Page 46 of 164 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast
Results 901 to 920 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #901

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πηγη παρακαλώ, και πόσο ακριβώς κόστισε.



    Ναι ε? επειδή μπορεί να το έχασες, πάρε μια συγκριση Reach Vs Infinite . Ενα παιχνίδι 10 χρόνων, που έτρεχε στο 360 ειχε καλυτερα γραφικα. Αλλα ναι ναι ξερω 4Κ@60 THE POWER!!!!!

    Αφηνω αυτο τιμής ενεκεν μιας Τιμίας προσπάθειας για ειλικρινή διάλογο.
    Σώσον κύριε..




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #902

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Κοίτα έκανε κάμποσα reveals τα οποία εμένα με ενδιαφέρουν και μάλιστα πολύ,εγω αυτά κοιτάω,μάλιστα στο ξαναειπα χτες αυτο.
    Το ζουμι της υποθεσης ειναι αλλο. Εισαι κατοχος OneX σωστα?Εσυ αυτα που σου εδειξαν στην παρουσιαση εχτες,σε hyp αραν για να τρεξεις να πουλησεις την κονσολα σου να αγορασεις day one SeriesX?
    Το μεγαλο κανονι Halo Infinite σε εντυπωσιασε σαν υποτιθεται System Seller του SeriesX? Ειναι οντως early build αυτο που δειξανε,αλλα απο την αλλη υποτιθεται οτι το παιχνιδι κυκλοφορει σε 4μηνες περιπου,δεν εχουν παρα πολυ χρονο για να αλλαξουν πολλα πραγματα,ειδικα και με τα του ιου.

    Το οτι η Ubisoft βγηκε και ειπε οτι το Xbox One X και το Series X θα τρεχουν το Far Cry 6 σε 4κ,σε εψησε να αλλαξεις το OneX?



    Αυτο τον ρημαδο ssd που εχει το SeriesX,για ποιο λογο δεν τον βλεπουμε στην πραξη πως αποδιδει στα παιχνιδια σε σχεση με τον μηχανικο του xbox one?

    Υποτιθεται ηταν το μεγαλο event που ετοιμαζε η εταιρεια για αυτο το σκοπο. Δεν τρολλαρω με τα παραπανω,ειλικρινα ρωταω,ακριβως για το πως φανηκε η παρουσιαση αυτη στο να προμοταρει υποτιθεται την νεα κονσολα που θα βγει σε λιγους μηνες.

    Η φραση οτι αυτη η παρουσιαση πιο πολυ για παρουσιαση OneX παρα για SeriesX έμοιαζε που διαβαζω αρκετα,ειναι υπερβολικη ή οχι?

  3. #903
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το Medium έκανε πολύ καλή χρήση του SSD και νομίζω ότι έχει περάσει λίγο στο ντούκου

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020),PDS (25-07-2020),Slay (24-07-2020)

  5. #904
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το Medium έκανε πολύ καλή χρήση του SSD και νομίζω ότι έχει περάσει λίγο στο ντούκου

    Είναι σίγουρα πολύ ενδιαφέρουσα ιδέα, και από gameplay που έδειξαν οπτικά είναι αξιοπρεπές, ας ελπίσουμε ότι θα είναι και καλό παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. #905

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το ζουμι της υποθεσης ειναι αλλο. Εισαι κατοχος OneX σωστα?Εσυ αυτα που σου εδειξαν στην παρουσιαση εχτες,σε hyp αραν για να τρεξεις να πουλησεις την κονσολα σου να αγορασεις day one SeriesX?
    Το μεγαλο κανονι Halo Infinite σε εντυπωσιασε σαν υποτιθεται System Seller του SeriesX? Ειναι οντως early build αυτο που δειξανε,αλλα απο την αλλη υποτιθεται οτι το παιχνιδι κυκλοφορει σε 4μηνες περιπου,δεν εχουν παρα πολυ χρονο για να αλλαξουν πολλα πραγματα,ειδικα και με τα του ιου.

    Το οτι η Ubisoft βγηκε και ειπε οτι το Xbox One X και το Series X θα τρεχουν το Far Cry 6 σε 4κ,σε εψησε να αλλαξεις το OneX?

    Αυτο τον ρημαδο ssd που εχει το SeriesX,για ποιο λογο δεν τον βλεπουμε στην πραξη πως αποδιδει στα παιχνιδια σε σχεση με τον μηχανικο του xbox one?

    Υποτιθεται ηταν το μεγαλο event που ετοιμαζε η εταιρεια για αυτο το σκοπο. Δεν τρολλαρω με τα παραπανω,ειλικρινα ρωταω,ακριβως για το πως φανηκε η παρουσιαση αυτη στο να προμοταρει υποτιθεται την νεα κονσολα που θα βγει σε λιγους μηνες.

    Η φραση οτι αυτη η παρουσιαση πιο πολυ για παρουσιαση OneX παρα για SeriesX έμοιαζε που διαβαζω αρκετα,ειναι υπερβολικη ή οχι?
    οπως ειπα και στους υπολοιπους,ναι με εψησαν τα reveals για να την παρω. θα ηθελα ομως να ξερω ποια παιχνιδια θα ειναι διαθεσιμα με την κονσολα.σιγουρα θα μπορουσαν να εχουν δειξει την ωμη δυναμη εστω σ'ενα παιχνιδι(gameplay οχι trailer) για να ικανοποιηθουν τουλαχιστον οι fans. σε αυτα που λενε μερικοι εχουν δικιο,δλδ λες για τεραφλοπ και δυναμη συνεχεια,ε δειξτη τουλαχιστον σ'ενα παιχνιδι να δουμε τι εννοεις.
    και επειδη δεν ειμαι τυφλο fanboy,ενταξει αυτο που εδειξαν με το halo θα μπορουσαν να το εχουν κοιταξει λιγο παραπανω και να εχουν βαλει στη θεση του ενα παιχνιδι ετοιμο οπου θα μπορουσε να αντικατοπτρισει την δυναμη της κονσολα στο επακρο. γνωμη μου!

  7. #906

    Default

    https://t.co/IRuaVl6hCa?amp=1
    καμια σχεση με mmo το fable τελικα,ειπα και 'γω...

  8. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    tomic20 (25-07-2020)

  9. #907
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το Medium έκανε πολύ καλή χρήση του SSD και νομίζω ότι έχει περάσει λίγο στο ντούκου
    Aν και ηταν απο τα παιχνιδια που σαν horror fan "ζηλεψα" στο πρωτο showing το Μαιο, μετα απο αυτο το gameplay trailer (το παρακατω ειναι μονο gameplay) και το ολο dual word mechanic δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα ιδιαιτερα.



    Μου φανηκε και λιγο αστειο το ολο "patented gameplay" να πω την αληθεια, δεν αισθανομαι οτι ειναι κατι που βλεπω πρωτη φορα, σαν υλοποιηση ναι πιθανοτατα πρωτη φορα το βλεπουμε οπτικοποιημενο με split screen αλλα η ιδεα του στυλ "αλλαζω κοσμο" για να προχωρησω/λυσω ενα γριφο προυπαρχει και την εχουμε δει πολλες φορες.
    Δεν θεωρω οτι προσθετει κατι στην εμπειρια απο αυτο που βλεπω, το να μπορω να βλεπω στην μια ακρη του split screen τον χαρακτηρα να στεκεται ενω ασχολουμαι με τη δραση στην αλλη ακρη της οθονης δεν βλεπω τι το ενδιαφερον εχει.
    Αν ηθελαν απλα κατι που με το στανιο θα αναδειξει τον ssd οκ, δεν θεωρω οτι εχει καποιο ιδιαιτερο ενδιαφερον παντως.
    Θα μου αρεσε πολυ περισσοτερο ολοι αυτοι οι ποροι που σπαταλουνται για τα 2 διαφορετικα renders να αφιερωθουν για extra fidelity η για real time on the fly wolrld switching, ειναι πολυ ομορφο φυσικα αλλα αυτο που βλεπω για next gen (υποτιθεται οτι θα βγει μονο για Series X/PC το συγκεκριμενο) δεν με εντυπωσιαζει.


  10. #908
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Θα βγει και σε ps5 είναι timed exclusive. Φαντάζομαι ότι μιλάς για τον μηχανισμό του legacy of Kain, αλλά και αυτή η ιδέα δεν θεωρώ ότι είναι άσχημη. Στην πράξη βέβαια θα φανεί.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. #909
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελικα ειδα κι εγω ολο το XBOX Series X event.... συγνωμη, εννοουσα το Game Pass event...

  12. #910
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default


  13. #911
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τελικα ειδα κι εγω ολο το XBOX Series X event.... συγνωμη, εννοουσα το Game Pass event...
    World Premier event...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #912
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Θα βγει και σε ps5 είναι timed exclusive.


    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Αν μου το ελεγες στην πρωτη παρουσιαση θα ενθουσιαζομουν, horror game πολυ ενδιαφερον οπτικα, με μουσικη του Yamaoka. Τωρα εχοντας δει τα καινουρια trailers δεν μου κανει ιδιαιτερη αισθηση. Θα το παρακολουθω εννοειται αλλα ολο αυτο το mechanic μου κανει πιο πολυ show off παρα οτι θα προσφερει κατι διαφορετικο.
    Πιο πολυ χαλαει το immersion για μενα.


  15. #913
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    PS5 is becoming a must-have console β€” and Xbox Series X isn't

    https://www.tomsguide.com/opinion/ps...es-x-showcases

  16. #914
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Στελέχη της ms λένε "δείτε το HALO trailer σε 4Κ/60fps και θα αλλάξετε γνώμη".

    lol ρε μάγκες. Αφού και εσείς οι ίδιοι βλέπετε πόσο απογοητευτικό είναι.

  17. #915
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ουσιαστικά λένε πως είναι ανέτοιμο το παιχνίδι αλλά έχουν αρκετό καιρό μπροστά τους μέχρι την κυκλοφορία..
    Η οποία κυκλοφορία ειναι σε 3-4 μήνες..
    Αναρωτιέμαι πώς γίνεται σε 3-4 μήνες θα τρίβουμε τα μάτια μας με το Halo.
    Προσωπικά αν το παιχνίδι κυκλοφορήσει στο launch του Series X θεωρώ πως θα έχει πολλά προβλήματα...
    Μάλλον θα περιμένω αρκετούς μήνες για να το παίξω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. #916
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ουσιαστικά λένε πως είναι ανέτοιμο το παιχνίδι αλλά έχουν αρκετό καιρό μπροστά τους μέχρι την κυκλοφορία..
    Η οποία κυκλοφορία ειναι σε 3-4 μήνες..
    Αναρωτιέμαι πώς γίνεται σε 3-4 μήνες θα τρίβουμε τα μάτια μας με το Halo.
    Προσωπικά αν το παιχνίδι κυκλοφορήσει στο launch του Series X θεωρώ πως θα έχει πολλά προβλήματα...
    Μάλλον θα περιμένω αρκετούς μήνες για να το παίξω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Ούτε εγώ πιστεύω να αλλάξει πολύ, βέβαια δεν ξέρουμε το βίντεο από ποτέ είναι
    Δλδ το το demo μπορείνα είναι πριν 4-5 μηνες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #917

    Default

    Αυτή είναι η 343, crossgen παιχνίδι φτιάχνουν... Απλά ανέβασαν τις αναλύσεις κτλ...¶δικο για αυτούς να περιμένεις παραπάνω πράγματα. ¶δικο για για το franchise που κατέληξε στα χέρια τους... Τουλάχιστον το fable έπεσε σε καλύτερα χέρια...

  20. #918
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Αυτή είναι η 343, crossgen παιχνίδι φτιάχνουν... Απλά ανέβασαν τις αναλύσεις κτλ...¶δικο για αυτούς να περιμένεις παραπάνω πράγματα. ¶δικο για για το franchise που κατέληξε στα χέρια τους... Τουλάχιστον το fable έπεσε σε καλύτερα χέρια...
    Η αλήθεια είναι ότι είναι παιχνίδι για το xbox one κ απλά θα ανεβάσουν αναλύσεις για το xsx, βασικά είναι λίγο αχταρμάς η υπόθεση με το xbox κ γενικά με την MS.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #919
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Είπαμε 4κ 60 και γραφικά ps3 άντε αν είσαι τυχερός ps4 .Μιλάω πάντα για ότι έδειξαν με το halo.Σιγουρα τα φορτσα και gears θα δείχνουν καλύτερα αλλά ένα χελιδόνι δεν φέρνει την άνοιξη.
    Επίσης αυτό που ακούω για το xbox s x και την δύναμη του ,με κάνει να ανυπομονώ 2 φορές το ps5 .Η όλη δύναμη του ps5 με τα στούντιο που έχει η σονη και δουλεύουν πάνω σε αυτο, θα δουμε απλά παπαδες.Ομορφα πράγμα..
    Last edited by obione; 25-07-2020 at 19:35.

  22. #920
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Είπαμε 4κ 60 και γραφικά ps3 άντε αν είσαι τυχερός ps4 .Μιλάω πάντα για ότι έδειξαν με το halo.Σιγουρα τα φορτσα και gears θα δείχνουν καλύτερα αλλά ένα χελιδόνι δεν φέρνει την άνοιξη.
    Επίσης αυτό που ακούω για το xbox s x και την δύναμη του ,με κάνει να ανυπομονώ 2 φορές το ps5 .Η όλη δύναμη του ps5 με τα στούντιο που έχει η σονη και δουλεύουν πάνω σε αυτο, θα δουμε απλά παπαδες.Ομορφα πράγμα..
    Κάτσε να δούμε αν παίζει καλύτερα τα multiplayer παιχνίδια που μας λέει γιατί κ εκεί αν αποτύχει θα είναι όντως για γέλια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •