Page 37 of 44 FirstFirst ... 27333435363738394041 ... LastLast
Results 721 to 740 of 866

Thread: The PC vs. Console Debate

  1. #721
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    spiro, den ine kako pu exun gini pio casual ta games. se palioteres genies poles fores parataga games epidi ixan provlimata ke idiotropies. tora ine pio vata. den ime tu retro ute anapolo. aloste to accessible den simeni aparetita miosi tis diskolias. xari sto dark souls ke pola retro i diskolia parameni sto trapezi

    ta rpg exun ekselixthi trela. ke to online itan usiastiki proodos. ke to gameplay ke i sxediasi ton games exi ekselixthi. vlepis akoma ke se indie games oti ine pio olokliromena apo oti kapia full games palias genias

    to mono parapono ine oti exun xathi apo to proskinio ta pratform games. den pezi piotiko platform stin agora pia. ola exun gini pio sovara ke gia enilikes mono

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν διαφωνω με αυτο. Οσο μεγαλωνει η βιομηχανια κερδοσκοποι και φαινομενα αισχροκερδιας θα υπαρχουν οπως γινεται με ολα. Στο χερι του gamer ειναι να επιλεξει να μην αγορασει κατι που θεωρει οτι ειναι κοροιδια. Παραγωγες οπως GTA, Mass Effect , Witcher δεν γινεται να υπαρξουν εαν η βιομηχανια των games δεν αναπτυσσεται και μεγαλωνει, δηλαδη κυριως λογω των κονσολων. Το κοστος παραγωγης και οι απαιτησεις των χρηστων εχουν γινει πολυ μεγαλες και το multiplatform developing εχει γινει μονοδρομος στις συντριπτικες περιπτωσεις εκτος οταν μεγαλοι publishers οπως η Σονυ και η ΜΣ αναλαμβανουν να χρηματοδοτησουν την παραγωγη. Κατι που δεν μπορει να κανει καποιος για το PC γιατι εκτος ολων οσων αναφεραμε εκει το σημαντικο θεμα ειναι ο εμφυλιος πολεμος των αριθμολαγνων με την nvidia και την AMD να πλακωνονται στα benchmarks για προιοντα τα οποια ποτε δεν θα αξιοποιηθουν... ασε που ο ενας σαμποταρει τον αλλο με τα exclusive graphics effects και λοιπα, αναλογα την καρτα...
    distixos omos den ine sto xeri tu gamer na vri game tis prokopis xoris microtransactions. exun bi pantu. sta online sta offline. akomka ke sta rpg tha ta vazun se ligo. to dragon age exis sto online ke den exi sto offline. to diablo ixe

    ke an pis, ego pezo offline dragon age mono exis xasi to pexnidi. i bioware tha vgali ke apo sena pu den thes microtransactions giati pezis off ke apo ton alo pu theli. opote tha to sinexisi ke tha to epketini. agnosto pos asxima
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  2. #722

    Default

    Ο ένας παίζει η γιαγιά του και ο κάθε άσχετος ο άλλος τον πειράζει που απευθύνονται σε όλους θα τρελαθώ κυρία μου για παιχνίδια μιλάμε ή για τη λέσχη Μπίλντερμπεργκ πείτε μου σας παρακαλώ.

    Σοβαρός gamer δεν ξέρω αν είμαι αλλά από τη δεκαετία του 70 μέχρι σήμερα μόνο downgrade παιχνιδιών δεν έχουν δει τα ματάκια μου.
    Last edited by nikon; 11-12-2014 at 13:30.


  3. The Following 2 Users Say Thank You to nikon For This Useful Post:

    NoobShyBot (11-12-2014),stratisd (11-12-2014)

  4. #723
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by spyros arianara View Post
    και μενα με πειραζει που πλεον απευθηνονται σε ολους , αυτο σημαινει οτι η golden age εποχη για το gaming εχει περασει , πλεον μονο εμπορικα πραγματα .Αυτο δεν ειναι αποψη ειναι αληθεια , υπαρχει καποιος σοβαρος gamer που δεν εχει καταλαβει το downgrade των παιχνιδιων (ιδιαιτερα online αλλα και οχι μονο ) που εχει γινει για να ειναι accessible απο περισσοτερους? Μεχρι την προηγουμενη γενια η nintendo ηταν ετσι και υποτιθετε, και ηταν σε ενα βαθμο, πιο hardcore το πσ3 και το xbox ....τωρα;Δεν ειναι ελιτισμος ειναι παραπονο δε μπορει να μας πασαρουν αυτο το bf σε σχεση με τους προκατοχους του και υπαρχουν απειρα παραδειγματα.Δεν ασχολουνται πολλοι τωρα με αυτο αλλα θα δειτε εν καιρο οτι πολλοι θα αναγκαστουν να παραδεχτουν και θα αρχισουν να κραζουν οπως εγω
    Δεν καταλαβαινω πως το εννοεις αυτο. Εγω προσωπικα δεν βλεπω καμμια διαφορα με την προηγουμενη γενια και ισως κια παραπισω (απλα τοτε το online gaming δεν ηταν τοσο ευρυ). Tι εννοεις "εμπορικο"? Λογικο δεν ειναι καποια στιγμη καποια παιχνιδια να γινουν εμπορικα? Το θεμα ειναι να ειναι καλοφτιαγμενα και να εξακολουθουν να αρεσουν.

    Εννοειται πως μαζι με τα χλορα θα υπαρχουν και τα ξερα.

    Μαζι με ενα Dragon Age θα υπαρχει και ενα Assassins Creed Unity. Το πρωτο προσφερει ενα απιστευτα μεγαλο και τεραστιων διαστασεων καλοφτιαγμενο παιχνιδι και το αλλο ειναι μια τσαπατσοδουλεια ανευ προηγουμενου. Υπαρχουν καλες δουλειες και κακιστες δουλειες. Σκοπος ειναι τισ καλες δουλειες να τις επιβραβευεις και τις κακιστες να τις καταδικαζεις.

    Και πιο παλια η ιδια κατασταση ηταν. Δεν βλεπω ποια η διαφορα με το Skyrim στο PS3 ας πουμε? Τσαπατσοδουλεια, παρολο που ηταν καλο παιχνιδι. Και στην προηγουμενη γενια κραζαμε την EA και την Ubisoft και την Activision με τα yearly franchises. Οι γνωστοι αγνωστοι παντα θα υπαρχουν.

    Τωρα για την εμπορικοτητα δεν το καταλαβαινω, ποσο μαλλον οταν η indie σκηνη βριθει απο νεα παιχνιδια και ιδεες και εχουμε αρκετα νεα ΙΡ ηδη. Και στο PS2 ειχαμε κονσολα που απευθυνοταν σε ολους. Ισως περισσοτερο και απο το PS3 που εγινε η θεματολογια πιο ενηλικη. Το PS2 δεν ειχε τοσα hardcore oriented και mature games οσα το PS3 και το PS4.

    - - - Updated - - -



    Quote Originally Posted by georgios View Post

    distixos omos den ine sto xeri tu gamer na vri game tis prokopis xoris microtransactions. exun bi pantu. sta online sta offline. akomka ke sta rpg tha ta vazun se ligo. to dragon age exis sto online ke den exi sto offline. to diablo ixe

    ke an pis, ego pezo offline dragon age mono exis xasi to pexnidi. i bioware tha vgali ke apo sena pu den thes microtransactions giati pezis off ke apo ton alo pu theli. opote tha to sinexisi ke tha to epketini. agnosto pos asxima
    Εχω 15 παιχνιδια στο PS4. Δεν εχω αγορασει ουτε ενα microtransaction γι αυτα ακομα και αν εχουν. (ουτε καν ηξερα οτι το DA εχει). Καντε το ιδιο. Εαν το παιχνιδι εχει Microtransaction τετοια που προβληματιζουν τον τροπο παιχνιδιου, μην αγορασετε καν το παιχνιδι. Ειναι πολυ απλο πραγματικα. Εαν δεν βλεπουν λεφτα απο microtransactions δεν θα συνεχισουν. Ουτε εμενα μου αρεσει αυτη η μοδα και γι αυτο δεν το κανω. Και τα remaster games με κουρασαν γι αυτο πηρα μονο 1 και πλεον ειμαι καθετος στο να μην αγορασω αλλο. (αν και μερικα το αξιζουν)

    Ειναι θεμα ιδεολογιας. Σε πολλες πτυχες τις ζωης υπαρχει αισχροκερδια και εκμεταλλευση. Και συνηθως γινεται οταν υπαρχει η αναλογη επιτυχια και ζητηση. Καταδικαστε το.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Godweeder (16-12-2014),panos74gr (11-12-2014)

  6. #724

    Default

    Kαι τα dlc όμως που νομίζω ότι παίρνεις κάτι παρόμοιο δεν είναι Δημήτρη;;;


  7. #725
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Kαι τα dlc όμως που νομίζω ότι παίρνεις κάτι παρόμοιο δεν είναι Δημήτρη;;;
    Oχι παντα.

    Εξαρταται το DLC.

    Βασικα σπανια παιρνω DLC , για πολυ λιγα games εχω παρει. DLC πως καποια του Mass Effect καρα-αξιζαν για εμενα και σιγουρα επεσε δουλεια για να γινουν. Το DLC του LOU επισης θεωρω οτι αξιζε, αυτα της Rockstar επισης οπως και αλλα.

    Σε καποια παιχνιδια το DLC δικαιολογειται απολυτα, ειναι καλοδουλεμενο, εχει πεσει δουλεια και συνεπως αξιζει. Σε παιχνιδια τα οποια κυκλοφορουν ηδη με DLC κλειδωμενο στο δισκακι, επουδενι δεν θα επιβραβευσω.

    Με σωστη χρηση, το DLC δεν θεωρω οτι ειναι κοροιδια. Δυστυχως τις περισσοτερες φορες ειναι κοροιδια. Εξου και τα πολυ λιγα DLC που εχω παρει. Φυσικα εχει τυχη να αγορασω κι εγω DLC απο ενθουσιασμο και να βριζω. Αλλα οπως ειπα πολυ σπανια συνεβη αυτο.

    Το θεμα ειναι το βασικο παιχνιδι προσφερε πολυ υλικο και ωρες διασκεδασης? Ειναι μια σωστη ολοκληρωμενη δουλεια? Εαν ναι τοτε δεν θα κατηγορησω αισχροκερδια να μου προσφερουν μετα απο δουλεια και αλλο υλικο στην σωστη τιμη.
    Last edited by Valkyre; 11-12-2014 at 13:24.

  8. #726
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εχω 15 παιχνιδια στο PS4. Δεν εχω αγορασει ουτε ενα microtransaction γι αυτα ακομα και αν εχουν. (ουτε καν ηξερα οτι το DA εχει). Καντε το ιδιο. Εαν το παιχνιδι εχει Microtransaction τετοια που προβληματιζουν τον τροπο παιχνιδιου, μην αγορασετε καν το παιχνιδι. Ειναι πολυ απλο πραγματικα. Εαν δεν βλεπουν λεφτα απο microtransactions δεν θα συνεχισουν. Ουτε εμενα μου αρεσει αυτη η μοδα και γι αυτο δεν το κανω. Και τα remaster games με κουρασαν γι αυτο πηρα μονο 1 και πλεον ειμαι καθετος στο να μην αγορασω αλλο. (αν και μερικα το αξιζουν)

    Ειναι θεμα ιδεολογιας. Σε πολλες πτυχες τις ζωης υπαρχει αισχροκερδια και εκμεταλλευση. Και συνηθως γινεται οταν υπαρχει η αναλογη επιτυχια και ζητηση. Καταδικαστε το.
    opos ipa dimitri, otan i eteria pulisi se esena pu den thes ala to pulisi ke se auton pu theli tote evgale apo olus. ke to 99% na min agorazi me microtrans. an dosun kamia 50aria xiliades bruklides 1000euro o kathenas tin konomisan ke tha sinexisun na to kanun. ke isos pio entona

    opos sto fifa. den ksero an diavases sto thread. exi poli asxima microtransactions. to pezun oloi omos. lene den variese. nikao autus pu den plironun. to xun pari apofasi oti tha ne mia skala kato apo autus pu plironun. ke i eteria exi edreothi karga me auti tin taktiki. ine to pio dimofiles game meta to cod nomizo

    ke to thema ine oti otan exi ena game microtransaction pote den kseris poso epireazun to gameplay. to mathenis afu peksis kaboso kero. ke pote den kseris pote ke poso tha girun tin plastiga iper autu pu plironi. eno autos pu den plironi tha anagazete na kani trelo farming

    apo tote pu ida to assassins offline na exi toso xima microtransactions ta perimeno ola
    Last edited by georgios; 11-12-2014 at 13:29.
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  9. The Following User Says Thank You to georgios For This Useful Post:

    Alastor (11-12-2014)

  10. #727

    Default

    @Valkyre
    Σωστό όπως το λες αλλά εγώ δεν εξετάζω την ποιότητα του dlc αλλά την κίνηση της αγοράς που είναι και αυτό μια πράξη επιβράβευσης της φιλοσοφίας έξτρα υλικό επί πληρωμή για έξτρα έσοδα από τις εταιρείες.

    Αν και αυτά τα καταδικάσουμε ίσως να ήταν καλύτερα.


  11. #728
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Διαφορετικό το στηρίζω την εταιρεία με microtrasanctions (αν και offtopic στο παρόν thread) και διαφορετικό αγοράζω το παιχνίδι επειδη μου αρέσει. Αν ένα παιχνίδι είναι καλό θα το στηρίξω και απλά δεν θα ασχοληθώ με τα microtrasanctions.
    Spoiler!

  12. #729
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    @Valkyre
    Σωστό όπως το λες αλλά εγώ δεν εξετάζω την ποιότητα του dlc αλλά την κίνηση της αγοράς που είναι και αυτό μια πράξη επιβράβευσης της φιλοσοφίας έξτρα υλικό επί πληρωμή για έξτρα έσοδα από τις εταιρείες.

    Αν και αυτά τα καταδικάσουμε ίσως να ήταν καλύτερα.
    Σου λεω Νικο, για εμενα εξαρταται την δουλεια. Καποια DLC δεν μπορουν να μπουν μεσα στο τελικο δισκακι. Δεν γινεται για πχ να λεμε οτι το Balad of Gay Tony ειναι κατι το οποιο θα επρεπε να συμπεριλαμβανεται μεσα στο GTAIV. Ειναι υπερβολη.

    Εαν το DLC ειναι τιμιο και αυξανει την ωρα με την οποια θα ασχοληθεις με κατι ποιοτικο και προσφερει πραγματι ουσια, τοτε για εμενα παντα αξιζει. Και θα ηθελα τετοια DLC γιατι στο βασικο παιχνιδι τοση δουλεια δεν μπορει να μπει.

    Τωρα αν μιλαμε για αηδιες τυπου σου βγαζω κουστουμακια και 2 πιστουλες κλπ ε φυσικα δεν βλεπουν φραγκο. Θελω περισσοτερη ωρα να παιξω Mass Effect ποιοτικο υλικο, αλλα δεν θα κατσω να παρω 3 οπλακια τα οποια δινουν με κοστος!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    NoobShyBot (11-12-2014),panos74gr (11-12-2014)

  14. #730
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Διαφορετικό το στηρίζω την εταιρεία με microtrasanctions (αν και offtopic στο παρόν thread) και διαφορετικό αγοράζω το παιχνίδι επειδη μου αρέσει. Αν ένα παιχνίδι είναι καλό θα το στηρίξω και απλά δεν θα ασχοληθώ με τα microtrasanctions.
    otan mia eteria alazi domi/gameplay gia na gini diaforetiko ke na se sproksi sta microtransactions, ke na min asxolithis me auta, asxolunte auta mazi su
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  15. The Following User Says Thank You to georgios For This Useful Post:

    Alastor (11-12-2014)

  16. #731

    Default

    Ετσι ακριβως γιωργο,δεν ηρθαν απλα καινουριοι στον χωρο του gaming,το gaming αλλαξε για να παει σε αυτους με αποτελεσμα στο τελος να αλλοιωθει το ιδιο,εχει τεραστια διαφορα.... και δυστυχως οι κονσολες ανοιξαν τον δρομο σε αυτην την κατασταση εχοντας απο πισω τους ολο το mainstream κοινο
    Last edited by Alastor; 11-12-2014 at 15:09.

  17. #732
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    den to arxisan vevea oi konsoles. ala oi konsoles to edreonoun pleon vazontas to se ola ke perisotera games. sto pc pros to paron microtrans exun kirios ta free2 play

    na dinis 70 ke microtransactions pai poli
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  18. #733
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by georgios View Post
    otan mia eteria alazi domi/gameplay gia na gini diaforetiko ke na se sproksi sta microtransactions, ke na min asxolithis me auta, asxolunte auta mazi su

    ανάλογα τι παίζεις. Οκ εσένα σε ενδιαφέρει το online και βλέπεις οτι αν δεν πληρωσεις παραπάνω "αδικείσαι" τότε μαζί σου. Εμένα όμως που με ενδιαφέρει στο 99,9% των περιπτώσεων το offline (ακόμα και στα sports games) αν αυτό είναι οκ εννοείται πως θα αγοράσω το παιχνίδι.
    Spoiler!

  19. #734
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    sto assassins exi ke to offline. ke sintoma tha exun olo ke perisotera an pulisi to assassins(pu tha pulisi giati exi ta kalitera grafika sto ps4). akoma ke an den kani olos o kosmos microtransactions afu tha pulisi giati na min sinexizun na ta vazun. boris na pis me siguria poso exun alaksi ti domi tu pexnidiu gia na kubosun ta microtransactions? sxedon kanis den bori na su dosi akrivi enimerosi gia auti tin pliroforia
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  20. #735
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το Assasins δεν το έχω παίξει, αλλά έχω διαβάσει για το πιο ηλίθιο microtrasanction σύστημα. Δηλαδή τι; Να πληρώσω για να περάσω χωρίς να παίξω κάποια σημεία του παιχνιδιού;; Ποιος ο λόγος να το αγοράσω τότε;;
    Ας το δω στο YouTube.
    Εννοείται αν δω πολιτική που μου χαλάει το campaign mode είτε λόγω κλειδωμένου dlc, είτε να μου γινει σαν κάτι παιχνίδια για κινητά που αν δεν πληρώσεις δεν περνάς την πιστά τότε σιγά μην τους δώσω τα λεφτά μου.
    Spoiler!

  21. #736
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    den ine panta profanis i politiki
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  22. #737
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.
    Spoiler!

  23. #738
    PS4forums Fanatic georgios's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Athens
    Posts
    4,742
    PSN ID
    georgios78

    Default

    les
    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εννοείται αν δω πολιτική που μου χαλάει το campaign mode
    merikes fores den fenete prin to agorasis ke to peksis arketa auto

    an exun ola microtransactions, ta games, poso eukola tha kseris an exi politiki pu se xalai. ine lepti isoropia to poso pay to win ine ena game
    "EVERY GAME IS BETTER THAN NO GAME"

    from the book "Alien Interview", the words of the alien captured in area 51

  24. #739
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να πάρω ένα παιχνίδι ξέρω πολλά πράγματα από πριν το αγοράσω και δεν θα το αγοράσω και day one. Οπότε ότι προβλήματα έχει θα τα ξέρω και θα γνωρίζω αν με καλύπτει.
    Spoiler!

  25. #740

    Default

    πριν μπορει να μην εγινα κατανοητος , δεν εννοω η κονσολα γενικα να μην απευθηνετε σε καζουαλς αλλα ολα τα παιχνιδια μην προσπαθουν να αρεσουν σε ολους, σαφεστατα να εχει συγκεκριμενα, και ας ειναι και μπολικα, παιχνιδια για καζουαλς, το θεμα οτι με το να προσπαθουν να πουλησουν σε οσο γινετε περισσοτερους καθε παιχνιδι χαλαει η σουπα.
    Για αυτο εχουμε πολυ μεγαλα DOWNGRADES σε πολυ συγκεκριμενα παιχνιδια , καθε χρονο και χειροτερα που λενε.Προσωπικα εχω ξενερωσει, θεωρω οτι και αλλοι πολλοι και δε προκειτε να ξανα αγορασω ,(θα προσπαθησω τουλαχιστον) παιχνιδι που επαιζε καλυτερα και για να γινει πιο casual το χαλασανε , για τον απλουστατο λογο οτι δεν το ευχαριστιεμαι.Καλυτερα 1 παιχνιδι τον χρονο που να κανεi ισως και 200 ευρω και οχι 70 , πιο φτηνα θα μου βγαινε στην τελικη.
    Το περιεργο ειναι οτι το πιο hardcore παιχνιδι στο ps4 αυτη τη στιγμη ειναι ενα που το παιζει καθημερινα η δικια μου η οποια ειναι τελειως casual, και αυτο ειναι επιτυχια για ενα gaming studio, RAYMAN LEGENDS οποιος παιζει challenges καθημερινα ξερει τι εννοω hardcore.

    Last edited by spyros arianara; 11-12-2014 at 17:34.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •