View Poll Results: Έχετε 4K τηλεόραση;

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Ναι, πήρα για/είχα πριν το PS5.

    34 70.83%
  • Όχι, αλλά σκέφτομαι να πάρω.

    7 14.58%
  • Παίζω ακόμα σε FHD.

    7 14.58%
Page 119 of 167 FirstFirst ... 1969109115116117118119120121122123129 ... LastLast
Results 2,361 to 2,380 of 3332

Thread: Αγορά νέας TV - PS5 edition (4K, HDR, HDMI 2.1 κτλ)

  1. #2361
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Προφανώς λες για την προσφορά(ρα) που έβγαλε ο Κωτσόβολος για την 65C9 εχθές στην τιμή της 55άρας! Μέχρι και εγώ το σκέφτηκα να την πάρω... 2200 πήρα την C7 αρχές του 2018!
    Ακριβώς αυτή ειναι η προσφορά αν και τελικά μάλλον θα πάω με την προσφορά του Media Markt που δίνει και 5 χρόνια εγγυηση στην τιμή.

    Εχω 10 χρόνια τώρα μια 1080p plasma για αυτό και είπα να πάω σε OLED.

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

  2. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    WolfRathmA (18-10-2019)

  3. #2362
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Παιδια θελω να αναβαθμισω τα hdmi καλωδια,και να παω σε προτυπο 2.1
    Εχετε να προτεινετε κανα καλο καλωδιο για αυτή την δουλεια?(θελω να παρω 2,ενα για συνδεση σε ps4 pro)και το δευτερο για την ηχομπαρα μου.

    Καλες κριτικες εχω ακουσει για αυτό το σετ

    https://www.skroutz.gr/s/16457883/Club3D-HDMI-2-1-Cable-HDMI-male-HDMI-male-2m-CAC-1372.html

  4. #2363
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Ωχ...

    -Αν ρωτάς αν θα χρειαστεί calibration, αν δεν καταλαβαίνεις ο ίδιος ότι χρειάζεται calibration, τότε δεν χρειάζεσαι.

    - Στο AV CLUB.gr έχει αναλυτικές οδηγίες για το τι θα πρέπει να προσέξεις. (Κλείσιμο ανά 4 ώρες, δεν βλέπουμε παιδικά channel για πολύ και τέτοια )

    ΛΕΦΤΑ έχετε για 65 C9.

    ΧΡΟΝΟ ΔΕΝ έχετε να ψάξετε τι αγοράσατε και πως λειτουργεί?
    Συγνωμη θα σταθω μοναχα στο κομματι του Av Club και ιδιως την παρενθεση (κλεισιμο καθε 4 ωρες)... πραγματικα νομιζω οτι αυτο ειναι συμβουλη απο καποιο αρκετα υπερβολικο ατομο που μαλλον καθε μερα με ενα calibration tool στο χερι ειναι να δει μηπως κατι του ξεφυγε.

    Εγω την τηλεοραση την εχω αναμενη συνεχομενα για πλακα 7 και 8 ωρες την ημερα και δεν ειναι C9 που προφανως ειναι πολυ καλυτερη ακομα και σε αυτο και δεν εχει κανει ΚΙΧ το screen uniformity. Gaming απο εδω, HUD κολλημενα για ωρες συνεχομενες, ταινιες απο εκει, τηλεοπτικα καναλια... δεν υπαρχει το παραμικρο. Αυτο ειναι συμβουλη αγχωτικου ανθρωπου που πραγματικα δεν ευχαριστιεται την τηλεοραση του. Αυτο μας ελειπε να μετραμε ποτε περασαν 4 ωρες να φροντισουμε να ξεκουραστει η τηλεοραση!

    Πανο, εφοσον ειχες πλασμα αν πας σε οτιδηποτε αλλο πιστευω θα σου κακοφανει με το που σβησεις τα φωτα και βαλεις να δεις μια ταινια. Οποτε για εμενα εφυγες για αγορα χωρις πολλα πολλα, αλλιως περιμενε για του χρονου. Calibration κλπ θα χρειαστεις αλλα και να μην το κανεις δεν σημαινει οτι πετας τα λεφτα σου. Ηδη χρονο με το χρονο οι LG OLED ειναι αρκετα βελτιωμενες ακομα και στο πως ερχονται με "μαμα" ρυθμισεις.

  5. #2364
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Παιδια θελω να αναβαθμισω τα hdmi καλωδια,και να παω σε προτυπο 2.1
    Εχετε να προτεινετε κανα καλο καλωδιο για αυτή την δουλεια?(θελω να παρω 2,ενα για συνδεση σε ps4 pro)και το δευτερο για την ηχομπαρα μου.

    Καλες κριτικες εχω ακουσει για αυτό το σετ

    https://www.skroutz.gr/s/16457883/Club3D-HDMI-2-1-Cable-HDMI-male-HDMI-male-2m-CAC-1372.html
    Spartan κοιτάς ότι αναφέρεται σε ultra high speed ή και 48Gbs, certified, verified κτλ..

    Πολύ πλάκα πάντως το καλώδιο που έκανες link. Η Club3d κάποτε έφτιαχνε κάρτες γραφικών για PC της ATI - αν θυμάμαι καλά Ολλανδική ή Γερμανική εταίρεία είναι.

    Καλή εταιρεία.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Συγνωμη θα σταθω μοναχα στο κομματι του Av Club και ιδιως την παρενθεση (κλεισιμο καθε 4 ωρες)... πραγματικα νομιζω οτι αυτο ειναι συμβουλη απο καποιο αρκετα υπερβολικο ατομο που μαλλον καθε μερα με ενα calibration tool στο χερι ειναι να δει μηπως κατι του ξεφυγε.

    Εγω την τηλεοραση την εχω αναμενη συνεχομενα για πλακα 7 και 8 ωρες την ημερα και δεν ειναι C9 που προφανως ειναι πολυ καλυτερη ακομα και σε αυτο και δεν εχει κανει ΚΙΧ το screen uniformity. Gaming απο εδω, HUD κολλημενα για ωρες συνεχομενες, ταινιες απο εκει, τηλεοπτικα καναλια... δεν υπαρχει το παραμικρο. Αυτο ειναι συμβουλη αγχωτικου ανθρωπου που πραγματικα δεν ευχαριστιεται την τηλεοραση του. Αυτο μας ελειπε να μετραμε ποτε περασαν 4 ωρες να φροντισουμε να ξεκουραστει η τηλεοραση!

    Πανο, εφοσον ειχες πλασμα αν πας σε οτιδηποτε αλλο πιστευω θα σου κακοφανει με το που σβησεις τα φωτα και βαλεις να δεις μια ταινια. Οποτε για εμενα εφυγες για αγορα χωρις πολλα πολλα, αλλιως περιμενε για του χρονου. Calibration κλπ θα χρειαστεις αλλα και να μην το κανεις δεν σημαινει οτι πετας τα λεφτα σου. Ηδη χρονο με το χρονο οι LG OLED ειναι αρκετα βελτιωμενες ακομα και στο πως ερχονται με "μαμα" ρυθμισεις.
    Γιατί με ξέθαψες βρε!?

    Όχι εννοείται ότι δεν είναι υποχρεωτικό το κλείσιμο ανά τετράωρο. Είναι όμως επιθυμητό, γιατί θα εκτελέσει το compensation cycle όπως πρέπει, στην ώρα του (2 λεπτά? πόσο θέλει) και θα ανανεώσει το εσωτερικό table κατάλληλα και με μεγαλύτερη ακρίβεια για το μεγάλο Cycle που θα γίνει στις Χ χιλιάδες ώρες, δεν θυμάμαι.

    Άρα υποχρεωτικό? Σίγουρα όχι. Εγώ θα το έκανα όμως.

    Κάτι ρε παιδί μου όπως με τα turbo αυτοκίνητα. Δεν το σπας και το σβήνεις μόλις παρκάρεις απευθείας. Περιμένεις και κάτι δευτερόλεπτα να πέσει λίγο η θερμοκρασία λαδιού.

    ή βάζεις turbo timer

  6. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (20-11-2019)

  7. #2365
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    [QUOTE=Vengeance 64;666422]Spartan κοιτάς ότι αναφέρεται σε ultra high speed ή και 48Gbs, certified, verified κτλ..

    Πολύ πλάκα πάντως το καλώδιο που έκανες link. Η Club3d κάποτε έφτιαχνε κάρτες γραφικών για PC της ATI - αν θυμάμαι καλά Ολλανδική ή Γερμανική εταίρεία είναι.

    Καλή εταιρεία.


    Οποτε να προχωρήσω σε αγορα?
    Last edited by spartan; 20-11-2019 at 13:58.

  8. #2366
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό το ωμέγα δώστου λίγο παραπάνω αγάπη ρε συ, και βάζε το εκεί που του αρμόζει! (σε λέξεις εννοώ, μην παρεξηγηθώ)!!!

    Με καλή καρδιά το λέω, όχι για να στην πω!

  9. #2367
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αυτό το ωμέγα δώστου λίγο παραπάνω αγάπη ρε συ, και βάζε το εκεί που του αρμόζει! (σε λέξεις εννοώ, μην παρεξηγηθώ)!!!

    Με καλή καρδιά το λέω, όχι για να στην πω!
    Το διορθωσα.

  10. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Lefteris_X (20-11-2019)

  11. #2368
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    [QUOTE=spartan;666432]
    Quote Originally Posted by Vengeance 64 View Post
    Spartan κοιτάς ότι αναφέρεται σε ultra high speed ή και 48Gbs, certified, verified κτλ..

    Πολύ πλάκα πάντως το καλώδιο που έκανες link. Η Club3d κάποτε έφτιαχνε κάρτες γραφικών για PC της ATI - αν θυμάμαι καλά Ολλανδική ή Γερμανική εταίρεία είναι.

    Καλή εταιρεία.


    Οποτε να προχωρήσω σε αγορα?
    Ναι είναι το δίμετρο που φαίνεται και εδώ:

    https://www.club-3d.com/en/cat/cable/hdmi/1606/318/

    https://www.club-3d.com/en/detail/2460/

    Είναι όντως "hdmi 2.1".

  12. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    spartan (20-11-2019)

  13. #2369
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πιστεύω πως είμαι κολλημένος για την ερχόμενη γενιά κονσολών!



    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  14. #2370

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πιστεύω πως είμαι κολλημένος για την ερχόμενη γενιά κονσολών!

    Καλορίζικη!!! Κι εγώ ως κάτοχος της 55άρας Β7, γλυκοκοιτάζω τα νέα μοντέλα ώστε να πάρουμε το max των δυνατοτήτων του PS5!!! Έχουμε όμως μέλλον ακόμη μέχρι να γίνει η αποτίμηση! Επίσης, τώρα που συνήθισα, πλέον οι 55" μου φαίνονται λιγες!
    Last edited by Nodens; 15-01-2020 at 09:36.

  15. #2371

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πιστεύω πως είμαι κολλημένος για την ερχόμενη γενιά κονσολών!

    Που, πόσο, εγγύηση ;

  16. #2372
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Καλορίζικη!!! Κι εγώ ως κάτοχος της 55άρας Β7, γλυκοκοιτάζω τα νέα μοντέλα ώστε να πάρουμε το max των δυνατοτήτων του PS5!!! Έχουμε όμως μέλλον ακόμη μέχρι να γίνει η αποτίμηση! Επίσης, τώρα που συνήθισα, πλέον οι 55" μου φαίνονται λιγες!
    Όντως! 55 δεν φτουράει πλέον. Και εγώ την 55C7 είχα πριν.
    Η 65 είναι κτήνος!!!

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Που, πόσο, εγγύηση ;
    2400 με δώρο κάρτα 300€ για αγορές (σαν χρεωστική δηλαδή) και 5ετη εγγύηση από Κωτσόβολο.

    Αλλά δεδομένου ότι δουλεύω στην LG, έκανα τις λαμογιές μου και την άλλαξα δίχως κόστος.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (15-01-2020),Slay (16-01-2020)

  18. #2373

    Default

    Λοιπον η 8ετιας μου 43αρα Sammy πλεον εχει εμφανισει καμενα πιξελ περιμετρικα στο πλαισιο και κυριως πεταξε ο μικρος τον πλαστικο σπαιντερμαν και της εκανε μια καλη γρατζουνια.
    Ο μικρος εφαγε το ξυλο του και εγω βρηκα την δικαιολογια για να αλλαξω TV

    Παμε αποκλειστικα στις 50'' λογω επειδη γαμ$@!διακοσμητικα ντουλαπια/ραφια στον τοιχο οποτε δεν χωραει. Επιπροσθετως εχω ηδη καλο ακριβο βραχιονα που παει ως vesa 200x200 οποτε απλα θελω να ξεκουμπωσω την παλια και να κουμπωσω την καινουργια.
    Λεω να αλλαξω απο Samsung και αποκλειω Sony λογω χρηματων οποτε σκεφτομουν για τιμια LG. Κατ'εμε εχουν και το μεγαλο πλεονεκτημα του magic remote το οποιο ειδα σε καταστημα και με ενθουσιασε.
    Εχω δει ξεχωρισει αυτες τις δυο (σε ενα πατσετ γυρω στο 500αρικο)
    https://www.skroutz.gr/s/18650225/LG...avorites_popup λογω τιμης κυριως, φαινεται καλο VFM
    https://www.kotsovolos.gr/sound-visi...lg-49sm8500-49 ανεβαινω λιγο σε χρηματα αλλα εχει εκπληκτικη εικονα

    ερωτησεις προς τους κατεχοντες η γνωριζοντες


    1. Στο τωρινο set up μου εχω το PS4 στο δωματιο γραφειο μου με δικη του 24αρα οθονη που χρησιμοποιω εναλλαξ με HDMI splitter με το PC μου. Υπαρχει δυνατοτητα να κανω remote play στο webOS της μελλοντικης LG με το PS4 app πανω απο το Wifi ωστε να παιζω ασυρματα? Εαν κανω remote play στο κινητο μου και μετα cast στην οθονη?
    2. Υπαρχει δυνατοτητα στο webOS να βλεπεις shared σκληρο και να στριμαρεις content απο εκει? Κατεβαζω τα torrents μου σε ενα εξωτερικο σκληρο και θελω να βλεπω το περιεχομενο over wifi στην τηλεοραση. Γινεται? Εχει δικο της ξεχωριστο app? Τωρα απλα χρησιμοποιω Kodi σαν media server
    3. Καποια αλλη προταση σε LG?

  19. #2374

    Default Αγορά νέας TV (4K, HDR, HDMI 2.0x κτλ)

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Όντως! 55 δεν φτουράει πλέον. Και εγώ την 55C7 είχα πριν.
    Η 65 είναι κτήνος!!!



    2400 με δώρο κάρτα 300€ για αγορές (σαν χρεωστική δηλαδή) και 5ετη εγγύηση από Κωτσόβολο.

    Αλλά δεδομένου ότι δουλεύω στην LG, έκανα τις λαμογιές μου και την άλλαξα δίχως κόστος.
    1) πως και δεν την αγόρασες από EShop που παίζει στα 1800 εδώ κ ημέρες ;

    2) ξέρεις αν θα πέσει κ άλλο η τιμή της όταν με το καλό κυκλοφορήσει η σειρά του 2020 η αν θα παίξει κάποια προσφορά ; Η 55αρα με ενδιαφέρει.

  20. #2375
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Επίσης, τώρα που συνήθισα, πλέον οι 55" μου φαίνονται λιγες!
    Πιστεψε με και η 65'' μικρη θα σου φανει χαχα. Δωσε πονο για την επομενη!
    .

  21. #2376

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πιστεψε με και η 65'' μικρη θα σου φανει χαχα. Δωσε πονο για την επομενη!
    Χαχαχα! Θα πρέπει πρώτα να περάσει το Wife Acceptance Factor!!!

  22. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    PDS (15-01-2020)

  23. #2377
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Χαχαχα! Θα πρέπει πρώτα να περάσει το Wife Acceptance Factor!!!
    Tι να σε κανω. Για αυτο και μενουν στην αναμονη οι girlfriends μου


    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Nodens (15-01-2020)

  25. #2378

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    1) πως και δεν την αγόρασες από EShop που παίζει στα 1800 εδώ κ ημέρες ;
    To eshop πολυ πιθανο να ειναι παραεισαγωγης πολλες τηλεορασεις που φερνει. Θυμαμαι παλιοτερα σε monitor η εδω LG για αυτο το λογο ειχε ριξει σε ατομα του διπλα forum για την εγγυηση των 0 καμμενων pixel.
    Επισης αν δεν κανω λαθος το Eshop(δεν ειμαι 100% σιγουρος για αυτο)δεν προσφερει 5ετη εγγυηση οπως οι αλλες αλυσιδες,και αν δεν κανω επισης λαθος ουτε η ιδια η LG προσφερει επεκταση εγγυησης στις Oled αυτες τηλεορασεις.

    Κατα τα αλλα καλα να ειμαστε(και να φτασει καμια δραχμη)και πρωτα ο Θεος και εγω για LG Oled μερια θα ειμαι τις γιορτες,σε 55αρα C9/B9 ή 48αρα CX αναλογως τις τιμες/προσφορες.

  26. #2379
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Οι CX διαφέρουν απλά στο μέγεθος? Βλέπω καλά reviews για gaming από το HDTV.


    Last edited by Sir_Teraflop; 15-01-2020 at 21:53.

  27. #2380
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πιστεύω πως είμαι κολλημένος για την ερχόμενη γενιά κονσολών!

    Πηρα την ιδια στο BF....κοντευει να μου "κοψει" το ps4, εχω λιωσει να βλεπω ταινιες και netflix!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •