Page 11 of 28 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 542

Thread: Final Fantasy VII Remake

  1. #201
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Κι εγω ρε συ Μιχαλη εχω ερωτα με το παιχνιδι... ειναι αποτυπωμενο στο μυαλο μου. Ειναι το παιχνιδι που πηρα μαζι με το PS1. Ειναι το πρωτο γιαπωνεζικο RPG παιχνιδι που πηρα. Δεν ειχα ιδεα τι επαιζα. Δεν ειχα ιδεα για τους μηχανισμους, το τι σημαινουν τα RPG mechanics κλπ. Οταν βγηκα απο το Midgar νομιζα οτι το παιχνιδι φτανει στο τελος του. Και οταν ειδα να ξεδιπλωνει ενας τεραστιος κοσμος, ακομα θυμαμαι το δεος που αισθανθηκα. Ειναι απο τις gaming στιγμες που δεν θα ξεχασω ποτε. Ειχα αφησει το χειριστηριο κατω και δεν το πιστευα. Με την παρεα μου μιλαγαμε συνεχεια οσο το παιζαμε και τι συνδυασμους materia ειχε ο ενας και τι ο αλλος και προσπαθουσαμε να δουμε ποιος ειναι ο πιο δυνατος κλπ.

    Eξαρχης ειναι δικοπο μαχαιρι το εγχειρημα. Το ελεγα απο παλια, ακολουθει ποστ μου του 2008:

    Τι θα επιλεξεις να ικανοποιησεις περισσοτερο, τον νεο ή τον παλιο...και η απαντηση δυστυχως ειναι οτι , οτι και να επιλεξεις θα χασεις.Και εξηγουμαι:

    Αν η Squarenix προσπαθησει να ικανοποιησει τους πλαιους φαν , τοτε ο τιτλος θα κατακριθει απο το νεο αγοραστικο κοινο , ως τιποτα περισσοτερο απο ενα ρετουσαρισμενο παλιο παιχνιδι με υπερβολικα απαρχαιωμενο gameplay.Και θα εχουν δικιο εν μερει.Υποτιθεται οτι θα ειναι next gen και θα πρεπει να ανταγωνιστει με τους υπολοιπους τιτλους του 2009.

    Αν απο την αλλη προσπαθησει και δωσει βαρος στον νεο gamer , κανοντας πολλες αλλαγες και φτανοντας στο σημειο να αλλοιωνει τον ιδιαιτερο χαρακτηρα του παιχνιδιου που το εκανε διασημο , τοτε θα ερθει αντιμετωπη με τις ορδες των παλιων φανς , οπως εμενα, κατακρινοντας την εταιρεια οτι πηρε ενα παλιο προιον και το μπασταρδεψε τελειως.

    Οτι και να επιλεξει η Squarenix , διακυβευεται το ονομα ενος απο τα πιο δημοφιλη παιχνιδια ολων των εποχων...γι αυτο τον λογο και ειναι διστακτικη , δικαιως , καθοτι δεν γνωριζει πως ακριβως μπορει να ικανοποιησει μεγιστα και τους μεν και τους δε , χωρις να αμαυρωσει το ονομα FFVII...
    Και απο οτι φαινεται, 12 χρονια μετα (!!) ευχη της SE στην παρουσα φαση δειχνει ειναι οχι τοσο να κανουν justice το παιχνιδι, αλλα να μπορεσουν να το milkαρουν μεχρι τελικης πτωσης. Μακαρι να βγω λαθος.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (12-06-2019)

  3. #202
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ούτε αυτό με τα 2 δισκάκια ισχύει τελικά απ' ο,τι φαίνεται. Και αυτό λάθος στη μετάφραση όπως το "επεισόδια". Είπε ο Kitase ότι το παιχνίδι έχει όγκο δεδομένων για 2 παιχνίδια στην ουσία και όχι ότι θα έχει 2 δισκάκια και κάπου το έχασαν.

    Τελικά φαίνεται να μην ισχύει αυτό και να έμπλεξε τα μπούτια του το Famitsu.

    Εδώ το λέει ξεκάθαρα ότι θα είναι σε 2 δισκάκια όταν τον ρωτάνε αν θα έχει Ιαπωνικές φωνές.

    11:10

    https://sea.ign.com/final-fantasy-vi...n-live-e3-2019
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    spartan (12-06-2019)

  5. #203
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aν εχει ποσταριστει ζητω συγνωμη, δεν το ειδα καπου.



    Σε αυτο το βιντεο (η παρουσιαση που εκαναν στο theatre) μπορει καποιος να παρει μια πολυ καλυτερη ιδεα για το πως παιζει το παιχνιδι, απο τα trailers δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα.
    Το Battle system ειναι οπως το περιμεναμε πανω κατω, real time απλα εχουν δωσει και την επιλογη για atb για πιο στρατηγικες επιλογες, υποθετω για πιο ισχυρους εχθρους η bosses που χρειαζεσαι χρονο για item management και abilities κτλ.
    Το πιο θετικο για μενα απο αυτα που ειδα περα απο τα πολυ ομορφα γραφικα του ειναι το real time switch αναμεσα στους χαρακτηρες οποια στιγμη θελεις, οπως στο Dragon Age δλδ, νομιζω ειναι κατι που προσεθεσαν και αργοτερα στο FFXV.
    Aν αφησουμε λιγο στην ακρη ολο το θεμα των parts και πως θα γινει και ποτε θα γινει και τι θα περιεχει το καθενα που ειναι ουτως η αλλως ενα μπερδεμα και αρκετα ξενερωτικο, αυτο που ειδα σαν footage μου αρεσε αρκετα.


  6. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (13-06-2019)

  7. #204
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όσο και να γκρινιάζω όταν βλέπω αυτά τα γραφικά παθαίνω ένα δέος....
    Ο 13χρόνος εαυτός δεν νομίζω να φανταζόταν ποτέ πως θα δει τόσο ρεαλιστική την Midgard....
    Spoiler!

  8. #205

    Default


  9. #206
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είναι καιρός να αναγνωριστεί το ποσό ταλαντούχος είναι αυτός ο άνθρωπος. Πριν λίγο καιρό είχαν ρωτήσει στο resetera "ποιο ειναι το καλύτερο ARPG combat" και οι περισσότεροι λέγανε KH2 και Souls.

    Έχω την εντύπωση ότι δούλευε με τον Nomura στο Versus. Δεν είναι τυχαίο το ότι με το που σούταραν τον Nomura άλλαξε όλο το combat του XV.

    Ελπίζω να τους βγει το hybrid που πάνε να κάνουν. Δεν θα με χαλούσε καθόλου να είναι full KH2 το παιχνίδι.


    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Λογικά θα είχες παίξει την ευρωπαϊκή version που δεν σε κάνει να το εκτιμήσεις τόσο το combat. Ο Takahashi δεν δούλεψε στο KH3 (και φαίνεται).

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #207

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Λογικά θα είχες παίξει την ευρωπαϊκή version που δεν σε κάνει να το εκτιμήσεις τόσο το combat. Ο Takahashi δεν δούλεψε στο KH3 (και φαίνεται).
    Αν και δεν ειμαι καλος στα action games το μονο που μου εχει μεινει απο το παιχνιδι (KH2) ειναι τοσο ποσο καλο ηταν το gameplay του και συγκεκριμενα οι μαχες. Θα τολμουσα να το χαρακτηρισω εθιστικο. Τωρα μου ερχονται ολα Αλλα απο τη στιγμη που αυτα τα παιχνιδια δεν ειναι το φορτε μου νομιζα οτι απλα ηταν νοσταλγια και τιποτε παραπανω. Ευχαριστω για την απαντηση.

  11. #208
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #209
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    PDS (22-08-2019),spartan (21-08-2019)

  14. #210
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #211
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  16. #212
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post


  17. #213
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  18. #214

    Default

    Αυτο φαινεται οτι ειναι το πρελουδιο.



    Για οσους δεν θυμουνται το original


  19. #215
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οφειλω να πω παντως ανεξαρτητα απο το ξενερωμα με τα episodes κτλ οτι εχει γινει εξαιρετικη δουλεια στο παιχνιδι. Εχοντας δει το demo και γενικα ο,τι εχει προσφερθει απο media στα δικα μου ματια ειναι περιπτωση RE2 remake.
    Πολυ ομορφο, υπεροχη μουσικη, fun to play συστημα μαχης με επιλογες για καθε στυλ, real time switch στο party, γενικα φαινεται απιστευτα καλοδουλεμενο και η αληθεια ειναι οτι δεν τους το ειχα με τιποτα.


  20. #216
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Στα 16 fps; Σοβαρά μιλάμε τώρα;

    (ή αυτό που είπα ισχύει για το ff8 remake κ μπερδεύτηκα; )
    Last edited by Lefteris_X; 28-09-2019 at 22:32.

  21. #217

    Default

    Final Fantasy VII Remake is a timed exclusive for Ps4 till 2021
    https://www.polygon.com/2019/12/10/2...exclusive-2021

  22. #218
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Final Fantasy VII Remake is a timed exclusive for Ps4 till 2021
    https://www.polygon.com/2019/12/10/2...exclusive-2021
    Βλέπω τώρα με την 2080(Ti) λύθηκε η γλώσσα σου.

    Ιnteresting... εερρ εννοώ χαίρομαι.


    Παίζει καλά στο TN HDR?

  23. #219

    Default

    Με το καλο να ερθει και για PC αρκει να το φτιαξουν καλα να το παιξουμε στην ultrawide με mouse/keyboard.

  24. #220

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Βλέπω τώρα με την 2080(Ti) λύθηκε η γλώσσα σου.

    Ιnteresting... εερρ εννοώ χαίρομαι.


    Παίζει καλά στο TN HDR?
    Τι σχεση εχουν τα παραπανω που δεν βγαζουν κανενα απολυτως νοημα με το θεμα αυτο?

Page 11 of 28 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •