Page 58 of 68 FirstFirst ... 848545556575859606162 ... LastLast
Results 1,141 to 1,160 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #1141

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Οσοι λατρευουν τα turn based πρεπει οπωσδήποτε να το παιξουν!
    Μπαινει συχνα πυκνά και σε προσφορά στο nintendo store.
    8 ευρω το ειχα πάρει!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1142
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    8 ευρω το ειχα πάρει!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Μόνο;
    Αν το βρω θα το τσιμπήσω για τον μικρό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #1143

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μόνο;
    Αν το βρω θα το τσιμπήσω για τον μικρό.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ειναι παλι σε προσφορά στο store τσέκαρε το


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Christos33 (25-09-2020)

  5. #1144
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

  6. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    obione (18-10-2020)

  7. #1145
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πρόσφατα κατέβασα μερικά παιχνίδια digital από το shop τις Nintendo.
    Εχει αλλάξει κάτι? Διοτι αν δεν είναι συνδεμένο με wifi δεν λειτουργούν.


  8. #1146
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Πρόσφατα κατέβασα μερικά παιχνίδια digital από το shop τις Nintendo.
    Εχει αλλάξει κάτι? Διοτι αν δεν είναι συνδεμένο με wifi δεν λειτουργούν.
    Δεν νομίζω εγώ έχω ένα digital κ έχω να μπω μήνες WiFi.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    obione (18-10-2020)

  10. #1147
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Tα παιχνίδια είναι το φιφα 18 που το είχα από το 1ο switch και το Capcom collection.
    Και τα δυο αν δεν είμαι συνδεμένος σε ίντερνετ δεν λειτουργούν.
    Μου κάνει ένα τσεκ πρώτα όταν τα επιλέγω και καλά αν μπορούν να παίξουν και μετά αν ειμαι συνδεμένος λειτουργούν αν όχι μου βγάζει πρόβλημα με τον σερβερ κτλ και δεν δουλευουν.

  11. #1148
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δες στις ρυθμίσεις αν έχει κάτι σαν το primary activation του PSN.

  12. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (19-10-2020)

  13. #1149
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πραγματικά αυτό είναι.
    Το ψάχνω τώρα πως μπορώ να το αλλάξω διότι το 1 switch δεν είναι στην κατοχή μου .

    Αν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει θα είμαι υποχρεωμένος.
    Το 1 switch δεν είναι στην κατοχή μου πλέον αλλα είναι εκεί ο λογαριασμός μου primary.
    Το νέο που αγόρασα δεν μου δίνει την επιλογή να το κάνω primary.
    Υπάρχει καμία λύση μέσω website?

    Οκ παιδιά τελικά τα κατάφερα μέσω website.
    Thanks Psx3 που μου το θύμισες ακόμα θα εψαχνα!!
    Last edited by obione; 19-10-2020 at 02:34.

  14. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    psx3 (19-10-2020)

  15. #1150
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Πραγματικά αυτό είναι.
    Το ψάχνω τώρα πως μπορώ να το αλλάξω διότι το 1 switch δεν είναι στην κατοχή μου .

    Αν κάποιος ξέρει και μπορεί να βοηθήσει θα είμαι υποχρεωμένος.
    Το 1 switch δεν είναι στην κατοχή μου πλέον αλλα είναι εκεί ο λογαριασμός μου primary.
    Το νέο που αγόρασα δεν μου δίνει την επιλογή να το κάνω primary.
    Υπάρχει καμία λύση μέσω website?

    Οκ παιδιά τελικά τα κατάφερα μέσω website.
    Thanks Psx3 που μου το θύμισες ακόμα θα εψαχνα!!
    Τίποτα, να 'σαι καλά.

    Αν είναι όπως του PSN, λογικά το επιτρέπει μόνο σε μια κονσόλα κάθε φορά. Η μια primary (offline) και η άλλη secondary (always-online). Νομίζω και η MS έτσι είναι στο XBOX πλέον.

  16. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (21-10-2020)

  17. #1151

    Default

    Οποίος θελει switch φτηνά ειναι Ευκαιριαρα!! Ειδα και το κανονικό (fort nite edition) στα 260



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1152
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Switch exclusive:



    Σαν flash game μοιάζει γμτ...

  19. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (12-12-2020),Stefanos (12-12-2020)

  20. #1153
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post

    Σαν flash game μοιάζει γμτ...
    Ηθελα πολυ να βγει στο ps4, θα το αγοραζα εστω κ ετσι.
    Θα ηταν πολυ πιο ωραιο βεβαια το 2d να ειχε βαθος (σαν π.χ. το little nightmares) αλλα δεν..
    Τλχ επαιξα τον καλο κλωνο cursed castilla...

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    psx3 (12-12-2020)

  22. #1154
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Ηθελα πολυ να βγει στο ps4, θα το αγοραζα εστω κ ετσι.
    Θα ηταν πολυ πιο ωραιο βεβαια το 2d να ειχε βαθος (σαν π.χ. το little nightmares) αλλα δεν..
    Τλχ επαιξα τον καλο κλωνο cursed castilla...

    Αυτό είναι το θέμα, πιστεύω μπορεί και καλύτερα η Capcom (το έχουμε δει και στα RESI 2-3 remakes).

    Ωραίο φαίνεται το Cursed Castilla, έχει μέχρι και scanline emulation για γνήσια retro αίσθηση!

    ΥΓ: Το «τλχ» που γράφεις ρε συ τι σημαίνει;

  23. #1155
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Αυτό είναι το θέμα, πιστεύω μπορεί και καλύτερα η Capcom (το έχουμε δει και στα RESI 2-3 remakes).

    Ωραίο φαίνεται το Cursed Castilla, έχει μέχρι και scanline emulation για γνήσια retro αίσθηση!

    ΥΓ: Το «τλχ» που γράφεις ρε συ τι σημαίνει;
    To cc εχει φτιαχτει με πολυ αγαπη, υπαρχει φυσικα κ στο switch.
    Μπορεις να διαβασεις εδω μια ενδιαφερουσα συνεντευξη του δημιουργου.

    Features:
    Explore Tolomera del Rey in depth through 8 game stages.
    Fight against more than 48 types of enemies and 19 final bosses.
    Depending on the mission success, meet 1 of the 4 different possible endings.
    Know all the myths featured in the game with the illustrated bestiary.
    Brag about your combat skills with 16 unlockable achievements.
    Yell your battle cry with the songs of the original soundtrack.
    Revive the glory of the Arcade Times with 4 different view modes.

    Μεχρι κ σε limited (3000 τμχ) retail μορφη κυκλοφορησε για ps4 & vita

    ΥΓ τλχ = τουλαχιστον
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  24. #1156
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έχει φουντώσει η φημολογία για New Switch Pro revision αρχές του επόμενου έτους και με DLSS (κάτι που θα βοηθήσει να ανεβάσει το efficiency και να τρέχει καλύτερα και τα multiplatform ports -μεταξύ άλλων-).

    Όπως τα βλέπω τα πράγματα, παίζει η Nintendo να αποκτήσει πρώτη AI upscaling στις κονσόλες (πριν έρθει κάτι ανάλογο στα PS5 & XBOX S/X).

    Μόνο ερωτηματικό η ARM CPU, που δυστυχώς η nVidia δεν έχει κάτι εφάμιλλο του Apple M1. Αν αρχίσουν να βγαίνουν παιχνίδια κομμένα και ραμμένα για την Zen 2 CPU, θα τα βρει σκούρα το Switch.

    Γενικά τώρα με την πανδημία θεωρώ ότι είναι αμφιλεγόμενη η φορητότητα του Switch ως ατού (ποιός θα πάει σε roof garden party? τα πρόστιμα πέφτουν βροχή!), οπότε είναι χρυσή περίοδος εν μέσω lockdown να βγάλει τουμπανάκι home console με το πιο δυνατό Tegra SoC που μπορεί να βάλει.

    Θα με έψηνε σοβαρά μια home console εκδοχή για τα exclusives της Nintendo, γιατί τα φορητά τα βαρέθηκα μετά το Vita. Θέλω μεγάλη οθόνη και κανονικό controller (όχι τα joycons που και χαλάνε εύκολα και είναι φτιαγμένα για ιαπωνικά χεράκια).

  25. #1157
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Έχει φουντώσει η φημολογία για New Switch Pro revision αρχές του επόμενου έτους και με DLSS (κάτι που θα βοηθήσει να ανεβάσει το efficiency και να τρέχει καλύτερα και τα multiplatform ports -μεταξύ άλλων-).

    Όπως τα βλέπω τα πράγματα, παίζει η Nintendo να αποκτήσει πρώτη AI upscaling στις κονσόλες (πριν έρθει κάτι ανάλογο στα PS5 & XBOX S/X).

    Μόνο ερωτηματικό η ARM CPU, που δυστυχώς η nVidia δεν έχει κάτι εφάμιλλο του Apple M1. Αν αρχίσουν να βγαίνουν παιχνίδια κομμένα και ραμμένα για την Zen 2 CPU, θα τα βρει σκούρα το Switch.

    Γενικά τώρα με την πανδημία θεωρώ ότι είναι αμφιλεγόμενη η φορητότητα του Switch ως ατού (ποιός θα πάει σε roof garden party? τα πρόστιμα πέφτουν βροχή!), οπότε είναι χρυσή περίοδος εν μέσω lockdown να βγάλει τουμπανάκι home console με το πιο δυνατό Tegra SoC που μπορεί να βάλει.

    Θα με έψηνε σοβαρά μια home console εκδοχή για τα exclusives της Nintendo, γιατί τα φορητά τα βαρέθηκα μετά το Vita. Θέλω μεγάλη οθόνη και κανονικό controller (όχι τα joycons που και χαλάνε εύκολα και είναι φτιαγμένα για ιαπωνικά χεράκια).
    Να σχολιάσω για το θέμα της φορητότητας, οτι δεν είναι μόνο το θέμα του εκτός σπιτιού, φορητότητα μπορεί να την ευχαριστιέσαι και στο σπίτι πχ.
    Δηλαδή εννοείται σαν πρώτη κονσόλα έχω πάντα το playstation από εποχές ps1.
    Την nintendo την έχω πάντα σαν το έξτρα για τις αποκλειστικότητες.
    Με το switch όμως,λόγω της φορητότητας, παίζω και αρκετά multi πλέον μόνο στο switch,τα οποία τα προτιμώ κιόλας σε φορητό, πχ όλα τα jrpgs που απαιτούν grinding κτλ σε καναπέ η κρεβάτι.Επίσης indie σε φάση platform τα θεωρώ πολύ καλύτερα handheld.Λογικά το φορητό μου έχει μείνει από εποχές πρώτου gameboy και ακόμα το ευχαριστιέμαι.
    Δηλαδη οκ, δεν θα παίξω ποτέ έξω, πχ παραλία κτλ, αλλά για το σπίτι έχει την χάρη του.
    Σαν κονσόλα πάντως, περα από γραφικά κτλ που οκ,δεν φτάνει τους άλλους, μπορώ πλέον να πώ οτι την έχω ευχαριστηθεί πιο πολύ από οποιαδήποτε είχα ποτέ και τις είχα σχεδόν όλες.Είναι τεράστιο πράγμα να είσαι στην τηλεόραση και απλά να παίρνεις την κονσόλα στα χέρια σου και να παίζεις σε άλλο δωμάτιο φορητά ή και το αντίθετο.Νομίζω μόνο αν το χρησιμοποιήσεις μπορείς να το καταλάβεις.
    Τρομερή σκέψη πιστεύω της nintendo και αυτό που θα ήθελα να ξέρω για την επόμενη κονσόλα της είναι αν θα το κρατήσει η θα πάει σε κανονική home console.Ελπίζω όχι, θα το θεωρούσα πισωγύρισμα.

    Τώρα για χειριστήριο εννοείται σε τηλεόραση δεν παίζεις με joycon, πας στο φοβερό pro ή στο επίσης φοβερό 8bitdo 30 plus το οποίο και χρησιμοποιώ για switch, pc,emulators.
    Last edited by mania; 12-12-2020 at 22:37.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to mania For This Useful Post:

    Giannis1979 (13-12-2020),psx3 (12-12-2020)

  27. #1158
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by mania View Post
    Να σχολιάσω για το θέμα της φορητότητας, οτι δεν είναι μόνο το θέμα του εκτός σπιτιού, φορητότητα μπορεί να την ευχαριστιέσαι και στο σπίτι πχ.
    Δηλαδή εννοείται σαν πρώτη κονσόλα έχω πάντα το playstation από εποχές ps1.
    Την nintendo την έχω πάντα σαν το έξτρα για τις αποκλειστικότητες.
    Με το switch όμως,λόγω της φορητότητας, παίζω και αρκετά multi πλέον μόνο στο switch,τα οποία τα προτιμώ κιόλας σε φορητό, πχ όλα τα jrpgs που απαιτούν farming κτλ σε καναπέ η κρεβάτι.Επίσης indie σε φάση platform τα θεωρώ πολύ καλύτερα handheld.Λογικά το φορητό μου έχει μείνει από εποχές πρώτου gameboy και ακόμα το ευχαριστιέμαι.
    Δηλαδη οκ, δεν θα παίξω ποτέ έξω, πχ παραλία κτλ, αλλά για το σπίτι έχει την χάρη του.
    Σαν κονσόλα πάντως, περα από γραφικά κτλ που οκ,δεν φτάνει τους άλλους, μπορώ πλέον να πώ οτι την έχω ευχαριστηθεί πιο πολύ από οποιαδήποτε είχα ποτέ και τις είχα σχεδόν όλες.Είναι τεράστιο πράγμα να είσαι στην τηλεόραση και απλά να παίρνεις την κονσόλα στα χέρια σου και να παίζεις σε άλλο δωμάτιο φορητά ή και το αντίθετο.Νομίζω μόνο αν το χρησιμοποιήσεις μπορείς να το καταλάβεις.
    Τρομερή σκέψη πιστεύω της nintendo και αυτό που θα ήθελα να ξέρω για την επόμενη κονσόλα της είναι αν θα το κρατήσει η θα πάει σε κανονική home console.Ελπίζω όχι, θα το θεωρούσα πισωγύρισμα.

    Τώρα για χειριστήριο εννοείται σε τηλεόραση δεν παίζεις με joycon, πας στο φοβερό pro ή στο επίσης φοβερό 8bitdo 30 plus το οποίο και χρησιμοποιώ για switch, pc,emulators.
    Σωστό κι αυτό το σενάριο χρήσης που αναφέρεις, αλλά αυτό το κοινό ήδη καλύπτεται από το υβριδικό (OG Switch) και το φορητό (Switch Lite) μοντέλο.

    Υπάρχει όμως κι ένα επιπλέον κοινό που θέλει αυστηρά home console και δεν καλύπτεται από τα παραπάνω... θα μου πεις πάρε το OG, αλλά να πληρώσω για πράγματα (οθόνη, μπαταρία, joycons) που δεν χρειάζομαι;

    Εγώ αυτό που θυμάμαι (εποχές φημολογίας περί NX) ήταν ότι θέλουν να φτιάξουν μια «οικογένεια συστημάτων». Ε, βγήκε το OG, βγήκε το Lite, άρα μήπως πλησιάζει και η ώρα του pure home version;

    Λέω εγώ τώρα μια σκέψη. Είναι και το lockdown που τους έχει κάτσει κουτί και ο κόσμος ψάχνεται για gadgetάκια (φαγούρα τσέπης κατά το κοινώς λεγόμενο, χαχα!)

    Εποχές Game Boy (+Game Gear!) τις έχω προλάβει ρε συ, αλλά δεν έχω την υπομονή να κάτσω να παίξω σε μικρή οθονίτσα πλέον. Μεγαλώνουμε, γερνάνε και τα μάτια μας... απορώ πως αντέχετε οι παλαίμαχοι!

    Τεσπά, θα δούμε τι μέλλει γενέσθαι.

    Προσωπικά θέλω ένα μηχανάκι να τρέχει 1080p60 το BoTW (και ίσως 4K με DLSS) και να δοκιμάσω και διάφορα άλλα από την exclusive βιβλιοθήκη τους (Mario και λοιπά arcadey παιχνίδια).

    Η αλήθεια είναι ότι με άφησε λίγο «πεινασμένο» το Astro's Playroom για περισσότερα παιχνίδια τέτοιου ύφους & gameplay!

    ΥΓ: JRPG δεν παίζω (βαρέστε με, αλλά δεν μου άρεσε ποτέ το grind/farming ως μηχανισμός, μου θυμίζει «δουλειά/ένσημα», ενώ εγώ επιζητώ το pure fun gameplay -όσο είναι εφικτό-). Σίγουρα όμως έχει και τέτοιες «γιαπωνεζιές» για τους fans του είδους.

  28. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    mania (12-12-2020)

  29. #1159
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα φίλε μου και δεν διαφωνώ με τα θέλω που έχεις σαν gamer.Η nintendo πάντα είχε και τα κακά της και την ξεροκεφαλιά την έχει ακόμα.
    Aπλά αφού είσαι λίγο ψημένος να το δοκιμάσεις, θα σου λεγα να το κάνεις, έστω στο τέλος της γενιάς του switch, ώστε να παίξεις τα αποκλειστικά της τουλάχιστον μαζεμένα.Τώρα με το pro λογικά που έρχεται, θα δούμε και κάτι πιο δυνατό σε γραφικά.

  30. #1160

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •