Page 21 of 45 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 401 to 420 of 884

Thread: Death Stranding

  1. #401
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Πραγματικά εντυπωσιακό το τρέιλερ και φαίνεται η τρομερά ποιοτική δουλειά που έχει γίνει!

    Ωστόσο, θέλω να τολμήσω μια πρόβλεψη τώρα που πλησιάζουμε στην κυκλοφορία... εκτιμώ το παιχνίδι για τον μέσο gamer θα είναι μια τρομερή κούραση με δεκάδες ώρες εξερεύνησης χωρίς ουσιαστική πρόοδο και το gameplay θα είναι για πολλούς βαρετό, επαναλαμβανόμενο και με πολύ μπρος πίσω.

    Προσωπικά μου φαίνεται θα βγει περίπου σαν το MGSV, όμως με αισθητά καλύτερο στόρι αφού εδώ ο Kojima είχε πλήρη έλεγχο και ελευθερία σε σύγκριση με την περίπτωση της Konami.
    Δηλαδή ένα open world παιχνίδι με φανταστικό κόσμο και διαφορετικούς τρόπους να τελειώσεις τα missions (ή όποιο άλλο concept θα έχει για το progression), βαρετό ανά διαστήματα, με σύντομες jaw dropping στιγμές, πρωτότυπο και δεμένο στόρι που σε κάνει να σκεφτείς και στο τέλος της ημέρας μια μοναδική εμπειρία για όσους ζητάνε αυτό το κάτι διαφορετικό από το gaming ως τρόπο ψυχαγωγίας. Φυσικά κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι η ποιότητα παραγωγής φαίνεται πώς είναι στο θεό!

    Σίγουρα στα παιδάκια με τα COD, Rocket League και Apex Legends και τον μέσο gamer δεν θα αρέσει σίγουρα, θα φάει και hate και τα walking simulator επειδή υπάρχει το hype για τον Koji, αλλά δε βαριέσαι...

    Επιπλέον, μου αρέσει που ξεκάθαρα δεν είναι παιχνίδι για πολλούς και που δεν προσπαθεί να πείσει για το αντίθετο.

    Πάμε για Day 1, 8 μερούλες έμειναν (νομίζω το reviews embargo είναι σε 2 ημέρες; )
    Last edited by tsakali GR; 30-10-2019 at 18:26.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to tsakali GR For This Useful Post:

    AlexandrosQV (30-10-2019),chronohill (30-10-2019)

  3. #402
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Μοναδικό το τρέιλερ...ποιότητα κοτζιμα...δειχνει την μαεστρία του..και άλλο ένα κομμάτι που είναι υπέροχο!
    Έχει κάμποσα σποιλερς οποτε μην το δείτε όσοι κάνετε blackout...τι θα ζήσουμε γαμω το φελεκι μου μέσα;
    Ναι 1η Νοέμβρη θα ξεκινήσουν τα reviews!αύριο μετά τις 12 δηλαδή έτσι;;;!!!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. #403
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Πραγματικά εντυπωσιακό το τρέιλερ και φαίνεται η τρομερά ποιοτική δουλειά που έχει γίνει!

    Ωστόσο, θέλω να τολμήσω μια πρόβλεψη τώρα που πλησιάζουμε στην κυκλοφορία... εκτιμώ το παιχνίδι για τον μέσο gamer θα είναι μια τρομερή κούραση με δεκάδες ώρες εξερεύνησης χωρίς ουσιαστική πρόοδο και το gameplay θα είναι για πολλούς βαρετό, επαναλαμβανόμενο και με πολύ μπρος πίσω.

    Προσωπικά μου φαίνεται θα βγει περίπου σαν το MGSV, όμως με αισθητά καλύτερο στόρι αφού εδώ ο Kojima είχε πλήρη έλεγχο και ελευθερία σε σύγκριση με την περίπτωση της Konami.
    Δηλαδή ένα open world παιχνίδι με φανταστικό κόσμο και διαφορετικούς τρόπους να τελειώσεις τα missions (ή όποιο άλλο concept θα έχει για το progression), βαρετό ανά διαστήματα, με σύντομες jaw dropping στιγμές, πρωτότυπο και δεμένο στόρι που σε κάνει να σκεφτείς και στο τέλος της ημέρας μια μοναδική εμπειρία για όσους ζητάνε αυτό το κάτι διαφορετικό από το gaming ως τρόπο ψυχαγωγίας. Φυσικά κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι η ποιότητα παραγωγής φαίνεται πώς είναι στο θεό!

    Σίγουρα στα παιδάκια με τα COD, Rocket League και Apex Legends και τον μέσο gamer δεν θα αρέσει σίγουρα, θα φάει και hate και τα walking simulator επειδή υπάρχει το hype για τον Koji, αλλά δε βαριέσαι...

    Επιπλέον, μου αρέσει που ξεκάθαρα δεν είναι παιχνίδι για πολλούς και που δεν προσπαθεί να πείσει για το αντίθετο.

    Πάμε για Day 1, 8 μερούλες έμειναν (νομίζω το reviews embargo είναι σε 2 ημέρες; )
    Αυτό που λες για τον μέσο Gamer παιδιά του COD κτλ δεν στέκει. Ασχολούμαι με παιχνίδια πάνω απο 30 χρόνια και το συγκεκριμένο παιχνίδι με έχει κουράσει και μόνο που το βλέπω. Και εχω παίξει ένα ψόφο open worlds και είμαι fan του Kojima και με τα Metal Gear κτλ. Ήθελα κάτι άλλο όμως γιατί βαρέθηκα. Μακάρι να κάνω λάθος. Σίγουρα θα το παίξω αλλά αργότερα.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (01-11-2019)

  6. #404
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    WTF, θα σας έλεγα να μην το δειτε, βασικα χεστε το "ελεγα", πάρτε το ως διαταγη περισσοτερο.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Nek_Food (31-10-2019),panos74gr (31-10-2019),toninio (31-10-2019)

  8. #405
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εκανα προχθες pre order την special edition απο τα public και τωρα μου ειπαν οτι 99% θα παραλαβω και μαλιστα επειδη πληρωσα με πιστωτικη θα εχω προτεραιοτητα εναντι καποιου με αντικαταβολη


  9. #406
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    Eπειδη πληρωσα με πιστωτικη θα εχω προτεραιοτητα εναντι καποιου με αντικαταβολη
    What? σοβαρα τωρα? τι τακτικες ειναι αυτες? φανταζομαι (και) αυτοι που δεν πληρωνουν αμεσα τους γειωνουν.. (ακυρωσεις κτλπ) τραγικοι απλα.

    Υ.Γ. : Για να μην παρεξηγηθω δε τα 'χωνω' σε 'σενα προσωπικα, αλλα σε αυτους που κανουν διακρισεις με το πως (μπορει να) πληρωνει ο αλλος.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  10. #407
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πάρτε μια γεύση από την ελληνική μεταγλώττιση.


  11. The Following 6 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    chronohill (31-10-2019),mihalis13 (31-10-2019),Nek_Food (31-10-2019),PDS (31-10-2019),toninio (01-11-2019),WolfRathmA (01-11-2019)

  12. #408
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και ναι και οχι. Ειναι πολυ καλο που το προσπαθουν παντως.

    Αναρωτιεμαι αν θα δουμε κατι αναλογο και στο TLOU. Θα δοκιμαζα ενα δευτερο playthrough.
    .

  13. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (01-11-2019)

  14. #409
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Πάρτε μια γεύση από την ελληνική μεταγλώττιση.

    Εντάξει. Όχι σίγουρα. Καλή η προσθήκη αλλά για κανένα λόγο δεν χαραμίζεις τις φωνές των πραγματικών ηθοποιών. Κάνει το παιχνίδι να φαίνεται παιδικό.
    Βάζεις υποτίτλους και απολαμβάνεις.
    Άντε να δούμε. Μεγάλη αγωνία και ακομα δεν ξέρουμε περί τίνος πρόκειται.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    toninio (01-11-2019)

  16. #410
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Και ναι και οχι. Ειναι πολυ καλο που το προσπαθουν παντως.

    Αναρωτιεμαι αν θα δουμε κατι αναλογο και στο TLOU. Θα δοκιμαζα ενα δευτερο playthrough.
    Ενοοεις αν είναι μεταγλώτισμενο γιατί υπότιτλους ελληνικούς θα έχει.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #411
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ενοοεις αν είναι μεταγλώτισμενο γιατί υπότιτλους ελληνικούς θα έχει.
    Ναι για μεταγλωττιση λεω.
    .

  18. #412
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default


    Aλλη μια κομματαρα...ανατριχιαστικο...Και εγραψε ενας (οχι τρελο σποιλερ αλλα επειδη καποιοι κανουν blackout)
    Spoiler!
    ...Εγω επειδη ακουω τα κομματια και τα ξερω θα εχει τρελο impact στις στιγμες...

    Επισης για το οτι το τρειλέρ περιεχει σποιλερς
    Click image for larger version. 

Name:	vezwsb3ckqv31.jpg 
Views:	104 
Size:	84.3 KB 
ID:	11805

    Ειδα τι εγραψες Πανο..οτι ειναι καλυτερο να αποφευχθει και εφοσον καποιος αντεχει ας κανει υπομονη!Σιγουρα οταν το εχεις τερματισει κανεις τις συνδεσεις κιολας...αλλα ετσι σπασμωδικα που το ειδα δεν εδωσα πολυ σημασια!
    Επισης ποτε θα ανεβασεις το review???μετα τις 12?
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    toninio (01-11-2019)

  20. #413
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by lak100 View Post
    εκανα προχθες pre order την special edition απο τα public και τωρα μου ειπαν οτι 99% θα παραλαβω και μαλιστα επειδη πληρωσα με πιστωτικη θα εχω προτεραιοτητα εναντι καποιου με αντικαταβολη
    Ρε μας δουλεουν?Δηλαδη εμεις που εχουμε προπαραγγειλει πριν από μερικους μηνες,θα το παρουμε ποιο μετα από εσενα ,επειδή το πληρωσες με πιστωτικη?
    Αν ευσταθει αυτό θα φανε κραξιμο μεγαλο

  21. #414

    Default

    Ξεφτίλα η ελληνική μεταγλώττιση. Απορώ ποιος επιλέγει τα άτομα για αυτή την δουλειά. Ή μάλλον ποιος δίνει το οκέι όταν ολοκληρωθεί η δουλειά αντί να κράξει. Σαν να είδα parody στο YouTube ήταν οι φωνές. Δεν καταλαβαίνουν ότι χάνει από αίγλη και φαίνεται πολύ πρόχειρο το τελικό αποτέλεσμα...; Απορώ πραγματικά...

    υ.γ. άσχετο αλλά μου θύμισε την τραγική μεταγλώττιση του νέου lion king. Άλλη ξεφτίλα από εκεί, σε σχέση με το παλιό που είχε γίνει φανταστική δουλειά...
    Some cars take your breath away. Only one gives it back.

  22. #415
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ποιος περιμένεις να δίνει το ΟΚ; Κάποιος από το εξωτερικό; Δηλαδή ποιο εξωτερικό άλλωστε; Αφού το ελληνικό τμήμα της Σονυ, δίνει αναφορά σε αυτό της Ισπανίας, όχι στα κεντρικά της Αγγλίας. χααχαχχα

    Άλλωστε πόσα άτομα νομίζεις είναι στο PlayStation τμήμα της ελληνικής Σονυ; Γύρω στα 3-4. (χωρίς πλάκα)
    Αν έκαναν καμιά πρόσληψη, πες να έχουν φτάσει τα 5-7 άτομα.

  23. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    toninio (01-11-2019)

  24. #416
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Death Stranding Collector's Edition στο amazon.fr ξανα ειναι UP
    Last edited by Stefanos; 01-11-2019 at 22:40.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  25. #417

    Default

    Καταλαβαίνει κανείς ότι μάλλον δεν είναι καθόλου εύκολη υπόθεση μία μεταγλώττιση. Από τις φωνές, περισσότερο μου φάνηκε ότι πέτυχαν τον Del Toro. Η άλλη φωνούλα που θυμίζει κοριτσόπουλο, είναι σκέτη καταστροφή . Πάντως, δεν έχουμε συνηθίσει κάτι τέτοιο, οπότε μας ξενίζει για αυτό το λόγο. Οκ όμως, προφανώς έγινε μία "φτωχή" παραγωγή στη μεταγλώττιση, οπότε και τα αποτελέσματα είναι ανάλογα. Και πάλι, μπράβο στην ελληνική Σόνυ, καλώς που έγινε η προσπάθεια και νομίζω μία χαρά θα κάνει τη δουλειά της, για όσους την προτιμήσουν. Θα συμφωνήσω με cocous, είναι κρίμα να μην παιχθεί το παιχνίδι με τις γνήσιες φωνές, οπότε υπότιτλοι και καθάρισες. Μια άψογη μεταγλώττιση προφανώς απαιτεί επαγγελματίες του είδους, γιατί δεν αρκεί μόνο να ταιριάζει η φωνή με τον ήρωα, αλλά και η κάθε φράση να έχει τη φυσική χροιά σε κάθε περίπτωση. Θέλει πάαρα πολλή δουλειά. Εδώ στο Προ τόσα χρόνια υπάρχει περιγραφή Σωτηρακόπουλου-Θαναηλάκη, που είναι και η δουλειά τους, και πάλι ακούγονται σαν να απαγγέλλουν ποίημα σε σχολική γιορτή ώρες ώρες.....

  26. The Following User Says Thank You to toninio For This Useful Post:

    PDS (01-11-2019)

  27. #418
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ειδα τι εγραψες Πανο..οτι ειναι καλυτερο να αποφευχθει και εφοσον καποιος αντεχει ας κανει υπομονη!Σιγουρα οταν το εχεις τερματισει κανεις τις συνδεσεις κιολας...αλλα ετσι σπασμωδικα που το ειδα δεν εδωσα πολυ σημασια!
    Επισης ποτε θα ανεβασεις το review???μετα τις 12?
    Εγω σας προειδοποιήσα, το review θα είναι επανω λιγο μετα τις 9.

  28. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    chronohill (01-11-2019)

  29. #419
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ανέβηκε και το δικό μας http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...846#post665846

  30. The Following 9 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    BillyFlo81 (01-11-2019),DJTaurus (01-11-2019),Error Flynn (01-11-2019),Kane (04-11-2019),modecris (03-11-2019),nikosgnr (01-11-2019),PDS (01-11-2019),Snk (01-11-2019),tsakali GR (01-11-2019)

  31. #420
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Βασικά λένε ότι λέω και εγω στο review αλλα με ποιο "διασκεδαστικό" τρόπο , πιστευω οτι και ο Angry Joe θα το σφάξει.
    https://www.giantbomb.com/shows/episode-232/2970-19735

  32. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (01-11-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •