Page 2 of 115 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2299

Thread: DriveClub

  1. #21
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default














    Tα γραφικα ειναι υπεροχα.
    .

  2. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Gazof (17-05-2013),odytsak (17-05-2013),tsakali GR (17-05-2013)

  3. #22
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Όλα τα λεφτά. Τι να πρωτοδείς και τι να πρωτοθαυμάσεις βασικά. Τα reflections στην μαύρη Porsche που είναι απίθανα (στην 1η φωτογραφία οι αντανακλάσεις στο φτερό θα μπορούσαν να είναι και πραγματικές), ή το νερό που έχει μαζευτεί στην άκρη του δρόμου στην 4η φωτό? Και φοβερή και η 1η φωτογραφία στο τελευταίο ποστ της προηγούμενης σελίδας με τις αναγραφόμενες λεπτομέρειες στο ελαστικό. Τέτοια βλέπω και δε ξέρω πόσο υπομονή μπορώ να κάνω για το PS4 :/
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  4. #23
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    WOW! Ετσι γίνεται όταν βγάζεις καθαρά next gen τίτλο.

  5. #24
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default






    Νεες εικονες απο το αποκλειστικο αφιερωμα που εγινε στο τελευταιο τευχος του OPM!!!!.
    Παρεπιπτοντως τα γραφικα του φαινονται απιστευτα!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by spartan; 06-06-2013 at 18:08.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    Nek_Food (06-06-2013),PDS (06-06-2013)

  7. #25
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Επάνω δεξιά: six months to go...
    μουμπλε μπουμπλε: (ίσως από Μάιος) Ιούνιος / Ιούλιος / Αύγουστος / Σεπτέμβριος / Οκτώβριος / Νοέμβριος και LAUNCH!!! μέσα/τέλη Νοεμβρίου ή Χριστούγεννα το πολύ νέα γενιά κονσόλας από την Sony.

  8. #26
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13
    .

  9. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (06-06-2013),spartan (06-06-2013)

  10. #27
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ελπιζω στην Ε3 να μας πουν επιτελους τι εστι αυτο το παιχνιδι γιατι εγω προσωπικα δεν εχω την παραμικρη ιδεα και οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα δεν ειναι τιποτα αλλο απο αερολογιες αοριστες, χωρις ουσια καμμια.

    Ακομα κανεις δεν εχει καταλαβει τι ειδους παιχνιδι racing ειναι...

  11. #28
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ελπιζω στην Ε3 να μας πουν επιτελους τι εστι αυτο το παιχνιδι γιατι εγω προσωπικα δεν εχω την παραμικρη ιδεα και οτι εχω διαβασει μεχρι τωρα δεν ειναι τιποτα αλλο απο αερολογιες αοριστες, χωρις ουσια καμμια.

    Ακομα κανεις δεν εχει καταλαβει τι ειδους παιχνιδι racing ειναι...
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται για Gran Turismo. Από γραφικά φαίνεται εκπληκτικό αν είναι in-game οι photos. Για launch τίτλος πιστεύω θα σταθεί καλά ως ένα arcade racer αν έχει και καλό multiplayer, που μάλλον εκεί ποντάρει.

  12. #29

    Default

    Απο την συνένετευξη που έχει στο περιοδικό..

    "We're much more focused on the emotive experience of owning and racing desirable vehicles and challenging players with competitive events than with simulation"

    Οπότε δεν είναι καθαρό Sim, όπως λέει και ο Muku.. Μάλλον προς NFS θα γέρνει..

    Πάντως δεν θέλω ούτε να φανταστώ πως θα είναι το Gran Turismo καθαρά Next Gen.. Αν είχαμε δει τέτοια οπτικά αποτελέσματα στο PS3 ένας Θεός ξέρει τι θα δούμε τώρα!


  13. #30
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    H Εvolution ουτως η αλλως ειναι γνωστη για την ικανοτητα της στις arcade εμπειριες. Σιγουρα δεν θα ειναι τοσο arcade οσο το Motostorm ξερω γω αλλα δεν νομιζω να προκειται για κατι simulation.


  14. #31
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Απο την συνένετευξη που έχει στο περιοδικό..

    "We're much more focused on the emotive experience of owning and racing desirable vehicles and challenging players with competitive events than with simulation"

    Οπότε δεν είναι καθαρό Sim, όπως λέει και ο Muku.. Μάλλον προς NFS θα γέρνει..

    Πάντως δεν θέλω ούτε να φανταστώ πως θα είναι το Gran Turismo καθαρά Next Gen.. Αν είχαμε δει τέτοια οπτικά αποτελέσματα στο PS3 ένας Θεός ξέρει τι θα δούμε τώρα!
    ε ναι, αυτο που λενε ειναι αοριστο εντελως ακομα και να μην ειναι simulation...

    Δηλαδη τι ειναι? Τι competitive events? Γιατι μας ειπε στην παρουσιαση οτι δεν παιζει ρολο ακομα και τι θεση παιρνεις στο competitve event? τι ειναι τελωσπαντων online ή οχι? offline εχει?

    Γενικα πρεπει να κανουν μια πιο σοβαρη και λεπτομερη παρουσιαση ωστε να καταλαβουμε ακριβως πως λειτουργει το παιχνιδι. Αυτη την στιγμη εγω παιδια δεν εχω καταλαβει καν ποιο ειναι το concept του παιχνιδιου ειλικρινα.

  15. #32

    Default

    Δικαιολογημένες οι απορίες! Πιστεύω πως μέσα στο χαμό της Ε3 θα μπορέσουμε να δούμε 2-3 παραπάνω λεπτομέρειες για το game..

  16. #33
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,277
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by FotisGRC View Post
    Δικαιολογημένες οι απορίες! Πιστεύω πως μέσα στο χαμό της Ε3 θα μπορέσουμε να δούμε 2-3 παραπάνω λεπτομέρειες για το game..
    Πιστεύω θα έχει την τιμητική του στην Ε3 και θα λυθούν και οι απορίες του Valkyre.Αν δεν κάνω λάθος είναι το μοναδικό driving παιχνίδι στο launch οπότε δεν νομίζω να μην αφιερώσουν κάποιο χρόνο να το προμοτάρουν. Από εκεί και πέρα όλα αυτά που λένε περί διαφορετικής εμπειρίας ή ότι δεν θα παίζει ρόλο η κατάταξη και τα σχετικά τα θεωρώ μαρκετινίστικα για να τραβήξουν τις εντυπώσεις ότι πρόκειται για κάτι ξεχωριστό. Αυτό που μετράει είναι το πόσο μπορεί να σου τραβήξει το ενδιαφέρον ως racing game, πως τρέχουν τα αμάξια στον αγώνα δηλαδή και πόσο ευχάριστο είναι το αποτέλεσμα λαμβάνοντας υπ'όψη ότι είναι arcade game.

  17. #34
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    πάντως η ομάδα είναι άνω των 20 ετών στον χώρο. Για την ακρίβεια πρέπει να είναι γύρω στα 24-25 χρόνια.

    Η πρώτη επαφή που είχα μαζί της, ήταν με το F-29 Retaliator του 1989 το οποίο έχω αυθεντικό για Amiga ακόμα στο κουτί του (λολ, για να θυμηθώ το 1989, άνοιξα κουτί και κοίταξα το μάνιουαλ). Από την αρχή της, η ομάδα ήταν ΆΡΡΩΣΤΗ με τον 3D κόσμο. Ήθελε ότι έφτιαχνε να είχε ελευθερία κινήσεων, κάτι που μόνο τα simulator παιχνίδια προσέφεραν back in the day. Η ομάδα λεγόταν D.I.D. (Digital Image Design). Εν συνεχεία έφτιαξε το Robocop 3D, όπου ουσιαστικά ήταν βασισμένο στο στόρυ της ταινίας Robocop 3 αλλά: επειδή ήταν "open world" (με τα limitation του hardware μιας Amiga, που ήταν 2D μηχάνημα) φτιαγμένο αποκλειστικά με 3D πολύγωνα, στην ονομασία προστέθηκε και το "D" εξ' ου και Robocop 3D.

    Έπειτα, μεταπήδησε στον PC -αναγκαστικά γιατί η Commodore μετά από 12 χρόνια σερί μαλάκυνσης, το 1994 έκλεισε / φαλίρισε- όπου έφτιαξε το F-117 simulator (αν θυμάμαι καλά το όνομα, τα κάνω λίγο σκατά στις ονομασίες).............το οποίο ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ήταν "πολύ μπροστά" (το δε μάνιουαλ ήταν άνω των 100 σελίδων = το θυμάμαι γιατί το πούλαγα στο Teleclub Καλλιθέας όπου εργαζόμουν Xmas '94)........μάλιστα, ήταν ΤΟΣΟ καλός ο κώδικας που είχε αναπτύξει η D.I.D. ιδιαίτερα στο σύστημα ανίχνευσης στόχων στους πυραύλους αέρος-αέρος/εδάφους.......που την κάλεσε ο Βρετανικός στρατός, να εργαστεί στο τμήμα BAE Systems (τεχνολογία και ανάπτυξη για τον Βρετ/κο στρατό)........μάλιστα είχα διαβάσει εκτενέστατο άρθρο στο EDGE (1996; κάπου εκεί).....όπου ο Martin Kenwright (ο "αρχηγός" της τότε DID) μιλούσε για την DID και την πείρα που απέκτησε σε προγραμματισμό λόγω εργασίας στην ΒΑΕ - αλλά φυσικά δεν μπορούσε να πει "τι" ακριβώς αποκόμισαν ως προγραμματιστική πείρα.

    Γιατί;

    Διότι, περί το 1997, έδειξαν στην Σονυ.......έναν κώδικα που είχαν φτιάξει ο οποίος μπορούσε να "σηκώσει" ολόκληρο landscape, με τρελά γραφικά (για την εποχή πάντα) και περίσσιο χώρο για objects, physics κλπκλπ. Ε, η Sony αγόρασε την ομάδα D.I.D., την μετονόμασε σε Evolution Studios και το κώδικας εξελίχθηκε στο WRC στο PS2, που έριχνε σαγόνια στο πάτωμα (για το 2001-2 που κυκλοφόρησε), ΑΚΡΙΒΩΣ λόγω του τεράστιου και πανέμορφου landscape / physics που προσέφερε.

    Την υπόλοιπη ιστορία της ομάδας Evolution Studios την γνωρίζουμε πάνω - κάτω στο PS2 (WRC) και στο PS3 (Motorostorm 1 - τα 2/3 δεν έχω ιδέα ποια ομάδα τα έφτιαξε).

    Έχω πλήρη εμπιστοσύνη στην ομάδα ότι θα αναδείξει, καθώς αυτόν μάλλον τον ρόλο έχει αναλάβει (δια εντολών ανωτέρω στελεχών Sony), μια γερή γεύση του τι μπορεί να κάνει το PS4 (όχι ολοκληρωτική - ούτε big bang, αλλά άκρως γαργαλιστική του τι έπεται)............ως γραφικές δυνατότητες, ως OS / features και ως ένα μηχάνημα που θα επεκτείνει την gaming εμπειρία και off-console (ξέρετε, μέσω social media, ταμπλετών, τηλεφώνων, στησίματος ή/και παρακολούθησης αγώνων κλπκλπ).

    Τώρα, το αν θα κάνει "κλικ" στα γούστα του καθενός, της μάζας ή λιγοστής μερίδας, αυτό μένει να (απο)δειχθεί, καθώς zilch γνωρίζουμε περί concept / υλοποίηση του gameplay. Το μοναδικό που ξέρουμε είναι η φιλοδοξία / ambition concept κι αυτό στο "περίπου" που θέλει να πετύχει ο τίτλος.........και αυτό είναι μια "interactive First Person Racing/FPR, σε social 24/7 επίπεδο".

    αναμένουμε...Ε3 και περαιτέρω. (άγνωστο το αν στην Ε3 μιλήσουν εκτενώς περί gameplay)
    Last edited by Lefteris_X; 06-06-2013 at 15:45.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (06-06-2013),spartan (06-06-2013)

  19. #35

    Default

    Τώρα που μου θύμησες τα WRC..Tα WRC της συγκεκριμένης εταιριας στο PS2 ήταν απο τα καλύτερα racing που έχω παίξει ποτέ. Τρομερά γραφικά, φοβερός ρεαλισμός και πολύ καλός χειρισμός.

  20. #36
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    παντως παιδια αν εχουν μπει στον κοπο να αναπαραστησουν τοσο ρεαλιστικα τα αυτοκινητα και το παιχνιδι παιζει σαν burnout ή ξερω'γω need for speed, ε εγω ξενερωνω αυτοματως...

    δεν λεω οτι θελω να ειναι simulation, αλλα οχι και ridge racer επιπεδα οδηγησης, γιατι κατανταει ηλιθιο εντελως με τοση εξωφρενικη λεπτομερεια στα μοντελα των αυτοκινητων που ειναι πραγματκα ετσι και οχι φαντασιας.

    Με χαλαει απιστευτα αυτο. Φανταζομαι οτι θα ειιναι με μια δοση simulation το gameplay, οχι gran turismo βεβαια, αλλα σιγουρα οχι και το αλλο ακρο.

  21. #37

    Default

    Κατσε βρε Val.. Δεν θες Burnout.. Το καταλαβαίνω.. Δε θες Ridge Racer, οκ...

    Ούτε NFS θες, που δεν είναι και τόσο ακραίο arcade.. Ε μετά τι μένει εκτός απο simulation??

  22. #38
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ΝFS δεν ειναι ακραιο arcade? Εγω αυτα που εχω παιξει ειναι arcade μεχρι αηδιας (hot pursuit, στροφες με το πλαι και νιτρο τεζα το γκαζι κλπ)

    Ε ηλπιζα σε κατι πιο πρωτοτυπο, αν δεν υπαρχει κατι οπως το περιγραφω, τοτε ΙΔΟΥ! μπορουν να το δημιοργησουν εκεινοι!

  23. #39

    Default

    Εντάξει.. Για μένα μετά το simulation πάει το NFS.. Drift και Nitro είναι στα πλαίσια του λογικού.. Δεν έχει ας πούμε speed booster στους δρόμους!

    Αν μπορέσουν όπως λες να δημιουργήσουν κάτι ανάμεσα στο NFS και το Gran Turismo τότε μάλιστα!

  24. #40
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    τότε Val, αν θες το "κάτι διαφορετικό" για racing, μπες σε μια χρονομηχανή γύρνα πίσω 12 χρόνια και βάλε στο PS2 τα ακόλουθα:

    - Shox (σε CD κιόλας, ούτε καν DVD), ο πρώτο τίτλος της "BIG" ομάδας (της EA - Ο δεύτερος τίτλος ήταν το γνωστό SSX). Τρομερά γραφικά για την εποχή, ακατέβατα 60 frames per second, πρωτοποριακό gameplay, λόγω των "ειδικών" Shox τμημάτων σε κάθε πίστα που άλλαζαν τα πάντα στην στρατηγική σου. Διασκέδαση στο άπειρο. Πολύ καλή ισορροπία μεταξύ sim/arcade, σαφέστατα η πλάστιγγα έκλινε προς το arcade, αλλά δεν έχανε ποτέ την επαφή με το sim. Άκρως προτεινόμενος τίτλος.

    - Rumble Racing ........επίσης ΤΡΕΛΟ racing, με.....πλήρως arcade feeling, ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο από τα burnout σε αίσθηση αδρεναλίνης και pure fun. Το μεγάλο "twist" της υπόθεσης......ήταν τα διάσπαρτα "όπλα" που έπαιρνε κάθε αμάξι..........το δε "υπερ-όπλο" ήταν ένας (κανονκός με σπέσιαλ εφφε) ανεμοστρόβιλος που εξαπέλυες και έβλεπες τα αυτοκίνητα των μπροστινών να σηκώνονται στροβιλιζόμενα ψηλά στον αέρα. Γραφικά πάρα πολύ καλά, σταθερά 60 fps, διασκεδαστικότατο arcade, αλλά όχι βάρκα γυαλό NFSpeed και πολλές ώρες ψυχαγωγίας.

    Δυστυχώς όλα αυτά προ 12 ετών όμως.

    Για το παρόν, ας ευελπιστούμε ότι το Driveclub θα επαναφέρει στα τοπ τσάρτς τα ραλλάκια (όχι τα σιμ-ραλάκια που είναι για συγκεκριμένη μερίδα gamer).....και να ξεκουμπιστούν τα μπαμ-μπουμ FPS, που κάνουν τον παίκτη να έχει την οπτική ελευθερία......ενός γαιδάρου με παρωπίδες...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •