Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 21 to 40 of 90

Thread: Apex Legends

  1. #21
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Χαίρομαι για την μεγάλη επιτυχία του παιχνιδιού και γενικότερα χαίρομαι περισσότερα που είναι ένα παιχνίδι της Respawn, γιατί άξιζε πολλά περισσότερα από αυτά που πήρε από το Titanfall 2 όταν είχε βγει.

    Έχω κολλήσει άσχημα με το παιχνίδι γιατί βρίσκω τον χειρισμό του πιο κοντά στα "θέλω" τα δικά μου από τα υπόλοιπα Battle Roayle παιχνίδια. Πάρα πολύ καλό gameplay, πολύ ωραία η αίσθηση στα όπλα, έτσι όπως μας έχει συνηθίσει η Respawn. Χάνεσαι στην αρχή όταν ξεκινάς, γιατί δεν σου εξηγεί απολύτως τίποτα και πρέπει να ψαχτείς μόνος σου. Μόλις μάθεις που πάει ακριβώς τι, μόλις βρεις το όπλο που σου ταιριάζει, τότε κολλάς και γίνεται ακόμα πιο διασκεδαστικό. Team based το παιχνίδι, το "Pin" system είναι "άντε γεια". Τρελή υλοποίηση του συγκεκριμένους συστήματος. Δεν χρειάζεσαι καν μικρόφωνο για να συνεννοηθείς.

    Ένα HUGE THUMBS UP από εμένα, δώστε του μια ευκαιρία όσοι δεν το έχουν παίξει (και χρόνο φυσικά) και θα κολλήσετε, στανταράκι.

    Σίγουρα θα ασχοληθώ για πάρα πολύ καιρό μαζί του. Και θέλω να δω τι θα προσφέρει παρακάτω στα επόμενα updates που θα έρθουν.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (18-02-2019),mihalis13 (18-02-2019),ScaryTerry (18-02-2019)

  3. #22
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ πάντως λέω αφού κατάφερε και με κέρδισε και εμένα σαν παιχνίδι, τότε είναι πολύ καλό!
    Καντα βάζω διαφορά drew to play για να τα δοκιμάσω αλλά είναι ωραία αλλά τα βγάζω στο 10λεπτο.
    Ειδικά τα battle royale games δεν μου αρέσουν καθόλου. Αλλά το Apex τελικά με κέρδισε!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  4. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Sgt_Greco (18-02-2019),WolfRathmA (18-02-2019)

  5. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Δεν νομίζω να σας ζήτησε κάποιος το λόγο που δεν παίζετε Online, pve ή pvp. Δεν σας αρέσει, δεν ασχολείστε,.τελείωσε. Γεγονός σεβαστό και αδιάφορο ταυτόχρονα. Προς τί η ενόχληση;
    Ποιό το νόημα όμως να σχολιάζετε, εκ συστήματος, σε threads τίτλων που δεν σας ενδιαφέρουν;
    Οταν ο συμφορουμιτης πιο πανω τσουβαλιαζει τους παντες λεγοντας οτι το forum μισει τα multiplayer παιχνιδια(παρολο που ποτε δεν γραφτηκε κατι τετοιο),προφανως και πρεπει μετα να ξεκαθαρισει αυτο το πραγμα.

    Επισης απο ποτε απαγορευεται να πει καποιος την γνωμη του ακομα και σε παιχνιδι που δεν τον τραβηξε για τους χ,ψ λογους?

    Εδω μεχρι και κατακριτεο ειναι απο μερικους αν δεν αρεσουν σε καποιους και προτιμανε περισσοτερο τα single player παιχνιδια απο τα multiplayer.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Παιδιά γιατί υπάρχει αυτή η ένταση;

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ειναι παρα πολυ απλο.Τα παιχνιδια που αρεσουν στους περισσοτερους του forum,δεν αρεσουν(ή αρεσουν πολυ λιγοτερο)σε αυτους που προτιμανε τα Online παιχνιδια. Φανηκε αυτο τελευταια και στο θεμα του Red Dead ή στο αλλο θεμα του Fallout76 λιγο καιρο πιο πριν απο τα ιδια ατομα(που αλλαζουν likes μεταξυ τους για να νιωσουν ωραια).

    Το πιο τραγικο της υποθεσης ειναι οτι στο θεμα αυτο κανεις δεν εκραξε το Apex.

  6. The Following 6 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    chronohill (18-02-2019),Conjure7 (18-02-2019),Lefteris_X (18-02-2019),Leon_DiZ (19-02-2019),PDS (18-02-2019),ScaryTerry (18-02-2019)

  7. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Οταν ο συμφορουμιτης πιο πανω τσουβαλιαζει τους παντες λεγοντας οτι το forum μισει τα multiplayer παιχνιδια(παρολο που ποτε δεν γραφτηκε κατι τετοιο),προφανως και πρεπει μετα να ξεκαθαρισει αυτο το πραγμα.

    Επισης απο ποτε απαγορευεται να πει καποιος την γνωμη του ακομα και σε παιχνιδι που δεν τον τραβηξε για τους χ,ψ λογους?

    Εδω μεχρι και κατακριτεο ειναι απο μερικους αν δεν αρεσουν σε καποιους και προτιμανε περισσοτερο τα single player παιχνιδια απο τα multiplayer.

    - - - Updated - - -



    Ειναι παρα πολυ απλο.Τα παιχνιδια που αρεσουν στους περισσοτερους του forum,δεν αρεσουν(ή αρεσουν πολυ λιγοτερο)σε αυτους που προτιμανε τα Online παιχνιδια. Φανηκε αυτο τελευταια και στο θεμα του Red Dead ή στο αλλο θεμα του Fallout76 λιγο καιρο πιο πριν απο τα ιδια ατομα(που αλλαζουν likes μεταξυ τους για να νιωσουν ωραια).

    Το πιο τραγικο της υποθεσης ειναι οτι στο θεμα αυτο κανεις δεν εκραξε το Apex.
    Το τραγικό της υπόθεσης είναι ότι το παίζεις κ θύμα!
    Εσύ εκρινες γτ έφτιαξα εγώ λογαριασμό. Εσύ εκρινες το fallout παρόλο που δεν το είχες παίξει. Μιλάς για αυτό το παιχνίδι κ πάλι δεν ξέρεις τι παίζει στον τομέα BR.

    Για το ποιος ανταλλάζει like δεν το εννοείς φαντάζομαι.Ο Λευτέρης που απεχθάνεται τα PVP σου έκανε. Σε thread για PVP. Που απεχθάνεται με πάθος. Εγω σου κάνω γτ τα λες ωραία κ γελαω. Κατάλαβες πιστεύω ποιος τα ανταλλαζει για να νιώσει ωραία.
    Last edited by ScaryTerry; 18-02-2019 at 17:22.

  8. #25
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το πιο τραγικο της υποθεσης ειναι οτι στο θεμα αυτο κανεις δεν εκραξε το Apex.
    Nα συμπληρωσω οτι ισα ισα χαρη σε αυτο το thread εμαθα πως δινεται δωρεαν το παιχνιδι και σκεφτομαι να του ριξω μια δοκιμη.

    Τhanks Sgt_Greco.
    .

  9. #26
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έδωσα like γιατί την θεώρησα σωστή τοποθέτηση και καθόλου προκλητικά διατυπωμένη.


    ΥΓ: Επι εποχής GT 5 PS3 υπήρχε τουρνουά με αρκετούς φανατικούς. Οι εποχές πέρασαν, τα παιχνίδια άλλαξαν, οι ηλικίες και οι υποχρεώσεις διαφοροποιήθηκαν. Αλλά ναι, σε γενικές γραμμές σε αυτό το φόρουμ το κυρίαρχο μέρος των συμμετεχόντων είναι του single player. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι είναι τροχοπέδη: αν το επιθυμείτε φτιάξτε ένα δικό σας θρεντ, οργανώστε τους αγώνες σας και όσοι πιστοί υπάρχουν θα προσέλθουν.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-02-2019),mihalis13 (18-02-2019),WolfRathmA (18-02-2019)

  11. #27
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Σορυ για το off-topic.
    Το θυμάμαι αυτό με το GT5 θυμάμαι γινόταν χαμός, δικό του section είχε και παρόλο που δεν ασχολιόμουν με το online κομμάτι του παιχνιδιού παρακολουθούσα το πρωτάθλημα από τα posts των παιδιών.
    Τρομερή οργάνωση είχε.
    Και πάλι συγνώμη για το off-topic


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. #28

    Default

    Ετρεξε φυσικά η ΕΑ να επιβεβαιώσει ότι το 25% των χαρακτήρων του Apex είναι LGBTQ. Τι ζούμε ρε φίλε..... Τι κατάντια είναι αυτή;
    ο Gibraltar gay και ο Bloodhound απροσδιοριστου (non binary) φύλου.
    ΩΡΑΙΑ. ΚΑΙ ΛΟΙΠΌΝ; ΓΙΑΤΊ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΗΛΑΔΉ;
    Να υπάρχει μια ιστορία στο campaign και να πρέπει να το μάθω, να πω αντε, καλά.
    Τώρα δηλαδή που τον επιλέγω να παίξω multi, γιατί πρέπει να ξερω ότι ρουφάει το πουλί του φίλου του ξέρω γω κι όχι το θρήσκευμα του για παράδειγμα; Ή την LDL Χοληστερολη του, πού είναι 120 κιλά;
    Γιατί υποτίθεται πως μια τέτοια πληροφορία είναι απαραίτητη; Για να προσεγγίσει και το 0.1% των gamers που είναι gay ή για να είναι πολίτικαλυ κορεκτ?
    Εχει ξεφύγει το πράγμα. Εντελώς.


    edit. Να' σαι καλά PDS, τώρα το είδα...
    Last edited by Sgt_Greco; 18-02-2019 at 23:05.

  13. The Following 7 Users Say Thank You to Sgt_Greco For This Useful Post:

    christos-sonyboy (18-02-2019),DJTaurus (19-02-2019),Kane (19-02-2019),Lefteris_X (18-02-2019),PDS (18-02-2019),Snk (18-02-2019),WolfRathmA (19-02-2019)

  14. #29
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Ετρεξε φυσικά η ΕΑ να επιβεβαιώσει ότι το 25% των χαρακτήρων του Apex είναι LGBTQ. Τι ζούμε ρε φίλε..... Τι κατάντια είναι αυτή;
    ο Gibraltar gay και ο Bloodhound απροσδιοριστου (non binary) φύλου.
    ΩΡΑΙΑ. ΚΑΙ ΛΟΙΠΌΝ; ΓΙΑΤΊ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΗΛΑΔΉ;
    Να υπάρχει μια ιστορία στο campaign και να πρέπει να το μάθω, να πω αντε, καλά.
    Τώρα δηλαδή που τον επιλέγω να παίξω multi, γιατί πρέπει να ξερω ότι ρουφάει το πουλί του φίλου του ξέρω γω κι όχι το θρήσκευμα του για παράδειγμα; Ή την LDL Χοληστερολη του, πού είναι 120 κιλά;
    Γιατί υποτίθεται πως μια τέτοια πληροφορία είναι απαραίτητη; Για να προσεγγίσει και το 0.1% των gamers που είναι gay ή για να είναι πολίτικαλυ κορεκτ?
    Εχει ξεφύγει το πράγμα. Εντελώς.


    edit. Να' σαι καλά PDS, τώρα το είδα...
    Μπορει γενικα να κατατανοω τους λογους υπαρξης της SJW ως αντιδραση σε κατι καταπιεσμενο. Αλλα η πλακα ειναι οτι δεν βλεπουν πως οι ιδιοι τονιζουν την υπαρξη διακρισης, κανοντας μια τετοια αχρειαστη αναφορα.
    .

  15. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (19-02-2019),Error Flynn (18-02-2019),mihalis13 (19-02-2019),Slay (25-02-2019)

  16. #30

    Default

    https://kotaku.com/sadly-its-surpris...-in-1832397106

    βασικα εσβησα οτι ειχα γραψει σχετικα με αυτο γιατι τωρα που το διαβασα, δεν καταλαβαινω τι διαολο θελει να πει.οτι δυστυχως δε βλεπει συχνα εγχρωμες γυναικες σε games? αυτο το kotaku πιανεται απο κατι λεπτομερειες ακυρες τελειως.
    Last edited by christos-sonyboy; 19-02-2019 at 00:02.

  17. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Ετρεξε φυσικά η ΕΑ να επιβεβαιώσει ότι το 25% των χαρακτήρων του Apex είναι LGBTQ. Τι ζούμε ρε φίλε..... Τι κατάντια είναι αυτή;
    ο Gibraltar gay και ο Bloodhound απροσδιοριστου (non binary) φύλου.
    ΩΡΑΙΑ. ΚΑΙ ΛΟΙΠΌΝ; ΓΙΑΤΊ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΗΛΑΔΉ;
    Να υπάρχει μια ιστορία στο campaign και να πρέπει να το μάθω, να πω αντε, καλά.
    Τώρα δηλαδή που τον επιλέγω να παίξω multi, γιατί πρέπει να ξερω ότι ρουφάει το πουλί του φίλου του ξέρω γω κι όχι το θρήσκευμα του για παράδειγμα; Ή την LDL Χοληστερολη του, πού είναι 120 κιλά;
    Γιατί υποτίθεται πως μια τέτοια πληροφορία είναι απαραίτητη; Για να προσεγγίσει και το 0.1% των gamers που είναι gay ή για να είναι πολίτικαλυ κορεκτ?
    Εχει ξεφύγει το πράγμα. Εντελώς.


    edit. Να' σαι καλά PDS, τώρα το είδα...
    Έδωσαν εκεί μια μαλάκια αυτοί για τον Χ,ψ λόγο τους γτ να νοιαστουμε άμα δεν μας επηρεάζει κάπου?

  18. #32
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πήρα ένα rep, δεν ξέρω από ποιον και ευχαριστώ για αυτό.
    Στο rep το παιδί που μου το έδωσε γράφει πως ο Error Flyn και WolfRathma δεν είναι μικρή σε ηλικία.
    Είμαι πολλά χρόνια στο φόρουμ και τα παιδιά τα γνωρίζω μέσω του φόρουμ αρκετό καιρό (με αρκετούς μάλιστα έχουμε βρεθεί και από κοντά σε διάφορα meetings του φορουμ)
    Όταν γράφω οι μικρές ηλικίες δεν ασχολούνται με τα φόρουμς δεν το εννοώ 100% αλλά για το μεγαλύτερο ποσοστό. Και το μεγαλύτερο ποσοστό των πιτσιρικάδων παίζει κατά κύριο λόγο Online games.
    Στο συγκεκριμένο φόρουμ οι περισσότεροι είμαστε 30+ για αυτό θα δούμε και μικρότερο ποσοστό ανθρώπων να ασχολείται με Online games.
    Αυτό ήθελα να πω με το post μου.
    Τέρμα το off-topic.

    Καμιά συμβουλή σε άσχετους σαν και εμένα να κάνουμε κανένα kill έχουμε;;
    Από χαρακτήρες ποιους προτιμάτε μέχρι τώρα;
    Εγώ παίζω κυρίως με την Lifeline και τον Bloodhound (τον/την;;; )

    Παρεμπιπτόντως στο θέμα με τις σεξουαλικές προτιμήσεις του κάθε χαρακτήρα συμφωνώ 100% με τον PDS.

    Spoiler!

  19. #33

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πήρα ένα rep, δεν ξέρω από ποιον και ευχαριστώ για αυτό.
    Στο rep το παιδί που μου το έδωσε γράφει πως ο Error Flyn και WolfRathma δεν είναι μικρή σε ηλικία.
    Είμαι πολλά χρόνια στο φόρουμ και τα παιδιά τα γνωρίζω μέσω του φόρουμ αρκετό καιρό (με αρκετούς μάλιστα έχουμε βρεθεί και από κοντά σε διάφορα meetings του φορουμ)
    Όταν γράφω οι μικρές ηλικίες δεν ασχολούνται με τα φόρουμς δεν το εννοώ 100% αλλά για το μεγαλύτερο ποσοστό. Και το μεγαλύτερο ποσοστό των πιτσιρικάδων παίζει κατά κύριο λόγο Online games.
    Στο συγκεκριμένο φόρουμ οι περισσότεροι είμαστε 30+ για αυτό θα δούμε και μικρότερο ποσοστό ανθρώπων να ασχολείται με Online games.
    Αυτό ήθελα να πω με το post μου.
    Τέρμα το off-topic.

    Καμιά συμβουλή σε άσχετους σαν και εμένα να κάνουμε κανένα kill έχουμε;;
    Από χαρακτήρες ποιους προτιμάτε μέχρι τώρα;
    Εγώ παίζω κυρίως με την Lifeline και τον Bloodhound (τον/την;;; )

    Παρεμπιπτόντως στο θέμα με τις σεξουαλικές προτιμήσεις του κάθε χαρακτήρα συμφωνώ 100% με τον PDS.
    Αν και μετριοτατος στο συγκεκριμενο game, θα προτεινα τα εξης:

    - ΠΑΝΤΑ κοντα στην ομαδα σου.
    - Πινκ οτι και οπου μπορεις.
    - Μην υποτιμας τα πιστολια (ειδικα το wingman). Εχε τα σαν secondary και τραβα τα οταν ξεμεινεις απο σφαιρες στο primary πανω στο gunfight.
    - Προσεξε τον Gibraltar αν ειναι στην ομαδα σου. Τοιχο-τοιχο.
    - Να φροντιζεις να απεμπλεκεσαι οταν χτυπας τον αντιπαλο και βλεπεις μωβ hitmarkers (top-tier) ασπιδα. Τελειωσε τον οταν βλεπεις ασπρα. (σχεδον γυμνος)
    - Μαθε τα οπλα και το pattern που ακολουθουν κατα το recoil, ετσι ωστε να το "μαζευεις" απο την αλλη.
    - Ταξινομησε στο μυαλο σου, τι ειναι ολα αυτα τα διαόλια που βρισκεις κατω και τι χρειαζεσαι.
    Τα χρωματα εχουν μεγαλη σημασια. Διπλα στην εικονα του οπλου σου (το οποιο φαινεται κατω δεξια στο hud) υπαρχει ενα ammo box για τον συγκεκριμενο τυπο οπλου. Αν ειναι shotgun πχ το οπλο που κουβαλας, θα δεις κοκκινο ammo box. Οποτε κατω ψαχνεις κοκκινα ammo boxes ευκολα, με την πρωτη ματια.
    Αντιστοιχα διαφορετικα χρωματα εχουν και τα υπολοιπα οπλα. Αν μαλιστα δεν μπορεις να βρεις, μπορεις να κανεις πινκ το αιτημα για συγκεκριμενες σφαιρες. Υπαρχουν πολυ καλοι παιχτες στο game που "διαβαζουν" τι γινεται . Ισως να σου πεταξουν κανενα κουτι. Ισως...
    - Κανε heal οταν ειναι καθαρη απο εχθρους η περιοχη. Μην γινεσαι ευκολος στοχος.
    - Αν πας το tag καποιου πεθαμενου απο την ομαδα σου στο spawn beacon για να ξαναμπει στο παιχνιδι, ριχτου κι ενα οπλο. Ερχεται χωρις τιποτα. Οι περισσοτερο το εκτιμουν.
    - Μαθε ολα τα abilities και χρησιμοποιησε τα οταν και οπου κρινεις απαραιτητο.

    Οσον αφορα τις ηλικιες.
    Κατα πασα πιθανοτητα ειμαι κατα πολυ μεγαλυτερος απο ολους σας. Να δεχτω οτι οι νεοι εχουν καλυτερη αντιληψη και αντανακλαστικα.
    Μπορουν να διαβασουν την πιστα και τα spawns με τη δευτερη φορα, ενω καποιος μεγαλυτερος πολυ αργοτερα. Ως εκει ομως. Αν επιμεινεις θα τους φτασεις. Μην εκνευριζεσαι και μην τα παρατας.
    Αν θες ριξε μια ματια πως εχω φτασει να αντιδρω σε δυσκολες καταστασεις, κατι που μου πηρε περιπου 8 μηνες. Πολυ, αλλα εφτασα.
    Τωρα μπορω ανετα να σταθω σε ενα λομπυ με καλους παιχτες χωρις να αισθανομαι "αβολα".

    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to Sgt_Greco For This Useful Post:

    psx3 (04-07-2021)

  21. #34

    Default

    εγω δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε το παιχνιδι αλλα ριχνω απο καμια σφαιρα,βεβαια ολο και ολο εχω παιξε 5-6 ματσακια,πριν λιγο καταφερα να σκοτωσω 2 ατομα τρομερη επιτυχια για εμενα χαχαχαχαχα
    @mihalis13 εσενα σε εχω στους φιλους αν θελεις στειλε καμια προσκληση αν παιξεις μηπως και καταφερουμε να φαμε κανα αντιπαλο παραπανω, karakaxas13 το psn γιατι δεν θα θυμασαι ποιος ειμαι,επισεις σε αυτο που λεει η μαλλον δειχνει ο @Sgt_Greco στο βιντεακι,οταν παιζω το realm royale εχω μια ιδιαιτερη ηρεμια και καλυτερες αντιδρασεις μπορει να φταιει οτι ειναι και 3ου προσωπου που με βολευει καλυτερα αποτι του 1ου γιατι βλεπω καλυτερα,και αντιδραω σωστοτερα και τις περισσοτερες φορες με επιτυχια.

  22. #35
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πήρα ένα rep, δεν ξέρω από ποιον και ευχαριστώ για αυτό.
    Στο rep το παιδί που μου το έδωσε γράφει πως ο Error Flyn και WolfRathma δεν είναι μικρή σε ηλικία.
    Είμαι πολλά χρόνια στο φόρουμ και τα παιδιά τα γνωρίζω μέσω του φόρουμ αρκετό καιρό (με αρκετούς μάλιστα έχουμε βρεθεί και από κοντά σε διάφορα meetings του φορουμ)
    Όταν γράφω οι μικρές ηλικίες δεν ασχολούνται με τα φόρουμς δεν το εννοώ 100% αλλά για το μεγαλύτερο ποσοστό. Και το μεγαλύτερο ποσοστό των πιτσιρικάδων παίζει κατά κύριο λόγο Online games.
    Στο συγκεκριμένο φόρουμ οι περισσότεροι είμαστε 30+ για αυτό θα δούμε και μικρότερο ποσοστό ανθρώπων να ασχολείται με Online games.
    Αυτό ήθελα να πω με το post μου.
    Τέρμα το off-topic.

    Καμιά συμβουλή σε άσχετους σαν και εμένα να κάνουμε κανένα kill έχουμε;;
    Από χαρακτήρες ποιους προτιμάτε μέχρι τώρα;
    Εγώ παίζω κυρίως με την Lifeline και τον Bloodhound (τον/την;;; )

    Παρεμπιπτόντως στο θέμα με τις σεξουαλικές προτιμήσεις του κάθε χαρακτήρα συμφωνώ 100% με τον PDS.
    Μιχάλη κ εγώ σε αυτό άσχετος είμαι αλλά μπορώ να σου δώσω μια συμβουλή μάθε τα πράγματα που βρίσκεις κάτω τι κάνουν στην αρχή για να μπορείς αργότερα να τα παίρνεις γρήγορα το συγκεκριμένο παιχνίδι θέλει γρηγοράδα, να είσαι κοντά στην ομάδα αλλά όχι να πηγαίνεις από πίσω τους ακριβώς γιατί θα παίρνεις αυτά που αφήνουν ο καθένας στο δικό του σημείο για loot αλλά κοντά, σιγά σιγά θα μάθεις χάρτη, θα βλέπεις γιατί γράφει σε ένα σημείο που έχει το καλύτερο loot κ να μην φοβάσαι να πέφτεις σε μέρη με κόσμο γιατί πρέπει να μάθεις να από μάχες.
    Με random μην περιμένεις πολλά είναι παιχνίδι που θέλει να παίξεις ομαδικά.
    Πάνω από όλα άτομα όπως εμένα εσένα που δεν το έχουμε πολύ το pvp θέλει υπομονή, πολύ υπομονή αλλά να είσαι σίγουρος τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, όσο βουνό κ να φαίνετε με τα παιχνίδια θα σου φανεί ποιο εύκολο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #36
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post

    Καμιά συμβουλή σε άσχετους σαν και εμένα να κάνουμε κανένα kill έχουμε;;
    Από χαρακτήρες ποιους προτιμάτε μέχρι τώρα;
    Εγώ παίζω κυρίως με την Lifeline και τον Bloodhound (τον/την;;; )

    Ρίξε εδώ μια ματιά για να δεις ποια είναι τα δυνατότερα όπλα στο παιχνίδι. Φυσικά κρατάς και αυτά που σε βολεύουν στο gameplay.

    https://www.gamesradar.com/best-apex-legends-weapons/

    Ωραίος αναλυτικός οδηγός για τα όπλα.


    Εγώ κοιτάω να έχω ένα όπλο για long/mid range και ένα για close range, και αυτό πάντα θα είναι shotgun και τις περισσότερες φορές Peacekeeper. Από τα πιο δυνατά όπλα μέσα στο παιχνίδι. Δεδομένο ότι περισσότερες φορές όταν συναντήσεις κάποιος θα πέσει πιστολίδι από κοντινή απόσταση, δεν υπάρχει σωτηρία για τον αντίπαλο αν έχεις Peacekeeper. Μετά από άλλα όπλα κοιτάω να βρω αυτά με τα μπλε/γαλάζια ammo.



    _________________________________


    Apex Legends 2.19.2019 Preseason Patch Notes 02





    • Fixes for PS4 crash issues.
      • Addresses issues we saw with GPU hangs.

    • Fixed crash when pressing button early in load process.
    • Fixed issue where players would sometimes move slowly after revive.
    • Fixed issue with Mirage Ability causing crashes.
    • Fixed issue with Gibraltar Epic skins on Xbox One causing crashes



    Αυτό με το revive μου είχε τύχη.
    Last edited by WolfRathmA; 19-02-2019 at 17:17.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (19-02-2019)

  25. #37

    Default

    Spitfire με extended κ αστούς να έρχονται!! Γενικότερα έχουν χαντακωσει λίγο τα sniper . Πρέπει να είσαι πολυ κακός για να πεθάνεις από long range κ για αυτό βλέπεις όλο κ περισσότερους με καραμπίνες και medium range όπλα. Το πραγματικό game changer είναι να έχεις καλά mods. Το παιχνίδι θέλει συνεχής κίνηση κ όταν βρεις τα σκούρα δεν πειράζει να τρέξεις κ προς τα πίσω αν είναι να οργανωθείς καλύτερα. Πολύ σημαντικό ρόλο παίζουν κ τα arc ,grenade, thermite. Προσωπικά προτιμώ τα arcs.

  26. #38
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Spitfire με extended κ αστούς να έρχονται!! Γενικότερα έχουν χαντακωσει λίγο τα sniper . Πρέπει να είσαι πολυ κακός για να πεθάνεις από long range κ για αυτό βλέπεις όλο κ περισσότερους με καραμπίνες και medium range όπλα. Το πραγματικό game changer είναι να έχεις καλά mods. Το παιχνίδι θέλει συνεχής κίνηση κ όταν βρεις τα σκούρα δεν πειράζει να τρέξεις κ προς τα πίσω αν είναι να οργανωθείς καλύτερα. Πολύ σημαντικό ρόλο παίζουν κ τα arc ,grenade, thermite. Προσωπικά προτιμώ τα arcs.

    Ναι, Μ600 Spitfire επίσης από τα καλύτερα όντως και για Long distance.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #39
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Ωραίο παιχνιδάκι - έπαιξα και εγώ μερικά ματσάκια με ένα φίλο αλλά ο "τρίτος" μας χαντάκωνε συνεχώς, πήγαινε όπου γούσταρε λες και ήταν Raid Boss. Το ποιο εκνευριστικό ήταν όταν τον κάναμε revive και αυτός πάλι έφευγε από την ομάδα.... Φάση πραγματικά να φας ban στο xbox live.

    Όποιος παίζει σε Xbox ας στείλει pm με tag να τον κάνω add να παίξουμε.

  28. #40

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ωραίο παιχνιδάκι - έπαιξα και εγώ μερικά ματσάκια με ένα φίλο αλλά ο "τρίτος" μας χαντάκωνε συνεχώς, πήγαινε όπου γούσταρε λες και ήταν Raid Boss. Το ποιο εκνευριστικό ήταν όταν τον κάναμε revive και αυτός πάλι έφευγε από την ομάδα.... Φάση πραγματικά να φας ban στο xbox live.

    Όποιος παίζει σε Xbox ας στείλει pm με tag να τον κάνω add να παίξουμε.
    Καλά οι randoms δεν παλεύονται με τπτ!! Οι καλοί νομίζουν είναι Σταλόνε κ οι κακοι λαγοί που πάνε από δω κ από κει.1/5 να κάνεις καλό ματς με random. Κ παρατηρώ πολύ κακο matchmaking. 30 lvl με 60 και 400 κιλλ διάφορα νομίζω πάει πολύ.

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •