Page 3 of 22 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 41 to 60 of 437

Thread: Rise of the Tomb Raider [+PSVR content]

  1. #41
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω παλι καθοτι απεχθανομαι πλεον την SE απιστευτα και θελω να την δω να πατωνει κυριολεκτικα, ευχομαι οντως να ειναι το παιχνιδι 100% exclusive στο ΟΝΕ, μπας και διαλυθει εντελως η εταιρεια, βαρεσει κλεισιμο και οι εργαζομενοι φτιαξουν ενα καινουργιο δικο τους dev studio, παραδοισιακο, οπως ηταν τον παλιο καλο καιρο.

    Εχει καταντησει σιχαμα εντελως η εταιρεια.
    Συμφωνω, αν και θα με τσουξει μονο και μονο για την παιχνιδαρα το Deus Ex

  2. #42
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Παντως απο το trailer της εκθεσης, δεν παρατηρησα πουθενα κατι απο Tomb raider, οποταν απο οτι βλεπω μαλλον ισχυει η ειδηση, δυστηχως...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  3. #43
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Οπως σας ελεγα και πριν (καλα που παραγγειλα τα κορακια, θα τα χρειαστουν καποιοι) οι υπευθυνοι αρνουνται ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ να το πουν οτι ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ αποκλειστικο, και οχι μονο για το holiday 2015. Ισως και οι 6 μηνες που ειπα σε αλλο μου post να ειναι τελίκα πολλοι και να το δουμε νωριτερα το παιχνιδι στο PS4. Απολαυστε....

    Asked to clarify the specific terms of the Rise of the Tomb Raider deal, Spencer wouldn't be budged on the "Holiday 2015" line, despite developer Crystal Dynamics suggesting its game won't be coming to PC and PS4. Neither would the exec comment on the wording, "exclusively on Xbox", which could suggest an Xbox 360 version of the game is also in development.

    "We're saying what we said on stage," said Spencer. "In Holiday 2015, Rise of the Tomb Raider will be exclusive to Xbox. That's the comment.

    "We had a lot of similar questions around Titanfall and the structure of our deal is a business relationship that's frankly between us and Square Enix. I know Crystal Dynamics has issued a statement and we're going to stand by that. Xbox fans are going to be able to play Tomb Raider next holiday exclusive on Xbox."

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-08-2014),teras1 (13-08-2014)

  5. #44
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αφήστε τους ρε παιδιά να το πάρουν exclusive!!! Οχουυυύ...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-08-2014)

  7. #45
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Τις κροςτζεν μετριοτητες ας της πληρωσει η MS!!!

  8. #46

    Default

    Δεν εχω παιξει το πρωτο TR και ετσι δεν μπορω να πω αν ειναι καλο παιχνιδι η οχι η για το αν θα στεναχωρηθω που δεν θα παιξω τη συνεχεια κτλ. Aυτο ομως που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι κανεις ευλογημενος απο τους υπευθυνους των δυο πλευρων -MS/SE- δεν εχει βγει να ξεκαθαρισει το θεμα μια και καλη για το τι θα κυκλοφορησει που και ποτε. Μονο μισολογα, φημες, PR και τιποτε αλλο. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο και φανταζομαι οτι οσο θα αυξανεται η διαφορα μεταξυ των PS4 και ONE θα δουνε κι αλλα τα ματια μας.

    Οσο για τη SE, δεν ξερω τι αλλο να πω πια που δεν το εχουμε πει. Ισως το μονο που εχει απομεινει ειναι να της απευθυνω τη γνωστη εκφραση: "Τι ειναι ασπρο και κραταει μαστιγιο?" αλλα θα καταλαβει και τιποτα?

  9. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-08-2014)

  10. #47
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Δεν εχω παιξει το πρωτο TR και ετσι δεν μπορω να πω αν ειναι καλο παιχνιδι η οχι η για το αν θα στεναχωρηθω που δεν θα παιξω τη συνεχεια κτλ. Aυτο ομως που μου εχει κανει εντυπωση ειναι οτι κανεις ευλογημενος απο τους υπευθυνους των δυο πλευρων -MS/SE- δεν εχει βγει να ξεκαθαρισει το θεμα μια και καλη για το τι θα κυκλοφορησει που και ποτε. Μονο μισολογα, φημες, PR και τιποτε αλλο. Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο και φανταζομαι οτι οσο θα αυξανεται η διαφορα μεταξυ των PS4 και ONE θα δουνε κι αλλα τα ματια μας.

    Οσο για τη SE, δεν ξερω τι αλλο να πω πια που δεν το εχουμε πει. Ισως το μονο που εχει απομεινει ειναι να της απευθυνω τη γνωστη εκφραση: "Τι ειναι ασπρο και κραταει μαστιγιο?" αλλα θα καταλαβει και τιποτα?
    Αν δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με το παιχνίδι σου συνιστώ να το δοκιμάσεις. Προσωπικά το βρήκα πολύ καλό σε άλλους φάνηκε από μέτριο έως άκυρο. Αν δεν το πιάσεις στα χέρια σου να αποκτήσεις άποψη από μόνος σου δεν θα βγάλεις άκρη.
    Έχεις δίκιο για τα μισόλογα και η άποψη μου συμπορεύεται με αυτή του Slay ότι τελικά θα είναι timed exclusive. Αν τυχόν το είχαν αποκλειστικά και μόνο για το one είναι μια είδηση που δε την καταστρέφεις με μισόλογα αλλά την αξιοποιείς στο μέγιστο δυνατόν. Μερικοί λόγοι ακόμα που μου έρχονται στο μυαλό γιατί μάλλον θα είναι timed exclusive :
    Είναι από τα καλά παιχνίδια αλλά όχι και system seller πάντα σε σχέση με αλλά που κυκλοφορούν. Δυσκολεύομαι να φανταστώ ότι θα σκάσουν ένα σκασμό λεφτά για την αποκλειστικότητα αυτού το franchise, γεγονός που με οδηγεί στην επόμενη σκέψη.
    Σιγά μην χάσει το μερίδιο της αγοράς η SE από το ps brand. Είναι παρά πολλά τα χρήματα ειδικότερα τώρα που το ps4 υπερτερεί έναντι του one σε πωλήσεις.
    ΥΓ. Συνήθως "μαύρο" δεν είναι αυτό που κρατάει μαστίγιο???

  11. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    teras1 (13-08-2014)

  12. #48
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αυτο που συνεβει ειναι οτι και οι δυο εταιριες ηθελαν και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο, απλα δεν τους βγηκε γιατι τους πηραμε χαμπαρι αμεσως, και πλεον κανεις δεν πιστευει οτι ειναι κατι περισσοτερο απο timed exclusive, εκτος απο κατι αφελεις που πιστευουν οτι μαλιστα η MS εκανε κινηση ματ.



    Η Square κερδιζει γιατι πρωτον αποφευγει να κονταροχτυπηθει με το Uncharted 4, που λογικα θα σκισει, και κατα δευτερον τσιμπα και την επιταγη της MS. Ευελπιστει κιολας οτι λιγους μηνες μετα θα το βγαλει και για PS4 και θα παρει και απο εκει τα φραγκα.

    Η MS απο την αλλη μερια, επειδη ξερουμε οτι ΔΕΝ εχει διαθεση να επενδυσει σε δικα της Studio (αντιθετα με το τι πιστευουν παλι καποιοι αφελεις) αποκτα κατι για να εχει απεναντι στο Uncharted 4 παρεμφερες με αυτο. Το μονο παραξενο στην ολη ιστορια ειναι το γεγονος οτι η MS κανονικα δεν θα επρεπε να χρειαζεται να δωσει λεφτα για μια τετοια μουφα αποκλειστικοτητα μιας και εκεινη την εποχη θα επρεπε να κυκλοφορησει κανονικα το Halo 5.

    Υπαρχει επισης και το θεμα η ολη ιστορια να γυρισει μπουμερανγκ και στις δυο εταιριες. Στην MS θα πρεπει να νιωθουν πολυ μαλακες που εδωσαν τοσα λεφτα για μια ανακοινωση που δεν καταφερε να πεισει τον κοσμο ουτε για μια ημερα. Απορω πως πιστευαν οτι θα το κρατησουν μυστικο για 1,5 περιπου χρονο ακομα. Η SE απο την αλλη βλεπω οτι εισπρατει τονους hate για αυτη της την κινηση απο τους οπαδους της Sony, μπορει καλιστα δηλαδη (αν και καποιοι εχουμε μνημη χρυσοψαρου) οταν θα αποφασισει να το κυκλοφορησει στο PS4 οι χρηστες του να της δειξουν το μεσαιο δακτυλο.

  13. #49
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  14. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (14-08-2014),Nerven (14-08-2014),teras1 (13-08-2014)

  15. #50
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν το περιμενα ακομη και timed exclusive να ειναι ποσο μαλλον full. Δεν ξερω πως σκεφτονται γιατι αν βαλεις τα νουμερα κατω δεν βγαινουν . Διπλασια βαση χρηστων το ps4 , 70-30 οι πωλησεις στο reboot και οι αλλοι κανουν συμφωνια με την Ms? WTF?
    Σαν Gamer ομως ειναι ενας λογος να με κανει να παρω One , αργοτερα οταν θα εχουν μαζευτει 4-5 καλα exclusives. (Αν τελικα ειναι exclusive) . Το reboot μου αρεσε πολυ και θα το τιμησω κ αυτο.

    Spoiler!

  16. #51
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Εγω δεν το περιμενα ακομη και timed exclusive να ειναι ποσο μαλλον full. Δεν ξερω πως σκεφτονται γιατι αν βαλεις τα νουμερα κατω δεν βγαινουν . Διπλασια βαση χρηστων το ps4 , 70-30 οι πωλησεις στο reboot και οι αλλοι κανουν συμφωνια με την Ms? WTF?
    Σαν Gamer ομως ειναι ενας λογος να με κανει να παρω One , αργοτερα οταν θα εχουν μαζευτει 4-5 καλα exclusives. (Αν τελικα ειναι exclusive) . Το reboot μου αρεσε πολυ και θα το τιμησω κ αυτο.
    ο μονος τροπος για να γινει full exclusive ειναι να σκασει ακομα περισσοτερα λεφτα η MS για να το κανει, οπως ειχε γινει με το titanfall οπου κανεις δεν το ειχε σαν exclusive (που δεν ειναι αφου βγηκε και για PC) μεχρι που ανακοινωθηκε η νεα συμφωνια με την ΕΑ , και μαλιστα τοτε το εμαθαν και οι Developers οι οποιοι ειχαν ηδη ξεκινησει δουλεια για την PS4 εκδοση.

  17. #52
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλλιο 5 κ στο χερι παρα δεκα και καρτερι δηλαδη. Γιατι ναι μεν θα παρει καποια φραγκα -πολλα μαλλον- αμεσα απο την ms , ομως μακροπροθεσμα θα εχει χασουρα αφου η ομαδα χρηστων που απευθυνεται ο τιτλος θα ειναι μικροτερη βγαζοντας απεξω αυτους που δεν θα παρουν one. Δεν ξερω τα οικονομικα των εταιριων αλλα εμενα μου φαινεται μαλακια κινηση οσα λεφτα και να δωσει η ms.

    Spoiler!

  18. #53
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μαλλον και η SE πιστευει οτι ειναι μαλακια το full exclusive γιαυτο και τους εδωσε timed, απλα πρεπει να υπαρχει ορος στο συμβολαιο τους που τους αποτρεπει απο το να το παραδεχτουν δημοσια, γιαυτο και δεν υπαρχει ξεκαθαρη απαντηση ουτε απο την κορυφη του xbox τον spencer δηλαδη.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    euromaster (13-08-2014),teras1 (13-08-2014)

  20. #54
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Έχω ξαναπεί πάντως να μην υποτιμάμε τα εμπορικά τμήματα τέτοιων εταιριών, αυτα που λέμε εδω και σκεφτόμαστε σίγουρα στην SE τα έχουν αναλύσει και αυτοί ( player base, player base projection etc. ). Δε λέω οτι πάντα πέφτουν μέσα, αλλα τα κοιτάνε.

    πιο πιθανό μου φαίνεται να μπαίνει μέσα για τα καλα η MS με σκοπό να γυρίσει το κλήμα με ένα έστω times exclusive, αν κ τελικά ο κόσμος δεν είναι χαζός και με τη τροπή που πήρε το θέμα δε ξέρω μήπως πρέπει να τα σκάσει γερά τώρα να το πάρει εντελώς exclusive αλλιώς θα της γυρίσει bumerang

  21. #55
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by dlevel View Post
    Δε λέω οτι πάντα πέφτουν μέσα, αλλα τα κοιτάνε.
    μετα το Xbox DRM φιασκο, δεν θα παραξενευομουν εαν μου ελεγαν οτι τα εν λογω τμηματα τα διοικουν μαιμουδες.

  22. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    teras1 (13-08-2014)

  23. #56
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Η SE απο την αλλη βλεπω οτι εισπρατει τονους hate για αυτη της την κινηση απο τους οπαδους της Sony, μπορει καλιστα δηλαδη (αν και καποιοι εχουμε μνημη χρυσοψαρου) οταν θα αποφασισει να το κυκλοφορησει στο PS4 οι χρηστες του να της δειξουν το μεσαιο δακτυλο.
    Eγώ είμαι σίγουρα ένας από αυτούς,
    να πληρώσω full price για μπαγιατούρα δεν παίζει με τίποτα.

  24. #57
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι δε λεει κατι οτι υπαρχουν ανθρωποι που διοικουν το εκαστοτε τμημα , οι ανθρωποι κανουν λαθη και ειδικα σε τετοιες θεσεις που εκ των πραγματων πρεπει να παρουν αποφασεις με ρισκο . Παντως οσο περναει η ωρα τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να ειναι time exclusive. Γιατι αν ημουν ms ,ειχα πληρωσει ενα καρο λεφτα για exclusivity και στο ιντερνετ βουιζε ο τοπος οτι κατι βρωμαει, ε δεν θα καθομουν με σταυρωμενα χερια θα εβγαινα να το φωναξω και να την πω κ στη sony αμα λαχει για να δημιουργησω κλιμα. Αυτοι αντιθετως κρυβονται.

    Spoiler!

  25. #58
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    κάτσε να δούμε

  26. #59
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Παντως οσο περναει η ωρα τοσο αυξανονται οι πιθανοτητες να ειναι time exclusive.
    ετσι ειναι και ετσι θα παραμεινει εκτος και εαν αλλαξει η συμφωνια μεταξυ τους, χθες οπως ειπα ρωτησαν ευθεως τον Spencer, και η απαντηση του ηταν...

    "We're saying what we said on stage," said Spencer. "In Holiday 2015, Rise of the Tomb Raider will be exclusive to Xbox. That's the comment.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Axilleas_GR (13-08-2014),james9 (13-08-2014),mihalis13 (13-08-2014)

  28. #60
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι exclusive, αλλά time exclusive, αλλιώς η Microsoft θα το διατυμπάνιζε, δεν θα έλεγε αυτά που λέει, όπου μπορεί κάποιος να συμπεράνει ότι θα είναι time exclusive. Εκτός κι αν η συμφωνία είναι μόνο για time exclusive προς το παρόν, και η Microsoft προσπαθεί για time exclusive.

Page 3 of 22 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •