Page 5 of 69 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1368

Thread: PC Hardware / Gaming Thread

  1. #81
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Ανθρωπε μου λεγοντας χιλιάδες παιχνίδια, εννοούσα σαν δεξαμενή για να επιλέξεις τι να παιζεις οχι να παιζεις χιλιάδες παιχνιδια την χρονια, υπάρχει τέτοιος άνθρωπος και δεν τον ξέρω;



    Kαι εννοειται πως μια κονσολα ειναι η καλύτερη επιλογη για κάποιον που δεν μπορει ή δεν θέλει να κουμπώσει μια μνήμη ram, να κανει install έναν driver, θελει τα πάντα να ειναι plug and play, ποσω δε μαλλον να στήσει ενα pc. Aναλογα με τις αναγκες σου και τις απαιτήσεις επιλεγεις τι θα πάρεις. Αλλα το να λες με ακραιους χαρακτηρισμους πως η PCMR ειναι άμυαλη και ταυτοχρονα να λες πως ποτε δεν κατάλαβες γιατι πρέπει να δώσεις κατι παραπάνω για να παιζεις (καλύτερα) παιχνιδια σε ενα pc, δεν σε τιμά ως gamer, γιατι λες τους αλλους που παιζουν σε pc αμυαλους αλλα ταυτοχρονα λες πως δεν μπορεις να καταλάβεις γιατι το κάνουν αυτο και παιζουν σε pc, που υπάρχουν δηλαδη πολυ συγκεκριμένοι λόγοι. Εγώ μια χαρά μπορω να καταλάβω γιατι κάποιος θα προτιμήσει την κονσολα, έχοντας στο παρελθον αγοράσει αρκετές απο αυτές.

  2. #82
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Είπα στο τέλος το παράδειγμα με δόση αστεϊσμού περί του πράσινο κασκόλ μέσα στο κόκκινο σύνδεσμο.

    Ε, τι δεν καταλαβαίνεις;

    Για εμένα είναι άμυαλοι. Για εκείνους είμαι ανάπηρος και δεν ξέρω από τεχνολογία, δεν ξέρω να κουμπώσω μια RAM (που ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είμαι άσχετος / αλλά δεν είναι εκεί το θέμα μας). Ακραίες λέξεις είναι χριστοπαναγίες / για εμένα. Το να πω "άμυαλοι" (και εκείνοι "ανάπηρος" ) μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό.

    Και είπα το γιατί: είμαστε από διαφορετικούς πλανήτες. Πόσο πιο πολύ να τονίσω τις διαφορές μας; Είπα έχουμε διαφορετικό τρόπο σκέψης, αντίληψης, απαιτήσεων κλπκλπ. Ε, τι άλλο να πω δηλαδή;

    Για εμένα είναι άμυαλοι να πληρώνουν τα μαλλιά τους ΧΩΡΙΣ να έχουν επαγγελματική ανάγκη. Πως να το κάνουμε τώρα δηλαδή; Αυτή είναι η ρητή θέση μου. Όχι τώρα, αλλά ανέκαθεν.
    Κι εγώ είχα Amiga πανάκριβη, είχα και πανάκριβο PC, έχω και πανάκριβο Mac. Αλλά για επαγγελματικούς λόγους πάντα.

    Επίσης, είμαι υπέρ των θέσεων και των τοποθετήσεων. Αυτή τη μάστιγα (γιατί μάστιγα την ονομάζω) που πρέπει όλοι να είμαστε υποχρεωμένοι να αποδεχόμαστε τον διαφορετικό τρόπο σκέψης και απαγορεύεται να τον χαρακτηρίζουμε, δεν τον υιοθετώ. Θα πω όποιον νομίζω άμυαλο, ας με πει όποιος θέλει μαλάκα. Ναι, μαλάκα. Αυτό το "μπλαζέ" και πολίτικαλ κορρέκτ στην διατύπωση και έκφραση λόγου, μακριά από εμένα.

    Τεσπα, αυτό το θρεντ εδώ μέσα γιατί είπαμε οτι το έχουμε;

    ΥΓ: Θυμάμαι ότι και παλαιότερα είχαμε ένα ίδιο θρεντ και είχαν γίνει όλα πουτάνα. Κόντρες, διαφωνίες, χαρακτηρισμοί και τα μυαλά στα κάγκελα. Εν τέλει σβήστηκε το θρεντ. Τώρα γιατί είπαμε το (ξανα)έχουμε; Τι προσφέρει σε ένα κονσολάδικο φόρουμ; Σαν πολύ "ανοίγουμε τους ορίζοντες του φόρουμ" πιστεύω. Είμαστε PS4 φόρουμ, και παλαιότερα PS3. Έχουμε παρόλα αυτά και Wii, 3DS, Wii U, X360, Xbox One (OG, S, X) θρεντς. Παρόλο που διαφωνώ και με αυτά τα θρεντ, οκ πες, τα δέχομαι μέσα στα πλαίσια της κονσόλας (εντούτοις και σε αυτά έχουν προκληθεί εντάσεις / γιατί όπως και να το κάνουμε είμαστε στον βαθύ πυρήνα μας PS4 φόρουμ). Ένα PC θρεντ -για εμένα- δεν έχει απολύτως καμία θέση εδώ μέσα.
    Last edited by Lefteris_X; 11-11-2019 at 16:24.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (11-11-2019),spartan (11-11-2019)

  4. #83
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Η pc έκδοση του Witcher 3 για έμενα και για αλλους (που παιζουν την pc εκδοση του RDR2) είναι (στο σύνολο) ανώτερη σε max settings απο το την pc έκδοση του RDR2 σε max settings, και εννοειται και απο την εκδοση για κονσολες. Το SC ειναι πολύ μπροστά και από τα δύο, ηδη με ότι έχει πετυχει, και οντας σε Alpha φάση δεν έχει τελειοποιηθει σε όλους τους τομείς, έχει bugs και ατέλειες, προβλήματα ( απ οτι ξέρω έτσι συνηθίζεται σε υπό ανάπτυξη παιχνίδια όποτε έτσι να κρινεται σε αυτη τη φάση) αλλά ταυτόχρονα εννοειται πως δεν εχουν τελειοποιηθει ακομη και τα γραφικά του, ηδη στο προσεχές patch προσθέτουν 3-4 πραματα πανω σε αυτο.

    Lefteris για να σε διορθώσω, Rockstar χέσε μέσα και ένα κακο port δεν ακυρώνει ουτε ως σκέψη αυτο που θα σου προσφέρει ενα καλο pc (δεν αναφέρομαι σε RTX2080TI, στα άκρα δηλαδη)

    έχουμε εμπεδώσει πολύ καλά πως δεν έδωσε και τόσο καλό port όπως έδωσε με το GTAV. Απο εκει και πέρα δεν χρειάζεται να το γράφουμε και να το ξαναγράφουμε (για να δειξουμε τι άραγε ) και να αναφερομαστε σε μια κοινοτητα σαν να ειναι ο διαβολος ο ιδιος. Ξερουμε πολύ καλά γιατι προτιμάμε το pc απο την κονσολα για να παιξουμε παιχνίδια, και προφανώς δεν μας αποθαρρύνουν τα οποια μειονεκτηματα (λες και στην κονσολα ολα ειναι μελι γάλα) αν μπορούμε να το πουμε ετσι, η ζυγαρια κλείνει με θετικο προσιμο χωρις να μας αποθαρρύνουν 3-4 πολύ κακα port ανάμεσα σε χιλιαδες παιχνιδια που κυκλοφορούν καθε χρονο. Ο master racer που λες, σε λιγες μέρες θα παιξει Shenmue 3 στα 60fps, ενώ στο ps4 θα τρέχει στα 30fps, o master racer έπαιζε σαν ανθρωπος Dark Souls ή Shekiro ενώ στην κονσολα λογω frame pacing το παιχνιδι ειχε λοξυγγα, οι εκδοσεις Destiny 2, Overwatch, Prey και τοσων αλλων παιχνιδιών είναι με διαφορα καλύτερες για την master race και παιζουν απροβληματιστα, η master race παιζει Forza, Gears θα παιξει και ολα τα Halo, α παιζει και Quantic Dreams games, θα παιξει και Death Stranding ενω το xbox οχι. Oποτε χαλαρά λιγο, βγαινει ενα κακο port για pc και καποιοι κάνουν σαν να χαίρονται και να φανατιζονται παραπάνω, αυτά δεν ειναι καθόλου σοβαρά πράματα, ειδικά για ενήλικες.
    Εγω σοβαρα δεν μπορω να καταλαβω τα κριτηρια τα οποια εσυ χρησιμοποιεις για να δηλωσεις οτι το Witcher 3 ειναι ανωτερο του RDR2. Eιλικρινεστατα μιλαω. Δεν ξερω εαν αναφερεσαι σε αναλυση ή σε framerate. Αυτα δεν ειναι "γραφικα" για εμενα.
    Μονο το animation του RDR2 για εμενα αρκει για να ριξει το W3 σε αλλη κυριολεκτικα κατηγορια "γραφικων". Δεν ξερω παλι αν κοιτας textures και το τι αναλυση κουβαλαει το καθενα και τι λεπτομερεια. Εγω κοιταζω τα καιρικα φαινομενα, το lighting του RDR2 και ειναι κυριολεκτικα αλλο επιπεδο. Κοιταζω τα physics που ειναι σχεδον ανυπαρκτα στον κοσμο του Witcher 3 κοιταζω τη λασπη, τον τροπο που κινουνται τα ρουχα του πρωταγωνιστη, το ποσο λεπτομερια υπαρχει σε καθε γωνια του κοσμου, απο τους μυς και τις φλεβες που φαινονται πανω στα αλογα την ωρα που κινουνται, τον τροπο που κινειται με βαση τον ανεμο η βλαστηση (και οχι αυτο το overly exaggerated του W3) το νερο, το χιονι το γενικοτερο deformation του εδαφους και τοσα τοσα τοσα ακομα...

    Αυτα ειναι γραφικα για εμενα. Το Wticher 3 δεν συγκρινεται επουδενι σε τεχνολογια με το RDR2. Και ειναι και λογικοτατο μιας και ειναι παιχνιδι σχεδον last gen development.

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (11-11-2019),Slay (11-11-2019),spartan (11-11-2019)

  6. #84

    Default

    Υπαρχει αλλο θεμα για pc vs console http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...Console-Debate

    Δεν νομιζω ο συμφορουμιτης Wolfrathma να ανοιξε το θεμα αυτο για να καταντησει Pc vs consoles,με την ζυγαρια να πηγαινει περισσοτερο στις ειρωνιες και την κοροιδια για το pc gaming.

  7. #85
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ε μα ναι ρε παιδια, θα μας τρελανει τελειως στο τελος.. καλυτερο game to Star citizen που ειδα το gameplay video πιο πανω κ γελαγα με animation και τα bullet sphonge mobs,εφαγε μισο γεμιστηρα στο κεφαλι ο ενας κ δεν ειχε πεσει ακομα κατω χαχα. witcher 3 καλυτερο το RDR2 , ktl ktl....ενταξει τι αλλο να πει το παιδι, φοραει παρωπιδες πως να το κανουμε. To θρεντ ας μεινει ετσι να ξεσκαμε λιγο να ριχνουμε κανα γελιο. anyways ...Παω να βαλω fps counter να ρυθμισω video settings στο Blair Witch που παιζω τωρα στο pc γιατι το 2000euro pc που εφτιαξα προπερσυ φαινεται να σερνεται για καποιο λογο...(true story).
    Τα βλεπω ολα κοκινα κ μπλε οε οεοεοεοεοεεε! χαχα

  8. #86
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σημερα εμαθα οτι το Witcher 3 στο PC ειναι καλυτερο/ανωτερο τεχνικα/οπτικα απο το RDR2 στις κονσολες! Καπως ετσι το RDR2 δειχνει "last gen" μπροστα σε αυτην την οπτικη πανδαισια:



    Ιδιαιτερη μνεια στο Α.Ι. και το animation που ειναι τουλαχιστον 2 γενιες μπροστα!

    ΥΓ: Το ποστ ειναι σαρκαστικο με δοση υπερβολης και με σαφη διαθεση καλοπροεραιτου πειραγματος, χωρις βεβαια να μην εχει και μια προφανη δοση ειλικρινους απορριας.
    Το ανεβασα και ποιο επανω το συγκεκριμενο βιντεο.Πραγματικα δεν πιστευα τι εβλεπα.Απορω για ποιο λογο τοσο hype για αυτή την παπατζα.

  9. #87
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Η pc έκδοση του Witcher 3 για έμενα
    Πολλα open world games δειχνουν καλυτερα απο το Witcher 3 πλεον. Στο animation ισως ολα.

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Kαι εννοειται πως μια κονσολα ειναι η καλύτερη επιλογη για κάποιον που δεν μπορει ή δεν θέλει να κουμπώσει μια μνήμη ram, να κανει install έναν driver, θελει τα πάντα να ειναι plug and play, ποσω δε μαλλον να στήσει ενα pc.
    Και να ηθελα να τα κανω ολα αυτα, και να να μην ηταν plug and play οι κονσολες παλι καλυτερη επιλογη θα ηταν η κονσολα για μενα, γιατι στην 7ετια της θα εχει ανωτερο software. Στην επομενη 7ετια η επομενη κονσολα κτλ. Ειμαι gamer γιατι μου αρεσουν τα παιχνιδια.

    Δεν μπορω να περιμενω 10 χρονια ενα Star Citizen, ενω θα παιζω σχεδον καθε χρονο το GOTY exclusive στο PS μου η στην χειροτερη πρωτα στο PS μου. Ουτε θα με καλυψει να παιξω αρχαια games απο το pool του pc. Τα οποια αν ηθελα θα τα επαιζα ηδη στο μετριο laptop μου. Δεν το κανω..

    Μπορω να δεχτω ομως οτι καποιος εχει διαφορετικες απαιτησεις.

    YΓ. Παρε PS5 να ηρεμισεις ξανα. Θα στο ποσταρω συνεχεια γιατι θελω το καλο σου
    .

  10. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Lefteris_X (11-11-2019),Slay (11-11-2019)

  11. #88
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Kαι εννοειται πως μια κονσολα ειναι η καλύτερη επιλογη για κάποιον που δεν μπορει ή δεν θέλει να κουμπώσει μια μνήμη ram, να κανει install έναν driver, θελει τα πάντα να ειναι plug and play, ποσω δε μαλλον να στήσει ενα pc.
    Πλέον, δεν αποτελεί βάσιμο επιχείρημα.
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-11-2019)

  13. #89
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Δεν είναι και η καλύτερη εποχή να στήσει κάποιος gaming pc. Μόλις πέρασε το Dark Age του Mining και πάλι mid range κάρτες των 200~250 ευρώ κοστίζουν σήμερα 400. Οι top range 1000αρικό. Ναι είχα αγοράσει τότε την x800xt-PE 500χιλ δραχμές αλλά καμία σχέση και το οικονομικό περιβάλλον και το software περιβάλλον με τότε.

    Εγώ θα περίμενα μέχρι τις next gen για ανέβει ο πήχης και σε hardware και σε software.

    Δυστυχώς έτσι είναι σήμερα. Το PC είναι για να παίζει Ports και μάλιστα καλύτερα όσο πάει ο καιρός σε AMD hardware, γιατί το codebase είναι οι AMD based κονσόλες.

    Ούτως ή άλλως τα exclusive του PC είναι πολύ διαφορετικά από τις κονσόλες και είναι exclusive λόγω της διεπαφής (strategy κτλ) ή δεν έχουν ανάγκες σε hardware όπως moba - dota κλπ μαλακίες του Steam που το καταστρέφει κάθε μέρα που περνάει.

    Είμαι πολύ περίεργος να δω το 2nd coming του PC, γιατί η Microsoft το στηρίζει και που θα μπει η τομή στο xbox gaming.

    Ως τώρα έχει καταλήξει ένα απέραντο storefront πειρατείας, έλλειψης έμπνευσης ή και τα παίρνω όλα σε τιμή τυρόπιτας σε sales.

    THQ, Relic κτλ. δεν πήγαν τυχαία άπατες ή και στο XBOX.

    Το Star Citizen είναι απλά απόδειξη της απαξίωσης του PC από τους Publisher. Όχι τίποτα άλλο αλλά θα βάλει και αυτό στο τέλος την φτυαριά του...


    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Υπαρχει αλλο θεμα για pc vs console http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...Console-Debate

    Δεν νομιζω ο συμφορουμιτης Wolfrathma να ανοιξε το θεμα αυτο για να καταντησει Pc vs consoles,με την ζυγαρια να πηγαινει περισσοτερο στις ειρωνιες και την κοροιδια για το pc gaming.
    Σε ενοχλεί που δεν μπορείς να μας αποκαλέσεις "άκυρους κονσολάδες" και εδώ έτσι?

    Λογικό - δεν έχεις backing τον κολλητό σου εδώ.

    Δάσκαλε που δίδασκες ...

    Μια χαρά το σεβόμαστε το νήμα και μοιράζουμε και insights.
    Last edited by Sir_Teraflop; 12-11-2019 at 00:39.

  14. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (12-11-2019)

  15. #90
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Υπαρχει αλλο θεμα για pc vs console http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...Console-Debate

    Δεν νομιζω ο συμφορουμιτης Wolfrathma να ανοιξε το θεμα αυτο για να καταντησει Pc vs consoles,με την ζυγαρια να πηγαινει περισσοτερο στις ειρωνιες και την κοροιδια για το pc gaming.
    Εγω ένα βιντεακι για το star citizen ανεβασα.Αποκλειστικο των υπολογιστων δεν είναι αυτό?Και στην τελικη με αυτά τα χαλια που παιζουν το τελευταιο καιρο με τα πορτς στην pc gaming σκηνη(βλεπε red dead redemption 2) να μην τα σχολιασουμε δηλαδη?

  16. The Following 3 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    DJTaurus (12-11-2019),Sir_Teraflop (12-11-2019)

  17. #91
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω ένα βιντεακι για το star citizen ανεβασα.Αποκλειστικο των υπολογιστων δεν είναι αυτό?Και στην τελικη με αυτά τα χαλια που παιζουν το τελευταιο καιρο με τα πορτς στην pc gaming σκηνη(βλεπε red dead redemption 2) να μην τα σχολιασουμε δηλαδη?
    Ενοχλείται κατά περίπτωση.

    Last edited by Sir_Teraflop; 12-11-2019 at 01:21.

  18. #92

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω ένα βιντεακι για το star citizen ανεβασα.Αποκλειστικο των υπολογιστων δεν είναι αυτό?Και στην τελικη με αυτά τα χαλια που παιζουν το τελευταιο καιρο με τα πορτς στην pc gaming σκηνη(βλεπε red dead redemption 2) να μην τα σχολιασουμε δηλαδη?
    Το σχολιο μου προφανως δεν πηγαινε στο δικο σου σχολιο.
    Ο συμφορουμιτης Wolf αν δεν κανω λαθος(αν κανω ας με διορθωσει)ανοιξε το εδω θεμα πιο πολυ για να μπορουν να ανταλλαζουν κυριως αποψεις οι κατοχοι της πλατφορμας του τιτλου,κοινως οι pc gamers ετσι δεν ειναι?Ε εγω απο τα πιο πισω σχολια,μονο αυτο δεν βλεπω να γινεται,εξου και το σχολιο μου.

  19. #93

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post

    Σε ενοχλεί που δεν μπορείς να μας αποκαλέσεις "άκυρους κονσολάδες" και εδώ έτσι?

    Λογικό - δεν έχεις backing τον κολλητό σου εδώ.

    Δάσκαλε που δίδασκες ...

    Μια χαρά το σεβόμαστε το νήμα και μοιράζουμε και insights.
    Και για τις πιο πανω εικονες,γιατι δεν αναφερεις και τα αρχικα σου σχολια για να ειναι η εικονα πιο ολοκληρωμενη.
    Μπηκες στο διπλα θεμα του γειτονικου forum που αφορα το Red Dead για το pc,και την ιδια ωρα που πολλοι κατοχοι της κονσολας ειχαν θεματα με το πως να παιξουν το παιχνιδι που αγορασαν,πεταχτηκες και εσυ ο αθωος(παντα)και εγραψες οτι ειναι αστειο που το παιχνιδι τρεχει οκ στο Xbox One X,ενω στο pc εχει παρα πολλα προβληματα.
    Ουτε ανεφερες κατι για να βοηθησεις τους αλλους που εχουν θεματα αποδοσης,ουτε ανεφερες κατι για το ιδιο το παιχνιδι.

    Κατα τα αλλα ναι ειπαμε εγω εχω κολλημα,επειδη οπως ανεφερα και στο σχολιο μου τετοιου ειδους τοποθετησεις την ωρα που οι αλλοι προσπαθουν να παιξουν το παιχνιδι,δεν βοηθανε πουθενα και κακως γραφονται.

    Τελο θα αναφερω σε forum με τιτλο ps4forums τους αλλους ακυρους κονσολαδες,την ιδια στιγμη που περαν απο pc εχω και κονσολες?Για ποιο λογο?
    Ασε που σου εχω πει ποσες φορες οτι οι ιδιες οι πλατφορμες δεν με ενδιαφερουν,παρα μονο τα ιδια τα παιχνιδια αυτα καθαυτα,αλλα εσυ εκει δεν λες να καταλαβεις....

    Αυτο που εγραψα πιο πισω ειναι οτι στο παρον θεμα(οπως πχ και σε αυτο της nintendo)ειναι λογικο να σχολιαζουν πιο πολυ αυτοι που παιζουν σε pc(pc exclusives ή multiplatform παιχνιδια) ή που (οπως και ο Αποστολης που ανοιξε το θεμα)σκεφτονται περαν απο κονσολα να φτιαξουν και pc και μπορει να θελουν να ρωτησουν καποια πραγματα.
    Last edited by Fulgore; 12-11-2019 at 02:16.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    BigBOSS (12-11-2019),DJTaurus (12-11-2019)

  21. #94
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Το Star Citizen είναι απλά απόδειξη της απαξίωσης του PC από τους Publisher. Όχι τίποτα άλλο αλλά θα βάλει και αυτό στο τέλος την φτυαριά του..
    Μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην πεις.

    Εντάξει εχουμε καταλάβει πως ότι και να παρουσιάσει το SC/Squadron42 απο αυτά που περιγράφει το Digital Foundry στο σχετικο βιντεο μέχρι το εντυπωσιακό περσινο τρειλερ σε γραφικά και voice overs πασιγνωστων ηθοποιών στο single player Squadron42, θα υπάρχουν άτομα που θα κλείνουν τα μάτια και θα κάνουν απλώς ισοπεδωτική κριτική επειδή απλά και μόνο δεν πρόκειται για console exclusive που αν ήταν να έβλεπες τεμενάδες που θα έκαναν και θα το έβγαζαν υπέρ έπος, ψέματα λέω;

    Το Crysis του 2007, τα Half Life 2 και Doom του 2004 ή το Half Life του 1997 να παρουσίαζες εκείνη την εποχή σε τέτοια άτομα θα σου έλεγαν πως δεν πρόκειται για κάτι εντυπωσιακό.

    Επίσης όπως είπε και ο Fulgore το συγκεκριμένο νήμα ανοίχτηκε για να μιλάμε για pc hardware και παιχνίδια στο pc, να βοηθήσουμε κάποιον εάν ρωτήσει κάτι και όχι για να πέφτει κράξιμο στο άχρηστο pc gaming επειδή η ροκσταρ δεν προσέφερε το καλύτερο port, ούτε για να κάνουμε ειρωνείες και ισοπεδωτική κριτική. Φιλικά πάντα.

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εγω ένα βιντεακι για το star citizen ανεβασα.Αποκλειστικο των υπολογιστων δεν είναι αυτό?Και στην τελικη με αυτά τα χαλια που παιζουν το τελευταιο καιρο με τα πορτς στην pc gaming σκηνη(βλεπε red dead redemption 2) να μην τα σχολιασουμε δηλαδη?
    Aυτο που λες ειναι ένας απο τους μεγαλύτερους μύθους στο gaming αυτη τη στιγμή, σε οτι έχω παίξει τελευταία απο Shekiro, Elex, Resident Evil Remake έως Devil May Cry 5, Divinity Original Sin 2, Total War Three Kingdoms, Destiny 2, Gears of War 5 και τόσα αλλα, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα, πετάνε στο pc οπως βλέπω πετάει και το Shenmue 3 σε καρτες γραφικών 3.5 ετών (σαν την δικιά μου).
    Last edited by BigBOSS; 12-11-2019 at 10:56.

  22. #95
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Επίσης όπως είπε και ο Fulgore το συγκεκριμένο νήμα ανοίχτηκε για να μιλάμε για pc hardware και παιχνίδια στο pc, να βοηθήσουμε κάποιον εάν ρωτήσει κάτι και όχι για να πέφτει κράξιμο στο άχρηστο pc gaming επειδή η ροκσταρ δεν προσέφερε το καλύτερο port, ούτε για να κάνουμε ειρωνείες και ισοπεδωτική κριτική. Φιλικά πάντα.
    Συμφωνώ.
    Και αφού είμαστε σε ps φόρουμ, πιο σωστό το βλέπω να μην ασχολούμαι -να γράψω επί προσωπικού- με την 2080ti αλλά με την rx570 που ακόμα κρατάει. Αντίστοιχα και με άλλα κομμάτια. Αν μή τι άλλο, τουλάχιστον να είμαστε σε "συμβατά" οικονομικά μεγέθη και να έχει νόημα η κουβέντα, γιατί αλλιώς..

  23. #96
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    [...]
    Επίσης όπως είπε και ο Fulgore το συγκεκριμένο νήμα ανοίχτηκε για να μιλάμε για pc hardware και παιχνίδια στο pc, να βοηθήσουμε κάποιον εάν ρωτήσει κάτι και όχι για να πέφτει κράξιμο στο άχρηστο pc gaming επειδή η ροκσταρ δεν προσέφερε το καλύτερο port, ούτε για να κάνουμε ειρωνείες και ισοπεδωτική κριτική. Φιλικά πάντα.
    [...].
    Μήπως τότε (προτείνω / δεν επιβάλλω) να αλλάξεις το όνομα του νήματος με πιο αντιπροσωπευτική ονομασία σχετική με τα bold, γιατί αυτή που έχει "PC Gaming The Master Race"........προκαλεί έντονα, και το βλέπω απόλυτα φυσιολογικό να έχουν δημιουργηθεί απαξιώσεις-εντάσεις;

    Ε, μην τρελαθούμε κιόλας: σε PS4 forum έχουμε θρεντ Master Race.
    Αν μόνο εγώ το βλέπω όχι απλώς άτοπο, αλλά λίαν προκλητικό (flaming με την καλημέρα), τότε οκ πάω πάσο είμαι από άλλο Γαλαξία!

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (12-11-2019)

  25. #97
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αλλαξα τον τιτλο, αν και δεν νομιζω με αυτο να σταματησουν οι συγκρισεις τα πειραγματα και οι προκλησεις. Βασικα χωρις αυτα νομιζω οτι το θρεντ θα εχει κινηση της ταξης 1 σελιδα το χρονο, κατι τετοιο.

  26. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-11-2019)

  27. #98
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    NVIDIA Introducing Ampere in March 2020 & Releasing RTX 3080 in June, Analyst Indicates

    https://wccftech.com/nvidia-introduc...yst-indicates/

    Ο Πέτσινος (Jensen Huang) θα παρουσιάσει εντελώς νέα αρχιτεκτονική τον Μάρτιο με την ολοκαινουργια σειρά RTX 30XX (7nm), με νέα τερατακια οπως οι RTX 3080, RTX 3070.
    Last edited by BigBOSS; 12-11-2019 at 14:25.

  28. #99
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αλλαξα τον τιτλο, αν και δεν νομιζω με αυτο να σταματησουν οι συγκρισεις τα πειραγματα και οι προκλησεις. Βασικα χωρις αυτα νομιζω οτι το θρεντ θα εχει κινηση της ταξης 1 σελιδα το χρονο, κατι τετοιο.
    Άριστη αλλαγή. (δεν το λέω ειρωνικά, αλλά κυριολεκτώ!)

    Από εκεί και πέρα (πειράγματα-προκλήσεις), δεν έχω να πω κάτι, ο χρόνος θα δείξει. Μακάρι να διατηρηθεί κόσμιο το επίπεδο (από όλες τις μεριές / συμπεριλαμβάνω τον εαυτό μου).

  29. #100

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Συμφωνώ.
    Και αφού είμαστε σε ps φόρουμ, πιο σωστό το βλέπω να μην ασχολούμαι -να γράψω επί προσωπικού- με την 2080ti αλλά με την rx570 που ακόμα κρατάει. Αντίστοιχα και με άλλα κομμάτια. Αν μή τι άλλο, τουλάχιστον να είμαστε σε "συμβατά" οικονομικά μεγέθη και να έχει νόημα η κουβέντα, γιατί αλλιώς..
    Οπως ειναι και το πιο λογικο γιατι η πλειοψηφια του κοσμου δεν εχει τοσο ακριβες καρτες και ουτε γενικα εχει τοσο ακριβα συστηματα υπολογιστων για να τους αποσχολουν πως αποδιδουν καρτες των 1000ευρω.
    Περυσι ειδικα στο Black Friday η εν λογω καρτα εγινε αναρπαστη απο μεγαλη αλυσιδα που την ειχε βαλει σε προσφορα μαζι με 2 παιχνιδια στα 160περιπου ευρω.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    με αυτά τα χαλια που παιζουν το τελευταιο καιρο με τα πορτς στην pc gaming σκηνη(βλεπε red dead redemption 2) να μην τα σχολιασουμε δηλαδη?
    Ποιο ειναι το τελευταιο παιχνιδι στο οποιο επαιξες στο Pc και ειδες αυτα τα χαλια?
    Προσωπικα μονο στο Batman Arkham Knight πετυχα αναλογα σκηνικα με το Red Dead τωρα απο πλευρας κρασαρισματος,και για αυτο το παιχνιδι τοτε η Warner ειχε δωσει μαζικες επιστροφες χρηματων σε οποιον ηθελε.
    Σε επιπεδο performance πετυχα χειροτερο σκηνικο στο Gears of War Ultimate edition,το οποιο δυστηχως μεχρι και σημερα παραμενει broken στο κομματι της αποδοσης αν και κυκλοφορια του 2015.

Page 5 of 69 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •