Page 107 of 114 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111 ... LastLast
Results 2,121 to 2,140 of 2267

Thread: Τhe Witcher 3: Wild Hunt

  1. #2121

    Default

    σου εχω ασχημα νεα.αμα δε σου αρεσε απο την αρχη,δε θα σου αρεσει ουτε μετα. δε νομιζω να ισχυει σε κανενα παιχνιδι ''τρωγοντας ερχεται η ορεξη''. τουλαχιστον εγω αμα δω κ δε μου κανει,στη 1 ωρα το πολυ εχει φυγει. βγαλτο οπως ειναι,γιατι ειναι κ τεραστιο παιχνιδι κιολας.θελει να του ριξεις πολλες ωρες!

    (btw)μακαρι να ξαναβγει καποιο παιχνιδι σαν το witcher 3!!! απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Fulgore (16-03-2019),PDS (14-03-2019),ScaryTerry (15-03-2019)

  3. #2122
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Nα πω κατι?



    Μεχρι στιγμης δεν μου αρεσει


    Αν θυμάμαι καλά γενικά δεν σου αρέσουν τα open world παιχνίδια... θεωρώ αρκετά δύσκολο το να σου αρέσει και αυτό αν γενικά δεν σου παει το στυλ αυτών των παιχνιδιών.

  4. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    PDS (14-03-2019)

  5. #2123

    Default

    Το προβλημα δυστηχως ειναι οτι τα προηγουμενα παιχνιδια δεν κυκλοφορησαν για καποια κονσολα του Playstation,αρα ειναι παρα πολυ πιθανο για οποιον δεν επαιξε εστω το 2 να μην του αρεσει το 3.

  6. #2124
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    το μεχρι στιγμης που ακριβως ειναι?
    Καμια ωρα μετα το κουδουνι-προβατο.
    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Γούστα είναι προφανώς, πάντως το παιχνίδι στην αρχή, αν είσαι ακόμη εκεί (και ως αρχή ορίζουμε τις πρώτες 5-10 ώρες) μέχρι να κάνεις λίγο level up και να αρχίσεις να μπαίνεις στο στόρι και στο σύμπαν, απαιτεί να του δώσεις χρόνο.

    Θυμάμαι και εγώ τον εαυτό μου όταν το ξεκίνησα, χωρίς να έχω παίξει τα προηγούμενα κεφάλαια, πως ένιωθα έντονα ότι είναι σύνθετο το battle system, ότι είναι δύσκολο παιχνίδι και ότι η ιστορία είναι πολύ χλιαρή κλπ.

    Ειδικά τις πρώτες ώρες, θέλει υπομονή και επιμονή. Τώρα εντάξει, αν όλο το setting σου φαίνεται μπλιαχ, τότε μπορεί όντως να μην σου αρέσει ούτε στη συνέχεια.
    Θα του δωσω ευκαιρια σιγουρα.
    Ειναι πολυ ομορφα σχεδιασμενο. Αυτα τα δρομακια ειναι πολυ ομορφα με την βλαστηση γυρω. Το gameplay δεν με τραβαει(κατι που με κραταγε στο mgs5 πχ) η κινηση του χαρακτηρα επισης δεν μου αρεσει, καθως και βαριεμαι να ασχολουμαι τοσο με inventory. Η ιστορια για την ωρα δεν ειναι ικανη να με κρατησει και δεν βρισκω ενδιαφερον τον πρωταγωνιστη.
    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    σου εχω ασχημα νεα.αμα δε σου αρεσε απο την αρχη,δε θα σου αρεσει ουτε μετα. δε νομιζω να ισχυει σε κανενα παιχνιδι ''τρωγοντας ερχεται η ορεξη''. τουλαχιστον εγω αμα δω κ δε μου κανει,στη 1 ωρα το πολυ εχει φυγει. βγαλτο οπως ειναι,γιατι ειναι κ τεραστιο παιχνιδι κιολας.θελει να του ριξεις πολλες ωρες!

    (btw)μακαρι να ξαναβγει καποιο παιχνιδι σαν το witcher 3!!! απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια!
    Αυτο που κανεις ειναι το καλυτερο μαλλον. Συνηθως εγω προσπαθω να δωσω πολλες ευκαιριες σε ενα παιχνιδι.
    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Αν θυμάμαι καλά γενικά δεν σου αρέσουν τα open world παιχνίδια... θεωρώ αρκετά δύσκολο το να σου αρέσει και αυτό αν γενικά δεν σου παει το στυλ αυτών των παιχνιδιών.
    Δεν εχω προβλημα με τα open, απλα συνηθως το πως διαχειριζονται/αξιοποιουν αυτη την δυνατοτητα με χαλαει. Οποτε συνηθως πεφτουν καποιες μοναδες για μενα. Χωρις να σημαινει οτι τα θεωρω κακα παιχνιδια εξ'ορισμου.
    Τα οpen world Βatman του Ps3 για παραδειγμα μου αρεσαν.
    .

  7. #2125

    Default

    φιλε pds οπως ειχα πει κ σε ενα αλλο παλικαρι για το rdr2,αμα το παιχνιδι δε σε κανει να γουσταρεις να γυρισεις σπιτι απο τη δουλεια και να ανοιξεις την κονσολα για να το συνεχισεις,απλα το βγαζεις το σβηνεις και το πουλας χτες!!!

    το συγκεκριμενο παιχνιδι θελει τρομερη επενδυση χρονου και πρεπει να το γουσταρεις πολυ για να το ευχαριστηθεις. γνωμη μου παντα ολα αυτα που λεω,την τελευταια κουβεντα την εχεις αποκλειστικα εσυ...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Fulgore (15-03-2019),PDS (14-03-2019)

  9. #2126

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    σου εχω ασχημα νεα.αμα δε σου αρεσε απο την αρχη,δε θα σου αρεσει ουτε μετα. δε νομιζω να ισχυει σε κανενα παιχνιδι ''τρωγοντας ερχεται η ορεξη''. τουλαχιστον εγω αμα δω κ δε μου κανει,στη 1 ωρα το πολυ εχει φυγει.
    Εγω παλι τα κανω αναποδα. Εχει συμβει με παιχνιδι να εχω ενθουσιαστει τρελα και παλαβα απο το πρωτο μισαωρο και μετα απο μερικες δεκαδες ωρες να εχω βαρεθει τη ζωη μου και να το παρατησω, βλεπε persona 5. Απο την αλλη υπηρξαν παιχνιδια που δεν μπουρουσαν να μου κανουν κλικ με τιποτα και μετα απο πολλες προσπαθειες μεσα στα χρονια οχι μονο καταφερα να τα τερματισω αλλα και εγιναν απο τους αγαπημενους μου τιτλους, βλεπε Dragon quest 7 και Morrowind.

    Τωρα οσο αναφορα το Witcher το δυνατο σημειο του τιτλου ειναι η ιστορια, τα sidequest και οι χαρακτηρες. Αν αυτα δεν σε σου αρεσουν PDS πολυ δυσκολα θα μπορεσεις να συνεχισεις το παιχνιδι.

  10. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    PDS (14-03-2019)

  11. #2127
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Nα πω κατι?



    Μεχρι στιγμης δεν μου αρεσει


    Μηπως σου φαινονται λιγο outdated τα γραφικα?

  12. #2128
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οχι μια χαρα ειναι τα γραφικα! Πολυ ομορφο παιχνιδι. Τεχνικα μπορει να εχει ξεπεραστει, αλλα δεν παυει να ειναι ομορφος ο σχεδιασμος του. Το animation οπως εγραψα ναι με χαλαει.
    .

  13. #2129

    Default

    Νομιζω οτι μπορεις να αλλαξεις τον χειρισμο του Geralt αν σε ενοχλει.

  14. #2130
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    .Τωρα οσο αναφορα το Witcher το δυνατο σημειο του τιτλου ειναι η ιστορια, τα sidequest και οι χαρακτηρες. Αν αυτα δεν σε σου αρεσουν PDS πολυ δυσκολα θα μπορεσεις να συνεχισεις το παιχνιδι.
    Για την ιστορια δεν μπορω να εχω ακομα αποψη. Τα sidequest πραγματι ειναι προσεγμενα.

    Χαρακτηρες? Εισαι σιγουρος για αυτο η ειναι ακομα νωρις για μενα? Γιατι προς το παρον μου φαινονται μετριοι. Απο τον πρωταγωνιστη μεχρι οποιον εχω συναντησει.
    Στα παιχνιδια που ειναι πολυ μεγαλα(σε διαρκεια) θελοντας και μη δενεσαι με τους χαρακτηρες, αλλα αυτο ειναι κατι αλλο. Δηλαδη δεν ξερω αν ειναι αυτο που τελικα συμβαινει με το παιχνιδι ή πραγματι εχουν ενδιαφερον και θα πρεπει να περιμενω για να το δω.

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Νομιζω οτι μπορεις να αλλαξεις τον χειρισμο του Geralt αν σε ενοχλει.
    Θα το τσεκαρω.
    .

  15. #2131

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Εγω παλι τα κανω αναποδα. Εχει συμβει με παιχνιδι να εχω ενθουσιαστει τρελα και παλαβα απο το πρωτο μισαωρο και μετα απο μερικες δεκαδες ωρες να εχω βαρεθει τη ζωη μου και να το παρατησω, βλεπε persona 5. Απο την αλλη υπηρξαν παιχνιδια που δεν μπουρουσαν να μου κανουν κλικ με τιποτα και μετα απο πολλες προσπαθειες μεσα στα χρονια οχι μονο καταφερα να τα τερματισω αλλα και εγιναν απο τους αγαπημενους μου τιτλους, βλεπε Dragon quest 7 και Morrowind.

    Τωρα οσο αναφορα το Witcher το δυνατο σημειο του τιτλου ειναι η ιστορια, τα sidequest και οι χαρακτηρες. Αν αυτα δεν σε σου αρεσουν PDS πολυ δυσκολα θα μπορεσεις να συνεχισεις το παιχνιδι.
    σαφεστατα! αλλωστε δεν μπορουμε να λειτουργουμε ολοι με τον ιδιο τροπο.

  16. #2132
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως και εμένα μου έχει συμβεί σε πολλά παιχνίδια στην αρχή να είναι ψιλοαδιάφορα και μέρα από μερικές ώρες να μην μπορώ να ξεκολλήσω από την οθόνη

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    tonybsg (15-03-2019)

  18. #2133
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Η ιστορια για την ωρα δεν ειναι ικανη να με κρατησει και δεν βρισκω ενδιαφερον τον πρωταγωνιστη.
    i'll stop you right there. Αν εχω καταλαβει καλα ακομα στην εισαγωγη εισαι. Η ιστορια και οι χαρακτηρες ειναι απο τα δυνατοτερα χαρτια του witcher , MHN το αφησεις, εγω αυτο σου λεω.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (14-03-2019),PDS (14-03-2019)

  20. #2134
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Θα δωσω ευκαιρια.
    Για το πως εχει γραφτει ο χαρακτηρας/ρες μπορει να αλλαξω αποψη αλλα σαν παρουσιες(ερμηνειες να το πω?) μου φαινονται μετριοι και χλωμο το κοβω να αλλαζει αυτο.
    .

  21. #2135

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Θα δωσω ευκαιρια.
    Για το πως εχει γραφτει ο χαρακτηρας/ρες μπορει να αλλαξω αποψη αλλα σαν παρουσιες(ερμηνειες να το πω?) μου φαινονται μετριοι και χλωμο το κοβω να αλλαζει αυτο.
    Μπορείς να μας δώσεις 2-3 καλές ερμηνείες για σένα?

  22. #2136
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Μπορείς να μας δώσεις 2-3 καλές ερμηνείες για σένα?
    Naughty dog/Rockstar/Kojima χαρακτηρες(εκτος snake)

    Πιο συγκεκριμενα, σχεδον ολοι οι χαρακτηρες του The last of us.
    Mπορεις να κανεις εναν βαρυ(λογο εμπειριας ζωης ας πουμε) χαρακτηρα και να ειναι σαν τον Gerart/Snake(με επιτηδευμενο στυλ φωνης) ή απο την αλλη μπορεις να κανεις τον Joel...
    .

  23. #2137
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Naughty dog/Rockstar/Kojima χαρακτηρες(εκτος snake)

    Πιο συγκεκριμενα, σχεδον ολοι οι χαρακτηρες του The last of us.
    Mπορεις να κανεις εναν βαρυ(λογο εμπειριας ζωης ας πουμε) χαρακτηρα και να ειναι σαν τον Gerart/Snake(με επιτηδευμενο στυλ φωνης) ή απο την αλλη μπορεις να κανεις τον Joel...
    Ο Geralt δεν είναι άνθρωπος 100%. Έχει μεταλλαχθεί έτσι ώστε να μπορεί να έχει πιο ευαίσθητες αισθήσεις και να αντέχει τα φίλτρα που πίνει. Είναι φτιαγμένος για να είναι φονικό εργαλείο εναντίων των τεράτων. Αυτό έχει πολύ μεγάλη επίπτωση στα συναισθήματα του και το πώς τα εξωτερικεύει.

  24. The Following 4 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    enstikto (15-03-2019),mihalis13 (15-03-2019),PDS (15-03-2019),ScaryTerry (15-03-2019)

  25. #2138

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Naughty dog/Rockstar/Kojima χαρακτηρες(εκτος snake)

    Πιο συγκεκριμενα, σχεδον ολοι οι χαρακτηρες του The last of us.
    Mπορεις να κανεις εναν βαρυ(λογο εμπειριας ζωης ας πουμε) χαρακτηρα και να ειναι σαν τον Gerart/Snake(με επιτηδευμενο στυλ φωνης) ή απο την αλλη μπορεις να κανεις τον Joel...
    Το last of us στοχεύει στις κινηματογραφικές ερμηνείες. 15 ώρες παιχνίδι είναι αν δεν είχε κ ερμηνείες ούτε στην εταιρία δεν θα το παίζανε μιας κ δεν παρουσιάζει κ κάτι επαναστατικό στο gameplay. Μια ιστορία τρέχει σε όλο το παιχνίδι. Στο Witcher παιζουν 50.
    Δεν ξέρω πως τα συγκρίνεις αυτά τα 2 αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.

    Συμβουλή μου είναι δώσε χρόνο κ αφεσου σαν να διαβάζεις ένα βιβλίο. Βγάλε και τα markers με τα ερωτηματικά κ εξερεύνησε μόνος σου. Μακάρι να βγαίνανε περισσότερα παιχνίδια σαν κ αυτό.

  26. #2139
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ο Geralt δεν είναι άνθρωπος 100%. Έχει μεταλλαχθεί έτσι ώστε να μπορεί να έχει πιο ευαίσθητες αισθήσεις και να αντέχει τα φίλτρα που πίνει. Είναι φτιαγμένος για να είναι φονικό εργαλείο εναντίων των τεράτων. Αυτό έχει πολύ μεγάλη επίπτωση στα συναισθήματα του και το πώς τα εξωτερικεύει.
    Δεν με ενοχλει που ειναι flat στα συναισθηματα του, αλλα το πως στο πλασαρουν αυτο.
    .

  27. #2140
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Το last of us στοχεύει στις κινηματογραφικές ερμηνείες. 15 ώρες παιχνίδι είναι αν δεν είχε κ ερμηνείες ούτε στην εταιρία δεν θα το παίζανε μιας κ δεν παρουσιάζει κ κάτι επαναστατικό στο gameplay. Μια ιστορία τρέχει σε όλο το παιχνίδι. Στο Witcher παιζουν 50.
    Δεν ξέρω πως τα συγκρίνεις αυτά τα 2 αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.
    Χαρακτηρες παιχνιδιων χωρις ''αστερισκους'' ζητησες, αυτο εδωσα.
    Θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω για το gameplay του The last of us. To παιχνιδι τερματιζεται περισσοτερες φορες απο καθε αλλο εκει εξω. Και αυτο δεν γινεται για την ιστορια. Το gameplay του για μενα ειναι στα τοπ games μου και σιγουρα πολυ ανωτερο απο αυτο του Witcher.



    Επισης το βασικο χτισιμο ενος χαρακτηρα δεν εχει να κανει με το ποσo μεγαλο ειναι ενα παιχνιδι η ποσες ιστοριες εχει να πει. Ισα ισα, αν ας πουμε εχει να κανει και με αυτο, τοτε τα μεγαλα σε διαρκεια games εχουν το πλεονεκτημα να σε ''δενουν'' στον κοσμο τους και στους χαρακτηρες, περισσοτερο απο τα μικροτερα.
    Πολλες φορες μπερδευουμε την οικειοτητα/δεσιμο που δημιουργειται με εναν χαρακτηρα(ειδικα στα μεγαλα παιχνιδια), με το αν πραγματι ειχε ενδιαφερον η οχι αυτος.

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Συμβουλή μου είναι δώσε χρόνο κ αφεσου σαν να διαβάζεις ένα βιβλίο. Βγάλε και τα markers με τα ερωτηματικά κ εξερεύνησε μόνος σου. Μακάρι να βγαίνανε περισσότερα παιχνίδια σαν κ αυτό.
    Σιγουρα θα του δωσω χρονο. Το παιχνίδι ειναι πολυ προσεγμένο, απλα για την ωρα δεν με τραβαει να το συνεχισω. Οποτε θα πρεπει να το ζορισω λιγο.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •