Page 112 of 114 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114 LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2221
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αυτές τις ημέρες το τερμάτισα και εγώ, τα κατάφερα απλά και μόνο επειδή στο Skelige από ένα σημείο και μετά το πήρα επιτέλους απόφαση, έβαλα τον ψυχαναγκασμό μου στην άκρη, παράτησα όλα τα side quests (καλά μη λέμε και μεγάλα λόγια, τα περισσότερα τουλάχιστον) και επικεντρώθηκα απόλυτα στα του main story (και ολίγη από Gwent φυσικά).

    Ογκώδες, πολύ όμορφο ακόμη και μετά από τόσο καιρό κάτι που ειλικρινά φοβόμουν, με πολύ υλικό το οποίο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν όλο ήταν απόλυτα απαραίτητο (υλικά, οπλισμός, κλπ). Ομολογώ ότι προς το τέλος με κούρασε, κυρίως όμως φταίει αυτό το ψυχαναγκαστικό... ωπ ερωτηματικό πάμε μία βόλτα να δούμε τι είναι, ωπ νέο side/treasure quest... μου χαλάει το "σημειωματάριο" μου η προσθήκη του καθώς τα είχα κάνει όλα, πάμε να το σβήσουμε και αυτό... Τα Witcher αυμβόλαια φανταστείτε τα είχα αφήσει για το "τέλος" και καλά μιας και αρχικά ήταν άνω των δυνάμεων μου τα πιο πολλά, δεν ασχολήθηκα τελικά ιδιαίτερα. Με τα δύο expansions που έχω στην διάθεση μου επίσης, δεν ασχολήθηκα μιας και μετά από όλο αυτό το πήγαινε - έλα, κάνε - δείξε, κλπ θέλω να ασχοληθώ με κάτι νέο και διαφορετικό. Το έσβησα για να μην έχω δικαιολογία άμεσης επιστροφής και έβαλα το Rally Dirt 2.0 για αποτοξίνωση αλλά η πρώτη επαφή μου μαζί του ήταν ένας μικρός χαμός, απλά γιατί προσπαθώ να στρίψω σαν να κραδαίνω ακόμη σπαθί στα χέρια μου.

    Πάντως για το μέγεθος και το περιεχόμενο του παιχνιδιού, δεν συνάντησα κανένα τρομερό bug/glitch. Ελάχιστα θα έλεγα, τα περισσότερα του χαβαλέ, κυρίως οι στάσεις που έπαιρνε το άλογο όταν το αφήνεις κάπου και καβαλάει την ταΐστρα με λίγο παραπάνω οίστρο ή να προσπαθεί να ταιριάξει το animation σε μία κατάσταση που ένα πραγματικό άλογο δεν θα έμπαινε πολύ εύκολα (κατέβασμα κάτι απότομων βουνοπλαγιών, να κουτουλά κάπου επειδή δεν στρίβει αυτόματα προφανώς, κλπ) Ένα quest αδυνατούσα να ολοκληρώσω γιατί ο χαρακτήρας Triss έκανε τα δικά του κάθε φορά που την συναντούσα, μία φορά εν μέση του main quest την σταμάτησα κατά λάθος πατώντας το Χ για να τρέξω μαζί της και ολοκληρώθηκε αλλά glitchαρε το main σε βαθμό να μην προχωράει άλλο ό,τι και να δοκίμασα, οπότε ευτυχώς φόρτωσα ένα κοντινό save και σώθηκα αλλά το quest τελικά έγινε αυτόματα fail μετά από αυτό. Α και όποτε έκανες τρελίτσες, που έβγαινες μετά να πολεμήσεις και ήσουν γυμνός τις περισσότερες φορές. Ακόμα μάλιστα σε μία περίπτωση ψάχνω την βαλίστρα που είχα μαζί (αναρωτιέμαι που την έβαλα - ήταν προς το τέλος και αναρωτιέμαι αν ήταν η τιμωρία μου αυτή) καθώς για το υπόλοιπο του παιχνιδιού χάθηκε, ευτυχώς είχα φυλάξει μία παρόμοιου επιπέδου στο "μαγικό κιβώτιο".

    Αυτά, υπέροχο μπορώ να πω σαν παιχνίδι, μπορώ άραγε να το συγκρίνω με το Skyrim; Νομίζω ότι περισσότερο μου άρεσε το Skyrim ειδικά από ιστορία, αν και το Witcher μου φάνηκε πιο όμορφο σε κάποια/πολλά θέματα κυρίως οπτικά - τεχνολογικά (υπέροχο και το Gwent). Δεν μπορώ να είμαι απόλυτος επίσης, στο σχόλιο ότι το Witcher 2 μου άρεσε περισσότερο, ήμουν λιγότερο ψυχαναγκαστικός και δεν θυμάμαι να τρέχω σε αυτό δεξιά και αριστερά για να κάνω side quests. Ίσως βέβαια μετά από τόσο καιρό να μην θυμάμαι και πολύ καλά. Πάντως η κεντρική ιστορία από ένα σημείο και μετά δεν με κρατούσε περισσότερο από τον κόσμο του τον ίδιο, αυτό σημαίνει ότι πιο εύκολα θα συνέχιζα να παίζω απλά για να παίζω side quests (ο ψυχαναγκασμός λόγω των πολλών side/witcher/dlc quests που εκκρεμούν) ή να βολτάρω στον κόσμο του και πιο δύσκολα θα επέστρεφα για την ιστορία και κάποια διαφορετική έκβαση της.

    Αυτά...
    πάω τώρα να το ξανακατεβάσω.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    geogoku (04-05-2020),PDS (04-05-2020),Sergio (22-05-2020),tsakali GR (07-05-2020)

  3. #2222
    Advanced Member Sergio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    315
    PSN ID
    vavavou
    Name
    Dr.Who

    Default

    5 χρονών ήδη και ακόμα βαζει κάτω πολλά μεταγενέστερα παιχνίδια...

  4. #2223
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (28-05-2020)

  6. #2224
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Το βλέπω στο store στα 14.99 και δεδομένου του upgrade που θα πάρει για το ps5 με κάνει να σκέφτομαι την αγορά του. Το είχα παίξει σε PC όταν πρώτο κυκλοφόρησε αλλά το παράτησα διότι δεν με ευχαριστούσε ιδιαίτερα το pc gaming. Τότε είχα βάλει τεστ στον εαυτό μου μήπως και γυρίσω από κονσόλα σε pc κάτι που δεν πέρασε. . Η ερώτηση μου είναι η εξής: το upgrade θα είναι σχεδιασμένο για ps5 και θα απαιτεί εγκατάσταση στον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας? ή απλά κάποιο boost και θα μπορείς να το τρέξεις από εξωτερικό σκληρό κτλ. Να μου πεις τι σχέση έχει αυτό. Απλά εγώ το βλέπω σαν πραγματική αναβάθμιση και όχι προχειροδουλειά όταν ζητάει το hardware του ps5. Μπορεί να έχω και άδικο.

  7. #2225
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Το βλέπω στο store στα 14.99 και δεδομένου του upgrade που θα πάρει για το ps5 με κάνει να σκέφτομαι την αγορά του. Το είχα παίξει σε PC όταν πρώτο κυκλοφόρησε αλλά το παράτησα διότι δεν με ευχαριστούσε ιδιαίτερα το pc gaming. Τότε είχα βάλει τεστ στον εαυτό μου μήπως και γυρίσω από κονσόλα σε pc κάτι που δεν πέρασε. . Η ερώτηση μου είναι η εξής: το upgrade θα είναι σχεδιασμένο για ps5 και θα απαιτεί εγκατάσταση στον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας? ή απλά κάποιο boost και θα μπορείς να το τρέξεις από εξωτερικό σκληρό κτλ. Μα μου πεις τι σχέση έχει αυτό. Απλά εγώ το βλέπω σαν πραγματική αναβάθμιση και όχι προχειροδουλειά όταν ζητάει το hardware του ps5. Μπορεί να έχω και άδικο.
    Θα πρέπει να είναι στον εσωτερικό
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  8. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    cocous (14-10-2020)

  9. #2226
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Θα πρέπει να είναι στον εσωτερικό
    Απάντηση στο φτερό. Ευχαριστώ. Οπότε θα είναι σοβαρή αναβάθμιση και μάλλον στα 15 ευρώ πιστεύω αξίζει.

  10. #2227
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά καλησπέρα. Το βλέπω στο store στα 14.99 και δεδομένου του upgrade που θα πάρει για το ps5 με κάνει να σκέφτομαι την αγορά του. Το είχα παίξει σε PC όταν πρώτο κυκλοφόρησε αλλά το παράτησα διότι δεν με ευχαριστούσε ιδιαίτερα το pc gaming. Τότε είχα βάλει τεστ στον εαυτό μου μήπως και γυρίσω από κονσόλα σε pc κάτι που δεν πέρασε. . Η ερώτηση μου είναι η εξής: το upgrade θα είναι σχεδιασμένο για ps5 και θα απαιτεί εγκατάσταση στον εσωτερικό δίσκο της κονσόλας? ή απλά κάποιο boost και θα μπορείς να το τρέξεις από εξωτερικό σκληρό κτλ. Να μου πεις τι σχέση έχει αυτό. Απλά εγώ το βλέπω σαν πραγματική αναβάθμιση και όχι προχειροδουλειά όταν ζητάει το hardware του ps5. Μπορεί να έχω και άδικο.
    Αξίζει και εγω θα σου πρότεινα την GOTY έκδοση αν δεν είναι ήδη αυτή που λες στα 15
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    cocous (14-10-2020)

  12. #2228
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Αξίζει και εγω θα σου πρότεινα την GOTY έκδοση αν δεν είναι ήδη αυτή που λες στα 15
    Αυτή είναι. Την έχει για το Halloween στα 14.99
    Θα το τσιμπήσω από τι φαίνεται διότι με τα 80αρια που θα έχουν τα ps5 games πέρα από το Demon Souls θα αργήσω να πάρω αλλα. Οπότε θα έχω κάτι να ασχοληθώ μιας και από το Ps plus Collection τα έχω σχεδόν όλα.
    Last edited by cocous; 14-10-2020 at 15:35.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to cocous For This Useful Post:

    Leon_DiZ (14-10-2020)

  14. #2229
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Επιπλέον δεν είναι παιχνίδι που το τελειώνεις σε μία μέρα ή μία εβδομάδα... ή ένα μήνα αν πάσχεις και ολίγη από OCD.

  15. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    cocous (14-10-2020)

  16. #2230
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγώ πρέπει να έφαγα 200 ωρες, σε δύο παιξιματα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #2231
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Τελικά το τσίμπησα.
    Ερώτηση: κάτι κοστούμια και κάτι extraδάκια που υπάρχουν free στο store συμπεριλαμβάνονται στην goty edition ή τα κατεβάζω ξεχωριστά?

  18. #2232
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Στο retail αν θυμάμαι καλά ήταν όλα μέσα. Τώρα στην digital δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις για δοκιμή είναι να κατεβάσεις ένα μικρό και αν δεν σου το κάνει εγκατάσταση σημαίνει ότι είναι ήδη μέσα στο πακέτο της GOTY που αγόρασες.

  19. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    cocous (14-10-2020)

  20. #2233
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Στο retail αν θυμάμαι καλά ήταν όλα μέσα. Τώρα στην digital δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις για δοκιμή είναι να κατεβάσεις ένα μικρό και αν δεν σου το κάνει εγκατάσταση σημαίνει ότι είναι ήδη μέσα στο πακέτο της GOTY που αγόρασες.
    Ξέρεις έχει κουρέματα, στολές,levels κτλ και γράφει free addons. Μέχρι και new game plus addon έχει. 16 είναι όλα στο σύνολο. Τα έβαλα να κατέβουν. Απλά πρέπει πρώτα να κατέβει το παιχνίδι. Είναι έτοιμο προς χρήση αλλά για να ολοκληρωθεί θέλει ακόμα μιάμιση ωρίτσα. Μετά θα κατέβουν και τα υπόλοιπα.

  21. #2234
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ναι ξέρω τι λες αλλά όλα αυτά μάλλον είναι για την απλή έκδοση και η GOTY πρέπει να τα έχει μέσα. Εμένα παρόλο που τα κατέβασε δεν τα εγκαθιστούσε γιατί δεν αναγνώριζε το παιχνίδι. Μετά διαπίστωσα ότι κάποια ήταν ήδη διαθέσιμα μέσα στο παιχνίδι οπότε τα πρόσθετα τα έσβησα όλα. Για αυτό σου λέω, δοκίμασε κάνα δυο μικρά και αν δεν τα εγκαταστήσει αυτά αυτόματα σημαίνει ότι όλα είναι μέσα στην έκδοση που έχεις. Κάποιος άλλος μπορεί να σου επιβεβαιώσει ίσως αν ισχύει αυτό που λέω γιατί έχει περάσει καιρός και τώρα γράφω από το κινητό μου.

  22. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    cocous (15-10-2020)

  23. #2235
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Ναι ξέρω τι λες αλλά όλα αυτά μάλλον είναι για την απλή έκδοση και η GOTY πρέπει να τα έχει μέσα. Εμένα παρόλο που τα κατέβασε δεν τα εγκαθιστούσε γιατί δεν αναγνώριζε το παιχνίδι. Μετά διαπίστωσα ότι κάποια ήταν ήδη διαθέσιμα μέσα στο παιχνίδι οπότε τα πρόσθετα τα έσβησα όλα. Για αυτό σου λέω, δοκίμασε κάνα δυο μικρά και αν δεν τα εγκαταστήσει αυτά αυτόματα σημαίνει ότι όλα είναι μέσα στην έκδοση που έχεις. Κάποιος άλλος μπορεί να σου επιβεβαιώσει ίσως αν ισχύει αυτό που λέω γιατί έχει περάσει καιρός και τώρα γράφω από το κινητό μου.
    Τελικά σε όλα μου γράφει αναμονή για εγκατάσταση. Ξεκίνησα και το παιχνίδι για να δω αν θα τα κάνει γιατί καμιά φορά χρειάζεται όπως μου έχει τύχει σε άλλους τίτλους αλλά τίποτα. Οπότε μάλλον θα τα έχει μέσα η GOTY edition.

  24. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    volyros (19-11-2020)

  25. #2236
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Να ρωτησω κατι. Τερμάτισα το παιχνιδι στο medium, αν ξεκινησω New game+ στο Death march με ολες μου τις αναβαθμισεις και το τερματισω θα μου δωσει τα trophy δυσκολίας κανονικα? Γτ εχω παρει ολα τα αλλα και λεω να παω για πλατινα.

    Επισης στο New game+ σου κραταει τον χαρακτηρα τουμπανο οπως τον εχεις? Ας πουμε εγω τελειωνω και το δευτερο expansion και είμαι πολυ ψηλο level με πολλες αναβαθμισεις ετσι ακριβως θα ξεκινησω στο new game+??

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  26. #2237
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν δεν κανω λαθος ετσι ακριβως οπως τα λες εχουν τα πραγματα αλλα μην χαρεις αποτομα οτι εισαι παντοδυναμος καθως μαζι με εσενα εχουν γινει level up και ολα τα υπολοιπα πλασματα στο παιχνιδι

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    volyros (15-12-2020)

  28. #2238
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αν δεν κανω λαθος ετσι ακριβως οπως τα λες εχουν τα πραγματα αλλα μην χαρεις αποτομα οτι εισαι παντοδυναμος καθως μαζι με εσενα εχουν γινει level up και ολα τα υπολοιπα πλασματα στο παιχνιδι
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

    Καλα αυτο το περιμενα οτι θα συμβαινει αλλα και παλι αλλιως ειναι να χεις αναβαθμισμενα τα sign σου και τα potion και τα οπλα σου κι αλλιως να τα ψάχνεις παλι απο την αρχη και να τα αναβαθμιζεις.

    Στην δευτερη περιπτωση δυσκολα θα εμπαινα στην διαδικασια. Ενω ετσι ενα δευτερο playthrough - μονο τις main αποστολες εννοειται-θα το κουτσοκαταφερω!

    Υ. Γ. Εξαιρετικα και τα 2 expansion by the way. Τελειως διαφορετικα απο το main story με νεα ability, villains, mechanisms κτλ. Ειδικα στο Blood of wines χαιρεσαι ρε παιδι μου να κανεις βολτα στον κοσμο του!

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  29. The Following User Says Thank You to volyros For This Useful Post:

    Valkyre (15-12-2020)

  30. #2239
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά καλησπέρα. Έχω αφιερώσει αρκετές ώρες στο παιχνίδι και έφαγα το ξενέρωμα της αρκούδας. Αντιμετωπίζω ακριβώς αυτό το bug στο dlc του παιχνιδιού. Υπάρχει κάποια λύση πέρα από το να ξανά φορτώσω παλιό save file το οποίο δεν υπάρχει.
    Απλά αν κάποιος που του το έκανε κατάφερε να προχωρήσει.



    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  31. #2240
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και εχει περασει πολυς καιρος και δεν εχω ακουσει κατι για το συγκεκριμενο bug, αλλα ρε συ εισαι χρονια gamer… ειναι κανονας οτι οταν παιζουμε μεγαλα open world πολυπλοκα παιχνιδια κανουμε πολλαπλα saves για να ειμαστε ασφαλεις… δυστυχως bugs υπαρχουν και θα υπαρχουν. Οποτε για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο παντα κρατα 4-5 manual saves ανα τακτα χρονικα διαστηματα για να μην τρεχεις και δεν φτανεις μετα.

    πχ τωρα εμενα μου εσκασε ενα bug στο valhalla που η βλαστηση εξαφανιζεται μπροστα απο το χαρακτηρα μου οσο προχωραω. Αν δεν ειχα saves θα ημουν αναγκασμενος να παιξω το υπολοιπο παιχνιδι με αυτο το αθλιο bug. Αλλα ακριβως επειδη ειχα προηγουμενο save μισης ωρας ε το φορτωσα και απλα εχασα μιση ωρα προοδο.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •