Page 93 of 164 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #1841
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    - - Updated -
    Προφανως και ειναι προσωπικη μου αποψη.
    Επισης προφανως και δεν αφορα μονο το pre order ενος ps5.
    Εγω αυτο που εγραψα πιο πισω οτι αν οντως καποιος διαφωνει με μια εταιρεια και θελει να περασει καποιο μήνυμα,τοτε υπαρχει το γνωστο Vote With your wallet,τιποτα περισσοτερο,τιποτα λιγοτερο.
    Δικαιωμα σου να εχεις την συγκεκριμενη αποψη. Οπως και δικο μου οταν βλεπω να απαξιωνονται αποψεις να το λεω.
    Οταν λες οτι δεν λαμβανω την αποψη καποιου στα σοβαρα επειδη εκανε preorder στα δικα μου ματια αυτο ακριβως ειναι, για τα remasters και τα remakes και το epic store κτλ δεν εχω αποψη γιατι μιλας πολυ γενικα και δεν μπορω τωρα να φερω στο μυαλο μου συγκεκριμενα παραδειγματα.
    Για τα preorders το εκανες πολυ συγκεκριμενο και εχω πολυ καλη εικονα ποιους εννοεις, οποτε αυτο σχολιαζω κυριως.
    Εχεις καθε δικαιωμα ξαναλεω (μην παρεξηγηθω), προσωπικα θεωρω οτι μπορει καποιος να ψηφισει με το πορτοφολι του ακομα και αν εχει αγορασει ps5. Η κονσολα δεν της δινει κατι, τα παρελκομενα θα της δωσουν τα λεφτα.
    Θεωρω δε οτι οι εταιρειες παιρνουν πολυ πιο σοβαρα τις κριτικες των πελατων τους που ακολουθουν χρονια και εχουν/θα παρουν την κονσολα/υπηρεσια απο αυτες των χρηστων που δεν εχουν καν τα προιοντα τους και κανουν κριτικη χωρις προθεση να αγορασουν.
    Μιλαω για σοβαρες και επι της ουσιας κριτικες (οχι κραυγες και φανμποιλικια), και τετοιες κριτικες ειχαμε πολλες μεσα στο φορουμ τις τελευταιες μερες.


  2. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (25-09-2020),Valkyre (25-09-2020)

  3. #1842
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αφου λοιπον δεν αναφερθηκα πουθενα σε κατι δικο σου,η παραπανω προσωπικη επιθεση δεν βοηθαει σε κατι(και μην αρχισουμε στο αν το παραπανω θεωρειται ή οχι).
    Αν διαφωνεις με αυτο που εγραψα,μπορεις να το κανεις χωρις να το γυριζεις επι προσωπικου,ειδικα απο την στιγμη που ουτε εγω το πηγα στο σχολιο μου επι προσωπικου σε αυτο που αναφερθηκα,ουτε επεβαλα στους υπολοιπους οτι επειδη το λεω εγω ετσι ειναι.
    Αν δεν θες να σχολιαζονται τα οσα γραφεις ή θες να σχολιαζονται με συγκεκριμενο τροπο, τοτε μην γραφεις ξερω’γω; Και στην ουσια δεν διαφωνησα απλα ειπα οτι θα εκπλαγω εαν παρεις νεα κονσολα για τους λογους που ανεφερα(στην ουσια ανεφερες). Ουτε ασχημα σου μιλησα ουτε τιποτα. Τωρα αν εσυ το πηρες ως προσωπικη επιθεση ειναι θεμα δικο σου. Ουτε εγω επιβαλλω σε καποιον κατι με το παραπανω σχολιο μου. Η κοινοτητα ειναι ελευθερη να σχηματισει την αποψη που επιθυμει. Το να απαιτεις να σβηστει το ποστ και μαλιστα αμεσως ειναι ανευ σχολιασμου...

  4. #1843

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν λεω αδικως, απλα το παω οτι με βαση τα λεγομενα σου δεν θα πρεπει να αγγιξεις ουτε μια κονσολα και ουτε ενα παιχνιδι.
    Spoiler!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Δικαιωμα σου να εχεις την συγκεκριμενη αποψη. Οπως και δικο μου οταν βλεπω να απαξιωνονται αποψεις να το λεω.
    Οταν λες οτι δεν λαμβανω την αποψη καποιου στα σοβαρα επειδη εκανε preorder στα δικα μου ματια αυτο ακριβως ειναι, για τα remasters και τα remakes και το epic store κτλ δεν εχω αποψη γιατι μιλας πολυ γενικα και δεν μπορω τωρα να φερω στο μυαλο μου συγκεκριμενα παραδειγματα.
    Για τα preorders το εκανες πολυ συγκεκριμενο και εχω πολυ καλη εικονα ποιους εννοεις, οποτε αυτο σχολιαζω κυριως.
    Spoiler!
    Last edited by Fulgore; 25-09-2020 at 16:38.

  5. #1844
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δηλαδή επειδή έκρινες τα αρνητικά προς σονυ λόγια ενός χρήστη σε άλλο φόρουμ και μετά όμως έκανε προπαραγγελίες στο δικό μας φόρουμ......είπες από μέσα σου «ας πάω τώρα στο πς4φορουμ.γρ να μιλήσω γενικά και αόριστα ενώ υπονοώ έναν χρήστη, αλλά θα το γράψω έτσι ώστε να τσουβαλιάσω όλους όσους έκαναν προπαραγγελίες»;;;

    Γιατί αυτό ακριβώς έκανες.

    Προσοχή: δεν σου λέω τη γνώμη μου, δεν κρίνω την δίκη σου.
    Αυτο που έκανα είναι μια «σούμα» των γραπτών σου και του τρόπου που εκφράζεσαι.

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Valkyre (25-09-2020)

  7. #1845
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι αυτο που λεμε ο νοων νοειτο... Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω, ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του και δεν υπαρχει λογος για συνεχεια οποτε ας κλεισει η παρενθεση εδω και παμε παρακατω στα του θεματος.

  8. #1846
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Στα του θέματος. Το xbox series x/s όντως δεν πρέπει να έχει πουλήσει αρκετά Pre-order εδώ στην Ελλάδα διότι αρκετές μέρες τώρα βλέπω διαφήμιση στην τηλεόραση για προπαραγγελια, κάτι τέτοιο με το ps5 δεν είδα... Λογικά γιατί δεν είχαν να δώσουν αλλά ps5

  9. #1847

    Default [Next-Gen] Xbox Series S | X (10 Νοεμβρίου 2020)

    Quote Originally Posted by modecris View Post
    Παντως ειναι κριμα πραγματικα (οχι να τσακωνομαστε αλλα) ακομα και να ανεβαζουμε τους τονους συζητωντας με κάποιον που εχει διαφορετικη κονσολα απο την δικη μας. Λες και αν υπάρξει λογος δεν μπορουμε με μικρο αντιτυμο να αγορασουμε πχ και ενα series s να κοτσαρουμε και ενα game pass και τελειωνει εκει το θεμα.

    Απλα πρεπει να καταλαβουμε πως επιλεγουμε κονσολα με υποκειμενικά κριτήρια τα οποια ομως ΔΕΝ ισχύουν για παντα. Την μια μας καλύπτει η μια κονσολα και την αλλη μπορει να μας καλύπτει η αλλη. Καμια φορά μπορει να χρειαστούν και 2 κονσολες για να ειμαστε οκ με ο χόμπι μας.
    Είμαστε καταναλωτες και δεν κλείνουμε συμβόλαια με την μια ή την αλλη εταιρια.

    Εχω αγορασει ολες τις κονσολες της sony αλλα αυτο δεν με εμποδισε οταν υπηρχε προσωπικός λογος κα παρω και dreamcast και xbox360. Σιγα μην σκασουμε για την καθε εταιρια, εμεις την "δουλεια" μας και αυτοί την δουλειά τους.
    Ποσο σωστός.
    Δε μπορει κατι να συμπληρωθεί σε αυτο το επικό post.
    Ενδυκτικα θα πω οτι αν και fan της ms ειμαι απο τους μεγαλύτερους χορηγούς της Sony αφου δεν έπεσα ποτε κατω απο 2 κονσόλες της ανά γενιά.
    Ακομα και για ps5 η αγορά ειναι δεδομένη οταν βγει slim η pro και θα εχουν βγει και games. Υγεία να χούμε


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    modecris (25-09-2020),psx3 (25-09-2020)

  11. #1848
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Στα του θέματος. Το xbox series x/s όντως δεν πρέπει να έχει πουλήσει αρκετά Pre-order εδώ στην Ελλάδα διότι αρκετές μέρες τώρα βλέπω διαφήμιση στην τηλεόραση για προπαραγγελια, κάτι τέτοιο με το ps5 δεν είδα... Λογικά γιατί δεν είχαν να δώσουν αλλά ps5
    Στα social media γινοταν χαμος απο ολα τα μαγαζια για το ps5, και οι διαφημισεις ετρεχαν ακομα και οταν ειχαν κλεισει οι προπαραγγελιες για ωρες/μερες.
    Θελω να πω οτι μαλλον δεν εχει να κανει με το αν εχουν φυγει, ειδικα στην τηλεοραση πληρωνουν ενα πακετο για να παιξει καποιες μερες και οι διαφημισεις θα παιξουν ουτως η αλλως, ξεπουλησει δεν ξεπουλησει.
    Εγω νομιζω οτι και τα xbox θα φυγουν ευκολα γιατι ο αριθμος που θα εχει δωθει για Ελλαδα λογικα ειναι πολυ μικρος.


  12. #1849
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    ..και συνεχίζουν να τρέχουν ακόμα promos από κάποιους για να εξασφαλίσουν απο τωρα προπαραγγελίες και για την επόμενη παραλαβή όσον αφορά το ps5. To ίδιο φαντάζομαι θα κανουν και με τα xbox series s/x.

    Η κίνηση αυτή δυστυχώς όμως λογικά θα έχει συνέπειες για μερικούς που έκαναν την προπαραγγελία στην ώρα τους.

  13. #1850
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    ...Η κίνηση αυτή δυστυχώς όμως λογικά θα έχει συνέπειες για μερικούς που έκαναν την προπαραγγελία στην ώρα τους.
    Τι συνεπειες Βασιλη;
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  14. #1851

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δηλαδή επειδή έκρινες τα αρνητικά προς σονυ λόγια ενός χρήστη σε άλλο φόρουμ και μετά όμως έκανε προπαραγγελίες στο δικό μας φόρουμ.....
    Προφανως και οχι,αλλα δεν εχει νοημα να το συνεχιζω γιατι τσαμπα τα γραφω,αρα σβηνω και τα πιο πισω σχολια για να μην χαλανε το εδω θεμα.
    Παμε παρακατω.

  15. #1852
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Τι συνεπειες Βασιλη;
    Απο τη στιγμή που έχουν αφήσει ακόμα ανοιχτές τις προπαραγγελίες τους (αναφέρομαι κυριώς για εκείνες στου Ps5 που εχουν ξεκινήσει εδώ και δυο σχεδόν εβδομάδες), δεν πίστευω πως θα καταφέρουν να τηρήσουν τη σειρά προτεραιότητας των πελατών τους με αποτέλεσμα να μην μπορέσουν να εξυπηρετήσουν με τις πρώτες παραλαβές όσους κάνανε προπαραγγελία τις πρώτες μέρες. Μάκαρι να πέσω έξω με αυτό που λεω, όμως δυστυχώς είναι πολύ πιθανό να συμβεί.

  16. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (25-09-2020)

  17. #1853
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Προφανως και οχι,αλλα δεν εχει νοημα να το συνεχιζω γιατι τσαμπα τα γραφω,αρα σβηνω και τα πιο πισω σχολια για να μην χαλανε το εδω θεμα.
    Παμε παρακατω.
    Χειρότερο το έκανες τώρα πάντως το θέμα με τα edits.

    Θα έπρεπε να υπάρχει περιορισμός χρόνου στο edit που κάνει ένας χρήστης στα posts του πάντως, για να αποφεύγονται τέτοιες περιπτώσεις.


  18. The Following 4 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    mihalis13 (25-09-2020),modecris (25-09-2020),Nek_Food (25-09-2020),Valkyre (25-09-2020)

  19. #1854

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Χειρότερο το έκανες
    Μπορουν αν θελουν να σβηστουν τα σχολια απο τους υπευθυνους.

    Japan’s initial Xbox Series X/S pre-orders have quickly sold out everywhere
    https://www.videogameschronicle.com/...ut-everywhere/

  20. #1855
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Χειρότερο το έκανες τώρα πάντως το θέμα με τα edits.

    Θα έπρεπε να υπάρχει περιορισμός χρόνου στο edit που κάνει ένας χρήστης στα posts του πάντως, για να αποφεύγονται τέτοιες περιπτώσεις.
    Καλό θα ήταν να έχετε το θάρρος αυτά που γράφετε να τα πιστεύετε και να μην τα σβήνετε εκ των υστέρων ή απλά μην τα γράψετε καθόλου εξαρχής. Όταν υπάρχουν απαντήσεις από άλλους χρήστες επηρρεάζεται η εικόνα και η συνέχεια του φόρουμ.

    Αγαπητέ tonybsg θα κάνουμε μία προσπάθεια να επαναφέρουμε τα posts στο αρχικό τους περιεχόμενο μην σε ανησυχεί.

    Λοιπόν, την επόμενη φορά που θα συμβεί αυτό από οποιονδήποτε χρήστη, νομίζω ότι θα του αξίζει ένα τριήμερο ban για να το έχετε στα υπόψη σας από εδώ και πέρα.

  21. The Following 10 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    enstikto (25-09-2020),hakoo (25-09-2020),jk_blue_tiger (25-09-2020),Lefteris_X (25-09-2020),Leon_DiZ (25-09-2020),mihalis13 (25-09-2020),modecris (25-09-2020),Stefanos (25-09-2020),tonybsg (26-09-2020),Valkyre (25-09-2020)

  22. #1856
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Απο τη στιγμή που έχουν αφήσει ακόμα ανοιχτές τις προπαραγγελίες τους (αναφέρομαι κυριώς για εκείνες στου Ps5 που εχουν ξεκινήσει εδώ και δυο σχεδόν εβδομάδες), δεν πίστευω πως θα καταφέρουν να τηρήσουν τη σειρά προτεραιότητας των πελατών τους με αποτέλεσμα να μην μπορέσουν να εξυπηρετήσουν με τις πρώτες παραλαβές όσους κάνανε προπαραγγελία τις πρώτες μέρες. Μάκαρι να πέσω έξω με αυτό που λεω, όμως δυστυχώς είναι πολύ πιθανό να συμβεί.

    Α ok, αν και εν ετει 2020 ακουγεται τραγελαφικο, να μην μπορουν να ταξινομηθουν οι προπαραγγελιες με σειρα προτεραιοτητητας.
    Τωρα εαν μετραει η ημ/νια καταχωρησης (το πιο λογικο) ή η ημ/νια πληρωμης προκαταβολης τι να πω, αυτα τα πραγματα θα επρεπε να δουλευουν σωστα εδω κ χρονια.
    Προσωπικα εχω πληρωσει ολο το ποσο απο την 2η ημερα των προπαραγγελιων, οποτε δεν ανυσυχω.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  23. #1857
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τελικά με το Gold έχουν αναφέρει κάτι;
    Γιατί αφαίρεσαν τον ένα χρόνο κ τους 6 μήνες ξέρει κανείς;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  24. #1858
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τελικά με το Gold έχουν αναφέρει κάτι;
    Γιατί αφαίρεσαν τον ένα χρόνο κ τους 6 μήνες ξέρει κανείς;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για να παιρνεις gamepass το εκαναν κυριως αυτο

  25. #1859
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Για να παιρνεις gamepass το εκαναν κυριως αυτο
    Όποιος δεν πάρει δλδ 20 το 3 μηνό χάχα ήμαρτον 80 ευρώ ο χρόνος για να παίζεις online κ δεν έιναι το gamepass το gamepass δεν έχει online μέσα θέλει ultimate για το online.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  26. #1860
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Seagate Reveals More Details on How Storage Expansion Cards for Xbox Series X/S Will Work

    Seagate also took this opportunity to clear up what other storage options Xbox Series X / S owners will have. On next-gen Xbox consoles, you will be able to use external HDDs or SSDs, although not to play most Xbox Series X / S games. These external drives, the ones you may be using right now with your Xbox One, for example, can be used to play Original Xbox, Xbox 360 and Xbox One titles. Past that, they can be used to store – but not play – next-gen Xbox games. Games optimized for the Xbox Series X / S will only be able to run off of drives optimized for the Xbox Velocity Architecture, either the console’s internal SSD or the Storage Expansion Card.
    - - - Updated - - -

    Άντε και στα δικά μας...
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •