Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 211

Thread: PlayStation 5 Launch Thread - Next Gen is Here!!!

  1. #61
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Είναι η πρώτη μου φορά που και εγώ θα έχω το μηχάνημα σε όρθια στάση.
    Θυμάμαι και το ps2 κάποιες φορές του αλλαζα θέση αλλα το 5 θα είναι μόνιμα οριζόντια.
    Παιδια κάτι για το μέγεθος ? Για κάποιο περίεργο λόγο εμενα δεν μου κάνει κάτι αρνητικό.
    Το ps3 πχ δεν μου αρεσε καθολου ετσι όπως ήταν.
    Στο συγκεκριμένο όπως και να το δω ,μου φαίνεται κουκλί..lol

  2. #62
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το ότι θα είχα PS5 σήμερα αλλά δε θα το ανάψω μιας και το HDMI που δίνει η μαμά SONY


    είναι τόσο κοντό που δε φτάνει να περάσει μέσα από τον τοίχο για να καταλήξει στην τηλεόραση με ξεπερνάει.


    Μια φωτογραφία από το μενού του PS4 για το μεγειά που λένε όμως μιας και πήγε πακέτο με αγορά LG CX 65.


    H τηλεόραση απλά είναι εκπληκτική. Το PS5 θα το χαρώ από αύριο που θα πάω να πάρω ένα τρίμετρο HDMI 2.1


    Επίσης άσπρο ξε-άσπρο στη δική μου περίπτωση μια χαρά μου είναι στο μάτι έτσι όπως το έχω βάλει. Το περίμενα πολύ χειρότερο.


    Μεγειά σε όλα τα παιδιά, με ώρες διασκέδασης και καλής λειτουργίας.


    Λίγη υπομονή σε όσους είναι ακόμη στην αναμονή.

    Click image for larger version. 

Name:	PS5.jpg 
Views:	130 
Size:	713.3 KB 
ID:	12580

  3. The Following 7 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    ilias78 (19-11-2020),jk_blue_tiger (20-11-2020),johnnyman25 (19-11-2020),panos74gr (19-11-2020),Slay (19-11-2020),Valkyre (19-11-2020),Viper (20-11-2020)

  4. #63
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να το και στημενο!

    Attachment 12576
    Attachment 12577
    Ρε συ Δημήτρη μήπως είναι τσίμα τσίμα ;

    Δε ξέρω εσύ έχεις εικόνα πραγματική αλλά θεωρώ πως είναι στριμωγμένο.

    Στη θέση σου θα έβγαζα το PS3 και θα το έβαζα οριζόντια ξεκάθαρα.

    Ναι ξέρω, είναι άσπρο κλπ κλπ. Θα έχει τον χώρο του τριγύρω όμως που αισθητικά θα το κάνει να είναι πιο ανάλαφρο.

    Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Όπως και να έχει μεγειά !

  5. #64
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Στη θέση του Δημήτρη θα έβαζα, ps3-ps4-ps5 σε όρθια στάση εκεί που είναι ο ενισχυτής και τον ενισχυτή εκεί που είναι το ps3.

    But...that's me.

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Leon_DiZ (20-11-2020),Nek_Food (20-11-2020),psx3 (25-11-2020)

  7. #65
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Οντως λιγο στριμοκωλε ειναι ρε Val
    Εντωμεταξυ το βλέπω κι απο εσας τωρα, δεν μου αρεσει καθολου ορθιο...
    Ξαπλωτο θα το βαλω, βεβαια εχω χρονο μπροστα μου να το σκεφτω μεχρι το 2022 που θα παραλαβω.


  8. #66
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια οπως σας ειχα πει υπαρχει μισος ποντος δεξια και αριστερα απο το μηχανημα. Η φωτο ισως ξεγελαει λιγο. Απο εκει κε περα δεν βλεπω το λογο που να δυσκολευεται να αναπνευσει. Εαν ηταν σε οροζοντια θεση η κοιλια της ολη θα ηταν επι της ουσιας χειροτερα απο οτι ειναι τωρα. Ετσι οπως την εχω μονο το κατω μερος ειναι που παταει. Τι να σας πω. Αθορυβη ειναι μεχρι στιγμης και εκτος απο πισω οπου αλλου την ακουμπησω ειναι δροσερη. Και το πισω μερος ειναι απλα θερμο δηλαδη ουτε καν ζεστο... Το πολυ πολυ να μου παραπονεθει με καποιο μηνυμα...

  9. #67
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Απο την κοιλιά ομως δεν αναπνεει. Οι αεραγωγοι δεν ειναι κατω. Ο ενισχυτής είναι νομίζω μεγαλύτερος σε μήκος από το τις άλλες κονσόλες. Αν λοιπόν τραμπαρεςι τον ενισχυτή με το ps3? Για να είναι πιο άνετο το ps5. Επίσης, ο ενισχυτής τι θερμότητα βγαζει οταν δουλεύει? Γιατί αν βγάζει πολύ κ τον δουλεύεις ταυτόχρονα με το ps5, δεν θα είναι κ τόσο καλό.
    Πάντως όπως κ να έχει φίλτατε Δημήτρη, το άσπρο δεν σου ταιριάζει στο χώρο. Πάρε σπρευ εχτές....
    Last edited by ilias78; 19-11-2020 at 23:53.

    Spoiler!

  10. #68
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έβαλα να συνεχίσω το Detroit become human στο ps5, αλλά δεν παίζει καλά ο ήχος. Σαν να λείπουν κανάλια και οι φωνές ακούγονται πολύ πολύν μακρινές.

    Περίεργο πρόβλημα μιας και το παιχνίδι ειναι στο ps plus collection και λογικά θα ειναι δοκιμασμένο οτι παίζει καλα. Έσβησα και τα saves μου, μπας και ειναι κάτι που εχει να κάνει με settings απο το PS4 μου, αλλά τίποτε.

    Το εχει δοκιμάσει κανείς άλλος;

  11. #69
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Καλοδούλευτη.Πολύ όμορφα πράγματα. Μπράβο. Να την χαρείς στο έπακρο.

  12. #70
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Έβαλα να συνεχίσω το Detroit become human στο ps5, αλλά δεν παίζει καλά ο ήχος. Σαν να λείπουν κανάλια και οι φωνές ακούγονται πολύ πολύν μακρινές.



    Περίεργο πρόβλημα μιας και το παιχνίδι ειναι στο ps plus collection και λογικά θα ειναι δοκιμασμένο οτι παίζει καλα. Έσβησα και τα saves μου, μπας και ειναι κάτι που εχει να κάνει με settings απο το PS4 μου, αλλά τίποτε.

    Το εχει δοκιμάσει κανείς άλλος;
    Έβαλα το δισκάκι του Detroit επειδή το είχα πρόχειρο μπροστά μου για να δοκιμάσω το drive του ps5.

    Δεν αντιμετώπισα κανενα θέμα στο παιχνίδι, έτρεχε μια χαρά για κανά δεκάλεπτο που το δοκίμασα. Εν τω μεταξύ, πέρα από τον ήχο του drive που φόρτωνε το δισκάκι, η κονσόλα λειτουργούσε αθόρυβα την ώρα που το ps4 ακόμα και στο μενού ζωριζόταν και ξεσήκωνε τον τόπο.

  13. #71
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Έβαλα το δισκάκι του Detroit επειδή το είχα πρόχειρο μπροστά μου για να δοκιμάσω το drive του ps5.

    Δεν αντιμετώπισα κανενα θέμα στο παιχνίδι, έτρεχε μια χαρά για κανά δεκάλεπτο που το δοκίμασα. Εν τω μεταξύ, πέρα από τον ήχο του drive που φόρτωνε το δισκάκι, η κονσόλα λειτουργούσε αθόρυβα την ώρα που το ps4 ακόμα και στο μενού ζωριζόταν και ξεσήκωνε τον τόπο.
    Σε ευχαριστώ!

    Περίεργο που δεν παίζει. έκανα ένα reset to factory defaults μπας και κάποιο setting που μετέφερα από το PS4 το χάλασε. Θα το δοκιμάσω ξανά αύριο που θα έχει τελειώσει το download.

  14. #72
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Στη θέση του Δημήτρη θα έβαζα, ps3-ps4-ps5 σε όρθια στάση εκεί που είναι ο ενισχυτής και τον ενισχυτή εκεί που είναι το ps3.

    But...that's me.
    Με ενα παιδακι 2 χρονων αν τα βαλω ολα ετσι οπως λετε ορθια εκει που ειναι ο ενισχυτης θα γινουν... ντομινο... και θα εχουν και μεγαλα κενα μεταξυ τους!

  15. #73
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    ^ Αυτή τη παράμετρο δεν την υπολόγισα.

  16. #74
    Elite klark71's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    914
    PSN ID
    Klark-Vincent

    Default

    Επιβεβαιώνω ότι το τιμόνι G29 της Logitech είναι πλήρως συμβατό (ευτυχώς)! 😀

  17. The Following 2 Users Say Thank You to klark71 For This Useful Post:

    Conjure7 (20-11-2020),psx3 (25-11-2020)

  18. #75
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εαν καποιος που πηρε ps5 εχει αυτα τα ακουστικα, μπορει να δοκιμασει εαν συνεργαζονται;
    Ευχαριστω.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  19. #76
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    Πηρα τη κονσόλα, όλα καλα και κατέβασα το NBA 2k20 που το έπαιζα και στο PS4. Παρατήρησα ότι ο παίκτης μου στο MyCarreer δεν υπαρχει ενω ειμαι online με το account μου.
    Θεωρησα οτι θα υπηρχε λογω save data στο cloud. Μπηκα απο το μενου της κονσολα και βρηκα στο cloud τα save του απο το PS4 (που παραδοξως ειχαν σημερινη ημερομηνια ενω πουλησα το ps4 πριν 2 μηνες και ειχαν ιδιο μεγεθος με το νεο save που εφτιαξε το PS5), τα κατεβασα αλλα παλι τζιφος.
    Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι; Mηπως στο PS4 δεν στελνει τα save στο cloud by default και επρεπε να δηλωνα χειροκινητα να τα σωζει και εκει;
    Επισης στο ps4 μου που επαιζα με το account μου δεν το ειχα σαν primary console, primary ηταν η κονσολα φιλου μου γιατι καναμε share για να παιζει τα games του δικου μου PS plus και καπου διαβασα οτι μονο στη PRIMARY console τα ανεβαζει αυτοματα.
    Παει τον εχασα τον παικτη;
    Last edited by myst77; 20-11-2020 at 13:46.

  20. #77
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    638
    Name
    Μάνος

    Default

    Καλημέρα παιδιά και καλορίζικη η νέα μας κονσόλα!
    Κάποια πράγματα που μου έκαναν εντύπωση και θα ήθελα να μοιραστείτε και εσείς την εμπειρία σας.
    1) Νομίζω άλλαξε ο τρόπος που διαχειρίζεται το storage... Ενώ στο ps4 το παιχνίδι και το update του πήγαιναν στην κατηγορία games & apps, στο ps5 νομίζω ότι στο game & apps κρατάει το βασικό παιχνίδι και στο other κρατάει το update file. Αυτό θέλει περαιτέρω διερεύνηση, αλλά η ταχύτητα με την οποία αυξάνεται το other, με κάνει να πιστέψω αυτό.
    2) Ξεκινάει πάρα πολύ αργά το install του δίσκου στον ssd.
    Στο ps4 με το που έβαζες τον δίσκο αμέσως ακούς να σβουρνάει με ταχύτητα και κάνει install.
    Στο ps5 η εμπειρία μου έχει ώς εξής: Ενώ είμαι στο μενου, βάζω το δισκάκι demons souls μέσα. Το ακούω να σβουρνάει γρήγορα και εμφανίζει κανονικά το παιχνίδι στο μενού και λέω οκ ξεκινήσαμε install. Μετά απο λίγα δεύτερολέπτα ο δίσκος μείωσε στροφές σαν να τελείωσε το install. Μετά απο κανα-δύο λεπτά, άρχισε πάλι να σβουρνάει γρήγορα και άρχισε το install (copy συμφωνα με το ps5) κανονικα ... Μου φάνηκε αρκετά περίεργη αυτή η διαφορά φάσης, θα πρέπει να δοκιμάσω και άλλο παιχνίδι για να δω αν αυτός πλέον είναι ο νέος τρόπος.
    3) Δεν μπορεί να κάνει download παραπάνω από 1 στοιχείο ταυτοχρονα, ενώ στο ps4 μπορούσες 3.

    ΥΓ. Έτρωγα και κάτι freeze στο demons souls, τα οποία λύθηκαν με restart της κονσόλας. Οκ αυτά τα bug λογικά και αναμενόμενα...
    Last edited by drifterx; 20-11-2020 at 10:09.

  21. #78
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά Καλημέρα και πάλι να ευχηθώ καλορίζικα και καλοδουλεμένη να είναι η καινούργια μας κονσόλα.
    Ερώτηση: Σε rest mode για να κάνει λήψεις παιχνιδιών είναι ασφαλή ή καλύτερα ακόμα να μην την βάζουμε?
    Από τι φαίνεται σήμερα παραλαμβάνω και το απόγευμα μόλις σχολάσω θα πιάσω άλλη δουλειά

  22. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (20-11-2020)

  23. #79

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά Καλημέρα και πάλι να ευχηθώ καλορίζικα και καλοδουλεμένη να είναι η καινούργια μας κονσόλα.
    Ερώτηση: Σε rest mode για να κάνει λήψεις παιχνιδιών είναι ασφαλή ή καλύτερα ακόμα να μην την βάζουμε?
    Από τι φαίνεται σήμερα παραλαμβάνω και το απόγευμα μόλις σχολάσω θα πιάσω άλλη δουλειά
    Εγω εβαλα αρκετα παιχνιδια να κατεβαινουν και την κονσολα σε rest mode και κατεβηκαν κανονικα ολα τωρα που την ανοιξα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. The Following User Says Thank You to CookingSkull For This Useful Post:

    cocous (20-11-2020)

  25. #80
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by CookingSkull View Post
    Εγω εβαλα αρκετα παιχνιδια να κατεβαινουν και την κονσολα σε rest mode και κατεβηκαν κανονικα ολα τωρα που την ανοιξα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ναι μπορω να το επιβεβαιώσω και εγω αυτο, ΑΛΛΑ μάλλον υπάρχει πρόβλημα με το να βάζεις παιχνίδι εν λειτουργία σε rest mode, τουλάχιστον προς το παρον. Κουλό το ξέρω μιας και στο PS4 δουλευε άψογα, αλλα κάπως έτσι πρέπει να μου χάλασε το Astro's. Το εσβησα, το ξανακατέβασα και ολα ΟΚ τώρα. Σε αλλα πράγματα, το auto renew για το plus σε εμένα ήταν off όπως το είχα δηλαδή απο το PS4. Για κάποιο λόγο όμως δεν βλέπω τα τρόπαια πλέον στην κάρτα που έχω στην υπογραφή μου. Πήγα και αλλαξα και τις ρυθμίσεις (αρχικα τις ειχα βαλει private) αλλα ακόμα δεν βλεπω αλλαγη.

    Αλλο θέμα...

    Η λεπτομέρεια στο astro's και στο morales ειναι απλά εκπληκτική. Ειλικρινά δεν περίμενα να δω τέτοια διαφορά στην ποιότητα εικόνας, ειδικά στο 1ο υπάρχει στο κύριο Lobby ενας τοίχος με σύμβολα που είναι τρομερά sharp. Το ίδιο ισχύει και για το spiderman στα μαλλιά του Miles και όχι μόνο. Επίσης το RT στο Morales απλά τα σπάει, ειδικά στις πρώτες αποστολές που σε βάζει μέσα σε ένα κτίριο. Στο θέμα των Ελληνικών, έβαλα αυτη την φορά την κονσόλα στα Ελληνικά, και το spiderman έχει τα πάντα στα Ελληνικά. Θα προτιμούσα λύσεις τύπου TLOU2, αλλα δυστυχως στο παιχνίδι αυτό όπως και στο αρχικό του 2018 είναι η όλα ή τίποτα, και απαιτει και την κονσόλα στα Ελληνικά για να στα δειξει. Στο Astro's επίσης υπάρχει υποστήριξη για τα Ελληνικά στο παιχνίδι.

  26. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    cocous (20-11-2020)

Page 4 of 11 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •