Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 28

Thread: Ποιο παιχνιδι δε θα αγοραζα/επαιζα ΠΟΤΕ!!!!!

  1. #1
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default Ποιο παιχνιδι δε θα αγοραζα/επαιζα ΠΟΤΕ!!!!!

    Ο,τι λεει ο τιτλος παιδια. Γραψτε ποιο παιχνιδι ή παιχνιδια δε θα αγοραζατε ή δε θα παιζατε ΠΟΤΕ και γιατι.

    Εγω δε θα αγοραζα ποτε οποιοδηποτε Football Manager. To βρισκω απιστευτα βαρετο να καθομαι να σχεδιαζω πλανα και συστηματα ομαδων ποδοσφαιρου και μετα να καθομαι να παρακολουθω ενα εικονικο παιχνιδι ( καπως ετσι δεν παει;;; ). Και να μου το χαριζανε δηλαδη, ουτε που θα το εβαζα στην κονσολα για δοκιμη.
    Επισης, με αφηνουν παγερα αδιαφορο τα racing games. Αλλα ειδικα το.... Grand Tourismo. Ω, ναι...!!!! Αυτο που εξιταρει πολλους απο εδω μεσα, εμενα μου προκαλει αλλεργια. Και αυτο που μου την προκαλει, ειναι αυτη η διαδικασια του "Θα βγαλω αυτη τη ροδα και θα βαλω αυτη..." ή "Θα αναβαθμισω αυτο το κομματι της μηχανης, που σε συνδυασμο με αυτο το εξαρτημα που ειχα αγορασει πριν δυο αγωνες, θα βελτιωσουν την ταχυτητα μου κατα 0,000001 χλμ." Bitch please... Θελω απλο gaming.
    Θα μου 'ρθουν κι αλλα, αλλα προς το παρον αυτα... Περιμενω να ακουσω και τα δικα σας "μιασματα" του gaming.
    Last edited by Dragonpaul; 01-06-2012 at 23:10.

  2. #2
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αν εβαζα ενα θα εβαζα και εγω τα manager.Ποτε δεν καταφεραν να με πεισουν
    Επισης εχω βαρεθει τα fighting games.Παλιοτερα στην γενια psone,saturn επαιζα.
    .

  3. #3
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χωρις να αμφιβαλλω γι'αυτο που λες, αληθεια δε θα επαιζες ΠΟΤΕ κανενα fighting;;;; Nομιζω οτι παρολο που κανουν μικρα βηματα προοδου, βελτωνονται σε καποιους τομεις.


  4. #4
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ωραίο thread!

    γενικά θα δοκίμαζα κάθε παιχνίδι,όσο άσχημο και αν μου φαινόταν...

    σε αντίθεση με τον φιλo pds/dragonpaul εμενα μου αρέσουν τα manager, απαιτείται τακτική και γνώση του αθλήματος ,ενώ πολλές φορες άμα θες κανεις skip τους αγώνες.

    τέλος πάντων για να μην πολυλογώ μάλλον δεν θα αγόραζα ποτε κάποιο nba,golf,hockey game...

    ίσως σκεφτώ και αλλα αργότερα...
    Last edited by the master; 01-06-2012 at 23:46.

  5. #5
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Χωρις να αμφιβαλλω γι'αυτο που λες, αληθεια δε θα επαιζες ΠΟΤΕ κανενα fighting;;;; Nομιζω οτι παρολο που κανουν μικρα βηματα προοδου, βελτωνονται σε καποιους τομεις.
    Ναι βαριεμαι παρα πολυ πλεον

    Μου αρεσαν παλια τα virtua fighter του saturn,τα MK,αλλα ως εκει.Σημερα τα βαριεμαι πολυ.
    .

  6. #6
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν θα αναφερω παιχνιδια οπως golf, hockey η flight simulators γιατι ειναι ουτως η αλλως niche games για συγκεκριμενο κοινο και δεν απευθυνονται σε ολους. Θα προσπαθησω να μιλησω για πιο mainstream games.


    Action oriented first person shooters

    Με το που ακουω το πρωτο "μπουμ" και την πρωτη μιλιταριστικη ατακα εχω ξενερωσει τη ζωη μου. Ειδικα τα realistic ones στυλ Battlefield και COD ειναι το χειροτερο μου ειδος, χασμουρητο φουλ. Eιναι απο αυτα που λες οτι και να μου το χαριζαν δεν θα το επαιζα (το οποιο και εχει γινει, μου χαρισαν το killzone 2 και το επαιξα 15 λεπτα).
    Eπιπροσθετως η πρωτη προοπτικη νιωθω οτι με περιοριζει και χανω ολη τη δραση.

    Νintendo stuff και ιδιαιτερα pokemon

    Δεν θα μιλησω καν για κατι franchises στυλ nintendogs and cats, οκ ειναι πιο πολυ για παιδια και το καταλαβαινω οτι πρεπει να υπαρχουν. Πιο πολυ με εχει ιντριγκαρει το φαινομενο pokemon (black, blue,red,yellow,purple, violet, green, σε λιγο θα βγει και το μπορδοροδοκοκκινο) γιατι βλεπω
    οτι τα αγοραζει και μεγαλυτερος (ηλικιακα) κοσμος. Δλδ δεν μπορω να το εναποθεσω μονο στην nostalgia, seriously wtf?


    Angry birds plants vs zombies κτλ

    Ειλικρινα θελω να βρω τον υπευθυνο της Rovio που ειχε την ιδεα και να του σφιξω το χερι. Ποτε ξανα κανεις στην ιστορια των βιντεοπαιχνιδιων δεν εγινε δισεκατομμυριουχος πουλωντας κατι τοσο παλιακο (και μιλαω για το agry birds) σε τοσο νεο κοινο. Μιλαμε για παιχνιδια που υπηρχαν στο atari και δεν τα επαιζα γιατι τα θεωρουσα βαρετα και ντεμοντε, ιδια φιλοσοφια ακριβως. Αναλογα συναισθηματα και για το plants vs zombies αλλα και για τα περισσοτερα mobile games.
    Ουτε "για να περναει η ωρα στην ουρα" για μενα, προτιμω να σιγοψιθυριζω mississipies απο μεσα μου οσο περιμενω, λιγοτερο βαρετο ειναι.

    ΜΜΟs, World of Warcraft and clones

    Δεν ειναι ουτε οι ατελειωτες ωρες που με απωθουν, ουτε το ανελεητο farming, ουτε καν η συνδρομη (τα hobbies πληρωνονται ως γνωστον).
    Αυτο που ειναι πραγματικα beyond me ειναι η ελλειψη ενος objective σε αυτα τα παιχνιδια, πως μπορει δλδ καποιος να ριχνει ατελειωτες ωρες σε κατι που δεν εχει κανενα progression και κανενα sense of achievement.
    Θα μου πειτε υποκειμενικο το τι θεωρει ο καθενας sense of achievement στα videogames. Συμφωνοι, για μενα παντως ειναι λιγο ακατανοητο.

    Βeat em ups

    Ισως η αγαπημενη μου κατηγορια σε εποχες psone (Βαγγελη????), καποια στιγμη I had an epiphany και συνειδητοποιησα οτι το συγκεκριμενο genre μου ειναι παντελως αδιαφορο και ανουσιο, πλεον το θεωρω απολιθωμα του gaming και δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να παιξω ουτε ενα λεπτο.
    Μιλαω για τα συμβατικα beus, καποιες εναλλακτικες προσπαθειες στυλ naruto η power stone του Dreamcast (για τους παλιοτερους) εναι ενδιαφερουσες.
    Last edited by hakoo; 02-06-2012 at 01:00.


  7. #7
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ουτε "για να περναει η ωρα στην ουρα" για μενα, προτιμω να σιγοψιθυριζω mississipies απο μεσα μου οσο περιμενω, λιγοτερο βαρετο ειναι.
    Κλαιωωωωω....!!!!!!!!!!!!

  8. #8
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    -ρεπ καταρχην για το οτι δεν αρεσουν στον Dragonpaul τα racing.Παμε παρακατω
    Δεν θα αγοραζα ποτε των ποτων παιχνιδια οπως το BMX, skateboarding κλπ. Επισης δεν θα αγοραζα πλεον κατι σε jrpg .Παλιοτερα ηταν απιστευτο διασκεδαστικο για εμενα το turn based συστημα τους (FF VII,Skies of Arcadia,Shining the Holy Ark,Shing Force Koudelka-αν και δεν ηταν jrpg- ftw) , τωρα το ακουω και βγαζω σπυρακια.
    Αν θυμηθω καμια σαχλαμαρα ακομη θα τη γραψω XD

    Υ.Γ εχεις +ρεπ για το thread, βαλε και το -ρεπ εισαι στα ισια σου χαχα
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #9
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Και τωρα που το θυμηθηκα, αφου το ανεφερε ο Hakoo, δε θα επαιζα ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ (sic) flight simulator. Μα ΠΟΤΕ ομως....

  10. #10
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Νταξ ρε συ, οπως ειπα και στο post μου κατι τετοια ειναι περαν κριτικης γιατι απευθυνονται σε συγκεκριμενα κοινα. Ειναι σαν να λεει καποιος "δεν θα αγοραζα ποτε videogame με ποκερ" ενω δεν ξερει καν ποκερ.


  11. #11
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι, αλλα το FS δεν απαιτει να ξερεις να οδηγεις αεροπλανο. Ωστοσο, δεν εχω, καν, την περιεργεια να δω πως ειναι.

  12. #12
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    E πρεπει να εισαι into aeroplanes, μοντελισμο, να σε συναρπαζει κτλ...
    Σε μενα και σε σενα λογικο να μην κανει καμια αισθηση.


  13. #13
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    το σκεφτόμουν
    και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω αγοράσει ποτε παιχνίδι βασισμένο σε ταινία

    milkning που λέτε και σεις, χωρίς κανένα νόημα...

  14. #14
    PS4forums Addict plakas's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Ίος το νησί του ομήρου και του ονείρου
    Posts
    2,079
    PSN ID
    sitos1979
    Name
    Mαριούλης

    Default

    24 χρονια που ειμαι σε αυτον το χωρο τα εχω παιξει αγορασει ολα τα ειδη που υπαρχουν....οποτε δεν μπορω να ειμαι και αντικειμενικος...αν με ρωταγες σημερα θα ελεγα μανατζερ παιχνιδια...The sims.. αν και παλιοτερα τα ειχα τεντωσει ολα



    α και master το naruto δεν ειναι ταινια :@
    Last edited by plakas; 02-06-2012 at 12:39.

  15. #15
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    είναι "ανιμε" ρε και αποτελείται από 400+ επεισόδια
    λογικό είναι να βγαίνουν παιχνίδια

  16. #16

    Default

    Αν και μου αρέσει γενικά έτσι να ασχολούμε με παίχτες, ομάδες κτλ θα πω και 'γω Football Manager.
    Quote Originally Posted by Rob Bricken
    And then there's Hope -- oh, Hope, shown below, the 13-year-old boy who could give Evangelion's Shinji a run for mopiness.

  17. #17

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ΜΜΟs, World of Warcraft and clones

    Δεν ειναι ουτε οι ατελειωτες ωρες που με απωθουν, ουτε το ανελεητο farming, ουτε καν η συνδρομη (τα hobbies πληρωνονται ως γνωστον).
    Αυτο που ειναι πραγματικα beyond me ειναι η ελλειψη ενος objective σε αυτα τα παιχνιδια, πως μπορει δλδ καποιος να ριχνει ατελειωτες ωρες σε κατι που δεν εχει κανενα progression και κανενα sense of achievement.
    Θα μου πειτε υποκειμενικο το τι θεωρει ο καθενας sense of achievement στα videogames. Συμφωνοι, για μενα παντως ειναι λιγο ακατανοητο.
    Σε νοιώθω.

  18. #18
    PS4forums Fanatic ps4's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Πειραιας
    Posts
    3,190
    PSN ID
    OST9

    Default

    MMOs και λοιπά παρεμφερή. Επίσης καθόλου football manager παιχνίδια και καθόλου flight Sims. Ποτέ δεν μου άρεσαν.

    Επίσης οτιδήποτε έχει να κάνει με αθλητισμό πέραν των προ, δεν το αγγίζω. Ίσως να παίξω, αλλά θα παίξω για να δω τι πατάτα ειναι και δαυτη. Ειδικά κάτι αμερικανοφερτα με σανίδες και λοιπά.

    Ειναι και αλλά είμαι σίγουρος αλλά δεν μου έρχονται τώρα.

    Sent from my SK17i using Tapatalk 2

  19. #19
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Οτιδηποτε sport(εκτος απο το skate 2 που μου αρεσε παραδοξως)...πιστευω οτι αν δεν εχεις καποιον για multiplayer ειναι βαρετα μεχρι θανατου.

    ΜΜΟs γιατι ειναι γεματα nerdουλες που σε λενε noob και νομιζουν οτι ειναι καποιοι επειδη ο super dark elf mage τους ειναι 2563765 level και ''σκαει'' τριπλο damage με +23 στο ice και 3 sec stun...η κατι τετοιο

    Kαι τελος κατι ιαπωνικα παιχνιδια που εχεις ψηφιακη γκομενα η εχουν για πρωταγωνιστες gay αγορακια και κοριτσακια με μεγαλα βυζια που ζευγαρωνουν με ολους τους πιθανους συνδυασμους μεχρι το τελος του παιχνιδιου...oh God i hate that shit

  20. #20
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αν εβαζα ενα θα εβαζα και εγω τα manager.Ποτε δεν καταφεραν να με πεισουν
    Επισης εχω βαρεθει τα fighting games.Παλιοτερα στην γενια psone,saturn επαιζα.
    Ιερόσυλε ! Και εσύ κι από πάνω σου. Έτσι μου φαινόντουσαν και εμένα παλιά μέχρι που άρχισα να παίζω.

    Εγώ πάλι έχω βαρεθεί το MMORPGs.... Νομίζω ότι δεν πρόκειται να ξαναρχίσω παιχνίδι τέτοιου είδους.
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •