Page 21 of 46 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 401 to 420 of 909

Thread: Assassin's Creed: Unity

  1. #401
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο neogaf παντως εχει ανοιξει ενα θρεντ ενδιαφερον, οπου λιγο-πολυ λεει οτι οι devs πρεπει να σταματησουν να προσπαθουν να εξηγησουν σε ασχετους (εμας) τις αποφασεις τους οσον αφορα τις αναλυσεις και γενικοτερα το game development. Και μαλιστα απο την συζητηση εκει, λιγο πολυ δινουν δικιο σε περιπτωσεις οπως λεει η Ubisoft οτι η CPU ειναι το bottleneck της υποθεσης και οτι απλα οι αστοιχειωτοι οι gamers δεν μπορουν να καταλαβουν το γιατι.

    Το θρεντ εχει βρει αρκετα μεγαλη ανταποκριση, και μαλιστα απο software engineers και game devs (οχι βεβαια τιποτα σπουδαιους απο οτι καταλαβαινω).

    Δεν ξερω εαν καποιο απο τα παιδια εδω που γνωριζουν 5 τεχνικα πραγματα μπορουν να συμφωνησουν οτι το θεμα της CPU υφισταται και οτι οντως η Ubisoft εκανε οτι φαινομενικα μπορουσε. Παντως εγω αστοιχειωτος μεν δεν μπορω να καταλαβω πως η εξτρα GPU του PS4 δεν αξιοποιειται...

    Εκτος και αν ναι μεν ειναι και τα 2 σε 900ρ αλλα το PS4 εχει very high gfx settings, ενω το ΟΝΕ high/medium. Ετσι οκ, να το δικαιολογησω καπως. Αλλιως δεν μου βγαζει νοημα πως γινεται να λεμε οτι δεν μπορει να αξιοποιηθει το εξτρα ζουμι του PS4... μου ακουγεται διαστημικο.

    Το θρεντ για οσους θελουν.

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=913199
    Last edited by Valkyre; 16-10-2014 at 12:56.

  2. #402
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Tα μόνα παιχνίδια που γνωρίζω να παίζουν σε 900p στο PS4 είναι το BF4 και το Watch Dogs
    που αντίστοιχα παίζουν σε 720p και 792!p σε xbone.

    Το ότι προσπαθούν ξαφνικά να μας παρουσιάσουν τόσο δυνατό το xbone σημαίνει ότι πέσανε πολλά λεφτά,
    ας τα χαρούνε λοιπόν τα λεφτά της MS γιατί τα δικά μου και θέλω να πιστεύω και αρκετών άλλων δεν θα τα ξαναδούνε.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    ilias78 (16-10-2014),Starlord (16-10-2014),teras1 (16-10-2014)

  4. #403
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στο neogaf παντως εχει ανοιξει ενα θρεντ ενδιαφερον, οπου λιγο-πολυ λεει οτι οι devs πρεπει να σταματησουν να προσπαθουν να εξηγησουν σε ασχετους (εμας) τις αποφασεις τους οσον αφορα τις αναλυσεις και γενικοτερα το game development. Και μαλιστα απο την συζητηση εκει, λιγο πολυ δινουν δικιο σε περιπτωσεις οπως λεει η Ubisoft οτι η CPU ειναι το bottleneck της υποθεσης και οτι απλα οι αστοιχειωτοι οι gamers δεν μπορουν να καταλαβουν το γιατι.

    Το θρεντ εχει βρει αρκετα μεγαλη ανταποκριση, και μαλιστα απο software engineers και game devs (οχι βεβαια τιποτα σπουδαιους απο οτι καταλαβαινω).

    Δεν ξερω εαν καποιο απο τα παιδια εδω που γνωριζουν 5 τεχνικα πραγματα μπορουν να συμφωνησουν οτι το θεμα της CPU υφισταται και οτι οντως η Ubisoft εκανε οτι φαινομενικα μπορουσε. Παντως εγω αστοιχειωτος μεν δεν μπορω να καταλαβω πως η εξτρα GPU του PS4 δεν αξιοποιειται...

    Εκτος και αν ναι μεν ειναι και τα 2 σε 900ρ αλλα το PS4 εχει very high gfx settings, ενω το ΟΝΕ high/medium. Ετσι οκ, να το δικαιολογησω καπως. Αλλιως δεν μου βγαζει νοημα πως γινεται να λεμε οτι δεν μπορει να αξιοποιηθει το εξτρα ζουμι του PS4... μου ακουγεται διαστημικο.

    Το θρεντ για οσους θελουν.

    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=913199
    Αυτό θα το μάθουμε μόνο όταν παρουν στο Eurogamer το παιχνίδι στα χέρια τους, πιο πριν δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.

    Τώρα το ότι η CPU είναι bottleneck να το βράσω.. σε όλα τα συστήματα κάτι είναι πιο αργό από τα άλλα. Χαίρω πολύ. Να μας πουν τι κάνουν με την κάρτα γραφικών του PS4 και ας αφήσουν τα πέρι CPU.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. #404
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αυτά είναι παπαριές και να κάτσουν να εξηγήσουν λοιπόν τα τόσα ψέματα που μας ταΐζουν κάθε φορά πριν το launch του εκάστοτε παιχνιδιού και γιατί στην κυκλοφορία του βγαίνει εντελώς διαφορετικό. Οι ίδιοι πουλάνε το και καλά (wait for it...) VISION και μας πασάρουν τόνους από ψέματα σε δηλώσεις, φωτογραφίες, βίντεο μέχρι και hands-on σε "πειραγμένα" μηχανήματα και τελικά το τελικό προϊόν απέχει παρασάγγας από τις δικές τους υποσχέσεις. Ποιος φταίει λοιπόν, ο χρήστης που αγοράζει μισοτελειωμένα, πετσοκομμένα, προβληματικά παιχνίδια ή οι εταιρείες που υπόσχονται ανέφικτα (από τις ίδιες) πράγματα και ψεύδονται για το υλικό που είναι να παραδόσουν. Υπάρχουν εταιρείες που ξοδεύουν εκατομμύρια στα παιχνίδια τους και τα περισσότερα πάνε εκτός development τελικά και διατυμπανίζουν το παιχνίδι που τελικά αποτυγχάνουν να παραδόσουν και υπάρχουν εταιρείες που χωρίς πολλές φανφάρες παραδίδουν όσα άλλες βλέπουν μόνο σε οράματα και όνειρα. Είναι απαράδεκτο να έχουμε αγοράσει νέο μηχάνημα πολλαπλάσια δυνατότερο από το προηγούμενο που είχαμε για να καταλλήγουμε να παίζουμε λίγο πολύ στις ίδιες αναλύσεις με την ίδια ποιότητα και με δικαιολογίες ότι τα ψάρια είναι πιο έξυπνα και αποφεύγουν τον παίκτη όταν τα πλησιάζει, μην θυμηθώ το φιάσκο του alien που άλλα έδειχναν και άλλα παρέδωσαν και έπρεπε να το καταπιεί ο καταναλωτής αμάσητο;
    Last edited by Nek_Food; 16-10-2014 at 13:56.

  6. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    hakoo (17-10-2014)

  7. #405
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Αν αυτό που ισχυρίζεται ο ανώνυμος dev ισχύει, τότε θα πρόκειται για μια ΚΑΚΗ μηχανή γραφικών η οποία είναι τελείως CPU oriented, για να τρέξει σε μηχανήματα με αργές CPUs!!
    Όπως και να το δείς το προιόν τους "βρωμάει".
    Πολύ μου άρεσε η αναφορά στο SoM πάντως! Πρέπει να τους έχει τσούξει άσχημα η σύγκριση με το AC και το πόσο καλύτερο είναι. Έτσι, αλατάκι και ξυδάκι!!!
    Μακάρι να πατώσει άσχημα. Τώρα δεν το πλησιάζω ακόμα και 4K να το βγάλουν.
    Καραγκιόζηδες...

  8. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    hakoo (17-10-2014)

  9. #406
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Και προσέξτε τώρα το επίπεδο της κοροϊδίας:

    Μας πετάνε πάλι το παραμύθι των πολλών NPCs στην οθόνη λές και αυτοί θα είναι μοναδικοί με τη δική τους AI ενώ στην πραγματικότητα τα 2/3 από αυτούς θα βρίσκονται εκεί απλώς για να γεμίζουν την οθόνη, χωρίς ίχνος AI!
    Είναι το ίδιο ΨΕΜΑ που είπαν για το Watchdogs με τους "unique NPCs"! Απλά models που περιφέρονται στην ακτίνα δράσης του παίκτη και πετάνε random generated περιεχόμενο (τηλεφωνικές συνομιλίες, bank accounts κλπ).

    Αν νιώθουν ότι έχουν δίκιο γιατί δεν ανοίγουν τα χαρτιά τους; Να εξηγήσουν σε μας τους αδαείς πως εκμεταλλεύονται το hardware του PS4 στο max, όπως κάνουν στο xbone; Λόγω συμφωνίας με την MS; Όπως έστρωσαν να κοιμηθούν τότε!

    Επίσης LOL για την φοβερή και τρομερή next gen μηχανή τους με το pre-baked lighting!
    Last edited by teras1; 16-10-2014 at 14:45.

  10. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    hakoo (17-10-2014)

  11. #407
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν ξερω εαν καποιο απο τα παιδια εδω που γνωριζουν 5 τεχνικα πραγματα μπορουν να συμφωνησουν οτι το θεμα της CPU υφισταται και οτι οντως η Ubisoft εκανε οτι φαινομενικα μπορουσε. Παντως εγω αστοιχειωτος μεν δεν μπορω να καταλαβω πως η εξτρα GPU του PS4 δεν αξιοποιειται...

    Εκτος και αν ναι μεν ειναι και τα 2 σε 900ρ αλλα το PS4 εχει very high gfx settings, ενω το ΟΝΕ high/medium. Ετσι οκ, να το δικαιολογησω καπως. Αλλιως δεν μου βγαζει νοημα πως γινεται να λεμε οτι δεν μπορει να αξιοποιηθει το εξτρα ζουμι του PS4... μου ακουγεται διαστημικο.

    Το θρεντ για οσους θελουν.
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=913199
    ισως να φταινε οι πρωτες τους δηλωσεις που ηταν οτι κλειδωσαν τις αναλυσεις για να αποφυγουν τους καυγαδες, ισως να φταιει η συμφωνια με την MS, ισως να φταιει οτι εγω τουλαχιστον προσωπικα δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδα καποιο CPU bound παιχνιδι.

    Δες για παραδειγμα το παρακατω συγκριτικο για να καταλαβεις αυτο που ελεγαν ολοι (οι ασχετοι προφανως) οταν η Ubisoft ξεστομισε τα περι CPU bound. Οτι πολυ απλα εαν η CPU εθετε ενα bound αυτο θα ηταν στο frame rate, και ΟΧΙ στην αναλυση. Η GPU που χρησιμοποιουν ειναι σημαντικα δυνατοτερη αυτης που φοραν αμφοτερες οι κονσολες, αλλα το ιδιο ισχυει και για την αναλυση που γινεται το render η οποια δεν χρησιμοποιειται στις κονσολες. Το συγκριτικο απλα συγκρινει τους επεξεργαστες , καθως GPU και αναλυση render ειναι ακριβως η ιδια.



    Civilization 5 is an RTS (real-time strategy), it deals with multiple characters of A.I. and on multi-player other than just your character, so it uses more CPU that the GPU. Performance results are evidence by showing it matters which CPU you have to attain the best results. This is a CPU-bound scenario where performance improvement can come from a better CPU or overclocking.



    The other game they tested was Dirt 3, a driving simulation game where performance isn't about what CPU you use if it is within a few years old, you get about 80 fps at 1440p with an HD7970 regardless of using AMD or Intel. This is a GPU-bound scenario, where performance would only improve by pushing use of the graphics card either by overclocking or getting another for SLI/CFX.


    Να σου πω μονο οτι ο ουραγος της βαθμολογιας ειναι ενας celeron 1.9ghz 2core.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Επίσης LOL για την φοβερή και τρομερή next gen μηχανή τους με το pre-baked lighting!
    QUIZ, ποια κονσολα αραγε απο τις δυο μασαει τρομερα με τα dynamic lights και τους deferred renderers?

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (17-10-2014),psx3 (17-10-2014),Starlord (16-10-2014),teras1 (16-10-2014),Valkyre (16-10-2014)

  13. #408
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στο neogaf παντως εχει ανοιξει ενα θρεντ ενδιαφερον, οπου λιγο-πολυ λεει οτι οι devs πρεπει να σταματησουν να προσπαθουν να εξηγησουν σε ασχετους (εμας) τις αποφασεις τους οσον αφορα τις αναλυσεις και γενικοτερα το game development. Και μαλιστα απο την συζητηση εκει, λιγο πολυ δινουν δικιο σε περιπτωσεις οπως λεει η Ubisoft οτι η CPU ειναι το bottleneck της υποθεσης και οτι απλα οι αστοιχειωτοι οι gamers δεν μπορουν να καταλαβουν το γιατι.

    Το ειδα κι εγω το thread, προφανως και τα τεχνικα ειναι θεματα των devs και οχι των παικτων. Το θεμα το δικο μου ειναι αλλο, και υποθετω πολλων χρηστων. Δεν απαιτω ουτε να με ενημερωνουν για το καθετι, ουτε να παιρνουν εγκριση απο μενα για τον αριθμο των πιξελς, ουτε να αυξησουν το framerate γιατι θα τους κανουμε ντα οπως το παρουσιαζουν. Ολη αυτη η προσεγγιση ειναι εκ του πονηρου και αποπροσανατολιστικη, το προβλημα που εχουν οι χρηστες ειναι τα ψεματα.
    Οτι μας εχουν φλομωσει στην παπατζα κοινως, κανεις δεν θα ειχε θεμα αν εβγαινε η ταδε η η δεινα Ubisoft εξ αρχης και ελεγε, μαγκες αυτα ειναι τα τεχνικα θεματα , αυτο μπορουμε αυτο κανουμε. Αν θελετε αγοραζετε, απλα και ομορφα.
    Δεν μπορουν ομως ουτε να κοροιδευουν με ΨΕΥΤΙΚΑ demos βλεπε watch dogs, ουτε να παιζουν με τις λεξεις (900p λογω vision και parity). Kαι συγνωμη κιολας αλλα ειναι θρασος το να βγαινει να λεει ο αλλος με θιγμενο στυλακι οτι το παιχνιδι ετρεχε με 9fps πριν 9 μηνες και οτι ειμαστε εκτος πραγματικοτητας οσοι περιμεναμε περισσοτερα, σαν να παραδεχεται δλδ οτι μας εδειχναν ψευτικα πραγματα και οτι οι δηλωσεις που εχουν γινει απο τοτε που παρουσιαστηκε το παιχνιδι για 1080p@60fps (looool) ηταν καθαρα για promotional λογους. Δλδ ελεος, αυτοι τα λεγανε, δεν τα εβγαλε κανενας "κομπλεξικος και ανιδεος" gamer απο το στομαχι του.
    Υπαρχει αυτη τη στιγμη μια παντελως υποκριτικη σταση εκ μερους πολλων devs κατα την ταπεινη μου αποψη, που βγαινουν θιγμενοι και την λενε στους gamers οτι ειναι ανιδεοι, οτι εχουν υπερβολικες απαιτησεις κτλ. Οταν ο δεκτης εχει κατακλειστει απο δεκαδες ψεματα στον βωμο του promotion ειναι ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ να εχει απαιτησεις, πως να το κανουμε δλδ?
    Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν θελουν να μην δεχονται κριτικη θα πρεπει να σταματησουν πρωτιστως να λενε ψεματα, και δευτερευοντως να χαμηλωσουν τις τιμες.

    P.s και κατι αλλο, ειλικρινα περιμενω με μεγαλη περιεργεια να δω το Uncharted στο ps4, να δουμε αν τελικα επιβεβαιωθουν οι φημες και το παιχνιδι τρεχει 1080p @ 60fps, να δω μετα ποσο θα ξεβρακωθουν Ubisoft και λοιποι θιασωτες των bottlenecks και του "we maxed ps4 out!".
    Aν και ηδη εχουν ξεβρακωθει απο το Second Son που ειναι και στο ιδιο genre αλλα τελος παντων.
    Last edited by hakoo; 17-10-2014 at 01:17.


  14. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Slay (17-10-2014),teras1 (17-10-2014)

  15. #409
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Την τελευταία φορά που έπαιξα Civilization (στο 4), ήταν καθαρά turn based και δεν νομίζω ότι άλλαξε αυτό στο 5 μιας και είναι στον πυρήνα του τίτλου απο το 1991.

    Οπότε νομίζω συγκρίσεις με το Civ5 είναι άκυρες.

    Μια μηχανή γραφικών φτιαγμένη εκ νέου δεν είναι εύκολο πράγμα και θα δικαιολογούσα την Ubisoft για τα 900p 30fps αφού το βάρος έχει πέσει στο AI και στο να φαίνεται ο κόσμος πιστευτός. Μην ξεχνάμε ότι πρόκειτε και για ένα open world παιχνίδι χωρίς καθόλου loading που τρέχει σε σχετικά νεό hardware.

    Η μεγάλη π@π@ριά τους είναι ότι μιλούσαν για 1080p 60fps και έδειχναν βίντεο με τρελό visual fidelity μέχρι πριν λίγες μέρες, και ξαφνικά άρχισαν να μιλούν για parity και 900p 30fps. Marketing bullshit.

  16. #410
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Την τελευταία φορά που έπαιξα Civilization (στο 4), ήταν καθαρά turn based και δεν νομίζω ότι άλλαξε αυτό στο 5 μιας και είναι στον πυρήνα του τίτλου απο το 1991.

    Οπότε νομίζω συγκρίσεις με το Civ5 είναι άκυρες.
    δεν ειναι καθολου ακυρες, απλα το βλεπεις με λαθος context. To ερωτημα δεν ηταν εαν εχουν ισαξια γραφικα η οτιδηποτε αλλο, αλλα το εαν γινεται ενα CPU bound παιχνιδι (οπως ειναι το civ5) μπορει να επηρεασει την αναλυση προς τα κατω, και οι πινακες λενε πως οχι, μονο το frame rate. Απλα θεωρησε το σαν εαν ακομα στοιχειο οτι η Ubisoft λεει απλα ψεματα για να καλυψει το forced parity που επεβαλε.

  17. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    teras1 (17-10-2014)

  18. #411

    Default

    Παιδια μην το κουραζουμε το θεμα.Ειναι φανερο οτι υπαρχει συμφωνια με το κουτι.Δεν ξερω αν το εχει αναφερει καποιο αλλο παιδι αλλα χθες διαβασα οτι ανακοινωθηκε πακετο xboxone μαζι μετο unity + το black flag στα 399 και αν παρεις και το kinect μαζι σου δινει και αλλο παιχνιδι(3 games δλδ) στα 499.Μας δουλευουνε μπροστα στα ματια μας!!Αισχος παραγματικα!!Κριμα γιατι με ειχε ψησει πολυ το unity απο τα videos.

  19. #412
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To marketing deal δεν ειναι κατι μεμπτο. Απο την στιγμη που παραμενει απλα marketing deal και δεν οδηγει σε καταστασεις αθλιες τυπου parity.

    Και η Σονυ ειχε marketing deal με την Bungie για το Destiny, δεν βγηκε να ζητησει να βγει κατωτερη η εκδοση του ΧΒΟΧΟΝΕ... ισα ισα που δεν ειχε θεμα να βγει και η εκδοση του ΟΝΕ στα 1080ρ εφοσον η Bungie μπορουσε να το κανει.

  20. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (17-10-2014),panos74gr (17-10-2014),Slay (17-10-2014),spartan (17-10-2014)

  21. #413
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ απορώ πόσο χρήμα χάνει η MS με το xbone!
    Όλα αυτά τα bundles δύο και τριών παιχνιδιών τα πληρώνει από την τσέπη της.
    Χώρια τα marketing deals και οι προσωρινές "αποκλειστικότητες"...


  22. #414
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Εγώ απορώ πόσο χρήμα χάνει η MS με το xbone!
    Όλα αυτά τα bundles δύο και τριών παιχνιδιών τα πληρώνει από την τσέπη της.
    Χώρια τα marketing deals και οι προσωρινές "αποκλειστικότητες"...
    Βασικά η MS θεωρητικά με τα λεφτά που έχει αν θέλει αγοράζει την sony και λέει bye bye στο play station... οποτε δεν νομίζω τα (ψιλά) που πετάει στα deals να την ενοχλούν τόσο πολύ


    πάντως με ενοχλεί και με νευριάζει πολύ που οι συμβιβασμοί της προηγουμενης γενιάς λόγο x-box συνεχίζονται και προφανώς θα συνεχίζονται και σε αυτήν την γενιά...
    Δεν λέω ο ανταγωνισμός καλο σε μας κάνει αλλα αυτό το πράγμα είναι εκτος τόπου και χρόνου... απληστία και εύκολη λύση... έχω τα λεφτά πάρτα.. αντί να στρώσει τον κωλο της η ms και να βγάλει κανένα αξιόλογο exclusive να μπει στο παιχνίδι του ανταγωνισμού πληρώνει devs για parity και βλακείες για να μην φανεί η αντίπαλη κονσόλα ανώτερη από την δικια της... έτσι έκανε και στην προηγουμενη γενιά με τους φόρους στα extra cd's επειδή δεν είχε blue ray το x-box... έλεος dld..
    Last edited by Απαραδεκτος; 17-10-2014 at 18:40.

  23. #415

    Default

    Δεν χανει τπτ.Οτι της ειχε μεινει στα ραφια τα βαζει πακετακι μπας και πιασει κανα πελατη.Κατι τετοιο θελει να κανει.Οπως στα super market οτι ληγει το βαζουνε προσφορα στα 2 το 3 δωρο.

  24. #416
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Μιλάω για το τμήμα xbox. Η MS σαν κολοσσός μπορεί να έχει τρελό χρήμα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το έχει για πέταμα.
    Κάθε τμήμα πρέπει τουλάχιστον να σηκώνει το βάρος του αν όχι να είναι κερδοφόρο.

    Για το μήνα Σεπτέμβριο στην Αμερική πουλήθηκαν 284k xbones και 550k PS4. Η διαφορά των δύο μέχρι στιγμής είναι περίπου 1 μύριο κονσόλες υπέρ του PS4 μόνο στην Αμερική. Κι αυτό η MS το πέτυχε δίνοντας δωρεάν το Destiny μαζί με άλλα παιχνίδια με την αγορά xbone.

  25. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    odytsak (17-10-2014)

  26. #417
    Cool Member VoleMaulder's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Glasgow
    Posts
    154
    PSN ID
    VoleMaulder

    Default

    Quote Originally Posted by Απαραδεκτος View Post
    Βασικά η MS θεωρητικά με τα λεφτά που έχει αν θέλει αγοράζει την sony και λέει bye bye στο play station... οποτε δεν νομίζω τα (ψιλά) που πετάει στα deals να την ενοχλούν τόσο πολύ


    πάντως με ενοχλεί και με νευριάζει πολύ που οι συμβιβασμοί της προηγουμενης γενιάς λόγο x-box συνεχίζονται και προφανώς θα συνεχίζονται και σε αυτήν την γενιά...
    Δεν λέω ο ανταγωνισμός καλο σε μας κάνει αλλα αυτό το πράγμα είναι εκτος τόπου και χρόνου... απληστία και εύκολη λύση... έχω τα λεφτά πάρτα.. αντί να στρώσει τον κωλο της η ms και να βγάλει κανένα αξιόλογο exclusive να μπει στο παιχνίδι του ανταγωνισμού πληρώνει devs για parity και βλακείες για να μην φανεί η αντίπαλη κονσόλα ανώτερη από την δικια της... έτσι έκανε και στην προηγουμενη γενιά με τους φόρους στα extra cd's επειδή δεν είχε blue ray το x-box... έλεος dld..
    Ποιοι ήταν οι συμβιβασμοί στην προηγούμενη γενιά λόγω του Xbox?

  27. #418
    Member Απαραδεκτος's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Κοζανη (tefra city)
    Posts
    55
    PSN ID
    sakis88
    Name
    Σακης

    Default

    Quote Originally Posted by VoleMaulder View Post
    Ποιοι ήταν οι συμβιβασμοί στην προηγούμενη γενιά λόγω του Xbox?
    Το καλύτερο παράδειγμα που θα σου δώσω είναι το ff13...
    αρχικά αν θυμάσαι ήταν να βγει αποκλειστικα στο ps3.. μετά από ένα μεγάλο διάστημα που είχε χαθεί εντελώς από τα radar το παιχνίδι κάνει μια μεγάλη κωλοτούμπα η square enix και βγαίνει και λέει πως το ff13 θα κυκλοφορήσει τελικά και για x-box 360. κανένα πρόβλημα..

    Oταν βγήκε το παιχνίδι όμως φάνηκε πως είχε φάει προφανώς ένα ολόκληρο rebuild... no towns,npc's κτλ και είχε γίνει χαμός στο διαδίκτυο...

    Ο λόγος που αφαιρέθηκε όλο αυτό το υλικό?

    Η microsoft είχε μια πολιτική με το 360 πως οποια εταιρία θέλει να κυκλοφορήσει παιχνίδι στην κονσόλα της το οποιο θα ξεπερνάει σε υλικό τα 2 dvd's θα πληρώνει extra φόρο στην ms για κάθε dvd extra...

    Εδώ βεβαια θα μου πεις πως μπορούν να είναι εικασίες και σενάρια όλα αυτά και το παιχνίδι να ήταν εξαρχής να βγει έτσι αλλα έχει και συνεχεια...

    Ένα μεγάλο διάστημα μετά την κυκλοφορία του παιχνιδιού σε μια συνέντευξη η square enix βγαινει και παραδέχεται πως έκοψαν τόσο πολύ υλικό από το ff13 το οποιο θα μπορουσε να είναι ένα παιχνίδι από μονο του...μετά από καιρό ανακοινώνεται το ff13-2 και το thriller ξεκινα..


    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα multiplats τα ωραία παιχνίδια πρέπει να τα παίζουν όλοι η gamers... και αν αυτό δεν είναι δυνατό να στρωθεί η ms και να βγάζει exclusive τις προκοπης να κρατιέται στον ανταγωνισμό καθώς πρέπει και να σταματήσει αυτές τις βρώμικες πολιτικές του στιλ αφού δεν περπατάω εγώ θα κόψω και του αλλου το πόδι για να υπάρχει parity... όχι δεν είναι έτσι...

    Όταν βλέπει δύναμη στον ανταγωνισμό να κοιτάξει να δυναμώσει και αυτήν... έτσι δουλεύει σωστά ο ανταγωνισμός και έτσι όλοι κερδισμένοι βγαίνουμε και έτσι πρέπει γιατί εμείς πληρώνουμε και τους στηρίζουμε...
    Last edited by Απαραδεκτος; 18-10-2014 at 01:53.

  28. #419
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Αφου εκει στην ms καταφεραν να αυτο που ηθελαν με το unity, τωτα το προσφερουν κ σαν bundle.....

    http://game20.gr/news/xbox-one-ac-un...comment-302422

    Spoiler!

  29. #420
    Advanced Member manga1024's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
    Posts
    356
    PSN ID
    manos-karteros
    Name
    ΜΑΝΟΣ

    Default

    στο ps4 λετε να βγει αυτο το πακετο?

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •