Page 67 of 77 FirstFirst ... 1757636465666768697071 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1535

Thread: Red Dead Redemption 2

  1. #1321
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Καλημέρα,

    Προσωπικά δεν άλλαξα τίποτα στις ρύθμισεις μιας και με βόλεψε από την αρχή ο χειρισμός.
    Τώρα για το hdr εννοείται το απενεργοποιείς με την μια. Το παιχνίδι δείχνει πολύ χειρότερο με ενεργοποιημένο hdr.
    Τώρα υπόλοιπες συμβουλές για το παιχνίδι δεν έχω να δώσω ιδιαίτερες..
    Γενικά απόλαυσε το και εξερεύνησε τον κόσμο.
    Με τα λεφτά μην αγχώνεσαι μιας και μόνο λίγο στην αρχή θα έχεις λίγα. Το ίδιο ισχύει και για πυρομαχικά, items κλπ.
    Κάνε upgrade στο camp σου.
    Γενικά δεν έχω δει κάποιο οδηγό ούτε κάποιο tip και το παιχνίδι προχωράει μια χαρά. Ασχολούμαι κυρίως με side και main missions αλλά αρκετές φορές απλά κόβω βόλτες μπας και ανακαλύψω κάτι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    οτι σου λεει ο Μιχαλης φιλε! μην πολυ σκας και ξεχνα οτι εχεις διαβασει απλα απολαυσε το και παιξε το με τον δικο σου τροπο
    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Θα το απολαύσεις με οποιεσδήποτε ρυθμίσεις. Εγώ έβαλα hdr στο 300 και μου φάνηκε μια χαρά. Έπαιξα μόνο το main story μέσα σε 3 μέρες και το τελείωσα(αυτά έχει η ενοικίαση). Το απόλαυσα αλλά με κούρασε το epilogue 1 και 2.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    Ωραια guys με ξε-αγχωσατε λιγο προχωρησα και λιγο ακομα και αρχιζω προσαρμοζομαι..Το auto-save θα το αφησω και θα κανω οπως κανω παντα πολλα διαφορετικα saves.
    Η αληθεια ειναι οτι και γω το αφησα το HDR αλλα ακομα ειμαι στο πρωτο κομματι και μου φαινεται οκ..θα δω στην συνεχεια και αν ειναι θα το απενεργοποιησω.Σας ευχαριστω
    edit: διαβαζω οτι απτο 1.05 κανανε βελτιωσεις στα γραφικα και στο HDR...ειδωμεν
    Spoiler!

  2. #1322
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Πόσο βαρετό αυτό το Epilogue..

    Μιας και το τελειώνω και 'γω το παιχνίδι, δε θα αναφέρω πολλά μιας και έχουν ειπωθεί όλα, αλλά και εγώ ανήκω σε αυτούς τους λίγους που απλά στο τέλος λέω ένα πολύ καλό παιχνίδι και τίποτα περισσότερο.

    Πολύ Hype που εν μέρει μπορώ να το καταλάβω, κυρίως γι αυτούς που έχουν παίξει το πρώτο RDR, για την ΑΠΙΘΑΝΗ δουλειά που έχουν ρίξει στις λεπτομέρειες, αλλά για 'μένα μέχρι εκεί..

    Κατά τα άλλα όπως έχει αναφερθεί και πιο πίσω, αυτή η αργόσυρτη εισαγωγή εκτός οτι σε κάνει να βαριέσαι, σε ξενερώνει για τη συνέχεια.

    Είναι απο τα λίγα παιχνίδια που δε με τράβηξαν τόσο πολύ να παίξω και να "χαθώ", ενώ αντίθετα αρκετές φορές το έβλεπα σαν αγγαρεία για να το τελειώσω.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    Error Flynn (07-02-2019),ScaryTerry (07-02-2019),toninio (07-02-2019)

  4. #1323
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    23 εκατομμυρια πωλήσεις μεχρι στιγμης η παιχνιδαρα.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    DJTaurus (07-02-2019),Sir_Teraflop (07-02-2019)

  6. #1324
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Τελείωσα και τον επίλογο χθες. Ήταν μια απλή ιστορία δοσμένη με ένα πολύ ρεαλιστικό τρόπο από την οποία κλέβουν την παράσταση οι καταπληκτικοί χαρακτήρες. Η ηθοποιοί το τερμάτισαν, αν είναι δόκιμη αυτή η έκφραση. Είμαι κάπου στο 89% και δεν βαρέθηκα καθόλου. Από την άλλη, καταλαβαίνω απόλυτα τους φίλους που βαρέθηκαν. Είναι αργό, ναι. Και ο Άρθουρ είναι αργός με αποτέλεσμα να μπορεί να σε διαολίσει. Κατάφερα να το ξεπεράσω γρήγορα ευτυχώς για μένα. Επίσης ξεπέρασα και το γεγονός ότι θα είναι πάντα αδύνατος, με ότι αυτό σημαίνει, γιατί δεν έπαιζε να έτρωγε όσο χρειαζόταν. Και χρειαζόταν πολύ. Ευτυχώς βρήκα το παιχνίδι αρκετά εύκολο και η ποινή στη ζωή λόγω έλλειψης βάρους δεν με ενόχλησε.
    Το μόνο σημείο που πραγματικά ξενέρωσα ήταν στην αρχή του επιλόγου
    Spoiler!

    Θα ήθελα να μπορούσα να πουλήσω όπλα γιατί είχα τόσα που δεν χρησιμοποιούσα και το να πρέπει κάθε φορά να διαλέγω ποια θέλω ήταν λίγο σπαστικό. Επίσης και ο τρόπος που έφτιαχνες τα ρούχα για να τα αποθηκεύσεις στο άλογο θα μπορούσε να είναι απλούστερος. Από την άλλη, ήταν το πρώτο παιχνίδι που ενδιαφέρθηκα να δείχνω μορφονιός
    Θα ασχοληθώ και άλλο με το παιχνίδι (όσο μου επιτρέψει ο φίλος που μου το δάνεισε)
    Spoiler!
    . Έχω και κάποια challenges που θα ήθελα να προσπαθήσω, collectibles (εξωφρενικά δύσκολα) και γενικά να περιπλανηθώ.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    MajereMP44 (07-02-2019),spartan (07-02-2019)

  8. #1325

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    23 εκατομμυρια πωλήσεις μεχρι στιγμης η παιχνιδαρα.
    Πραγματικά τώρα τί μας ενδιαφέρει εμάς, ως χρήστες, πόσα χρήματα έβαλε στις τσέπες της η rockstar; Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας.
    Παιχνιδάρα μόνο τεχνικά. Ήταν ότι πιο βαρετό, άνευρο έχω παίξει τελευταία.
    Και τέλος, για την ιστορία, να θυμίσω ότι στο thread του fallout 76 σε κάποιους που άρεσε τους χαρακτήρισες ως μετόχους. Ποιός είναι μέτοχος και σε ποιά εταιρεία τελικά;

  9. #1326
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Πραγματικά τώρα τί μας ενδιαφέρει εμάς, ως χρήστες, πόσα χρήματα έβαλε στις τσέπες της η rockstar; Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας.
    Παιχνιδάρα μόνο τεχνικά. Ήταν ότι πιο βαρετό, άνευρο έχω παίξει τελευταία.
    Και τέλος, για την ιστορία, να θυμίσω ότι στο thread του fallout 76 σε κάποιους που άρεσε τους χαρακτήρισες ως μετόχους. Ποιός είναι μέτοχος και σε ποιά εταιρεία τελικά;
    2 μήνες μετά θυμήθηκες να συνεχίσεις τον καβγά;

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Δεν πρόκειται να δώσω συνέχεια και να απαντήσω σε οτιδήποτε άλλο προκύψει. Μπορείτε να τα λέτε μόνοι σας και να συμφωνείτε σε όλα. Όπως και κάνετε τόσο καιρό. Διότι κανείς δεν έχει δικαίωμα να εκφράσει μια διαφορετική άποψη, χωρίς να του "την πέσετε" μαζικά και στις περισσότερες των περιπτώσεων με άκομψο τρόπο.
    Φαντάζομαι ότι μέσα στα 23 εκ., τουλάχιστον στα 10 θα άρεσε το παιχνίδι και θα χαρούν που θα υπάρξει και συνέχεια (λόγω πωλήσεων).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #1327

    Default

    Εάν η απλή παρατήρηση ενός γεγονότος λογίζεται ως καυγάς αποτελεί δική σου και μόνο αντίληψη. Ούτε ήταν ούτε είναι για μένα. Και το 2ο σου quote, στο παλιότερο ποστ μου, ισχύει και τώρα ως απάντησή μου και απόρριψη διάθεσης για "καυγά".

  11. #1328
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Το μόνο σημείο που πραγματικά ξενέρωσα ήταν στην αρχή του επιλόγου
    Spoiler!
    Spoiler!
    .

  12. #1329

    Default

    Εμένα, που πριν δήλωσα ότι το βρίσκω βαρετό, και ισχύει ως τώρα, να διευκρινίσω το παιχνίδι μου αρέσει ως concept σε μεγάλο ποσοστό. Μου αρέσει που υπάρχει ένας μεγάλος κόσμος προς εξερεύνηση. Μου αρέσει ιδιαίτερα που σου δίνει την αίσθηση (και ισχύει σε μεγάλο ποσοστό) ότι σε κάθε βήμα, σε κάθε σημείο, μπορείς να συναντήσεις κάτι διαφορετικό. Έχουν πετύχει αρκετά καλά την αίσθηση ενός αληθινού virtual κόσμου. Επίσης, δεν με πειράζει η "ταλαιπωρία" μέχρι ενός σημείου, πχ εχθές σε μία υπο-αποστολή (δεν έχει spoiler, διαβάστε άφοβα), στο γυρισμό έπεσα σε μία πλαγιά σε κάτι χιόνια, γιατί έτρεξα να βοηθήσω κάποιον, και πάει το άλογο, ήθελε ένα φάρμακο που δεν το είχα, οπότε αναγκαστικά το απαλλάσσεις από το μαρτύριο σκοτώνοντάς το. Οπότε, λέω, αφού έτυχε έτσι, το δέχομαι ως μέρος του ρεαλισμού, και γύρισα από τέρμα θεού και φουλ χιόνι, με τα πόδια (και τη σέλα στα χέρια) στην Valentine. Δεν με ενοχλούν αυτα, ούτε και ο λεπτομερής (κουραστικός για κάποιους) χειρισμός (έχει το νόημά του, πχ με το να έχεις επιλογές για τάισμα, χτένισμα, χάιδεμα και γενικά φροντίδα του αλόγου, ακόμα και να του "μιλάς" όταν ζορίζεται, στο τέλος δένεσαι πολυ με αυτό), ούτε η αργή κίνηση του Arthur. Aπλά, θα ήθελα να έχει περισσότερη ουσία και ενδιαφέρον εξαρχής το στόρι. Να μας εξιτάρει από την αρχή με κάποιο τρόπο, κι όχι να αργεί τόσο. Aν θυμάμαι καλά, και το πρώτο Red Dead είχε αργό ξεκίνημα. Θεωρώ ότι γενικώς τα βίντεογκέημς πρέπει να εξιτάρουν από την αρχή τον παίκτη με σενάριο-χαρακτήρες, και εκεί πάνω, ό,τι simulation θέλουν να βάλουν οι developers στο gameplay, ευπρόσδεκτο, αν είναι καλοφτιαγμένο......
    Last edited by toninio; 07-02-2019 at 18:22.

  13. #1330
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Πραγματικά τώρα τί μας ενδιαφέρει εμάς, ως χρήστες, πόσα χρήματα έβαλε στις τσέπες της η rockstar; Η άχρηστη πληροφορία της ημέρας.
    Παιχνιδάρα μόνο τεχνικά. Ήταν ότι πιο βαρετό, άνευρο έχω παίξει τελευταία.
    Και τέλος, για την ιστορία, να θυμίσω ότι στο thread του fallout 76 σε κάποιους που άρεσε τους χαρακτήρισες ως μετόχους. Ποιός είναι μέτοχος και σε ποιά εταιρεία τελικά;
    Ότι γουστάρω θα ανεβαζω στο παρον θρεντ .Εσυ τι ζορι τραβας ?
    Και εσυ ειχες ανεφερει κατι περι φασιστες κτλ το ξεχασες αυτό ε?

  14. The Following 2 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    Giannis1979 (08-02-2019),Sir_Teraflop (07-02-2019)

  15. #1331
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα με ενδιαφέρει πάντως πόσο πούλησε η παιχνιδάρα όπως με ενδιαφέρει και πόσο πάτωσε το fallout 76.
    Στο ένα παιχνίδι έχει μπει μεράκι και τρομερά production values. Στο άλλο έχει γίνει η super αρπαχτή.
    Καλό είναι να τα βλέπουμε και να τα βλέπουν και οι εταιρίες και να μαθαίνουν απο αυτά...

  16. The Following 8 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    chronohill (13-02-2019),jk_blue_tiger (08-02-2019),mihalis13 (07-02-2019),nikosgnr (08-02-2019),Sir_Teraflop (07-02-2019),spartan (07-02-2019),Valkyre (08-02-2019),WolfRathmA (08-02-2019)

  17. #1332
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Εμένα με ενδιαφέρει πάντως πόσο πούλησε η παιχνιδάρα όπως με ενδιαφέρει και πόσο πάτωσε το fallout 76.
    Στο ένα παιχνίδι έχει μπει μεράκι και τρομερά production values. Στο άλλο έχει γίνει η super αρπαχτή.
    Καλό είναι να τα βλέπουμε και να τα βλέπουν και οι εταιρίες και να μαθαίνουν απο αυτά...
    Eτσι ακριβως.Δυστυχως μια αρπαχτη που γελαγε ο κοσμος με τα χαλια του.Ηθελα να ηξερα τα παιδακια που το εξυμνουσαν τοτε,γιατι δεν παιζουν ακομα το επος της μπαγκεστας?

  18. #1333
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Red Dead Redemption has shipped quite a few copies.

    Take-Two announced in its latest financial report Red Dead Redemption 2 has shipped 23 million units since it released in October.
    The actual term used was sold-in, which mean shipped to retail. Sell-through is the term used when a product is sold to customers.
    These figures are up from the 17 million reported in November. RDR2 hit that figure within 11 days of release.
    Red Dead Redemption 2 also had the largest opening weekend in retail sell-through with over $725 million, as reported in October 2018.
    It was also the second biggest launch in retail sell-through across all entertainment releases over a weekend. Number one being Grand Theft Auto 5, of course.
    According to The NPD Group, it was also the best-selling video game of 2018. Comparatively, the original Red Dead Redemption sole 15 million units lifetime.
    Well done, Arthur Morgan and friends.


    Οι τυποι είναι οι συγχρονοι μιδες του gaming
    Και σκατα να βγαλουν!!!παλι θα πουλησουν.

  19. #1334

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Red Dead Redemption has shipped quite a few copies.

    Take-Two announced in its latest financial report Red Dead Redemption 2 has shipped 23 million units since it released in October.
    The actual term used was sold-in, which mean shipped to retail. Sell-through is the term used when a product is sold to customers.
    These figures are up from the 17 million reported in November. RDR2 hit that figure within 11 days of release.
    Red Dead Redemption 2 also had the largest opening weekend in retail sell-through with over $725 million, as reported in October 2018.
    It was also the second biggest launch in retail sell-through across all entertainment releases over a weekend. Number one being Grand Theft Auto 5, of course.
    According to The NPD Group, it was also the best-selling video game of 2018. Comparatively, the original Red Dead Redemption sole 15 million units lifetime.
    Well done, Arthur Morgan and friends.


    Οι τυποι είναι οι συγχρονοι μιδες του gaming
    Και σκατα να βγαλουν!!!παλι θα πουλησουν.
    Με τόσο hype που τρώς λογικο να αγοράσεις κ σκατα. Κανένας δεν σε είπε φασίστα εκτός αν δεν ξέρεις να διαβάζεις. Ενώ το μέτοχος το είπες. Όπως κ αν θυμάσαι τραμπουκισες κιόλας.

  20. #1335
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Με τόσο hype που τρώς λογικο να αγοράσεις κ σκατα. Κανένας δεν σε είπε φασίστα εκτός αν δεν ξέρεις να διαβάζεις. Ενώ το μέτοχος το είπες. Όπως κ αν θυμάσαι τραμπουκισες κιόλας.
    Θυμαμαι πολύ καλα τι ειπε.Απο πιο λογαριασμο μπηκες τωρα?απο τον δευτερο η από τον τριτο που εχεις για να κανεις τον δικηγορο του διαβολου σε εμενα?


  21. #1336

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    To θέμα για εμένα με το RDR2 είναι ότι, ναι μεν φωνάζει από χιλιόμετρα ότι έχει γίνει φοβερή δουλειά στη λεπτομέρεια, τον κόσμο και τη διάδραση, αλλά.....βαριέμαι να το βάλω να παίξω. Το χω ξεκινήσει, οκ, το προχωράω αργά, θα το παίξω και θα το τελειώσω σίγουρα, αλλά εάν δεν λεγόταν RDR2 και δεν υπήρχε όλος ο ντόρος και η αναμονή, μπορεί και να λεγα "έλα μωρέ, σιγά το παιχνίδι". Όσο και να ...παίρνει φωτιά παρακάτω, σε ιστορία, χαρακτήρες και ό,τι άλλο, θεωρώ πολύ αρνητικό και φάουλ το ότι τις πρώτες.....20 ώρες είναι βαρετό. Εντάξει, μπορεί ο στόχος των developers να ήταν ένας φουλ interactive κόσμος ας πούμε, έστω κι αν αυτό σημαίνει κάπως βαρετό ξεκίνημα ή δράση. Απλά, αναρωτιέμαι αν έχει νόημα όλο αυτό, σε ένα videogame.
    Tεσπά, προφανώς είναι νωρίς ακόμα για εμένα για να το κρίνω. Ελπίζω να μου αλλάξει γνώμη το ίδιο το παιχνίδι. Όμως, το ότι έχω καθίσει 4-5 φορές ως τώρα, κι ακόμα δεν με έχει κάνει να θέλω να παίζω (όπως έχουν κάνει τόσα και τόσα άλλα παιχνίδια, από τα πρώτα λεπτά τους), είναι κάτι αδιαμφισβήτητα αρνητικό.......
    Δεν ειναι προβλημα αυτο καθαυτο του παιχνιδιου.

    Προβλημα του κοσμου και του ολου hype που δημιουργειται δεξια και αριστερα ειναι το οποιο μεταφερεται αυτοματα και στον ιδιο τον παικτη.

    Αναλογα σχολια που να μην αρεσε σε κοσμο το καθε περιοδου δημοφιλες παιχνιδι μπορω να σου βρω παρα πολλα.

    Απο το Bloodborne και το last of us,μεχρι το god of war,breath of the wild,Witcher 3 και mario,τα GTA ή ακομα και το προσφατο Resident evil 2.

    Οσο καλες κριτικες και να εχει παρει ενα παιχνιδι ειναι αναμενομενο να μην αρεσει σε ολους το ιδιο ή και φυσικα καθολου.

    Αυτο μπορεις να το δεις ακομα πιο ευκολα καθε φορα στα βραβεια της χρονιας για τα παιχνιδια.

    Για αλλους πχ παιχνιδι της χρονιας ηταν το God Of war,για αλλους το Odyssey,για αλλους το Red Dead,για αλλους ακομα και το Monster Hunter.
    Last edited by Fulgore; 07-02-2019 at 20:15.

  22. #1337

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Θυμαμαι πολύ καλα τι ειπε.Απο πιο λογαριασμο μπηκες τωρα?απο τον δευτερο η από τον τριτο που εχεις για να κανεις τον δικηγορο του διαβολου σε εμενα?
    Γτ όλοι νομίζουν ότι ειμαι κάποιο 2ο-3ο account?? :/

  23. #1338

    Default

    Fulgore, αυτό που λες ισχύει σε πολλές περιπτώσεις και ίσως κι εδώ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, προσωπικά δεν είχα υπερ-hype-αριστεί, γιατί ούτως ή άλλως δεν είμαι και κανένας μεγάλος φαν, ούτε της εταιρείας, ούτε της σειράς (το πρώτο RDR, όπως έχω ξαναναφέρει, μου άρεσε μεν, δεν μου έκανε ποτέ το κλικ, δε). Για το 2, μου είχαν κινήσει το ενδιαφέρον στοιχεία σαν αυτά που αναφέρω (πολλή διάδραση, immersive κόσμος), τα οποία δεν με απογοητεύουν, γιατί τα βρίσκω όπως τα περίμενα\άκουγα\διάβαζα. Απλά, λέω ότι θα ήθελα εξαρχής να με κάνει, με τον όποιο τρόπο, να θέλω την επόμενη βραδιά να βάλω πάλι αμέσως το δισκάκι να συνεχίσω. Μου το προξένησαν πρόσφατα σε πολύ μεγάλο βαθμό το Prey, το Horizon, το Detroit και πολλά άλλα (δεν τα συγκρίνω, απλά λέω για το τελικό αποτέλεσμα που είχαν σε εμένα). Πιστεύω ότι η όποια αίσθηση "αγγαρείας" που γραψαμε πολλοί για το παιχνίδι, δεν θα υπήρχε, αν ήταν πιο ενδιαφέρον εξαρχής σεναριακά. Από εκεί και πέρα, εγώ όπως ξαναέιπα, δεν θέλω να βιαστώ σε κριτική και εντυπώσεις. Μπορεί στην πορεία να με κερδίσει πολύ περισσότερο, μιας και την κεντρική ιστορία την έχω προχωρήσει ελάχιστα.
    Εννοείται σε κάθε παιχνίδι θα υπάρχουν και "αρνητικές" κριτικές. Κι η λέξη αρνητικό πάντως είναι σχετική. Νομίζω ότι όλοι όσοι γκρινιάξαμε εδώ για το παιχνίδι, ουσιαστικά λέμε ότι είναι πολύ καλό, αλλά κάποια σημεία μας ενοχλούν.....

  24. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    Conjure7 (07-02-2019),ScaryTerry (07-02-2019)

  25. #1339

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Fulgore, αυτό που λες ισχύει σε πολλές περιπτώσεις και ίσως κι εδώ. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, προσωπικά δεν είχα υπερ-hype-αριστεί, γιατί ούτως ή άλλως δεν είμαι και κανένας μεγάλος φαν, ούτε της εταιρείας, ούτε της σειράς (το πρώτο RDR, όπως έχω ξαναναφέρει, μου άρεσε μεν, δεν μου έκανε ποτέ το κλικ, δε). Για το 2, μου είχαν κινήσει το ενδιαφέρον στοιχεία σαν αυτά που αναφέρω (πολλή διάδραση, immersive κόσμος), τα οποία δεν με απογοητεύουν, γιατί τα βρίσκω όπως τα περίμενα\άκουγα\διάβαζα. Απλά, λέω ότι θα ήθελα εξαρχής να με κάνει, με τον όποιο τρόπο, να θέλω την επόμενη βραδιά να βάλω πάλι αμέσως το δισκάκι να συνεχίσω. Μου το προξένησαν πρόσφατα σε πολύ μεγάλο βαθμό το Prey, το Horizon, το Detroit και πολλά άλλα (δεν τα συγκρίνω, απλά λέω για το τελικό αποτέλεσμα που είχαν σε εμένα). Πιστεύω ότι η όποια αίσθηση "αγγαρείας" που γραψαμε πολλοί για το παιχνίδι, δεν θα υπήρχε, αν ήταν πιο ενδιαφέρον εξαρχής σεναριακά. Από εκεί και πέρα, εγώ όπως ξαναέιπα, δεν θέλω να βιαστώ σε κριτική και εντυπώσεις. Μπορεί στην πορεία να με κερδίσει πολύ περισσότερο, μιας και την κεντρική ιστορία την έχω προχωρήσει ελάχιστα.
    Εννοείται σε κάθε παιχνίδι θα υπάρχουν και "αρνητικές" κριτικές. Κι η λέξη αρνητικό πάντως είναι σχετική. Νομίζω ότι όλοι όσοι γκρινιάξαμε εδώ για το παιχνίδι, ουσιαστικά λέμε ότι είναι πολύ καλό, αλλά κάποια σημεία μας ενοχλούν.....
    Μα αυτο το πραγμα επιβεβαιωνεις και εσυ απο αυτα που εγραψες πιο πισω.

    Οτι παρολο που δεν σε ξετρελανε το πρωτο red dead(επισης αλλο ενα παιχνιδι με πολυ μεγαλη υποδοχη),αυτο το περιμενες ας πουμε πως και πως(τα περι αναμονης και ντορου που ανεφερες).

    Περαν τουτου το σχολιο μου εξακολουθει να ισχυει,οτι δηλαδη δεν αρεσουν σε ολους ολα τα παιχνιδια το ιδιο και λογικο ειναι.

    Και για τα αρνητικα που λες,αν κοιταξεις αρκετες σελιδες πιο πισω θα δεις και εμεις οι υπολοιποι να εχουμε αναφερθει πολλες φορες κυριως στο αρχικο κομματι του παιχνιδιου ολως τυχαιως.Απο τα menu και τον τροπο που τρεχει/κινειται ο χαρακτηρας μεχρι το ψιλο ενοχλητικο looting πχ σε μια συρταριερα.
    Και οπως εχω πει και αλλες φορες.Καλο ειναι τα τελικα συμπερασματα ο καθενας να τα βγαζει αφου εχει τερματισει το οποιο παιχνιδι.
    Αλλο οι πρωτες εντυπωσεις για το αρχικο κομματι ενος παιχνιδιου,αλλο οι τελικες και ολοκληρωμενες.
    Last edited by Fulgore; 08-02-2019 at 00:01.

  26. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    toninio (09-02-2019)

  27. #1340
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To Red Dead 2 οπως θα ειδατε καποιοι, το εβγαλα τελικα GOTY μου αλλα πραγματικα εφτασα στο σημειο να το παιξω κορωνα - γραμματα. Το εκτιμω αφανταστα.

    Τα εχω πει πολλες φορες, το παιχνιδι σε καμμια περιπτωση δεν ειναι αψεγαδιαστο. Εχει σοβαρα θεματα οσον αφορα το design του και τα controls του. Μου φαινεται αδιανοητο να θεωρει καποιος οτι η εμπειρια του χειρισμου θα καταστραφει αν πχ δεν πατας το Χ για να τρεχεις ή αν ο χαρακτηρας αυτοματα κινειται πιο γοργα οταν σημαδευει χωρις παλι να χρειαζεται να πατας Χ ή αν γενικοτερα ο χειρισμος ηταν πιο αμεσος και δεν υπηρχε καθυστερηση μεταξυ Input και action με αποτελεσμα οταν θελεις να τοποθετησεις καπου συγκεκριμενα τον χαρακτηρα να βλαστιμας.

    Καταλαβαινω απολυτα οσους το βρισκουν κουραστικο παιχνιδι στον τροπο χειρισμου. Απολυτα. Ημουν ενας απο αυτους και χρειαστηκε να περασει καιρος για να καταφερω να το προσπερασω. Μπορει να ειναι μια γενια μπροστα σε θεματα σχεδιασμου κοσμου και λεπτομεριας, αλλα ειναι χαλαροτατα 1 γενια (μην πω 2) πισω σε θεματα χειρισμου.

    Οποτε θελω να ελπιζω οτι στο μελλον η Ροκσταρ θα φροντισει να εξελιξει τον τομεα αυτο. Και ελπιζω να το κανει απο το GTA6 και μετα...

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (06-03-2019),toninio (09-02-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •