Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789
Results 161 to 179 of 179

Thread: Shadow of the Tomb Raider

  1. #161
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν από το προηγούμενο μου άρεσε λίγο περισσότερο, αλλά για μένα τα tomb raider είναι απλά decent παιχνίδια του 6-7.
    Το πρώτο της νέας τριλογίας μου άρεσε γιατί είχε βάλει αυτό το survival στοιχείο αλλά προς το τέλος με έχασε πολύ με το φουλ πιστολίδι. Το Rise και το Shadow για μένα ήταν κατώτερα του πρώτου.
    Γιατί και σαν σενάριο δεν είχαν κάτι ιδιαίτερο να πουν και με κούρασε η διπολική Lara. Δεν γίνεται την μια να μου είσαι γατούλα και μετά να γίνεται Rambo.
    Σαν παιχνίδια πάντως να τα βάλεις να παίξεις χαλαρά 10-12 ώρες σύνολο την κάνουν τη δουλειά τους.
    Επίσης αυτό με τα side missions πολύ ανούσιο και απλά για να προσθέσει λίγες ακόμα ώρες gameplay έκανα 2-3 και είδα πως δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθώ περαιτέρω..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    DJTaurus (18-10-2018)

  3. #162
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τέλος και από εμένα το παιχνίδι. Έχω κάνει σχόλια γενικότερα για τον τίτλο σε προηγούμενα ποστ. Αξίζει γενικότερα να του ρίξετε μια ματιά όταν πέσει η τιμή, αλλά ως εκεί. Από βαθμολογία ένα 7αρακι είναι μια χαρά πιστεύω γιατί από story αστο καλύτερα...

    Πολύ ωραία γραφικά. Εξαιρετικός ο ήχος ειδικά με Atmos (Xbox παίζω). Αλλά όπως έχω πει, δεν έχει απολύτως τίποτα να προσφέρει σαν παιχνίδι.

    Πάρα πολύ ωραίο το κομμάτι της εξερεύνησης γενικότερα όμως. Τα puzzle είναι καταπληκτικά και έξυπνα. Το στοιχείο της δράσης υπάρχει εγώ θα έλεγα και είναι μια χαρά. Ούτε λίγο ούτε πολύ, όσο πρέπει.

    Είμαι στο 90% completion τώρα με περίπου 85-90% από achievements με το πρώτο playthrough. Τα achievements μόνο με τους εχθρούς που πρέπει να σκοτώσεις θέλουν μόνο προσοχή γιατί αν τελειώσεις το παιχνίδι και δεν τα έχεις κάνει, θα πρέπει να ξεκινήσετε νέο παιχνίδι από την αρχή. Έχει και new game + για όσους ενδιαφέρονται.
    Last edited by WolfRathmA; 22-10-2018 at 14:47.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    jper75 (21-10-2018)

  5. #163

    Default

    Απο την στιγμη που ανακοινωσαν με το καλημερα season pass,εννοειται οτι το παιχνιδι αξιζει σε εκπτωση.



    Ουτε το Rise αντικειμενικα αξιζε για 69ευρω day one(η αρχικη εκδοση παντα οταν πρωτο κυκλοφορησε,οχι η anniversary αργοτερα που βγηκε για ps4).

  6. #164

  7. #165

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Απο την στιγμη που ανακοινωσαν με το καλημερα season pass,εννοειται οτι το παιχνιδι αξιζει σε εκπτωση.

    Ουτε το Rise αντικειμενικα αξιζε για 69ευρω day one(η αρχικη εκδοση παντα οταν πρωτο κυκλοφορησε,οχι η anniversary αργοτερα που βγηκε για ps4).
    Και μιας και μιλάτε περί τιμών:
    https://en.ostrog.com/1457/

  8. #166

    Default

    Εχει ξεφυγει η κατασταση κυριολεκτικα. Απειλες στους developers και αρνητικες κριτικες επειδη το παιχνιδι μπηκε σε εκπτωση.

    Εκει φτασαμε...

  9. #167
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Η αληθεια παντως ειναι οτι επεσε παρα πολυ γρηγορα η τιμη του. Δεν θυμαμαι αλλον τιτλο με τοσο εντυπωσιακη πτωση τιμης, σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα απο την ημερα κυκλοφοριας του.

    Στα του τιτλου. Τελειωσα με το 1ο playthought κ ξεκινησα το 2ο στο hard. Μου τη σπαει που δεν εχει skip σε ολους τους διαλογους. Το μαθαμε το story στο 1ο. Απο τη στιγμη που εχει new game+ θα επρεπε να υπηρχε αυτη η επιλογη.
    Last edited by ilias78; 24-10-2018 at 01:16.

    Spoiler!

  10. #168

    Default

    Ουτως ή αλλως η τιμη στο pc συγκεκριμενα(που αναφερει το αρθρο πιο πανω)ηταν αδικαιολογητα ακριβη στα 59.99.Το προηγουμενο Rise θυμαμαι το ειχα παρει day one στα 40ευρω οταν ειχε βγει.

    Αλλα και παλι οι αντιδρασεις ειναι οτι να ναι,ειδικα αν σκεφτουμε οτι και να μην εμπαινε τωρα σε εκπτωση,θα εμπαινε τον επομενο μηνα λογω γιορτων/εκπτωσεων.

    New game+ δεν ξεκινησα η αληθεια ειναι αλλα οντως ετσι οπως το λες ειναι ξενερα,αν και δεν ειναι μεγαλο σε διαρκεια ευτυχως.

  11. #169
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Νομίζω το προηγούμενο έκανε 40€ γιατί είχε βγει μετά από κανένα χρόνο. Και στο ps4 δεν ήταν φουλ τιμή.
    Τον πρώτο χρόνο ήταν Xbox exclusive


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #170

    Default

    Οχι στο pc ειχε βγει μερικες εβδομαδες(Γεναρη 2016) μετα την κυκλοφορια του στο xbox και η παραπανω τιμη που αναφερω ειναι φυσικα κουτατου.
    Εδω και απο σκρουτζ αν και δεν εχει εξελιξη τιμης δυστηχως μεχρι πισω τον Γεναρη του 2016 που ειχε βγει
    https://www.skroutz.gr/s/5035059/Ris...Raider-PC.html

    Για την εκδοση του ps4 εχεις απολυτο δικιο.
    Last edited by Fulgore; 24-10-2018 at 15:21.

  13. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (24-10-2018)

  14. #171
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οκ, λάθος μου τότε, δεν το θυμόμουν καλά τι είχε γίνει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #172
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Οποιος παει για πκατινα θελει γερα νευρα κ υπομονη. Ειναι μεγαλη μαλακια να παιζεις καμια ωρα κ ξαφνικα να χανεις λιγο πριν το camp......

    Spoiler!

  16. #173
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #174
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    ΤΟσο χαλια πηγε εμπορικα?
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  18. #175

    Default

    Λογικα θα περιμεναν παραπανω πωλησεις,βεβαια σε βαθος χρονου που θα πεσει η τιμη του σιγουρα θα ανεβουν(ειδικα οταν βγουν και ολα τα dlc).
    Απο Vgchartz ενα μικρο δειγμα συγκρισης στο περιπου με το Rise

    http://www.vgchartz.com/game/82907/r...e-tomb-raider/
    http://www.vgchartz.com/game/221357/...-raider/cheats

  19. #176
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #177
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλό παιχνίδι και μέχρι εκεί. Όποιος έχει και τις δύο κονσόλες πάντως, θα του πρότεινα να παίξει στο pro και όχι το X που έπαιξα εγώ. Ναι μεν υψηλότερη ανάλυση αλλά αυτό το screen tearing στο xbox μου είχε σπάσει τα νεύρα, απαράδεκτο απλά για τίτλο του 2018.
    Έκτος αν έχει βγει patch που το διορθωσε, δεν το γνωρίζω, το είχα παίξει λίγο καιρό αφότου βγήκε.

  21. #178
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Καλό παιχνίδι και μέχρι εκεί. Όποιος έχει και τις δύο κονσόλες πάντως, θα του πρότεινα να παίξει στο pro και όχι το X που έπαιξα εγώ. Ναι μεν υψηλότερη ανάλυση αλλά αυτό το screen tearing στο xbox μου είχε σπάσει τα νεύρα, απαράδεκτο απλά για τίτλο του 2018.
    Έκτος αν έχει βγει patch που το διορθωσε, δεν το γνωρίζω, το είχα παίξει λίγο καιρό αφότου βγήκε.
    Εγώ δεν αντιμετώπισα κάποιο τέτοιο πρόβλημα πάντως. Το ευχαριστήθηκα το παιχνίδι και εγώ πολύ. Καλό όπως είπες. Ως εκεί. Αξίζει σε κάποια έκπτωση.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #179

    Default

    Τελευταιο dlc που βγαινει σημερα

    https://twitter.com/tombraider/statu...34114431193089

Page 9 of 9 FirstFirst ... 56789

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •