Page 13 of 15 FirstFirst ... 39101112131415 LastLast
Results 241 to 260 of 281

Thread: Headsets for PS4

  1. #241
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Να κανω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο σκραπας με τα του ηχου.Αγορασα τα asus rog strix 7.1 wireless headset και ηθελα να ρωτησω ποια ρυθμιση πρεπει να κανω στο ps4 για να ακουω 7.1 suround?Βλεπω στο audio format priority και εχει 3 επιλογες: Linear pcm,Bitstream dolby και bitstream dts πειραζω κατι απο αυτα η παιζει 7.1 μολις το συνδεσεις?
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  2. #242
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by volyros View Post
    Να κανω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο σκραπας με τα του ηχου.Αγορασα τα asus rog strix 7.1 wireless headset και ηθελα να ρωτησω ποια ρυθμιση πρεπει να κανω στο ps4 για να ακουω 7.1 suround?Βλεπω στο audio format priority και εχει 3 επιλογες: Linear pcm,Bitstream dolby και bitstream dts πειραζω κατι απο αυτα η παιζει 7.1 μολις το συνδεσεις?
    Δε νομιζω οτι παιζουν 7.1 σε ps4 . Δες εδω.

    http://www.ign.com/articles/2017/05/...headset-review

    Spoiler!

  3. #243
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δε νομιζω οτι παιζουν 7.1 σε ps4 . Δες εδω.

    http://www.ign.com/articles/2017/05/...headset-review
    Βρηκα οτι με firmware update παιζει 7.1 σε ps4 αλλα αντε να το κανω τωρα που δεν εχω ιδεα..

    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  4. #244
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by volyros View Post
    Βρηκα οτι με firmware update παιζει 7.1 σε ps4 αλλα αντε να το κανω τωρα που δεν εχω ιδεα..
    Βρες τις οδηγιες και ειναι ευκολο υποθεση 1' . Κατι αντιστοιχο ειχα κανει με τα cloud 2 και παιζουν 7.1 κανονικα.

    Spoiler!

  5. #245
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Βρες τις οδηγιες και ειναι ευκολο υποθεση 1' . Κατι αντιστοιχο ειχα κανει με τα cloud 2 και παιζουν 7.1 κανονικα.
    Τελικα ξαναψαχνοντας το δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται.Κριμα και ειναι πολυ βολικα και ελαφρια στο κεφαλι,καλυπτουν ολο το αυτι και παιζουν δυνατα.αξιζει λετε να τα δωσω για ενα 7.1 headset η να τα κρατησω?τα εχει κανεις αλλος να ξερει κατι παραπανω?
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  6. #246
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by volyros View Post
    Τελικα ξαναψαχνοντας το δεν ειμαι σιγουρος οτι γινεται.Κριμα και ειναι πολυ βολικα και ελαφρια στο κεφαλι,καλυπτουν ολο το αυτι και παιζουν δυνατα.αξιζει λετε να τα δωσω για ενα 7.1 headset η να τα κρατησω?τα εχει κανεις αλλος να ξερει κατι παραπανω?
    Απο προσωπικη εμπειρια με τα cloud 2 Που κανουν 100 ευρω , σου λεω οτι παιζω παντα με 7.1 . Οχι οτι το στερεο δεν ειναι καλο αλλο to virtual surround δανεβαζει επιπεδο τον ηχο.

    Βλεπω οτι τα δικα σου κανουν κοντα στα 200. Μηπως να επαιρνες τα cloud και να σου μεινουν και τα ρεστα? Το λεω μιας και δεν εισαι audiophile δεν ξερω κατα ποσο τα 100 ευρω παραπανω θα "φανουν" στην εμπειρια σου.

    Ητελικη αποφαση ειναι δικη σου.

    Spoiler!

  7. #247
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Απο προσωπικη εμπειρια με τα cloud 2 Που κανουν 100 ευρω , σου λεω οτι παιζω παντα με 7.1 . Οχι οτι το στερεο δεν ειναι καλο αλλο to virtual surround δανεβαζει επιπεδο τον ηχο.

    Βλεπω οτι τα δικα σου κανουν κοντα στα 200. Μηπως να επαιρνες τα cloud και να σου μεινουν και τα ρεστα? Το λεω μιας και δεν εισαι audiophile δεν ξερω κατα ποσο τα 100 ευρω παραπανω θα "φανουν" στην εμπειρια σου.

    Ητελικη αποφαση ειναι δικη σου.
    Αυτα που βλεπεις στα 200 ειναι τα wired 7.1 με πραγματικο suround.Εγω τα πηρα 115 ευρω.Ειδα τοσα βιντεο review και ουτε ενας δεν ανεφερε οτι δεν παιζουν 7.1 στο ps4 !!!Ολοι ελεγαν οτι ηταν συμβατα και οτι επαιζαν τελεια κτλ..Ελεος..
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  8. #248
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by volyros View Post
    Αυτα που βλεπεις στα 200 ειναι τα wired 7.1 με πραγματικο suround.Εγω τα πηρα 115 ευρω.Ειδα τοσα βιντεο review και ουτε ενας δεν ανεφερε οτι δεν παιζουν 7.1 στο ps4 !!!Ολοι ελεγαν οτι ηταν συμβατα και οτι επαιζαν τελεια κτλ..Ελεος..
    Συνηθως τα τεσταρουνε σε Pc. Μονο σε ψιλα γραματα και αν , θα δεις να αναφερουν κονσολες. Και εγω το εψαξα παρα πολυ για να καταληξω στα cloud 2. Αν ειναι καινουρια πηγαιεντα πισω , τι να σου πω , καταλαβαινω το ξενερωμα.

    Spoiler!

  9. #249
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Καλησπερα,
    Δοκίμασα σε PC τα Logitech G633 και έμεινα άφωνος. Είδα ότι μέσω USB συνδέονται και σε PS4.
    Πέρα από τη ποιότητα ήχου θα λειτουργεί κανονικά σε αυτά το surround 7.1 mode ή θα παίζουν μόνο stereo;
    Τα έχει δοκιμάσει κάνεις ή έχει να προτεινει κάτι αντίστοιχο που να παίζει surround σε PS4;

  10. #250
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Συνηθως τα τεσταρουνε σε Pc. Μονο σε ψιλα γραματα και αν , θα δεις να αναφερουν κονσολες. Και εγω το εψαξα παρα πολυ για να καταληξω στα cloud 2. Αν ειναι καινουρια πηγαιεντα πισω , τι να σου πω , καταλαβαινω το ξενερωμα.
    James9 όταν μπορείς ρίξε μια ματιά στο pm που έστειλα

    Sent from my ZTE BLADE A506 using Tapatalk

  11. #251
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχει αποχωρήσει ο james από το φόρουμ κάποιο καιρό τώρα (τουλάχιστον έτσι είχε πει ο ίδιος).

  12. #252
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν έχει σημασία αν συμμετέχει ενεργά ή όχι. Από ό,τι φαίνεται μπήκε αργότερα από το μήνυμα του myst77 λογικά θα το είδε, πιθανόν να απάντησε κιόλας αν το έκρινε σκόπιμο. Επίσης, αντιλαμβάνομαι τον λόγο που το έγραψες αυτό, απλά θα μπορούσες να το είχες κάνει μέσω pm... το ίδιο θα μπορούσα και εγώ πιθανότατα.

  13. #253
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    A, sorry τότε!

    Ο σκοπός μου ήταν μην τσάμπα περίμενε απάντηση ο συνφορουμίτης, καθώς πίστευα ότι όντως αποχώρησε ο james.

  14. #254
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Καλησπέρα,
    θέλω να πάρω headset με γνώμωνα και το 7.1 σε PS4

    Κατέληξα στα Cloud ΙΙ που είναι και δοκιμασμένα σε αυτό αλλα τώρα είδα και τα Razer Thresher 7.1 που υποστηρίζουν 7.1 στη κονσόλα και έχουν και πιστοποίηση Dolby® Headphone για το surround sound. Επισης συνδέεται η οπτική έξοδος της κονσόλας με το USB τους για να περασει απο εκει ο ήχος
    Τα εχει δοκιμασει κανεις; η πιστοποίηση δινει μεγαλύτερη συμβατοτητα/ποιοτητα στο 7.1 σε σχέση με τα cloud 2;

    Ευχαριστώ

  15. #255
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος αν τα παρακάτω ακουστικά έχουν υποστήριξη ασύρματη (ή και 7.1) από το ps4?
    Ούτως ή άλλως έχουν και καλώδιο καρφί, απλά θέλω να ξέρω κ για όλες τις δυνατότητες. Στο παρακάτω LINK μιλάει για υποστήριξη ps4, όμως αυτό δεν είναι καθόλου σαφές. Επίσης όποιος έχει να προσθέσει κάτι σχετικά με την ποιότητα, πολύ ευπρόσδεκτο.
    Προσωπικά τα βλέπω σε εξαιρετική τιμή λόγω της έκπτωσης και μου αρέσει που έχει και bt κ καρφί. Επίσης φαίνεται να έχει πολύ καλές δυνατότητες σε αυτή την τιμή.
    Τι λέτε???

    https://www.plaisio.gr/desktop-lapto...H028000001.htm

    UPDATE

    Βρήκα το παρακάτω, οπότε φαίνεται να συνεργάζονται (με usb) για 7.1. Bt δεν φαίνεται να έχει με το ps4 είτε 2.0 είτε 7.1
    Αν έχει κάποιος άποψη για τα συγκεκριμένα, ευπρόσδεκτη!

    Upgrade Your Headset:
    1. Go to support.creative.com to download the latest firmware with
    PlayStation 4 support for your SB EVO Zx headset.
    2. Connect the headset to a USB port on the PlayStation 4.
    3. The headset is powered on and ready for use.
    4. Adjust the volume level using the volume control on the headset.
    5. You can now enjoy virtual 7.1 channel surround sound with SBX Pro
    Studio technology.
    Last edited by Dimitris_; 20-11-2018 at 02:40.

  16. #256
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Θελω καποια ακουστικα "ψειρες" για gaming σε pc κυριως (καμια φορα μπορει να χρησιμοποιηθουν πανω και στο χειρiστηριο του Ps4). Εχω μεγαλα (της ΣΟΝΥ) αλλα θελω ψειρες λογω ενος προβληματος στα αυτια του μικρου στο σπιτι που μας ειπαν οτι καλο ειναι να αποφευγονται τα μεγαλα.
    Το θεμα ειναι οτι δεν θελω σε 3-4 μηνες να ψαχνει για αλλα επειδη εκοψε το καλωδιο ή απλα διαλυθηκαν, απο την αλλη ομως δεν υπαρχουν και τα απειρα φραγκα...αρα μια vfm λυση με εμφαση στην αντοχη και αξιοπρεπη ηχο θα με βολευε.
    καμμια πρόταση?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  17. #257
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Προσωπικά αν και έχω κάτι οικονομικά on ear της Sony αλλά και κάτι εξαιρετικά της Turtle Beach (7.1 ασύρματα με βάση και ήχο μέσω της οπτικής), συνέχεια χρησιμοποιώ κάτι υπέροχα hands free της Sony που είχα πάρει πριν καμιά 2ετία και βάλε στα 25 ευρώ τότε αν θυμάμαι καλά. Έχουν καλύτερο ήχο από τα αντίστοιχα over ear, δεν ασχολούμαι με μπαταρίες και απώλειες του ασύρματου και έχουν αντέξει αρκετή μικρή κακομεταχείριση (αν και γενικά τα προσέχω όσο μπορώ).

    Τώρα τα παιδιά και τα καλώδια από τα hands free ή τα όποια άλλα ακουστικά είναι πονεμένη ιστορία. Εγώ έχω κλάψει την τελευταία διετία/τριετία καμιά ντουζίνα μικρά και μεγάλα (ποιοτικά) ακουστικά από την δικιά μου από όλες τις μάρκες... ακόμη και αυτά που είχαν "εγγύηση" για την κατασκευή και την αντοχή του καλωδίου τους. Τώρα που έχει πιάσει μία κάποια ηλικία και προσέχει λίγο περισσότερο, δείχνουν να αντέχουν λίγο παραπάνω.

    Γενικά τα hands free ή τα σκέτα ψείρες ακουστικά έχουν και λεπτά καλώδια οπότε είναι μικρότερης αντοχής (ειδικά αν έχει την τάση να τα "παίζει" με τα χέρια όσο τα χρησιμοποιεί). Πάντως αν πάρεις τα ακουστικά από σοβαρό κατάστημα (μεγάλες αλυσίδες Κωτσόβολος, πλαίσιο, public) λογικά θα σου αλλάξουν τα ακουστικά εντός εγγύησης αν έχουν πρόβλημα ήχου, χωρίς όμως να είναι κομμένο/τσακισμένο το καλώδιο ή σπασμένα πλαστικά. Τώρα αν το πιάσει ο μικρός και το δαγκώνει μην έχεις απαιτήσεις ούτε από τα ακουστικά, ούτε από τα καταστήματα (και προσοχή σε αυτό που λέω ότι τα κρατάει και παίζει μαζί τους όσο ακούει κάτι). Τα ακουστικά ψείρες πάντως έχουν πολύ χαμηλές τιμές και θα μπορούσες να δοκιμάσεις σαν πείραμα ένα οικονομικό από μία αξιόλογη εταιρεία με κάποιες καλές κριτικές ώστε ακόμη και αν χαλάσουν γρήγορα να μην κλαις τα λεφτά σου.

    Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να θεωρηθεί από μέρους σου, η λύση BT ακουστικών αποδεκτή για μικρής ηλικίας παιδιά όταν αφορά μικρής διάρκειας χρήση.

  18. #258
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ένα πολύ καλό βίντεο σχετικά με τα surround headsets κτλ, όπου με βρίσκουν απολύτως σύμφωνο. Δείτε και θα καταλάβετε.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #259
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Προσωπικά αν και έχω κάτι οικονομικά on ear της Sony αλλά και κάτι εξαιρετικά της Turtle Beach (7.1 ασύρματα με βάση και ήχο μέσω της οπτικής), συνέχεια χρησιμοποιώ κάτι υπέροχα hands free της Sony που είχα πάρει πριν καμιά 2ετία και βάλε στα 25 ευρώ τότε αν θυμάμαι καλά. Έχουν καλύτερο ήχο από τα αντίστοιχα over ear, δεν ασχολούμαι με μπαταρίες και απώλειες του ασύρματου και έχουν αντέξει αρκετή μικρή κακομεταχείριση (αν και γενικά τα προσέχω όσο μπορώ).

    Τώρα τα παιδιά και τα καλώδια από τα hands free ή τα όποια άλλα ακουστικά είναι πονεμένη ιστορία. Εγώ έχω κλάψει την τελευταία διετία/τριετία καμιά ντουζίνα μικρά και μεγάλα (ποιοτικά) ακουστικά από την δικιά μου από όλες τις μάρκες... ακόμη και αυτά που είχαν "εγγύηση" για την κατασκευή και την αντοχή του καλωδίου τους. Τώρα που έχει πιάσει μία κάποια ηλικία και προσέχει λίγο περισσότερο, δείχνουν να αντέχουν λίγο παραπάνω.

    Γενικά τα hands free ή τα σκέτα ψείρες ακουστικά έχουν και λεπτά καλώδια οπότε είναι μικρότερης αντοχής (ειδικά αν έχει την τάση να τα "παίζει" με τα χέρια όσο τα χρησιμοποιεί). Πάντως αν πάρεις τα ακουστικά από σοβαρό κατάστημα (μεγάλες αλυσίδες Κωτσόβολος, πλαίσιο, public) λογικά θα σου αλλάξουν τα ακουστικά εντός εγγύησης αν έχουν πρόβλημα ήχου, χωρίς όμως να είναι κομμένο/τσακισμένο το καλώδιο ή σπασμένα πλαστικά. Τώρα αν το πιάσει ο μικρός και το δαγκώνει μην έχεις απαιτήσεις ούτε από τα ακουστικά, ούτε από τα καταστήματα (και προσοχή σε αυτό που λέω ότι τα κρατάει και παίζει μαζί τους όσο ακούει κάτι). Τα ακουστικά ψείρες πάντως έχουν πολύ χαμηλές τιμές και θα μπορούσες να δοκιμάσεις σαν πείραμα ένα οικονομικό από μία αξιόλογη εταιρεία με κάποιες καλές κριτικές ώστε ακόμη και αν χαλάσουν γρήγορα να μην κλαις τα λεφτά σου.

    Δεν ξέρω αν θα μπορούσε να θεωρηθεί από μέρους σου, η λύση BT ακουστικών αποδεκτή για μικρής ηλικίας παιδιά όταν αφορά μικρής διάρκειας χρήση.
    O "μικρος" ειναι 14 χρονων....αρα οχι και τοσο μικρος ηλικιακα. Το οτι ομως εχει την ατσουμπαλιά των αγοριων της ηλικιας του και το "ταλεντο" να μπερδεψει τοσο τα καλωδια του handsfree που να μοιαζει εξεπιτηδες....ναι το εχει!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  20. #260

    Default

    Έχει κανείς τα παρακάτω συνδεδεμένα με το ds να γράψει εντυπώσεις? https://www.skroutz.gr/s/12468321/Hy...=HX-HSCL-SR-NA
    Τα έχει το πλαίσιο στα 50 ευρώ, ως και απόψε νομίζω, αλλά δεν ξέρω πόσο καλά θα συνεργαστούν με το ps.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •