Page 12 of 29 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 221 to 240 of 566

Thread: Ghost of Tsushima

  1. #221
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όντας συνηθισμένος από το Nioh μου φαίνεται λογικό ειδικά το τρίγωνο να είναι heavy attack.Οπότε δεν νομίζω να έχω θέμα με το R2
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (30-06-2020)

  3. #222

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Με εχουν καλομαθει παντως με τους Ελληνικους υποτιτλους. Τα αγγλικα μου ειναι καλα, αλλα οσο να ναι ειναι πιο ξεκουραστο οταν εχω την επιλογη να διαβαζω Ελληνικα. Ειδικα σε εξαντλητικα παιχνιδια οπως το TLOUS.
    Στο χερι μας ειναι το εαν θα συνεχισουμε να βλεπουμε Ελληνικα σε οποιαδηποτε μορφη στα μελλοντικα παιχνιδια,εαν ο κοσμος στηριξει την Ελληνικη αγορα αυτων.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (30-06-2020),PDS (30-06-2020)

  5. #223
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Δεν μπορούν να αλλάξουν τα controls?
    Οχι δυστυχως. Τουλαχιστον με τα options που εχει τωρα το παιχνιδι, τα οποια ομολογουμενως μετα το Last of Us δειχνουν αρκετα φτωχα. Ουτε HUD options υπαρχουν γενικοτερα αλλα οκ δεν ειναι και κανα σοβαρο θεμα εδω που τα λεμε.

  6. #224
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειμαστε τυχεροι εμεις οι playstasionακιδες...!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (30-06-2020),obione (01-07-2020),spartan (01-07-2020)

  8. #225
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ειμαστε τυχεροι εμεις οι playstasionακιδες...!
    Να υποθέσω πως σου αρέσει μέχρι στιγμής το παιχνίδι
    Last edited by mihalis13; 01-07-2020 at 11:45.
    Spoiler!

  9. #226
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Επίσης αυτό με τους ελληνικούς υπότιτλους pls αν θυμηθείς να κοιτάξεις.


  10. #227
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Επίσης αυτό με τους ελληνικούς υπότιτλους pls αν θυμηθείς να κοιτάξεις.
    Έχει κανονικά, αν δεις το ελληνικό trailer που ανέβασα σε προηγούμενο post που είναι από το επίσημο Ελληνικό κανάλι του Playstation γράφει πως θα έχει κανονικά ελληνικό μενού και υπότιτλους
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    obione (01-07-2020)

  12. #228
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Πολυ ομορφα πράγματα
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Digital day one εννοείτε αγορά.
    Βασικά όταν είδα κάτι φωτογραφίες από το παιχνίδι αυτό νόμισα ήταν για το 5 .
    Φοβερές δουλειές στο τέλος της γενιάς για άλλη μια φορά.

  13. The Following User Says Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (01-07-2020)

  14. #229
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον μονο για τα πραγματα που επιτρεπεται να μιλησω.

    Για μια ακομη φορα οπως και με το Last of Us, το Demo της Ε3 ειναι αντιπροσωπευτικο του combat. Δηλαδη το παιχνιδι ειναι στημενο για τετοιο στυλ μαχης, περισσοτερο wait and react και λιγοτερο hack and slash (αν και υπαρχει το option και μπορεις να παιξεις ετσι αν θες αλλα δεν το βρισκω τοσο "σαμουραι" στυλ).

    Και τα γραφικα ειναι αντιπροσωπευτικα οπως αλλωστε και απο το state of play.

    Οι ελληνικοι υποτιτλοι και γενικα το μενου τα δοκιμασα ειναι απταιστα. Εχθες επαιξα με ελληνικα και οι μεταφρασεις και τα παντα ηταν spot on.

    Το Pro ομως κανει σαν αεροπλανο στο παιχνιδι αυτο. Ενω στο Last of Us 2 σας ελεγα οτι σχεδον δεν το ακουω εκει που το εχω (και ισχυει 100% στην περιπτωση μου μιας και στο playthrough2 προσπαθουσα να δωσω προσοχη στον θορυβο), με το Tsushima στροφαρει πολυ ασχημα σε κατι φασεις και μαλιστα εκτεταμμενα. Απο τα πιο θορυβωδη παιχνιδια που εχω παιξει στο Προ και κατα μια εννοια με εκανε να εκτιμησω ακομα περισσοτερο τα μαγικα της Naughty Dog με το TLOU2...

    Φανταζομαι ο Snk μονο με ωτοασπιδες θα την παλεψει να το παιξει!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (01-07-2020),Snk (01-07-2020)

  16. #230
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και 19 Ιουλίου που βγαίνει με την ζέστη που θα έχουμε βλέπω να απογειώνονται ορισμένα PS4. Εμένα προς το παρόν το PS4 ήταν αρκετά θορυβώδες στο FF7.
    Spoiler!

  17. #231
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    17 Μιχαλη :')
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  18. The Following User Says Thank You to Stefanos For This Useful Post:

    mihalis13 (01-07-2020)

  19. #232
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Λοιπον μονο για τα πραγματα που επιτρεπεται να μιλησω.

    Για μια ακομη φορα οπως και με το Last of Us, το Demo της Ε3 ειναι αντιπροσωπευτικο του combat. Δηλαδη το παιχνιδι ειναι στημενο για τετοιο στυλ μαχης, περισσοτερο wait and react και λιγοτερο hack and slash (αν και υπαρχει το option και μπορεις να παιξεις ετσι αν θες αλλα δεν το βρισκω τοσο "σαμουραι" στυλ).

    Και τα γραφικα ειναι αντιπροσωπευτικα οπως αλλωστε και απο το state of play.

    Οι ελληνικοι υποτιτλοι και γενικα το μενου τα δοκιμασα ειναι απταιστα. Εχθες επαιξα με ελληνικα και οι μεταφρασεις και τα παντα ηταν spot on.

    Το Pro ομως κανει σαν αεροπλανο στο παιχνιδι αυτο. Ενω στο Last of Us 2 σας ελεγα οτι σχεδον δεν το ακουω εκει που το εχω (και ισχυει 100% στην περιπτωση μου μιας και στο playthrough2 προσπαθουσα να δωσω προσοχη στον θορυβο), με το Tsushima στροφαρει πολυ ασχημα σε κατι φασεις και μαλιστα εκτεταμμενα. Απο τα πιο θορυβωδη παιχνιδια που εχω παιξει στο Προ και κατα μια εννοια με εκανε να εκτιμησω ακομα περισσοτερο τα μαγικα της Naughty Dog με το TLOU2...

    Φανταζομαι ο Snk μονο με ωτοασπιδες θα την παλεψει να το παιξει!

    Καλα στο last of us κατι γλίτωνα γιατι μονο με headset έπαιζα και έκοβε την φασαρία. Ελα ομως που είμαι γκαντέμης και μαζί με το τελος του last ήρθε συγκυριακά και το τελος του headset γιατι χαλασε. Οπότε τώρα τίποτα δεν με σώζει

    Παντως το αρχικο πλανο μου ειναι να το επαιζα κατευθειαν ps5 αλλα θα δουμε πως θα παει γιατι εχει αρχισει ηδη και με πιανει η ανυπομονησία

  20. #233
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αλλαξε το θεση Μιχαλη. Νομιζω εκει που το εχεις τοσο διπλα σου δεν θα παλευεται το σκηνικο...

  21. #234
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Λοιπον μονο για τα πραγματα που επιτρεπεται να μιλησω.

    Για μια ακομη φορα οπως και με το Last of Us, το Demo της Ε3 ειναι αντιπροσωπευτικο του combat. Δηλαδη το παιχνιδι ειναι στημενο για τετοιο στυλ μαχης, περισσοτερο wait and react και λιγοτερο hack and slash (αν και υπαρχει το option και μπορεις να παιξεις ετσι αν θες αλλα δεν το βρισκω τοσο "σαμουραι" στυλ).

    Και τα γραφικα ειναι αντιπροσωπευτικα οπως αλλωστε και απο το state of play.

    Οι ελληνικοι υποτιτλοι και γενικα το μενου τα δοκιμασα ειναι απταιστα. Εχθες επαιξα με ελληνικα και οι μεταφρασεις και τα παντα ηταν spot on.

    Το Pro ομως κανει σαν αεροπλανο στο παιχνιδι αυτο. Ενω στο Last of Us 2 σας ελεγα οτι σχεδον δεν το ακουω εκει που το εχω (και ισχυει 100% στην περιπτωση μου μιας και στο playthrough2 προσπαθουσα να δωσω προσοχη στον θορυβο), με το Tsushima στροφαρει πολυ ασχημα σε κατι φασεις και μαλιστα εκτεταμμενα. Απο τα πιο θορυβωδη παιχνιδια που εχω παιξει στο Προ και κατα μια εννοια με εκανε να εκτιμησω ακομα περισσοτερο τα μαγικα της Naughty Dog με το TLOU2...

    Φανταζομαι ο Snk μονο με ωτοασπιδες θα την παλεψει να το παιξει!
    Ποιο μοντελο εχεις ρε δημητρη?Το αρχικο?Η απ τα τελευταια που ειναι ποιο αθορυβα?

  22. #235
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ποιο μοντελο εχεις ρε δημητρη?Το αρχικο?Η απ τα τελευταια που ειναι ποιο αθορυβα?
    Aπο τα πρωτα πρωτα μοντελα εχω. Να σημειωσω παντως οτι γενικα εγω δεν εχω τοσο μεγαλο θεμα με τον θορυβο. Θελω να πω ενω γενικα ειμαι παραξενος με τετοια πραγματα, με το θεμα αυτο ειμαι οκ. Θα μου αρεσε προφανως να μην ακουω τιποτα αλλα δεν το εχω και διπλα μου οποτε δεν με επηρεαζει και τοσο.

  23. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (01-07-2020)

  24. #236
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aπο τα πρωτα πρωτα μοντελα εχω. Να σημειωσω παντως οτι γενικα εγω δεν εχω τοσο μεγαλο θεμα με τον θορυβο. Θελω να πω ενω γενικα ειμαι παραξενος με τετοια πραγματα, με το θεμα αυτο ειμαι οκ. Θα μου αρεσε προφανως να μην ακουω τιποτα αλλα δεν το εχω και διπλα μου οποτε δεν με επηρεαζει και τοσο.
    Εγω για αυτο τον λογο αναγκαστηκα να πουλησω την πρωτη μου κονσολα και να παρω το μοντελο με το red dead 2 μεσα
    Σε καποια παιχνιδια κανει εναν θορυβο αλλα καμια σχεση με το αρχικο που μου εκανε λες και ηταν κινητηρας τζετ αεροπλανου
    Επειδη το εχω προπαραγγειλει και εγω το παιχνιδι
    Θα γραψω εντυπωσεις στο παρον θρεντ,στο πως ακουγεται στο δικο μου μηχανημα

  25. #237
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


    Τι μουσικο επος ειναι αυτο ρε????????????

  26. The Following 3 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    mihalis13 (02-07-2020),Nek_Food (21-07-2020),tonybsg (06-07-2020)

  27. #238
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Dualshockers:Ghost of Tsushima will be getting another small update at launch in addition to the previously announced day-one patch.

    The last triple-A PS4-exclusive title from Sony’s first-party developers is about to arrive in over a week, and Sucker Punch is doing its best to deliver it as polished as possible. According to the latest report from reviewers who are playing the game, Ghost of Tsushima has recently received another update which increases its day-one patch file size to nearly 8 GB.

    As the source reveals, the new update’s file size is barley 500 MB, which means players who are going to play the game at launch, will have to download 7.9 GB additionally. If you are planning for buying the digital version of Ghost of Tsushima, you’d better prepare at least 50 GB of free space on your console.

  28. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    tonybsg (06-07-2020)

  29. #239
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To παιχνιδι κανει τεχνικα ενα πραγμα "μαγικο"... που δεν εχω ιδεα πως ακριβως το εχουν καταφερει αλλα θα ειχε τρομερο ενδιαφερον να μαθουμε γι αυτο αφου κυκλοφορησει.

    Προσοχη δεν μιλαω για γραφικα αυτη τη στιγμη αλλα για κατι αλλο...!

  30. The Following 6 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (06-07-2020),chronohill (06-07-2020),mihalis13 (06-07-2020),Slay (06-07-2020),spartan (06-07-2020),tonybsg (06-07-2020)

  31. #240
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Πάλι σε πρόωρα έξοδα θα μας βάλεις, το βλέπω εγώ το έργο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (06-07-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •