Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 101 to 120 of 211

Thread: PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

  1. #101
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ισως λόγω συνήθειας, ίσως γέρασα και παραξένεψα αλλά προτιμώ το ui του PS4,
    για να δω ένα κρυφό τρόπαιο πατάω ένα σωρό κουμπιά αντί απλά τετράγωνο, τα ίδια και με τα ποσοστά στα τρόπαια, υπομενού στο υπομενού,
    τα μεγάλα εικονίδια μας φάγανε λες και είναι touch screen η τηλεόραση ή είμαστε τυφλοί.

    Και πολλά ακόμα που δεν τα θυμάμαι τώρα όπως να κάνεις switch account με μία κίνηση κλπ κλπ
    ίσως θέλει συνήθεια αλλά γενικώς προτιμώ τα απλοποιημένα πράγματα.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Error Flynn (21-11-2020),Lefteris_X (21-11-2020),obione (21-11-2020),psx3 (25-11-2020),Snk (21-11-2020)

  3. #102
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Τώρα έκανα το unboxing. Δεν περνούσαν οι ώρες στη δουλειά μέχρι να γυρισω σπίτι να το ανοίξω επιτέλους. Πανέμορφο!
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20201120_224428.jpg 
Views:	109 
Size:	386.0 KB 
ID:	12590

  4. The Following 7 Users Say Thank You to isildur83 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (21-11-2020),jk_blue_tiger (21-11-2020),johnnyman25 (21-11-2020),obione (21-11-2020),psx3 (25-11-2020),tonybsg (21-11-2020),Valkyre (21-11-2020)

  5. #103
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Παίζει να ναι ο πρώτος εδώ μέσα που αναγκάστηκα να τερματίσω την κονσόλα με το power επειδή δεν ανταποκρινόταν σε καμία λειτουργία?

    Αν και το πήρα κάπως ψύχραιμα εκείνη την στιγμή, μαθημενος από τα freezeαρισματα στο ps4, με ανησυχισε και με προβλημάτισε για καινούργιο μηχάνημα και με την καντεμια που με κυνηγάει τον τελευταίο καιρό. Νωρίτερα, με πέταξε έξω από το astrobot με σφάλμα της εφαρμογής.

    Ελπίζω να σταματήσει να μου κάνει τέτοια νούμερα, τουλάχιστον να βγάλουμε το lockdown και μετά ας κάνει ότι θέλει.
    To επαθα και εγω με το astro μαλλον έτσι μου χαλασε. Ξεκίνησε ή το ξεκινησα μετα rest mode και ειχε μαυρη οθόνη.

  6. #104
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^Εμένα με πέταξε και από το astrobot όπως εσένα και το απόγευμα, μέτα από rest mode μου κόλλησε εντελώς η κονσόλα όταν πήγα να κάνω log out. Όταν κόλλησε, ήταν αυξημένη η θερμοκρασία στην πλαϊνή αριστερή πλευρά (εκεί που βρίσκεται το drive).

    Ελπίζω να μη μου δημιουργήσει τέτοια θέματα τώρα το σκ που θα χω χρόνο για να την ζορισω λιγάκι.

  7. #105
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

    Εμένα μου κόλλησε εντελώς ενώ έπαιζα το kingdom come deliverance και έπρεπε να πατήσω το power button πολύ ωρα για να κλείσει.

    Μετά εκανε και rebuild database ή όπως αλλιώς λένε αυτό που τσεκάρει τον δίσκο λόγο μη Ομαλού τερματισμού.

    Όπως και το Detroit become human, έτσι και αυτό το παιχνίδι δεν βγάζει σωστό ήχο στην lg c9 ενώ στα ακουστικά βγάζει μια χαρά ήχο.

  8. #106
    Member johnnyman25's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    68
    PSN ID
    johnnyman25@in.gr

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Δείτε και αυτό

    https://twitter.com/Frank_Supercell/...348519424?s=20


    Edit: Εννοείται ότι έτσι δεν ακούγεται με την καμία. Απλά το είδα και το πόσταρα εδώ για τυχόν παρόμοιες καταστάσεις.
    Αμα το κάνεις αυτό δεν χάνεις την εγγύηση?

    My OnePlus 7 Pro Still Rocks

  9. #107
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Εαν καποιος που πηρε ps5 εχει αυτα τα ακουστικα, μπορει να δοκιμασει εαν συνεργαζονται;
    Ευχαριστω.

    Παιζουν κανονικα τα δοκιμασα πριν λιγο, μια χαρα οικονομια μας κανει η Sony.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  10. #108
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by johnnyman25 View Post
    Αμα το κάνεις αυτό δεν χάνεις την εγγύηση?

    My OnePlus 7 Pro Still Rocks
    Ειλικρινά δεν γνωρίζω. Στα teardown που έχω δει χρειάζεται να βγάλεις μια πλατιά σαν ταινία που έχει μέσα αλλά δεν φαίνεται να χαλάει. Εντάξει το συγκεκριμένο ακούγεται αρκετά. Δεν νομίζω μέχρι στιγμής απ όσο βλέπω να έχουμε τέτοιο φαινόμενο. Απλά διαβάζω από πολλούς για εναν ελαφρύ πολύ ψιλό συχνότητα θόρυβο που κάνουν οι κονσόλες. Όμως αυτό το διακρίνεις όταν είσαι δίπλα στην κονσόλα και εννοείται να έχεις ησυχία στον χώρο.
    Και επειδή η κονσόλα είναι πραγματικά αθόρυβη καταφέρνεις να το ακούσεις.

  11. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    johnnyman25 (21-11-2020)

  12. #109
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Παιζουν κανονικα τα δοκιμασα πριν λιγο, μια χαρα οικονομια μας κανει η Sony.
    Δοκίμασα και εγώ τα παλιά gold wireless και παίζουν.

    Υπάρχει ένα θεματάκι όμως που νομίζω ότι υσχιει για όλα τα usb ακουστικά.

    Όταν είσαι σε ένα party και μιλάς, σου έχει απενεργοποιημένη το κουμπί που ρυθμίζεις ποσό δυνατά να ακούς τον ήχο του παιχνιδιού έναντι στο party.

    Έπρεπε να κλείσω τα ακουστικά για μα το ενεργοποιήσει, και αφού το ρύθμισα και τα άνοιξα ξανά, σεβάστηκαν μια χαρά την επιλογή που είχα κάνει.

  13. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-11-2020)

  14. #110
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by johnnyman25 View Post
    Αμα το κάνεις αυτό δεν χάνεις την εγγύηση?

    My OnePlus 7 Pro Still Rocks
    Παραδόξως όχι. Εαν εχεις δει teardown video, έχεις πλήρη πρόσβαση στον ανεμιστήρα, χωρίς να χρειαστεί να αφαιρέσεις το ειδικό αυτοκόλητο.

  15. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    johnnyman25 (21-11-2020)

  16. #111
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Παραδόξως όχι. Εαν εχεις δει teardown video, έχεις πλήρη πρόσβαση στον ανεμιστήρα, χωρίς να χρειαστεί να αφαιρέσεις το ειδικό αυτοκόλητο.
    Πρέπει να βγει ο ανεμιστήρας και χρειάζεται να αφαιρεθεί μία φαρδιά ταινία. Αλλά δεν ξέρω πόσο ευαίσθητη είναι.

    Στο 03:09 Μπορεί να είναι και πλαστικό.
    Last edited by cocous; 21-11-2020 at 09:13.

  17. #112
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ έχω θέμα με το coil whine, αλλά έχει τύχει να μου το κάνει μόνο σε PS4 games. Όταν παίζω PS5 games (ΜΚ11 και Astros) είναι εντελώς αθόρυβη η κονσόλα.
    Στο Crash μου το έκανε όταν κατέβαζε ένα update αλλού παιχνιδιού και εχθές στο Ghost of Tsushima μου το έκανε 2 φορές μέσα σε 3 ώρες.
    Κανει ένα θόρυβο για 4-5 δευτερόλεπτα και μετά πάλι αθόρυβη.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  18. #113
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συνήθως από αυτά που αναφέρονται πάρα πολλοί μιλάνε για συνεχή λεπτό ήχο που ακούγεται μόνο πολύ κοντά στην κονσόλα σε ήσυχο δωμάτιο. Και στο rest mode. Δοκιμάστε να δείτε αν όντως κάνει το δικό σας. Σε εμένα πάντως ίσα ίσα που ακούγεται. Σε γενικές γραμμές η κονσόλα είναι ένας ήσυχος γίγαντας.
    Θα ηρεμήσουν τα κεφαλάκια μας σε σχέση με το PS4 Pro.
    Last edited by cocous; 21-11-2020 at 10:33.

  19. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    psx3 (25-11-2020)

  20. #114
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    τι ειναι αυτο ακριβως; Στο κανει συνεχως οταν διαβαζει το δισκακι ή ακουγεται μονο τα πρωτα 1-2 δευτερολεπτα που ξεκιναει να στροφαρει το δισκακι και μετα σταματαει;


    Δες στο 10:09

    Στους περισσότερους που το έχετε σε σαλόνι φαντάζομαι ότι δεν θα το ακουσεται ποτέ. Εγώ που το έχω κοντά το ακούω αλλά ο ήχος του παιχνιδιού το καλύπτει συνηθως, κυρίως όταν έχεις loading το ξεχωρίζεις.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #115
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post


    Δες στο 10:09

    Στους περισσότερους που το έχετε σε σαλόνι φαντάζομαι ότι δεν θα το ακουσεται ποτέ. Εγώ που το έχω κοντά το ακούω αλλά ο ήχος του παιχνιδιού το καλύπτει συνηθως, κυρίως όταν έχεις loading το ξεχωρίζεις.
    Μια χαρα καταλαβα τωρα. Δεν ξερω ποσο αντιπροσωπευτικο ειναι το exaggerated παραδειγμα στο βιντεο, το δικο μου πηγα ακριβως πανω απο το ps5 με απολυτη ησυχια και το ακουγα πολυ πολυ λιγο. Απο εκει που καθομαι οταν παιζω δεν ακουω τιποτα.

  22. #116
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post


    Δες στο 10:09

    Στους περισσότερους που το έχετε σε σαλόνι φαντάζομαι ότι δεν θα το ακουσεται ποτέ. Εγώ που το έχω κοντά το ακούω αλλά ο ήχος του παιχνιδιού το καλύπτει συνηθως, κυρίως όταν έχεις loading το ξεχωρίζεις.
    Εμένα δεν μου κάνει αυτόν τον θόρυβο, κάνει ένα θόρυβο σαν να δουλεύει δυνατά ο ανεμιστήρας η σαν να κάνει εγκατάσταση ένα παιχνίδι από το Blu-ray.
    Την κονσόλα βέβαια την έχω δίπλα μου για αυτό και το ακούω.
    Πάντως με PS5 games δεν το έχω ακούσει. Εχθές πχ έπαιζα 6-7 ώρες σύνολο astrobot και MK11 και δεν το έκανε καθόλου, στο Ghost όμως μου το έκανε δύο φορές και την μία αρκετά έντονα.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #117
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και οι φλασιες στα μενου συνεχίζονται. Σημερα αποφάσισε να μην τρέχει κανένα παιχνιδι. Ειτε σε δισκάκι ειτε οχι, ολα σταμάταγαν στην αρχική οθόνη loading επ αοριστον. Εκλεισα την κονσόλα, την ξανάνοιξα, τίποτα. Τελικό την έβγαλα εντελώς από το ρεύμα για μισό λεπτό και μετά επανήλθαν όλα

    Το firmware που έχουμε τωρα, εύκολα είναι beta που την ονόμασαν τελική έκδοση για να προλάβουν την κυκλοφορία
    Last edited by Snk; 21-11-2020 at 13:05.

  24. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    psx3 (25-11-2020)

  25. #118
    Cool Member extacy's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Xylokastro
    Posts
    241
    PSN ID
    Extacy156

    Default

    Παιδιά καλά "χιλιόμετρα" σε όλους....εμείς δυστυχώς περιμένουμε το δεύτερο κύμα...πιο καλό παιδί θα βρεθεί να μας κάνει redeem από το PS5 τα παιχνίδια του PS4 να ασχοληθούμε μέχρι να έρθει η σειρά μας?

  26. #119
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν διορθώθηκε το πρόβλημα, αλλά ευτυχώς με ακουστικά ακούγεται μια χαρά το παιχνίδι.
    Λοιπόν βρήκα καλύτερο workaround προς το παρόν. Το γράφω μπας και άλλος είχε παρόμοιο issue.

    Το θέμα ειναι οτι κάποια παιχνίδια νομίζουν οτι η tv μου, μια LG OLED C9, εχει πολυκαναλο ήχο όποτε στέλνουν πολλά κανάλια και η tv δεν μπορεί να τα παίξει.

    Πήγα λοιπόν στα settings>audio output>HDMI Device type και επέλεξα av amplifier

    Μετά από κάτω επέλεξα 2ch για δικάναλο ήχο.

  27. #120
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Τελειώσαμε το Astros χθες, και πήρε σειρά το Spiderman.


    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  28. The Following 13 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    BillyFlo81 (21-11-2020),cocous (21-11-2020),Dimitris_ (22-11-2020),donkixoths (21-11-2020),enstikto (22-11-2020),isildur83 (21-11-2020),jk_blue_tiger (21-11-2020),johnnyman25 (21-11-2020),mihalis13 (21-11-2020),odytsak (21-11-2020),psx3 (25-11-2020),teza (21-11-2020),Valkyre (21-11-2020)

Page 6 of 11 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •