Page 5 of 23 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 81 to 100 of 452

Thread: Elden Ring

  1. #81
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Gauros7 View Post
    Το οτι τρωει κραξιμο απο ελαχιστους η from software που ειναι η ποιο τιμια και σεβαστή εταιρια εκει εξω επειδη δεν ανεβαζει το μπατζετ στον Θεο για να βαλει τα σουπερ ντουπερ γραφικα με ξεπερναει....
    Δεν χρειαζεται να ανεβασει το μπατζετ στο θεο για να προσφερει παιχνιδι χωρις framepacing προβληματα, ή σε μια αξιοπρεπη αναλυση στις κονσολες νεας γενιας.

    Προσωπικα δεν δινω δεκαρα για το 4Κ, ιδιως οταν μιλαμε για 60 καρε, δεν μετραω πιξελ, αλλα το 1080ρ ειναι χαμηλο για κονσολες της ταξης του PS5/XSX. Θελω να πιστευω και να ελπιζω οτι ενα 1440ρ is not too much to ask really...

    Eπισης, "πιο τιμια και σεβαστη εταιρεια" διαφωνω παρα πολυ και ας εχω παιξει πολλα παιχνιδια τους και ας τους σεβομαι πολυ σε καποιους τομεις.

    Μια τιμια και σεβαστη εταιρεια θα ακουγε τα ρημαδιασμενα παραπονα για το framepacing δεκαετιες τωρα και θα προσπαθουσε να τα διορθωσει. Εχουν χεστει στο ταληρο απο τις πωλησεις. Εξακολουθω να πιστευω οτι το framepacing στο Bloodborne ειναι "ΕΓΚΛΗΜΑ".

    Και ολα αυτα τα λεω ως καποιος ο οποιος οχι μονο εχει ηδη προπαραγγειλει το παιχνιδι, αλλα το εχει πληρωσει κιολας και αυτο γιατι ηθελα το steelbook που το δινουν μονο σε περιορισμενο αριθμο κομματιων... κατι που δεν νομιζω να εχω κανει αλλη φορα για παιχνιδι.

  2. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (08-11-2021)

  3. #82
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Ο pub στα Dark Souls 1-3, Elden Ring ειναι η Bandai-Namco κ οχι η From, την B-N δεν τη λες μικρη εταιρεια αφου βγαζει πολλες ΑΑΑ παραγωγες,
    τα Demon Souls, Bloodborne ηταν παραγωγες της Sony, ενω το Sekiro της Activision.
    Οι πωλησεις παντως των DS ειναι συνεχως αυξανομενες με εκατομμυρια αντιτυπα, ενω δημιουργηθηκε νεα κατηγορια videogame (souls),
    στη οποια ακριβως επειδη υπαρχει μεγαλο κερδος, εχουν ερθει κ αλλοι pubs/devs με Nioh, Mortal Shell κοκ.

    Οσον αφορα το Elden Ring κ την επενδυση που εγινε σε αυτο, ειτε η From δεν ζηταει/πιεζει για extra budget, ειτε η Namco εχει καβουρια στις τσεπες
    κ επιθυμει το μεγιστο κερδος με το μικροτερο κοστος, αφου οι πιστοι οπαδοι θα αγορασουν σχεδον με κλειστα ματια,
    γι αυτους πιστευω μετραει πρωτα το gameplay κ μετα ο τεχνικος τομεας.
    Δεν διαφωνώ ότι έχουν καλές πωλήσεις ειδικα τόσα χρόνια μετά και χαίρομαι γιαυτό, αλλά και παλι δεν ειναι mainstream ειδος το soul genre ώστε να επενδύσουν οι publishers τεράστια ποσά.
    Τα παιχνιδια της From πάντα ειναι σκαλί κάτω τεχνικά από το να θεωρηθούν ΑΑΑ παιχνιδια θεωρώ. Τωρα συγκεκριμένα το ποσο τους στοίχησε το κάθε παιχνίδι δεν το ξέρουμε δεν τα φανερώνει αυτά η From software.

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eπισης, "πιο τιμια και σεβαστη εταιρεια" διαφωνω παρα πολυ και ας εχω παιξει πολλα παιχνιδια τους και ας τους σεβομαι πολυ σε καποιους τομεις.

    Μια τιμια και σεβαστη εταιρεια θα ακουγε τα ρημαδιασμενα παραπονα για το framepacing δεκαετιες τωρα και θα προσπαθουσε να τα διορθωσει. Εχουν χεστει στο ταληρο απο τις πωλησεις. Εξακολουθω να πιστευω οτι το framepacing στο Bloodborne ειναι "ΕΓΚΛΗΜΑ".
    Εγώ το βλέπω αλλιώς, μου έχει χαρίσει τόσο μοναδικές εμπειρίες αυτή η εταιρεία που δεν θα κάτσω να τους κράψω επειδη δεν διόρθωσαν κάποια τεχνικά θεματα για άγνωστους λόγους. Να παραπονεθώ ίσως, αλλά όχι να τους κράξω. Αυτά που μου προσέφεραν τα παιχνιδια τις From ειναι πολύ ποιο σπουδαια από κάποια θεματα στο framepacing. Γενικά εταιρείες που προσφέρουν τόσο ποιοτικό gameplay και gaming εμπειρία συνολικά, και που μένουν μακριά από lootbox και microtrantition τις σέβομαι, και ας κάνουν και κάποια λάθη καμιά φορά, ανθρώπινα ειναι αυτά.

  4. #83
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για παραπονα μιλαμε προφανως. Οχι για να τους ξεγραψουμε. Αλλα ειναι δικαιολογημενα παραπονα. Μπορεις να δεχθεις στα πρωτα παιχνιδια να εχουν θεματα τα παιχνιδια, αφου επροκειτο για πολυ χαμηλο budget. Αλλα οσο η εταιρεια εξελισσεται και αρχιζει και κανει τρελες πωλησεις, αυτοματως ανεβαινει και ο πηχης. Και οταν βλεπεις οτι για απλα πραγματα που βελτιωνουν πολυ το προιον, εχουν κατσικωθει εκει και δεν το φτιαχνουν σε χαλαει. Δεν ειναι ενα λαθος που εκαναν μια φορα ειναι λαθος που δεν εχουν σταματησει να το κανουν απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο παιχνιδι που εβγαλαν (αν και τα 60 καρε στο Elden Ring θελω να πιστευω οτι θα ειναι επιτελους η λυση). Χρειαστηκε να φτιαξει καποιος αλλος το Demon Souls για να μην υφισταται το προβλημα αυτο και ηταν πραγματικα glorious.

    Απο εκει και περα ειπαμε, παραπονο κανουμε, δεν τους σταυρωσαμε.

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    cocous (08-11-2021)

  6. #84
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Εμένα αυτό που είδα μου άρεσε, με έβαλε σε έναν ωραίο κόσμο που αν είναι το ίδιο δύσκολο με τα souls τότε δυστυχώς δεν θα το αγοράσω

  7. #85
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    https://service-en.bandainamcoent.eu...w/elden%20ring

    Ας ελπίσουμε ότι στο Performance με RT θα είναι τουλάχιστον 1440p η χαμηλότερη ανάλυση στο PS5.

  8. #86
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν μπορω να καταλαβω κατι, το εχω πραγματικα απορρια. Γιατι δεν χρησιμοποιουν τα ρημαδιασμενα τα checkerboard στα performance modes? Οχι η From, γενικα το λεω τωρα. Πολυ λιγα παιχνιδια το εχουν κανει αυτο και εγω τουλαχιστον δεν το καταλαβαινω.

  9. #87
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default Elden Ring (FromSoftware & G.R.R. Martin) (25 Φεβρουαρίου 2022)

    Quote Originally Posted by Gauros7 View Post
    Δεν διαφωνώ ότι έχουν καλές πωλήσεις ειδικα τόσα χρόνια μετά και χαίρομαι γιαυτό, αλλά και παλι δεν ειναι mainstream ειδος το soul genre ώστε να επενδύσουν οι publishers τεράστια ποσά.
    Τα παιχνιδια της From πάντα ειναι σκαλί κάτω τεχνικά από το να θεωρηθούν ΑΑΑ παιχνιδια θεωρώ. Τωρα συγκεκριμένα το ποσο τους στοίχησε το κάθε παιχνίδι δεν το ξέρουμε δεν τα φανερώνει αυτά η From software.



    Εγώ το βλέπω αλλιώς, μου έχει χαρίσει τόσο μοναδικές εμπειρίες αυτή η εταιρεία που δεν θα κάτσω να τους κράψω επειδη δεν διόρθωσαν κάποια τεχνικά θεματα για άγνωστους λόγους. Να παραπονεθώ ίσως, αλλά όχι να τους κράξω. Αυτά που μου προσέφεραν τα παιχνιδια τις From ειναι πολύ ποιο σπουδαια από κάποια θεματα στο framepacing. Γενικά εταιρείες που προσφέρουν τόσο ποιοτικό gameplay και gaming εμπειρία συνολικά, και που μένουν μακριά από lootbox και microtrantition τις σέβομαι, και ας κάνουν και κάποια λάθη καμιά φορά, ανθρώπινα ειναι αυτά.
    Φιλε μου δεν ξερω αν αναφερεσαι στο δικο μας φορουμ η γενικα στα σχολια που γινονται στο ιντερνετ, προσωπικα δεν αισθανομαι οτι εχει κραξει κανεις την From εδω μεσα. Αλλο η κριτικη αλλο το κραξιμο.
    Τα παιχνιδια της From μου εχουν χαρισει απιστευτες στιγμες, εχω λιωσει σχεδον τα παντα απο ο,τι εχουν βγαλει οποτε αισθανομαι οτι οφείλω να κανω κριτικη, ακριβως επειδη με ενδιαφερει να εξελιχθει κατι που απολαμβανω.
    Προσωπικα δεν μιλαω ουτε για αναλυσεις, ουτε για fps, ουτε για modes, κατα τη γνωμη μου αυτα ειναι πραγματα που ερχονται σε δευτερο χρονο αφου το παιχνιδι με ικανοποιει σε γενικοτερο πλαισιο τεχνικα. Ξεκαθαρα μιλαω για χαμηλο τεχνικο τομεα που δεν συναδει με την εποχη. Καποιος μπορει να το βρισκει υπερβολικό αυτο που λεω, σεβαστο εννοειται.
    Και αν θες να στο κανω και πιο συγκεκριμενο. Μιλας για χαμηλο budget, εχουμε δει ΑΑ παιχνιδια με πολυ καλυτερα γραφικα απο το Elden ring. Δεν εχει προφανως το buget αλλων παραγωγων (κακως) ομως δεν μπορει να ειναι δικαιολογια το budget οταν βλεπουμε παιχνιδια με προυπολογισμο πολυ μικροτερο να εχουν καλυτερα γραφικα. Ειναι high profile developer απο ενα σημειο και μετα με δυνατους οικονομικα εκδοτες και πολυ καλες πωλησεις.
    Λες οτι ποτε δεν εντυπωσιασε σε αυτο τον τομεα η From και παντα στοχευε στο gameplay, δεκτον με καποιους αστερισκους. Οταν ειχε βοηθεια απο την Sony Japan παρεδωσε ενα πανεμορφο παιχνιδι (Bloodborne), επισης το Dark souls 3 δεν διεκδικουσε τιποτα δαφνες αλλα ηταν αξιοπρεπεστατο για την εποχη του. Μονο που τωρα δεν εχουμε 2016 και στα δικα μου ματια η διαφορα πλεον συγκρινομενο με το standard της βιομηχανιας ειναι πια πολυ μεγαλη. Ας αναβαθμιστει τεχνικα η ας παρει external βοηθεια, απλα.
    Δεν θεωρω οτι ειναι κακο να τα λεμε, η From δεν ειναι χθεσινη, ειναι απο τις πιο παλιες του χωρου και πλεον high profile dev, το να αντιμετωπιζεται με διαφορετικα κριτηρια ειναι κατι που δεν το καταλαβαινω προσωπικα.
    Οσοι δεν εχουν απαιτησεις καλα κανουν, προσωπικα θεωρω οτι κριτικη οφειλω να κανω ειδικα απο τη στιγμη που ειναι ισως η αγαπημενη μου εταιρεια απο third parties.


  10. #88
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τσεκάρετε email για το network test. Εμένα με διάλεξαν

    Click image for larger version. 

Name:	elden.JPG 
Views:	130 
Size:	39.1 KB 
ID:	12846

  11. #89
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Δεν με διαλεξαν γ%#ω την τυχη μου.Αν εχει κανενας δευτερο κωδικο ή δεν μπορει να παιξει τις ωρες του τεστ ας μου στειλει ενα μηνυμα.

  12. #90
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πως ακριβως σε "διαλεγουν"? Δηλωνες καπου συμμετοχη? Ουτε εγω πηρα κατι και θα ηθελα να το τεσταρω επισης. Κριμα.

  13. #91
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Έπρεπε να δηλώσεις συμμετοχή πριν από 2-3 εβδομάδες στο σάιτ της Bandai Namco

  14. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    Valkyre (10-11-2021)

  15. #92
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Last edited by Snk; 11-11-2021 at 10:59.

  16. #93
    Member Gauros7's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    athens
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Φιλε μου δεν ξερω αν αναφερεσαι στο δικο μας φορουμ η γενικα στα σχολια που γινονται στο ιντερνετ, προσωπικα δεν αισθανομαι οτι εχει κραξει κανεις την From εδω μεσα. Αλλο η κριτικη αλλο το κραξιμο.
    Τα παιχνιδια της From μου εχουν χαρισει απιστευτες στιγμες, εχω λιωσει σχεδον τα παντα απο ο,τι εχουν βγαλει οποτε αισθανομαι οτι οφείλω να κανω κριτικη, ακριβως επειδη με ενδιαφερει να εξελιχθει κατι που απολαμβανω.
    Προσωπικα δεν μιλαω ουτε για αναλυσεις, ουτε για fps, ουτε για modes, κατα τη γνωμη μου αυτα ειναι πραγματα που ερχονται σε δευτερο χρονο αφου το παιχνιδι με ικανοποιει σε γενικοτερο πλαισιο τεχνικα. Ξεκαθαρα μιλαω για χαμηλο τεχνικο τομεα που δεν συναδει με την εποχη. Καποιος μπορει να το βρισκει υπερβολικό αυτο που λεω, σεβαστο εννοειται.
    Και αν θες να στο κανω και πιο συγκεκριμενο. Μιλας για χαμηλο budget, εχουμε δει ΑΑ παιχνιδια με πολυ καλυτερα γραφικα απο το Elden ring. Δεν εχει προφανως το buget αλλων παραγωγων (κακως) ομως δεν μπορει να ειναι δικαιολογια το budget οταν βλεπουμε παιχνιδια με προυπολογισμο πολυ μικροτερο να εχουν καλυτερα γραφικα. Ειναι high profile developer απο ενα σημειο και μετα με δυνατους οικονομικα εκδοτες και πολυ καλες πωλησεις.
    Λες οτι ποτε δεν εντυπωσιασε σε αυτο τον τομεα η From και παντα στοχευε στο gameplay, δεκτον με καποιους αστερισκους. Οταν ειχε βοηθεια απο την Sony Japan παρεδωσε ενα πανεμορφο παιχνιδι (Bloodborne), επισης το Dark souls 3 δεν διεκδικουσε τιποτα δαφνες αλλα ηταν αξιοπρεπεστατο για την εποχη του. Μονο που τωρα δεν εχουμε 2016 και στα δικα μου ματια η διαφορα πλεον συγκρινομενο με το standard της βιομηχανιας ειναι πια πολυ μεγαλη. Ας αναβαθμιστει τεχνικα η ας παρει external βοηθεια, απλα.
    Δεν θεωρω οτι ειναι κακο να τα λεμε, η From δεν ειναι χθεσινη, ειναι απο τις πιο παλιες του χωρου και πλεον high profile dev, το να αντιμετωπιζεται με διαφορετικα κριτηρια ειναι κατι που δεν το καταλαβαινω προσωπικα.
    Οσοι δεν εχουν απαιτησεις καλα κανουν, προσωπικα θεωρω οτι κριτικη οφειλω να κανω ειδικα απο τη στιγμη που ειναι ισως η αγαπημενη μου εταιρεια απο third parties.
    Αναφερομαι για το φορουμ εδω, επειδη τυχαινει να μπαινω που και που για να διαβαζω συζητησεις γυρω απο το παιχνιδι το gameplay τα χαρακτηριστικα που θα εχει κλπ, και μου εκανε εντυπωση που διαβαζα τοσες ειρωνιες για την From για τα fps για τα textures και καμια κουβεντα σχεδον για το ιδιο παιχνιδι. Μου εκανε εντυπωση γιατι οπως λες και εσυ αγαπησαμε για αλλους λογους τα παιχνιδια της και οχι για τις τεχνικες της αρετες στα γραφικα, οποτε μου φανηκε πολυ περιεγο που κανεις δεν μιλαγε για τα βασικα πραγματα που αγαπησαμε στα παιχνιδια της αλλα υπηρχε γκρινια για κατι που εξαρχης ηταν σε δευτερη μοιρα.

    Προσωπικα εμενα που εχω δει αρκετα gameplay video και σημερα τα γραφικα μου φαινονται μια χαρα για last gen παιχνιδι και σε καποιες λίγες σκηνες εξαιρετικα, λεπτομέρεια υπαρχει αρκετη στο εδαφος, στα dungeons. Εξελιξη δεν υπαρχει, αλλα ασχημα δεν νομιζω οτι ειναι. Προφανως υπαρχουν πολλες εταιριες με μικρο budget που βγαζουν παιχνιδια με καλυτερα γραφικα, αλλα πολλα απο αυτα εχουν μηδαμινο βαθος σε gameplay και συνολικη εμπειρια σε συγκριση με τα παιχνιδια τις From, κατι παιρνεις κατι αφηνεις συνηθως.

    Εγω απλα προσπαθω να μην ξεχναω τους λογους που λατρεψα τα παιχνιδια της, αν δω το παιχνιδι πολυ ευκολο παραδειγμα θα τους κανω κριτικη εκει γιατι η προκληση ηταν ενα απο τα βασικα πραγματα που μου αρεσαν στα παιχνιδια της, αλλα για τα γραφικα που τα εχω σε δευτερη μοιρα για την From μου αρκει απλα να ειναι σχετικα ομορφα και λειτουργικα.

    Απλα ενα παραπονο μου βγηκε αυθορμητο, προφανως και ειναι δεκτη η κριτικη αλλα ενιωθα οτι ειχε χαθει η ουσια στα μηνυματα που ειναι το ιδιο το παιχνιδι και οι μηχανισμοι του. Tελος παντων δεν εχω να πω κατι αλλο περι αυτου, ας δουμε την beta(δυστυχως δεν μου ηρθε κωδικος) για περισσοτερες πληροφοριες για το Elden Ring.
    Last edited by Gauros7; 11-11-2021 at 03:42.

  17. The Following User Says Thank You to Gauros7 For This Useful Post:

    Brazhlias (15-11-2021)

  18. #94
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default



    Καθόλου άσχημο. Θα μπορούσε όμως να ήταν όπως αναφέρουμε ακόμη καλύτερο τεχνικά.

  19. #95
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Τελικα καταφερα καιι βρηκα κωδικο για το Network Test, ηδη το κατεβασα 6.8 GB.Μουσικη στο μενου απιστευτη.Αυριο το μεσημερι πρωτο session.

  20. #96
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aφου ειδα αρκετα network test videos, μπορω να πω τα εξης:

    - Οι προβληματισμοι μου για το πως ενα souls game μεταφερεται σε open world περιβαλλον, ειναι παρελθον. Το παιχνιδι δειχνει να εχει πολυ καλη συνοχη και τα dungeons ακολουθουν την ιδια linear φιλοσοφια.

    - Καλλιτεχνικα το παιχνιδι σπερνει. Υπαρχουν καποιες στιγμες που μοιαζει με πινακα ζωγραφικης. Αυτο που μου αρεσει ιδιαιτερως ειναι το ποσο μακρινο ειναι το distance αλλα κυριως το ποσο καθαρο φαινεται. Δεν υπαρχει καποια αορατη ομιχλη που κρυβει τον οριζοντα. Βλεπεις ολο τον κοσμο στο πιατο.

    - Παραλληλα με το παραπανω η αναλυση μου φαινεται παρα πολυ ευκρινης. Πιστευω σιγουρα τρεχει πανω απο 1080ρ αν και θα ηθελα ετσι εγκυκλοπαιδικα ενα pixel count απο περιεργεια. Οπως και να εχει δειχνει πολυ καθαρο. Και ολα αυτα απο youtube που προφανως χανει λογο compression Κλπ.

    - To stealth δεν βλεπω να εχει υλοποιηθει ιδιαιτερως στο παιχνιδι. Ειδα πολλους να δοκιμαζουν stealth αλλα μετα το πρωτο kill ολοι οι εχθροι γινονταν aggro κατευθειαν. Δεν ξερω αν παιζει καποιο skill ή θελει συγκεκριμενο equipment κλπ, ελπιζω να ειναι viable τροπος να παιξεις εστω σε εναν αξιοπρεπη βαθμο stealth.

    - To combat ειναι στα ιδια -πολυ καλα- επιπεδα με το souls. Το jump button ειναι θεοσταλτο, ιδιως λογο του open world.

    Γενικα οτι ειδα, με εκανε να θελω να το παιξω. Ολιγον (εως πολυ) μαλακια η ημερομηνια κυκλοφοριας του παιχνιδιου τοσο κοντα με το Horizon... τι σκεφτονταν αληθεια? Γιατι το εκαναν αυτο στον εαυτο τους? Ασε να περασουν 2-3 βδομαδες...


  21. #97
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνώ σε όλα. Όσο για την τελευταία παράγραφο στο οτι κυκλοφορεί μαζί με το Horizon το μόνο που έχω να πω είναι οτι θα μπει βαθιά το χέρι στην τσέπη. 90+90.
    Δεν μπορώ να αντισταθώ σε κανένα από τα δύο.

  22. #98
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και για εμενα το θεμα ειναι πιο πολυ ο χρονος. Δεν ειναι παιχνιδια για να τα παιξεις ταυτοχρονα και θα με χαλαει να παιζω πχ Horizon και να εχω καημο να δοκιμασω το Elden Ring.

  23. #99
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Aφου ειδα αρκετα network test videos, μπορω να πω τα εξης:

    - Οι προβληματισμοι μου για το πως ενα souls game μεταφερεται σε open world περιβαλλον, ειναι παρελθον. Το παιχνιδι δειχνει να εχει πολυ καλη συνοχη και τα dungeons ακολουθουν την ιδια linear φιλοσοφια.

    - Καλλιτεχνικα το παιχνιδι σπερνει. Υπαρχουν καποιες στιγμες που μοιαζει με πινακα ζωγραφικης. Αυτο που μου αρεσει ιδιαιτερως ειναι το ποσο μακρινο ειναι το distance αλλα κυριως το ποσο καθαρο φαινεται. Δεν υπαρχει καποια αορατη ομιχλη που κρυβει τον οριζοντα. Βλεπεις ολο τον κοσμο στο πιατο.

    - Παραλληλα με το παραπανω η αναλυση μου φαινεται παρα πολυ ευκρινης. Πιστευω σιγουρα τρεχει πανω απο 1080ρ αν και θα ηθελα ετσι εγκυκλοπαιδικα ενα pixel count απο περιεργεια. Οπως και να εχει δειχνει πολυ καθαρο. Και ολα αυτα απο youtube που προφανως χανει λογο compression Κλπ.

    - To stealth δεν βλεπω να εχει υλοποιηθει ιδιαιτερως στο παιχνιδι. Ειδα πολλους να δοκιμαζουν stealth αλλα μετα το πρωτο kill ολοι οι εχθροι γινονταν aggro κατευθειαν. Δεν ξερω αν παιζει καποιο skill ή θελει συγκεκριμενο equipment κλπ, ελπιζω να ειναι viable τροπος να παιξεις εστω σε εναν αξιοπρεπη βαθμο stealth.

    - To combat ειναι στα ιδια -πολυ καλα- επιπεδα με το souls. Το jump button ειναι θεοσταλτο, ιδιως λογο του open world.

    Γενικα οτι ειδα, με εκανε να θελω να το παιξω. Ολιγον (εως πολυ) μαλακια η ημερομηνια κυκλοφοριας του παιχνιδιου τοσο κοντα με το Horizon... τι σκεφτονταν αληθεια? Γιατι το εκαναν αυτο στον εαυτο τους? Ασε να περασουν 2-3 βδομαδες...
    Συμφωνώ 100% , ειναι next gen? σιγουρα όχι, αλλα ειναι ΠΟΛΥ όμορφο. Οπως πάντα art direction >>>> tech specs. Δεν είδα απο PS4, αλλα στο 5 τρέχε νεράκι.

  24. #100
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγώ πάντως, έτσι όπως το σκέφτομαι τώρα, πιο πολύ θέλω να παίξω Elden Ring πρώτα παρά Horizon. Και τα 2 θα παιχτούν φυσικά, αλλά δεν ξέρω, ο,τι έχω δει μέχρι τώρα στο παιχνίδι (ειδικά τα τελευταία videos) μου αρέσει πολύ και ανυπομονώ φουλ. Σίγουρα όμως το οτι κυκλοφορούν μαζί δεν είναι κι οτι καλύτερο...

Page 5 of 23 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •