Page 36 of 258 FirstFirst ... 263233343536373839404686136 ... LastLast
Results 701 to 720 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #701
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Για PS5 Pro μην το περιμένετε καθόλου σύντομα.

    @tomic20
    To Netflix για εμένα είναι σκέτο σκουπίδι. Σχεδόν όλες οι παραγωγές του είναι λες και επίτηδες είναι από άθλιες και αδιάφορες έως (στην καλύτερη) μέτριες.
    Συνεπώς τέτοια κατρακύλα δεν θέλω σε καμία περίπτωση στα videogames.

    @panos74gr
    Συμφωνώ απολύτως.
    Το gaming ΕΜΕΙΣ πρέπει να το ελέγχουμε, με τις αγορές μας αληθινών-πραγματικών προϊόντων = δισκάκια (τα οποία μπορείς να τα κάνεις σουβέρ, σπάσεις, μεταπωλήσεις, κάνεις δώρο).
    Η σαπίλα του pass και γενικώς των digital πρέπει να κοντρολαριστεί.
    Ειδάλλως μας βλέπω να παίρνουμε κάκιστη ατραπό.
    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Ένα σημαντικό είναι επίσης και αν θα ισχύει το share πλέον...
    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Πολύ σωστός!

    Χεχεχε, ας κάνει τη μαλακία η Sony να σταματήσει το share μεταξύ accounts και θα δει μετά πόσο θα πέσουν οι πωλήσεις στο Store.

    Για κάνε την "μαγκιά" κυρία Sony και μετά θα δεις την φάπα που θα φας.
    Προφανώς αναφέρεστε για τα αληθινά, "χειροπιαστά", "πραγματικά" προϊόντα που δεν είναι σουβέρ-σουβενίρ με το game share, έτσι?


    Μοιράστε φάπες. Προς τα που δεν ξέρω.

  2. #702
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εγώ αναφέρομαι ξεκάθαρα σε account sharing

  3. #703
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εγώ αναφέρομαι ξεκάθαρα σε account sharing

    Και εγώ ξεκάθαρα αναφέρομαι όχι σε σένα αλλά στο τι εστι account sharing.

    Για αυτό σε έβαλα στην μέση.

    Δεν είναι δυνατόν να κράζεις το digital και να του ρίχνεις "φάπες" αλλά να αναφέρεσαι σε account sharing. Εκτός και αν κάνει game sharing ο Kωτσόβολος, Public με delivery δισκάκια.


    Προφανώς όπως καταλαβαίνεις, δεν αναφέρομαι σε εσένα djpar.

  4. #704
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    @djpar

    Επειδή ξέρω πολύ κόσμο που κάνει account sharing, γι' αυτό το ανέφερα. Γιατί αν κοπεί τότε αρκετός κόσμος θα ξεχέσει τη Sony.

    Προσωπικά όμως δεν κάνω.
    Αλλά ούτε αγοράζω digital.
    Και ούτε πρόκειται αν κάποιος τίτλος προσφέρεται και σε BD-ROM.
    Εδώ δεν αγοράζω ούτε DLC, ούτε τίποτα έξτρα.

  5. #705

    Default

    Παντως ακομα και να κρατησουν το account sharing, που δεν πιστευω να το πειραξουν. Πως ακριβως θα γινεται αυτο?
    Δηλαδη εχουμε αυτη τη στιγμη 2 ps4, που μοιραζονται τα παιχνιδια. Εγω πες οτι παιρνω ps5 και χρησιμοποιω το ιδιο account. Οι 2 κονσολες ps4 + το ps5 με bc θα μπορουν ολα να εκμεταλλευτουν τον account με τα παιχνιδια?

  6. #706
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    Παντως ακομα και να κρατησουν το account sharing, που δεν πιστευω να το πειραξουν. Πως ακριβως θα γινεται αυτο?
    Δηλαδη εχουμε αυτη τη στιγμη 2 ps4, που μοιραζονται τα παιχνιδια. Εγω πες οτι παιρνω ps5 και χρησιμοποιω το ιδιο account. Οι 2 κονσολες ps4 + το ps5 με bc θα μπορουν ολα να εκμεταλλευτουν τον account με τα παιχνιδια?
    Το 2013 που έδινε η MS account sharing σε 10 κονσόλες το σνομπάρανε για να μην πω και για outright μίσος.

    Όπως και την δυνατότητα να πουλήσεις το digital.

    Για να δούμε το 2020 τι θα μας φέρει.

    Και εγώ με την απορία είμαι.

    Spot on ερωτήματα όμως.

  7. #707
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Το 2013 που έδινε η MS account sharing σε 10 κονσόλες το σνομπάρανε για να μην πω και για outright μίσος.

    Όπως και την δυνατότητα να πουλήσεις το digital.

    Για να δούμε το 2020 τι θα μας φέρει.

    Και εγώ με την απορία είμαι.

    Spot on ερωτήματα όμως.
    Μην πιάσουμε τώρα το off topic τι πήγε να κάνει η MS και γιατί έφαγε κράξιμο. Και πολύ καλά έπαθε και το έφαγε γιατί η πώληση του digital δεν ήταν "τσάμπα". Η εφαρμογή του δεν ήταν με το αζημιωτο, αλλά απαιτούσε να παίρνει ένα ποσοστό. Το ίδιο θα συνέβαινε και στα "σουβέρ" - δισκάκια όπως ειρωνικά ανέφερες πιο πανω. Σε λίγο θα μας πεις ότι λειτουργούσε και για το καλό της gaming βιομηχανίας. Και κάτι τελευταίο. Επειδή είσαι παντελώς άσχετος με τις κονσόλες, όπως εγώ είμαι συγκριτικά άσχετος με το pc, προς πληροφόρηση σου δεν μοιράζεσαι μόνο παιχνίδια με το share.....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 02-01-2020 at 18:06.

  8. #708
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Μην πιάσουμε τώρα το off topic τι πήγε να κάνει η MS και γιατί έφαγε κράξιμο. Και πολύ καλά έπαθε και το έφαγε γιατί η πώληση του digital δεν ήταν "τσάμπα". Η εφαρμογή του δεν ήταν με το αζημιωτο, αλλά απαιτούσε να παίρνει ένα ποσοστό. Το ίδιο θα συνέβαινε και στα "σουβέρ" - δισκάκια όπως ειρωνικά ανέφερες πιο πανω. Σε λίγο θα μας πεις ότι λειτουργούσε και για το καλό της gaming βιομηχανίας. Και κάτι τελευταίο. Επειδή είσαι παντελώς άσχετος με τις κονσόλες, όπως εγώ είμαι συγκριτικά άσχετος με το pc, προς πληροφόρηση σου δεν μοιράζεσαι μόνο παιχνίδια με το share.....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Επειδή ακριβώς ΔΕΝ είμαι άσχετος με κονσόλες μιας και μοιράζομαι gold/pass/ultimate τα πάντα όλα από το 2017, σου λέω πρόσεχε.

    Μια χαρά προνόησα να κάνω share ότι είναι να κάνω αλλά με συγγενικό πρόσωπο και όχι κάποιον....άσχετο. Και επειδή ξέρω ότι το ξέρουν ότι κάνουμε όλοι abuse το system, πήγα και ένα βήμα παραπάνω να βάλω και τα 2 serial των κονσολών, ως δηλωμένα στο δικό μου account.

    Όταν θα αρχίσουν να πέφτουν τα warnings και τα "μπάνια" δεν ξέρω τι θα γίνει - γιατί το Sharing δεν φτιάχτηκε για 2 φίλους στην ίδια πόλη αλλά στο ίδιο σπίτι.

    Εν τέλει, πάλι δεν κατάλαβες ότι μιλάω για το ότι θα πρέπει να τεθούν 2 μέτρα και 2 σταθμά, στο digital και όλα τα υπόλοιπα - ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να συνεννοηθούν ΟΛΕΣ οι εταιρίες του χώρου. Διαφορετικά - ας αναλάβουν οι αρμόδιες αρχές εγχώριες ή μη.

    Μέχρι τότε - δες το νήμα του Γιώργου που δεν έφαγε απλά ban στο PSN αλλά στο Account του και τα πήρε "μασχάλη" όλα.

    Ελπίζω τα παραπάνω να τα έγραψα αυτήν την φορά κατανοητά και να μην χρειάζονται περαιτέρω εξηγήσεων.

  9. #709
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Τρικυμία εν κρανίο. Δεν είμαι εγώ αυτός που δεν κατάλαβα αλλά εσύ. Ότι έχεις γράψει είναι εκτός τόπου και χρόνου και κρίμα τον κόπο. Για την ταμπακιέρα βέβαια και οσα σου εγραψα ούτε κουβέντα, ούτε σχόλια.
    Το ότι βέβαια πήρες μια κονσόλα XboxΧ το 2017 εμένα με κάνει να απορώ γιατί γράφεις σε φόρουμ του playstation έχοντας και άποψη για τα πάντα συχνά πυκνά και με ειρωνικό ύφος. Anyway μη μου δώσεις σημασία άλλη γιατί πάω να γράψω στο επίσημο φορουμ της Saab για το Lada Niva που έχω στο χωριό....

    Υγ. Όσον αφορά τον Γιώργο που ανέφερες δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για την συμπεριφορά του in-game και μάλιστα από συμπαίκτες του. Τυχαίο? Δε νομίζω .....
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Last edited by Axilleas_GR; 02-01-2020 at 23:40.

  10. #710

    Default

    http://www.vgchartz.com/article/4419...s-x-at-launch/
    "I expect PS5 to outsell Xbox Series X in 2020, but for both platforms to sell more consoles at launch than both the PS4 and Xbox One did back in 2013. One new factor for this upcoming generation is the impact of backwards compatibility on brand loyalty and audience transition. I think we'll see less brand switching as a result. I also expect pricing of both PS5 and Xbox Series X to be similar, and I think it's more likely than not they will be higher than the PS4 launch price point of $399."

  11. #711

    Default

    6 Γεναρη η CES(αν και αγνωστο αν θα δειξουν κατι για ps5)

    https://twitter.com/SonyElectronics/...16536250343424

  12. #712

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Ωχ τα βλέπω να έρχονται συγκριτικά από DF για το ποιος έχει το καλύτερο BC, παιχνίδι με το παιχνίδι. Να δούμε τι θα λένε όσοι κορόιδευαν RDR1 σε 4K!

    Sony is working on a "Remastering Engine" for the PS5, which will allow PS1, PS2, PS3, and PS4 titles to run on the console with various enhancements.

    According to the report, the feature will work similarly to how the Xbox One X handles backwards compatibility. In other words, the PS5 won't just run these older games, but add to them with things like 4K support.

    https://comicbook.com/gaming/2020/01...4-ps3-ps2-ps1/
    Last edited by DJTaurus; 05-01-2020 at 15:09.

  13. #713
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Υπαρχει καποιος που κοροιδευε το RDR1 σε 4K?
    .

  14. #714
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aν ασχοληθει το DF και ο κοσμος με τετοια πραγματα σημαινει οτι δεν θα υπαρχουν καινουρια next gen παιχνιδια και exclusives ακομα. Το BC σαν feature ειναι μια χαρα ωραιοτατο, πολυ βολικο για οσους εχουν μεγαλη βιβλιοθηκη και ως εκει. Για μενα παντα, μπορει για αλλους χρηστες να ειναι λογος αγορας τι να πω.
    Ελπιζω η Sony να ανακοινωσει συντομα το ps meeting, η συζητηση για τα specs ωραια ειναι αλλα δεν παυει να ειναι ορεκτικο. Η ουσια ειναι τα παιχνιδια και να δουμε τι μπορουμε να περιμενουμε απο τη νεα γενια.
    Ελπιζω Φεβρουαριο να εχουμε το event και να μην τραβηξει για πολυ ακομα.


  15. #715

    Default

    H E3 2020 ειναι 9 Ιουνιου. Αρα στην χειροτερη(χρονικα)περιπτωση εχουμε 5μηνες ακομα να ημαστε στο σκοταδι αν δεν ανακοινωθει κατι νωριτερα.

    Για τα υπολοιπα ας περιμενουμε την επισημη ανακοινωση/παρουσιαση γιατι εχει χαθει λιγο η μπαλα με τις φημες που βγαινουν καθε λιγο.

  16. #716
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    12 το μεσημέριι βράδυ σήμερα - στις 3 αύριο της Sony εδώ:

    https://www.sony.co.uk/electronics/ces


    Spoiler!



    Καλημέρες.
    Last edited by Sir_Teraflop; 06-01-2020 at 08:05.

  17. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    PDS (06-01-2020)

  18. #717
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το logο του PS5


    .

  19. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Axilleas_GR (07-01-2020),DJTaurus (07-01-2020),hakoo (07-01-2020),spartan (07-01-2020)

  20. #718
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ήταν σίγουρο ότι δεν θα δείξουν τίποτα λογικό κιόλας γιατί μάλλον με τα τελευταία leak ψάχνονται να δουν τι θα κάνουν με την μεγάλη διαφορά από θέμα δύναμης σε σχέση με το X, αν ισχύει κιόλας η διαφορά

  21. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (07-01-2020)

  22. #719
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Ήταν σίγουρο ότι δεν θα δείξουν τίποτα λογικό κιόλας γιατί μάλλον με τα τελευταία leak ψάχνονται να δουν τι θα κάνουν με την μεγάλη διαφορά από θέμα δύναμης σε σχέση με το X, αν ισχύει κιόλας η διαφορά
    Και συμφωνώ οτι ειναι μεγάλη διαφορά. Πολύ μεγάλη μάλιστα. Και ας μην θέλουμε να το πιστέψουμε.
    Μακάρι να μην ισχύουν όλα αυτά.

  23. #720
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,114
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Και συμφωνώ οτι ειναι μεγάλη διαφορά. Πολύ μεγάλη μάλιστα. Και ας μην θέλουμε να το πιστέψουμε.
    Μακάρι να μην ισχύουν όλα αυτά.
    Αυτό που ακούω εγω ειναι οτι τα 2 μηχανηματα ειναι πολυ κοντα σε επιδόσεις, και πανω απο τα 10TF για την GPU και τα δυο. Επίσης οι περισσότεροι λενε οτι το δυνατότερο σε απολυτα νουμερα ειναι το ps5 αλλα οπως ειπα η διαφορα είναι μικρή για να κάνει κάποια διαφορα σημαντική στις επιδόσεις. Οσο για το lockheart απο την αλλη πλευρα, δεν είναι ακόμα βέβαιο οτι θα κυκλοφορήσει καν αν και η υπαρξη του επιβεβαιώνεται.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (07-01-2020),spartan (07-01-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •