Page 48 of 164 FirstFirst ... 384445464748495051525898148 ... LastLast
Results 941 to 960 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #941

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τωρα πραγματικα απορω πως μπορειτε να βλεπετε τις κονσολες ως ποδοφαιρικες ομαδες. Οκ η ομαδα μου θα πεσει στην 3η κατηγορια, αλλα εγω θα ειμαι εκει να την στηριζω με το φθηνο εισιτηριο. Θα βλεπω ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο, αλλα δεν πειραζει γεννηθηκα να υποστηριζω αυτη την ομαδα.
    .
    Αυτο θα το επικροτούσα απολύτως αν στη γενιά του PlayStation 3 (τουλάχιστον τα πρωτα χρονια) ειχες πάρει xbox 360.
    Απο τη στιγμή που αυτο δεν εγινε τοτε δεν εχει βάση κι το σχολιο σου Βαγγέλη.
    Στο σπιτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.
    Προσωπικα δεν βλεπω τις κονσόλες σαν ποδοσφαιρικές ομαδες.
    Εχουν υπάρξει αλλα forum που αποθεωνα ps παλιοτερα.
    Σαφώς και δεν προέρχομαι απο παρθενογένεση αλλα οταν κατι μου αρεσει δεν βλεπω εγω console war και παπαριες.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #942
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πως τους πετσόκοψε έτσι


  3. #943
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αυτο θα το επικροτούσα απολύτως αν στη γενιά του PlayStation 3 (τουλάχιστον τα πρωτα χρονια) ειχες πάρει xbox 360.
    Απο τη στιγμή που αυτο δεν εγινε τοτε δεν εχει βάση κι το σχολιο σου Βαγγέλη.
    Στο σπιτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί.
    Προσωπικα δεν βλεπω τις κονσόλες σαν ποδοσφαιρικές ομαδες.
    Εχουν υπάρξει αλλα forum που αποθεωνα ps παλιοτερα.
    Σαφώς και δεν προέρχομαι απο παρθενογένεση αλλα οταν κατι μου αρεσει δεν βλεπω εγω console war και παπαριες.
    Γιατι να παρω 360 οταν δεν με απασχολουσε κανενα παιχνιδι του(αντε 1)? Ειχα XBOX btw και ετρωγε σκονη. Δηλαδη αν δεν μου αρεσουν οι φακες, θα πρεπει να τις τρωω με το ζορι για να με θεωρησεις αντικειμενικο?
    lol

    Αυτο που ουσιαστικα οφειλεις να ζητας ειναι η αποψη μου για το 360, η οποια ειναι καλη, ασχετα αν μου αρεσε εμενα η οχι. Δεν χρειαζεται να μου αρεσει η κονσολα για να ξερω οτι τα πηγε καλα και οτι ηταν αξιολογη.
    Χειροτερη απο το ps3 βεβαια στα παιχνιδια, αλλα καλη.

    Εσυ απο την αλλη το βλεπεις καθαρα οπαδικα. Οτι πει η MS.
    Πιστευεις οτι θα πανηγυριζα αν μου ελεγε η Sony οτι το επομενο GOW πχ θα τρεχει σε ps4? Κανεις τεραστιο λαθος. Θα ετρωγε το απειρο κραξιμο!!!
    .

  4. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (27-07-2020),Slay (27-07-2020)

  5. #944
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μα το ps3 ήταν σαφέστατα ανώτερο τεχνολογικά από το 360 .
    Πήγε δηλαδή με την καλύτερη κονσόλα Παλι.
    Νομίζεις τυχαία το ps3 μετά από 1 ,5 χρόνο αργοπορημένα.. αφού κυκλοφόρησε πολύ πιο μετά του 360 και με σχεδόν διπλάσια τιμή ,έφτασε σε σημείο να περάσει τις πωλήσεις του ?

  6. #945

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Μα το ps3 ήταν σαφέστατα ανώτερο τεχνολογικά από το 360 .
    Πήγε δηλαδή με την καλύτερη κονσόλα Παλι.
    Νομίζεις τυχαία το ps3 μετά από 1 ,5 χρόνο αργοπορημένα.. αφού κυκλοφόρησε πολύ πιο μετά του 360 και με σχεδόν διπλάσια τιμή ,έφτασε σε σημείο να περάσει τις πωλήσεις του ?
    ΟΥΠΣ ... Με αυτη τη λογική ολοι πρεπει να αγοράσουν xbox series x.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    obione (27-07-2020)

  8. #946
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    ΟΥΠΣ ... Με αυτη τη λογική ολοι πρεπει να αγοράσουν xbox series x.
    Αυτα που θα παιζεις στο series Χ ειναι παιχνιδια της χειροτερης τεχνολoγικα κονσολας της 10ετιας(one) και λες και ευχαριστω. Απο οτι φαινεται το υποστηριζεις ως πολιτικη.
    Τουλαχιστον τα πρωτα χρονια.
    .

  9. #947
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ρε Γιάννη πραγματικά τι προσπαθείς να μας πείσεις για το series X;
    Σαφώς πολύ θα προτιμήσουμε να αγοράσουμε το PS5 πρώτα για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Προσωπικά αγοράσω πάντα πρώτα το PlayStation και το έχω σαν βασική μου κονσόλα λόγω των αποκλειστικών τίτλων του. Το 80% τουλάχιστον είναι του γούστου μου.
    Εσένα μπορεί να σου αρέσει το μοντέλο του game pass, εγω προσωπικά δεν είμαι φαν αυτού του μοντέλου.
    Αρκετοί από εμάς το πιθανότερο είναι στο μέλλον να πάρουμε και series X, αλλά αντικειμενικά τα δείγματα που έχει δείξει δεν είναι ενθαρρυντικά..
    Τώρα για κάποιον που θέλει να παίξει Halo, Hellblade και γενικά τα αποκλειστικά της MS σαφώς θα πάρει Xbox είτε 12TF είτε 2TF.
    Το ίδιο θα κάνει και κάποιος που θα πάρει PS5 και το θέλει για τους αποκλειστικους τίτλους του.

    Πραγματικά ώρες ώρες απορώ για ποιο λόγο εισαι στο φόρουμ..
    Θες να συμμετέχεις σε κουβέντες ή απλά θες πάντα να προκαλείς με τα σχόλια του είτε για PlayStation vs Xbox η ακόμα για τον Druckman να χάσει την δουλειά του από κάτι spoilers που διάβασες;


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Fulgore (31-07-2020)

  11. #948
    Elite BigBOSS's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    711
    PSN ID
    BigBOSS_Gr

    Default

    Καλά, ποτέ τα Halo (ισως με εξαίρεση το πρώτο, Halo Combat Evolved) δεν είχαν και τα καλύτερα γραφικά για την εποχή τους. Ακόμη θυμάμαι για το Halo 3 που πολλοί έλεγαν πως έχει απλώς λίγο καλύτερα γραφικά απο το Halo 2. To δυνατό σημείο των Halo ήταν το gunplay, ειδικά στα Halo CE, Halo 2, Halo 3 που ειναι διαμάντια και τα καλύτερα στην σειρά.

  12. The Following User Says Thank You to BigBOSS For This Useful Post:

    Giannis1979 (27-07-2020)

  13. #949
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by BigBOSS View Post
    Καλά, ποτέ τα Halo (ισως με εξαίρεση το πρώτο, Halo Combat Evolved) δεν είχαν και τα καλύτερα γραφικά για την εποχή τους. Ακόμη θυμάμαι για το Halo 3 που πολλοί έλεγαν πως έχει απλώς λίγο καλύτερα γραφικά απο το Halo 2. To δυνατό σημείο των Halo ήταν το gunplay, ειδικά στα Halo CE, Halo 2, Halo 3 που ειναι διαμάντια και τα καλύτερα στην σειρά.
    Αλλο δεν εχει τα καλυτερα γραφικα και αλλο δειχνει μετριο και για την παρουσα γενια. Ποτε δεν ηταν τοσο χαμηλα τα halo. Ηταν απο μετρια ως καλα οπτικα για την γενια τους, οχι για την...προηγουμενη.
    .

  14. #950

    Default

    θα παρακαλουσα τους mods αν μπορει να γινει αλλο ενα θεμα για το xsx που θα ειναι αποκλειστικα και μονο για πληροφοριες που αφορουν την κονσολα και τα παιχνιδια της και να μεινει αυτο εδω το θεμα για γενικη συζητηση?

  15. #951

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πως τους πετσόκοψε έτσι

    Εγω θα πω οτι έλεγα και στην περιπτωση last of us 2.
    Αν ειναι να κυκλοφορήσει και να ειναι ετσι καλυτερα να μην κυκλοφορήσει καθολου , να πάρει αναβολή όσο χρειαστεί για να ειναι οπως πρεπει.
    Αυτο το πραγμα πραγματικά δεν βλέπεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #952
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    θα παρακαλουσα τους mods αν μπορει να γινει αλλο ενα θεμα για το xsx που θα ειναι αποκλειστικα και μονο για πληροφοριες που αφορουν την κονσολα και τα παιχνιδια της και να μεινει αυτο εδω το θεμα για γενικη συζητηση?
    Δεν έχει κάνενα νόημα αυτό γιατι είμαστε forum, το "θεμα" μας ειναι η συζήτηση και η ανταλαγή απόψεων. Δεν είμαστε ουτε κάποιο ειδησιογραφικό site, ουτε και πίνακας ανακοινώσεων. Θα ήταν απλά θέμα χρόνου ακόμα και εαν φτιάχναμε κάποιο τέτοιο θέμα, να μπεί κάποιος και να σχολιάσει.

  17. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (27-07-2020)

  18. #953

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αλλο δεν εχει τα καλυτερα γραφικα και αλλο δειχνει μετριο και για την παρουσα γενια. Ποτε δεν ηταν τοσο χαμηλα τα halo. Ηταν απο μετρια ως καλα οπτικα για την γενια τους, οχι για την...προηγουμενη.
    Ακριβως ο ίδιος σάλος ειχε γινει για τα γραφικά του halo 3.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #954

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρε Γιάννη πραγματικά τι προσπαθείς να μας πείσεις για το series X;
    Σαφώς πολύ θα προτιμήσουμε να αγοράσουμε το PS5 πρώτα για πολλούς και διάφορους λόγους.
    Προσωπικά αγοράσω πάντα πρώτα το PlayStation και το έχω σαν βασική μου κονσόλα λόγω των αποκλειστικών τίτλων του. Το 80% τουλάχιστον είναι του γούστου μου.
    Εσένα μπορεί να σου αρέσει το μοντέλο του game pass, εγω προσωπικά δεν είμαι φαν αυτού του μοντέλου.
    Αρκετοί από εμάς το πιθανότερο είναι στο μέλλον να πάρουμε και series X, αλλά αντικειμενικά τα δείγματα που έχει δείξει δεν είναι ενθαρρυντικά..
    Τώρα για κάποιον που θέλει να παίξει Halo, Hellblade και γενικά τα αποκλειστικά της MS σαφώς θα πάρει Xbox είτε 12TF είτε 2TF.
    Το ίδιο θα κάνει και κάποιος που θα πάρει PS5 και το θέλει για τους αποκλειστικους τίτλους του.

    Πραγματικά ώρες ώρες απορώ για ποιο λόγο εισαι στο φόρουμ..
    Θες να συμμετέχεις σε κουβέντες ή απλά θες πάντα να προκαλείς με τα σχόλια του είτε για PlayStation vs Xbox η ακόμα για τον Druckman να χάσει την δουλειά του από κάτι spoilers που διάβασες;


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μιχάλη αν θες να φυγω απο το φόρουμ και αν απορείς για τη συμμετοχή μου πες στον admin να με κανει ban.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #955
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εγω θα πω οτι έλεγα και στην περιπτωση last of us 2.
    Αν ειναι να κυκλοφορήσει και να ειναι ετσι καλυτερα να μην κυκλοφορήσει καθολου , να πάρει αναβολή όσο χρειαστεί για να ειναι οπως πρεπει.
    Αυτο το πραγμα πραγματικά δεν βλέπεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αν και όπως ξέρεις διαφώνω κάθετα για το TLOU2, για το Halo θα τείνω να συμφωνήσω μαζί σου, ειδικα εάν ισχύει ότι αλλαξαν μηχανη γραφικων πριν 4 μήνες (ΟΚ τρελο και πολυ παρατραβηγμένο, απλα το αναφέρω επειδη κυκλοφόρησε)

    Παντως αυτό που λέει δεν αφορά αποκλειστικά το Halo, δηλαδή εαν έδειχναν κάποιο άλλο παιχνίδι με next gen γραφικά δεν θα ήταν ίδιες οι αντιδράσεις.

  21. #956

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αυτα που θα παιζεις στο series Χ ειναι παιχνιδια της χειροτερης τεχνολoγικα κονσολας της 10ετιας(one) και λες και ευχαριστω. Απο οτι φαινεται το υποστηριζεις ως πολιτικη.
    Τουλαχιστον τα πρωτα χρονια.
    Δεν υποστηρίζω τιποτα. Σε αυτη τη γενιά θα κρίνω πολυ αυστηρά για να επιλέξω. Μπορει να παρω PlayStation μπορει και Xbox. Θ δω και θα κρίνω όσο και να σου φαινεται οτι τρολλαρω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #957
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    θα παρακαλουσα τους mods αν μπορει να γινει αλλο ενα θεμα για το xsx που θα ειναι αποκλειστικα και μονο για πληροφοριες που αφορουν την κονσολα και τα παιχνιδια της και να μεινει αυτο εδω το θεμα για γενικη συζητηση?
    Στα φορουμς δεν μπορει να αποκλειστει η οποια συζητηση(ενα thread μονο με news ας πουμε). Ετσι ειναι η φυση τους δηλαδη. Ενα αυτο.

    Κατα δευτερον καλο ειναι να εχουμε υποψη μας οτι το παρον φορουμ αφορα τα Playstation και ειναι φυσικο τα μελη του να προτιμουν αυτες τις κονσολες απο καποια τις MS. Aυτη η προτιμηση τους ειναι εξισου φυσιολογικο να αντανακλαται σε ολο το φορουμ και το καθε νεο για την κονσολα της MS να περνά μεσα απο το πρισμα του gamer που εχει ηδη επιλεξει κατι διαφορετικο.

    Για παραδειγμα εμενα εχει παψει να με απασχολει η MS μετα το πρωτο μου XBOX(δεν ειναι του γουστου μου). Βρισκομαι συνειδητα σε ενα φορουμ που δεν εχει να κανει με την MS και ο μονος λογος για να μου τραβηξει το ενδιαφερον(στην καλυτερη) το παρον thread ειναι η σχεση της MS με το χομπι μου. To πως μπορει να το επηρεασει πχ κτλ.

    Επιπλεον δεν μπορει να υπαρχει κι αλλο thread για το XBOX ή ξεχωριστο section. Αυτο φανταζομαι μπορει να εξυπηρετηθει σε ενα φορουμ για XBOX.

    Εχω την αισθηση οτι καποιες φορες μπερδευομαστε και νομιζουμε οτι φορουμ εξυπηρετει (και οφειλει να το κανει), διαφορετικες κονσολες η PC, με τον ιδιο τροπο που το κανει για τα playstation.

    Αν αλλαξει μορφη το φορουμ φανταζομαι θα το ανακοινωσει ο Slay
    .

  23. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-07-2020)

  24. #958

    Default [Next-Gen] Xbox Series X

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Αν και όπως ξέρεις διαφώνω κάθετα για το TLOU2, για το Halo θα τείνω να συμφωνήσω μαζί σου, ειδικα εάν ισχύει ότι αλλαξαν μηχανη γραφικων πριν 4 μήνες (ΟΚ τρελο και πολυ παρατραβηγμένο, απλα το αναφέρω επειδη κυκλοφόρησε)

    Παντως αυτό που λέει δεν αφορά αποκλειστικά το Halo, δηλαδή εαν έδειχναν κάποιο άλλο παιχνίδι με next gen γραφικά δεν θα ήταν ίδιες οι αντιδράσεις.
    Αυτα τα γραφικά ειναι unacceptable για τη γενιά που έρχεται. Οκ να μην ειμαστε graphic freaks αλλα εδω μιλαμε για ξέρασμα. Οτι παιχνίδι και να ηταν θα έκραζα. Και όντως δε μπορεις να διαφημίζεις τη δυνατότερη κονσόλα και να σερβίρεις αυτο το αποτελεσμα. Ειναι σαν να τρολλαρεις τον εαυτο σου.
    Τι να λεμε τωρα μαλακιες και ψεμματα;
    Η αληθεια ειναι αυτη.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 27-07-2020 at 13:20.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Lefteris_X (27-07-2020),Slay (27-07-2020)

  26. #959
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ακριβως ο ίδιος σάλος ειχε γινει για τα γραφικά του halo 3.
    Ναι αλλα δεν εδειχναν προηγουμενης γενιας. Ηταν ενα παιχνιδι που θα μπορουσε να τρεξει μονο στο 360.
    .

  27. #960
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Μιχάλη αν θες να φυγω απο το φόρουμ και αν απορείς για τη συμμετοχή μου πες στον admin να με κανει ban.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν είπα να φύγεις. Αλλά με post το τύπου "αν έπαιρνες 360 θα είχε βάση το σχόλιο σου" δεν βλέπω τι προσφέρει.
    Λες και δεν ξέρεις πως οι λόγοι που επιλέγει κάποιος κονσόλα είναι πολλοί και όχι μόνο το πιο δυνατό μηχάνημα, η μετά "όλοι πρέπει να πάρουν series X"
    Δεκτό να προτιμάς το Xbox από το Playstation γιατί όντως υπάρχουν λόγοι να το διαλέξεις (αποκλειστικοί τίτλοι, gamepass, δυνατότερο μηχάνημα κλπ) αλλά αρκετά post σου τον τελευταίο καιρό κατά την γνώμη πιο πολύ αποσκοπούν να προκαλέσουν παρά να γίνει μια συζήτηση...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •