Page 47 of 164 FirstFirst ... 374344454647484950515797147 ... LastLast
Results 921 to 940 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #921
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Κάτσε να δούμε αν παίζει καλύτερα τα multiplayer παιχνίδια που μας λέει γιατί κ εκεί αν αποτύχει θα είναι όντως για γέλια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εάν περιμένεις να μην πάρει ο κόσμος το ps5 επειδή πιθανά θα έχει λίγα λιγότερα pixel, θα βρεθείς προ εκπλήξεως.

    Κοίτα απλά τι έγινε με X1X και ps4 pro, ο κόσμος πήγε στα αποκλειστικά και όχι σε μια χούφτα παραπάνω pixel στα κοινά παιχνίδια.

    Οι διαφορές ακόμα και εάν υπάρχουν θα είναι πολύ μικρές, η οπτική διαφορά όμως από τα στούντιο της Σόνυ πολύ μεγάλη.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (26-07-2020)

  3. #922
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εάν περιμένεις να μην πάρει ο κόσμος το ps5 επειδή πιθανά θα έχει λίγα λιγότερα pixel, θα βρεθείς προ εκπλήξεως.

    Κοίτα απλά τι έγινε με X1X και ps4 pro, ο κόσμος πήγε στα αποκλειστικά και όχι σε μια χούφτα παραπάνω pixel στα κοινά παιχνίδια.

    Οι διαφορές ακόμα και εάν υπάρχουν θα είναι πολύ μικρές, η οπτική διαφορά όμως από τα στούντιο της Σόνυ πολύ μεγάλη.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλά κ εγώ ps4 παίζω κ ας το 95% τον games που έχω είναι multiplayer, βέβαια στην άκρη του μυαλού μου έχω λίγο το xbox γιατί το τελευταίο διάστημα με έχει λιώσει το psn με διαφορά προβλήματα κ έχω σαλτάρει λίγο. Δεν καίγομαι για story αν κ τώρα τελευταία έπαιζα days gone κ το ευχαριστήθηκα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #923
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μετά τα Hellblade 2, State of decay 3, Fable, και το stalker 2 είναι target render.

    https://www.eurogamer.net/amp/2020-0...mpression=true

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #924
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Μετά τα Hellblade 2, State of decay 3, Fable, και το stalker 2 είναι target render.

    https://www.eurogamer.net/amp/2020-0...mpression=true

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το ειχα διαβάσει για pc αλλά το stalker 2 δεν θα βγει κ ps5 κάποια στιγμή η λάθος κατάλαβα;
    Εντωμεταξύ διαβάζω τον τελευταίο καιρό ότι τους προηγούμενους μήνες το Xbox gamepass είχε αύξηση 15% σε σχέση με πέρυσι οπότε αυτό δείχνει ότι αυτό που θέλουν να περάσουν το περνάνε λίγο πολύ.

    Επίσης από περιφερειακό για κονσόλες βγαίνει το xbox elite 2 με περισσότερες πωλήσεις, βέβαια αυτο δεν ξέρω αν είναι επίσημο αλλά το πήρε κάπου το μάτι μου.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #925
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    - - - Updated - - -
    Last edited by Stefanos; 26-07-2020 at 23:30.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  7. #926
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω ότι θά βγεί και για ps5, απλά για να δείχνουν target render, σημαίνει ότι το παιχνίδι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο ανάπτυξης.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #927
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Console launch exclusive ειναι η επισημη pr γραμμή οποτε θα μου κανει μεγαλη εντυπωση να μη βγει στο ps5 καποια στιγμη.


  9. #928

    Default


    Καπως ετσι


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #929
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,682
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι έγινε; ;;;;;!!!!;!;!!!
    Ποιος;;;;!!!!!;;

    "Τα Ίντερνετς" μετά από 39 χρόνια ζωής απέκτησαν μυαλό;

  11. #930
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    μονο facepalm ταιριαζει στο παραπανω φιλε μου Γιαννη.
    .

  12. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Slay (27-07-2020),Snk (26-07-2020),spartan (26-07-2020)

  13. #931

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    μονο facepalm ταιριαζει στο παραπανω φιλε μου Γιαννη.
    Ολα θα δείξουν στην πράξη Βαγγο .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #932
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post

    Καπως ετσι


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Γελανε και τα τσιμεντα του ιντερνετ με την δηλωση του μακρυμαλλη
    Μαλακα μου τελικα τα σοσιαλ, εχουν καψει εγκεφαλικα κυτταρα
    Last edited by spartan; 26-07-2020 at 23:38.

  15. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Slay (27-07-2020)

  16. #933
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post

    Καπως ετσι


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    l-o-l
    Η απελπισια προσωποποιημενη σε ενα tweet.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (27-07-2020),Slay (27-07-2020)

  18. #934
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Throwback!!

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Slay (27-07-2020)

  20. #935
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ολα θα δείξουν στην πράξη Βαγγο .
    1. Η MS θελει να μας κανει να ξεχασουμε τις γενιες που υποστηριζε κανονικοτατα μεχρι χθες, επειδη ξαφνικα την ειδε ''consumer friendly''. Οχι φυσικα, απλα ειδε οτι δεν εχει καμια τυχη στο 1 vs 1, οποτε προσπαθει για μια ακομα φορα αντι να αλλαξει/βελτιωθει η ιδια(η MS), να αλλαξει/επαναπροσδιορισει...την γενιά και να την προσαρμοσει στις δυνατοτητες της. Πολυ ναρκισσιστικο δεν είναι? Ειδικα για μια εταιρια που η βασικη της θεση στην αγορα ειναι η τελευταια μετα την σονυ και νιντεντο. Θα μπορουσε να παρει μαθηματα αντι να προσπαθει να δωσει.

    2. Πουλαει τρέλα και κορδελα. Οι third party δεν θα ακολουθησουν την προηγουμενη γενια επειδη η MS αποφασισε ετσι. Οπως γινεται σε καθε νεα γενια, θα σου ζητησουν να αγορασεις και αυτοι(οχι μονο η σονυ) την κονσολα νεας γενιας για να παιξεις τα παιχνιδια τους. Οποτε ο τυπος που γραφει στο μηνυμα του ''sony says that'' ειναι στην πραγματικοτητα ''industry says that'' εκτος απο την MS για τα παιχνιδια της. Μια χαρα στο xbox θα υπαρχουν games που δεν θα μπορεις να τα παιξεις στο One...
    τρια παιχνιδια εχουν ανακοινωθει ηδη μονο για το Series X.. Ισως ειναι και περισσοτερα.



    3. Ο κοσμος επικροτει τα 10 ευρω γιατι βλεπει κοντοφθαλμα και ξεχνα οτι η βιομηχανια του gaming ζητα περισσοτερα χρηματα, οχι λιγοτερα. Πως θα καταφερει η MS να μειωσει το κοστος των παιχνιδιων και παραλληλα να τα κανει καλυτερα? Δεν μπορω να σκεφτω καποιον τροπο αληθεια. Αν το καταφερει θα ειμαι ο πρωτος που θα χειροκροτησει. Kαι δεν το λεω ειρωνικα. Θα ειναι ενα θαυμα που αξιζει την αναγνωριση.
    Ο τυπος λοιπον που εκανε το tweet ''ξεχασε'' να γραψει το βασικοτερο και αυτο που ενδιαφερει ουσιαστικα τον gamer. Οτι η MS αποφασισε να ριξει την ποιοτητα των παιχνιδιων. Αν εγραφε και αυτο μαζι με το οτι και οι third party σου ζητανε νεα κονσολα(αυτο που γινοταν παντα), τοτε δεν θα διαφωνουσα μαζι του.
    Αλλα ''ξεχασε'' το σημαντικοτερο.

    Με 10 ευρω btw εχεις πολλα mobile games, αν βαλεις και τα free μεσα. Mπορει να το βαλει και αυτο σαν επιχειρημα


    Τωρα πραγματικα απορω πως μπορειτε να βλεπετε τις κονσολες ως ποδοφαιρικες ομαδες. Οκ η ομαδα μου θα πεσει στην 3η κατηγορια, αλλα εγω θα ειμαι εκει να την στηριζω με το φθηνο εισιτηριο. Θα βλεπω ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο, αλλα δεν πειραζει γεννηθηκα να υποστηριζω αυτη την ομαδα.

    Υποτιθεται οτι μας ενδιαφερει η ποιοτητα που θα εχουμε απο ενα προιον οπως ειναι μια κονσολα, οχι η εγγυτητα και το unconditional love.

    ΥΓ. Δεν με ενοχλουν καθολου οι πειραματισμοι της MS αν τους παρουσιασει ως τετοιους και οχι σαν κατι θεσφατο που κανει τις υπολοιπες στατηγικες(που ακολουθουσε μεχρι χθες) να φανταζουν αντι-consumer κτλ. H Nintendo για παραδειγμα δεν αφησε να αιωρείται οτι επειδη δοκιμασε κατι καινουριο hybrid οτι τελειωσε το console gaming οπως το γνωριζαμε και και και. Ταπεινα πηρε την ευθυνη της αποφασης της να πειραματιστει, χωρις να ακουστει ουτε κιχ. Και πετυχε και μπραβο της.
    .

  21. #936
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Τωρα πραγματικα απορω πως μπορειτε να βλεπετε τις κονσολες ως ποδοφαιρικες ομαδες. Οκ η ομαδα μου θα πεσει στην 3η κατηγορια, αλλα εγω θα ειμαι εκει να την στηριζω με το φθηνο εισιτηριο. Θα βλεπω ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο, αλλα δεν πειραζει γεννηθηκα να υποστηριζω αυτη την ομαδα.
    Τα είπες όλα Βαγγέλη με αυτό σου το post, έτσι ακριβώς βλέπω να εξελίσεται η κατάσταση, αλλα ταυτόχρονα βλέπω και πολύ κόσμο Xbox fans πραγματικά εξοργισμένο με την MS, και δεν θεωρώ απιθανο ένα δεύτερο κύμα εισροής χρηστών απο το Xbox στο Playstation όπως έγινε το 2013.

    Επίσης απο την στιγμή που το PS5 ειναι BC με το PS4 ουτε καν αυτο το "throw all your shit in the bin" ισχύει. Οχι μόνο αυτό ειναι πάρα πολύ πιθανό να δουμε upgrade patches οπως ειχαμε στο pro, όπου παιχνίδια όπως το TLOU2 θα τρέχουν 4Κ/60.

  22. #937
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Microsoft's next-gen Xbox promise was trouble from the start

    But we’re at that period in the console lifecycle when people are picking sides, at least for a few years, and gamers are willing to jump ship. Banking on the lure of Game Pass alone to keep your users on side is a risky move.
    https://www.engadget.com/xbox-series...JxN3Ou4DJ7ozhv

  23. #938
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Θα αρχισουν οι κωλοτουμπες παιδια οπως την προηγουμενη γενια. Λογικο ειναι.

    Απλα η MS βιαζεται για αποτελεσματα απο τα studio που αγορασε. Ξεχναει φυσικα οτι για να φτασεις τα Sony studios χρειαζεται οχι μονο χρονος και χρημα αλλα και εμπειρια/συνεργασια. Οσα λεφτα και να δωσουν οσα χρονια και να αφιερωσουν, θα χρειαστουν περισσοτερες απο μια προσπαθειες για να φτασουν σε ενα Α επιπεδο.

    Βεβαια οταν ο αλλος δε δινει δεκαρα για console generation και θελει να πουλησει game pass ε θα εχει και το αναλογο αποτελεσμα.

  24. #939
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Τα είπες όλα Βαγγέλη με αυτό σου το post, έτσι ακριβώς βλέπω να εξελίσεται η κατάσταση, αλλα ταυτόχρονα βλέπω και πολύ κόσμο Xbox fans πραγματικά εξοργισμένο με την MS, και δεν θεωρώ απιθανο ένα δεύτερο κύμα εισροής χρηστών απο το Xbox στο Playstation όπως έγινε το 2013.

    Επίσης απο την στιγμή που το PS5 ειναι BC με το PS4 ουτε καν αυτο το "throw all your shit in the bin" ισχύει. Οχι μόνο αυτό ειναι πάρα πολύ πιθανό να δουμε upgrade patches οπως ειχαμε στο pro, όπου παιχνίδια όπως το TLOU2 θα τρέχουν 4Κ/60.
    Πραγματικα δεν με ενοχλει καθολου ρε συ αν θελει να πειραματιστει. Εκτος απο το να πουλαει pr τρελα (''consumer frιendly να αγοραζεις next gen κονσολα για να παιζεις last gen''κτλ), αρχιζω ομως να αντιλαμβανομαι οτι προσπαθει να το περασει στην βιομηχανια.

    Το 2013 με το DRM, δεν θυμαμαι να ειχα σχολιασει κατι τρομερο. Υπηρχε πολυ hate αλλα δεν θυμαμαι καθολου να συμμετειχα σε αυτο. Αλλα αυτο που προσπαθει να κανει σε αυτη τη γενια, αρχιζει και μου την δινει. Κανενας οπαδισμος, κανενα φανμποιλικι ή prejudice hate απο πισω. Κανε οτι θελεις, δοκιμασε οτι θελεις, αλλα μην προσπαθησεις να επιβαλεις στην βιομηχανια(στο χομπι μου δλδ) κατι που φαινεται ηδη να αποτυγχανει.

    Και επαναλαμβανω οτι αν κανω λαθος, αν κατι δεν καταλαβαινω και υπαρχει καποιο μαγικο ραβδακι(καθολου ειρωνεια, μαγικο ραβδακι ειχε και το wii, χωρις να εχω την ικανοτητα να το δω πριν τα ερθουν τα αποτελεσματα) ωστε η ποιοτητα των παιχνιδιων να ανεβει με λιγοτερα χρηματα(?) ή αν ξαφνικα στην βιομηχανια φερουν 200εκ ακομα gamers, θα δωσω συγχαρητηρια.
    .

  25. #940
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το μεταφέρω με ΤΕΡΑΣΤΙΑ επιφύλαξη, καθώς δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι αλήθεια.

    343 moved Halo Infinite from Unreal Engine 4 to the Slipspace engine 4 months ago

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •