Page 6 of 23 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 451

Thread: Elden Ring

  1. #101
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ολα οσα περιμένει κάποιος απο τα παιχνίδια της from θα τα συναντήσει κι εδω. Εχουν παρει παρα πολλους μηχανισμούς απο τα αλλα games τους και τους εχουν βαλει πακετο εδω, μαζι με κάποια καινούρια πραγματάκια. Πχ το stealth λειτουργεί ολόιδια όπως στο sekiro, μόνο που δεν έχουμε τον γάντζο να φύγουμε μακριά

    Tα γραφικά δεν ειναι τιποτα τρομερο αλλα την κανουν την δουλεια τους. Στο κανονικο release σγουρα θα ειναι καλύτερα γιατι τα network test γίνονται με βαση την ps4 εκδοση, απ'οτι ελεγαν κάποιοι youtubers. Αλλα δεν γίνεται ετσι κι αλλιως ολο το game να ειναι μονο 6,5gb, οποτε και τα textures που εχουν βαλει τωρα στα test λογικά είναι χαμηλότερης ανάλυσης


    Στο gameplay ειναι πολυ ωραια η επιλογη το οπλο μας να κανει ειδικες κινησεις, τις οποιες πρεπει να βρουμε πρωτα, και μπορουμε να τις βαλουμε σε ενα bonfire χωρις κοστος. Ωραία ειναι και τα summons που εχουμε την δυνατότητα να τα καλέσουμε να μας βοηθήσουν σε καποια σημεία, ακομα και σε bosses
    Εχει μπει και επιλογη για crafting, που μαζεύοντας πχ μανιτάρια ή φρούτα ή κόκαλα απο ζωα, μπορεις να φτιαξεις items που σου δίνουν ζωη ή μαγεια κλπ. Δεν ασχολήθηκα σχεδον καθολου με αυτο οπότε δεν ξερω τι αλλες επιλογές εχει το crafting γενικά


    Στο open world κομμάτι μπορείς να πας σχεδόν όπου θες. Εχει πολυ εξερεύνηση και αρκετα μυστικα. Μπορει στην πορεια σου να μην συναντήσεις κανέναν οπως στο shadow of the colossus ή μπορει να πεσεις πανω σε μεγαλο κομβόι εχθρών ή ακομα και πανω σε καποιο boss που τριγυρνάει ξέμπαρκο στον χαρτη.
    Οι εχθροι γενικα στο κομματι του test οταν ειναι μονοι τους με 2-3 χτυπηματα πεφτουν τεζα, αλλα οταν ειναι πολλοί τα πραγματα ειναι ζορικα. Μου εκανε εντυπωση που σε εναν camp με περικύκλωσαν οργανωμένα απο ολες τις μεριες.
    Οταν χασεις θα γυρισεις στο bonfire που εκανες rest, αλλα πλεον υπαρχει η επιλογή να κανεις respawn και σε καποια κοντινα αγαλματα της Μαρικας, που υπαρχουν στον χαρτη διασκορπισμένα σαν chekpoints ενα πραγμα


    Το game ειναι σιγουρη αγορα, δεν το συζητάμε. Ελπιζω αυριο να μπορεσω να παιξω περισσοτερο και να δω πιο πολλα πραγματα

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    cocous (12-11-2021),Valkyre (12-11-2021)

  3. #102
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  4. #103
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    Η beta έχει θέματα βλέπω στο frame rate

  5. #104
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι ντροπη ρε πστη μου.. δηλαδη αληθεια τωρα.. ποιος θα παιξει στo quality με τα 40 fps και αυτο το σιχαμα framepacing;; Οχι αληθεια ρωταω. Βγαζεις το προιον σου και βαζεις αυτο το quality mode?? Το αποκαλεις QUALITY. Ειναι ντροπη απλα. Οκ μιλαμε παντα για ντεμο, το ξερω. Αλλα γνωριζοντας την συγκεκριμενη εταιρεια δε θα μου κανει καθολου μα καθολου εντυπωση να ειναι ετσι χαλια και στην κυκλοφορια. Ριξε το ρημαδι το framerate στα 30 ρε φιλε στο quality.. δηλαδη για ονομα πια! Τοσο δυσκολο ειναι;

    Το δε performance σιγα μην ηταν και αυτο αψεγαδιαστο. Κατι τετοια βλεπω και μου γυρνανε τΒ΄αντερα με την παρτη τους.


  6. #105
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εντωμεταξύ μπορούσαν να βάλουν quality mode ελεύθερο εφόσον αναγνώριση ότι υπάρχει vrr (αν ποτέ μπει στο ps5). Αλλιώς βάλτο locked 30. Όσο για το performance... Καληνυχτα. Εγώ παντός φοβάμαι και για το ray tracing

  7. #106
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ειναι ντροπη ρε πστη μου.. δηλαδη αληθεια τωρα.. ποιος θα παιξει στo quality με τα 40 fps και αυτο το σιχαμα framepacing;; Οχι αληθεια ρωταω. Βγαζεις το προιον σου και βαζεις αυτο το quality mode?? Το αποκαλεις QUALITY. Ειναι ντροπη απλα. Οκ μιλαμε παντα για ντεμο, το ξερω. Αλλα γνωριζοντας την συγκεκριμενη εταιρεια δε θα μου κανει καθολου μα καθολου εντυπωση να ειναι ετσι χαλια και στην κυκλοφορια. Ριξε το ρημαδι το framerate στα 30 ρε φιλε στο quality.. δηλαδη για ονομα πια! Τοσο δυσκολο ειναι;

    Το δε performance σιγα μην ηταν και αυτο αψεγαδιαστο. Κατι τετοια βλεπω και μου γυρνανε τΒ΄αντερα με την παρτη τους.
    Εκατσα και εγω να παιξω το παιχνιδι
    Μιλαμε για τρισαθλιο περφομανς,ακομα και στο υποτιθεμενο 60 φρειμς, τιγκα στο φρειμ παισινγκ και με αρκετες πτωσεις
    Εκει ομως που πηγα να ξερασω στην κυριολεξια,ηταν στο φιντελιτυ μοντ.Μεσα στο 5λεπτο αρχισα να νιωθω ναυτια και αυτοματος διεγραψα το παιχνιδι
    Απορω αν αυτο το πραγμα προλαβει την υποτιθεμενη ημερομηνια κυκλοφοριας που του εχουν δωσει,και γιατι οι υποτιθεμενοι (γιουτουμπερς)δεν ανεφεραν τιποτα πανω σε αυτο το κομματι

  8. #107
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Στο ΧΒΟΧ ειναι παρομοια κατασταση με το PS5? Δηλαδη και στο performance ακομα και εκει εχει πτωσεις; Επισης καμμια ιδεα για την αναλυση εχουμε; Ειμαι πραγματικα περιεργος τι αναλυση εχει στα δυο modes.

  9. #108
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Στο ΧΒΟΧ ειναι παρομοια κατασταση με το PS5? Δηλαδη και στο performance ακομα και εκει εχει πτωσεις; Επισης καμμια ιδεα για την αναλυση εχουμε; Ειμαι πραγματικα περιεργος τι αναλυση εχει στα δυο modes.

  10. #109
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν δεν μπορεσουν στο release εστω το ρημαδι το performance να ειναι αψεγαδιαστο, πλεον εγω μιλαω για incompetence φαση. Απλα.

  11. #110
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εντάξει εμένα μου στείλανε, ευχαριστίες για την συμμετοχή κ να απαντήσω σε ερωτηματολόγιο κ πρόσβαση δεν μου είχαν δώσει

    Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #111
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Καλα στο ΧΒΟΧ ειναι ακομα χειροτερο τελικα. Περισσοτερα FPS drops και αυτο με τις σκιες μοιαζει ανεκδοτο (αποκλειεται να το κυκλοφορησουν ετσι).

    Πρεπει να λοκαρουν τα καρε στα 30, αν και εχω την αισθηση οτι το framepacing ειναι εκγενετης προβλημα στη μηχανη γραφικων τους (κατι τετοιο θυμαμαι ειχα ακουσει στο DF) γι αυτο και ακομα και οταν το Bloodborne ετρεχε στα 30 καρε σταθερα, και παλι ειχε framepacing που το εκανε να φαινεται σαν να ριχνει καρε. Αληθεια ποσο γτπ μηχανη γραφικων πρεπει να εχει κανεις για να εχει τετοιο "αδιορθωτο" προβλημα και παρολαυτα να εξακολουθει να την χρησιμοποιει χωρις να κανει ΚΑΤΙ?

    Στη τελικη αν δεν μπορουν να γραψουν κωδικα ας το στειλουν καπου αλλου να τον γραψουν για εκεινους...

    Μονη ελπιδα να καταφερουν το performance mode να τρεξει σταθερα στα 60 καθως εκει γινεται eliminate το προβλημα. Αν μου ειχαν δωσει access θα τους στολιζα κανονικοτατα στο mail εντυπωσεων πανω στο συγκεκριμενο θεμα.

  13. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (15-11-2021)

  14. #112

    Default

    Ειδα καποια gameplay απο ελληνικα καναλια και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση το παιχνιδι. Το ιδιο καλο παχνιδι με την προσθηκη του open world κομματιου. Με ομορφη ατμοσφαιρα, φοβερο gameplay και καποια ανατριχιαστικα σκηνικα. Στο μονο πραγμα που με επιασε μια "αμηχανια" ηταν με το αλμα. Μηχανισμος που ειναι χρησιμος, αλλα πηδαγε καπως αστεια(; ), χαρωπα(; ) -δεν ξερω πως να το εκφρασω-, σε σχεση με την σοβαροτητα και την σκληραδα που εχει το παιχνιδι γενικα.

    Τα boss, οσα ειδα, δεν φανηκαν ευκολα, τωρα ισως στο κανονικο παιχνιδι να μπορεις να γινεις op φαρμαροντας, αλλα αν δεν το δεις παιζοντας δεν μπορεις να ξερεις.

    Απο τα γραφικα δεν εχω παραπονο. Δεν ειναι οτι καλυτερο υπαρχει, αλλα καλως ή κακως η σωστη συγκριση κατα τη γνωμη μου, ειναι με παιχνιδια της προηγουμενης γενιας. Δεν εχει νοημα να το συγκρινουμε με το Remake του Demon's, το οποιο ηταν αποκλειστικο για ps5 και η bluepoint ασχοληθηκε αποκλειστικα με το τεχνικο κομματι, αφου ολα τα αλλα ηταν ετοιμα.

  15. #113
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Καλα στο ΧΒΟΧ ειναι ακομα χειροτερο τελικα. Περισσοτερα FPS drops και αυτο με τις σκιες μοιαζει ανεκδοτο (αποκλειεται να το κυκλοφορησουν ετσι).

    Πρεπει να λοκαρουν τα καρε στα 30, αν και εχω την αισθηση οτι το framepacing ειναι εκγενετης προβλημα στη μηχανη γραφικων τους (κατι τετοιο θυμαμαι ειχα ακουσει στο DF) γι αυτο και ακομα και οταν το Bloodborne ετρεχε στα 30 καρε σταθερα, και παλι ειχε framepacing που το εκανε να φαινεται σαν να ριχνει καρε. Αληθεια ποσο γτπ μηχανη γραφικων πρεπει να εχει κανεις για να εχει τετοιο "αδιορθωτο" προβλημα και παρολαυτα να εξακολουθει να την χρησιμοποιει χωρις να κανει ΚΑΤΙ?

    Στη τελικη αν δεν μπορουν να γραψουν κωδικα ας το στειλουν καπου αλλου να τον γραψουν για εκεινους...

    Μονη ελπιδα να καταφερουν το performance mode να τρεξει σταθερα στα 60 καθως εκει γινεται eliminate το προβλημα. Αν μου ειχαν δωσει access θα τους στολιζα κανονικοτατα στο mail εντυπωσεων πανω στο συγκεκριμενο θεμα.
    Έχω την εντύπωση (μπορεί να κάνω και λάθος) ότι η From προγραμματίζει σε GNMX, μιας και ανάλογα προβλήματα παρουσιάζονται και στην PC έκδοση (DX11) του Dark Souls 3.

  16. #114
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Στο Preorder για τη Launch Edition περιλαμβάνεται Steelbook?

    Ή είναι μόνο στην Collector's?

  17. #115
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Στο Preorder για τη Launch Edition περιλαμβάνεται Steelbook?

    Ή είναι μόνο στην Collector's?
    Οχι. Ειναι σε περιορισμενο αριθμο launch Editions το οποιο απο οτι καταλαβα μπορεις να το προμηθευτεις μονο απο το site τους. Αν δεν εχει εξαντληθει that is.

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    nikosgnr (17-11-2021)

  19. #116
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Κατάλαβα.. Ζήτω οι Scalpers.

  20. #117
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ενταξει τη βρηκαμε τη λυση... αν παιξεις την εκδοση του PS4 στο PS5 με BC εχεις λοκαρισμενο 60αρι framerate...



    YΓ: Στο XBOX παντως ειναι ακομα πιο ασχημα τα πραγματα, ακομα και περα απο framerate.

  21. #118
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default



  22. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    drifterx (10-12-2021)

  23. #119
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Cgi trailer απο το παιχνιδι για να μην δειξουν real time τα τραγικα τεχνικα προβληματα του παιχνιδιου

  24. #120
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default





    Αντε λιγο εμεινε ακομα
    Last edited by Snk; 30-01-2022 at 11:43.

Page 6 of 23 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •