Page 21 of 68 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 401 to 420 of 1349

Thread: Nintendo Switch

  1. #401
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by karlat89 View Post
    Κάποιος που έχει λίγο εμπειρία από την αγορά
    Αν περιμένω τα Χριστούγεννα ή Black Friday πόσο περίπου θα πέσει η τιμή του ; Αν μιλάμε για εικοσαρικο δεν αξίζει να περιμένω
    290e πιστευω με 2 γκειμς!

  2. #402
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Έφτιαξες το χωριό;;;;
    Αν εννοείς το quest "From the ground up" τώρα το κάνω. Το σπίτι το αγοράζεις και μετά του κάνεις διακόσμηση μέχρι κάποιο σημείο. Τα έκανα όλα. Κάθε αναβάθμιση είναι 100 rubies. Δεν είναι πολλά.

    Το τελείωσα εχθές το main story. Με όλα τα memories φυσικά για κανονικό true ending. Απίστευτο παιδιά! Ότι καλύτερο έχω παίξει τα τελευταία, ίσως και 10 χρόνια. Δεν υπάρχει απλά. Πήγα να βάλω άλλο παιχνίδι έπειτα και ξενέρωσα τη ζωή μου. Το έκλεισα και ξανα επέστρεψα στο κόσμο της Zelda...
    Last edited by WolfRathmA; 13-11-2017 at 15:05.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. #403
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    290e πιστευω με 2 γκειμς!
    Αισιοδοξο σε βρισκω!

    Spoiler!

  4. #404
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Αισιοδοξο σε βρισκω!
    Παιχνιδια τυπου rayman legends και lego underground




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #405
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  6. #406
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Παιχνιδια τυπου rayman legends και lego underground


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    και παλι 290? εγω βλεπω να μην το κατεβαζει καθολου η nintendo ετσι οπως πουλαει..

    Spoiler!

  7. #407
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default Nintendo Switch


    Και το σονικ φορσις διαβασα πως ειναι αισχος αλλα και παλι ειναι day one αγορα! Χωρα λουξεμβουργο.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #408
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εχει διαφορα. Το ψυχολογικο οριο των 300 ειναι πολυ σημαντικο για να τσιμπησει ο καταναλωτης. Στα 310 με 2 παιχνιδια που δεν ειναι κραχτες δεν κανει και πολυ "θορυβο"

    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    nickolas82 (14-11-2017)

  10. #409

    Default

    Open-world games are broken, and Nintendo spent 2017 trying to fix them

    Αλήθεια πόσοι gaming reviewers έχουν τολμήσει να γράψουν κάτι τέτοιο...?... όσο και αν ιδιοτελές ακούγεται.

    Which is, ultimately, the defining maxim of Nintendo’s new theory of open-world game design: a respect for the player’s time.....worth the investment at last.
    Last edited by DJTaurus; 14-11-2017 at 12:21.

  11. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    panos74gr (14-11-2017)

  12. #410
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Χωρις ιχνος ειρωνειας, πραγματικα θα ηθελα να παιξω το Zelda η το Mario για να δω τι το τοσο διαφορετικο εχει κανει η nintendo με την open world συνταγη. Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω αν οντως υπαρχει το κατι τοσο διαφορετικο η ειναι ολη αυτη η αποθεωση στην υπερβολη και αποτελεσμα της συμπαθειας που εχει μερος της gaming κοινοτητας για ο,τιδηποτε ειναι published by nintendo.


  13. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Nikoladim (14-11-2017)

  14. #411
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ρε φέρτε Πόκεμον κ την αγοράζω αύριο

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #412
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Αν εννοείς το quest "From the ground up" τώρα το κάνω. Το σπίτι το αγοράζεις και μετά του κάνεις διακόσμηση μέχρι κάποιο σημείο. Τα έκανα όλα. Κάθε αναβάθμιση είναι 100 rubies. Δεν είναι πολλά.

    Το τελείωσα εχθές το main story. Με όλα τα memories φυσικά για κανονικό true ending. Απίστευτο παιδιά! Ότι καλύτερο έχω παίξει τα τελευταία, ίσως και 10 χρόνια. Δεν υπάρχει απλά. Πήγα να βάλω άλλο παιχνίδι έπειτα και ξενέρωσα τη ζωή μου. Το έκλεισα και ξανα επέστρεψα στο κόσμο της Zelda...
    Όχι, δεν εννοώ αυτο. Εσυ εννοεις το σπίτι που αγοραζεις για να κρεμας ασπίδες, όπλα κλπ. Το συγκεκριμένο ειναι "φρου φρου κι αρώματα". Εννοώ το κτίσιμο ενός ολοκλήρου χώριου/πόλης. Δε κοκορεύομαι βέβαια, ούτε εγώ το εχω κανει.

    Δες εδώ: http://gameranx.com/features/id/9867...p-quest-guide/
    Last edited by Dragonpaul; 14-11-2017 at 22:03.

  16. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    DJTaurus (14-11-2017)

  17. #413
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Χωρις ιχνος ειρωνειας, πραγματικα θα ηθελα να παιξω το Zelda η το Mario για να δω τι το τοσο διαφορετικο εχει κανει η nintendo με την open world συνταγη. Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω αν οντως υπαρχει το κατι τοσο διαφορετικο η ειναι ολη αυτη η αποθεωση στην υπερβολη και αποτελεσμα της συμπαθειας που εχει μερος της gaming κοινοτητας για ο,τιδηποτε ειναι published by nintendo.
    αυτο ακριβως σκεφτομουν και εγω... μετα απο Witcher 3, MGSV, GTΑV, RDR, Skyrim,Fallout New Vegas ειναι λιγο δυσκολο.

  18. #414
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Χωρις ιχνος ειρωνειας, πραγματικα θα ηθελα να παιξω το Zelda η το Mario για να δω τι το τοσο διαφορετικο εχει κανει η nintendo με την open world συνταγη. Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω αν οντως υπαρχει το κατι τοσο διαφορετικο η ειναι ολη αυτη η αποθεωση στην υπερβολη και αποτελεσμα της συμπαθειας που εχει μερος της gaming κοινοτητας για ο,τιδηποτε ειναι published by nintendo.
    Θα συμφωνούσα μαζί σου αν η αποθέωση αυτή προερχόταν μόνο από fans της Nintendo. Προσωπικά, χωρίς να έχω καμιά σχέση με Nintento εδώ και άπειρα χρόνια, και γενικά δεν είχε ποτέ και πολλή, θεωρώ το Zelda από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια. Μου είχε κινήσει γενικώς το ενδιαφέρον το παιχνίδι, ώσπου έκατσε τελικά να αποκτήσω Switch και να το δοκιμάσω. Τώρα παίζω και το Mario, το οποίο και αυτό, αν και διαφορετικό γενικά σα συνταγή, είναι απλά εκπληκτικό. Δύσκολο θεωρώ κάποιος να μην ενθουσιαστεί με κάποιο από τα 2.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    hakoo (15-11-2017),kostasb13 (16-11-2017)

  20. #415

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    αυτο ακριβως σκεφτομουν και εγω... μετα απο Witcher 3, MGSV, GTΑV, RDR, Skyrim,Fallout New Vegas ειναι λιγο δυσκολο.
    εως ακατορθωτο. αλλα οκ,θελω ετσι για το γαμωτο να το δοκιμασω.

  21. #416
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Όχι, δεν εννοώ αυτο. Εσυ εννοεις το σπίτι που αγοραζεις για να κρεμας ασπίδες, όπλα κλπ. Το συγκεκριμένο ειναι "φρου φρου κι αρώματα". Εννοώ το κτίσιμο ενός ολοκλήρου χώριου/πόλης. Δε κοκορεύομαι βέβαια, ούτε εγώ το εχω κανει.

    Δες εδώ: http://gameranx.com/features/id/9867...p-quest-guide/
    Αυτό κάνω τώρα!!!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Dragonpaul (15-11-2017)

  23. #417
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    αυτο ακριβως σκεφτομουν και εγω... μετα απο Witcher 3, MGSV, GTΑV, RDR, Skyrim,Fallout New Vegas ειναι λιγο δυσκολο.
    Από αυτά έχω παίξει το witcher 3, MGSV, RDR. Όλα αυτά κάνουν πολλά πράγματα πολύ ωραία, κυρίως το κόμματι της μάχης και της ιστορίας. To DA:I βάζει μέσα στον κόσμο του πάρα πολύ και το lore του παιχνιδιού και αυτό για μένα το ξεχώρισε.

    Σε σχέση με αυτά Zelda: BOTW πάει για μένα το κομμάτι του exploration σε άλλο επίπεδο. Είναι η χαρά του ανθρώπου που γουστάρει να εξερευνεί κόσμους. Όπου και να πας θα δεις κάτι ωραίο, θα ανακαλυψεις κάτι κλπ και επειδή το παιχνίδι δεν σε οδηγεί με χιλιάδες κουκίδες στον χάρτη νιώθεις πραγματικά ότι ανακλύπτεις ένα κόσμο.

    Δεν είναι ότι δεν σου δίνει οδηγίες, αλλά στις δίνει με έμεσο τρόπο. πχ ακούς 2 χαρακτήρες να μιλούν μεταξύ τους για μια φήμη ότι στο Χ location που μοιαζει με το Ψ βρίσκεται ένας θησαυρός και πας μόνος σου να βρεις που ακριβώς είναι αυτό, διαβάζεις μια μισοσβησμένη επιγραφή που σου δίνει hints για κάτι άλλο κλπ.

    Το άλλο που κάνει τέλεια, είναι ότι έχει ένα σετ από συστήματα που λειτουργουν άψογα μεταξύ τους. Βαρύτητα, αέρας, φωτιά, βροχή, κεραυνοί, όπλα και λοιπά αντικείμενα του κόσμου είναι εκεί για να τα χρησιμοποιήσεις με ότι τρόπο θες, για να λύσεις το κάθε πρόβλημα που έχεις μπροστά σου με εφευρετικότητα.

    Το άλλο πολύ ωραίο στοιχείο για μένα είναι ότι ο κόσμος δεν είναι αγχωτικός. Είναι ένας πανέμορφος, χαλαρός κόσμος (με πουλάκια, βροχούλες, καταιγίδες ενίοτε) που σε συνδιασμό με την πολύ ανεπαίσθητη μουσική, σε βάζει σε μια πολύ απολαυστική διαθεση κάθε φορά που το παίζεις (ειδικά με το HUD κλειστό).


    PS. Δεν έχω παίξει πολλά παιχνίδια Nintedo, το Wii Sports είχα λιώσει και το Super Mario Galaxy στο Wii. Από Zelda, μόνο το twilight princess που το παράτησα στην μέση.

    GOTY για μένα για φέτος και στο top 5 των παιχνιδιών που έχω παίξει ποτέ. Από αυτά, που τα πιάνεις μόνο όταν ξέρεις ότι κανείς δεν θα σε ενοχλήσει καθώς παίζεις, αυτά που τα φυλάς να τα απολαυσεις στις καλύτερες συνθήκες, αυτά που μερικές φορές σε ευχαριστούν τόσο που το αφήνεις στις 2 ώρες γεμάτος παρότι έχεις άλλες τόσες ελευθερες μπροστά σου.

  24. The Following 8 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    DJTaurus (16-11-2017),Dragonpaul (15-11-2017),isildur83 (17-11-2017),kostasb13 (16-11-2017),Nikoladim (16-11-2017),orck (16-11-2017),Snk (15-11-2017),WolfRathmA (16-11-2017)

  25. #418
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ρε παιδιά έχετε θέμα με το αριστερό joycon όταν παίζετε εκτος φορητής σε wireless στην tv; Στο Mario πχ πολλές φορές χάνεται η απόκριση και συνεχίζει να τρέχει ενώ εγώ δεν κάνω κάτι ή δεν κινείται όταν εγώ θέλω να τρέξει....Δεν είναι σοβαρό το θέμα αλλά υπάρχει. Και απ' ότι είδα λενε για το αριστερό ότι έχει ένα θέμα λόγω του Bluetooth που ειναι στη μεση πισω σε αντιθεση με το δεξιο που ειναι πανω μπροστα...
    Πάντως πήγα στις ρυθμίσεις, έκανα update στα joycons που απ'πτι ειδα χρειαζονταν και δοκιμασα και κάτι που είδα στο youtube για αποσύνδεση των joycons και κλείσιμο της κονσόλας. Θα δω από αύριο αν έφτιαξε, ελπίζω...
    Το άλλο θέμα είναι το wifi...ειναι αδύναμο γενικα το σήμα του ή έχω εγω θεμα; στο χωρο που ειμαι και εχω ουκ ολιγες συσκευές χωρις πρόβλημα, με το switch έχω αδυναμο σημα, μια γραμμη μονο και απ'οτι ειδα και στο τεστ ειναι στα 3-4mbps....Τις 1-2 μερες στην αρχή συνδεομουν 1 φορά στις 5, μου έβγαζε μηνύματα λάθους, έκανα μια αλλαγή στο ρούτερ μου και τουλάχιστον τώρα συνδέεται αν και με καθυστερηση, το 3ds μου πχ συνδεεται αμεσως με το ξεκινημα. Και όπως είπα με χαμηλό σήμα και ταχύτητα. Επίσης βλέπω και διαβάζω διαφορά για το wifi στο διαδίκτυο, απλά θέλω να ξέρω αν είναι γενικό το θέμα.
    Last edited by kostasb13; 16-11-2017 at 04:12.

  26. #419
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Για το αριστερό χειριστήριο ειναι γνωστό το θέμα. Μιλά με CD Media. Θα στο αντικαταστήσουν.
    Ομοίως για το Wi Fi του. Δυστυχώς έχει θέμα το Switch. Για να δεις φουλ σήμα πρέπει να είσαι δίπλα στο ρουτερ.

  27. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    kostasb13 (16-11-2017)

  28. #420

    Default

    Nintendo’s flagship console was the number one selling video game hardware device in October.

    The Switch became the fastest-selling console in Nintendo’s history just about a month after it launched, and it’s showing no signs of slowing down.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Axilleas_GR (17-11-2017),Dragonpaul (16-11-2017),WolfRathmA (17-11-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •