιο και έχω κλείσει 18 ώρες μέχρι τώρα.
    Πραγματικά δεν έχω βαρεθεί καθόλου!
    Πραγματικά δεν το χορταινω και έχω μπει για τα καλά στον κόσμο του. Πάντα σκέφτομαι τι φορτία πρέπει να πάρω μαζί αλλά να έχω και στο μυαλό μου να μην είναι υπερβολικά πολλά γιατί θα χρειαστεί να κουβαλήσω και κάτι άλλο.
    Οι περιοχές με τα BTs πάντα σε γεμίζουν ένα άγχος ωστε να τις περάσεις όσο το δυνατόν πιο αναίμακτα.
    Η ιστορία όλο και με κερδίζει περισσότερο και θέλω να δω τι γίνεται παρακάτω.
    Το σύστημα με την σύνδεση άλλων παικτών είναι πραγματικά φανταστικό, βλέπεις πως μεταμορφώνεται ο κόσμος και αλλάζει από την συμβολή κάθε παίκτη. Μονοπάτια να δημιουργούνται, να βλέπεις αποτυπώματα άλλων παικτών στον δρόμο, γέφυρες, επίσης άλλοι παίκτες να προσφέρουν υλικά και να βλέπεις την γέφυρα που είχες αφήσει μισοτελειωμένη τελικά να έχει ολοκληρωθεί.
    Έχει πραγματικά πάρα πολλά ωραία στοιχεία το Death Stranding που απλά αν δεις ένα βίντεο στο YouTube δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα και σίγουρα θα το χαρακτηρίσεις ένα βαρετό walking simulator. Δεν είναι όμως αυτό είναι πολλά παραπάνω.
    Δεν λέω βέβαια ότι όποιος το παίξει θα το αγαπήσει, είναι σίγουρος πως πολύς κόσμος θα το παρατήσει γιατί μπορεί να βαρεθεί ή γιατί περιμένει κάτι άλλο.
    Εμένα πάντως με έχει κερδίσει σαν παιχνίδι και ομολογώ πως είχα τους ενδοιασμούς μου για το πόσο θα μου αρέσει.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ακριβώς νομίζω πρώτη φορά συμφωνουμε για ένα παιχνίδι γιατί ξέρω έχουμε διαφορετικα γούστα .
    Υπάρχουν στιγμές που λες φτάνει σήμερα αργότερα συνεχίζω(βέβαια είναι σπάνιες για μένα) η να με εκνευρίσει κ τότε φτιάχνω ένα σημείο για τους άλλους μην τα παρατάς η προχώρα κ συνεχίζω δίνοντας κουράγιο πρώτα σε μένα κ μετά στους άλλους.
    Για δούμε τι μας έχει για αργότερα, μέχρι στιγμής είμαι αρκετά μέσα στο 3ο κεφάλαιο (μπορεί να το τελειώνω κιόλας δεν ξέρω)
    Edit
    Από like πως πάτε πρέπει να έχω γύρω στα 20000, τα περισσότερα βέβαια από NPC αλλά βλέπω κάποιους κ έχουν πάρα πολλά από παίχτες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 11-11-2019 at 17:09.

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (11-11-2019)

  23. #536
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Έχω βυθιστεί...βλέπω κάποια σημεία στο παιχνίδι με φύση καταρράκτες και μουυ φαινεται δεν έχω ξαναδεί κάτι τόσο όμορφο...έμαθα τόυς μηχανισμούς του παιχνιδιού και είναι απόλαυση...επίσης δείτε αυτό... φανταστικό τρέιλερ


    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    DJTaurus (12-11-2019),spartan (12-11-2019),tsakali GR (13-11-2019)

  25. #537
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Death Stranding

    Είμαι στο τρίτο κεφάλαιο. Έχω ρίξει μέχρι τώρα 14 ώρες στο παιχνίδι.

    Δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Τα τοπία στο παιχνίδι ειναι τόσο όμορφα που κάποιες στιγμές σε συγκινούν με την ομορφιά τους, και ο Kojima το ξέρει. Για αυτό και σου βάζει και την κατάλληλη μουσική για να σε συνεπάρει.

    Δεν ξέρω πως θα αισθάνομαι αρκετές ώρες πιο μετά αλλά προς το παρόν με έχει συνεπάρει. Από τα παιχνίδια που μετά από αυτό θα δυσκολευτώ να παίξω κάτι άλλο για αρκετό καιρό.

    Κατά κάποιο τρόπο με κάνει να αισθάνομαι ότι τα άλλα ειναι “παιχνιδάκια».



    Στα μόνα αρνητικά να βάλω το κάπως δύσχρηστο UI.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    chronohill (12-11-2019),mihalis13 (12-11-2019)

  27. #538
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειμαι ακομα στο 3 episode και εχω κατασταλαξει οπως ειπα με το παιχνιδι πλεον. Ακολουθουν σχολια-εντυπωσεις-σεντονι χωρις σποιλερς. (προσοχη δεν εχω τελειωσει το παιχνιδι οπως ειπα)

    Το παιχνιδι ειναι σαφεστατο οτι δεν ειναι για ολους. Ειναι απολυτως κατανοητο. Και ο Κοτζιμα μια χαρα το γνωριζε εξαρχης και γι αυτο το ελεγε συχνα πυκνα.

    Ειναι ενα πολυ περιεργο και εντελως αντισυμβατικο concept σε σχεση με την συνταγη που μας εχουν συνηθισει τα παιχνιδια.

    Και να ξερετε οτι απαιτει χρονο απο τον παιχτη. Κατα την γνωμη μου εχει steep learning curve οχι ως προς την δυσκολια του, οσο τους κανονες και την φιλοσοφια του. Ειναι πολλα τα πραγματα που πρεπει να κανεις διαφορετικα σε σχεση με αλλα παιχνιδια.

    Επισης το παιχνιδι αργει πραγματικα να ξεδιπλωσει αυτα που εχει να προσφερει. Και νιωθω οτι εχει πολλα να προσφερει. Εχει πολλα features πολλα mechanics και βασιζεται σε μεγαλο βαθμο στο rewarding του παικτη με την προοδο του. Ειναι σαφες οτι στην αρχη ξεκινας και λες "αχ να μπορουσα να κανω αυτο" ή "αμα ειχα το Χ πραγμα...". Πιστεψτε με... ειναι επιθυμιες που βρισκουν ανταποκριση οσο προχωρας.

    Το παιχνιδι ειναι τιγκα σε λεπτομεριες. ΤΙΓΚΑ ομως. Μπορει στην αρχη να φαινεται ξερο και αδειο αλλα καμμια σχεση. Ειναι Kojima game through and through.

    Ο τεχνικος τομεας ειναι ισοπεδωτικος πραγματικα. Η Decima ειναι η καλυτερη μηχανη γραφικων για εμενα. Δεν υπαρχει. Αρτιοτητα παντου. Τρομερο HDR. Τετοια πολυπλοκοτητα εδαφους με τετοια απιστευτη γεωμετρια δεν εχω ξαναδει ποτε και πουθενα. Καιρικα φαινομενα particles animation textures sense of scale δεν υπαρχει απλα. Ιδιως το τελευταιο ειναι κατι που σπανια βλεπεις σε παιχνιδι. Πολλα παιχνιδια εχουν μεγαλο draw distance και πολλα παιχνιδια εχουν βουνα, αλλα ειναι ετσι φτιαγμενα που οταν τα ανεβαινεις μοιαζουν περισσοτερο με μεγαλους λοφους παρα βουνα. Ε εδω το βουνο ειναι βουνο. Και μπορεις να το ανεβεις τερμα πανω. Το παιχνιδι τρεχει αψεγαδιαστα επισης. Και κατι τελευταιο για το τεχνικο κομματι... πειτε με ιεροσυλο, αλλα εγω αν αυτο το παιχνιδι ειχε 60 frames mode δεν θα το ενεργοποιουσα. Ειναι απο τα παιχνιδια που τα 30 καρε ειναι πραγματικα ο ιδανικος τροπος να παιχτει (για εμενα).

    Μουσικη επισης σε τρομερα υψηλα επιπεδα. Εξαιρετικο sound design με το καθε βημα που κανεις αναλογα το εδαφος να ακουγεται εξαιρετικα.

    Απιστευτο να το λεω εγω αυτο, ομως το πιο εντυπωσιακο feature του παιχνιδιου ειναι το online component του. Δεν θελω να πω πολλα, αλλα πραγματικα απο τις λιγες φορες που το online component ενος παιχνιδιου πραγματικα εχει νοημα και βαση του κοσμου αλλα και βαση του gameplay. Πραγματικα βλεπεις επι της ουσιας να αλλαζει ο κοσμος του παιχνιδιου. Δεν νομιζω οτι το εχω ξαναδει σε τετοιο βαθμο ποτε ξανα.

    Για το gameplay δεν θελω να σχολιασω. Ειναι κατι που θα διχασει. Καλυτερα να το νοικιασει καποιος αν δεν ειναι σιγουρος, αν και παλι δεν θα προλαβει να μπει στο πετσι του παιχνιδιου, μιας και οπως ειπα το παιχνιδι ζηταει χρονο πριν αρχισει να ξεδιπλωνει τα features τα mechanics και τα rewards. Και να ξερετε οτι το παιχνιδι δεν σε παει πολυ χερακι-χερακι για καποια πραγματα. Πρεπει να δοκιμασεις να δεις τι και πως δουλευει σε πολλες περιπτωσεις.

    Story επισης δεν λεω και δεν θελω να ακουσω κουβεντα.

    Να πω ομως τωρα και τα 2 μεγαλα μου παραπονα απο το παιχνιδι:

    Το πρωτο ειναι το φετιχ που εχει αποκτησει ο Κοτιζμα απο το Peace Walker και μετα, με τα μενου των παιχνιδιων. Πραγματικα εχει παθος να φτιαχνει υπερπολυπλοκα και μπουχτιστικα μενου. Οθονες επι οθονων για να ξεκινησεις ή να τελειωσεις μια αποστολη. Ειναι πολυ κουραστικο αυτο το πραγμα, υπηρχαν στιγμες που πραγματικα ηθελα να αφησω το χειριστηριο γιατι δεν μπορουσα αλλο αυτο το αποπνικτικο πραγμα με τα μενου. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παταω 20 φορες το Χ για να ολοκληρωθει μια αποστολη. Το ολο evaluation με τοοοσες οθονες καθε φορα που ολοκληρωνεις κατι με ξενερωνει πολυ. Βγαλε μια οθονη ρε αδερφε και ασε με να πατησω ενα καταραμενο Χ να τελειωνουμε. Και γενικα μια αχρειαστη πολυπλοκοτητα σε ολα. Απο το management του εξοπλισμου σου, την διαχειρηση του cargo κλπ κλπ. Θα περασετε πολλες ωρες μπορστα σε ενα μενου σε αυτο το παιχνιδι.

    Το δευτερο μου παραπονο ειναι το σιχαμερο μικρο μεγεθος του text σχεδον στα παντα. Να ειναι καλα αυτος ο αγιος ανθρωπος του PS OS που ειχε την ιδεα να βαλει το zoom feature πατωντας το PS button και το τετραγωνο ταυτοχρονα. Το ποσες φορες το εχω κανει για να μπορεσω να ξεχωρισω τι σκατα λενε τα μενου, οι οδηγιες κλπ ειναι πραγματικα απιστευτο. Ιδιως στα αντικειμενα ημαρτον απορω πως γινεται να διαβαστουν αν δεν καθεσαι κολλημενος μπορστα στην τιβι.

    Γενικα αυτα απο εμενα. Το παιχνιδι μου αρεσει παρα πολυ αυτη τη στιγμη που γραφω αυτα που γραφω. Και εχω ακομα δρομο. Ειχα αρκετες αμφιβολλιες κατα την διαρκεια των πρωτων 3 sessions που ειχα, δεν ηξερα κατα ποσο η αρχικη εμπειρια ειναι αντιπροσωπευτικη και χαρηκα που ειδα οτι τα πραγματα αλλαζουν. Τωρα ειμαι σε φαση αντε να παω να παιξω. Το σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει ομοιο του παιχνιδι εκει εξω.

  28. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (12-11-2019),chronohill (12-11-2019),jper75 (15-11-2019),Kane (13-11-2019),kokoras (12-11-2019),mihalis13 (12-11-2019),Nodens (12-11-2019),PDS (12-11-2019),tsakali GR (13-11-2019)

  29. #539
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παταω 20 φορες το Χ για να ολοκληρωθει μια αποστολη.
    R1 και περνα τα περισσοτερα αυτοματα

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Christos33 (12-11-2019),Valkyre (12-11-2019)

  31. #540
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Είμαι στο τρίτο κεφάλαιο. Έχω ρίξει μέχρι τώρα 14 ώρες στο παιχνίδι.

    Δεν έχω βαρεθεί καθόλου. Τα τοπία στο παιχνίδι ειναι τόσο όμορφα που κάποιες στιγμές σε συγκινούν με την ομορφιά τους, και ο Kojima το ξέρει. Για αυτό και σου βάζει και την κατάλληλη μουσική για να σε συνεπάρει.

    Δεν ξέρω πως θα αισθάνομαι αρκετές ώρες πιο μετά αλλά προς το παρόν με έχει συνεπάρει. Από τα παιχνίδια που μετά από αυτό θα δυσκολευτώ να παίξω κάτι άλλο για αρκετό καιρό.

    Κατά κάποιο τρόπο με κάνει να αισθάνομαι ότι τα άλλα ειναι β€œπαιχνιδάκια».





    Στα μόνα αρνητικά να βάλω το κάπως δύσχρηστο UI.
    Ρε παιδια που φαινονται οι ωρες που εχεις παιξει?


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •