Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Genshin Impact

  1. #21
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    ακομα δεν εχω παρει ουτε τους μισους που εχει,θα βαλουν και αλλους ???? μας εκαψαν.
    σημερα παω AR35 και ετοιμαζομαι και για τους πρωτους 70αρηδες χαρακτηρες που θα ειναι και οι 2 αγαπημενοι απο αυτους που εχω o Chongyun του παγου και το τανκς η Noelle,μετα ο στοχος μου ειναι να παει στο 70 η Keqing του ρευματος.
    εκανα ποσες προσπαθειες οταν ειχε το event του vendi αλλα γκαντεμια,δεν καταφερα να τον πετυχω,στο try που τον ειχε μαζι με την Xiangling που την κερδιζεις απο το abyss spiral ηταν κολαση το διδυμο.
    Δεν χρειάζεται πάντως να τους έχεις όλους. Πρέπει να στοχευεις σε ότι σου λείπει

    Τους έχω και εγώ αυτούς, main DPS η Keqing, μετα Xiangling και Chongyun για elements και Barbara για healer.

    Προσπαθώ να φτιάξω τώρα δεύτερο team και να farmαρω καλά artifacts και όπλα. Έχω φτάσει AR 40 και Word Level 5 όπου ρίχνουν αρκετά καλό loot απλά πρέπει να είσαι και τυχερός.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #22

    Default

    εγω παιζω με barbara για heal αλλα και γιατι εχει οπλο που δινει 42% εξτρα att για 10 sec στον επομενο χαρακτηρα,2 της φωτιας amber+xiangling για +25% att boost και σαν dps τον chongyun,αλλαζω το dps με την noelle για εχθρους που ειναι του παγου και του ρευματος μονο γιατι παγος με παγος δεν γινεται και παγος με ρευμα γινεται μεταφορα damage και σε εμενα

  3. #23
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - - - Updated - - -

    23 του μήνα το νέο update, με νέα περιοχή, story QoL αλλαγές και πολλές προσθήκες
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #25
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #26
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Έρχεται αναβάθμιση για ps5


  7. #27
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Έρχεται αναβάθμιση για ps5

    ...και την περιμένω πως και πως. Φαντάζομαι ότι θα κυκλοφορήσει μαζί με την 1.5 τον Μάιο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. #28
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Σε μία βδομάδα θα βγει η native PS5 έκδοση του παιχνιδιού, μαζί με το 1.5 patch







    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #29
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #30
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι δεν έχει σταματημό. Τρομερό collaboration!!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #31
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ψιλό άρχισα να παίζω τώρα που βρήκα λίγο χρόνο από το Destiny 2.
    Βέβαια με χαλάει λίγο που δεν μπορώ να παίξω με άλλα άτομα από την αρχή κ χρειάζεται να φτάσω 16 lvl.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #32
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Cross save πως γίνεται από το Ps5 σε Pc πάω στον λογαριασμό αλλά δεν μου δίνει επιλογή να βάλω psn link.



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #33
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Cross save πως γίνεται από το Ps5 σε Pc πάω στον λογαριασμό αλλά δεν μου δίνει επιλογή να βάλω psn link.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Πας στα settings και έχει στο account επιλογή.

    https://www.hoyolab.com/genshin/arti...tm_medium=link
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (24-07-2021)

  15. #34
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Πας στα settings και έχει στο account επιλογή.

    https://www.hoyolab.com/genshin/arti...tm_medium=link
    Έχει στο Ps5 να κάνω εγγραφή, μάλλον δεν φαίνεται επειδή δεν έχω κάνει από το Ps5 δεν γίνεται αυτόματα;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #35
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Έχει στο Ps5 να κάνω εγγραφή, μάλλον δεν φαίνεται επειδή δεν έχω κάνει από το Ps5 δεν γίνεται αυτόματα;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ναι είναι από το PS5 αφού μπεις στο παιχνίδι, δεν γίνεται αυτόματα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (24-07-2021)

  18. #36
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @Leon_DiZ
    Για πες κανένα tips μιας κ έκανα το λάθος μ το δοκίμασα κ δέκα μέρες κ έχω καεί .
    Έχω δύο ερωτήσεις αν ξέρει κ κανένας άλλος χαρακτήρες 5 αστέρια κ σπαθιά μόνο random τα δίνει από το wish.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #37
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @Leon_DiZ
    Για πες κανένα tips μιας κ έκανα το λάθος μ το δοκίμασα κ δέκα μέρες κ έχω καεί .
    Έχω δύο ερωτήσεις αν ξέρει κ κανένας άλλος χαρακτήρες 5 αστέρια κ σπαθιά μόνο random τα δίνει από το wish.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τι να πρώτογραψεις...

    Στην αρχή το παιχνίδι είναι overwhelming με το πόσα πράγματα έχεις να κάνεις και όλα τα currencies.

    Γενικά μπορείς να βρεις πολλά resources online από guides μέχρι πως να φτιάξεις τους χαρακτήρες σου κτλ.

    Αν δεν έχεις παίξει gacha παιχνίδια γενικά θα σου πρότεινα κυρίως να μην παθειςκρίση να πάρεις όλα τα όπλα και όλους τους χαρακτήρες.

    Το concept είναι "παίρνω ο,τι χρειάζομαι όταν το χρειάζομαι". Μην σπατάλες πόρους να πάρεις χαρακτήρες που δεν είσαι σίγουρος ότι σου αρέσουν ή μην αναβαθμίζεις προκαταβολικά χαρακτήρες χωρίς να ξέρεις ότι θα τους χρησιμοποιήσεις.

    Γενικά στην αρχή φτιάχνεις μια ομάδα που να έχει καλό synergy για να περνάς το παιχνίδι, αργότερα 2η και 3η και τελικά φτάσεις σε εν σημείο που μπορείς να κάνεις πάρα πολλούς συνδυασμούς από χαρακτήρες και τακτικές.

    Τα drops των χαρακτήρων στα γράφει στο banner. Γενικά το character banner σου δίνει περισσότερες πιθανότητες να τύχεις έναν από τους 4 που σου λέει. Στα 90 pulls σου δίνει σίγουρα ένα 5στερο (mwrcy/pity) και έχεις 50% πιθανότητα να είναι αυτός του banner. Αν δεν τύχεις του banner τότε ο επόμενος 5στερις που θα σου τύχει είναι αυτός του banner, ακόμα και αν κάνεις να τραβήξεις 5 μήνες.

    Στο weapon έχεις περισσότερες πιθανότητες να σου κάτσουν τα όπλα αλλά δεν υπάρχει pity/mercy όπως στο character.

    Στο standard banner έχεις ένα περιορισμένο αριθμό χαρακτήρων / όπλων και δεν έχεις αυξημένες πιθανότητες να σου τύχει κάτι συγκεκριμένο. ¶ρα από εκεί δεν τραβάς ποτέ πέρα από τα wishes που σου δίνει το παιχνίδι.

    Αυτά για την ώρα. Γενικά θεωρώ τον εαυτό μου καλό στο genshin οπότε ο,τι θες με ρωτάς.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Christos33 (02-08-2021)

  21. #38
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ψιλό καταλάβα στην αρχή μάζευα μάζευα, ώσπου έφτασα 32 rank κ άρχισα τα πειράματα κ χάλασα πόρους, η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο βιαστικός πρώτα ανεβάζω μετά δοκιμάζω .
    Το event με έβαζε με random αλλά είδα η επιλογή αυτή ήταν μόνο στο event, έχει επιλογή κ αλλου να βάζεις random η μόνο του το coop όταν κάνεις join σε κάποιον;
    Μεχρι στιγμής παίζω πολύ story κ έχω αφήσει για μετά τα άλλα , πήγα να τελειώσω στο Dragonspire αλλά τα βρηκα σκούρα στο Challenge,δεν μπορώ να κατεβάσω γρήγορα αυτούς με τις ασπίδες στο πάγο, έπαιζα με δύο φωτιάς κ πάλι δύσκολο challenge .
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες θα φτιάξω πρώτα τους 4 - 5 χαρακτήρες που με βολεύουν κ βλέπουμε έχω 10 αλλά μερικοί μου φαίνονται εντελώς άχρηστη στην αρχή δεν ξέρω μετά αν αλλάζουν .

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 02-08-2021 at 21:49.

    xbox:Christoforo7s

  22. #39

    Default

    ο λογος που παρατησα το παιχνιδι εδω και μηνες ηταν ο τεραστιος αριθμος χαρακτηρων που συγνωμη αλλα αν δεν ξοδεψεις πορους δεν ξερεις αν σου κανουν,γιατι ανοιγοντας ενα νεο χαρακτηριστικο η αυξανοντας το ποσοστο του damage γινοταν καλυτερος η παρεμενε κακος,αρα επρεπε να ξοδεψεις αλλα για να το κανεις αυτο επρεπε να φαρμαρεις,αυτο καταντουσε κουραστικο,οπως κουραστικο ηταν να κυνηγας συγκεκριμενους χαρακτηρες και να μην σου καθονται ποτε,για εμενα ειναι ενα καλο παιχνιδι αλλα ελεος με τους χαρακτηρες,πρεπει να υπαρχει ενα μετρο,οταν σταματησα ειχα γυρω στους 15 και επαιζα με 6-7 απο αυτους.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to alan sirer For This Useful Post:

    Christos33 (03-08-2021),psx3 (03-08-2021)

  24. #40
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by alan sirer View Post
    ο λογος που παρατησα το παιχνιδι εδω και μηνες ηταν ο τεραστιος αριθμος χαρακτηρων που συγνωμη αλλα αν δεν ξοδεψεις πορους δεν ξερεις αν σου κανουν,γιατι ανοιγοντας ενα νεο χαρακτηριστικο η αυξανοντας το ποσοστο του damage γινοταν καλυτερος η παρεμενε κακος,αρα επρεπε να ξοδεψεις αλλα για να το κανεις αυτο επρεπε να φαρμαρεις,αυτο καταντουσε κουραστικο,οπως κουραστικο ηταν να κυνηγας συγκεκριμενους χαρακτηρες και να μην σου καθονται ποτε,για εμενα ειναι ενα καλο παιχνιδι αλλα ελεος με τους χαρακτηρες,πρεπει να υπαρχει ενα μετρο,οταν σταματησα ειχα γυρω στους 15 και επαιζα με 6-7 απο αυτους.
    Δεν έχεις κ άδικο τώρα έβαλαν κ άλλους, το παιχνίδι έχει κ ένα όριο εκτός κ αν θες μετά να ξοδέψεις χρήμα κάτι που εγώ δεν έχω σκοπό ότι μου κάτσει κ όσο το φτάσω, όσο με τραβάει θα παίζω μετά βλέπουμε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •