Page 121 of 164 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131 ... LastLast
Results 2,401 to 2,420 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #2401
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Context γιατί από περιέργεια, επειδή μου παραφάνηκε βλαμμένος αυτός στο twitter account, κάθισα και είδα όλη τη συνέντευξη.



    (9:18)

    Όλη αυτή η συζήτηση γίνεται όταν λέει ότι πήγε να δει την Rare και την Ninja Theory όπου και τα δυο studios δουλεύουν στο πως να φτιάχνουν μεγάλους κόσμους χωρίς να χρειάζεται να έχεις χιλιάδες άτομα στο project.

    Τον ρωτάει αν το πως τα πήγε το Hellblade ήταν σημαντικό για την εξαγορά την Ninja Theory.

    Η απάντηση ήταν ότι το Hellblade ήταν ένα πολύ καλό παράδειγμα του είδους παιχνιδιού που περιμένουν από τις πρόσφατες εξαγορές τους εκείνης της περιόδου. Δεν περιμένουν "ΑΑΑ παιχνίδια 90 ωρών", αλλά καλοφτιαγμένα παιχνίδια "όσο πιο κοντά σε ΑΑΑ γίνεται", που αν το σκεφτείς, αυτό ακριβώς ήταν το Hellblade.

    Επίσης οι ομάδες που "είχαν αγοράσει πρόσφατα" ήταν στην πλειοψηφία τους ΑΑ studios, οπότε το να μου πεις ότι η Double Fine πχ δεν θα αρχίσει να κάνει ΑΑΑ cinematic games δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο.

    Τώρα πως αυτό κατέληξε στο "τα 16 στούντιο της Microsoft δεν κάνουν ΑΑΑ, μόνο ΑΑ και indies", μόνο ο τύπος το ξέρει.
    Ο τροπος που το εγραψε ειναι απολυτος(ειδικα οταν βαζει quote και μεσα στο quote εχει αλλα πραγματα) αλλα δεν εχει και αδικο τελικα οτι εκει το πανε. Οταν σκεφτομαι ΑΑ και εγω αυτο φανταζομαι.
    .

  2. #2402
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έφυγαν πολλά posts και ξανανοίγει το thread.

    Τα flame posts, concern trolling κτλ τα οποία στοχεύουν στο να προκαλέσουν θα έχουν και τις αντίστοιχες κυρώσεις.

    Ευχαριστούμε.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #2403
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    @Leon

    Με το proxy posting των Discord minions θα γίνει κάτι;

    Έχω κάτι ζουμερά PM να βγάλω στην φόρα αν χρειαστεί...

  4. #2404
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Tα p.m ειναι προσωπικα.

    Απο κει και περα Lobo10, οταν ξεκινας τα ποστ σου με πραγματα που δεν ισχυουν(δεν θα κρινω αν στα εχει πει αλλος η τα σκεφτηκες μονος σου), οπως το 1.5 RDNA η τα καλυτερα γραφικα στο XBX series και μαλιστα τα χρησιμοποιεις αυτα σε ενα φορουμ που αφορα το ps5, ειναι λογικο να προκαλεσεις flame.

    Θα ηταν καλο να εχεις ενημερωθει οτι δεν ισχυουν αυτα που εγραψες πριν τα γραψεις. Δεν ειναι διαφορετικη αποψη αυτη που ειχες, ειναι πραγματα που δεν υπαρχουν σαν δεδομενα. Το φορουμ εχει αποδειξει οτι δεχεται την διαφορετικη αποψη οταν αυτη παταει καπου. Στην προκειμενη οτι εγραψες δεν ηταν αληθεια.

    Για να προχωρησει καλα απο δω και περα η διαμονη σου στο φορουμ, θα πρεπει λαβεις υποψη σου και το παραπανω. Σκεψου να μπω σε ενα xbox forum και να αρχισω να λεω οτι το XBOX ειναι RDNA 1.
    Ε προφανως για αυτο που θα προκαλεσω θα εχω ευθυνη.
    .

  5. #2405
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Tα p.m ειναι προσωπικα.

    Απο κει και περα Lobo10, οταν ξεκινας τα ποστ σου με πραγματα που δεν ισχυουν(δεν θα κρινω αν στα εχει πει αλλος η τα σκεφτηκες μονος σου), οπως το 1.5 RDNA η τα καλυτερα γραφικα στο XBX series και μαλιστα τα χρησιμοποιεις αυτα σε ενα φορουμ που αφορα το ps5, ειναι λογικο να προκαλεσεις flame.

    Θα ηταν καλο να εχεις ενημερωθει οτι δεν ισχυουν αυτα που εγραψες πριν τα γραψεις. Δεν ειναι διαφορετικη αποψη αυτη που ειχες, ειναι πραγματα που δεν ισχυουν. Το φορουμ εχει αποδειξει οτι δεχεται την διαφορετικη αποψη οταν αυτη παταει καπου. Στην προκειμενη οτι εγραψες δεν ηταν αληθεια.

    Για να προχωρησει καλα απο δω και περα η διαμονη σου στο φορουμ, θα πρεπει λαβεις υποψη σου και το παραπανω. Σκεψου να μπω σε ενα xbox forum και να αρχισω να λεω οτι το XBOX ειναι RDNA 1.
    Ε προφανως για αυτο που θα προκαλεσω θα εχω ευθυνη.
    Δεν θα συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο που πάει η κουβέντα.

    Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του.

    Το τι ισχύει και τι δεν ισχύει είναι καθαρά υποκειμενικός παράγοντας.

    Δεν έκανα σε κανένα προσωπική επίθεση για να με επαναφέρετε στην τάξη.

    Ως καταναλωτές οφείλουμε να θέλουμε το καλύτερο σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνουμε.

    Το ότι διαφωνούμε δεν είναι μεμπτό, το να επιβάλουμε την άποψή μας με απειλές του στυλ "αν θέλεις να πάει καλά η διαμονή σου" , σε ένα φόρουμ αν έχει διαφορετική άποψη είναι τραγικό γεγονός.

    Θα μου κάνετε εκφοβισμό μέχρι να συμφωνήσω μαζί σας δηλαδή;


  6. #2406
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    @Leon

    Με το proxy posting των Discord minions θα γίνει κάτι;

    Έχω κάτι ζουμερά PM να βγάλω στην φόρα αν χρειαστεί...
    Καταλαβαίνω το ότι έχεις άχτι κάποια άτομα και συμπεριφορές. Ο τρόπος όμως που το διαχειρίζεσαι και δημιουργείς μια κατάσταση κόντρας και συνεχούς αντιπαράθεσης πραγματικά δεν μας βοηθάει.

    Το ξέρεις ότι εκτιμώ και θέλω την συνεισφορά σου στο forum αλλά δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να καταφέρεις μετατρέποντας το forum σε λαϊκό δικαστήριο.

    Τι θα άλλαζε δλδ αν έκανες απευθείας report τα posts που σε ενοχλούσαν; Αν έκανες report το pm;;

    Έχω φάει τώρα ένα τρίωρο κυριακάτικα, τρίωρο που δεν μου περισσεύει, να σβήνω posts, να στέλνω pm, να μου στέλνουν pm, να κάνω ό,τι βλακεία μπορείς να φανταστείς για να επαναφέρω το forum και ενώ το βλέπεις ότι κλειδώνω το thread, παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου και επαναφέρεις μια ένταση. Γιατί;

    Επίσης, σε φιλικό επίπεδο, επειδή σε διαβάζω με προσοχή, μήπως ασχολείσαι λίγο παραπάνω με άτομα και καταστάσεις που δεν θα έπρεπε; "Μας έλεγαν κάποιοι", "διαβάζω τι λένε κάτι Xbots" κτλ. Ακόμα και σε μη σχετικά threads, θα γυρίσεις την κουβέντα προς την Microsoft, λες και βλέπεις το gaming μέσα από ένα "αντιδραστικο πρίσμα" και πρέπει τα πάντα να τα συγκρίνεις με αυτή.

    Το καταλαβαίνω εν μέρη αλλά νομίζω ότι σε ένα μεγάλο βαθμό έχεις επηρεαστεί από την όλη "κόντρα" και έχεις αναπτύξει συμπεριφορές που εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να είχες.



    Στην τελική, who cares τι λέει ο κάθε βαμμένος;; Αντικειμενικά έχουμε μια κονσολάρα, έχουμε παιχνιδάρες και το μέλλον του PlayStation διαγράφεται λαμπρό. Ίσως αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τι λέει ο ένας ή ο άλλος, να σταματήσουμε να τους βλέπαμε και εδώ μέσα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #2407
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δυστυχώς όμως αν αφήνετε το forum έρμαιο των xbots τότε θα φύγει ο psx3 και άτομα σαν αυτόν που γνωρίζουν πάρα πολλά πράγματα και μπορούν να βοηθήσουν. Στην τελική το forum λέγεται ps4 forums όχι gamingforums άρα κακώς ασχολούμαστε γενικότερα με το Xbox και κακώς υπάρχει νήμα για την κονσόλα αυτή που η εταιρεία που την κατασκευάζει κάνει την μια κωλοτουμπα μετά την άλλη

  8. #2408
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Καταλαβαίνω το ότι έχεις άχτι κάποια άτομα και συμπεριφορές. Ο τρόπος όμως που το διαχειρίζεσαι και δημιουργείς μια κατάσταση κόντρας και συνεχούς αντιπαράθεσης πραγματικά δεν μας βοηθάει.

    Το ξέρεις ότι εκτιμώ και θέλω την συνεισφορά σου στο forum αλλά δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να καταφέρεις μετατρέποντας το forum σε λαϊκό δικαστήριο.

    Τι θα άλλαζε δλδ αν έκανες απευθείας report τα posts που σε ενοχλούσαν; Αν έκανες report το pm;;

    Έχω φάει τώρα ένα τρίωρο κυριακάτικα, τρίωρο που δεν μου περισσεύει, να σβήνω posts, να στέλνω pm, να μου στέλνουν pm, να κάνω ό,τι βλακεία μπορείς να φανταστείς για να επαναφέρω το forum και ενώ το βλέπεις ότι κλειδώνω το thread, παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου και επαναφέρεις μια ένταση. Γιατί;

    Επίσης, σε φιλικό επίπεδο, επειδή σε διαβάζω με προσοχή, μήπως ασχολείσαι λίγο παραπάνω με άτομα και καταστάσεις που δεν θα έπρεπε; "Μας έλεγαν κάποιοι", "διαβάζω τι λένε κάτι Xbots" κτλ. Ακόμα και σε μη σχετικά threads, θα γυρίσεις την κουβέντα προς την Microsoft, λες και βλέπεις το gaming μέσα από ένα "αντιδραστικο πρίσμα" και πρέπει τα πάντα να τα συγκρίνεις με αυτή.

    Το καταλαβαίνω εν μέρη αλλά νομίζω ότι σε ένα μεγάλο βαθμό έχεις επηρεαστεί από την όλη "κόντρα" και έχεις αναπτύξει συμπεριφορές που εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να είχες.

    Στην τελική, who cares τι λέει ο κάθε βαμμένος;; Αντικειμενικά έχουμε μια κονσολάρα, έχουμε παιχνιδάρες και το μέλλον του PlayStation διαγράφεται λαμπρό. Ίσως αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τι λέει ο ένας ή ο άλλος, να σταματήσουμε να τους βλέπαμε και εδώ μέσα.
    Συμφωνώ απόλυτα

  9. #2409
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Δυστυχώς όμως αν αφήνετε το forum έρμαιο των xbots τότε θα φύγει ο psx3 και άτομα σαν αυτόν που γνωρίζουν πάρα πολλά πράγματα και μπορούν να βοηθήσουν. Στην τελική το forum λέγεται ps4 forums όχι gamingforums άρα κακώς ασχολούμαστε γενικότερα με το Xbox και κακώς υπάρχει νήμα για την κονσόλα αυτή που η εταιρεία που την κατασκευάζει κάνει την μια κωλοτουμπα μετά την άλλη
    Σε ένα ps4 forum πρέπει μόνο να χαϊδεύουμε αυτιά δηλαδή;

    Το "xbot" ως ορισμός στο μυαλό σας έχει και τις 2 κονσόλες ή όχι;

    Τα forums είναι για να μαθαίνουμε πράγματα ο ένας από τον άλλο και να λύνουμε απορίες, όχι να βγάζουμε απωθημένα.

    Αν σας ενοχλεί η διαφορετική άποψη, προφανώς και δεν θα ξανασχοληθώ σοβαρά στο να μεταφέρω εμπειρίες που έχω αποκομίσει από τη χρήση των 2 κονσολών.

    Η τεχνολογία δεν είναι μικρόκοσμος πάντως.


    Έχω μάθει πολλά πράγματα σε άλλα forum.

    Μακάρι να είναι μια κακή παρένθεση η πρώτη εντύπωση που αποκόμισα σήμερα.
    Last edited by Lobo10; 31-01-2021 at 20:28.

  10. #2410
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Sales of The Medium have already covered production and marketing costs

    https://www.resetera.com/threads/sal...-costs.370248/

    Λογικότατο το βρίσκω για low budget παραγωγή, αλλά το θέμα είναι να μην εδραιωθεί τέτοια «πχιότητα» ελέω συνδρομητικού μοντέλου με το στανιό...
    Συγγνώμη πως είναι δυνατον exclusive παιχνίδι που είναι πρώτη μέρα στο gamepass, να έχει βγάλει τα κόστη του από τις πωλήσεις του?? Πόσο να είναι το κόστος του και πόσες πωλήσεις μπορει να χρειαζεται για το brake-even του?

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο...

    Εκτος αν εννοούν ότι έβγαλε τα κόστη του με τα λεφτά που έσταξε η ms για να μπει στο gamepass.

  11. #2411
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Συγγνώμη πως είναι δυνατον exclusive παιχνίδι που είναι πρώτη μέρα στο gamepass, να έχει βγάλει τα κόστη του από τις πωλήσεις του?? Πόσο να είναι το κόστος του και πόσες πωλήσεις μπορει να χρειαζεται για το brake-even του?

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο...

    Εκτος αν εννοούν ότι έβγαλε τα κόστη του με τα λεφτά που έσταξε η ms για να μπει στο gamepass.
    Υπάρχει κόσμος που δεν έχει game pass ή θέλει να έχει κάποια games στη συλλογή του.

    Το game pass είναι σαν το Netflix, δεν σου ανήκουν τα games, τα έχεις όσο είσαι συνδρομητής.

  12. #2412
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Δεν θα συνεχίσω στο ίδιο μοτίβο που πάει η κουβέντα.

    Ο καθένας από εμάς έχει την άποψή του.

    Το τι ισχύει και τι δεν ισχύει είναι καθαρά υποκειμενικός παράγοντας.

    Δεν έκανα σε κανένα προσωπική επίθεση για να με επαναφέρετε στην τάξη.

    Ως καταναλωτές οφείλουμε να θέλουμε το καλύτερο σε σχέση με τα χρήματα που πληρώνουμε.

    Το ότι διαφωνούμε δεν είναι μεμπτό, το να επιβάλουμε την άποψή μας με απειλές του στυλ "αν θέλεις να πάει καλά η διαμονή σου" , σε ένα φόρουμ αν έχει διαφορετική άποψη είναι τραγικό γεγονός.

    Θα μου κάνετε εκφοβισμό μέχρι να συμφωνήσω μαζί σας δηλαδή;


    Δεν ξερω γιατι δεν καταφερα να γινω κατανοητος. Ας κανουμε ενα μινι μαθημα λοιπον του τι ειναι αποψη.

    Το να γραψεις οτι το gamepass σου αρεσει ειναι μια προσωπικη αποψη στην οποια απαντησα χωρις να σου απαγορευσω τι θα γραψεις. Νομιζω το ειδες. Ωραια ως εδω? Οποτε το ''τραγικο γεγονος'' που εγραψες δεν ευσταθει και θα προτεινα να το παρεις πισω.

    Το RDNA 1.5, τα καλυτερα γραφικα του Series X κτλ που εγραψες ειναι πραγματα που δεν δεν προκυπτουν απο πουθενα, δεν ειναι αποψη υποκειμενικη οπως λες. Εχουμε λιγο μπερδευτει τελευταια με το τι ειναι αποψη και τι οχι. Δεν ειναι αποψη το να πεις ''δεν υπαρχει κορονοιος'' ουτε το να υποστηριξεις ''οτι η γη ειναι επιπεδη''. Ειναι αγνοια.

    Επισημα το ps5 ειναι RDNΑ 2 based και στην ιδια ομιλια της παρακατω εικονας ο Cerny αναφερει οτι ειναι confident η κατι τετοιο οτι πολλες custoμιες της Sony θα χρησιμοποιηθούν σε επομενα RDNA. Φωτογραφιζοντας το 3. Απο εκει βγηκε και η φημη οτι το PS5 εχει ηδη RDNA3 features.
    https://imgur.com/7vcPFRF

    Ας το προσπερασουμε αυτο σαν να μην υπαρχει το περι RDNA3(εγω αυτο κανω, μεχρι να αποδειχθει οτι ισχυει).

    Το PS5 λοιπον ειναι RDNA2 και για την ωρα τρεχει καλυτερα τα παιχνιδια σε συγκριση με το Series X. Oταν λοιπον μπαινεις σε ενα PS φορουμ για να πεις οτι το PS5 ειναι RDNA 1.5 και εχει χειροτερα γραφικα απο το Series X ειναι ο ορισμος της διαστρεβλωσης της πραγματικοτητας. Και ΟΧΙ αυτο ΔΕΝ ειναι αποψη. Το ψεμμα που ποσταρες προκαλεσε flame και αντιδρασεις. Οποτε σε περιπτωση που συμβει ξανα αυτο θα πρεπει να λαβουμε μετρα για την ευρυθμη λειτουργια του φορουμ.

    Τωρα αν για να νιωσεις καλυτερα θες να το μεταφρασεις ως απειλη(οπως την διαστρεβλωση της πραγματικοτητας την ονομασες αποψη) το παραπανω no prob. Μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε και ξερουμε να διαβαζουμε οσο μπορουμε ο καθενας. Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο.
    .

  13. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    drifterx (01-02-2021),Leon_DiZ (31-01-2021),modecris (06-02-2021),obione (01-02-2021),panos74gr (01-02-2021),psx3 (31-01-2021)

  14. #2413
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δεν ξερω γιατι δεν καταφερα να γινω κατανοητος. Ας κανουμε ενα μινι μαθημα λοιπον του τι ειναι αποψη.

    Το να γραψεις οτι το gamepass σου αρεσει ειναι μια προσωπικη αποψη στην οποια απαντησα χωρις να σου απαγορευσω τι θα γραψεις. Νομιζω το ειδες. Ωραια ως εδω? Οποτε το ''τραγικο γεγονος'' θα προτεινα να το παρεις πισω.

    Το RDNA 1.5, τα καλυτερα γραφικα του Series X κτλ που εγραψες ειναι πραγματα που δεν δεν προκυποτουν απο πουθενα, δεν ειναι αποψη υποκειμενικη. Εχουμε λιγο μπερδευτει τελευταια με το τι ειναι αποψη και τι οχι. Αποψη δεν ειναι το να πεις ''δεν υπαρχει κορονοιος'' ουτε το να υποστηριξεις ''οτι η γη ειναι επιπεδη''. Ειναι αγνοια.

    Επισημα το ps5 ειναι RDNΑ 2 based και στην ιδια ομιλια της παρακατω εικονας ο Cerny αναφερει οτι ειναι confident η κατι τετοιο οτι πολλες custoμιες της Sony θα χρησιμοποιηθούν σε επομενα RDNA. Φωτογραφιζοντας το 3. Απο εκει βγηκε και η φημη οτι το PS5 εχει ηδη RDNA3 features.
    https://imgur.com/7vcPFRF

    Ας το προσπερασουμε αυτο σαν να μην υπαρχει το περι RDNA3(εγω αυτο κανω, μεχρι να αποδειχθει οτι ισχυει).

    Το PS5 λοιπον ειναι RDNA2 και για την ωρα τρεχει καλυτερα τα παιχνιδια σε συγκριση με το Series X. Oταν λοιπον μπαινεις στο φορουμ για να πεις οτι το PS5 ειναι RDNA 1.5 και εχει χειροτερα γραφικα απο το Series X ειναι ο ορισμος της διαστρεβλωσης της πραγματικοτητας. Και ΟΧΙ αυτο ΔΕΝ ειναι αποψη. Το ψεμμα που ποσταρες προκαλεσε flame και αντιδρασεις. Οποτε σε περιπτωση που συμβει ξανα αυτο θα πρεπει να λαβουμε μετρα για την ευρυθμη λειτουργια του φορουμ.

    Τωρα αν για να νιωσεις καλυτερα θες να το μεταφρασεις ως απειλη το παραπανω ειναι οκ. Μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε και ξερουμε να διαβαζουμε. Εγω δεν μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο.
    Μάθημα μπορείς να κάνεις στους οικείους σου, όπως και απειλές για μέτρα.

    Προφανώς δεν υπάρχει ελευθερία του λόγου εδώ μέσα.

    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

    Αντίο από εμένα.

  15. #2414
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Μάθημα μπορείς να κάνεις στους οικείους σου, όπως και απειλές για μέτρα.
    Mπορω και στα μελη του φορουμ που κανουν concern trolling και δεν σεβονται τους κανονες η δεν τους διαβασαν.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    Χαιρομαι για τα τελευταια λογια αυτογνωσιας. Ειναι κατι.

    Στο καλο.
    .

  16. #2415
    Junior Member Lobo10's Avatar
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Χαιρομαι για τα τελευταια λογια αυτογνωσιας.

    Στο καλο.
    Ούτε 5χρονα έτσι..


  17. #2416

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Μάθημα μπορείς να κάνεις στους οικείους σου, όπως και απειλές για μέτρα.

    Προφανώς δεν υπάρχει ελευθερία του λόγου εδώ μέσα.

    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.

    Αντίο από εμένα.
    Ρε αντε γειά ρε....


    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    djpar (31-01-2021),jk_blue_tiger (01-02-2021),psx3 (31-01-2021)

  19. #2417
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post

    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    Λυπάμαι να διαβάζω σχόλια όπως τα παραπάνω, ειδικά για μέλη σαν τον psx3 που κάθε ποστ του είναι σαν πανεπιστημιακή παράδοση.

  20. #2418

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Συγγνώμη πως είναι δυνατον exclusive παιχνίδι που είναι πρώτη μέρα στο gamepass, να έχει βγάλει τα κόστη του από τις πωλήσεις του?? Πόσο να είναι το κόστος του και πόσες πωλήσεις μπορει να χρειαζεται για το brake-even του?

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο...

    Εκτος αν εννοούν ότι έβγαλε τα κόστη του με τα λεφτά που έσταξε η ms για να μπει στο gamepass.
    Δεν ειναι καθαρο xbox exclusive το παιχνιδι. Ειναι timed exclusive προς το παρον για PC και Xbox Series,και αρα καποια στιγμη μελλοντικα θα κυκλοφορησει και για Playstation.

  21. #2419

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δεν ειναι καθαρο xbox exclusive το παιχνιδι. Ειναι timed exclusive προς το παρον για PC και Xbox Series,και αρα καποια στιγμη μελλοντικα θα κυκλοφορησει και για Playstation.
    Σωστός.
    Παρεπιπτόντως το ξεκίνησα σήμερα το απόγευμα.
    Η κάμερα και ο τρόπος κίνησης θυμίζει τα παλιά resident evil, δεν λέει τίποτα από άποψη animation και γραφικών αλλά είναι ΤΡΟΜΕΡΑ ατμοσφαιρικό, ενίοτε τρομακτικό, και πραγματικά μου αρέσει πάρα πολύ μέχρι τώρα.
    Εξερεύνηση και chilling ατμόσφαιρα, 2 κόσμοι που τρέχουν ταυτόχρονα, Επαφές με νεκρούς, εξωσωματικες εμπειρίες και γενικά ΠΟΛΎ ωραία πράγματα

    Για μένα μέχρι τώρα είναι άνετο 8αρι ενώ αν είχε γραφικά, animation και μη στατική κάμερα θα μιλούσαμε για έπος.

    Βέβαια αυτά είναι εικασίες δικές μου , πάντως ακόμα και έτσι πιστεύω ότι είναι μια πολύ φιλότιμη και αξιόλογη προσπάθεια και γενικά διαβάζοντας σχόλια σε διάφορα gaming στέκια αρέσει πολυ.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 31-01-2021 at 22:14.

  22. #2420
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Tα p.m ειναι προσωπικα.

    Απο κει και περα Lobo10, οταν ξεκινας τα ποστ σου με πραγματα που δεν ισχυουν(δεν θα κρινω αν στα εχει πει αλλος η τα σκεφτηκες μονος σου), οπως το 1.5 RDNA η τα καλυτερα γραφικα στο XBX series και μαλιστα τα χρησιμοποιεις αυτα σε ενα φορουμ που αφορα το ps5, ειναι λογικο να προκαλεσεις flame.

    Θα ηταν καλο να εχεις ενημερωθει οτι δεν ισχυουν αυτα που εγραψες πριν τα γραψεις. Δεν ειναι διαφορετικη αποψη αυτη που ειχες, ειναι πραγματα που δεν υπαρχουν σαν δεδομενα. Το φορουμ εχει αποδειξει οτι δεχεται την διαφορετικη αποψη οταν αυτη παταει καπου. Στην προκειμενη οτι εγραψες δεν ηταν αληθεια.

    Για να προχωρησει καλα απο δω και περα η διαμονη σου στο φορουμ, θα πρεπει λαβεις υποψη σου και το παραπανω. Σκεψου να μπω σε ενα xbox forum και να αρχισω να λεω οτι το XBOX ειναι RDNA 1.
    Ε προφανως για αυτο που θα προκαλεσω θα εχω ευθυνη.
    Για μένα τα περί RDNA 1.5 εμπίπτουν στην σφαίρα της συνωμοσιολογίας, όπως ακριβώς και η επίπεδη ή κούφια/κοίλη γη.

    Οπότε όποιος τα ασπάζεται, είτε θα πρέπει να φορέσει καπελάκι αλουμινίου (που λέει και μια καλλίπυγη ψυχή) όσο απαγγέλει το FUD του, είτε να προσκομίσει ατράνταχτες αποδείξεις... όπως και το ότι θα έβγαινε το 2019 το PS5, το TLOU2 που θα γινόταν PS5 exclusive κλπ κλπ.

    Ο Cerny μάλιστα άφησε hint ότι η RDNA2-based GPU του PS5 έχει special features by Sony τα οποία ενδεχομένως να έρθουν (αν κριθούν επιτυχημένα από την αγορά/AMD) στις Radeon του μέλλοντος (δηλαδή RDNA3).

    Με βάση λοιπόν αυτό, κλίνω περισσότερο προς RDNA3, παρά RDNA1.5. Το RDNA2-based είναι σίγουρο πάντως, δεν επιδέχεται αμφισβήτησης.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Το τι ισχύει και τι δεν ισχύει είναι καθαρά υποκειμενικός παράγοντας.
    Ορίστε;

    Η πραγματικότητα είναι μια και δεν είναι υποκειμενική.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Δεν έκανα σε κανένα προσωπική επίθεση για να με επαναφέρετε στην τάξη.
    Τα υπονοούμενα περί φτωχού και οι προτροπές για ειδικούς και αυτοεκτίμηση τι ήταν; Κοπλιμέντα; Μπήκες με καλό σκοπό εδώ μέσα ή για ανακατωσούρα;

    Μείνε άμα θες, αλλά μην το παίζεις μωρά παρθένα.

    Κι αν νομίζεις ότι δεν σε πιάνουν οι κανόνες στα PM, να αρχίσω να στέλνω κι εγώ καντήλια με PM, να δούμε τι θα γίνει εδώ μέσα...

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Θα μου κάνετε εκφοβισμό μέχρι να συμφωνήσω μαζί σας δηλαδή;
    Εκφοβισμό άλλος έκανε (Sir_lootalot). Ντεμέκ κιόλας.

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Καταλαβαίνω το ότι έχεις άχτι κάποια άτομα και συμπεριφορές. Ο τρόπος όμως που το διαχειρίζεσαι και δημιουργείς μια κατάσταση κόντρας και συνεχούς αντιπαράθεσης πραγματικά δεν μας βοηθάει.

    Το ξέρεις ότι εκτιμώ και θέλω την συνεισφορά σου στο forum αλλά δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να καταφέρεις μετατρέποντας το forum σε λαϊκό δικαστήριο.

    Τι θα άλλαζε δλδ αν έκανες απευθείας report τα posts που σε ενοχλούσαν; Αν έκανες report το pm;;

    Έχω φάει τώρα ένα τρίωρο κυριακάτικα, τρίωρο που δεν μου περισσεύει, να σβήνω posts, να στέλνω pm, να μου στέλνουν pm, να κάνω ό,τι βλακεία μπορείς να φανταστείς για να επαναφέρω το forum και ενώ το βλέπεις ότι κλειδώνω το thread, παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου και επαναφέρεις μια ένταση. Γιατί;

    Επίσης, σε φιλικό επίπεδο, επειδή σε διαβάζω με προσοχή, μήπως ασχολείσαι λίγο παραπάνω με άτομα και καταστάσεις που δεν θα έπρεπε; "Μας έλεγαν κάποιοι", "διαβάζω τι λένε κάτι Xbots" κτλ. Ακόμα και σε μη σχετικά threads, θα γυρίσεις την κουβέντα προς την Microsoft, λες και βλέπεις το gaming μέσα από ένα "αντιδραστικο πρίσμα" και πρέπει τα πάντα να τα συγκρίνεις με αυτή.

    Το καταλαβαίνω εν μέρη αλλά νομίζω ότι σε ένα μεγάλο βαθμό έχεις επηρεαστεί από την όλη "κόντρα" και έχεις αναπτύξει συμπεριφορές που εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να είχες.

    Στην τελική, who cares τι λέει ο κάθε βαμμένος;; Αντικειμενικά έχουμε μια κονσολάρα, έχουμε παιχνιδάρες και το μέλλον του PlayStation διαγράφεται λαμπρό. Ίσως αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τι λέει ο ένας ή ο άλλος, να σταματήσουμε να τους βλέπαμε και εδώ μέσα.
    Είναι πράγματα που δεν γνωρίζεις και δεν έχει και νόημα να τα γράψω, γιατί θα σβηστούν.

    Γνωρίζεις π.χ. ότι μετά την μόδα του XBOX ERA Discord, μας ήρθε και η άλλη μόδα του doxxing στην Ελλάδα;

    Λοιπόν, επειδή διάβασα τα σβησμένα και είδα τις απειλές, ας μην το χειριστώ αλλιώς το θέμα, γιατί θα πάει αλλού η βαλίτσα... εκτός forum εννοώ.

    Το forum καλώς ή κακώς είναι του Slay. Όπως ο Slay έχει το ελεύθερο να λέει τι διάβασε στο Twitter με τον κάθε πυροβολημένο, έτσι κι εμείς. Αν διαφωνείς, στείλτου PM.

    Προσωπικά δεν συμφωνώ με διαγραφές posts, εκτός κι αν είναι κάτι ακραίο (στυλ βρισίδια ή προσωπικά δεδομένα/τηλέφωνα).

    Οτιδήποτε άλλο κάνει μάγκα τον Lobo10 και τον κάθε Lobo10. Το γράφω δημοσίως να το δει και ο ίδιος ποιά είναι η φιλοσοφία μου περί moderation. Για αυτό και δεν έκανα report.

    Η γνώμη μου είναι καλύτερα να γινόντουσαν move σε άλλο θέμα (έστω και locked). Ακόμα και ban να έτρωγε, τα posts του (μαζί με τις απαντήσεις μας) έπρεπε να παραμείνουν. Τώρα τον κάνεις μάγκα ότι έγινε «οσιομάρτυρας» που προσπαθούν να τον «φιμώσουν». Στο λέω σαν μεγαλύτερος και με κάποια πείρα σε moderation.

    Τα γραπτά μας πρέπει να παραμένουν και να μας χαρακτηρίζουν. Όλους μας. Πλην των εξαιρέσεων που ανέφερα.

    Για το τρίωρο που λες ότι έχασες (όχι ότι δεν σε πιστεύω, ούτε είναι η πρώτη φορά), καλύτερα να τα πεις στον Lobo10 και το λοιπό παρεάκι του Discord (ρώτησα τι θα γίνει με το proxy posting των minions και απάντηση δεν πήρα, για αυτό και πήρα την κατάσταση στα χέρια μου), αντί να τους κάνεις μάγκες με το παρόν post σου (θα το πάρουν ως επιδοκιμασία να συνεχίσουν να δημιουργούν alt accounts και το ξέρεις). Ήδη στο room τους να ξέρεις σε σχολιάζουν ότι είσαι φιλοXBOXικός και προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν.

    Κυριακή απόγευμα άνθρωποι 40+ χρονών, αντί να είναι με τα παιδιά τους, μπαίνουν σε forum να τρολλάρουν... πόσο losers δηλαδή; Η γυναίκα τους δεν μπορεί να τους ρίξει καμία παντοφλιά να στανιάρουν;

    Περί MS μην τα ξαναλέω, έχω γράψει πολλάκις τι θέλω να δω: στροφή σε exclusives (όπως επί εποχής 360), μπας και ζοριστεί και η Sony. Αν αυτό με κάνει Sony fanboy...

    Τα Sony fanboys θέλουν να κλείσει το XBOX division και να γίνει μονοπώλιο στις home consoles το PlayStation. Εγώ ουδέποτε έγραψα τέτοιο πράγμα.

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Δυστυχώς όμως αν αφήνετε το forum έρμαιο των xbots τότε θα φύγει ο psx3 και άτομα σαν αυτόν που γνωρίζουν πάρα πολλά πράγματα και μπορούν να βοηθήσουν. Στην τελική το forum λέγεται ps4 forums όχι gamingforums άρα κακώς ασχολούμαστε γενικότερα με το Xbox και κακώς υπάρχει νήμα για την κονσόλα αυτή που η εταιρεία που την κατασκευάζει κάνει την μια κωλοτουμπα μετά την άλλη
    Κανένα πρόβλημα να φύγω και να γυρίσει πίσω ο Sir, να αποκαταστήσει την τιμή του XBOX στο psforums.gr.

    Θα το κάνω, εφόσον δεχτεί αυτός και οι φίλοι του κάποιους όρους:

    1) Άνοιγμα του Discord group σε όλους. Πλήρης διαφάνεια.
    2) Να παραδεχτούν τι κάνουν τόσο καιρό εδώ μέσα υπογείως και με ποιά άτομα ακριβώς.

    Αν συμφωνήσουν (αμφιβάλλω ότι έχουν τα κάκαλα να το κάνουν), σας αδειάζω την γωνιά αύριο κιόλας. Είμαι σίγουρος ότι μας διαβάζει ο Sir, οπότε ας σκεφτεί την πρότασή μου.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα
    Ε αυτό έλειπε να μην συμφωνούσες.

    Μην πας να μας πείσεις όμως ότι είσαι «καινούριος» εδώ μέσα και δεν ξέρεις τον Sir...

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Σε ένα ps4 forum πρέπει μόνο να χαϊδεύουμε αυτιά δηλαδή;
    Ξαναρωτάω για 4η φορά:

    Χάιδεψε κανείς αυτιά στο νήμα του Returnal; Απάντηση θα πάρω ποτέ;

    Περί PS5 OS τι έχουμε πει τόσες φορές; Ότι γαμάει και δέρνει ή ότι είναι για τον φούτσο καβάλα (σαν UI);

    Πολύ επιλεκτικά διαβάζεις φίλε και φαίνεται... επειδή προτιμάμε PS κονσόλα, δεν σημαίνει ότι δίνουμε συγχωροχάρτι στην Sony για κάθε μαλακία που κάνει.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Το "xbot" ως ορισμός στο μυαλό σας έχει και τις 2 κονσόλες ή όχι;
    Xbot είναι όποιος μπαίνει σε κλίκες και δρα για λογαριασμό άλλων διασπείροντας FUD, ακόμα κι αν δεν έχει καμία κονσόλα και το κάνει απλά για το τζέρτζελο/popcorn.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Τα forums είναι για να μαθαίνουμε πράγματα ο ένας από τον άλλο και να λύνουμε απορίες, όχι να βγάζουμε απωθημένα.
    Αφού δεν θες να βγάζεις απωθημένα, τότε γιατί ξεκίνησες να μου στέλνεις PM; Γνωριζόμαστε;

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Αν σας ενοχλεί η διαφορετική άποψη, προφανώς και δεν θα ξανασχοληθώ σοβαρά στο να μεταφέρω εμπειρίες που έχω αποκομίσει από τη χρήση των 2 κονσολών.
    Εγώ που μετέφερα εμπειρία χρήσης από XSX/Gears 5, τι το διαφορετικό έκανα δηλαδή;

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Έχω μάθει πολλά πράγματα σε άλλα forum.
    Μπορεί να υπάρχουν και καλύτερα fora, τι να σου πω, ειδικά αν κάποιοι μας θεωρούν Sony ponies εδώ μέσα.

    Θέλω να πω, αφού θεωρείτε ότι γίνεται όργιο παραπληροφόρησης εδώ μέσα και θέλουμε να κλείσει το XBOX division (προσωπικά ουδέποτε ευχήθηκα κάτι τέτοιο), τότε γιατί δεν βρίσκετε κάποιο άλλο forum;

    Αν εμείς είμαστε σκατά (για να πάω με τα νερά σου), εσείς μήπως είστε οι μύγες; Καταλαβαίνεις ότι δεν σας τιμάει αυτό... τι ακριβώς σας έλκει εδώ μέσα, αφού διαφωνείτε με το πως βλέπουμε το console gaming;

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Μακάρι να είναι μια κακή παρένθεση η πρώτη εντύπωση που αποκόμισα σήμερα.
    Αμφιβάλλω ότι ήταν η «πρώτη» εντύπωση.

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Συγγνώμη πως είναι δυνατον exclusive παιχνίδι που είναι πρώτη μέρα στο gamepass, να έχει βγάλει τα κόστη του από τις πωλήσεις του?? Πόσο να είναι το κόστος του και πόσες πωλήσεις μπορει να χρειαζεται για το brake-even του?

    Μου φαίνεται πολύ περίεργο...

    Εκτος αν εννοούν ότι έβγαλε τα κόστη του με τα λεφτά που έσταξε η ms για να μπει στο gamepass.
    7 μύρια κόστισε λένε. Δεν είναι πολλά για παραγωγή του Game Pass.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Μάθημα μπορείς να κάνεις στους οικείους σου, όπως και απειλές για μέτρα.
    Αυτό πάει και σε εσένα και στην «παρέα» σου.

    Αλήθεια, αν κάποιος μπει στο Discord room σας και αρχίσει ότι το PS5 τρέχει καλύτερα τα multiplatform, θα το χειριστείτε δημοκρατικά το θέμα ή θα τον διώξετε με τις κλωτσιές;

    Μου θυμίζεις κάτι χρυσαυγίτες που όλο σκούζουν για δημοκρατία και τελικά μόνο αυτή δεν σέβονται...

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Προφανώς δεν υπάρχει ελευθερία του λόγου εδώ μέσα.
    Ελευθερία λόγου είναι να διαδίδεις fake news και να μην παίρνεις απάντηση; Αυτό θες;

    Σου είπα ότι το VRR δεν έχει καμία σχέση με RDNA2 και δεν απάντησες καν. VRR έχει και η Polaris, όπως και Dolby Vision. Θέμα software είναι.

    Επιμένω ότι κακώς σου σβήστηκαν τα posts σου και τα δικά μου που σου έκανα debunk. Λάθος του moderation για μένα (σόρρυ Leon, αυτή είναι η άποψή μου, μπορείς να διαφωνήσεις αν θες).

    Το ψέμα/fake news δεν το κρύβεις κάτω από το χαλί, το φωτίζεις με την αλήθεια και σκεπάζεις το πίσσα κατράμι σκοτάδι του. Αυτή είναι η φιλοσοφία μου.

    Μετά από 6 μήνες θα έχουμε κανά νέο alt φρούτο να αναμασάει τα ίδια περί RDNA1.5 και ξανά-μανά να γράφουμε τα ίδια... δεν χάνεις μόνο εσύ ώρες Leon, χάνουμε κι εμείς ξέρεις να κάνουμε debunk την κάθε μπούρδα ημιμάθειας.

    Προσωπικά ακόμα δεν το πιστεύω ότι φτάσαμε στο 2021 και ακούγονται τα ίδια και τα ίδια περί RDNA 1.5. Φαντάσου non-stop κατήχηση που τρώνε στο Discord.

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    Συμφωνώ, αλλά με βάση αυτά που έγραψες προκύπτει μια ειρωνεία...

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Αντίο από εμένα.
    Στο καλό. Είμαι σίγουρος θα είναι περήφανοι για σένα (mission accomplished) αυτοί που σε έβαλαν για ανακατωσούρα.

    Είσαι και τυχερός που ο Slay δεν είναι πολύ ενεργός, γιατί πάω στοίχημα ότι θα σου απαντούσε πολύ πιο ωμά...

    Quote Originally Posted by Lobo10 View Post
    Ούτε 5χρονα έτσι..
    Σου μίλησε όμορφα ο PDS και του απαντάς με αγένεια.

    Τι συμπέρασμα να βγάλει κανείς;

    Σε λίγο θα τον αποκαλέσεις και τηλεπλασιέ της Sony;

    Ντροπή ρε φίλε...

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Λυπάμαι να διαβάζω σχόλια όπως τα παραπάνω, ειδικά για μέλη σαν τον psx3 που κάθε ποστ του είναι σαν πανεπιστημιακή παράδοση.
    Σε ευχαριστώ, αλλά ζήτημα είναι να ξέρω το 10% από αυτά που γνωρίζει ο Cerny.

    Η διαφορά μου είναι ότι δεν βγήκα ποτέ να υποτιμήσω άνθρωπο που εργάζεται από 16 χρονών στην βιομηχανία, ενώ δεν έχω πετύχει ούτε τα μισά από όσα πέτυχε αυτός.

    Έτσι κι εδώ, το να βλέπεις μερικούς πουθενάδες να τον βαφτίζουν απατεώνα/παπατζή που πούλησε RDNA1.5 σαπάκι στα Sony πρόβατα, σε κάνει να αναρωτιέσαι τι μυαλά κουβαλάνε αυτοί οι άνθρωποι και τι ακριβώς πέτυχαν στην ζωή τους...

    Δόξα τω θεώ, είχα καλούς δασκάλους σε αυτή την ζωή και γενικά είμαι δεκτικός στην μάθηση, δεν βαριέμαι ποτέ το διάβασμα. Μακάρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για άλλους.
    Last edited by psx3; 31-01-2021 at 23:20.

  23. The Following 13 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (01-02-2021),Brazhlias (01-02-2021),cocous (01-02-2021),djpar (31-01-2021),drifterx (01-02-2021),geogoku (14-02-2021),ilias78 (01-02-2021),jk_blue_tiger (01-02-2021),Kkritikos (01-02-2021),Lefteris_X (01-02-2021),modecris (06-02-2021),Stefanos (31-01-2021),thanosa75 (01-02-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •