Page 68 of 77 FirstFirst ... 1858646566676869707172 ... LastLast
Results 1,341 to 1,360 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1341
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καλημέρα!
    Εχθές το βράδυ τελείωσα το Chapter 6. Γενικά ο,τι και να πω για το παιχνίδι είναι λίγο!
    Ναι είναι αργό, ναι έχει απαρχαιωμένο χειρισμό, ναι εισαγωγή χωρίς δράση. Προσωπικά δεν με πείραξε τίποτα από όλα αυτά και από το πρώτο λεπτό ήμουνα μέσα στον κόσμο και την φιλοσοφία του παιχνιδιού. Καταλαβαίνω όμως όσους τους αποθάρρυνε.
    Βέβαια σε όποιον άρεσε το πρώτο RDR δεν γίνεται να μην μαγευτεί με το RDR2, απλά δεν γίνεται!
    Το παιχνίδι είναι φανταστικό σε όλους του τους τομείς!
    Spoiler!

    Όσο αφορά το epilogue
    Spoiler!

    Πραγματικά φέτος μπορώ να πω πως όντως έπαιξα πάρα πολύ καλά παιχνίδια και δύσκολα θα μπορούσα να ξεχωρίσω κάποιο για game of the year.
    Το κάθε ένα είχε πραγματικά κάτι να δώσει (ακόμα και το Spiderman που είναι το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έπαιξα φέτος)
    Σαν ερμηνείες όμως νομίζω κερδίζει το RDR αν και εκεί υπάρχει ντέρμπι με το GOW.
    Με αυτά που διάβαζα στην αρχή φοβόμουν πως θα είναι το RDR, τελικά είναι μια παιχνιδάρα και μισή που έχω απολαύσει κάθε δευτερόλεπτο που έχω παίξει μέχρι τώρα.
    Έχω κάνει τόσες αποστολές και δεν μπορώ να πω πως έχω κάνει μια ίδια. Κάθε αποστολή είναι και διαφορετική. Πραγματικό επίτευγμα αυτό.
    Πραγματικά χαίρομαι που έπαιξα ένα τέτοιο παιχνίδι.
    Spoiler!

  2. The Following 6 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (08-02-2019),chronohill (13-02-2019),Giannis1979 (08-02-2019),Kane (08-02-2019),toninio (09-02-2019),Valkyre (08-02-2019)

  3. #1342

    Default

    Άσχετο, αλλά γιατί δεν με αφήνει ποτέ να πατήσω Thanks στο πρώτο πόστ κάθε σελίδας;
    Fulgore, δεν διαφωνώ. Και εννοείται ποτέ ένα παιχνίδι δεν θα αρέσει σε όλους. Καμιά φορά είναι και θέμα "timing", δηλ μου χει τυχει να βαρεθώ ένα παιχνίδι μία δεδομένη στιγμή κι αργότερα να το αναζητήσω και τερματίζοντάς το να λέω τι βλάκας ήμουν τότε.
    Μετά από άλλες 7-8 ώρες παιχνιδιού, μπορώ να πω ότι σιγά σιγά μου κινεί περισσότερο το ενδιαφέρον. Παίζοντας βλέπεις και διάφορα ωραία σκηνικά που γίνονται, δηλ. σήμερα ας πούμε δεν βαριέμαι να το βάλω, αλλά έχω το ενδιαφέρον να παίξω. Όχι στο βαθμό που θα ήθελα ακόμα, αλλά κάτι πάει να γίνει.
    Ο κόσμος του παιχνιδιού είναι πανέμορφος και οι αλλαγές καιρού, με βροχή, αέρα, σκόνη, ομίχλη είναι τρομερές. Η νύχτα στο RDR2 είναι μαγεία. Εκεί όμως που έχουν δώσει ρεσιτάλ είναι στον ήχο. Γενικά στον ήχο, δηλ. ομιλίες, διάλογοι, ήχος περιβάλλοντος κλπ. Νομίζεις ότι είσαι εκεί. Η ποιοτική δουλειά που έχει πέσει σε κάποιους τομείς είναι αναμφισβήτητη.

  4. #1343
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Μπηκα πολυ προβληματισμενος και θα ελεγα και με μια "αρνητικη" σταση απο τα προβληματα που διαβαζα στην αρχη για το παιχνιδι. Για τον χειρισμο, για τα προβληματα με το HDR, με την αποδοση σε σημεια, με το loot, με ...παιδια ειμαι μονο chapter 2 δεν εχω κανει πολλα αλλα ΤΙ ΜΑΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ?Ζεχνει ποιοτητα και φροντιδα αυτο το παιχνιδι. Τι απαράμιλλη ομορφιά ειναι αυτη?Τι ωραιο δεσιμο με τους χαρακτηρες(ηδη)?
    Ειχα καταλαβει οτι ειχαν εμπλουτισει το παιχνιδι με survival στοιχεια,επιβεβαιωσα τις θεωριες μου και κανανε πολυ καλα και με ωραιο τροπο...χωρις να σε αναγκαζουν στο βαζουν ετσι ωστε να νιωσεις ακομα πιο πολυ στο πετσι σου την αγρια δυση...μπραβο για αυτην την προσθηκη..
    Δεν ξερω ελεγα οτι το GoW ειναι ξεκαθαρα goty 2018 αλλα αν συνεχισει ετσι, ο αρθουρ θα τον φαει λαχανο τον Κρατος οσο αστειο και να ακουγεται αυτο!
    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Kane (11-02-2019),mihalis13 (11-02-2019)

  6. #1344
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εχθές είδα τίτλους τέλους μετά από 57 ώρες και 85% completion σύμφωνα με το companion app του RDR2.
    Προσωπικά νόμιζα πως έχω παίξει 80 ώρες περίπου.
    Πραγματικά είναι κορυφαίο παιχνίδι στο είδος του.
    Spoiler για το τέλος.
    Όπως πολύ σωστά είπε ο Val.
    Spoiler!


    Επίσης ένα άλλο που μου άρεσε στο RDR2 ήταν το πόσο καλά φτιαγμένος ήταν ο κόσμος του. Πέρναγα από ένα σημείο 2η-3η φορά και το θυμόμουν.
    Θυμόμουν το τάδε σπίτι, έναν τυχαίο λόφο γενικά πραγματικά ήξερα πάντα σε πιο σημείο του χάρτη βρισκόμουν. Είχα μάθει τον κόσμο του και γενικά δεν είμαι κανένας που τα μαθαίνει εύκολα αυτά.
    Αυτό δεν μου συμβαίνει συχνά με Open world games, νομίζω από το Witcher έχει να μου συμβεί τόσο έντονα
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (11-02-2019)

  8. #1345

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εχθές είδα τίτλους τέλους μετά από 57 ώρες και 85% completion σύμφωνα με το companion app του RDR2.
    Προσωπικά νόμιζα πως έχω παίξει 80 ώρες περίπου.
    Πραγματικά είναι κορυφαίο παιχνίδι στο είδος του.
    Spoiler για το τέλος.
    Όπως πολύ σωστά είπε ο Val.
    Spoiler!


    Επίσης ένα άλλο που μου άρεσε στο RDR2 ήταν το πόσο καλά φτιαγμένος ήταν ο κόσμος του. Πέρναγα από ένα σημείο 2η-3η φορά και το θυμόμουν.
    Θυμόμουν το τάδε σπίτι, έναν τυχαίο λόφο γενικά πραγματικά ήξερα πάντα σε πιο σημείο του χάρτη βρισκόμουν. Είχα μάθει τον κόσμο του και γενικά δεν είμαι κανένας που τα μαθαίνει εύκολα αυτά.
    Αυτό δεν μου συμβαίνει συχνά με Open world games, νομίζω από το Witcher έχει να μου συμβεί τόσο έντονα
    Μόνο που σε σχέση με το Witcher αυτό εδώ είναι παιχνιδάκι. Της πλάκας survival στοιχεία ,της πλάκας shooting ,της πλάκας ιστορία. Το σώζει ο πανέμορφος κόσμος που κ αυτό χάνεται μετά από τις 60 ώρες θεωρώ. Στο Witcher 200+ ώρες κ ακόμα κάτι θα έβρισκες.

  9. #1346
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Μόνο που σε σχέση με το Witcher αυτό εδώ είναι παιχνιδάκι. Της πλάκας survival στοιχεία ,της πλάκας shooting ,της πλάκας ιστορία. Το σώζει ο πανέμορφος κόσμος που κ αυτό χάνεται μετά από τις 60 ώρες θεωρώ. Στο Witcher 200+ ώρες κ ακόμα κάτι θα έβρισκες.
    Καθόλου της πλάκας. Και εδώ όσο ψάχνεις όλο και κάτι θα βρίσκεις.
    Δεκτον να μην σου άρεσε σαν παιχνίδι, μιας και δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους.
    Δεν θα μπω στη σύγκριση με Witcher γιατί είναι διαφορετικά παιχνίδια, με το μόνο κοινό τους πως είναι open world.
    Κατα αλλά κορυφαία παιχνίδια και τα δυο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  10. #1347

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Καθόλου της πλάκας. Και εδώ όσο ψάχνεις όλο και κάτι θα βρίσκεις.
    Δεκτον να μην σου άρεσε σαν παιχνίδι, μιας και δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους.
    Δεν θα μπω στη σύγκριση με Witcher γιατί είναι διαφορετικά παιχνίδια, με το μόνο κοινό τους πως είναι open world.
    Κατα αλλά κορυφαία παιχνίδια και τα δυο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε. Που δεν μου άρεσε . Το παιχνίδι είναι ο ορισμός του overated. Συγκρίνω με το Witcher γτ είναι παιχνιδαρα. Αυτό το παρουσιάζουν σαν παιχνιδαρα ενώ δεν είναι. Τα έχουμε δει όλα αυτά που έδειξε. Το να μου βάζουν survival στοιχεία απλά για να υπάρχουν δεν μου λέει κάτι. Τα γραφικά είπαμε φεύγουν ούτως η άλλως. Οπότε τι μένει? Story line κ gameplay. Ε εκει το ένα πιάνει 10 το άλλο 3. Αν το είχε βγάλει άλλη εταιρία με λίγο χειρότερα γραφικά ούτε το 1/3 από πωλήσεις δεν θα έκανε .

  11. #1348
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε. Που δεν μου άρεσε . Το παιχνίδι είναι ο ορισμός του overated. Συγκρίνω με το Witcher γτ είναι παιχνιδαρα. Αυτό το παρουσιάζουν σαν παιχνιδαρα ενώ δεν είναι. Τα έχουμε δει όλα αυτά που έδειξε. Το να μου βάζουν survival στοιχεία απλά για να υπάρχουν δεν μου λέει κάτι. Τα γραφικά είπαμε φεύγουν ούτως η άλλως. Οπότε τι μένει? Story line κ gameplay. Ε εκει το ένα πιάνει 10 το άλλο 3. Αν το είχε βγάλει άλλη εταιρία με λίγο χειρότερα γραφικά ούτε το 1/3 από πωλήσεις δεν θα έκανε .
    Είναι παιχνιδάρα και το Witcher και το RDR2 και το GOW και το The Last Of Us και το Detroit και πόσα αλλά παιχνίδια.
    Το ότι εσυ δεν το θεωρείς παιχνιδάρα είναι προσωπική σου άποψη και σεβαστή. Είπαμε δεν γίνεται όλα τα παιχνίδια να αρέσουν σε όλους.
    Για εμένα είναι παιχνιδάρα και το Spider-Man, για κάποιον είναι ένα μέτριο open world map cleaner.
    Καθόλου overrated για μένα.
    Για κάποιον άλλον μπορεί να είναι το Witcher overrated.
    Εσένα δεν σου άρεσε το RDR2 (φαίνεται και τα προηγούμενα σου ποστ) και καλώς δεν σου άρεσε.
    Για εμένα πραγματικά είναι από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (11-02-2019),PDS (11-02-2019)

  13. #1349
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Δεν είναι ότι δεν μου άρεσε. Που δεν μου άρεσε . Το παιχνίδι είναι ο ορισμός του overated. Συγκρίνω με το Witcher γτ είναι παιχνιδαρα. Αυτό το παρουσιάζουν σαν παιχνιδαρα ενώ δεν είναι. Τα έχουμε δει όλα αυτά που έδειξε. Το να μου βάζουν survival στοιχεία απλά για να υπάρχουν δεν μου λέει κάτι. Τα γραφικά είπαμε φεύγουν ούτως η άλλως. Οπότε τι μένει? Story line κ gameplay. Ε εκει το ένα πιάνει 10 το άλλο 3. Αν το είχε βγάλει άλλη εταιρία με λίγο χειρότερα γραφικά ούτε το 1/3 από πωλήσεις δεν θα έκανε .
    Παιχνιδαρα και για μενα το Witcher 3 αλλα το combat system του ηταν για τα μπαζα και ο χειρισμος προβληματικος σε πολλα σημεια του (αποψη μου). Βασικα το W3 και το RDR2 μοιραζονται ενα κοινο για εμενα: και τα 2 προσφεραν εκπληκτικους κοσμους, χαρακτηρες και ιστορια, αλλα ταυτοχρονα και τα 2 ειχαν σοβαρα θεματα χειρισμου και το gameplay τους χωλαινε σε πολλα σημεια.

    Και τα 2 τα εβγαλα GOTY τις χρονιες που βγηκαν.

  14. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (11-02-2019)

  15. #1350

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Είναι παιχνιδάρα και το Witcher και το RDR2 και το GOW και το The Last Of Us και το Detroit και πόσα αλλά παιχνίδια.
    Το ότι εσυ δεν το θεωρείς παιχνιδάρα είναι προσωπική σου άποψη και σεβαστή. Είπαμε δεν γίνεται όλα τα παιχνίδια να αρέσουν σε όλους.
    Για εμένα είναι παιχνιδάρα και το Spider-Man, για κάποιον είναι ένα μέτριο open world map cleaner.
    Καθόλου overrated για μένα.
    Για κάποιον άλλον μπορεί να είναι το Witcher overrated.
    Εσένα δεν σου άρεσε το RDR2 (φαίνεται και τα προηγούμενα σου ποστ) και καλώς δεν σου άρεσε.
    Για εμένα πραγματικά είναι από τα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν φαίνεται απλά από προηγούμενα ποστ. Σου το είπα κ σε προηγούμο μνμ. Το Spiderman είναι ένα παιχνίδι του 7-8. Το ξέρουμε. Όσο κ να σου σου αρέσει εσένα είναι για 8 κ κάτω. Για σένα μπορεί να είναι κ 10. Δεκτό. Εγώ δεν πάω να σου αλλάξω γνώμη. Εξηγώ γτ δεν είναι παιχνίδι του 10 για μένα. Κ εγώ hype έφαγα κ το πήρα πρώτη μέρα το rdr, δεν είναι ότι δεν το έχω πάρει κ τα βγάζω από το μυαλό μου. Μπορεί να υπάρχει υποκειμενικότητα αλλα θεωρώ ότι μπορούμε να είμαστε κ αντικειμενικοί ως ένα βαθμό.

  16. #1351
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άκου με βαθμολογίες δεν ασχολούμαι. Να κάθομαι να σκέφτομαι τι βαθμό θα βάλω σε ένα παιχνίδι που παίζω.
    Δεν είμαι reviewer.
    Για εμένα είναι εμπειρίες. Ε στο RDR πέρασα γαμάτα όσο έπαιζα και δεν χόρταινα.
    Εσύ μπορεί να μην πέρασες.
    Αντίθετα ένας στο Witcher (το οποίο είναι παιχνιδάρα και πέρασα 160-170 ώρες στον κόσμο του) να σου πει πως έχει 100 προβλήματα.
    Για εσένα δεν είναι το RDR2 παιχνιδάρα και πολύ καλά κάνεις.
    Το γιατί σε κάθε post σου πρέπει να το αναφέρεις δεν το καταλαβαίνω.
    Αντικειμενικά το RDR2 ανήκει στα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς.
    Spoiler!

  17. #1352

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιχνιδαρα και για μενα το Witcher 3 αλλα το combat system του ηταν για τα μπαζα και ο χειρισμος προβληματικος σε πολλα σημεια του (αποψη μου). Βασικα το W3 και το RDR2 μοιραζονται ενα κοινο για εμενα: και τα 2 προσφεραν εκπληκτικους κοσμους, χαρακτηρες και ιστορια, αλλα ταυτοχρονα και τα 2 ειχαν σοβαρα θεματα χειρισμου και το gameplay τους χωλαινε σε πολλα σημεια.

    Και τα 2 τα εβγαλα GOTY τις χρονιες που βγηκαν.
    Δεν ήταν κ για τα μπάζα. Δεν ήταν κάτι σούπερ αλλά την δουλειά του θεωρώ την έκανε. Εκεί όμως είχες 100 ιστορίες. Εδώ έχεις μια κ είναι generic. Η μία είναι εταιρία μικρή η άλλη είναι κολοσσός. Στο rdr θεωρώ ότι έχει πέσει πολύ δουλειά σε λάθους τομείς.

  18. #1353
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για μένα είναι τελείως λάθος να συγκρινουμε το Witcher με το RDR2.
    Δυο εντελώς διαφορετικά παιχνίδια.
    Δεν βγαίνει και κανένα νόημα από αυτή τη σύγκριση.

    Spoiler!

  19. #1354

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Άκου με βαθμολογίες δεν ασχολούμαι. Να κάθομαι να σκέφτομαι τι βαθμό θα βάλω σε ένα παιχνίδι που παίζω.
    Δεν είμαι reviewer.
    Για εμένα είναι εμπειρίες. Ε στο RDR πέρασα γαμάτα όσο έπαιζα και δεν χόρταινα.
    Εσύ μπορεί να μην πέρασες.
    Αντίθετα ένας στο Witcher (το οποίο είναι παιχνιδάρα και πέρασα 160-170 ώρες στον κόσμο του) να σου πει πως έχει 100 προβλήματα.
    Για εσένα δεν είναι το RDR2 παιχνιδάρα και πολύ καλά κάνεις.
    Το γιατί σε κάθε post σου πρέπει να το αναφέρεις δεν το καταλαβαίνω.
    Αντικειμενικά το RDR2 ανήκει στα καλύτερα παιχνίδια της γενιάς.
    Κουβέντα κάνουμε. Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι.
    Προφανώς έχουμε διαφορετικά γούστα αλλά σου λέω κ μια άλλη οπτική. Εσύ νομίζεις ότι βρήκες την Αμερική με το rdr. Εγώ έχω αντίθετη άποψη κ απλά στην λέω.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Για μένα είναι τελείως λάθος να συγκρινουμε το Witcher με το RDR2.
    Δυο εντελώς διαφορετικά παιχνίδια.
    Δεν βγαίνει και κανένα νόημα από αυτή τη σύγκριση.
    Δεν γίνεται να ήταν κ ίδιο.. Το reskin από το gta που θα το εφαρμόζανε??

  20. #1355
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Κουβέντα κάνουμε. Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι.
    Προφανώς έχουμε διαφορετικά γούστα αλλά σου λέω κ μια άλλη οπτική. Εσύ νομίζεις ότι βρήκες την Αμερική με το rdr. Εγώ έχω αντίθετη άποψη κ απλά στην λέω.
    Δεν νομίζω πως βρήκα την Αμερική και θα προτιμούσα να μην με ειρωνεύεσαι όπως δεν σε ειρωνεύομαι ούτε εγώ.
    Το έχεις γράψει 100 φορές σε αυτό το νήμα πως δεν σου άρεσε το RDR. Το καταλάβαμε, προχώρα.
    Δεν χρειάζεται να πεις 100 φορές πως δεν σου αρέσει. Όταν το γράφεις συνέχεια σημαίνει πως προσπαθείς να πείσεις κάποιον. Τουλάχιστον εγώ έτσι καταλαβαίνω.
    Δεν σου άρεσε, το θεωρείς overrated, γράφεις τι σε χάλασε στο παιχνίδι και τέλος.
    Το να το κράζεις (γιατί αυτό κάνεις) και να το ανάφερεις ως σκάτα δεν νομίζω πως είναι απλώς αντίθετη άποψη.
    Απλά θες να κράξεις το παιχνίδι και να δημιουργήσεις ένταση.
    Εγώ πολύ απλά έγραψα την τελική μου άποψη για το παιχνίδι όπως κάνω σχεδόν πάντα με ένα παιχνίδι που πέρασα καλά μαζί του και να την μοιραστώ εδώ με παιδιά του φόρουμ.
    Ούτε διθυράμβους για το παιχνίδι, ούτε τίποτα.
    Εσύ απλά πιάστηκες που ανέφερα το Witcher, ενώ δεν έκανα καμία σύγκριση για τα 2 παιχνίδια (παρά μόνο στο πόσο τέλεια σχεδιασμένο κόσμο έχουν) και έβγαλες την χολή σου για το RDR2.
    Spoiler!

  21. #1356

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν νομίζω πως βρήκα την Αμερική και θα προτιμούσα να μην με ειρωνεύεσαι όπως δεν σε ειρωνεύομαι ούτε εγώ.
    Το έχεις γράψει 100 φορές σε αυτό το νήμα πως δεν σου άρεσε το RDR. Το καταλάβαμε, προχώρα.
    Δεν χρειάζεται να πεις 100 φορές πως δεν σου αρέσει. Όταν το γράφεις συνέχεια σημαίνει πως προσπαθείς να πείσεις κάποιον. Τουλάχιστον εγώ έτσι καταλαβαίνω.
    Δεν σου άρεσε, το θεωρείς overrated, γράφεις τι σε χάλασε στο παιχνίδι και τέλος.
    Το να το κράζεις (γιατί αυτό κάνεις) και να το ανάφερεις ως σκάτα δεν νομίζω πως είναι απλώς αντίθετη άποψη.
    Απλά θες να κράξεις το παιχνίδι και να δημιουργήσεις ένταση.
    Εγώ πολύ απλά έγραψα την τελική μου άποψη για το παιχνίδι όπως κάνω σχεδόν πάντα με ένα παιχνίδι που πέρασα καλά μαζί του και να την μοιραστώ εδώ με παιδιά του φόρουμ.
    Ούτε διθυράμβους για το παιχνίδι, ούτε τίποτα.
    Εσύ απλά πιάστηκες που ανέφερα το Witcher, ενώ δεν έκανα καμία σύγκριση για τα 2 παιχνίδια (παρά μόνο στο πόσο τέλεια σχεδιασμένο κόσμο έχουν) και έβγαλες την χολή σου για το RDR2.
    Εσύ έχεις πρόβλημα που σου κράζω την παιχνιδαρα της γενιάς. Κουβέντα κάνουμε ξαναλεω εκτός αν θέλετε να είστε οι 2-3 κ να συμφωνείτε απλά μεταξύ σας κ να βάζετε thanks. Το ότι είναι κορυφαίο παιχνίδι στην γενιά του δεν είναι διθυραμβικο?
    Σκατα δεν είπα ποτέ. Ανευρο ανάλατο ναι. Σκάτα δεν το είπα. Αν εσύ τα παίρνεις έτσι δεν φταίω. Κ που σε ειρωνεύτηκα?
    Δεν είναι χολη . Είναι η άποψη μου. Εσύ καταλαβαίνεις ότι είναι χολη γτ "το παιχνίδι είναι στα καλύτερά της γενιάς" . Έχεις να μου πεις που πρωτοπόρησε το παιχνίδι?
    Last edited by ScaryTerry; 11-02-2019 at 17:39.

  22. #1357
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Αγορίνα γιατί ειρωνεύεσαι;σου μιλάει όμορφα ο val κ κυρίως ο Μιχάλης και εκεί το τροπάριο σου...
    Όπως σου είπε και ο Μιχάλης μας το είπες δεν σαρεσει.τι θέλεις να μας πεις τώρα;και μένα δεν μου άρεσε το detroit και του Μιχάλη του άρεσε πολύ...το έκραξα το αποθέωσε και συνεχίσαμε να λέμε την γνώμη μας.εσυ δεν λες την γνώμη σου.. διατυμπανίζεις το ίδιο πράγμα...άσε μας να το απολαύσουμε και αν θελήσουμε να το κραξουμε θα σας βρούμε μην φοβάσαι...
    Πολύ σωστά είπε ο val.οπως θυμάμαι το witcher 3 είχε κακό gameplay και τόσο σουλουπωσανε με τον καιρό...εγώ το έπαιξα day1 και το απόλαυσα...δεν συγκρίνονται όμως

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  23. #1358

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Αγορίνα γιατί ειρωνεύεσαι;σου μιλάει όμορφα ο val κ κυρίως ο Μιχάλης και εκεί το τροπάριο σου...
    Όπως σου είπε και ο Μιχάλης μας το είπες δεν σαρεσει.τι θέλεις να μας πεις τώρα;και μένα δεν μου άρεσε το detroit και του Μιχάλη του άρεσε πολύ...το έκραξα το αποθέωσε και συνεχίσαμε να λέμε την γνώμη μας.εσυ δεν λες την γνώμη σου.. διατυμπανίζεις το ίδιο πράγμα...άσε μας να το απολαύσουμε και αν θελήσουμε να το κραξουμε θα σας βρούμε μην φοβάσαι...
    Πολύ σωστά είπε ο val.οπως θυμάμαι το witcher 3 είχε κακό gameplay και τόσο σουλουπωσανε με τον καιρό...εγώ το έπαιξα day1 και το απόλαυσα...δεν συγκρίνονται όμως

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλά εσύ ξεκινάς γτ ειρωνευεσαι κ μου λες μετά θα σας βρούμε μετα μην φοβάσαι. Lol. Τι να κάνω που η γνώμη μου δεν συμβαδίζει με την δικιά σας. Εσείς το κάνετε προσωπικό εσείς το παίζετε κ θύματα μετά. Δεν νομίζω ότι έχω ειρωνευτεί κάπου αγορίνα. Όπως εσεις διατυμπανιζετε πόσο παιχνίδαρα είναι γτ δεν αντέχετε και την άλλη άποψη από κάποιον που δεν του άρεσε?

  24. #1359

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Κουβέντα κάνουμε. Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι.
    Την εγραψες την αποψη σου κατι σχολια πιο πισω και απο εκει και περα προσπαθεις να πεισεις τους υπολοιπους(παρολο που αλλα γραφεις παραπανω)οτι το Red Dead δεν ειναι καλο παιχνιδι.
    Αυτο κουβεντα δεν λεγεται και ουτε και ειναι δυνατο να γινει κουβεντα μεταξυ δυο ατομων με τελειως διαφορετικες αποψεις.Ασπρο θα λεει ο ενας μαυρο θα απανταει ο αλλος.

    Και το συνεχιζεις μαλιστα και στο σχολιο περι Spiderman που παλι πας να περασεις το δικο σου.

  25. #1360
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Βρε ούτε εγώ σε ειρωνεύτηκα.τι σου είπα;θα έρθω να σας βρω να το θάψουμε..γιατί το παίρνεις έτσι;εσύ είπες ότι για τον Μιχάλη το παιχνίδι ανακαλύπτει την Αμερική.ειρωνευτηκες;όχι έτσι;
    Όταν θα ξεθυμωσεις που δεν ανταποκρίθηκε στο hype που σου δημιουργήσανε θα δεις ότι τα παιδιά δεν υποστηρίζουν ότι είναι το τέλειο παιχνίδι αλλά ότι τους άγγιξε και ότι ήταν το πιο ξεχωριστό παιχνίδι γιαυτος..ως εκεί..ούτε καλύτερο από εκείνο ούτε από το άλλο...εσύ πρέπει να δεχτείς ότι για πολύ κόσμο είναι απτά καλύτερα παιχνίδια της γενιάς...
    Επίσης να σου πω ότι εγώ είμαι μόνο στην αρχή..μέχρι να το τερματίσω και γω μπορεί να βαρεθω η να ανακαλύψω πολλά ψεγάδια..ως τότε θα δούμε...

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •