Page 233 of 252 FirstFirst ... 133183223229230231232233234235236237243 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 5037

Thread: Νέα από την βιομηχανία των videogames!

  1. #4641
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default Νέα από την βιομηχανία των videogames!

    Μια πολυ προσεκτικη διατυπωση ειναι που δεν λεει τιποτα επι της ουσιας, PR μονο.
    Το θα τιμησουμε τις δεσμευσεις/συμφωνιες (λες και μπορουσαν να μην τις τιμησουν ας πουμε) ειναι ας παρω λιγο credit για κατι που δεν μπορω αλλαξω και δεν εχει σχεση μαζι μου και το θελουμε να κρατησουμε το call of duty στο playstation επισης γενικόλογο και αοριστο.
    Το COD δεν ειναι 1 προιον.
    Η λογικη ειναι απο δω και περα σφιγγω/χαλαρωνω τη θηλια οποτε κρινω μιας και εχω το 50% της βιομηχανιας. Παραλληλα φυλαω και τον πισινο μου μιας και δεν θελει και πολυ να γυρισει επικοινωνιακα boomerang τοση επιθετικοτητα.
    Κοινως οσο ισοπεδωτικοι και aggressive ειναι επιχειρηματικα τοσο μελιστάλακτοι και γλυκουληδες πρεπει να ειναι επικοινωνιακα.
    Καμια πορτα να μην κλεισει, κανεναν να μην κανει trigger.
    Ειμαστε μια χαρουμενη ατμοσφαιρα
    Edit
    Και κατι ακομα που σκεφτομουν, ναι μεν η Activision ειναι κολοσσος αλλα τα λεφτα που δοθηκαν ειναι παρανοικα ( και για την Bethesda πολλα ηταν) και υποδηλωνουν μια κωλοφουρτουνα της MS να κλεισει γρηγορα και αδιαπραγματευτα συμφωνιες. Μηπως προσπαθούν να προλαβουν καποιο απο τα μεγαλα ψαρια που αν πιθανοτατα εμπαιναν στο gaming θα εμπαιναν με μεγαλο acquisition?


  2. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2022),Valkyre (21-01-2022)

  3. #4642

    Default Νέα από την βιομηχανία των videogames!

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Νομίζω λέει ξεκάθαρα ότι το COD θα παραμείνει multiplat και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την ώρα τουλάχιστον.
    Το θέμα φυσικά είναι να υπάρχει εξασφάλιση τόσο για το Cod όσο και για οτιδήποτε άλλο συμφωνήσουν γιατί αν κρέμεσαι από το λόγο και από τη διάθεση του ανταγωνιστή σου τότε κλαφ τα Χαράλαμπε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 21-01-2022 at 08:34.

  4. #4643
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Αν και άσχετος με το θέμα πιστεύω ότι η ms με την sony έχουν συμφωνήσει στο multi platform gaming...δεν είναι τυχαία η σύμπτωση ότι μετά την κυκλοφορία του gow σε ms systems aανακοινωνεται η εξαγορά της Activision ........ Την δεδομένη στιγμή είναι αυτό που συμφέρει κ τις δύο εταιρείες.. σιγά σιγά όλα τα exclusive της Σόνυ γίνονται multi....το ίδιο θεωρώ θα γίνει κ στα της ms....
    Last edited by jimspy; 21-01-2022 at 08:59.
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  5. #4644
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Και κατι ακομα που σκεφτομουν, ναι μεν η Activision ειναι κολοσσος αλλα τα λεφτα που δοθηκαν ειναι παρανοικα ( και για την Bethesda πολλα ηταν) και υποδηλωνουν μια κωλοφουρτουνα της MS να κλεισει γρηγορα και αδιαπραγματευτα συμφωνιες. Μηπως προσπαθούν να προλαβουν καποιο απο τα μεγαλα ψαρια που αν πιθανοτατα εμπαιναν στο gaming θα εμπαιναν με μεγαλο acquisition?
    Εγώ σκέφτομαι μήπως αυτή η πρεμούρα είναι επειδή προβλέπουν περαιτέρω διολίσθηση του δολαρίου (αυξημένος πληθωρισμός το 2022-2023), άρα ίσως εν τέλει τα 70 δις (για δεδομένα mid-2023 που θα ολοκληρωθεί η εξαγορά) να είναι «λίγα» τελικά.

    Για την Microsoft μιλάμε τώρα, όλες οι megacorps είναι πολύ κοντά στην «κάνουλα» της FED, οπότε δεν αποκλείεται να έχουν inside info για τα μελλούμενα... μόνο το πόπολο (μεσαία τάξη) ταΐζουν κουτόχορτο περί "transitory" inflation.

    Εδώ ο Bill Gates έχει αγοράσει την μισή Αμερική (καλλιεργήσιμες εκτάσεις). Και αυτός μπορεί έμμεσα να παραδέχεται ότι είναι καλύτερο να κατέχεις assets (που πληθωρίζονται εν μέσω πανδημίας), αντί για πετσετόχαρτα.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Νομίζω λέει ξεκάθαρα ότι το COD θα παραμείνει multiplat και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την ώρα τουλάχιστον.
    Το θέμα φυσικά είναι να υπάρχει εξασφάλιση τόσο για το Cod όσο και για οτιδήποτε άλλο συμφωνήσουν γιατί αν κρέμεσαι από το λόγο και από τη διάθεση του ανταγωνιστή σου τότε κλαφ τα Χαράλαμπε.
    Προσωπικά δεν κρέμομαι από κανέναν, χαμένα IPs τα θεωρώ όλα προκαταβολικά.

    Δεν είναι πάντως παράξενο να παραμείνει multiplatform το Warzone (ελέω F2P/MTX κονόμας) και τα παραδοσιακά CoD να γίνουν MS exclusives...

    Σου λέει θες Deathmatch/arena-style shooter κύριος; Άσε το PS και έλα προς εμάς.

    Εδώ θέλω να δω ποιά θα είναι η απάντηση της Sony. Δεν την παίρνει να μείνει άπραγη. Η ατάκα «τράβα παίξε 3rd party» στερεύει σιγά-σιγά.

    Quote Originally Posted by jimspy View Post
    Αν και άσχετος με το θέμα πιστεύω ότι η ms με την sony έχουν συμφωνήσει στο multi platform gaming...δεν είναι τυχαία η σύμπτωση ότι μετά την κυκλοφορία του gow σε ms systems aανακοινωνεται η εξαγορά της Activision ........ Την δεδομένη στιγμή είναι αυτό που συμφέρει κ τις δύο εταιρείες.. σιγά σιγά όλα τα exclusive της Σόνυ γίνονται multi....το ίδιο θεωρώ θα γίνει κ στα της ms....
    Το GoW θα βγει σε XBOX;

    Μόνο σε PC και μόνο Steam/EGS, όχι MS store. Άρα τυπικά τουλάχιστον η MS δεν κερδίζει φράγκο (30% cut).

  6. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosarg (21-01-2022)

  7. #4645
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Εδώ θέλω να δω ποιά θα είναι η απάντηση της Sony. Δεν την παίρνει να μείνει άπραγη. Η ατάκα «τράβα παίξε 3rd party» στερεύει σιγά-σιγά.
    Πρέπει να επενδύσει στην ποικιλία. Και αν δεν θέλει να μπει σε τόσα έξοδα σε σχέση με τα AAA παιχνίδια της, μπορεί να βγάλει κάποια παιχνίδια, αλλά με τρόπους για μειωμένο κόστος, π.χ. ας βγάλει ένα horror παιχνίδι, αλλά να μην διαρκεί 20 ώρες, αλλά 10-12 ώρες. Ας βγάλει ένα battle royale ή ένα shooter με έμφαση στο online (που θα μπορούσε να είχε ένα μικρό και καλό campaign) και ας μην βγάλει ένα σωρό χάρτες εξαρχής, ας βγάλει κάποιους και ας προσθέτει ανά εξάμηνο ή χρόνο χάρτες. Υπάρχουν γενικά διάφορα παιχνίδια σε διάφορα είδη (που μάλιστα έχει βγάλει και η ίδια δικά της ip σε αυτά τα είδη) που θα μπορούσαν να δώσουν την αίσθηση μιας premium ποικιλίας. Και με αυτά μπορεί να δημιουργήσει ίσως καμιά νέα μόδα, όπως έγινε με τα battle royale.

  8. The Following User Says Thank You to Ezio For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2022)

  9. #4646
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θυμάμαι πριν 2 χρόνια περίπου, μαζί με τον psx3, ευαγγελιζόμασταν την επιτακτική ΑΝΑΓΚΗ (οικονομικώς) της Sony να προσφέρει μεγάλη γκάμα παιχνιδιών. (την λεγόμενη ποικιλία)

    Όχι μόνο να προσφέρει αντίστοιχες προτάσεις των υφιστάμενων trend (κάποιο Φορτναιτ-στυλ, κάποιο COD/BF-στυλ), αλλά να επεκταθεί πολύ σε arcade, strategy, rpg, αθλητικά, puzzle, action, adventures, platformers, party-games, shooters (δεν εννοώ FPS, αλλά κλασικά σούτερς), beat em up, γενικώς να απλωθεί σε πολλά genres.

    Και μάλιστα, ότι αυτές μπορούν να είναι Double A (AA) τίμιες παραγωγές, χαμηλού-μεσαίου κόστους, που αν έχουν σούπερ-ντούπερ γραφικά/ήχο μαζί με τίμιο gameplay, είναι instant cash.
    Βάζεις 10-20 μύρια, λαμβάνεις 30-40 μύρια άντε πες 50 μύρια δολάρια.

    Τσούκου-τσούκου (λόγω πλήθος τίτλων + ποικιλία ειδών), φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι.

    Είχαμε όμως........εντελώς αντίθετες απόψεις αντιμετωπίσει του στυλ "δεν αυτή η φιλοσοφία της Σονυ", "δεν είμαστε στις εποχές PS1-2-3", "έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον" και άλλα τέτοια όμορφα.

    Έρχεται το "πλήρωμα" του χρόνου (που ήταν λίαν προβλεπόμενο και γραμμένο εδώ μέσα).........και ο κόσμος σιγά-σιγά αρχίζει και "υιοθετεί" αυτά που λέγαμε.

    Δεν γράφω αυτά τώρα για να μας πείτε "πω πω ρε φωστήρες, πόσο μπροστά σκεπτόσασταν!". Για εμένα (πιστεύω και για τον psx3) δεν μας ενδιαφέρουν οι μνείες και οι δάφνες.

    Αυτό που θέλω να καυτηριάσω είναι πως 2 απλά ανθρωπάκια μπορούσαν να "δουν" μπροστά (και μάλιστα λέγαμε ότι όοοοολα αυτά που προτείνουμε έπρεπε να είχαν ξεκινήσει οργανωτικά από το 2017 βαριά βαριά από το 2018), αλλά στην Σονυ δεν μπορούσαν.

    Το ξύσιμο εκεί μέσα (Σονυ) μάλλον πηγαίνει σύννεφο.

    ΥΓ: Θυμάστε που το 2016-2017 είχα πει ότι εντός Σονυ επικρατεί ένα μπάχαλο; Στελέχη κάνουν ότι τους κατέβει το κεφάλι ή απλώς τεμπελιάζουν, άλλοι ψάχνουν για μεταγραφή σε άλλη εταιρεία κλπκλπ; Να τα αποτελέσματα τώρα.
    Last edited by Lefteris_X; 21-01-2022 at 12:36.

  10. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2022)

  11. #4647
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ PDS

    (δεν σε εχω στην μπουκα απλα τυχαινει και με κανεις εσυ trigger τωρα )

    Ειπες οτι σε αυτη τη γενια η Sony δεν εχει πολλες ΑΑΑ παραγωγες. Ξαναδιαφωνω.

    Παιδια αν το Ηorizon δεν το θεωρουμε ΑΑΑ παραγωγη επειδη δεν ειναι PS5 exclusive, ιδιως ακομα και μετα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει εδω περα και με την κατασταση που επικραττει, τοτε παει. Την χασαμε την μπαλα.

    Παιδια ΑΑΑ δεν ειναι μονο τα γραφικα... Αν καποιος με ρωτησει ποιο παιχνιδι ειναι περισσοτερο ΑΑΑ το ratchet του PS5 ή το Horizon, συγνωμη αλλα δεν υφισταται ΚΑΝ συγκριση ετσι? Ελπιζω να το αντιλαμβανομεθα...

    Το Horizon (οπως και το GOW) ειναι οχι απλα ΑΑΑ, καρα-ΑΑΑ ειναι και ας ειναι crossgen.

    Οποτε με αυτο το σκεπτικο εγω βλεπω στο PS5 μεχρι στιγμης πολυ περισσοτερα ΑΑΑ παιχνιδια στα πρωτα 2 χρονια της ζωης του εν αντιθεσει με την ιδια περιοδο στο PS4.

  12. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (21-01-2022),panos74gr (21-01-2022),PDS (21-01-2022),tomic20 (21-01-2022)

  13. #4648
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ωπα εγινα τωρα triggered απο το Λευτερη!

    Βρε λευτερη... αυτα τα ΑΑ arcade, θα ηταν cross gen ή οχι? Γιατι αν δεν ηταν μετα θα λεγαμε αλλα. Θα λεγαμε οτι δεν πηραμε PS5 για να παιζουμε last gen AA παραγωγες. Εδω μας εβγαλαν next gen AAA arcade με εξαιρετικο gameplay και τεραστιο ρισκο και δεν ειδα να ιδρωνει ιδιαιτερα η κοινοτητα.

    Θα μου πεις ειχε 80 ευρω Δημητρη. Δεν διαφωνω τοσο σε αυτο. Αλλα πιστευω και 60 να ειχε δεν θα αλλαζε κατι σημαντικα.

    Εγω ομως ερωτω κατι αλλο. Θα ηταν καλυτερο μηπως να το εδιναν ξερω γω 40 ευρω και να ηταν cross gen?

    Απο οπου και να το πιασω υπαρχει καποιου ειδους αντιφαση. Ή θα εχει να κανει με το θεμα του cross gen ή θα εχει να κανει με το θελουμε αλλα δεν αγοραζουμε.

    Επισης θα το ξαναπω. Υπαρχουν ενα σωρο arcade AA games εκει εξω. Ποσοι τα αγοραζουν. Το It takes two arcade gamePlay εντελως ειναι και μαλιστα GOTY βγηκε. Ποσοι το αγορασαν?

    Ρε παιδι μου εγω συμφωνω μαζι σας. να υπαρχει ποικιλια για ολα τα γουυστα. Αλλα θα με συγχωρεσετε μερικες φορες νομιζω ουτε και εμεις οι ιδιοι δεν ξερουμε τι θελουμε οπως το ελεγε και ο Στηβ ο Τζομπς. Εγω δεν νομιζω οτι ολο αυτο που συμβαινει με την MS δεν το ειχε δει η Sony πιο νωρις απο εμας. Το ειχε δει αλλα φυσικα ακομα και τοτε αργησε να το δει. Και οι χειρισμοι που εκανε ηταν σπασμωδικοι.

    Και ναι ειμαι της αποψης οτι η Σονυ εχει αναγκη απο ενα Overwatch και ενα COD, πολυ μα πολυ μα πολυ περισσοτερο απο 10 (και λιγα λεω) ΑΑ arcade games. Για κερδος μιλαω τωρα προσοχη.

    Παιχνιδια δεν φυτρωνουν απο την μια στιγμη στην αλλη ολοι το ξερουμε αυτο και αν θες να προσσφερεις ενα καλο προιον δεν χρειαζεται μονο χρονος αλλα και χρημα. Ολοι ξερετε ποσο συχνα ο Yoshida επισκεπτοταν τα στουντιο για παρουσιαση της πορειας του development και τεστ upon τεστ. Ετσι βγαινουν τα ΑΑΑ παιχνιδια.

    Πιστευω οτι δεν εχουμε δει ακομα ολα τα χαρτια της Sony. Υπαρχει πολυ ψωμι που δεν γνωριζουμε και ακομα περιμενουν την καταλληλη στιγμη να το ανακοινωσουν. Απο εκει και περα βεβαια οταν ο αλλος ριχνει 70δις για την πλακα του, ε οκ. Δεν εχεις οπλο εναντια σε αυτο. Αναγκαστικα αναπροσαρμοζεις την στρατηγικης σου και ισως αντιλαμβανεσαι οτι εχει ερθει η ωρα να αλλαξεις τον ρολο σου και την θεση σου στην βιομηχανια αν θες να επιβιωσεις.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (21-01-2022),tomic20 (21-01-2022)

  15. #4649
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post


    Το GoW θα βγει σε XBOX;

    Μόνο σε PC και μόνο Steam/EGS, όχι MS store. Άρα τυπικά τουλάχιστον η MS δεν κερδίζει φράγκο (30% cut).
    απο την στιγμη που βγηκε σε pc θεωρω oti ειναι θεμα χρονουk h χbox εκδοση.....

    https://www.digitalphablet.com/gamin...-war-xbox-one/
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  16. #4650
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by jimspy View Post
    απο την στιγμη που βγηκε σε pc θεωρω oti ειναι θεμα χρονουk h χbox εκδοση.....

    https://www.digitalphablet.com/gamin...-war-xbox-one/
    Παιζει να ειναι και ενας τροπος να εξασφαλισει η Sony τα COD στο PS...

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (21-01-2022)

  18. #4651
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εντωμεταξύ τώρα σκέφτομαι και το άλλο:

    Άντε πες η MS μας κάνει την «καλή» και συνεχίζει και βγάζει τίτλους της Activision στο PS...

    Μας εγγυάται κανείς ότι δεν θα είναι καμία basic/barebones PS4 έκδοση δίχως την παραμικρή αξιοποίηση next-gen/PS5 features; Έτσι απλά για να βγει η «υποχρέωση» ρε παιδί μου.

    Υπάρχει και ιστορικό προηγούμενο (όπως έχει αναφέρει ο jk)...

    Μια Αμερικάνικη παροιμία λέει: "beggars can't be choosers".

    Ποιός ο λόγος να καθόμαστε να ζητιανεύουμε την MS να πετάξει κανά ψίχουλο;;;

    Ψηλά το κεφάλι και ακολουθούμε τον δικό μας δρόμο! (αυτή είναι η δικιά μου φιλοσοφία περί ζωής, δεν παρακαλάω ποτέ κανέναν και για τίποτα)

  19. The Following 2 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Stefanos (21-01-2022),Valkyre (21-01-2022)

  20. #4652
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ εγω αυτο που λες θα κανω. Αλλωστε μεχρι στιγμης οτι εχει παρει απο multiplatform η MS δεν με ενδιαφερει. Ποτε δεν επαιζα COD τη Bethesda την ξεχεζω εδω και χροοονια, ΜΟΟ ουτε κατα διανοια δεν εχω χρονο κλπ.

    Για εμενα παντα ετσι. Θελω να πω μου ειναι ευκολο παρα πολυ να κανω αυτο που λες.

    Εκει που θα τα χρειαστω ειναι σε φαση Κοτζιμα κλπ.

    Το θεμα βεβαια ειναι οτι εγω ειμαι η μειοψηφια οποτε οτι και να κανω δεν νομιζω να επηρεασει τους εκατομμυρια PS5 users που θελουν τα COD κλπ...

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (21-01-2022),tomic20 (21-01-2022)

  22. #4653
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post

    Δεν είναι πάντως παράξενο να παραμείνει multiplatform το Warzone (ελέω F2P/MTX κονόμας) και τα παραδοσιακά CoD να γίνουν MS exclusives...

    Σου λέει θες Deathmatch/arena-style shooter κύριος; Άσε το PS και έλα προς εμάς.

    Εδώ θέλω να δω ποιά θα είναι η απάντηση της Sony. Δεν την παίρνει να μείνει άπραγη. Η ατάκα «τράβα παίξε 3rd party» στερεύει σιγά-σιγά.
    Όπως λένε και οι αγγλοσάξωνες, "you hit the nail on the head". Αυτό ακριβώς πιστεύω ότι θα γίνει. Τα campaigns και multiplayer cod θα είναι διαθέσιμα μόνο μέσω game pass, και για το ξεκάρφωμα το warzone θα είναι και στο playstation. Ούτως η άλλως όπως οι παίχτες του warzone ξέρουν, για να κάνεις level up τα όπλα για το warzone σε κάποια λογικά πλαίσια θες το multiplayer, όπου εκεί γίνονται πολύ γρήγορα.

    Την εγκληματική αμέλεια να μείνει χωρίς δικό της AAA FPS αλλά και TPS η Sony θα την πληρώσει. Και να πεις δεν τα λέγαμε, τα λέγαμε. Έχει τα εργαλεία (μια από τις καλύτερες μηχανές στο industry, την decima της Guerilla, τους εξαιρετικούς devs από Guerilla και ND, το πιο πρωτοποριακό χειριστήριο για FPS στην αγορά) και καθόταν να τα κοιτάει. Τρεχάτε τώρα.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Lefteris_X (21-01-2022),psx3 (21-01-2022)

  24. #4654

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιζει να ειναι και ενας τροπος να εξασφαλισει η Sony τα COD στο PS...
    Αν γίνει αυτό πάντως θα πρόκειται για πυρηνική .
    Να συμφωνήσουν πχ σε Time exclusivity για ένα χρόνο και μετά παίζουν όλα παντού η κάτι τέτοιο;
    Δεν γίνεται να βγει God of War στο xbox αν δεν πάρει η Sony ένα halo η ένα Gears.
    Δεν αρκει το cod γιατί το cod ήταν multiplat εξ αρχής .
    Αν δεχθεί κάτι τέτοιο η Sony μεταβάλλεται αυτόματα σε υποτακτική της ms.
    Αν γίνει αυτό θα αλλάξει το gaming όπως το ξέραμε , γιατί το ένα θα προκαλέσει ντόμινο και θα ακολουθήσουν όλα τα υπόλοιπα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #4655
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    θεωρω οτι η εξαγορα της acτivision δεν αφορα τον ''πολεμο'' της ms με τη sony .....με τον ερχομο του metaverse το gaming θα αλλαξει ριζικα κ δραματικα .. η μσ πλεον σαν ανταγωνιστη δεν βλεπει την σονυ αλλα το facebook κ η activision μπορει να την βοηθησει σε αυτον τον τομεα.......η ms πλεον θελει συμμαχο την σονυ.... κ ισως αυτη να ειναι κ μια ευκαιρια για την σονυ γιατι εχει πολυ δυνατα γκρουπ στον καταλογο της (ND Guerilla ktl) που θα μπορεσουν να αξιοποιησουν τοσο το πσ5 οσο κ το χβοχ ωστε να προσφeρουν κ στους δυο ενα επιπλεον οπλο μεσω του επερχομενου multiplatform....

    ολα αυτα απο μια αλλη οπτικη των πραγματων .



    https://www.fortunegreece.com/articl...sion-blizzard/
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  26. #4656
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @ PDS

    (δεν σε εχω στην μπουκα απλα τυχαινει και με κανεις εσυ trigger τωρα )

    Ειπες οτι σε αυτη τη γενια η Sony δεν εχει πολλες ΑΑΑ παραγωγες. Ξαναδιαφωνω.

    Παιδια αν το Ηorizon δεν το θεωρουμε ΑΑΑ παραγωγη επειδη δεν ειναι PS5 exclusive, ιδιως ακομα και μετα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει εδω περα και με την κατασταση που επικραττει, τοτε παει. Την χασαμε την μπαλα.

    Παιδια ΑΑΑ δεν ειναι μονο τα γραφικα... Αν καποιος με ρωτησει ποιο παιχνιδι ειναι περισσοτερο ΑΑΑ το ratchet του PS5 ή το Horizon, συγνωμη αλλα δεν υφισταται ΚΑΝ συγκριση ετσι? Ελπιζω να το αντιλαμβανομεθα...

    Το Horizon (οπως και το GOW) ειναι οχι απλα ΑΑΑ, καρα-ΑΑΑ ειναι και ας ειναι crossgen.

    Οποτε με αυτο το σκεπτικο εγω βλεπω στο PS5 μεχρι στιγμης πολυ περισσοτερα ΑΑΑ παιχνιδια στα πρωτα 2 χρονια της ζωης του εν αντιθεσει με την ιδια περιοδο στο PS4.
    οχι ρε ισα ισα, εχουν παντα ενδιαφερον οι διαφωνιες.


    Απλα βλεπω οτι συμφωνω με το περιεχομενο του παραπανω quote (με αυτα που γραφεις δλδ) και αναρωτιεμαι που ακριβως διαφωνουμε.

    Μπορεις να κανεις quote το κομματι που εγραψα αυτο που λες? Αν και υποψιαζομαι τι εχω πει και τι ισως καταλαβες.
    .

  27. #4657
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @ PDS

    (δεν σε εχω στην μπουκα απλα τυχαινει και με κανεις εσυ trigger τωρα )

    Ειπες οτι σε αυτη τη γενια η Sony δεν εχει πολλες ΑΑΑ παραγωγες. Ξαναδιαφωνω.

    Παιδια αν το Ηorizon δεν το θεωρουμε ΑΑΑ παραγωγη επειδη δεν ειναι PS5 exclusive, ιδιως ακομα και μετα απο ολα αυτα που εχουμε συζητησει εδω περα και με την κατασταση που επικραττει, τοτε παει. Την χασαμε την μπαλα.

    Παιδια ΑΑΑ δεν ειναι μονο τα γραφικα... Αν καποιος με ρωτησει ποιο παιχνιδι ειναι περισσοτερο ΑΑΑ το ratchet του PS5 ή το Horizon, συγνωμη αλλα δεν υφισταται ΚΑΝ συγκριση ετσι? Ελπιζω να το αντιλαμβανομεθα...

    Το Horizon (οπως και το GOW) ειναι οχι απλα ΑΑΑ, καρα-ΑΑΑ ειναι και ας ειναι crossgen.

    Οποτε με αυτο το σκεπτικο εγω βλεπω στο PS5 μεχρι στιγμης πολυ περισσοτερα ΑΑΑ παιχνιδια στα πρωτα 2 χρονια της ζωης του εν αντιθεσει με την ιδια περιοδο στο PS4.
    Ποιός είπε ότι δεν είναι AAA το Horizon; Εγώ δεν είχα γράψει ότι είναι το κορυφαίο 1st party open world;

    Νομίζω ο PDS άλλο πράγμα θέλει να πει:

    Ότι σε κάθε γενιά λιγοστεύουν τα AAA λόγω production values arms race. Ποιός δεν το βλέπει αυτό;

    Σε κάθε γενιά χάνουμε AAA. π.χ. Bioshock, Resistance στο PS3, καθόλου στο PS4.

    Ναι, δεν λέω, εμφανίζονται και κάποια καινούρια IPs (Ryse, The Order 1886), αλλά συνολικά αν κάνουμε την σούμα βαίνει όλο και μειούμενη με κάθε αλλαγή γενιάς.

    Και δεν είναι μόνο τα production values, είναι ΚΑΙ η διάρκεια που «πρέπει» να μεγαλώνει (το γνωστό "bigger is better" δόγμα).

    Επειδή δεν θέλω να νομίζει κανείς ότι μιλάω out of my ass, δείτε εδώ απόψεις εποχής PS3:

    https://www.electricrequiem.com/foru...l=1#post963732

    Τα διάβαζα τότε (σε διάφορα sites/fora, δεν είναι μόνο ένα) και χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο!

    Να πει κάποιος δεν μου αρέσει το gameplay, ΟΚ, ούτε εμένα μου αρέσει (χρόνιο «κουσούρι» της QD).

    Αλλά η διάρκεια; Με τόσα εναλλακτικά τέλη;

    Δεν ξέρω, επιμένω ότι παίζει τεράστιο ρόλο το background του καθενός. Άλλο να έχεις RPG background και άλλο linear background.

    Και μετά έχουμε τις γνωστές δημοσιογραφάρες να μας λένε περί "crunch"... λες και το crunch δεν μεγαλώνει εκθετικά με την άνοδο της διάρκειας!

    Κι εγώ άνθρωπος είμαι, κι εγώ έχω υπάρξει εργαζόμενος σε ζόρικες δουλειές, οπότε μια Α ενσυναίσθηση την έχω (καμία σχέση δεν έχω με "woke" κινήματα, απλά λέω το αυτονόητο όντας άνθρωπος της μεσαίας/εργατικής τάξης).

    Ε, ας σοβαρευτούν λιγάκι και οι δημοσιογράφοι που κόβουν βαθμούς σε παιχνίδια αν δεν είναι τίγκα στο "content" για τεχνητή επιμήκυνση της διάρκειας και μετά τους βλέπεις να σκούζουν με κροκοδείλια δάκρυα για το crunch... δεν έχουν ευθύνη για αυτή την κατάσταση; Φτάνει πια με την υποκρισία!

    Πραγματικά δηλαδή πλέον έχω αρχίσει να πιστεύω ότι αν έβγαινε ένα Uncharted 2 σήμερα, θα πέρναγε και δεν θα ακουμπούσε στο Metacritic. Γιατί αλλάξανε οι εποχές, οι άνθρωποι και τα γούστα τους (όπως θέλετε πείτε το). Τραγικό ρε γμτ.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ωπα εγινα τωρα triggered απο το Λευτερη!

    Βρε λευτερη... αυτα τα ΑΑ arcade, θα ηταν cross gen ή οχι? Γιατι αν δεν ηταν μετα θα λεγαμε αλλα. Θα λεγαμε οτι δεν πηραμε PS5 για να παιζουμε last gen AA παραγωγες. Εδω μας εβγαλαν next gen AAA arcade με εξαιρετικο gameplay και τεραστιο ρισκο και δεν ειδα να ιδρωνει ιδιαιτερα η κοινοτητα.

    Θα μου πεις ειχε 80 ευρω Δημητρη. Δεν διαφωνω τοσο σε αυτο. Αλλα πιστευω και 60 να ειχε δεν θα αλλαζε κατι σημαντικα.

    Εγω ομως ερωτω κατι αλλο. Θα ηταν καλυτερο μηπως να το εδιναν ξερω γω 40 ευρω και να ηταν cross gen?

    Απο οπου και να το πιασω υπαρχει καποιου ειδους αντιφαση. Ή θα εχει να κανει με το θεμα του cross gen ή θα εχει να κανει με το θελουμε αλλα δεν αγοραζουμε.

    Επισης θα το ξαναπω. Υπαρχουν ενα σωρο arcade AA games εκει εξω. Ποσοι τα αγοραζουν. Το It takes two arcade gamePlay εντελως ειναι και μαλιστα GOTY βγηκε. Ποσοι το αγορασαν?

    Ρε παιδι μου εγω συμφωνω μαζι σας. να υπαρχει ποικιλια για ολα τα γουυστα. Αλλα θα με συγχωρεσετε μερικες φορες νομιζω ουτε και εμεις οι ιδιοι δεν ξερουμε τι θελουμε οπως το ελεγε και ο Στηβ ο Τζομπς. Εγω δεν νομιζω οτι ολο αυτο που συμβαινει με την MS δεν το ειχε δει η Sony πιο νωρις απο εμας. Το ειχε δει αλλα φυσικα ακομα και τοτε αργησε να το δει. Και οι χειρισμοι που εκανε ηταν σπασμωδικοι.

    Και ναι ειμαι της αποψης οτι η Σονυ εχει αναγκη απο ενα Overwatch και ενα COD, πολυ μα πολυ μα πολυ περισσοτερο απο 10 (και λιγα λεω) ΑΑ arcade games. Για κερδος μιλαω τωρα προσοχη.

    Παιχνιδια δεν φυτρωνουν απο την μια στιγμη στην αλλη ολοι το ξερουμε αυτο και αν θες να προσσφερεις ενα καλο προιον δεν χρειαζεται μονο χρονος αλλα και χρημα. Ολοι ξερετε ποσο συχνα ο Yoshida επισκεπτοταν τα στουντιο για παρουσιαση της πορειας του development και τεστ upon τεστ. Ετσι βγαινουν τα ΑΑΑ παιχνιδια.

    Πιστευω οτι δεν εχουμε δει ακομα ολα τα χαρτια της Sony. Υπαρχει πολυ ψωμι που δεν γνωριζουμε και ακομα περιμενουν την καταλληλη στιγμη να το ανακοινωσουν. Απο εκει και περα βεβαια οταν ο αλλος ριχνει 70δις για την πλακα του, ε οκ. Δεν εχεις οπλο εναντια σε αυτο. Αναγκαστικα αναπροσαρμοζεις την στρατηγικης σου και ισως αντιλαμβανεσαι οτι εχει ερθει η ωρα να αλλαξεις τον ρολο σου και την θεση σου στην βιομηχανια αν θες να επιβιωσεις.
    Θα σου μιλήσω επί προσωπικού:

    Αν μου βγάλουν SP παιχνίδι των 10 ωρών στυλ Uncharted 2 (χωρίς MP, για MP μπορούν να έχουν ένα παιχνίδι-υπηρεσία) με τα production values της PS3 εποχής, ναι, θα το πληρώσω €40 day 1 και θα εύχομαι να βγαίνει ΚΑΘΕ χρόνο 1 τέτοιο παιχνίδι.

    Μην μου πεις ότι δεν είναι εφικτό αυτό... αυτό εννοούσα όταν έλεγα στον tomic για AA.

    2 χρόνια ανάπτυξης το UC2, 20 μύρια δολάρια κόστος το 2009.

    Με τα δεδομένα του σήμερα και τα εργαλεία ανάπτυξης του σήμερα, είναι ή δεν είναι εφικτό να βγαίνει κάθε χρόνο και να μην κοστίζει τα μαλλιοκέφαλά του; Και όπως είπα, έχει πλούσιο lore με χαμένους πολιτισμούς να εξερευνήσει. Ψέμα είναι αυτό;

    Οπότε ναι, να συμφωνήσω ότι η ND δεν θέλει να βγάλει full-blown next-gen Uncharted 5, ε ας βγάλει κάτι μικρότερου βεληνεκούς (AA).

    Μαξιμαλιστής δεν είμαι να ζητάω τον ουρανό με τα άστρα.

    Και παράλληλα να υπάρχει κι ένα παιχνίδι-υπηρεσία Uncharted MP (άνευ αριθμού) με όλα τα maps μέσα, όλα τα modes και γενικώς τίγκα στο content/fanservice για τους φίλους της σειράς. F2P με cosmetic MTX (δοκιμασμένη συνταγή και δικής μου εμπνεύσεως -δεν το παινεύομαι, απλά εγώ είχα ρίξει την ιδέα στην ND, χρόοοοοοοονια πριν βγει το Fortnite στην αγορά-).

    Είναι κακό δηλαδή που είχα προβλέψει 2 γενιές πίσω ποιό είναι το μέλλον στα MP; Ε καλώς ή κακώς δεν έπεσα έξω. 2 γενιές είναι τεράστιο χρονικό διάστημα για να κωλυσιεργεί η Sony...

    Quote Originally Posted by jimspy View Post
    απο την στιγμη που βγηκε σε pc θεωρω oti ειναι θεμα χρονουk h χbox εκδοση.....

    https://www.digitalphablet.com/gamin...-war-xbox-one/
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιζει να ειναι και ενας τροπος να εξασφαλισει η Sony τα COD στο PS...
    Δεν το πιστεύω και δεν το εύχομαι με την καμία!

    ΑΝ γίνει τέτοια κωλοτούμπα, δεν θέλω να φαντάζομαι τα memes που θα καζουριάζουν μέρα-νύχτα Sony/Jim Ryan.

    Μπορεί σας παρακαλώ πολύ να παραμείνει η MS στο δικό της "GoW" (aka Gears of War); Ευχαριστώ πολύ!

    Άιντε, γιατί επιμένω ότι είναι κατάντια να ασχολούμαστε με subscription wars (όχι ότι το κάνατε εσείς @Val @jimspy), αντί για exclusive wars. Old school/ορθόδοξο VS θέλουμε!

    Εγώ αν δεν ζήσουμε exclusive wars, ΔΕΝ πείθομαι ότι ξαναγυρίσαμε σε εποχές PS3 vs XBOX 360 (@Giannis @Narayan).

    Δεν γίνεται εμείς οι Σονάδες να ζητάμε proper ανταγωνισμό και εσείς ρε παιδιά να συμβιβάζεστε με την συνδρομή λόγω VFM και να μην βλέπετε πόσο ξεπεσμένο IP θεωρείται πλέον το Gears... είναι κρίμα και για εσάς δηλαδή, εκτός αν σας ικανοποιεί αυτή η κατάσταση (εμένα πάντως όχι).

    Και το Indiana Jones φυσικά, που μακάρι να είναι κάτι πολύ δυνατό. Και μετά με λέτε system warrior; Ευχήθηκα πουθενά την αποτυχία του XBOX και με βαφτίζετε «Κασσάνδρα»;

    Ε, μην μου λέτε μετά γιατί είμαι «απόμακρος». Καθόλου απόμακρος δεν ήμουν στο PSN κάποτε όταν έπαιζα με παιδιά από το XBOX 360 (από το community του Gears μας ερχόντουσαν στο community των Uncharted/TLOU MP και λιώναμε/κάναμε χαβαλέ). Θα μπορούσασταν να ήσασταν ΚΑΙ εσείς στην θέση τους αν δεν σνομπάρατε τόσο πολύ τα Sony 1st party MP... για καλό το λέω εντελώς φιλικά, αλλά σίγουρα δεν γίνεται να σας αλλάξω με το ζόρι το προσωπικό σας γούστο (ούτε εσείς το δικό μου).

    Τα παραπάνω τα λέω για να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω κανένα πρόβλημα με XBOXάδες (ότι και καλά βγάζω σπυριά/καντήλες) ούτε στην πραγματική ζωή, ούτε σε παρεΐστικο gaming. Με τις ίντριγκες στα fora χαλάει η δουλειά και αποξενώνεται ο κόσμος.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αν δεχθεί κάτι τέτοιο η Sony μεταβάλλεται αυτόματα σε υποτακτική της ms.
    Θα ζητήσω trademark, πρόσεχε, ε; Χαχαχα!

    Όντως θα είναι τραγικό η Sony να καταλήξει SEGA No2... έχει τον τρόπο να σώσει την παρτίδα, αλλά πρέπει να βιαστεί. Όχι άλλη κωλυσιεργία, δεν μας παίρνει πλέον.

    Quote Originally Posted by jimspy View Post
    θεωρω οτι η εξαγορα της acτivision δεν αφορα τον ''πολεμο'' της ms με τη sony .....με τον ερχομο του metaverse το gaming θα αλλαξει ριζικα κ δραματικα .. η μσ πλεον σαν ανταγωνιστη δεν βλεπει την σονυ αλλα το facebook κ η activision μπορει να την βοηθησει σε αυτον τον τομεα.......η ms πλεον θελει συμμαχο την σονυ.... κ ισως αυτη να ειναι κ μια ευκαιρια για την σονυ γιατι εχει πολυ δυνατα γκρουπ στον καταλογο της (ND Guerilla ktl) που θα μπορεσουν να αξιοποιησουν τοσο το πσ5 οσο κ το χβοχ ωστε να προσφeρουν κ στους δυο ενα επιπλεον οπλο μεσω του επερχομενου multiplatform....

    ολα αυτα απο μια αλλη οπτικη των πραγματων .

    https://www.fortunegreece.com/articl...sion-blizzard/
    Παίζει και αυτό το ενδεχόμενο, αλλά δυστυχώς για μένα η MS έχει αρκετά βρώμικο παρελθόν με την SEGA (SEGAκιας ήμουν κάποτε) για να της δώσω λευκή επιταγή συνεργασίας με την Sony εναντίον Facebook/Meta.

  28. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    PDS (21-01-2022)

  29. #4658
    PS4forums Fanatic jimspy's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    3,547
    PSN ID
    jimspy

    Default

    ουτε εγω ...αλλα τι θελω εγω , εσυ ο pds k o valkyre ποσως τους ενδιαφερει......
    http://asteiakia.gr/anekdota/konan_o_ilithios

  30. #4659
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ποιός είπε ότι δεν είναι AAA το Horizon; Εγώ δεν είχα γράψει ότι είναι το κορυφαίο 1st party open world;

    Νομίζω ο PDS άλλο πράγμα θέλει να πει:

    Ότι σε κάθε γενιά λιγοστεύουν τα AAA λόγω production values arms race. Ποιός δεν το βλέπει αυτό;

    Σε κάθε γενιά χάνουμε AAA.
    Aυτο ακριβως ηθελα να πω.

    Ισα ισα τα cross gen ειναι πολυ πιο ευκολο να ειναι ΑΑΑ για αυτο και πανε προς τα εκει πλεον (cross gen). Επειδη ακριβως πιεζονται με τις ΑΑΑ κυκλοφοριες. Η κυκλοφορια ενος παιχνιδιου σε ps4 και ps5 ειναι μια λυση. + οτι θα ειναι προσβασιμο σε πειρσσοτερους pc gamers οταν βγει εκει.

    Οποτε η σονυ πηγαινοντας σε sonypass νοοτροπια θα δυσκολευτει ακομα περισσοτερο γιατι ειναι απο αυτες τις εταιριες που σπρωχνουν το μπατζετ στα παιχνιδια. Κατα καποιον τροπο αυτου του ειδους ο ανταγωνισμος που φερνει η MS πιθανον πνιγει την δυνατοτητα της sony να βγαζει τετοια παιχνιδια. Για αυτο και εγραψα ειρωνικα για ''υγιή'' ανταγωνισμο. Δεν ειναι.
    Μεχρι το 360 πηγαινε καλα.

    Οπως και να χει υποθεσεις κανουμε. Θα δουμε στην πραξη πως θα παει. Πολλα αλλαζουν.
    .

  31. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (21-01-2022)

  32. #4660
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Οι ΑΑΑ παραγωγες της σονυ σαν αριθμος εχουν μειωθει ηδη παρα πολυ σε αυτη τη γενια,
    Εδω Βαγγελη. Σε αυτο ειναι που σταθηκα. Με τα υπολοιπα που λες οτι χρειαζονται περισσοτερα λεφτα φυσικα συμφωνω.

    Αλλα ξαναλεω. Μεχρι τωρα, το PS5 δεν δειχνει να εχει λιγοτερα ΑΑΑ παιχνιδια. Το αντιθετο θα ελεγα. Τωρα οτι τα ΑΑΑ αναγκαστικα ετσι οπως το παει η MS θα προκαλεσει ασφυξια και αδυναμια κερδους, εννοειται το βλεπω κι εγω. Γι αυτο και σε προηγουμενο μου σχολιο ειπα σαρκαζοντας οτι σε λιγο καιρο θα ακουμε για cross gen AAA ομως παραγωγες τυπου Horizon και θα κανουμε party.


    @PSX3

    Μονη μου ενσταση σε αυτο που λες ειναι οτι το Uncharted 2 που κοστισε 20 εκατομυρια το 2009 δυσκολα μεταφραζεται σε αντιστοιχου βεληνεκους παιχνιδι το 2022. Καταλαβαινω οτι λες να ριξουν κατω την ποιοτητα, να μην ειναι δηλαδη τελευταια λεξη της τεχνολογιας κλπ αλλα και παλι τα 20 εκατομμυρια φανταζουν λιγα.

    Μονο τους ηθοποιους να παρεις οι μισθοι θα ειναι αλλοι. Δεν θα παρει ο Νολαν Νορθ αυτα που επαιρνε επι Uncharted 2. Ειναι φτασμενοι ηθοποιοι του χωρου πια. Μετα ειμαι 100% σιγουρος οτι το Mocap θα ειναι 3 φορες πιο ακριβο απο οτι ηταν τοτε γιατι τα μηχανηματα εξελισσονται, το κοστος ενοικιασης (ξερω οτι εχουν δικο τους, δεν αλλαζει ομως αυτο το θεμα του κοστους) ειναι στο θεο κλπ κλπ. Γενικα πολλοι παραγοντες του παιχνιδιου θα απαιτουν περισσοτερα λεφτα για χαμηλοτερο ποιτικα αποτελεσμα. Παντα σε αναλογια με το 2009 ετσι?

    Και τελος θεωρω οτι αν λεμε να βγαλει τετοιο παιχνιδι η Naughty Dog και οχι καποιο τριτο στουντιο, τοτε σιγουρα δεν ειναι του στυλ της. Η ND ειναι πλεον συνιφασμενη με την τελευταια λεξη της τεχνολογιας, με ΑΑΑΑ και οχι καν ΑΑΑ και γενικα ειναι κατι που δεν τους ενδιαφερει να αξιοποιησουν. Συν οτι μπορει εσυ να το λατρευεις και σε καταλαβαινω, αλλα νομιζω οτι ο περισσοτερος κοσμος δεν θα εδινε σημασια. Νομιζω οτι πιο πολυ νοημα θα ειχε να αναπτυξουν ενα καθαρα online Uncharted παιχνιδι και να το εμπλουτιζουν για χρονια, παρα μικρα ΑΑ παιχνιδια των 10 ωρων που νομιζω κι εγω θα τα βαριομουν μετα απο καποιο σημειο γιατι το αρμεγμα ποτε δεν κανει καλο.

    ΙΜΟ ολα αυτα παντα.

  33. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tomic20 (21-01-2022)

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •