Page 17 of 27 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 321 to 340 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #321
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Spartan έγινε edit στο post σου, οφείλεις να είσαι πιο κόσμιος. Παρακαλούμε να μην επαναληφθεί.
    Αν σας ενοχλουν τα καυστικα μου σχολια ριξτε μου μπαν

  2. #322
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Δωράκι από την Ubi κάποια μικρά DLC

    https://register.ubisoft.com/happyholidays2020-day1/


    the Seafarer Settlement Pack and the Bayek outfit.





    Αύριο θα κυκλοφορήσει το 1.1.0, ~2,46GB με πάρα πολλές αλλαγές. Πατήστε στο link για λεπτομέρειες.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (14-12-2020),Snk (14-12-2020)

  4. #323
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Προχθες 2η φορα corrupt save, αλλα εχω μαθει πια στα κακοφημα (AC) κατατοπια, κραταω 6 saves κ τα εναλασσω.
    Χθες ηρθε κ το 1ο κρασαρισμα, το περιμενα εδω κ καιρο λολ.
    Τα instant freezes συνεχιζουν, να δουμε τωρα εαν θα αλλαξει κατι με το νεο patch,
    εξερευνησα σχεδον ολη την Νορβηγια κ μολις "την εκανα" για Αγγλια.
    Εχει παλι ενδιαμεσο στορυ με Animus στην τωρινη εποχη, couldn't care less.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  5. #324
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    ASSASSIN'S CREED® VALHALLA YULE SEASON PREVIEW



    [QUOTE]As shown in our Post Launch and Season Pass Trailer, all Assassin’s Creed® Valhalla players will be receiving free seasonal content every three months. Season 1 kicks off this month with the Yule Festival, and we’re excited to provide you with a glimpse of the ambitious River Raid update coming in February, 2021. Check it out![/QUOTE]
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (19-12-2020)

  7. #325
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Η αποστολή The Way of the Berserker που δινόταν σαν pre-order bonus, μπορεί πια να ξεκλειδωθεί για όλους μέσα από το ubisoft club, με μόνο 60 coins

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    djpar (05-01-2021),ilias78 (07-01-2021),jk_blue_tiger (06-01-2021)

  9. #326
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ωραία τα vs με τα γραφικά και τα fps αλλά καλό θα ήταν να κοιτούσαν και γενικότερα το παιχνίδι τα site.

    Ο ήχος του παιχνιδιού είναι ότι χειρότερο έχω ακούσει με ακουστικά, γιατί από την tv δεν καταλαβαίνεις διαφορά. Έψαξα λίγο στο internet και... https://www.reddit.com/r/PS5/comment...tent=post_body

    Αν ισχύει και αυτό μιλάμε για μεγάλη πατάτα από ubisoft
    Basically though, the audio was ripped out of the game, and found to be 24KHz & 72kbps compression

  10. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-01-2021)

  11. #327
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,672
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Excuse me;

    24KHz συχνότητα και 72Kbps συμπίεση;

    Μιλάμε ότι ακόμα και η Amiga (custom hardware του 1985) είχε ανώτερη ποιότητα ήχου.

    Αίσχος.
    Απόλυτο αίσχος.

  12. #328
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Λοιπον, μια συνοπτικη κριτικη για το Valhalla:


    Καταρχην λιγο προιστορια. Assassins δεν ειχα ξαναπαιξει ποτε ολοκληρωμενα στο παρελθον, ειχα δοκιμασει τα AC1, AC2, AC3 και δεν τελειωσα κανενα.
    Τον Μαρτιο του 2020 λογω lockdown και κλεισουρας, εκμεταλευτηκα την σουπερ προσφορα του ps store και πηρα πολυ φτηνα το Odyssey με ολα τα dlc.
    Εμεινα ενθουσιασμενος τοσο πολυ απο το παιχνιδι που ειναι το δευτερο στην gaming ιστορια μου που κανω platinum.
    Με την κυκλοφορια του ps5 πηραμε μαζι με τον ανηψιο μου το Valhalla, το οποιο και τερματισα, εχοντας φτασει μεχρι στιγμης στο 432 lvl για τους γνωριζοντες. Εχω παρει ολα τα wealth, armor, abilities και εχω κανει ολα τα world events (side quests) του παιχνιδιου. Εχω τελειωσει επισης ολα τα κυρια arcs της ιστοριας. Αυτα τα αναφερω για να δειξω οτι επαιξα πολυ το παιχνιδι.


    Συνολικη αποψη: Βαθμολογω το παιχνιδι με 8. Καλο παιχνιδι, αλλα ειναι μια κατηγορια κατω απο το Odyssey που του εχω βαλει στο μυαλο μου κατι αναμεσα σε 9 και 9,5.
    Και αυτο σε καμμια περιπτωση λογω του Ελληνικου περιβαλλοντος και ιστοριας. Για εμενα το Valhalla ειναι πισωγυρισμα σε σχεση με το Odyssey.


    Κοσμος: Σε γενικες γραμμες ο κοσμος του Valhalla στο κυριως κομματι του παιχνιδιου ειναι ιδιος και μονοτονος, χωρις εναλλαγες. Τα τοπια ιδια, τα μερη ιδια, ενα επαναλαμβανομενο theme.
    Μονο στα αλλα 3 μερη του παιχνιδιου (δεν τα αναφερω σκοπιμως) βλεπεις αλλαγες αλλα ειναι πολυ μικρα σε σχεση με το κυριως περιβαλλον, την μεσαιωνικη Αγγλια.
    Σε συγκριση, ο κοσμος του Odyssey σφυζει απο ζωη, ποικιλια, διαφορες, σου μιλαει.
    Κυριως ιστορια: Σε γενικες γραμμες καλη, αλλα εντελως αψυχη οσον αφορα τους χαρακτηρες, το δεσιμο και αλληλεπιδραση μεταξυ τους, την πλοκη. Δεν συνδεεσαι ουτε με τον κεντρικο ηρωα, αλλα ουτε και με καποιον αλλο πρωταγωνιστη. Καμμια σχεση με την πλοκη του Odyssey, τις ανατροπες, τα διακριτα τελη της ιστοριας αναλογα με καποιες επιλογες.
    Side quests: Εδω ειναι η μεγαλη αποτυχια του παιχνιδιου. Αυτα ειναι ολα πολυ ρηχα, μικρα χωρις ιστορια να τα συνοδευει και χωρις καποια συνδεση η προεκταση με τις κυριως ιστοριες.
    Που η συγκριση με τα ευφανταστα side quests του Odyssey που ειχαν υποβαθρο, ιστοριες και συνδεση με χαρακτηρες και γεγονοτα στις κυριες ιστοριες.
    Ενδεικτικα αναφερω την πανεξυπνη ιστοριουλα με τον τυπο που ειχε αναγραμματισμενο το ονομα του Οιδοιποδα. Τεραστια διαφορα.
    Combat: Πολυ καλο σαν χειρισμος, αλλα ειναι ενοχλητικο που η υγεια σου οταν τελειωσει η μαχη δεν ανανεωνεται αλλα πρεπει να καταναλωσεις rations, που πρεπει να βρισκεις. Χαλαει το ρυθμο του παιχνιδιου. Δεν εχει naval battles, λογικο.
    Looting, αντικειμενα γενικα: Η δευτερη μεγαλυτερη ενσταση μου για το παιχνιδι. Τεραστια αποσταση απο το Odyssey. Ελαχιστα armor sets και ελαχιστοτατα οπλα. Στο Odyssey υπαρχουν παρα πολλα armor sets, mythic οπλα διασπαρτα στο περιβαλλον που δινουν φοβερο κινητρο να τα βρεις και να συνδυασεις.
    Τρελο πισωγυρισμα το Valhalla.


    Ενδεικτικα αναφερω οτι ο ανηψιος μου επαιξε πρωτα το Valhalla (δεν εχει παιξει ποτε AC) και μετα επειδη του αρεσε κατεβασε το Odyssey και τα dlc του. Τρελαθηκε με το Odyssey και πλεον το Valhalla του φαινεται πολυ κατωτερο. Μου ειπε οτι αισθανθηκε τυχερος που επαιξε το Odyssey (ακομα παιζει το κυριως παιχνιδι για να το τελειωσει) δευτερο, γιατι ειναι πολυ καλυτερο παιχνιδι.
    Αν ειχε συμβει διαφορετικα (οπως με την περιπτωση μου) θα αισθανοταν λιγο απογοητευμενος.
    Και εγω αυτην την αποψη εχω. Καλα τα frames, τα γραφικα και τα next gen, αλλα το κυριοτερο ειναι τι κανει η φαντασια, η ορεξη και η συλληψη του καθε studio.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-01-2021),Stefanos (07-01-2021)

  14. #329
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Το κυριοτερο προβλημα για μενα ειναι οτι το Valhalla δεν ειναι AC, το ιδιο θα πω για Origins κ ειδικα για το Odyssey.
    Απο τοτε που γουιτσεροποιηθηκαν οι ac τιτλοι εχουμε ξωκοιλει, αντι για stealth τα παιχνιδια σε σπρωχνουν να παιζεις ως αμυαλος brute.
    To Odyssey ειχε το spear of Leonidas που οταν αποκτουσες μια συγκεκριμμενη αναβαθμιση γινοσουν teleport
    κ εμφανιζοσουν να σκοτωνεις τον αντιπλαο λες κ επαιζες σε ταινια Star Trek!
    Στο Valhalla οταν εισαι στο πλοιο εχεις την επιλογη raid οπου ερχεται ολο το πληρωμα μαζι σου κ παμε γιουρουσι στο αντιπλαο camp/castle whatever.
    Ετσι ομως δεν παιζουμε ως Assassin, αλλα ως Κρατος.

    H ιστορια στο Valhalla ειναι οπως αναφερθηκε πιο πριν αψυχη, αλλα το κυριοτερο δεν εχει αυτο το κατι να σε ρουφαει στον κοσμο του, οπως ολα τα προηγουμενα.
    Ισως η μυθολογια των Vikings δεν ταιριαζει με τους ασσασινους μια κ οι Vikings ηταν γνωστοι για τις ικανοτητες τους στο πεδιο της μαχης
    κ οχι στην δολιοφθορα κ της μαχης στις σκιες/παρασκηνιο.
    Ειναι το πρωτο AC που δεν βιαζομαι να παιξω κ να χαθω στον κοσμο του, μεχρι στιγμης το παιζω αραια κ που.
    Δεν ειναι οτι κανω αγγαρεια, απλα δεν με τραβαει να θελω να το παιζω συνεχεια.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  15. The Following 4 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    mihalis13 (07-01-2021),psx3 (07-01-2021),Viper (08-01-2021),volyros (29-01-2021)

  16. #330
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Το κυριοτερο προβλημα για μενα ειναι οτι το Valhalla δεν ειναι AC, το ιδιο θα πω για Origins κ ειδικα για το Odyssey.
    Απο τοτε που γουιτσεροποιηθηκαν οι ac τιτλοι εχουμε ξωκοιλει, αντι για stealth τα παιχνιδια σε σπρωχνουν να παιζεις ως αμυαλος brute.
    To Odyssey ειχε το spear of Leonidas που οταν αποκτουσες μια συγκεκριμμενη αναβαθμιση γινοσουν teleport
    κ εμφανιζοσουν να σκοτωνεις τον αντιπλαο λες κ επαιζες σε ταινια Star Trek!
    Στο Valhalla οταν εισαι στο πλοιο εχεις την επιλογη raid οπου ερχεται ολο το πληρωμα μαζι σου κ παμε γιουρουσι στο αντιπλαο camp/castle whatever.
    Ετσι ομως δεν παιζουμε ως Assassin, αλλα ως Κρατος.

    H ιστορια στο Valhalla ειναι οπως αναφερθηκε πιο πριν αψυχη, αλλα το κυριοτερο δεν εχει αυτο το κατι να σε ρουφαει στον κοσμο του, οπως ολα τα προηγουμενα.
    Ισως η μυθολογια των Vikings δεν ταιριαζει με τους ασσασινους μια κ οι Vikings ηταν γνωστοι για τις ικανοτητες τους στο πεδιο της μαχης
    κ οχι στην δολιοφθορα κ της μαχης στις σκιες/παρασκηνιο.
    Ειναι το πρωτο AC που δεν βιαζομαι να παιξω κ να χαθω στον κοσμο του, μεχρι στιγμης το παιζω αραια κ που.
    Δεν ειναι οτι κανω αγγαρεια, απλα δεν με τραβαει να θελω να το παιζω συνεχεια.
    Τα ειπες ολα!
    Το πιο σωστο σχολιο που εχω διαβασει, και εγω ετσι το αντιμετωπιζω!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (07-01-2021)

  18. #331
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μου έκαναν δώρο την Gold και δεν έχω συνηθίσει να παίζω AC τόσο νωρίς. Τα 2 τελευταία τα έπαιξα αφού είχαν βγει τα μεγάλα patches + DLC και τώρα είμαι σε δίλημμα. Θα προσπαθήσω να το καθυστερήσω.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #332
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Λεω δεν εχω συναντησει ιδιαιτερα προβληματα κ τρεχει καλυτερα απο οτι το Odyssey στο base Ps4 (ειχα τοτε αρκετα freezes κ 2 σημαντικα bugs).
    Επειδη ειναι αρκετα μεγαλο (ειμαι ακομα στα μισα) ξεκινα το, μην το φοβασαι.

    Η ιστορια εχει αρχισει κ γινεται ενδιαφερουσα, οποτε θες να παιζεις για να δεις τι γινεται παρακατω.
    Τελος υπαρχει ενα connection με προηγουμενο AC καπου στην μεση του παιχνιδιου κ θεωρητικα θα συμβει κατι παρομοιο στο τελος.
    Το συναισθημα οτι ενωνονται διαφορες ιστοριες στο universe του AC ειναι μοναδικο.
    Last edited by jk_blue_tiger; 30-01-2021 at 08:35.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  20. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Leon_DiZ (30-01-2021),Valkyre (30-01-2021),volyros (31-01-2021)

  21. #333
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οποτε παιδια τωρα το παιχνιδι πανω κατω δουλευει σωστα ετσι; Δεν εχει προβληματα ιδιαιτερα bugs κλπ; Αυτο τουλαχιστον καταλαβαινω απο το ποστ του Γιαννη πιο πανω.

    Εκανα κι εγω την αγορα...

  22. #334

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οποτε παιδια τωρα το παιχνιδι πανω κατω δουλευει σωστα ετσι; Δεν εχει προβληματα ιδιαιτερα bugs κλπ; Αυτο τουλαχιστον καταλαβαινω απο το ποστ του Γιαννη πιο πανω.

    Εκανα κι εγω την αγορα...
    Εγώ δεν συνάντησα σχεδόν κανένα πρόβλημα στις 170 περίπου ώρες που έχω ασχοληθεί
    Φίλος που έχει πολύ λιγότερες ώρες έχει συναντήσει περισσότερα και διαφορετικά προβλήματα


    Στάλθηκε από το JNY-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to Kkritikos For This Useful Post:

    Valkyre (01-02-2021)

  24. #335
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default Assassin's Creed Valhalla

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Τελος υπαρχει ενα connection με προηγουμενο AC καπου στην μεση του παιχνιδιου κ θεωρητικα θα συμβει κατι παρομοιο στο τελος.
    Το συναισθημα οτι ενωνονται διαφορες ιστοριες στο universe του AC ειναι μοναδικο.
    Μπορεις σε ενα σποιλερ να εξηγησεις γιατι ναλλον μου διεφυγε το συγκεκριμενο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #336
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στις 50 ωρες που ειμαι εγω, σοβαρο bug δεν εχω δει. Τωρα κατι npc να περνανε πολυ σπανια μεσα απο κατι φράχτες ή να ειναι λιγο στον αερα στο loading, είναι λεπτομέρειες

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Kkritikos (01-02-2021),Valkyre (01-02-2021)

  27. #337
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Οποτε παιδια τωρα το παιχνιδι πανω κατω δουλευει σωστα ετσι; Δεν εχει προβληματα ιδιαιτερα bugs κλπ; Αυτο τουλαχιστον καταλαβαινω απο το ποστ του Γιαννη πιο πανω.

    Εκανα κι εγω την αγορα...
    Εδώ είναι πάντως τα known issues αν θες να τα δεις

    https://discussions.ubisoft.com/topi...updated-jan-28

    Αλλά είναι και αυτό που λέει ο Snk, ότι δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο σοβαρό bug
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (01-02-2021)

  29. #338
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Να κανω μια τελευταια ερωτηση; Τι μεγεθος εχει στο δισκο το παιχνιδι; Διαβαζω κατι για 16gb ειναι δυνατον;


  30. #339
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Σε ps5 αν δεν κανω κάποιο σοβαρό λάθος είναι γύρω στα 46 gb.

  31. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    Valkyre (01-02-2021)

  32. #340
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Εγω εχω δει μεγαλο προβλημα με το lipsync!
    Οχι τοσο με τον eivor οσο με τους αλλους χαρακτηρες! Πολλες φορες το στομα ειναι κλειστο αλλα μιλαει κανονικα!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •