Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 61 to 80 of 200

Thread: The Division 2

  1. #61
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Πως έχει καταφέρει αυτή η εταιρία να βγάλει παιχνίδι (beta) χειρότερο οπτικά από το πρώτο μόνο αυτοί ξέρουν.Να είναι τα χιόνια που είχε το πρώτο?Δεν ξέρω. Δεν βλέπω κανά άλμα πάντως .Φαίνεται να έχει πολύ ψωμί παρόλα αυτά.
    Από ότι έχω ακούσει στην Beta έχουν ρίξει τα γραφικά για να χωρέσουν περισσότερο κόσμο κ να είναι ποιο σταθερό, τώρα δεν είμαι ειδικός σε αυτά αλλά αυτό είχα ακούσει ότι θα είναι αλλιώς στο παιχνίδι.

    @snk Μιχάλη τι εννοείς μικρός;
    Έτσι φαίνεται αλλά είναι μεγαλύτερο έχει κ πολλά κτήρια κ σημεια που μπαίνεις μέσα, είναι ποιο ανοιχτό κ σε μερικά σημεία σαν ζούγκλα.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 10-02-2019 at 11:32.

    xbox:Christoforo7s

  2. #62
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ετσι οπως του εριξα μια ματια χωρις να εχω ψαξει και πολυ μου φάνηκε μικρός στο μάτι. Οτι σε λιγα λεπτα θα μπορείς να πας απο την μια μεριά στην αλλη. Ισως απλα να ξεγελάει

  3. #63
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ετσι οπως του εριξα μια ματια χωρις να εχω ψαξει και πολυ μου φάνηκε μικρός στο μάτι. Οτι σε λιγα λεπτα θα μπορείς να πας απο την μια μεριά στην αλλη. Ισως απλα να ξεγελάει
    Βασικά είναι λίγο περίεργος ο χάρτης δεν είναι σαν το ένα που έκανες κύκλο, τώρα η βάση είναι στην μέση κ έχει 3 dz στα άκρα κ στην μέση (όλες στην άκρη του χάρτη) , οπότε όλος ο χώρος είναι μαζί κ φαίνεται μικρός
    Edit
    Η dz εμένα μου φαίνονται μικρές σε σχέση με το 1 αλλά λένε είναι όλες μαζί 1 μισή φορά ποιο μεγάλη από το 1.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 10-02-2019 at 13:11.

    xbox:Christoforo7s

  4. #64

    Default

    Προσωπικά κ ο χειρισμός μου φάνηκε λίγο clunky κάτι που στο ένα δεν μου φάνηκε να ειναι τόσο. Ίσως να μην θυμάμαι κ καλά βέβαια αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει. Προσωπικά μου έδωσε την εντύπωση σαν να ειναι ξαναζεσταμενο φαγητο.
    Division 1,5.

  5. #65
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Προσωπικά κ ο χειρισμός μου φάνηκε λίγο clunky κάτι που στο ένα δεν μου φάνηκε να ειναι τόσο. Ίσως να μην θυμάμαι κ καλά βέβαια αλλά αυτή την εντύπωση μου δίνει. Προσωπικά μου έδωσε την εντύπωση σαν να ειναι ξαναζεσταμενο φαγητο.
    Division 1,5.
    Υπερβολή το 1,5,λιγο ο χειρισμός είναι ίδιος η αντίπαλη (Npc) είναι εντελώς διαφορετική συμπεριφορά το ίδιο κ η περιοχη είναι κάτι εντελώς διαφορετικό με πολύ ανοιχτούς χώρους.
    Τι περιμένεις να δεις ένα 100% διαφορετικό παιχνίδι δεν γίνετε μιλάμε για μια συνέχεια δεν μιλάμε για άλλο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mihalis13 (10-02-2019)

  7. #66

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Υπερβολή το 1,5,λιγο ο χειρισμός είναι ίδιος η αντίπαλη (Npc) είναι εντελώς διαφορετική συμπεριφορά το ίδιο κ η περιοχη είναι κάτι εντελώς διαφορετικό με πολύ ανοιχτούς χώρους.
    Τι περιμένεις να δεις ένα 100% διαφορετικό παιχνίδι δεν γίνετε μιλάμε για μια συνέχεια δεν μιλάμε για άλλο παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τι να πω μπράβο που βγάζουν μια από τα ίδια με άλλο σετ(χειρότερα γραφικά beta) κ όπως θα έπρεπε να είναι το πρώτο παιχνίδι στο launch? Την άποψη μου καταθέτω.

  8. #67
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Τι να πω μπράβο που βγάζουν μια από τα ίδια με άλλο σετ(χειρότερα γραφικά beta) κ όπως θα έπρεπε να είναι το πρώτο παιχνίδι στο launch? Την άποψη μου καταθέτω.
    Εγώ τα βλέπω καλύτερα τα γραφικά από το πρώτο δεν ήταν καν 4k στην αρχή δεν καταλαβαίνω πως είναι χειρότερα δεν λεω ότι δεν έχει τα θέματα του σαν παιχνίδι αλλά νομίζω είναι καλύτερο από ότι ήταν το πρώτο,πάντα με μιλάω βλέποντας την Beta, στην αρχή κ μένα ίδιο μου φάνηκε αλλά όσο έπαιζα έβλεπα ότι εντελώς διαφορετικό σε σχέση με το πρώτο.
    Πάντως έμενα μου αρέσει τώρα δεν ξέρω τι προβλήματα θα έχει το τελικό προϊόν, πιστεύω να μην γαμηθουν πάλι στα glitch στην Dz μέσα κ σε κατεβάζουν με μισή σφαίρα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #68

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εγώ τα βλέπω καλύτερα τα γραφικά από το πρώτο δεν ήταν καν 4k στην αρχή δεν καταλαβαίνω πως είναι χειρότερα δεν λεω ότι δεν έχει τα θέματα του σαν παιχνίδι αλλά νομίζω είναι καλύτερο από ότι ήταν το πρώτο,πάντα με μιλάω βλέποντας την Beta, στην αρχή κ μένα ίδιο μου φάνηκε αλλά όσο έπαιζα έβλεπα ότι εντελώς διαφορετικό σε σχέση με το πρώτο.
    Πάντως έμενα μου αρέσει τώρα δεν ξέρω τι προβλήματα θα έχει το τελικό προϊόν, πιστεύω να μην γαμηθουν πάλι στα glitch στην Dz μέσα κ σε κατεβάζουν με μισή σφαίρα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παίζω σε απλο ps4 οπότε δεν θα έχω καν 4Κ. Εμένα δεν μου φάνηκαν απλά ίδια. Μου φάνηκαν χειρότερα. Δεν είχα πρόβλημα στο 1 να με καταβάζουν με την μια. Προσωπικά κουράστηκα με την μπετα. Κ την περίμενα κ πως κ πως.

  10. #69
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ScaryTerry View Post
    Παίζω σε απλο ps4 οπότε δεν θα έχω καν 4Κ. Εμένα δεν μου φάνηκαν απλά ίδια. Μου φάνηκαν χειρότερα. Δεν είχα πρόβλημα στο 1 να με καταβάζουν με την μια. Προσωπικά κουράστηκα με την μπετα. Κ την περίμενα κ πως κ πως.
    Δεν ξέρω μπορεί να υπάρχει διαφορά εγώ παίζω σε ps4pro, εγώ δεν κουράστηκα έπαιξα όλα όσα είχε να μου δείξει κ ειδικά η αποστολή που παίζεις με 30 lvl μου άρεσε αρκετά βέβαια τα special όπλα δεν με συγκίνησαν.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #70
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έπαιξα καμία ωρίτσα+ εχθές (Xbox) και γενικά μου άρεσε μπορώ να πω. Με παρεούλα πιστεύω θα είναι ότι πρέπει. Το γραφικό σε Native 4K που παίζω στο X δείχνει πεντακάθαρο, αλλά δεν είναι και σούπερ ουάου. Αλλά είναι συμπαθητικό πολύ. Ωραίο το gameplay, ωραία η αίσθηση των όπλων και η μουσική. Κάποια τεχνικά προβληματάκια υπάρχουν στο HDR με σκοτεινές/φωτεινές περιοχές (γίνονται κάποιες αναλαμπές μερικές φορές στην οθόνη) και κάποια pop-up από εδώ και από εκεί που πιστεύω να διορθωθούν.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. #71
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Έπαιξα καμία ωρίτσα+ εχθές (Xbox) και γενικά μου άρεσε μπορώ να πω. Με παρεούλα πιστεύω θα είναι ότι πρέπει. Το γραφικό σε Native 4K που παίζω στο X δείχνει πεντακάθαρο, αλλά δεν είναι και σούπερ ουάου. Αλλά είναι συμπαθητικό πολύ. Ωραίο το gameplay, ωραία η αίσθηση των όπλων και η μουσική. Κάποια τεχνικά προβληματάκια υπάρχουν στο HDR με σκοτεινές/φωτεινές περιοχές (γίνονται κάποιες αναλαμπές μερικές φορές στην οθόνη) και κάποια pop-up από εδώ και από εκεί που πιστεύω να διορθωθούν.

    Όχι λίγα έχει αρκετά, πιστεύω να είναι μόνο στην Beta, σε πολλούς φάνηκε βαρύς ο παίχτης σε σχέση με το ένα.
    Εμένα μου αρέσει πάντως αλλά βλέπω φίλους που παίζαμε το ένα ότι γουστάρουν όπως ήταν το πρώτο η αλλαγές στο τρόπο που παίρνετε medkit κ γενικά στο pvp.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #72

    Default

    Παρατηρήσατε κάτι διαφορετικό, εκτός από την εξτρά αποστολή και το ένα level παραπάνω, σε σχέση με την private beta;
    Ρωτάω γιατί το έσβησα και βαριέμαι να το ξανακατεβάσω.

  14. #73
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Παρατηρήσατε κάτι διαφορετικό, εκτός από την εξτρά αποστολή και το ένα level παραπάνω, σε σχέση με την private beta;
    Ρωτάω γιατί το έσβησα και βαριέμαι να το ξανακατεβάσω.
    Καλά κ εγώ δεν έκατσα πολύ να παίξω, περιμένω μια κ καλή να το αρχίσω, έχει νομίζω κ ένα skill αυτό που ρίχνει πάγο στα πόδια αν θυμάμαι καλά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Conjure7 (02-03-2019)

  16. #74

    Default

    το δοκιμασα τελικα το παιχνιδι. μια χαρα παιζεται και solo παρατηρησα,κατι που με ενδιαφερει πολυ εμενα. το googlαρα κιολας για να δω αν οντως μπορει καποιος να το παιξει single player και βρηκα αυτο
    https://gamerant.com/the-division-2-single-player/

    οποτε το παιχνιδι μπαινει στα υποψιν γιατι μου αρεσε,μου θυμιζει αρκετα το ghost recon wildlands που ηταν και ειναι απο τα αγαπημενα μου.λιγο ακομα blood effects αν εβαζαν θα ηταν τελειο για τα γουστα μου.

  17. #75
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    το δοκιμασα τελικα το παιχνιδι. μια χαρα παιζεται και solo παρατηρησα,κατι που με ενδιαφερει πολυ εμενα. το googlαρα κιολας για να δω αν οντως μπορει καποιος να το παιξει single player και βρηκα αυτο
    https://gamerant.com/the-division-2-single-player/

    οποτε το παιχνιδι μπαινει στα υποψιν γιατι μου αρεσε,μου θυμιζει αρκετα το ghost recon wildlands που ηταν και ειναι απο τα αγαπημενα μου.λιγο ακομα blood effects αν εβαζαν θα ηταν τελειο για τα γουστα μου.
    Άνετα solo, βέβαια υπάρχει η επιλογή αν θες να βρεις βοήθεια σε μεγαλύτερη δυσκολία
    Βέβαια επιμένω ότι αν βρεις μια παρέα το παιχνίδι αλλάζει 100% προς το καλύτερο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-03-2019)

  19. #76
    Advanced Member jimbrav's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    550
    PSN ID
    jimbrav
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To Division 1 το ειχα τελειωσει solo.....οποτε μια χαρα και στο 2 !!!!

  20. The Following User Says Thank You to jimbrav For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-03-2019)

  21. #77
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λοιπόν έπαιξα τελικά την beta σήμερα με φίλο παρόλο που λέγαμε θα κάνουμε υπομονή μέχρι να βγει το παιχνίδι.
    Παίξαμε κανένα 3ώρο, το παιχνίδι είναι βελτιωμένο σε όλους τους τομείς και γενικά έχει γίνει πολύ καλή δουλειά.
    Μου αρέσει πολύ που αλλάξαμε εποχή γιατί το χιόνι το είχα βαρεθεί λίγο η αλήθεια είναι
    Νομίζω θα μου κρατήσει παρέα αρκετό καιρό και κατά την προσωπική μου άποψη μάλλον είναι το καλύτερο παιχνίδι σε αυτό το είδος (looter-shooter) ή τουλάχιστον το πιο ολοκληρωμένο.
    10 μέρες ακόμα υπομονή και θα το λιώσουμε!
    @christos-sonyboy παίζεται άνετα και solo, αλλά η αλήθεια είναι πως με παρέα απογειώνεται σαν παιχνίδι. Αν έχεις κανέναν φίλο που θα το παίξει δοκίμασε μια μέρα να μπείτε μαζί.
    Στο λέω εγώ που είμαι σχεδόν σαν και εσένα. Single player μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!!!
    Spoiler!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    christos-sonyboy (03-03-2019),Peteoklis (08-03-2019)

  23. #78
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Καλησπέρα παιδιά και καλό τριήμερο να έχουμε με υγεία.
    Έστειλε σε κανέναν σας η ubisoft email για dispatch ?

    Κανονικά 12 του μήνα Τρίτη δεν πρέπει να παραλάβουμε ?

  24. #79
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Εχουμε ακομα μια 'βδομαδα, 15 ειναι το επισημο Release.
    Last edited by Stefanos; 08-03-2019 at 17:00.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  25. #80
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Stefanos View Post
    Εχουμε ακομα μια 'βδομαδα, 15 ειναι το επισημο Release.
    Όχι δεν έχουμε μια βδομάδα, Τρίτη παίζουμε
    Αυτή που έχουνε season pass παίζουμε 3μερες ποιο νωρίς



    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 4 of 10 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •