Page 30 of 32 FirstFirst ... 2026272829303132 LastLast
Results 581 to 600 of 637

Thread: PlayStation Studios |OT|

  1. #581
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Λευτερη και σε iOS με αλεπου?

    Συγνωμη για το off-topic!
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #582
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δυστυχώς η Apple έχει σκαλώσει να επιβάλλει σε όλους τους browser για iOS να χρησιμοποιούν το ίδιο, ολόιδιο, engine με αυτό του Safari.

    Οπότε στο iOS όπως δεν μου εμφανίζονται καμιά φορά τα youtube video στο φόρουμ μας στο Safari, δεν μου εμφανίζονται ούτε στο Firefox για iOS (προφανώς το δοκίμασα).

    Στον Μακ όμως ουδένα πρόβλημα με το Firefox, τα πάντα δουλεύουν απρόσκοπτα (video, copy/paste και text formatting).

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Stefanos (19-05-2022)

  4. #583
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Η naughty dog γενικα εχει ψιλοχαθει η μου φαινεται? Προφανως και δεν περιμενω καποια κυκλοφορια τους, αλλα εστω καποιες φημες, λιγο ιντριγκα, κατι ρε παιδι μου δεν εχει ακουστει? Εστω μια ανακαταταξη σε θεμα προσωπικου, λιγο να διαβασουμε καμμια καταστροφολογια, κατι να εχουμε νε λεμε? Δεν θυμαμαι ποτε να ειναι τοοοοσο ησυχα τα πραγματα με την παρτη τους.

    Για το Remake ειναι το μονο που ακουμε αλλα δεν μπορει να ασχολουνται μονο με αυτο ουτε και με το μουλτι του TLOU2 ολο αυτο τον καιρο...


  5. #584
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχεις απόλυτο δίκιο.

    Στην εποχή που ζούμε, δηλαδή ακόμα κι αν υπήρχε θεός ούτε αυτός δεν θα μπορούσε να κρατήσει μυστική την ύπαρξή του (θα είχε γίνει leak), προκαλεί προβληματισμό η πλήρης απουσία οποιασδήποτε πληροφορίας.
    Αρνητικό προβληματισμό.

    Είτε λέγεται κάποια ίντριγκα (πχ το τάδε στέλεχος της ND τσακώθηκε με το δείνα ή εμπλέκονται αφεντικά της Sony), είτε λέγεται κάποια μικρή πληροφορία/hint, είτε λέγεται απόλυση/παραίτηση στελεχών της ND, κάτι θα είχαμε μάθει / κάτι θα είχε διαρρεύσει.

    Αυτή η απόλυτη ησυχία μετά το LoUII είναι -για εμένα πάντα- λίαν ανησυχητική.

    Είναι σα να μην γίνεται απολύτως τίποτα εντός ND. Λες και έχουν πέσει σε κώμα, λες και έχουν απολυθεί όλοι ή σα να μην έχουν να κάνουν τίποτα (δεν τους έχει αποδοθεί κάποιο πρότζεκτ).

    Ολόκληρο PS5 ήρθε, πέρασαν 18 μήνες κιόλας από την κυκλοφορία του...και τίποτις.

    Βρε κατιτίς να είχε διαρρεύσει, κάτι λιγουλάκι, κάποιος industry insider να είχε δει/ακούσει κάτι...........απολύτως τίποτα.

    Δεν το πιστεύω (κυριολεκτώ) ότι Sony - ND έχουν ΤΕΤΟΙΑ μαεστρία που προστατεύουν ΑΨΟΓΑ να μην διαρρεύσει απολύτως το παραμικρό.

    Δεν δύναται πλέον καμία εταιρεία να το κάνει αυτό.

    Ακόμα κι αν μετακομίσεις στην Αλάσκα σε μια σπηλιά ολόκληρη την ND για να την προστατεύσεις από πιθανά leaks, ε, θα είχε έστω μαθευτεί ότι η ND μετακομίζει/αλλάζει χώρο. Έστω αυτό το ψήγμα πληροφορίας θα είχε διαρρεύσει.

    Να πεις ότι ολόκληρη η ND ασχολείται με το re-remake LoU I, ε, βράσε με, δεν το πιστεύω. Τόσα ταλαντούχα άτομα......ένα στούντιο με πολλούς υπαλλήλους......και όλοι ασχολούνται με αυτό; Τι στο καλό; Αποκλείεται. Δεν χρειάζονται όλα αυτά τα άτομα.

    Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Χωρίς καμία πληροφορία μόνο σενάρια επιστημονικής φαντασίας έρχονται στο μυαλό μου (ανυπόστατα δηλαδή).
    Έχω μια μικρή αίσθηση μέσα μου ότι "κάτι δεν πάει καλά", μακάρι όμως να μην συμβαίνει κάτι τέτοιο.

  6. #585
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Η naughty dog γενικα εχει ψιλοχαθει η μου φαινεται? Προφανως και δεν περιμενω καποια κυκλοφορια τους, αλλα εστω καποιες φημες, λιγο ιντριγκα, κατι ρε παιδι μου δεν εχει ακουστει? Εστω μια ανακαταταξη σε θεμα προσωπικου, λιγο να διαβασουμε καμμια καταστροφολογια, κατι να εχουμε νε λεμε? Δεν θυμαμαι ποτε να ειναι τοοοοσο ησυχα τα πραγματα με την παρτη τους.

    Για το Remake ειναι το μονο που ακουμε αλλα δεν μπορει να ασχολουνται μονο με αυτο ουτε και με το μουλτι του TLOU2 ολο αυτο τον καιρο...

    (1) Remake του LoU, (2) φτιάχνουν το multiplayer project (Factions λογικά) εδώ και κάτι αιώνες, (3) Director's Cut του Part 2 και στο κομμάτι του προσωπικού, φαίνεται ότι μεγαλώνουν σαν studio και αλλάζουν το πως οργανώνουν τα projects.

    Πλέον έχουν πολλούς producers που δεν υπήρχαν πριν, με έμφαση να γίνεται καλύτερη διαχείριση των projects και να μειωθεί το crunch.

    Για νέο project (που θα υπάρχει, δεν παίζει) δεν νμζ ότι έχει ακουστεί κάτι αξιόλογο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #586
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Και τα 3 που αναφέρεις Λεωνίδα είναι γνωστά και το λέω έτσι εννοώντας: ότι (υποθέτω) και ο Δημήτρης τα γνωρίζει αυτά και εγώ.........οπότε παραθέσαμε τις ανησυχίες μας λαμβάνοντας υπόψη αυτά τα 3 πρότζεκτ και κρίνοντας ότι δεν απαιτούν ΤΟΣΗ δουλειά από ΟΛΟ το στούντιο! Μυριάδες άτομα να εργάζονται πάνω σε αυτά;

    Τι στο καλό;

    - Δεν ξαναφτιάχνουν το LoU 1 από την αρχή (εννοώ ότι δεν ξεκινούν από το μηδέν).

    - To multi για το LoU 2 δεν απαιτεί τεράστιο όγκο δουλειάς από τους γραφίστες καθώς υπάρχουν ήδη τα assets για τους χαρακτήρες, τα locales. Πες ότι σχεδιάζουν νέα locales, ε, βράσε με, όπως είπες κι εσύ Λεωνίδα "αιώνες" έχουν περάσει, οπότε τι στο καλό; Ακόμα φτιάχνουν νέα locales; Και μάλιστα, όλοι (επί αιώνες) έχουν πέσει με τα μούτρα στο multi; Αποκλείεται.

    - Το Director's Cut........και πάλι: δεν φτιάχνουν νέο παιχνίδι, ούτε γυρίζουν νέες σκηνές, ούτε γυρίζουν με διαφορετικό τρόπο υφιστάμενες σκηνές, ούτε αλλάζουν διαλόγους, ούτε προσθέτουν στοιχεία στο σενάριο (ενώ όλα αυτά μπορούν να γίνουν σε ένα Director's Cut μιας ταινίας)...........οπότε;

    Τι κάνει όλος αυτός ο κοσμάκης εκεί μέσα;

    Χαρταετό πετάνε;

  8. #587
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Και τα 3 που αναφέρεις Λεωνίδα είναι γνωστά και το λέω έτσι εννοώντας: ότι (υποθέτω) και ο Δημήτρης τα γνωρίζει αυτά και εγώ.........οπότε παραθέσαμε τις ανησυχίες μας λαμβάνοντας υπόψη αυτά τα 3 πρότζεκτ και κρίνοντας ότι δεν απαιτούν ΤΟΣΗ δουλειά από ΟΛΟ το στούντιο! Μυριάδες άτομα να εργάζονται πάνω σε αυτά;

    Τι στο καλό;

    - Δεν ξαναφτιάχνουν το LoU 1 από την αρχή (εννοώ ότι δεν ξεκινούν από το μηδέν).

    - To multi για το LoU 2 δεν απαιτεί τεράστιο όγκο δουλειάς από τους γραφίστες καθώς υπάρχουν ήδη τα assets για τους χαρακτήρες, τα locales. Πες ότι σχεδιάζουν νέα locales, ε, βράσε με, όπως είπες κι εσύ Λεωνίδα "αιώνες" έχουν περάσει, οπότε τι στο καλό; Ακόμα φτιάχνουν νέα locales; Και μάλιστα, όλοι (επί αιώνες) έχουν πέσει με τα μούτρα στο multi; Αποκλείεται.

    - Το Director's Cut........και πάλι: δεν φτιάχνουν νέο παιχνίδι, ούτε γυρίζουν νέες σκηνές, ούτε γυρίζουν με διαφορετικό τρόπο υφιστάμενες σκηνές, ούτε αλλάζουν διαλόγους, ούτε προσθέτουν στοιχεία στο σενάριο (ενώ όλα αυτά μπορούν να γίνουν σε ένα Director's Cut μιας ταινίας)...........οπότε;

    Τι κάνει όλος αυτός ο κοσμάκης εκεί μέσα;

    Χαρταετό πετάνε;
    Ανέφερα ότι σε αντίθεση με αυτό που είπε ο Val ότι "έχει ψιλοχαθεί η ND", εγώ ίσα ίσα συνέχεια βλέπω να σκάνε πληροφορίες και job listings κτλ για τα 3 αυτά projects.

    Το Part 2 δεν έχει κλείσει ακόμα 2 χρόνια και την έκταση των projects δεν την γνωρίζουμε. Το Part 1 δεν φαίνεται να είναι 1:1 remake, το multiplayer έχουν δώσει hints ότι δεν είναι κάτι "απλό" και το Director's επίσης δεν ξέρουμε τι προσθήκες θα έχει (από που προκύπτει ότι δεν θα έχει νέες σκηνές και γυρίσματα πχ; )
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Brazhlias (30-05-2022)

  10. #588
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Kαλα εγω για το Directors Cut πρωτη φορα το ακουω εν τω μεταξυ!

    Τι θα ειναι αυτο? Θα εχει εξτρα υλικο (playable εννοω) ή μιλαμε για ενα cutscene εδω, ενα ρετουσαρισμα εκει κλπ? Υπαρχει καμμια πληροφορια?

    Για τα αλλα θα ηθελα παρα πολυ να μαθω εστω οτι ασχολουνται και με καποιο νεο ΙΡ... ακομα και αν το μαθω μεσα απο ενα CV καποιου υπαλληλου ή ενα art leak or whatever.

  11. #589
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι να πω βρε παιδιά.

    Προφανώς έχουμε διαφορετικές "αναγνώσεις" (ερμηνείες αν θες) Λεωνίδα γι' αυτά τα στοιχεία που χαρακτηρίζεις "πληροφορίες". Βάζω τα εισαγωγικά γιατί κατ' εμέ δεν είναι πληροφορίες για την κινητικότητα ολόκληρου στούντιο.

    Απεναντίας οι ανακοινώσεις ζήτησης εργασίας το αντίθετο μου δείχνουν: ότι απαιτούνται νέα άτομα για ένα συγκεκριμένο τομέα (multi) και μέχρι εκεί.

    Χρησιμοποιώ την φράση "και μέχρι εκεί" για να υποδηλώσω ότι τα δεκάδες επί δεκάδων άτομα μέσα στην ND.........τι;
    Όλοι εργάζονται στο multi ή/και στο "όχι 1 προς 1" re-remake LoU 1;

    Ε, τότε για εμένα σημαίνει ότι η ND δεν εργάζεται πυρετωδώς, αλλά ένα τμήμα της.
    Και το υπόλοιπο τμήμα τι κάνει;

    Ή έστω τι έχει διαρρεύσει ότι κάνει;

    Θα φτάσουμε τέλη 2022, άντε πες αρχές 2023 και τι; Η ND θα έχει να επιδείξει ένα multi για LoU II / PS4;;;
    Α, ναι, και το re-remake LoU 1 ώστε να το milkάρουμε μέχρι θανάτου α) βγάζοντας το και σε PC, β) να εκμεταλλευτούμε το hype (και τούμπαλιν) της αναμενόμενης για την εορταστική περίοδο της τηλεοπτικής σειράς;

    Δεν ξέρω, αλλά εμένα όλα τα παραπάνω μου προκαλούν ένα αδιάφορο χασμουρητό. ΟΚ, προσωπικά γούστο είναι αυτό, αλλά ρε συ Sony/ND δώσε καμιά πληροφορία περί νέου πρότζεκτ για το PS5.

  12. #590
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Kαλα εγω για το Directors Cut πρωτη φορα το ακουω εν τω μεταξυ!

    Τι θα ειναι αυτο? Θα εχει εξτρα υλικο (playable εννοω) ή μιλαμε για ενα cutscene εδω, ενα ρετουσαρισμα εκει κλπ? Υπαρχει καμμια πληροφορια?

    Για τα αλλα θα ηθελα παρα πολυ να μαθω εστω οτι ασχολουνται και με καποιο νεο ΙΡ... ακομα και αν το μαθω μεσα απο ενα CV καποιου υπαλληλου ή ενα art leak or whatever.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #591
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    3 διαφορετικα project κατω απτο ονομα The Last Of Us + new IP + Jack and Daxter relaunch .. 5 games στην ουσια ηδη in developent. και εχουμε παραπονο?

  14. #592
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    3 διαφορετικα project κατω απτο ονομα The Last Of Us + new IP + Jack and Daxter relaunch .. 5 games στην ουσια ηδη in developent. και εχουμε παραπονο?
    Mε αυτο εδω ετσι οπως διατυπωνεις οχι δεν νομιζω οτι εχει καποιος παραπονο. Βασικα και μονο το new IP να ειχαμε σχεδον κανενας δεν θα ειχε παραπονο. Αν ομως ελειπε το New IP, εγω τουλαχιστον, θα το θεωρουσα πλεον απογοητετικο και ναι θα ειχα τεραστιο παραπονο.

    Και αυτο γιατι αν στο δευερο ετος ζωης του PS5 η Naughty Dog ασχολειται με remakes και remasters και δεν εχει ξεκινησει να δουλευει πανω σε τιποτα καινουργιο, αυτο σημαινει οτι καινουργιο PS5 game απο την Naughty Dog θα δω το 2027 ή κατι τετοιο....

    Επισης να σημειωσω οτι τα remakes και τα remasters αρκετα προσφατων τιτλων, που μαλιστα εχουν ηδη φαει και ενα remaster καποιοι απο αυτους, εμενα με χαλαει ετσι οπως το ακουω τωρα. Γιατι εκτος ολων των αλλων που εχουν σχεση με "αρμεγμα", δεν ξερεις κατα ποσο ολα αυτα τα remakes και τα Directors Cut καθυστερουν το νεο ΙΡ, που για εμενα ειναι το ζουμι της υποθεσης και οχι να ξαναπαιξω το TLOU1 με καινουργια γραφικα και gameplay elements (που θα το κανω αλλα λεμε τωρα)...

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (19-05-2022)

  16. #593
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το παιχνίδι που φτιάχνει το London Studio γνωρίζαμε ότι θα ήταν multiplayer focused (λογικά με την νέα Soho Engine) αλλά φαίνεται ότι θα έχει και fantasy setting.



    https://playstationlondonstudio.com/...?id=6155240002


    • A passion for both making and playing magic-based games where great gameplay is supported with fascinating fantasy world building.


    • Creation of an initial campaign to introduce the world and characters, then ongoing campaign to develop the narrative and introduce new content.
    • Objectives and Story beats for side quests and missions.
    • Development of an intriguing backstory and world lore which sets up years of ongoing story.
    • An excellent understanding of non-linear narrative systems and how to deliver story in an ongoing or GaaS game.


    credit
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #594

    Default

    εγω παλι νομιζω οτι επειδη η naughty dog ειναι αρκετα μεγαλο στουντιο πλεον και το επομενο παιχνιδι της φημολογειται οτι θα ειναι ενα εντελως νεο sci fi ip, αυτο σημαινει οτι όλο αυτο το διαστημα ειχαν πολυ κοσμο που αν δεν ειχαν ολα αυτα τα μικροτερα side projects(remakes, director's cuts, factions κτλ) , οσο βρισκονται στη φαση του σχεδιασμου του νεου ip, θα καθονταν.

    δεν ειμαι σιγουρος αν πλεον εχουν μπει σε full production mode για το νεο ip, φανταζομαι οτι θα αρχισουμε να ακουμε για αυτο, αφου τελειωσει το marketing για το gow, που καλα καλα δεν εχει αρχισει ακομα.

  18. #595
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτσι όπως το λες το νέο πρότζεκτ θα βγει τέλη 2023 μην πω κιόλας αρχές 2024!

  19. #596

    Default

    ναι και εγω για το 24 το βλεπω.

  20. #597
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Πολύ καλό το State of Play αλλά το μόνο παιχνίδι από τα PS Studios που είχε ήταν το VR του Horizon. Δεν είχε καν God of War.

    Υπάρχει φήμη ότι θα έχουμε και άλλη παρουσίαση το Σεπτέμβριο αλλά συνεχίζει η Sony και είναι στην κοσμάρα της επικοινωνιακά.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #598
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγώ απογοητευτηκα από το State of Play, καί όχι επειδή δεν είδα κάποια αξιόλογα παιχνίδια, αλλά γιατί είχε πραγματικά ΜΗΔΕΝ wow factor. Το Stray θα το παίξω σίγουρα, δεν ξέρω αν αξίζει αναβάθμιση συνδρομής για αυτό, επίσης είδα και κάποια ακόμα ωραία όπως το anime που έδειξαν. Το FF επίσης δεν με εντυπωσίασε, και ήταν υποτίθεται στο δυνατό χαρτί, επίσης και αυτό είναι μακριά ακόμα. Δεν ξέρω γιατί επέμειναν τόσο πολύ να μας δείχνουν τα summons.

  22. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (03-06-2022)

  23. #599

    Default

    Νομίζω καλά έκανα και διέθεσα το χρόνο μου αλλού κι όχι στο state of play. Αν το μοναδικό που σας έκανε εντύπωση ήταν το callisto μια χαρά. Είδα το trailer σήμερα

  24. #600
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω θα συμφωνησω με Λεωνιδα οτι μου φανηκε μια χαρα το state of play γι αυτο που ηταν. Προφανως δεν θα με χαλαγε ενα GOW αλλα φανταζομαι οτι θα εχει την τιμητικη του αργοτερα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •