Page 90 of 258 FirstFirst ... 4080868788899091929394100140190 ... LastLast
Results 1,781 to 1,800 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #1781
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Η αντίδραση μου ηταν λαθος φιλε.
    Εχεις τη συγνώμη μου.
    Ειναι δικαίωμα του καθένα να εχει την άποψη του.
    Respect.
    .

  2. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Giannis1979 (24-03-2020)

  3. #1782
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Παύλο, ομολογώ πως με μπουρδούκλωσες με την διατύπωση της ερώτησης!

    Επειδή μάλλον λανθασμένα την έχω καταλάβει, θα προσπαθήσω στα τυφλά να σου απαντήσω!

    Φαντάσου την κάμερα του Horizon σαν την φωτ. κάμερα που χρησιμοποιείς εσύ ο ίδιος στην πραγματική ζωή για να τραβάς φωτογραφίες.

    Η κάμερά σου Παύλο έχει κάποια MegaPixel (ας το πούμε αυτό γραφικά), έχει και ένα τσιπάκι μέσα της (ας το πούμε αυτό τα hardware της κονσόλας).

    Φαντάσου λοιπόν ότι είσαι στο κέντρο της Πλατείας Συντάγματος.

    Σηκώνεις την μηχανή να τραβήξεις φωτογραφία. Βρίσκεις το κάδρο σου, που πιάνει όλη την πρόσοψη της Βουλής και την τραβάς. Λαμβάνεις τελική φωτογραφία με τα Μεγκαπίξελ σου (γραφικά), τα οποία "συστάθηκαν" από το τσιπ της μηχανής (hardware).
    Αυτός είναι ο κλασικός τρόπος -περνώντας τώρα στο PS4- του open world, που ΟΛΑ γίνονται render, άσχετα με το που κοιτάζει η κάμερα = άρα καταναλώνεται ΟΛΟ το hardware για την σχεδίαση του τοπίου, avatars, ΑΙ κλπκλπ.

    Φαντάσου όμως τώρα στο ίδιο κάδρο, εσένα σε ενδιαφέρει το πρόσωπο μιας κοπελιάς που κάθεται στα σκαλάκια της Βουλής.
    Η κάμερά σου εστιάζει ΜΟΝΟ στο πρόσωπό της και τραβάς την φωτογραφία. Έτσι, λαμβάνεις στη φωτό ΟΛΑ τα MPixel (γραφικά) αποκλειστικά για το πρόσωπο + το τσιπ της φωτ. μηχανής (hardware) απασχολείται ΜΟΝΟ για να συνθέσει το πρόσωπο. Αποτέλεσμα: το πρόσωπο έχει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα σε σχέση με την πρώτη φωτογραφία της Βουλής (γιατί σε αυτό συγκεντρώθηκαν ΟΛΑ τα MP και όλη η δύναμη του τσιπ της μηχανής).

    Στο παράδειγμα λοιπόν του Horizon, το ίδιο πράγμα γίνεται. Εκεί που κοιτάζει η κάμερα, με αυτό το "κάδρο" απασχολείται η δύναμη του PS4. Αν με κάποιο μαγικό τρόπο ενώ κοιτάς μπροστά, μπορούσες να κοιτάς ταυτόχρονα και πίσω.......δεν θα έβλεπες τίποτα! Μια μαυρίλα = δεν υπάρχουν γραφικά! Υπάρχουν (γίνονται render) ΜΟΝΟ αυτά που βλέπει η κάμερα!

    Οπότε όλη η δύναμη του PS4 "παράγει" ΜΟΝΟ τα γραφικά που βλέπεις!

    Σε αντίθεση πχ. με το GTA V που παράγονται όλα τα γραφικά σε μια ακτίνα 100 μέτρων από εσένα = το hardware καταναλώνεται για γραφικά, οχήματα κλπ που δεν βλέπεις! Σπατάλη δηλαδή.



    Ε, περνάμε τώρα στο PS5. Χάρη στον custom SSD, θα μπορεί να φορτώνει σε miliseconds οτιδήποτε (γραφικά, animation, ήχο). Έτσι, εκεί που κοιτάζει η κάμερα ΌΛΗ η δύναμη. Ακολούθως θα έχεις ΤΡΟΜΕΡΑ γραφικά, ήχο, animation, fps, σε αντίθεση αν η δύναμη σπαταλιόταν για όλο το landscape!!!

    Πράματα και θάματα με απλά λόγια.
    Ασφαλώς και σε μπουρδούκλωσα!!!! Εδώ εγώ καλα καλα δεν εχω καταλάβει τι θέλω να ρωτήσω.... Πάντως μου το εξήγησες πολύ καλα τωρα!!! Ευχαριστώ που έγραψες τέτοιο κείμενο!!!!! Δε με αφήνει, δυστυχώς, για ρεπ.

  4. #1783
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Δεν πειράζει ρε παιδιά είμαι αστείος, θα γίνω viral αλλά τελικά δεν είμαι ο μόνος

    SONY PS5 CAN STILL WIN THE CONSOLE WAR IF IT PRICE DOWN TO $399
    https://www.gizchina.com/2020/03/23/...e-down-to-399/

    In an interview with ScreenRant, a former senior director of Xbox console marketing, Albert Penello, thinks PS5 still has a chance to win the console war.
    Εντωμεταξυ δημοσιογραφία του κώλου ετσι, στην αρχή του κειμένου λενε.

    many analysts agree that Microsoft has a slight edge on performance
    και λίγο αργότερα....

    On paper, the Xbox Series X is much better than the PS5

  5. #1784
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μια χαρά τα λέει, στα χαρτιά (on paper) φαίνεται να είναι πολύ πιο δυνατό (2 τεραφλόπια)
    αλλά στην πραγματικότητα σύμφωνα με devs η διαφορά είναι πολύ μικρότερη απ'ότι φαίνεται στα χαρτιά.

  6. #1785
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ο ολος τιτλος του αρθρου «ps5 still has a chance» ειναι για γελια ρε παιδια και κανει μπαμ οτι ειναι κακιστη ποιοτητα δημοσιογραφιας...

    Ακομα δεν εχουμε ουτε ενα next gen pixel, μιλαμε για το πιο δυνατο brand name της βιομηχανιας και ο αλλος γραφει οτι «εχει μια ελπιδα»!! Βρε κοπανε και 60% πιο αδυναμο να ηταν απο το ΧΒΟΧ μονο και μονο με το brand name και το ταλεντο που εχει μαζεμενο στην οικογεια της η Sony οχι απλα εχει μια ελπιδα, εχει πολλες μα παρα πολλες απο δαυτες...

  7. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    hakoo (25-03-2020),mihalis13 (25-03-2020),panos74gr (25-03-2020),PDS (25-03-2020),Slay (25-03-2020)

  8. #1786

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ο ολος τιτλος του αρθρου «ps5 still has a chance» ειναι για γελια ρε παιδια και κανει μπαμ οτι ειναι κακιστη ποιοτητα δημοσιογραφιας...

    Ακομα δεν εχουμε ουτε ενα next gen pixel, μιλαμε για το πιο δυνατο brand name της βιομηχανιας και ο αλλος γραφει οτι «εχει μια ελπιδα»!! Βρε κοπανε και 60% πιο αδυναμο να ηταν απο το ΧΒΟΧ μονο και μονο με το brand name και το ταλεντο που εχει μαζεμενο στην οικογεια της η Sony οχι απλα εχει μια ελπιδα, εχει πολλες μα παρα πολλες απο δαυτες...
    Το ιδιο ακριβως έκανε εντύπωση και σε εμενα.
    Θεωρω τον τίτλο παντελώς άκυρο.
    Απο κει και πέρα νομιζω υπερβάλεις πολυ.
    Αν έβγαζε σύστημα 60% πιο αδύναμο θα πήγαινε άπατο.
    Η μονη εταιρεία που μπορει να επιβιώσει απο τα δικά της παιχνίδια και μονο ειναι η ninty.
    Γιατι αυτη την νοοτροπία εχει επιβάλλει με τα χρονια στους φαν της.
    Καμμια αλλη.
    Ωραια τα exclusive αλλα μέχρι ενα σημείο.
    Παντως το κύριο θεμα συζήτησης αυτη τη στιγμή στα φόρουμ ειναι το αν θα καταφέρει τελικα το σύστημα της ms να δειξει την τεχνική υπέροχη που εχει.
    Και αυτο ειναι ήδη τεράστιο συν για τη ms.
    Το εχω πει και τα γραπτά μένουν.
    Αν δώσει η ms ανταγωνιστική τιμή και καταφέρει να ανακτήσει τη θέση του συστήματος της ως primary development kit για τα games η διαφορα θα φανεί και θα ειναι σημαντική.
    Αν μείνει η Sony σε αυτη τη θέση θα συνεχίσει αυτο που γινεται τωρα με τα x vs pro.
    Θα παίζουν λιγο καλυτερα στο SeX ως επι το πλείστον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1787
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    ..... και καταφέρει να ανακτήσει τη θέση του συστήματος της ως primary development kit για τα games η διαφορα θα φανεί και θα ειναι σημαντική.





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Αυτό δεν το βλέπω να συμβαίνει ούτε για τη μία ούτε για την άλλη κονσόλα. Πλέον μοιράζονται σχεδόν ίδια αρχιτεκτονική, δεν είναι xbox360 vs ps3 cell era. Ούτε στη προηγούμενη γενιά θεωρώ ότι συνέβη κάτι τέτοιο για να είμαι ειλικρινής. Ότι προτιμήθηκε κάποια κονσόλα ως main devkit.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #1788
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μα πάλι το γυρνάμε το θρεντ σε μεταξύ Xbox - PS5;;;;

    Ας μην έχουμε εδώ πέρα σχόλια περί Xbox γιατί πάει η κουβέντα στο διάολο.

    Πόσες φορές δηλαδή πρέπει να το πω: έχουμε θρεντ για Xbox.

    Δεν ανάγεται σωστή κουβέντα με συνεχείς παρεισφρήσεις περί Xbox.

    Αδικούμε και το Xbox και το PS5.

    Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στο PS5 στο παρόν θρεντ.

    Please, please, please! Όπως έλεγε και η Βασιλειάδου!!!!

  11. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (25-03-2020)

  12. #1789
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Οοοοουυυυ Xbox Xbox Xbox που θα έλεγε και η Ελένη Λουκά

  13. #1790
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Οοοοουυυυ Xbox Xbox Xbox που θα έλεγε και η Ελένη Λουκά
    Lol ρε συ πού την ξεθαψες αυτήν τώρα χαχαχαχα!!!!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #1791

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μα πάλι το γυρνάμε το θρεντ σε μεταξύ Xbox - PS5;;;;

    Ας μην έχουμε εδώ πέρα σχόλια περί Xbox γιατί πάει η κουβέντα στο διάολο.

    Πόσες φορές δηλαδή πρέπει να το πω: έχουμε θρεντ για Xbox.

    Δεν ανάγεται σωστή κουβέντα με συνεχείς παρεισφρήσεις περί Xbox.

    Αδικούμε και το Xbox και το PS5.

    Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στο PS5 στο παρόν θρεντ.

    Please, please, please! Όπως έλεγε και η Βασιλειάδου!!!!
    Vs εχει γινει αρκετά σχολια πισω.
    Εγω απλα απάντησα στο σχολιο του valkyre.
    Το καλύτερο θα ειναι οταν θες να τονίσεις οτι το thread ξεφεύγει απο το θεμα του να κανεις quote το post που το παρέκκλινε αρχικά.
    Γιατι μετα εγω και ο καθένας μπορει να υποθέσει οτι το VS ειναι καλοδεχούμενο οταν γράφονται πράγματα που μας αρεσουν και μη επιθυμητό οταν διαφωνούμε.
    Γνώμη μου παντα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    DJTaurus (25-03-2020)

  16. #1792
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αν μείνει η Sony σε αυτη τη θέση θα συνεχίσει αυτο που γινεται τωρα με τα x vs pro.
    Θα παίζουν λιγο καλυτερα στο SeX ως επι το πλείστον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    To οποιο σε ουσια εχει προσφερει απο λιγα εως ελαχιστα στην MS, μιας και η υπεροχη του x box one Χ δεν φαινεται ουτε στα παιχνιδια στα ματια του μεσου καταναλωτη ουτε φυσικα στις πωλησεις. Το στοιχημα για την MS ειναι η κονσολα της να ειναι η πιο δυνατη και να φαινεται, γιατι και τωρα που ειναι δεν εχει κανεναν αντικτυπο. Αν περιμενει απο τους third party δεν νομιζω να ικανοποιηθει, οποτε παλι οδηγουμαστε (εγω τουλαχιστον) στα ιδια συμπερασματα. Πρεπει μονη της με τα studios της να καταφερει να πεισει τον κοσμο οτι εχει το πιο δυνατο "κουτι", αν θα τα καταφερει μενει να το δουμε. Το να εχεις στα χαρτια το πιο δυνατο μηχανημα ειναι καλο publicity, δεν πουλαει ομως κονσολες. Κονσολες πουλανε τα παιχνιδια, το ειδαμε και προ xbox one x και μετα. Δεν αλλαξε τιποτα και πως να αλλαξει οταν η μια εταιρεια πουλαει καλυτερες αναλυσεις στο digital foundry και major exclusives με το σταγονομετρο και η αλλη παει απο exclusive σε exclusive και μεχρι το τελος της γενιας εχει ακομα να δωσει Final Fantasy VII, Last of Us II και Ghost of Tsushima. Το σταδιο που βρισκομαστε τωρα ειναι το easy part, οταν περασει η κουβεντα για τα specs ο κοσμος θα θελει να δει ουσια, δλδ παιχνιδια.
    Αν ημουν xbox fan δεν θα ρωτουσα ποσα τεραφλοπς παραπανω εχει η κονσολα αλλα ποσα studios δουλευουν σε παιχνιδια.
    Συνεχιζω δε να πιστευω οτι η τιμη δεν θα παιξει τον πρωταρχικο ρολο, ουτως η αλλως δεν θεωρω οτι θα εχουν μεγαλη διαφορα τιμολογιακα. Δεν θα εχουμε φαινομενα ps3 vs 360, εκει ναι η διαφορα ηταν τεραστια στην τιμη.
    Αλλα θα παιξουν ρολο και σιγουρα οχι τα τεραφλοπς, οπως συνεβαινε παντα αλλωστε.

    Φυσικα θα συμφωνησω οτι το αρθρο ειναι σχεδον κωμικο, το wording ειναι αστειο σε διαφορα σημεια.
    Ps5 still has a chance, καλα θα κανει να το προσπαθησει η Sony παρα τις υπερδιπλασιες πωλησεις που εχει, η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.


  17. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (25-03-2020)

  18. #1793

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    To οποιο σε ουσια εχει προσφερει απο λιγα εως ελαχιστα στην MS, μιας και η υπεροχη του x box one Χ δεν φαινεται ουτε στα παιχνιδια στα ματια του μεσου καταναλωτη ουτε φυσικα στις πωλησεις. Το στοιχημα για την MS ειναι η κονσολα της να ειναι η πιο δυνατη και να φαινεται, γιατι και τωρα που ειναι δεν εχει κανεναν αντικτυπο. Αν περιμενει απο τους third party δεν νομιζω να ικανοποιηθει, οποτε παλι οδηγουμαστε (εγω τουλαχιστον) στα ιδια συμπερασματα. Πρεπει μονη της με τα studios της να καταφερει να πεισει τον κοσμο οτι εχει το πιο δυνατο "κουτι", αν θα τα καταφερει μενει να το δουμε. Το να εχεις στα χαρτια το πιο δυνατο μηχανημα ειναι καλο publicity, δεν πουλαει ομως κονσολες. Κονσολες πουλανε τα παιχνιδια, το ειδαμε και προ xbox one x και μετα. Δεν αλλαξε τιποτα και πως να αλλαξει οταν η μια εταιρεια πουλαει καλυτερες αναλυσεις στο digital foundry και major exclusives με το σταγονομετρο και η αλλη παει απο exclusive σε exclusive και μεχρι το τελος της γενιας εχει ακομα να δωσει Final Fantasy VII, Last of Us II και Ghost of Tsushima. Το σταδιο που βρισκομαστε τωρα ειναι το easy part, οταν περασει η κουβεντα για τα specs ο κοσμος θα θελει να δει ουσια, δλδ παιχνιδια.
    Αν ημουν xbox fan δεν θα ρωτουσα ποσα τεραφλοπς παραπανω εχει η κονσολα αλλα ποσα studios δουλευουν σε παιχνιδια.
    Συνεχιζω δε να πιστευω οτι η τιμη δεν θα παιξει τον πρωταρχικο ρολο, ουτως η αλλως δεν θεωρω οτι θα εχουν μεγαλη διαφορα τιμολογιακα. Δεν θα εχουμε φαινομενα ps3 vs 360, εκει ναι η διαφορα ηταν τεραστια στην τιμη.
    Αλλα θα παιξουν ρολο και σιγουρα οχι τα τεραφλοπς, οπως συνεβαινε παντα αλλωστε.

    Φυσικα θα συμφωνησω οτι το αρθρο ειναι σχεδον κωμικο, το wording ειναι αστειο σε διαφορα σημεια.
    Ps5 still has a chance, καλα θα κανει να το προσπαθησει η Sony παρα τις υπερδιπλασιες πωλησεις που εχει, η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια.
    Διαφωνώ οτι και τωρα δεν φαινεται διαφορα στα games.
    Φαινεται .
    Απο κει και πέρα παρουσίασες μια απολύτως εμπεριστατωμένη και σωστη αντίληψη.
    Απ οτι ειπε o spencer 15 studio δουλεύουν ήδη για exclusive games .
    Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με αυτα που ειπες στη συντριπτική τους πλειοψηφία.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 25-03-2020 at 01:22.

  19. #1794

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Αυτό δεν το βλέπω να συμβαίνει ούτε για τη μία ούτε για την άλλη κονσόλα. Πλέον μοιράζονται σχεδόν ίδια αρχιτεκτονική, δεν είναι xbox360 vs ps3 cell era. Ούτε στη προηγούμενη γενιά θεωρώ ότι συνέβη κάτι τέτοιο για να είμαι ειλικρινής. Ότι προτιμήθηκε κάποια κονσόλα ως main devkit.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Προτιμήθηκε φιλε μου . Το PlayStation 4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1795
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Προτιμήθηκε φιλε μου . Το PlayStation 4.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Διαφωνούμε αλλά οκ. Προσωπικά θεωρώ ότι μεγαλύτερο ρόλο έπαιξε η διαφορά στις πωλήσεις παρά στα specs αυτά καθαυτά. Εκείνες ήταν που εδραίωσαν το ps4 ως leading console στο τέλος κατά τη γνώμη μου. Anyway προχωράμε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1796
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Διαφωνώ οτι και τωρα δεν φαινεται διαφορα στα games.
    Φαινεται .
    Στο 200 στο 300 ή στο 400% zoom? μιλάω πάντα για σύγκριση pro OneX που το δευτερο εχει 50% περισσοτερη ισχύ και 50% περισσοτερη μνημη.

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Πρεπει μονη της με τα studios της να καταφερει να πεισει τον κοσμο οτι εχει το πιο δυνατο "κουτι", αν θα τα καταφερει μενει να το δουμε.
    Δεν ειμαι πλέον καθόλου σίγουρος ότι η MS θα προσπαθήσει να κερδίσει την γενιά. Τις κονσόλες όπως πολυ σωστα λες τις πουλάν τα παιχνίδια, και αυτό ακριβως κάνουν sony/nintendo, αλλα η MS προτιμά να μην έχει κανένα παιχνίδι αποκλειστικό στην κονσόλα της, και να βγαίνουν όλα και στο PC. Μάλιστα με την δεσμευσή τους ότι τα δικά τους παιχνίδια για 1-2 χρόνια θα βγαίνουν και στην προηγουμενη γενιά , αυτό μειώνει ακόμα περισσότερο τους λόγους που θα έχει κάποιος να αγοράσει το "κουτί της"

  22. #1797
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

    Η πραγματική αλήθεια είναι ότι δεν φαίνεται τεράστια διαφορά στις συγκρίσεις παιχνιδιών στις τωρινές κονσόλες. Μόνο με ζουμ μπορείς να διακρίνεις.
    Όμως στην περίπτωση των SX και PS5 που θα έχουν επιπλέον τεχνολογίες ίσως να φανούν διαφορές. Η κονσόλα της Microsoft δείχνει στα χαρτιά αρκετά δυνατότερη όσο και αν δεν μας αρέσει να το ακούμε ή ακόμα και να το παραδεχτούμε. Όμως διαβάζοντας το πολύ ωραίο κείμενο του Λευτέρη παραπάνω φαίνεται πως η Sony προσπαθεί με νέα τρόπο να δημιουργήσει τους κόσμους των παιχνιδιών εστιάζοντας στην εικόνα που βλέπουμε εκείνη την στιγμή χωρίς να απορροφώνται οι πόροι σε ολόκληρο τον κόσμο. Οπότε αυτό που θα βλέπουμε και μόνο αυτό μπορεί να δείχνει καλύτερο και απο SX υποθέτω βάση αυτής της τεχνολογίας. Και αυτό θα το πετυχαίνει εξαιτίας του συγκεκριμένου SSD. Μπορεί και γι αυτό να επέλεξε υπερχρονισμένα ρολόγια ώστε όλα να δουλεύουν γρήγορα. Μπορεί να εχω και λάθος εδω οπότε διορθώστε με.
    Πραγματικά αν αυτό δουλέψει ίσως και να μην παίξουν ρολο τα TF.
    Μενει να δούμε όμως τι επιπλέον θα υποστηρίζει πχ VRS κτλ καθώς και την εξίσου πολύ σημαντική μνήμη RAM που θα έχει ελεύθερη. Μου είναι δύσκολο να πιστέψω οτι για το λειτουργικό θα εχει άλλη ξεχωριστή. Αυτό βέβαια αν συμβεί αμέσως αμέσως κερδίζει πολλές εντυπώσεις. Αλλά δεν νομίζω.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 25-03-2020 at 08:26.

  23. #1798

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Διαφωνούμε αλλά οκ. Προσωπικά θεωρώ ότι μεγαλύτερο ρόλο έπαιξε η διαφορά στις πωλήσεις παρά στα specs αυτά καθαυτά. Εκείνες ήταν που εδραίωσαν το ps4 ως leading console στο τέλος κατά τη γνώμη μου. Anyway προχωράμε.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μα το ιδιο ακριβως λεω . Δεν διαφωνούμε.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #1799

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Στο 200 στο 300 ή στο 400% zoom? μιλάω πάντα για σύγκριση pro OneX που το δευτερο εχει 50% περισσοτερη ισχύ και 50% περισσοτερη μνημη.


    Δεν ειμαι πλέον καθόλου σίγουρος ότι η MS θα προσπαθήσει να κερδίσει την γενιά. Τις κονσόλες όπως πολυ σωστα λες τις πουλάν τα παιχνίδια, και αυτό ακριβως κάνουν sony/nintendo, αλλα η MS προτιμά να μην έχει κανένα παιχνίδι αποκλειστικό στην κονσόλα της, και να βγαίνουν όλα και στο PC. Μάλιστα με την δεσμευσή τους ότι τα δικά τους παιχνίδια για 1-2 χρόνια θα βγαίνουν και στην προηγουμενη γενιά , αυτό μειώνει ακόμα περισσότερο τους λόγους που θα έχει κάποιος να αγοράσει το "κουτί της"
    Δεν το εχω μετρήσει δεν ξερω. (Το ζουμ ντε)
    Σίγουρα παντως σε πολυ μικρότερο ζουμ απο αυτο που χρειαζόταν στο launch της γενιάς ανάμεσα στις απλές εκδόσεις των κονσολών.

    Για το επόμενο σκέλος του post και την απάντηση στον Hakoo συμφωνω απολυτα.
    Που να αγχώνεσαι τωρα . Σιγα μη βαλει στόχο η ms να επιστρέψει στη κορυφή των πωλήσεων
    .Για την ψυχη της μαμάς δουλεύουν.
    Έφτιαξαν το SeX, το πάντρεψαν με τις 2 καλύτερες υπηρεσίες στην ιστορια του gaming, και εχουν 15 studio on the works με ξεκάθαρο στόχο να βγουν τελευταίοι και καταϊδρωμένοι.
    Ανακάλυψαν και εκει τη χαρα της διασκέδασης και δεν ασχολούνται με σπεκς και επιδοσεις εδω και κάποιο καιρο .



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 25-03-2020 at 10:21.

  25. #1800
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν το εχω μετρήσει δεν ξερω. (Το ζουμ ντε)
    Σίγουρα παντως σε πολυ μικρότερο ζουμ απο αυτο που χρειαζόταν στο launch της γενιάς ανάμεσα στις απλές εκδόσεις των κονσολών.
    Το DF και πιθανά το 99.99999% του κόσμου διαφωνεί μαζί σου.

    Για το επόμενο σκέλος του post και την απάντηση στον Hakoo συμφωνω απολυτα.
    Που να αγχώνεσαι τωρα . Σιγα μη βαλει στόχο η ms να επιστρέψει στη κορυφή των πωλήσεων.
    Βέβαια δεν απαντάς γιατί κάποιος να αγοράσει το Χ εαν μπορεί να παιξει τα "αποκλειστικα" του ειτε στο PC έιτε χρησιμοποιώντας την κονσόλα που ήδη έχει. Εγω πιστευω ότι κατάλαβαν ότι δεν μπορούν απλα να περάσουν την sony σε πωλήσεις hardware, και για αυτό τον λόγο κοιτούν να μεγαλώσουν τις πωλήσεις software (το κερδος τους δηλαδη) με το να κανουν ποιο ευρεία την επιλογη hardware για τα παιχνίδια τους.

  26. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (25-03-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •