Page 93 of 258 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143193 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #1841
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Λεωνίδα, η πλάκα είναι ότι Discord, Apple Music και όλα τα τοιαύτα ενδιαφέρουν ΜΟΝΟ νεαρές ηλικίες.

    Πχ. έχω άπειρα τραγούδα σε MP3 και δεν πρόκειται ΠΟΤΕ στη ζωή μου να πληρώσω συνδρομητική υπηρεσία για να ακούω μουσική, τα θεωρώ πεταμένα χρήματα.

    Είπαμε παιδιά, κονσόλα είναι, όχι main entertainment hub. Δεν στοχεύει εκεί η Sony.
    Προτιμώ pure games machine και με τις άλλες συσκευές που έχω να με καλύπτουν σε ότι άλλο θέλω.

  2. #1842
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν ξέρω πως και τι. :Ρ ούτε η Microsoft καταλαβαίνω πως το κάνει. Επισης θα μπορούσε να είχε και PS4 games από τη στιγμή που έχει BC.
    Δεν εχω ασχοληθει με το θεμα. Αλλα εγω θα σου πω πως καταλαβαινω οτι το κανει.
    Πουλανε λιγοτερο ετσι και αλλιως τα παιχνιδια εκει(xbox), οποτε μπορει να τα βαλει σε μια τετοια υπηρεσια. Εχω την εντυπωση οτι η επιτυχημενη κονσολα ειναι καταδικασμενη να εχει χειροτερες υπηρεσιες στο συγκεκριμενο κομματι. Οποτε δεν βλεπω σε πρωτη αναγνωση οτι μπορει να κανει κατι η Sony για αυτο.

    Αν πετυχει η MS και πουλησει 100εκ και η Sony 50, πως θα βγαζουν χρηματα τα studios απο ενα gamepass που μοιαζει με το σημερινο?
    .

  3. #1843
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Λεωνίδα, η πλάκα είναι ότι Discord, Apple Music και όλα τα τοιαύτα ενδιαφέρουν ΜΟΝΟ νεαρές ηλικίες.

    Πχ. έχω άπειρα τραγούδα σε MP3 και δεν πρόκειται ΠΟΤΕ στη ζωή μου να πληρώσω συνδρομητική υπηρεσία για να ακούω μουσική, τα θεωρώ πεταμένα χρήματα.

    Είπαμε παιδιά, κονσόλα είναι, όχι main entertainment hub. Δεν στοχεύει εκεί η Sony.
    Προτιμώ pure games machine και με τις άλλες συσκευές που έχω να με καλύπτουν σε ότι άλλο θέλω.
    Νομίζω ότι οι υπηρεσίες είναι σημαντικές για όλες τις ηλικίες και από τη στιγμή που δεν εμπιστεύομαι και δεν θέλω η Sony να κάνει τα πάντα, θα ήθελα να κάνει κάποια partnerships. Ένα από αυτό είναι το Discord πχ για όποιον θέλει cross-platform chat, Apple Music όπως έχει ήδη το Spotify τόσα χρόνια κτλ.

    Όσο για το entertainment hub, ήταν ένα κομμάτι στο οποίο έδιναν πάντα μεγάλη έμφαση, με αποκορύφωμα το PS3. Στο 4 μόνο τα έκανε μαντάρα που δεν έβαλε 4Κ BD. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν ηταν games focused.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  4. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (26-03-2020)

  5. #1844
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μάλλον Λεωνίδα έχεις κατά το δοκούν κριτική. ΟΛΟΙ όσοι ξέρω άνω των 38 ετών δεν ενδιαφέρονται για ΤΙΠΟΤΑ από όσα είπες.

    Παράλληλα δε, η Σονυ έχει παρατήσει το θέμα media hub από το 2013 που βγήκε το PS4 και εν τέλει καλά έκανε.

  6. #1845
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μάλλον Λεωνίδα έχεις κατά το δοκούν κριτική. ΟΛΟΙ όσοι ξέρω άνω των 38 ετών δεν ενδιαφέρονται για ΤΙΠΟΤΑ από όσα είπες.
    Μα δεν είπα τι θέλουν οι δικοί σου γνωστοί. Είπα τι θέλω εγώ και τι νομίζω ότι πρέπει να κυνηγήσει η Sony σε μια αγορά όπου όλοι το έχουν γυρίσει στις υπηρεσίες. Φυσικά κάποιες από τις άπειρες υπηρεσίες που μπορεί να αναπτύξει/προσθέσει στην κονσόλα μπορεί να μην αφορούν τους γνωστούς σου είτε αυτό είναι game streaming είτε είναι music streaming.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #1846
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Α, συγνώμη τότε, παρερμήνευσα.

    Αν είναι τι εσύ θέλεις/επιθυμείς, πάω πάσο.

    ΥΓ: Θεωρώ λανθασμένη κίνηση το media hub. Έχουμε πλέον Smart TV, Smartphones, Smart hi-fi, tablet, laptop. Όλα αυτά καλύπτουν τα media. Για το PS5 μόνο ένα Spotify δικαιολογώ (δεν βλέπω την Apple να ασχολείται με κονσόλα) και υπηρεσίες τύπου Netflix/Amazon και άλλες παρόμοιες για βίντεο στρημινγκ.
    Last edited by Lefteris_X; 25-03-2020 at 22:28.

  8. #1847
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Περιμένω πως και πως το αντίστοιχο gamepass.

    Είμαι της άποψης ότι έχει μείνει πολύ πίσω στο κομμάτι των services η Sony.

    Και Discord θα μπορούσαν να βάλουν και Apple Music θα ειχε φαση και cloud sync για τα screenshots.
    Το gamepass δεν το εχω/ξερω αλλα στα χαρτια φαινεται μια πολυ τιμια υπηρεσια και φυσικα ολος ο κοσμος λεει τα καλυτερα.
    Υποτιθεται οτι η Sony εχει σε αντιστοιχια το Ps now ειδικα απο τοτε που επεσε η τιμη και κυριως απο τοτε που προστεθηκε η υπηρεσια για κατεβασμα παιχνιδιων και οχι μονο streaming. Στην θεωρια ειναι παρεμφερες. Υποθετω με την ελευση του ps5 θα ρετουσαριστει και θα πουσαριστει περαιτερω. Εχει εναν respectable καταλογο ο οποιος μπορει να γινει πολυ καλυτερος, δεν θα μπορεσει ποτε βεβαια κατα τη γνωμη μου να πλησιασει το gamepass ακομα και αν εμπλουτιστει, αν ειναι available επισημα σε ολες τις χωρες κτλ.
    Ο λογος ειναι οτι η Sony δεν θα ριξει ποτε τα βαρια της χαρτια day one σε μια τετοιου ειδους υπηρεσια για παρα πολλους λογους.


  9. #1848
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ναι, γι'αυτό είπε ο Cerny να κοτσάρουμε έναν εξωτερικό σκληρό για να κατεβάζουμε και να παίζουμε τα παιχνίδια του PS4 στο PS5 (μέσω legacy mode)
    ώστε να μην πιάνουν τζάμπα χώρο στον SSD.
    Σημαντικό νεο το παραπάνω. Σε ευχαριστω πολυ.

  10. #1849
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Obione, αναφέρεται ξεκάθαρα στην ομιλία του Cerny.

    Αν θες βάζεις PS4 παιχνίδια στον εσωτερικό SSD. Αν δεν θες βάζεις εξωτερικό HDD σκληρό μηχανικό USB-C (USB 3.1 τουλάχιστον) με transfer rate γύρω στα 100MB/s (90-100), δηλαδή όχι του κώλου HDD λολ, για να παίζεις τα παιχνίδια του PS4 από εκεί.

  11. #1850
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Obione, αναφέρεται ξεκάθαρα στην ομιλία του Cerny.

    Αν θες βάζεις PS4 παιχνίδια στον εσωτερικό SSD. Αν δεν θες βάζεις εξωτερικό HDD σκληρό μηχανικό USB-C (USB 3.1 τουλάχιστον) με transfer rate γύρω στα 100MB/s (90-100), δηλαδή όχι του κώλου HDD λολ, για να παίζεις τα παιχνίδια του PS4 από εκεί.
    Σας ευχαριστώ παρα πολυ για τις απαντήσεις σας.
    Ηθελα απλα να τονιστεί ωστε να το δούνε όσοι ιδιαίτερα εχουν κατεβασμένα παιχνιδια και δεν θα ήθελαν τα χάσουν με την μετάβαση στο εκπληκτικό Ps5 .

  12. #1851
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by "JasoNsider

    I doubt even resolution drop will be necessary. These are incredibly close machines. Multiplatform titles will most likely be nearly identical. Maybe PS5 games will get some very subtle variable resolution later in the generation, bumping a frame or two down in resolution. And 99% of players won't even be able to tell in that case.



    As always, I could be off, but they are close. I expect PS5 games to impress big time.
    https://www.resetera.com/threads/nx-...#post-30238720
    .

  13. #1852
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Βασικά ένα ερώτημα σοβαρό είναι αν μπορούμε να βάλουμε εξωτερικό σκληρό ώστε να backupαρει τα ps5 παιχνίδια

  14. #1853

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Βασικά ένα ερώτημα σοβαρό είναι αν μπορούμε να βάλουμε εξωτερικό σκληρό ώστε να backupαρει τα ps5 παιχνίδια
    Εχουν πει πως θα γινεται.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #1854
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θεωρητικά, από τεχνικής άποψης εννοώ, θα γίνεται να βάλουμε απλό HDD ώστε να βρίσκονται εκεί παιχνίδια και όταν θέλουμε να τα παίξουμε να αντιγράφονται στον εσωτερικό SSD.
    Έτσι θα γλιτώνουμε την αναμονή του download στους ψηφιακούς τίτλους και το install από BD-ROM για τα physical games.

    Θεωρητικά πάντα. Γιατί Σονυ είναι αυτή = μπορεί να το γράψει στα @@ της τον πρώτο καιρό κυκλοφορίας του PS5 (μην σου πω κιόλας εντελώς).
    Τον πρώτο καιρό (6 μήνες) δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλη ανάγκη, καθώς δεν θα έχουν βγει και τόσοι πολλοί τίτλοι.
    Αλλά πιο μετά θα είναι μεγάλη ανάγκη.

    Ελπίζω να μην μ@λακιστεί η Σονυ.

    ΥΓ: thanos όσο έγραφα το ποστ, είχες ποστάρει. Επειδή μάλλον μου διέφυγε, ποιος/πότε/που το είπε αυτό επίσημα από τη Σονυ;

  16. #1855
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    ΥΓ: thanos όσο έγραφα το ποστ, είχες ποστάρει. Επειδή μάλλον μου διέφυγε, ποιος/πότε/που το είπε αυτό επίσημα από τη Σονυ;
    Είχε ειπωθεί στην παρουσίαση

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  17. #1856
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Είχε ειπωθεί στην παρουσίαση

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    99% δεν είχε πει κάτι τέτοιο ο Cerny, εκτός αν μου ξέφυγε κάτι. Για τα PS4 παιχνίδια είχε πει ότι θα μπορούν να τρέξουν από εξωτερικό σκληρό.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #1857
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όπως λέει ο Λεωνίδας, κι εγώ δεν άκουσα κάτι τέτοιο κατά την ομιλία του Σέρνυ.

    Δύο φορές την είδα.

    Το μοναδικό περί απλού HDD που είπε ήταν για τα PS4 παιχνίδια (και μάλιστα για δίσκο των 100MB/s περίπου).

    ΥΓ: Λεωνίδα, σόρρυ για το οφφοτοπικ, επειδή με έβαλες στην πρίζα να δοκιμάσω keyboard+mouse στο Sims 4 το ξανακατέβασα από το Plus. Μήπως μπορείς να μου πεις ένα σύντομο guide για το πως τα χρησιμοποιώ (κουμπιά, πρόσβαση τα μενού κλπ) ;;;; Εκτός κι αν έχει στα σεττινγκς του παιχνιδιού κάπου να λέει τα κοντρόλς για πληκτρ/ποντίκι.
    Last edited by Lefteris_X; 26-03-2020 at 15:58.

  19. #1858
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν ξέρω από που πηγάζει η πληροφορία ότι θα μπορείς να αποθηκεύεις παιχνίδια του PS5 σε εξωτερικούς δίσκους - χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να τα τρέχεις από εκεί - πάντως δεν θυμάμαι να αναφέρθηκε κάτι τέτοιο στην παρουσίαση.

    Fans can store PS5 games on an external hard drive, but not play them. This likely means that anyone who has filled up their PS5's SSD may have to move games around to play them.
    https://gamerant.com/ps5-games-external-hard-drive/

  20. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    djpar (26-03-2020)

  21. #1859
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    ΥΓ: Λεωνίδα, σόρρυ για το οφφοτοπικ, επειδή με έβαλες στην πρίζα να δοκιμάσω keyboard+mouse στο Sims 4 το ξανακατέβασα από το Plus. Μήπως μπορείς να μου πεις ένα σύντομο guide για το πως τα χρησιμοποιώ (κουμπιά, πρόσβαση τα μενού κλπ) ;;;; Εκτός κι αν έχει στα σεττινγκς του παιχνιδιού κάπου να λέει τα κοντρόλς για πληκτρ/ποντίκι.

    Έχω την εντύπωση ότι τα γράφει στο UI. Δλδ αν πας να πατήσεις στο Build Mode πχ σου λεει "Build Mode - F1". Κάτι τέτοιο. Γενικά αν είχες παίξει τα προηγούμενα είναι παρεμφερή τα hotkeys.


    Και εδώ για πιο αναλυτικά.

    https://simsvip.com/2014/08/04/the-s...controls-list/

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Lefteris_X (26-03-2020)

  23. #1860
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν ξέρω από που πηγάζει η πληροφορία ότι θα μπορείς να αποθηκεύεις παιχνίδια του PS5 σε εξωτερικούς δίσκους - χωρίς να υπάρχει η δυνατότητα να τα τρέχεις από εκεί - πάντως δεν θυμάμαι να αναφέρθηκε κάτι τέτοιο στην παρουσίαση.
    Ούτε κι εγώ θυμάμαι κάποια τέτοια αναφορά για PS5 παιχνίδια.

    Προς το παρόν δεν είναι ούτε πληροφορία, ούτε φήμη just smoke from someone's ass προφανώς!

    (δεν υπονοώ τον thanos75 προς θεού!)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •